Naujienos

IT specialistų aukso amžius: kaip pritraukti geriausius darbuotojus?

2020-09-16 09:15:29

Iki 2030 m. IT specialistų trūkumas pasaulyje pasieks 4,3 mln. darbuotojų. Jų kritiškai trūksta ir Lietuvoje. Pastaruosius dvejus metus šis skaičius siekė 3–4 tūkst. specialistų.

Dėl didelės IT profesionalų paklausos jie kasmet darbdaviams kelia vis aukštesnius lūkesčius. Šiandien žaidimų konsolėmis ar nemokamais pusryčiais darbe IT specialistų nebesudominsi: jie prioritetizuoja mokymosi galimybę, nori atlikti kūrybiškas, įdomias užduotis ir itin vertina organizacijos kultūrą.

Darbuotojai nori mokytis

Informacinės technologijos keičiasi žaibišku greičiu, todėl norėdamas neatsilikti, šios srities profesionalas turi nuolat atnaujinti žinias ir įgūdžius. Įmonės, kurios daug dėmesio skiria IT specialistų mokymosi galimybėms, turi daugiau šansų pritraukti norimus darbuotojus.

„Bitėje“ mūsų didžiausias turtas – žmonės, todėl daug dėmesio skiriame darbuotojų tobulėjimui ir mokymuisi, – sako Mindaugas Rauba, „Bitė Lietuva“ IT direktorius. – Priešingai nei daugelis įmonių, kurios pačios nusprendžia, kur siųsti savo darbuotojus ir kokių įgūdžių jiems trūksta, mes skatiname juos diskutuoti ir išsakyti savo nuomonę bei pageidavimus. Taip darbuotojai yra ne tik linkę labiau pasitikėti savo jėgomis, bet ir gali pasiekti geresnių rezultatų.“

Su tuo, kad IT profesionalams išskirtinai svarbi galimybė mokytis sutinka ir didžiausios darbuotojų paieškos įmonės Lietuvoje „Alliance for Recruitment“ vadovas Vytenis Šidlauskas.

„Pastebime, kad IT specialistams, ypač turintiems mažiau darbo patirties, mokymosi galimybės yra vienas svarbiausių kriterijų renkantis įmonę. Jie žino, kad visuomet ras darbo vietą Lietuvoje, tačiau atlyginimas priklausys nuo turimos kompetencijos ir įgūdžių. Dėl šios priežasties įmonės turėtų aiškiai iškomunikuoti apie darbuotojams organizuojamus kursus ir mokymus“, – sako V. Šidlauskas.

Siekiant išsiaiškinti, kaip pritraukti IT profesionalus, „Linkedin“ užsakymu buvo atliktas tyrimas. Duomenys rodo, kad darbuotojai, kurie esamoje darbovietėje neturi sąlygų tobulėti ir pasiekti išsikeltų karjeros tikslų, yra 12 kartų dažniau linkę išeiti dirbti kitur.

Darbdavio pasirinkimą lemia darbo turinys

Galimybė kurti ir įgyvendinti pokyčius yra viena pagrindinių priežasčių, lemiančių IT specialistų pasirinkimą dirbti vienoje ar kitoje įmonėje. Kadangi didelėse organizacijose darbuotojai paprastai dirba pagal iš anksto nustatytas instrukcijas, atlieka kitų jiems patikėtas užduotis ir neturi galimybės patys priimti sprendimų, IT profesionalai dažniausiai papildo startuolių komandos gretas.

M. Rauba sako, kad vienas pagrindinių IT specialistus įmonėje motyvuojančių dalykų yra galimybė patiems kurti technologijas: „Būdama didelė įmonė, su beveik 100 IT profesionalų komanda, nuolat kuriame ir vystome įvairius technologinius sprendimus čia, Lietuvoje. Pavyzdžiui, mes pirmieji ir kol kas vieninteliai šalyje pradėjome siūlyti virtualios eSIM paslaugą, kuri pakeitė fizines SIM korteles. Kasdienį gyvenimą palengvinęs sprendimas sulaukė didžiulio pasisekimo – pagal išmaniųjų laikrodžių pardavimus būtent su eSIM paslauga Lietuva lenkia daugelį Europos šalių.“

„Bitės“ darbuotojai taip pat prisideda prie vienos svarbiausių šiuo metu vystomų technologijų – 5G ryšio infrastruktūros kūrimo.

