Naujienos

Ką būsto apšvietimas sako apie šeimininko charakterį?

2020-09-24 15:02:22

Būsto apšvietimas ne tik suteikia funkcionalumo, jaukumo ir grožio interjerui, gerina nuotaiką, darbingumą bei užtikrina kokybišką poilsį – jis kalba ir apie mūsų asmenybes. Apšvietimo dizaineriai pastebi, kad šviesos kiekis bei šviestuvų tipai atspindi ne tik šeimininko interesus, bet ir charakterį.

Todėl ekspertai pabrėžia – norintiems savito interjero, kuris įkvėptų gyventi, dirbti bei ilsėtis, prireiks ir individualių apšvietimo sprendimų.

Rodo charakterį ir asmenybę

Daugiau nei 15 metų šioje srityje dirbanti apšvietimo dizainerė Asta Remeikienė pastebi – norimas šviesos kiekis namuose ir pasirenkamas šviestuvų tipas leidžia nuspėti ir tam tikrus būsto savininko asmenybės bruožus.

Pavyzdžiui, namuose pageidaujantys daugiau šviesos yra aktyvesni ir energingesni, o jos besirenkantys mažiau pasižymi ramesniu būdu. Šeimininko charakterį išduoda ir pats šviestuvo tipas.

„Meniškas ir kūrybiškas būsto savininkas juos rinksis pakabinamus, stalinius, minkštesnių formų, tokiame interjere vyraus medžiaginiai gaubtai, toršerai. Namuose atsiras sieninis apšvietimas, nukreiptas į meno kūrinius. Iš kitos pusės, šeimininkas, kuriam rūpi verslas, modernumas, interjere nori švaros, rinksis įleidžiamus šviestuvus, kurių visas korpusas paslepiamas po lubomis. Jo namuose vyraus berėmės linijos, o kabančių ar sieninių šviesos šaltinių nebus“, – pastebi apšvietimo dizainerė, namų apdailos centro „Unideco“ partnerė.

Tokiems, minimalistinį dizainą vertinantiems gyventojams, dizainerė pataria visiškai sumažinti šviesos taškų kiekį namuose, atsisakyti išskaidyto apšvietimo variantų. Tuo tarpu vertinantys moderną, gali rinktis įvairius futuristinius šviestuvus, kurių įvairovė šiandien itin didelė.

„Tokie šviesos šaltiniai ypač įdomūs: jie ir įleidžiami į sienas, ir paviršiniai, skleidžiantys spindulius ant sienos. Visgi, besirenkantiems įmantresnius šviestuvus, patarčiau nepamiršti – jie įprastai nesukuria bendro apšvietimo namuose, todėl greta futuristinio šviestuvo verta įsirengti ir minėtuosius įleidžiamus šviestuvus“, – pažymi dizainerė.

Skirtingos funkcijos – nevienodi sprendimai

Kalbant apie šviestuvų charakteristikas, skirtingoms namų zonoms siūloma taikyti geriausiai juos atitinkančius, funkcionalius sprendimus. Anot „Unideco“ įsikūrusio apšvietimo salono „Ardena“ atstovės Ivonos Litvinovič, interjero apšvietimo įrengimui yra būtinas aiškus erdvių ir baldų išdėstymo planas – nuo šių dedamųjų atsispiriama projektuojant šviesą.

„Tinkamam šviestuvų išdėstymui prireiks žinojimo, kur stovės baldai, kaip funkciškai bus išskirstytos būsto zonos. Virtuvės zonoje apšvietimas turėtų būti stipresnis, ryškesnis, miegamajame – ramesnis ir labiau prislopintas, svetainėje – tinkamas poilsiui ir televizoriaus žiūrėjimui. Papildomo šviestuvo prireiks ir virš valgomojo stalo“, – pastebi I. Litvinovič.

Pašnekovė priduria – derinant skirtingus šviestuvus svarbu išlaikyti vienodą spalvinę temperatūrą, kad šviesos atspalviai nekonfliktuotų.

