Naujienos

Iš mokytojos lūpų: 7 patarimai, kaip nuotoliniu būdu mokytis efektyviai

2020-09-30 09:50:30

Pirmasis karantinas mokyklas užklupo netikėtai ir sukėlė nemažai iššūkių. Mokymo procesas strigo, nes tokiems staigiems pokyčiams nebuvo pasiruošę nei mokytojai, nei vaikai.

Programos „Renkuosi mokyti“ vadovė Agnė Motiejūnė pastebi, kad tuo laikotarpiu krito mokymosi našumas, nes mokydamiesi iš namų vaikai buvo išsiblaškę, jiems buvo sunku susiplanuoti savo dieną. Bendradarbiaudama su programos „Skaitmeninis moksleivio IQ“ atstovais, ji dalinasi patarimais, kaip moksleiviams mokytis efektyviau nuotoliniu būdu.

„Karantinas į mokymosi procesą įnešė chaoso, nes vaikams reikėjo greitai prisitaikyti prie pamokų nuotoliniu būdu. Moksleiviai pademonstravo puikius skaitmeninius įgūdžius, tačiau mokytojai pastebi, kad daugiausiai iššūkių kėlė tokių savybių, kaip atidumas, gebėjimas planuoti savo laiką, užsibrėžti ir siekti kasdienių tikslų, stygius. Tikėtina, kad mokiniams į nuotolines pamokas reikės grįžti ir šiais mokslo metais, todėl naudinga sužinoti, kaip šias savybes, kurios ir toliau liks aktualios, ugdyti bei stiprinti“, – teigia „Samsung“ inicijuotos programos „Skaitmeninis moksleivio IQ“ vadovė E. Tamelytė.

1. Pasitikrinkite, ar mokate mokytis

Anot mokytojos, „Renkuosi mokyti“ programos alumnės, A. Motiejūnės, pirma, ką turėtų padaryti mokinys, tai įsivertinti savo gebėjimą mokytis arba kitaip tariant – mokėjimo mokytis kompetenciją. Nors tai gali skambėti keistai, tačiau mokymosi procesas, kuomet tai daryti tenka savarankiškai, skiriasi nuo to, prie kurio vaikai buvo įpratę.

„Pirmiausia reikėtų paklausti savęs, ar aš pasitikiu savo jėgomis ir ar jaučiu, kad galiu mokytis. Jei mokytis sunku, tuomet reikėtų identifikuoti, kur slypi problemos. Svarbu kelti sau uždavinius ir galvoti apie strategijas, kaip juos įgyvendinti. Po visko privalu įsivertinti ir suteikti sau grįžtamąjį ryšį apie tai, kaip sekėsi. Na, o vėliau procesas kartojamas iš naujo“, – sako programos „Renkuosi mokyti“ vadovė.

2. Susiplanuokite dieną

Einant į mokyklą, moksleivių diena yra suplanuota minučių tikslumu – tvarkaraštis nusako, kada vaikas mokysis, kada sportuos, kiek laisvo laiko turės tarp užsiėmimų. Mokytojos teigimu, mokantis nuotoliniu būdu svarba planuoti savo laiką tik dar labiau išauga. Geriausia tam pasidaryti vizualų plakatą, kuris iliustruotų, ką moksleivis darys visą dieną.

„Žinoma, yra laikas, kuris yra skirtas pamokoms. Nereikėtų pamiršti, kad dienos vaikas neturėtų praleisti tik prie kompiuterio. Pusę dienos, kada įprastai vaikai būdavo mokykloje, dabar jie praleidžia prie ekranų. Vadinasi, privalu į dienos planą įterpti laiką, kuomet vaikas išeina į lauką, turi fizinio krūvio, bendrauja su pažįstamais ir draugais“, – teigia mokytoja.

3. Susikurkite tinkamą mokymosi aplinką

Pradėjus mokytis nuotoliniu būdu, pasikeitė mokymosi aplinka. Vieni tuo labai džiaugėsi, nes jiems tai pasirodė itin patogu, kitiems kėlė nerimą. Mokytoja sako, kad sau tinkamą erdvę vaikas gali susikurti pats – svarbiausia įsiklausyti į save ir rasti optimaliausią sprendimą.

