Naujienos

IT specialistų aukso amžius: kaip pritraukti geriausius darbuotojus?

2020-09-16 09:15:29

Iki 2030 m. IT specialistų trūkumas pasaulyje pasieks 4,3 mln. darbuotojų. Jų kritiškai trūksta ir Lietuvoje. Pastaruosius dvejus metus šis skaičius siekė 3–4 tūkst. specialistų.

Dėl didelės IT profesionalų paklausos jie kasmet darbdaviams kelia vis aukštesnius lūkesčius. Šiandien žaidimų konsolėmis ar nemokamais pusryčiais darbe IT specialistų nebesudominsi: jie prioritetizuoja mokymosi galimybę, nori atlikti kūrybiškas, įdomias užduotis ir itin vertina organizacijos kultūrą.

Darbuotojai nori mokytis

Informacinės technologijos keičiasi žaibišku greičiu, todėl norėdamas neatsilikti, šios srities profesionalas turi nuolat atnaujinti žinias ir įgūdžius. Įmonės, kurios daug dėmesio skiria IT specialistų mokymosi galimybėms, turi daugiau šansų pritraukti norimus darbuotojus.

„Bitėje“ mūsų didžiausias turtas – žmonės, todėl daug dėmesio skiriame darbuotojų tobulėjimui ir mokymuisi, – sako Mindaugas Rauba, „Bitė Lietuva“ IT direktorius. – Priešingai nei daugelis įmonių, kurios pačios nusprendžia, kur siųsti savo darbuotojus ir kokių įgūdžių jiems trūksta, mes skatiname juos diskutuoti ir išsakyti savo nuomonę bei pageidavimus. Taip darbuotojai yra ne tik linkę labiau pasitikėti savo jėgomis, bet ir gali pasiekti geresnių rezultatų.“

Su tuo, kad IT profesionalams išskirtinai svarbi galimybė mokytis sutinka ir didžiausios darbuotojų paieškos įmonės Lietuvoje „Alliance for Recruitment“ vadovas Vytenis Šidlauskas.

„Pastebime, kad IT specialistams, ypač turintiems mažiau darbo patirties, mokymosi galimybės yra vienas svarbiausių kriterijų renkantis įmonę. Jie žino, kad visuomet ras darbo vietą Lietuvoje, tačiau atlyginimas priklausys nuo turimos kompetencijos ir įgūdžių. Dėl šios priežasties įmonės turėtų aiškiai iškomunikuoti apie darbuotojams organizuojamus kursus ir mokymus“, – sako V. Šidlauskas.

Siekiant išsiaiškinti, kaip pritraukti IT profesionalus, „Linkedin“ užsakymu buvo atliktas tyrimas. Duomenys rodo, kad darbuotojai, kurie esamoje darbovietėje neturi sąlygų tobulėti ir pasiekti išsikeltų karjeros tikslų, yra 12 kartų dažniau linkę išeiti dirbti kitur.

Darbdavio pasirinkimą lemia darbo turinys

Galimybė kurti ir įgyvendinti pokyčius yra viena pagrindinių priežasčių, lemiančių IT specialistų pasirinkimą dirbti vienoje ar kitoje įmonėje. Kadangi didelėse organizacijose darbuotojai paprastai dirba pagal iš anksto nustatytas instrukcijas, atlieka kitų jiems patikėtas užduotis ir neturi galimybės patys priimti sprendimų, IT profesionalai dažniausiai papildo startuolių komandos gretas.

M. Rauba sako, kad vienas pagrindinių IT specialistus įmonėje motyvuojančių dalykų yra galimybė patiems kurti technologijas: „Būdama didelė įmonė, su beveik 100 IT profesionalų komanda, nuolat kuriame ir vystome įvairius technologinius sprendimus čia, Lietuvoje. Pavyzdžiui, mes pirmieji ir kol kas vieninteliai šalyje pradėjome siūlyti virtualios eSIM paslaugą, kuri pakeitė fizines SIM korteles. Kasdienį gyvenimą palengvinęs sprendimas sulaukė didžiulio pasisekimo – pagal išmaniųjų laikrodžių pardavimus būtent su eSIM paslauga Lietuva lenkia daugelį Europos šalių.“

„Bitės“ darbuotojai taip pat prisideda prie vienos svarbiausių šiuo metu vystomų technologijų – 5G ryšio infrastruktūros kūrimo.