„Miegamajame įsirengusieji darbo vietą, joje turėtų rinktis šaltą apšvietimą, nes tokioje šviesoje esame darbingesni ir produktyvesni. Bet šiltas spektras užtikrina poilsį ir ramybę. Todėl tokiu atveju, derinant dvi skirtingas erdves vienoje patalpoje, ypač naudingi daugiafunkciniai šviestuvai. Juos įrengus, galima keisti šviesos spektrą, galingumą, intensyvumą“, – sako I. Litvinovič.

Derinantiems skirtingus namų gyventojų poreikius, dizainerė A. Remeikienė taip pat turi patarimą.

„Svetainės bei miegamojo šviestuvus siūlyčiau rinktis su valdomu šviesos srautu, kuriuos būtų galima reguliuoti pagal nuotaiką ar paros laiką: norint ramybės – pritemdyti, susiruošus aktyviai veiklai – suintensyvinti. Skirtingais sprendimais galima derinti ir individualius poreikius, pavyzdžiui, skaitymą lovoje. Kai vieni nori tai daryti, o kiti – ne, verta pasitelkti išskaidytą šviestuvų valdymą arba nevienodą pastarųjų įrengimą. Rinktis ir nuleistą dėl grožio, ir funkcinį sieninį šviesos šaltinius“ – pataria dizainerė.

Klaidos akis badys kiekvienam

Visgi, nepriklausomai nuo individualių kiekvieno gyventojo poreikių, kai kurios apšvietimo klaidos yra universalios ir tinkamo jausmo namuose nesukurs nė vienam.

Jei vos įėję į kambarį pirmiausia atkreipiate dėmesį į jo apšvietimą ar jaučiate, kad šviesa nukreipta tiesiai į akis – šviesa namuose yra per stipri. Net ir intensyvesnį apšvietimą mėgstančius gyventojus kelios valandos itin šviesiame kambaryje ims varginti. Dėl to specialistai primena visada atkreipti dėmesį į lempučių liumenus, šviestuvų sukuriamą šviesos kryptį.

Taip pat pastebima, kad neretai per daug sukoncentruodami į svajonių šviestuvą, jį pakabiname ar pastatome netinkamoje vietoje. Tai išduoda netinkama kryptimi krentantys, trukdantys šešėliai. Pavyzdžiui, siekiant išvengti šešėlių vonios kambaryje ir turėti tvarkingai apšviestą zoną grožio procedūroms, rekomenduojama kabinti du šviestuvus iš abiejų veidrodžio šonų, veido aukštyje, tačiau vengti atvirų šviesos šaltinių – verčiau į veidą nukreiptus šviestuvus rinktis dengtus matiniu plastiku. Dar viena zona, kurioje šešėliai apsunkintų gyvenimą – virtuvė. Norint sumažinti ant darbo zonos virtuvėje krentančius šešėlius, rekomenduojama įmontuoti LED juostas į pakabinamas virtuvės spinteles priekinėje dalyje. Taip bus apšviesta ne siena, o darbinis virtuvės paviršius.

Specialistai pataria atkreipti dėmesį ir į bendrą spalvinę gamą namuose – mat jei dauguma paviršių namuose yra itin tamsių spalvų, šviesumo ir lengvumo jausmą čia sukurti gana sunku. Visgi, tokiu atveju vis vien nepatariama rinktis didesnio liumenų skaičiaus, verčiau apšvietimą planuokite sluoksniais – pradėkite nuo lubų, bet nepamirškite ir sieninių, stalinių šviestuvų bei naktinių lempučių.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-05-08 11:33:17

Genetinė liga gali paklaidinti net gydytojus

Tikslią ligos diagnozę vilnietė Diana išgirdo maždaug prieš ketverius metus. Genetinis tyrimas patvirtino neurologų įtarimus dėl spinalinės raumenų atrofijos (SRA). Reta genetinė nervų ir raumenų liga leido paaiškinti, kodėl ilgus metus moteris jautėsi silpnesnė negu bendraamžiai, turėjo mažiau energijos ir greitai pavargdavo.
       2024-05-08 11:17:06

Someljė: lietuviai atranda neakoholinius vynus, bet nežino, kaip juos derinti

„Daugelis svarsto, kokios salotos labiausiai tinka prie vištienos kepsnio, bet mažai kas ieško gėrimo, kuris padėtų sukurti naujus vakarienės skonius. Mat, gėrimai papildo maistą ir padeda jam atsiskleisti kitaip nei esam įpratę.
       2024-05-08 11:12:44

Artėja vasaros sezonas: ką reikia žinoti apie vaikų ir paauglių darbą?