„Vieni mėgsta savo erdvę, kitiems patinka būti apsuptiems žmonių. Taip pat reikia įsivertinti, ar aš galiu dirbti tvarkingoje aplinkoje, o galbūt mane kaip tik įkvepia lengvas chaosas, kai aplink yra daug daiktų ir aš žinau, kad po ranka turėsiu vieną arba kitą informaciją. Kiek yra skirtingų žmonių, tiek yra skirtingų strategijų“, – patarimais dalinasi A. Motiejūnė.

4. Pamokų metu telefoną padėkite į šalį

Vieni iš didžiausių pavojų, kylančių nuotolinio mokymosi metu, yra išsiblaškymas, nesugebėjimas susikaupti. Dažna to priežastis yra telefonas, kai jis nereikalingas mokymosi procese. Anot mokytojos, šis įrenginys pamokų metu turėtų būti padėtas kuo toliau.

„Telefoną reikėtų pasidėti į kitą kambario vietą ir išjungti visus socialinius tinklus bei jų pranešimus. Jei telefonas yra šalia, labai sunku atsispirti norui jį vis patikrinti, todėl vietoje to, kad vaikas dėmesį skirtų pamokai, jo akys vis krypsta į telefoną“, – sako A. Motiejūnė.

5. Nebijokite pasakyti, kad nesupratote išdėstytos pamokos

Mokantis nuotoliniu būdu, labai svarbu užtikrinti mokymosi proceso tęstinumą. Jei moksleivis nesuprato vieno ar kito dalyko, būtina apie tai pasakyti mokytojui, nes tikėtina, kad ši spraga gilės, o mokytis toliau bus tik sunkiau.

„Svarbu įsivertinti, kur yra spraga ir kokie barjerai trukdo tą informaciją suprasti. Praleidus vieną dalyką, aš negaliu toliau tęsti mokymosi ir pridėti naujos informacijos prie jau turimos. Reikia nebijoti ir kreiptis pagalbos į mokytoją, o gal net bendraklasį“, – pataria programos „Renkuosi mokytis“ vadovė.

6. Mokykitės suvaldyti jaudulį ir stresą

Suprantama, kad kardinalus mokymosi proceso pakeitimas gali tapti nemenku išbandymu ir sukelti stresą. Moksleiviui supratus, kad mokytis tokiu būdu jam yra sunku, svarbu neužgniaužti kylančių emocijų ir apie tai pasikalbėti su mokytoju arba bendraklasiu.

„Juokas gali ne tik padėti sumažinti stresą, tačiau ir geriau susikaupti, būti aktyvesniems. Kuo daugiau kalbėsimės apie tai, kaip jaučiamės, dėl ko yra neramu, tuo mažiau jausimės vieniši. Jei išgirstate bendraklasį sakant, kad jam sunku, tai padeda suvokti, kad jūs nesate vienas“, – sako mokytoja.

7. Pasitikrinkite žinias

Motiejūnės teigimu, pamokos neturėtų apsiriboti vien tik įprastais užsiėmimais prie kompiuterio. Šiais technologijų laikais, apstu papildomų priemonių, kurių pagalba galima praplėsti savo turimas žinias, arba pasitikrinti jau esamas.

„Yra įvairiausių programėlių ir svetainių, tokių kaip „Kahoot“, kurios suteikia galimybę pasitikrinti, ko išmokome. Viskas, ko prireiks – išmanusis telefonas. Prisijungus kone iškart galėsite pradėti atsakinėti į klausimus. Dar viena puiki aplikacija, kuri atveria pasaulį yra „GeoGuessr“. Naudojantis ja galima vaikščioti po įvairias erdves ir bandyti atspėti, kokia tai geografinė lokacija,“ – patarimais dalinasi A. Motiejūnė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Mokykla: kitos panašios naujienos
       2021-01-18 07:11:18

L. Slušnys: vaikas per pamokas žaidžia kompiuterinius žaidimus, neužsipulkite jo

Vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys prisipažįsta matantis daugiau nuotolinio ugdymo minusų nei pliusų, ir neabejoja, kad pasibaigus pandemijai vaikai patys norės sugrįžti į mokyklas ir įprastą mokymosi būdą.
       2020-12-30 13:07:10

Po atostogų mokiniai mokysis nuotoliniu būdu

Grįžę po atostogų sausio pirmąją savaitę 1-12 kl. mokiniai mokysis nuotoliniu būdu, kaip kad buvo numatyta gruodžio 16 d. Vyriausybės nutarime.
       2020-11-18 07:43:35

Pirmakursiai pataria: kaip patekti į savo svajonių studijas užsienyje?