„5G yra penktos kartos bevielio ryšio technologija, kuri leis didelius duomenų srautus perduoti lengviau ir greičiau nei bet kada anksčiau. Dar neregėta spartaus interneto plėtra atvers ir gerokai platesnes panaudojimo galimybes. „Bitės“ IT specialistai turi unikalią galimybę prisidėti prie šio išmanaus sprendimo kūrimo ir spręsdami kasdienius iššūkius įgauti visiškai naujos patirties. Jų kasdienis indėlis į šį darbą įmonei ypač svarbus – paspartinsime 5G tinklo pagrindu veikiančių „Bitės“ paslaugų kūrimą, galimybes klientams greičiau pasiūlyti mobiliosios televizijos, spartesnio interneto bei daiktų interneto sprendimus“, – sako M. Rauba.

Kadangi telekomunikacijų sektoriuje technologiniai pokyčiai vyksta labai greitai, čia dirbančių IT specialistų darbas yra itin nenuobodus.

„IT profesionalai „Bitėje“ patys kuria inovatyvius produktus, technologijas. Telekomunikacijų sektorius pernelyg dinamiškas, kad galėtume vadovautis taisyklėmis, instrukcijomis, todėl dirbame kūrybiškai. Skirtingų sričių specialistai prisideda prie technologijų kūrimo patys, o ne akcininkų tolimose šalyse paliepti, ieško efektyviausio ir patogiausio sprendimo“, – pažymi „Bitės“ IT direktorius.

Svarbu jaustis svarbiems

Vadovai yra pagrindiniai IT specialistų mentoriai, kurie padeda jiems augti ir tobulėti. Jie it magnetas pritraukia į įmonę geriausius specialistus ir yra atsakingi už jų įsitraukimą ir išlaikymą. Todėl darbuotojai, kurie nesutaria ar nejaučia vadovų palaikymo, yra kelis kartus dažniau linkę palikti organizaciją, rodo jau minėtas „Linkedin“ tyrimas.

„Mes „Bitėje” esame viena stipri komanda. Daug dėmesio skiriame darniems santykiams tarp darbuotojų kurti. Pas mus nėra aiškaus skirstymo tarp vadovų ir darbuotojų, o daugelį klausimų galima aptarti ne kabinete, o per kavos pertraukėlę. Tą betarpiškumą ir laisvumą padiktuoja mūsų „plokščia” valdymo struktūra. Analogiškose tokio dydžio įmonėse kartais būna iki aštuonių valdymo lygių, kai pas mus tėra trys, – sako Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė. – Jausdami vadovų palaikymą ir gaudami konstruktyvų grįžtamąjį ryšį darbuotojai yra daug labiau įsitraukę.“

Įmonės kultūra yra neatsiejama nuo pažangios įmonės kuriamo įvaizdžio. Nors futbolo stalu ir užkandžiais IT specialistų šiandien nebesuviliosi, papildomos naudos, tokios kaip lankstus darbo grafikas, bendras laisvalaikis, rūpestis darbuotojo pensija ir sporto klubų abonementas vis dar gali pritraukti geriausius specialistus.

„Darbuotojams labai svarbu jausti, kad jie įmonei rūpi. Todėl kartu švenčiamos šventės, laisva diena gimtadienio proga ar lankstus darbo grafikas yra puikus būdas parodyti dėmesį ir tai, kad darbuotojo asmeninis gyvenimas yra svarbus ir vertinamas“, – pasakoja M. Rauba.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Studijos: kitos panašios naujienos
       2020-09-17 10:07:47

Universitetas, kolegija ar programavimo akademija: kur mokytis programavimo?

Nutarus žengti į programavimo pasaulį, teks priimti ne vieną reikšmingą sprendimą. Ko gero, vienas svarbiausių – kokiu būdu ir pro kurias duris į šį šiandien daugelį viliojantį pasaulį geriausia ir efektyviausia įžengti. Arba, kitaip tariant, kur ir kaip mokytis programavimo.
       2020-09-01 06:33:39

Prisiminti negalima pamiršti! Kur dėti kablelį?