Artėjant vasaros atostogoms, jaunuoliai aktyviai ima ieškoti sezoninių darbų, t. y. laikinų įdarbinimo vietų, norėdami ne tik užsidirbti, bet ir išbandyti save naujoje srityje. Tai naudinga ir darbdaviams: toks darbo rinkos naujokas padeda užpildyti trumpalaikes sezonines darbo vietas.
       2024-05-08 11:06:40

Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti

Tobulėjant technologijoms nuo pažangos neatsilieka ir sukčiai bei jų apgavysčių įrankiai. Viena naujausių šiandieninių grėsmių – dirbtinio intelekto programa „FraudGPT“. Sužinokite, kaip veikia ši priemonė ir kaip apsaugoti savo pinigus nuo ją naudojančių asmenų.
       2024-05-08 10:58:58

Elektros tinklų sujungimas pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo projektui, kuriuo numatoma Šiaurės vakarų ir rytų elektros perdavimo tinklų sujungimo projektą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu.
       2024-05-08 10:48:14

Ar įmonių vadovai gali miegoti ramiai naudodami dirbtinį intelektą?

Dirbtiniam intelektui (DI) tobulėjant atsiranda ne tik galimybių inovacijoms, bet ir rizikų. Skirtingos Lietuvos institucijos stebi DI vystymąsi ir vertina, kaip jis gali keisti taisyklių taikymą. Vienos tokių – Konkurencijos institucijos.
       2024-05-08 10:45:48

5 įrenginiai, kuriuos įsigiję pasiruošite vasaros karščiams

Nors iki kalendorinės vasaros dar lieka nepilnas mėnuo, bet pasimėgauti vasariškais karščiais šiemet jau turėjome ne vieną galimybę. Kartu su ateinančiais karščiais svarbu pasirūpinti, kad namai taip pat būtų tinkamai tam paruošti ir vėliau nereiktų karštligiškai ieškoti sprendimų kaip atsivėsinti ir už juos permokėti.
       2024-05-08 10:40:47

RRT: atsirado daugiau galimybių naujoms radijo stotims

Nuo šių metų gegužės 1 dienos atsirado daugiau galimybių kurtis naujoms radijo stotims įvairiose Lietuvos vietovėse, o transliuotojams plėsti veikiančius analoginio antžeminio radijo tinklus, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).
       2024-05-08 10:34:35

Reikia pavaduoti kolegas? Turi būti mokamas padidintas darbo užmokestis

Artėjant vasarai, jūsų prašo pavaduoti kolegas? Darbo kodekso 144 straipsnio 7 dalyje nurodyta, jog kai padidinamas darbuotojo darbo mastas, mokamas padidintas, palyginti su normaliomis darbo sąlygomis, darbo užmokestis.
       2024-05-08 10:29:29

Gilios techninės žinios – inovatyvumo katalizatorius ar stabdis?

Akademinės bendruomenės, verslas ir valstybinės institucijos vis dažniau apjungia pajėgas ieškodami galimybių kartu plėtoti naujoves pažangių skaitmeninių technologijų srityje.
       2024-05-03 18:11:01

Lietuvos nacionalinį dramos teatrą elektros energija aprūpins saulės elektrinė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) vis dažniau kelia tvaraus teatro klausimus ir peržiūri savo veiklas, siekdamas tvarių ir ekologiškų sprendimų. 2024 m. pavasarį teatrui perduota dalis nutolusios saulės energijos elektrinės, kuri jau pradėjo veikti.
       2024-05-03 17:53:47