„5G yra penktos kartos bevielio ryšio technologija, kuri leis didelius duomenų srautus perduoti lengviau ir greičiau nei bet kada anksčiau. Dar neregėta spartaus interneto plėtra atvers ir gerokai platesnes panaudojimo galimybes. „Bitės“ IT specialistai turi unikalią galimybę prisidėti prie šio išmanaus sprendimo kūrimo ir spręsdami kasdienius iššūkius įgauti visiškai naujos patirties. Jų kasdienis indėlis į šį darbą įmonei ypač svarbus – paspartinsime 5G tinklo pagrindu veikiančių „Bitės“ paslaugų kūrimą, galimybes klientams greičiau pasiūlyti mobiliosios televizijos, spartesnio interneto bei daiktų interneto sprendimus“, – sako M. Rauba.

Kadangi telekomunikacijų sektoriuje technologiniai pokyčiai vyksta labai greitai, čia dirbančių IT specialistų darbas yra itin nenuobodus.

„IT profesionalai „Bitėje“ patys kuria inovatyvius produktus, technologijas. Telekomunikacijų sektorius pernelyg dinamiškas, kad galėtume vadovautis taisyklėmis, instrukcijomis, todėl dirbame kūrybiškai. Skirtingų sričių specialistai prisideda prie technologijų kūrimo patys, o ne akcininkų tolimose šalyse paliepti, ieško efektyviausio ir patogiausio sprendimo“, – pažymi „Bitės“ IT direktorius.

Svarbu jaustis svarbiems

Vadovai yra pagrindiniai IT specialistų mentoriai, kurie padeda jiems augti ir tobulėti. Jie it magnetas pritraukia į įmonę geriausius specialistus ir yra atsakingi už jų įsitraukimą ir išlaikymą. Todėl darbuotojai, kurie nesutaria ar nejaučia vadovų palaikymo, yra kelis kartus dažniau linkę palikti organizaciją, rodo jau minėtas „Linkedin“ tyrimas.

„Mes „Bitėje” esame viena stipri komanda. Daug dėmesio skiriame darniems santykiams tarp darbuotojų kurti. Pas mus nėra aiškaus skirstymo tarp vadovų ir darbuotojų, o daugelį klausimų galima aptarti ne kabinete, o per kavos pertraukėlę. Tą betarpiškumą ir laisvumą padiktuoja mūsų „plokščia” valdymo struktūra. Analogiškose tokio dydžio įmonėse kartais būna iki aštuonių valdymo lygių, kai pas mus tėra trys, – sako Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva“ žmonių ambasados vadovė. – Jausdami vadovų palaikymą ir gaudami konstruktyvų grįžtamąjį ryšį darbuotojai yra daug labiau įsitraukę.“

Įmonės kultūra yra neatsiejama nuo pažangios įmonės kuriamo įvaizdžio. Nors futbolo stalu ir užkandžiais IT specialistų šiandien nebesuviliosi, papildomos naudos, tokios kaip lankstus darbo grafikas, bendras laisvalaikis, rūpestis darbuotojo pensija ir sporto klubų abonementas vis dar gali pritraukti geriausius specialistus.

„Darbuotojams labai svarbu jausti, kad jie įmonei rūpi. Todėl kartu švenčiamos šventės, laisva diena gimtadienio proga ar lankstus darbo grafikas yra puikus būdas parodyti dėmesį ir tai, kad darbuotojo asmeninis gyvenimas yra svarbus ir vertinamas“, – pasakoja M. Rauba.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Studijos: kitos panašios naujienos
       2021-01-27 12:36:51

Valstybė didina finansavimą aukštajam mokslui

Didinti valstybės lėšas vienam studentui, taip užtikrinant geresnę studijų kokybę, didesnius atlyginimus dėstytojams ir mokslo darbuotojams. Sumažinti didžiulius ir nepagrįstus skirtumus tarp skirtingų studijų kainų bei padidinti finansavimą socialinių mokslų studijoms.
       2021-01-21 08:02:54