Dvi savaitės be jokio gyvo kontakto su kitais žmonėmis. Draudimas išeiti pasivaikščioti ar pasėdėti kavinėje. Visas šias saviizoliacijos patirtis tikrai norisi kuo greičiau pamiršti.
       2020-08-13 08:23:25

Neišlaikiusiems matematikos egzamino – VGTU tiesia pagalbos ranką

Rugpjūčio 5 d. buvo paskelbti valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatai. Deja, šiais metais skaičiai nedžiugina – egzamino neišlaikė kas trečias abiturientas. Moksleiviai, neišlaikę lietuvių kalbos, matematikos ar užsienio kalbos egzamino, negali pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas Lietuvos aukštosiose mokyklose.
Daugiau naujų naujienų
       2020-09-20 11:39:52

Lietuvoje – 80 naujų koronaviruso atvejų

NVSC informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 80 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 31 iš jų registruotas Šiaulių, 15 Vilniaus, 14 Kauno, 7 Panevėžio apskrityse. Tuo metu, Klaipėdos apskrityje registruoti 6 COVID-19 atvejai, Telšių – 4, dar po 1 – Tauragės, Alytaus ir Marijampolės apskrityse.
       2020-09-19 15:15:13

Kasiulevičius apie COVID-19: vienintelis būdas – mažinti socialinį aktyvumą

Lietuvoje nustačius kol kas didžiausią naujų per dieną nustatytų koronaviruso atvejų skaičių, Vilniaus universiteto profesorius sako, kad viruso plitimą sumažintų tik mažesnis žmonių socialinis aktyvumas.
       2020-09-19 11:18:26

REKORDAS! Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 99 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 99 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 49 iš jų registruoti Šiaulių, 31 Vilniaus, 12 Kauno, 5 Panevėžio ir po 1 – Klaipėdos bei Marijampolės apskrityse.
       2020-09-18 16:05:55

Mažai judantiems biurų darbuotojams trumpėja raumenys ir formuojasi kupra

Sporto treneriai pastebi, kad vis daugiau žmonių skundžiasi nugaros skausmais, kurių priežastis dažnu atveju yra paprasčiausias judėjimo trūkumas. Biurų darbuotojų, kurie turi galimybę sportuoti darbe, ne tik fizinė sveikata, bet ir efektyvumas ir produktyvumas yra didesnis.
       2020-09-18 16:03:18

Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui vadovaus Martynas Budraitis

Konkursą eiti Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinio direktoriaus pareigas laimėjo Martynas Budraitis, dabartinis šio teatro vadovas.
       2020-09-18 09:53:26

Praėjusią parą – 61 koronaviruso atvejis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtintas 61 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejis. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 13 Kauno, 11 Šiaulių, 8 Telšių, 4 Panevėžio, 2 Klaipėdos bei 1 Marijampolės apskrityse.
       2020-09-18 09:25:54

Dar nebuvote grybauti? Spėsite: štai kokie grybai augs iki pat šalnų

Pirmosios rudens savaitės grybautojams buvo išties dosnios, bet jei dar nespėjote prisirinkti miško gėrybių, laiko tikrai yra – anot profesionalaus grybautojo Vytenio Daugudžio, grybų sezonas tęsiasi iki pat sniego.
       2020-09-18 09:23:41

Ar išmaniems sprendimams atkeliaujant į automobilius vairuosime saugiau?

Šią savaitę vykstanti Europos judumo savaitė ir rugsėjį į miestus sugrįžtančios spūstys, kviečia atkreipti dėmesį į transporto iššūkius. Šiemet, nepaisant pandemijos, jau pirmosiomis rudens savaitėmis vien Vilniuje automobilių srautai lyginant su rugpjūčio rodikliais išaugo beveik dešimtadaliu, viešojo transporto – apie 20 proc.
       2020-09-17 10:12:20

Siūloma įtvirtinti asmeninio asistento paslaugą neįgaliesiems

Seimas pradėjo svarstyti socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pristatytas Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-5015), kuriomis siūloma įtvirtinti asmeninės pagalbos poreikį kaip vieną iš specialiųjų poreikių rūšių ir plėsti asmeninio asistento paslaugą.
       2020-09-17 10:07:47

Universitetas, kolegija ar programavimo akademija: kur mokytis programavimo?