Dirbantiems nuotoliniu būdu iš užsienio – aiškesnė socialinio draudimo tvarka

COVID-19 pandemijos metu visame pasaulyje, taip pat ir Europos Sąjungoje, reikšmingai padaugėjo žmonių, dirbančių nuotoliniu būdu ir gyvenančių kitoje valstybėje narėje, nei yra įprastinė darbo vieta. Net ir pasibaigus pandemijai, nuotolinis darbas išlieka populiarus.
       2024-05-03 17:32:15

„Independence“ išvyko į apžiūrą sausajame doke

Šių metų gruodžio mėnesį AB „KN Energies” (KN) taps SGD terminalo laivo-saugyklos „Independence“ savininke. Prieš perimant laivą KN nuosavybėn, buvo suplanuota jo apžiūra ir remontas sausajame doke, į kurį „Independence“ ir išvyko.
       2024-05-03 12:32:56

Lietuviški smidrai auga taip greitai, kad sunku rasti šviežesnę daržovę

Pirmieji lietuviški smidrai jau rikiuojasi prekybos tinklo „Maxima“ lentynose – žalieji, baltieji ir violetiniai šviežutėliai smidrai lepins gurmanus maždaug iki Joninių. Smidrai – greičiausiai auganti daržovė, kurios derlius sezono metu nuimamas kasdien.
       2024-05-02 17:21:43

Nelegalus gyvūnų dauginimas ir jo keliami pavojai

Dauginimu vadinamas nelegalus gyvūnų veisimas, kurio metu neužtikrinama jų gerovė. Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme rašoma, kad gyvūnų veisimas nesilaikant teisės aktuose nustatytų reikalavimų ir (ar) sukeliantis žalingas pasekmes jų sveikatai ir gerovei, laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais.
       2024-05-01 10:45:36

ES investicijų dvidešimtmetis: į Lietuvos gerovę investuota per 16 mlrd. eurų

Praėjus dviem dešimtmečiams nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, šalies BVP vienam gyventojui išaugo net 199 procentais, o investicijos – viršija 16 mlrd. eurų.
       2024-04-30 17:58:00

6 gajūs mitai apie senjorų keliones – ekspertai siūlo nustoti jais vadovautis

Turbūt sunkiai rastume žmogų, kuriam nepatiktų keliauti. Ne išimtis – senjorai, kurie vis dažniau leidžiasi svetur pažinti užsienio kultūras. Vis tik kelionių organizatoriai pastebi, kad dar nemaža dalis vyresnio amžiaus žmonių keliauti nedrįsta, nes turi daugybę išankstinių nusistatymų.
       2024-04-30 17:55:07

Laimo liga gali sukelti negalią visam gyvenimui. Kaip to išvengti?

Pavasarį erkių aktyvumas – didžiausias, ir net 1 iš 3 šių nariuotakojų grupės atstovų yra užsikrėtęs Laimo ligos sukėlėjais. 2023 m. Lietuvoje buvo užregistruota 2880 Laimo ligos atvejų, rodo Nacionalinės visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenys.
       2024-04-29 17:10:38

Paskutinė diena sumokėti PSD įmokas, nemokėtas nuo pandemijos

Balandžio 30 d. yra paskutinė diena sumokėti per COVID-19 pandemiją ir karantiną nemokėtas einamąsias privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas. Galimybe laikinai nemokėti įmokų naudojosi apie 115 tūkstančių savarankiškai dirbančių žmonių, iki šiol nuo karantino likusią skolą sumokėjo apie 40 tūkstančių.
       2024-04-29 16:55:36

Nepelnytai primiršta žuvis: vietoje lašišos galite rinktis ją

Nors daugelis upėtakių rūšių aptinkamos laukinėje gamtoje, visame pasaulyje jie taip pat plačiai auginami maistui. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė sako, kad ši žuvis – tai baltyminis produktas, kuris gali padėti reguliuoti svorį ir skatinti sotumo jausmą.
       2024-04-29 16:46:46