Studijos užsienyje jau seniai nebėra tik išrinktųjų privilegija – vis daugiau abiturientų svarsto šią galimybę, planuoja savo būsimą karjerą ir stoja į universitetus visame pasaulyje.
       2020-10-22 11:26:11

5 skaitmeninio etiketo patarimai: kaip elgtis mokantis nuotoliniu būdu?

Iki koronaviruso dauguma tėvų buvo įpratę savo vaikams nustatyti taisykles, kaip ir kiek laiko jie turėtų naudotis išmaniaisiais įrenginiais, bet dėl nuotolinio mokymo tai kontroliuoti tapo daug sunkiau.
Daugiau naujų naujienų
       2021-01-23 09:43:57

Praėjusią parą Lietuvoje registruotas 1001 naujas koronaviruso atvejis

Atlikus 9220 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas 1001 naujas koronaviruso atvejis. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 6730
       2021-01-23 09:07:36

Žiemą lietuviai pirmenybę teikia netikėto skonio daržovių sultims

Sveikesnės gyvensenos tendencijos skatina atidžiau rinktis ne tik maistą, bet ir gėrimus. Pavyzdžiui, vis dažniau pirmenybė teikiama natūralioms sultims.
       2021-01-23 07:01:01

Vaidotas Zemlys - Balevičius matematiškai apie pandemiją Lietuvoje

"Logaritminė skalė parodo kad dar tik pradedam valdyti epidemiją. Nors kritimas buvo nuo 3000 7 dienų vidurkio per piką iki 1000 7 dienų vidurkio dabar, logaritminėje skalėje tai neatrodo įspūdingai.
       2021-01-22 17:30:58

Socialdemokratų partijos pirmininkas G. Paluckas atsistatydina

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas traukiasi iš užimamų pareigų. Apie tokį savo sprendimą penktadienį jis pranešė LSDP tarybai.
       2021-01-22 15:05:19

COVID-19 iššūkiai Vilniuje: poliklinikos pamažu atsiveria pacientų vizitams

Vilniuje, kaip ir visoje Lietuvoje, pastarosiomis savaitėmis sumažėjus užsikrėtimų COVID-19 skaičiui, ambulatorinių ir stacionarinių paslaugų teikėjai rengia atsargias schemas sugrįžimui prie įprasto darbo organizavimo.
       2021-01-22 10:20:25

Asmeninė kavinė namuose: kaip technologijos keičia kavos gėrimo tradicijas

Daugelis savo ryto neįsivaizduoja be gardžios kavos puodelio. Šis ritualas suteikia dienai energijos  bei skatina žvaliai kibti į darbus. Daugiau laiko praleisdami namuose, norime mėgautis lyg prabangioje kavinėje ruošto gėrimo skoniu.
       2021-01-22 10:10:10

Vilniaus TV bokštas efektingu šviesų šou sveikins Vilnių

Sausio 24 ir 25 dienomis Vilniaus televizijos bokštas nušvis naujomis spalvomis, taip sveikindamas 698 metų sukaktį švenčiantį Vilniaus miestą, jo gyventojus ir svečius. Šviesų, kintančių pagal muziką, šou bus surengtas kaip jungtinis Vilniaus šviesų festivalio, Telecentro ir radijo stoties M1 kūrybos projektas.
       2021-01-22 10:02:06

Pažinkite savo darbuotojus: kas slepiasi po X, Y ir Z kartomis

Personalo specialistai per karantiną dažnai išgirsta prašymą „sucementuoti komandą“, sutvirtinti prie skirtingų ekranų dirbančių žmonių motyvaciją, tarpusavio bendravimą, darbo etiką.
       2021-01-22 09:57:12