Nutarus žengti į programavimo pasaulį, teks priimti ne vieną reikšmingą sprendimą. Ko gero, vienas svarbiausių – kokiu būdu ir pro kurias duris į šį šiandien daugelį viliojantį pasaulį geriausia ir efektyviausia įžengti. Arba, kitaip tariant, kur ir kaip mokytis programavimo.
       2020-09-17 09:13:08

Kaip išmaniosios technologijos gali padėti maitintis sveikiau?

Vėstantys orai ir artėjantis ligų sezonas priverčia dažniau susimąstyti apie savo sveikatą, o norint būti žvaliems ir energingiems, itin svarbu pilnavertė, subalansuota mityba. Įvairūs išmanūs įrenginiai suteikia vis daugiau galimybių patogiau, lengviau formuoti sveikos gyvensenos įpročius.
       2020-09-17 09:03:03

Lietuva ir informacinių ryšių technologijų reguliavimo sritis pasaulyje

Lietuva ir vėl pasaulyje įvertinta kaip viena iš geriausiai atitinkančių reguliavimo kriterijus informacinių ryšių technologijų (IRT) srityje. Tarptautinės Telekomunikacijų Sąjungos (ITU) paskelbtoje „ICT Regulatory Tracker 2019” ataskaitoje Lietuva už 2019 metus surinko 96,5 balus iš 100 galimų ir užėmė trečiąją vietą.
       2020-09-17 08:58:22

Rekordinis COVID-19 atvejų skaičius: per parą Lietuvoje – net 62

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 62 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 22 iš jų registruoti Vilniaus, 17 Kauno, 15 Šiaulių, po 3 – Panevėžio ir Klaipėdos apskrityse. Tuo metu, po 1 atvejį vakarykštę parą registruota Marijampolės bei Alytaus apskrityse.
       2020-09-16 09:41:50

Muilo nuperkame daugiau, tačiau ar rankas plauname taisyklingai?

Per pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, rankų muilo pardavimai pagal apyvartą Lietuvoje išaugo 21 proc., o odos dezinfekavimo priemonių – 132 proc., rodo tarptautinės rinkos tyrimų bendrovės „Nielsen Baltics“ duomenys.
       2020-09-16 09:39:46

Lietuviškos bulvės: ar išties jau visi patiekalai išragauti?

Dažnam mūsų Italija yra skaniausių makaronų ir picų šalis, o į Prancūziją vyksta ištikimi jūros gėrybių gerbėjai, žinantys, kad būtent šioje šalyje ras aukščiausią kokybę. Tuo metu Lietuvos nacionalinė virtuvė neatskiriama nuo patiekalų su bulvėmis.
       2020-09-16 09:07:51

Praėjusią parą koronavirusas patvirtintas 45-iems žmonėms

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 45 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 21 iš jų registruotas Vilniaus, 7 Šiaulių, 5 Kauno, 4 Panevėžio apskrityse. Dar po 3 atvejus patvirtinta Tauragės ir Klaipėdos bei 2 Telšių apskričių gyventojams.
       2020-09-16 06:29:15

Kaip išsirinkti žuvų taukus ir ką būtina žinoti prieš juos vartojant?

Visi nuo seno žino žuvų taukų naudą kiekvieno sveikatai. Šis maisto papildas ypač aktualus šiuolaikiniam žmogui, kuriam ne visuomet pavyksta pasirūpinti visaverte mityba.
       2020-09-15 10:15:21

Lietuvoje registruota 11 naujų koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 11 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 6 iš jų registruoti Kauno, 3 Vilniaus ir po 1 – Klaipėdos bei Telšių apskrityse.
       2020-09-15 06:59:56

Tyrimas: 1 iš 8 merginų Lietuvoje patiria moteriškos higienos priemonių stygių

Net labiausiai išsivysčiusiose valstybėse ir didžiuosiuose pasaulio miestuose menstruacijų tema vis dar išlieka tabu. Jaunos merginos ne tik nedrįsta šia tema kalbėti, bet ir neturi mensturacijų metu naudojamų higienos priemonių.
       2020-09-15 06:48:40

SM: atvykstantiems į Lietuvą privaloma elektroninė registracija

Susisiekimo ministerija informuoja, kad nuo šio antradienio, rugsėjo 15 d., visi keleiviai, atvykstantys į Lietuvą reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais oro, jūrų ar sausumos transportu, turi elektroniniu būdu pateikti savo asmens duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC).
       2020-09-15 06:40:00

Sveika ir gardu: kaip vaikų lėkštes papildyti daržovėmis?