„Citus“ ekspertai: įsigytas turtas turi hipoteką; ką galiu su juo daryti

Pirkdami būstą su paskola ar kreditu, dažniausiai, turime sudaryti ir hipotekos sutartį, tai yra įkeisti turtą kaip užstatą. Kas yra ta hipoteka, kam ji reikalinga ir ko jokiu būdu nerekomenduojama daryti – net ir susidūrus su sunkumais mokant įmokas.
       2024-04-29 16:30:40

Nereikės ir skristi: temperamentingoji Ispanija – jūsų virtuvėje

Iberijos, arba Pirėnų, pusiasalis pasižymi ne tik stulbinamais geografiniais paminklais, bet ir gilias istorines šaknis turinčiais kulinariniais šedevrais. Tai – begalės skirtingų rūšių kumpių, tyriausi alyvuogių aliejai, šviežios jūros gėrybės ir dar daugiau, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.
       2024-04-29 15:21:43

Pabodo įprastas karbonadas? Vos su vienu nauju priedu jis bus toks traškus

Minkštutėlis viduje, o iš išorės maloniai traškus – toks karbonadas yra siekiamybė ne vienam. Šis sotus patiekalas yra pigios ir greitai paruošiamos vakarienės klasika, tačiau pasinaudojus keliomis gudrybėmis visiems įprastas karbonadas gali gerokai nustebinti ir net įtikti sveiko gyvenimo būdo šalininkams.
       2024-04-29 15:12:29

Jei atsibodo šaltibarščiai, metas išmėginti šią sriubą: nustebins ne tik spalva

Iš pradžių gaspačo buvo gaminama sutrinant duoną, česnaką, alyvuogių aliejų ir actą, dažnai su pomidorais. Tai buvo valstiečių sriuba, kurią karštais vasaros mėnesiais valgydavo ūkininkai.
       2024-04-29 15:08:09

Ukrainos telecentrui perduoti radijo siųstuvai

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras) Ukrainos Radijo transliacijų, radijokomunikacijų ir televizijos koncernui perdavė 17 FM radijo siųstuvų, kurie naudojami pažeistiems radijo siuntimo tinklams atstatyti.
       2024-04-29 15:05:12

100 tūkstančių gaminančių vartotojų pagamina beveik pusę elektros energijos

Šimtas tūkstančių gaminančių vartotojų (GV). Tiek saulininkų ir vėjininkų prie tinklo per kelis pastaruosius metus prijungė ir balandį 100 tūkstantąjį prijungimą užfiksavo „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).
       2024-04-29 15:00:27

Sukčiai ne tik paskambina, bet ir atvyksta į namus pasiimti bankų kortelių

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras šalies gyventojus perspėja apie naują sukčių taikomą metodą. „Google“, banko ar policijos ir kitų institucijų darbuotojais apsimesdami sukčiai telefonu įtikina gyventojus apie kriminaliniais tikslais naudojamas jų banko sąskaitas ar kitas jautrias paskyras.
       2024-04-29 14:55:12

Ar būtina visiškai uždaryti programėles, kad telefonas neišsikrautų ilgiau?

Telefono baterija bus ilgaamžiškesnė, jei įrenginį retkarčiais išjungsite ir įjungsite, o krauti išmanųjį įkroviklio laidą įkišus į kompiuterį – kenksminga. Tai tik keli klaidingi mitai, susiję su būdais pagerinti telefono baterijos veikimo laiką.
       2024-04-29 14:50:58

Plyšęs meniskas: kodėl injekcijos į kelio sąnarį negydo?

Populiarėjant gydymui injekcijomis, ortopedas-traumatologas Markas Fiodorovas pastebi, kad į konsultacijas atvyksta vis daugiau pacientų, nusivylusių neefektyviu plyšusio menisko gydymu injekcijomis kitose klinikose.
       2024-04-27 17:58:05

Primena, kam būtina atsinaujinti SIM kortelę: galite likti nepasiekiami

Lietuvoje po truputį nebelieka pasenusių ryšio technologijų – atsisveikinama su nebeaktualiu 3G ryšiu. Kaip šiam pokyčiui turėtų pasiruošti gyventojai? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2“ Inovacijų eksperto, dauguma žmonių šio pokyčio nepajaus visai.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.