MRU žada proveržį: sieks tapti Europos universitetų lyderiu

Globalią rinką atitinkančios studijos, tarptautiškumas ir skatinimas mokytis visą gyvenimą. Taip Mykolo Romerio universitetas (MRU) sieks įveikti aukštųjų mokyklų konkurenciją ir pelnyti geriausio socialinių mokslų srities universiteto vardą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.
       2020-12-31 06:21:43

KTU alumnė: norėčiau priartėti prie naikintuvų

Veikiausiai ne vienas, ką tik studijas baigęs studentas, pasvajoja susirasti gerą, mėgstamą darbą ir taip užsitikrinti sau orią ateitį. Bet kaip reaguotumėte, jeigu naujoje darbovietėje jus pasitiktų su gėlėmis ir dovanėlėmis?
       2020-12-07 08:29:10

Viskas kuriama procesą pirmiausiai simuliuojant kompiuterinėje aplinkoje

Vilnietis Povilas Piartli sako, kad mokydamasis mokykloje nežinojo, ką norėtų studijuoti, nes jį domino ir mechanika, ir elektronika, ir programavimas. Vis dėlto netrukus jaunuolis atrado mechatroniką – studijas, apjungiančias visus jį dominančius dalykus, ir atvėrusias duris į NASA.
Daugiau naujų naujienų
       2021-02-26 10:28:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 624 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8209 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 624 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-26 08:47:59

Darbo keitimas karantino metu: kaip sėkmingai įsilieti į naują kolektyvą?

Jau beveik metus trunkanti COVID-19 pandemija ne tik perkėlė daugelį darbų į namus ir darbuotojus išmokė dirbti nuotoliniu būdu, bet ir ne vieną paskatino ieškoti naujo darbo ar, likus be jo, išbandyti jėgas visiškai naujoje srityje.
       2021-02-26 08:40:29

Lietuva tampa žalesnė: vėjo jėgainės pernai pagamino 1,49 TWh elektros

Didžiausias vėjo energijos gamintojas Baltijos šalyse „Enefit Green“ praėjusiais metais Lietuvos teritorijoje veikiančiose vėjo jėgainėse pagamino 468 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos.
       2021-02-26 08:37:32

Nuolat pamesti daiktus – žmogiška, tačiau kainuojanti savybė: kaip to išvengti?

Daugeliui pažįstamas jausmas, kai kur nors vėluoji ir, kaip tyčia, negali surasti tarytum skradžiai žemę prasmegusių automobilio raktų, piniginės ar kito svarbaus daikto.
       2021-02-26 08:33:28

Mini LED“ televizoriai: LCD televizorių technologijos evoliucija tęsiasi

Dar visai neseniai terminą „Mini LED“ buvo girdėję gal tik didžiausi televizorių technologijų entuziastai. Nors tarp specialistų šis terminas minimas jau kelerius metus, plačioji visuomenė jį išgirdo gana neseniai.
       2021-02-26 08:24:05

Senos ir neprižiūrėtos sistemos – lengvas grobis programišiams

Beveik 800 000. Tiek įvairių sistemų ir paslaugų vartotojų duomenų buvo nutekinta vos per savaitę. Drįstu spėti, kad tai – tik ledkalnio viršūnė, ir apie pavogtus asmeninius duomenis išgirsime dar ne kartą.
       2021-02-26 08:21:23

Oro transporto ateitis: ar aviacija gali būti tvari?

Dėl koronaviruso pandemijos 2020 m. aviacijos poveikis Europos aplinkai sumažėjo, tačiau apie ilgalaikius pokyčius tvarumo srityje nenustojama kalbėti.
       2021-02-25 13:33:20

Būsto pirkėjų elgsenos tyrimas: ar žmonės būstą perka mažiau pasiruošę?