„Ką pasiūlyti vaikui, kad daržoves jis valgytų noriai?“ – galvos skausmą tėvams keliantis klausimas. Rudenį savo lėkštes noriai pildome sezoninėmis daržovėmis, tuo tarpu tėveliams jomis sudominti mažuosius – nemenkas iššūkis.
       2020-09-15 06:36:05

Įsigijęs naują būstą, savininkas privalo atsiskaityti už suvartotą elektrą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ dėl atsiskaitymo už elektros energiją, pripažino, kad šiuo atveju UAB „Ignitis“ pagrįstai reikalauja apmokėti už suvartotą elektros energijos kiekį.
       2020-09-15 06:30:55

Baltijos šalys ir Lenkija bendradarbius diegiant 5G ryšio tinklus

Pirmadienį Lietuvos susisiekimo ministras Jaroslav Narkevič, Latvijos susisiekimo ministras Talis Linkaitis, Estijos Ekonomikos ir susisiekimo ministras Taavi Aas ir Lenkijos skaitmeninių reikalų ministras Marek Zagorski elektroniniu būdu pasirašė ketinimų memorandumą.
       2020-09-14 10:31:20

Šalyje užfiksuotas 51 koronavirusinės infekcijos atvejis

Per vakar parą patvirtintas 51 naujas koronavirusinės infekcijos atvejis. Beveik pusė jų užfiksuoti Vilniaus apskrityje – 24. Kauno apskrityje patvirtinti 9, 7 Šiaulių, 5 Panevėžio, 3 Telšių, 2 Klaipėdos, 1 Tauragės, 1 Alytaus apskrityse.
       2020-09-13 11:26:39

Lietuvoje patvirtinti 39 koronavirusinės infekcijos atvejai

Per vakar parą patvirtinti 39 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Daugiausiai – 11 – Vilniaus, 7 Klaipėdos, 6 Tauragės, po 5 Šiaulių ir Telšių, po 2 Kauno ir Panevėžio bei 1 Alytaus apskrityse.
       2020-09-12 09:09:03

Lietuvoje patvirtinti 53 koronavirusinės infekcijos atvejai

Per vakar parą šalyje buvo nustatyti 53 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai. Iš jų 13 Kauno, 12 Šiaulių, po 9 Vilniaus ir Panevėžio, 6 Klaipėdos, 2 Tauragės, po 1 Marijampolės ir Alytaus apskrityse.
       2020-09-12 08:55:40

Kojų tinimas gali perspėti apie rimtas ligas

Dažniausiai kojos ir pėdos tinsta karštomis dienomis, dėl ilgo sėdėjimo, judėjimo trūkumo ar nepatogios avalynės. „Jei kojos ištino dėl to, kad vartojote daugiau skysčių, daug laiko praleidote automobilyje ar lėktuve nuleistomis kojomis, jeigu tinimas yra laikinas ir pasitaiko retai, dėl to nereikėtų nerimauti.
       2020-09-12 08:49:34

Darbuotojai į biurus negrįš, jei šie neprisitaikys prie naujos realybės

Verslams bandant susiplanuoti galimus tolesnio veikimo scenarijus ir išvengti antro masinio kraustymosi iš biurų į namus, pats laikas atsigręžti į tą, nuo kurio labiausiai priklausys verslo ateitis: žmogų, darbuotoją, komandos narį.
       2020-09-12 08:44:43

Pesticidai maiste: ar pirktas obuolys visuomet blogiau už sode užaugintą?

Neretai tenka išgirsti samprotavimų, kad sveikos daržovės ir vaisiai gali būti tik tie, kuriuos užauginame savo darže ar sode, o rinkdamiesi juos parduotuvėje turėtume būti atidesni, nes šiuose vaisiuose ir daržovėse gali būti daugiau pesticidų likučių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.