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1032 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 9568 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1032 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11,1% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 6957
       2021-01-22 09:55:09

Senjorės Irenos patirtis: technologijos padeda ir karantiną leisti Kipre

Netrukus 71–ąjį gimtadienį švęsianti Irena Armanavičienė jį sutiks Kipre, kur gyvena jau nuo lapkričio pabaigos – mat dėl pandemijos aplinkybių atšaukus skrydžius žiemą leisti tenka šioje Viduržemio jūros saloje.
       2021-01-21 14:45:18

Sniegas – grėsmė statiniams: Lietuvoje apsisaugoję vos keletas pastatų

Nors gausiu sniegu žiemos džiugina vis rečiau, tačiau nenuspėjamas klimatas didelį kiekį kritulių gali atnešti labai netikėtai, o tokiems atvejams pasiruošę turėtų būti ne tik kelininkai.
       2021-01-21 09:37:12

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1274 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 10106 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1274 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11,2% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 7147
       2021-01-21 09:22:25

Vaikų miegas: be telefonų ir jau nuo 7 val. vakaro

Ilgą laiką buvo galvojama, kad kuo mažiau miegi, tuo sėkmingesnis esi. Šiandien šis įvaizdis griaunamas ir vis daugiau žmonių įvertina kokybiško poilsio svarbą. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako, kad klientai dažnai teiraujasi ne tik dėl savo, bet ir dėl įvairių vaikus kankinančių miego sutrikimų.
       2021-01-21 08:59:50

Tenerifė: vasariškos šilumos išsiilgę keliautojai derina keliones

Kelionių organizatoriai įvardija ne vieną priežastį, dėl kurios ryžtasi palengva atnaujinti užsakomuosius skrydžius. Tarp jų – ne tik prasidėjusi vakcinacija, bet ir keliauti norintys ir galintys asmenys bei vis didesnis Covid-19 persirgusiųjų, kurių Lietuvoje vien oficialiais duomenimis – daugiau nei 110 tūkst. – skaičius.
       2021-01-21 08:35:13

Kaip spręsti dažniausias išmaniųjų problemas?

Išmanusis telefonas šiandien daugeliui yra tapęs nepamainomu kasdienybės palydovu ir pagalbininku kone visos srityse. Visgi išmaniųjų savininkai neišvengia su šiais įrenginiais susijusių problemų, kurių sprendimai dažnai gali būti labai nesudėtingi, tačiau apie juos paprasčiausiai nežinoma.
       2021-01-21 08:31:21

Vaisiai: paprasti patarimai, kaip juos išsirinkti ir laikyti namuose

Žiema ir su ja atkeliavęs šaltis – išbandymas kiekvieno organizmui, todėl reikia nepamiršti jo aprūpinti vitaminais, o vienas iš natūraliausių ir skaniausių šaltinių, kuriuose gausu vitaminų – vaisiai. Tačiau kaip išrinkti vaisius ir tinkamai juos laikyti namuose?
       2021-01-21 08:27:39

Nedarbo grimasos: trečdalis bedarbių prieš karantiną nebuvo dirbę Lietuvoje

Daugiau nei pusė šalyje šiemet registruotų bedarbių negavo „Sodros“ nedarbo išmokos, nes nėra dirbę nė 12 mėnesių per pastaruosius dvejus su puse metų.
       2021-01-21 08:23:05

Vairavimas žiemą: svarbu atsakingai įvertinti eismo sąlygas

Žiemos sąlygos gali būti itin permainingos. Kartais net tą pačią dieną gali lyti, kristi sniegas, šlapdriba, formuotis plikledis arba staigiai kristi oro temperatūra, todėl prieš kiekvieną kelionę vairuotojai turėtų itin atidžiai įvertinti esamas eismo sąlygas.
       2021-01-21 08:02:54

MRU žada proveržį: sieks tapti Europos universitetų lyderiu

Globalią rinką atitinkančios studijos, tarptautiškumas ir skatinimas mokytis visą gyvenimą. Taip Mykolo Romerio universitetas (MRU) sieks įveikti aukštųjų mokyklų konkurenciją ir pelnyti geriausio socialinių mokslų srities universiteto vardą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.
       2021-01-21 07:46:50