Konkrečiai prognozuoti, kaip pandemija pakeis būsto rinką Lietuvoje ir jos klientų bei dalyvių lūkesčius bei elgseną, kol kas dar per anksti: nepraėjo ir pats koronaviruso pavojus, o rinkos aktyvumo svarstyklės, kaip matėme, per metus gali apsiversti ne vieną kartą.
       2021-02-25 13:07:55

Bausmės tikslas – ne keršyti, o padėti pasitaisyti

„Tai ko nepasiuntė už grotų?“, „Kodėl taip švelniai nubaudė?“, „Teismas pagailėjo“ arba „Teismas nulinčiavo“ ir „Teismo kirtis“ – tokios antraštės ir komentarai po jais lydi teismų nuosprendžius baudžiamosiose bylose.
       2021-02-25 13:01:35

Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams.
       2021-02-25 12:58:22

Technologijos keičia baldų gamybos sektorių: kokių žinių ir įgūdžių reikia?

Lietuvoje veikiančios pramonės įmonės, siekdamos sėkmingai konkuruoti tiek vietos, tiek ir tarptautinėje erdvėje, nuosekliai investuoja į modernius šiuolaikinius sprendimus. Tai turi reikšmingos įtakos ir specialistų darbui – jie turi žengti koja kojon su naujomis tendencijomis ir tobulėjančiomis technologijomis.
       2021-02-25 11:04:06

Kodėl pasveikus nuo koranoviruso pravartu pasitikrinti sveikatą?

Nemaža dalis COVID-19 infekcija persirgusių pacientų ir toliau jaučia varginančius simptomus, o dalis ir gerai besijaučiančių net neįtaria, kad jų organizme toliau vyksta uždegiminiai procesai ar itin trūksta naudingų mineralų.
       2021-02-25 10:12:25

Bulvių augintojas apie šalčius: tai turėtų daryti įtaką ir būsimam derliui

Po ilgos pertraukos šią žiemą Lietuvoje vėl fiksuoti didžiuliai šalčiai reikšmingai ūkio darbų plano nekoreguos, tačiau įtakos šviežiam derliui tikriausiai turės.
       2021-02-25 10:10:11

Jauni žmonės aktyviau renkasi galimybę sudaryti testamentą

Pernai Testamentų registrui patikėta saugoti 19,5 tūkst. naujų testamentų. Registruoti turto palikimą ryžtasi vis jaunesni žmonės. Vidutiniškai testamentų registrui perduodama apie 20 tūkstančių naujų testamentų per metus. Dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys.
       2021-02-25 09:53:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 554 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7494 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 554 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-25 09:42:31

Patarimai naujakuriams: kaip išsirinkti grindų dangą

Grindys – vienas svarbiausių elementų kuriant namų interjerą. Grindų dangos pasirinkimas itin platus, todėl siekiant namuose sukurti vieningą dizaino liniją, svarbu atsižvelgti į jų spalvas ir raštus, faktūras ir funkcionalumą.
       2021-02-25 09:36:43

„Ignitis grupė“ apsisprendė plėsti Kruonio HAE

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ sieks įgyvendinti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) plėtros projektą iki Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
       2021-02-25 09:08:56

Tarptautinė optimistų diena: 4 išmanūs patarimai gerai nuotaikai

Savaitgalį švęsime tarptautinę optimistų dieną. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi inovatyviais sprendimais, kurie pakels nuotaiką ir praskaidrins jūsų dieną.
       2021-02-25 08:58:50

Vaistininkai pataria: kaip sustabdyti prakaitavimą nežalojant sveikatos?

Dezodorantai – nepamainoma higienos priemonė. Jie ne tik leidžia jaustis patikimai ir nebijoti dėl prakaitavimo, bet ir apsaugo nuo mikrobų. Perkant dezodorantą, svarbu jį rinktis ne tik pagal kvapą ar gamintoją, bet ir kitus rodiklius.
       2021-02-25 08:50:48

Finansinių duomenų apsauga: kaip saugoti, kad apsaugotum?

Per Lietuvą nuvilnijęs kelių e. paslaugų platformų klientų duomenų nutekėjimo skandalas turėjo tapti įspėjamuoju skambučiu gyventojams nenaudoti vieno slaptažodžio skirtingoms paskyroms ir įmonėms, nespėjusioms atlikti namų darbų.
       2021-02-25 08:38:41

Per savaitę NVSC patikrino beveik 600 prekybos ir paslaugų teikimo vietų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai per praėjusią savaitę visoje Lietuvoje patikrino 568 ūkinės veiklos vietas, 15-likoje jų nustatyti pažeidimai.
       2021-02-25 08:34:55

„Sodros“ konsultacijos telefonu – daugiau gyventojų

„Sodros“ konsultantai kasdien telefonu aptarnauja apie 5 tūkstančius klientų. Karantino metu skambučių srautas trumpuoju numeriu 1883 arba (8-5) 250 0883 išaugo kelis kartus.
       2021-02-25 08:29:44

Kokias investicijas planuoti šalies verslui 2021 m. ir vėliau?

Šiuo metu vis dar modeliuojami, tačiau artėja nauji priemonių kvietimai, nukreipti į su pandemijos iššūkiais kovojantį verslą. Tokias verslui aktualias naujienas, susijusias su Europos Sąjungos investicijomis, taip pat dabar ir artimiausiu metu verslą pasieksiančiomis nacionalinėmis subsidijomis,
       2021-02-25 08:26:05

Motociklai: kuo svarbu pasirūpinti, kad pirma kelionė nesibaigtų nelaime

Vis ilgiau šviečiant saulei motociklininkai su nekantrumu laukia kovo mėnesio ir pirmųjų šiltų dienų, kai po žiemos pertraukos vėl galės į gatves išvažiuoti su „plieniniais žirgais“.
       2021-02-25 08:20:05

Neveikia „Wi-Fi“: inžinieriams įrangą teko traukti net iš širšių lizdo

Pandemijai išvijus dirbti iš namų žmonės atrado netikėtas erdves darbui: prieškambaryje tyliau, taigi patogiau kalbėti; prie miegamojo lango gimsta genialios idėjos; virtuvė – VIP zona su visais patogumais. Bet tada paaiškėjo, kad anaiptol ne visus namų kampelius pasiekia vienodai geras „Wi-Fi“ ryšys.
       2021-02-25 08:15:21

Gatvių apšvietimo modernizavimas Kaune: investicijos duoda keleriopą grąžą

Nepaisant COVID-19 sukeltų iššūkių praėjusiais metais Kauno gatvės tapo dar šviesesnės bei saugesnės – fiksuotas rekordinis įrengtų modernių LED šviestuvų skaičius.
       2021-02-25 08:13:01

Tikros žiemos įtaka kenkėjams

Šių metų žiema dosniai apdovanojo sniegu, visas miško ir laukų gėrybes paslėpdama po storu sunkiu snaigių sluoksniu, kas sukėlė baltąjį badą miško žvėrims ir paukščiams. Tačiau kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ sako, jog kenkėjams tai didelės įtakos nepadarė.
       2021-02-25 08:10:17

Kainų kilimas po pandemijos: kam ruoštis?

Pasaulyje siaučianti COVID-19 pandemija kardinaliai pakeitė daugelio žmonių gyvenimą. Didžioji dalis paslaugų sektoriaus savo veiklos vykdyti negalėjo, o tie, kuriems buvo leista dirbti, pastebėjo sumažėjusį vartotojų skaičių.
       2021-02-25 08:06:36

Vasarį lėktuvais gabentos gėlės aviacijai teikia vilčių

Oro uostuose keleivinių skrydžių švieslentės dėl pandemijos vis dar apytuštės, tačiau ne visam aviacijos sektoriui 2020-ieji buvo tokie neįtikėtinai blogi. Apytiksliai dešimtadaliu pernai kritęs krovinių skraidinimas lėktuvais buvo sąlyginai mažiau nukentėjusi sritis.
       2021-02-25 08:00:28

Nuotolinis darbo interviu: penki patarimai norintiems pasirodyti gerai

Dar mėnesį gyvensime karantino režime. Per pandemiją beveik 90 proc. įmonių darbo interviu vykdė nuotoliniu būdu, rodo JAV konsultacijų bendrovės „Gartner“ duomenys.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.