Šalčiausiomis dienomis gamtinių dujų suvartojimas šilumos gamybai augo dvigubai

Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ duomenimis, šalčiausiomis pastarojo meto paromis nuo sausio 14 iki 18 d. Lietuvos vartotojai sunaudojo iki 2 kartų daugiau, o atskirais atvejais ir iki keliolikos kartų daugiau gamtinių dujų nei pirmomis sausio dienomis.
       2021-01-21 07:12:24

Grūdų supirkimo kainos muša rekordus: kas laukia vartotojų?

Metų pradžia pasaulio grūdų rinkose prasidėjo kainų pasiutpolke – šią savaitę kviečių ateities supirkimo kainos tarptautinėse biržose pašoko iki 240 eurų už toną.
       2021-01-21 07:08:19

Ką turėtume žinoti apie pandemijos išpopuliarintą pulsoksimetrą?

Pasaulyje siaučiant pandemijai, koronavirusu COVID-19 užsikrėtę žmonės gali jaustis tarsi kvėpuodami išretėjusiu oru aukštai kalnuose.
       2021-01-20 14:51:07

Susisiekimo ministro ir elektroninių ryšių rinkos atstovų susitikimas

Susisiekimo ministro ir elektroninių ryšių rinkos atstovų susitikime – dėmesys 5G ryšiui, valstybinio kritinio ryšio tinklo kūrimui, Elektroninių ryšių įstatymo projektui.
       2021-01-20 13:22:34

Kas kiša koją sėkmingai įmonės skaitmenizacijai?

Skaitmenizaciją galime vadinti šių dienų verslų našumo ir efektyvumo revoliucija. Į procesų skaitmenizavimą investuoja ne tik įmonės, bet ir valstybė, kuri ragina didinti skaitmenizacijos plėtrą – Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros duomenimis, 2020 metų viduryje Lietuva skaitmenizacijos plėtros projektams skyrė 15,3 mln Eur.
       2021-01-20 13:19:37

Vyriausybė pritarė „burbulų“ kūrimui – leidžiama susitikti su vienišais žmonėmis

Siekdama pagerinti emocinę vienišų žmonių sveikatą karantino metu, trečiadienį Vyriausybė numatė išimtis, kada būtų leidžiama susitikti dviejų namų ūkių nariams.
       2021-01-20 11:26:26

Vyriausybė didina miškingumą: perduota 3,5 tūkst. ha žemės miškams įveisti

Nacionalinė žemės tarnyba perduoda Valstybinių miškų urėdijai valdyti dar 292 valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypus, kurių bendras plotas – 3,5 tūkst. ha. Taip trečiadienį nutarė Vyriausybė.
       2021-01-20 10:56:43

Kaip apsisaugoti nuo viruso, kai tenka vykti į parduotuvę?

Likti namuose ir susilaikyti nuo išvykų – taip patariama stabdyti koronaviruso plitimą. Tačiau kaip sumažinti užsikrėtimo tikimybę, kai išvykti iš namų yra privaloma, o kelionės tikslas – maisto prekių parduotuvė?
       2021-01-20 10:08:55

Linas Kojala apie JAV ir prezidento inauguraciją

"Ronaldas Reaganas, kadaise diskutuodamas apie savo iki-prezidentinę profesiją, sau įprastu stiliumi atkirto: o kaip prezidentas gali nebūti aktorius? Ne tik pasaulis, bet ir amerikiečiai dažnai JAV politiką mato išskirtinai per prezidento figūrą.
       2021-01-20 09:36:22

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1232 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 10764 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1232 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11,2% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 7325
       2021-01-20 08:40:49

„Facebook“ eros pabaiga? Paaugliai renkasi „Youtube“, „Instagram“ ir „Snapchat“

Remiantis oficialiais 2020 m. portalo „Statista“ duomenimis, „Facebook“ su 2,7 milijardo aktyvių vartotojų be konkurencijos išlieka populiariausiu socialiniu tinklu pasaulyje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.