Naujienos

Iš mokytojos lūpų: 7 patarimai, kaip nuotoliniu būdu mokytis efektyviai

2020-09-30 09:50:30

Pirmasis karantinas mokyklas užklupo netikėtai ir sukėlė nemažai iššūkių. Mokymo procesas strigo, nes tokiems staigiems pokyčiams nebuvo pasiruošę nei mokytojai, nei vaikai.

Programos „Renkuosi mokyti“ vadovė Agnė Motiejūnė pastebi, kad tuo laikotarpiu krito mokymosi našumas, nes mokydamiesi iš namų vaikai buvo išsiblaškę, jiems buvo sunku susiplanuoti savo dieną. Bendradarbiaudama su programos „Skaitmeninis moksleivio IQ“ atstovais, ji dalinasi patarimais, kaip moksleiviams mokytis efektyviau nuotoliniu būdu.

„Karantinas į mokymosi procesą įnešė chaoso, nes vaikams reikėjo greitai prisitaikyti prie pamokų nuotoliniu būdu. Moksleiviai pademonstravo puikius skaitmeninius įgūdžius, tačiau mokytojai pastebi, kad daugiausiai iššūkių kėlė tokių savybių, kaip atidumas, gebėjimas planuoti savo laiką, užsibrėžti ir siekti kasdienių tikslų, stygius. Tikėtina, kad mokiniams į nuotolines pamokas reikės grįžti ir šiais mokslo metais, todėl naudinga sužinoti, kaip šias savybes, kurios ir toliau liks aktualios, ugdyti bei stiprinti“, – teigia „Samsung“ inicijuotos programos „Skaitmeninis moksleivio IQ“ vadovė E. Tamelytė.

1. Pasitikrinkite, ar mokate mokytis

Anot mokytojos, „Renkuosi mokyti“ programos alumnės, A. Motiejūnės, pirma, ką turėtų padaryti mokinys, tai įsivertinti savo gebėjimą mokytis arba kitaip tariant – mokėjimo mokytis kompetenciją. Nors tai gali skambėti keistai, tačiau mokymosi procesas, kuomet tai daryti tenka savarankiškai, skiriasi nuo to, prie kurio vaikai buvo įpratę.

„Pirmiausia reikėtų paklausti savęs, ar aš pasitikiu savo jėgomis ir ar jaučiu, kad galiu mokytis. Jei mokytis sunku, tuomet reikėtų identifikuoti, kur slypi problemos. Svarbu kelti sau uždavinius ir galvoti apie strategijas, kaip juos įgyvendinti. Po visko privalu įsivertinti ir suteikti sau grįžtamąjį ryšį apie tai, kaip sekėsi. Na, o vėliau procesas kartojamas iš naujo“, – sako programos „Renkuosi mokyti“ vadovė.

2. Susiplanuokite dieną

Einant į mokyklą, moksleivių diena yra suplanuota minučių tikslumu – tvarkaraštis nusako, kada vaikas mokysis, kada sportuos, kiek laisvo laiko turės tarp užsiėmimų. Mokytojos teigimu, mokantis nuotoliniu būdu svarba planuoti savo laiką tik dar labiau išauga. Geriausia tam pasidaryti vizualų plakatą, kuris iliustruotų, ką moksleivis darys visą dieną.

„Žinoma, yra laikas, kuris yra skirtas pamokoms. Nereikėtų pamiršti, kad dienos vaikas neturėtų praleisti tik prie kompiuterio. Pusę dienos, kada įprastai vaikai būdavo mokykloje, dabar jie praleidžia prie ekranų. Vadinasi, privalu į dienos planą įterpti laiką, kuomet vaikas išeina į lauką, turi fizinio krūvio, bendrauja su pažįstamais ir draugais“, – teigia mokytoja.

3. Susikurkite tinkamą mokymosi aplinką

Pradėjus mokytis nuotoliniu būdu, pasikeitė mokymosi aplinka. Vieni tuo labai džiaugėsi, nes jiems tai pasirodė itin patogu, kitiems kėlė nerimą. Mokytoja sako, kad sau tinkamą erdvę vaikas gali susikurti pats – svarbiausia įsiklausyti į save ir rasti optimaliausią sprendimą.

„Vieni mėgsta savo erdvę, kitiems patinka būti apsuptiems žmonių. Taip pat reikia įsivertinti, ar aš galiu dirbti tvarkingoje aplinkoje, o galbūt mane kaip tik įkvepia lengvas chaosas, kai aplink yra daug daiktų ir aš žinau, kad po ranka turėsiu vieną arba kitą informaciją. Kiek yra skirtingų žmonių, tiek yra skirtingų strategijų“, – patarimais dalinasi A. Motiejūnė.

4. Pamokų metu telefoną padėkite į šalį

Vieni iš didžiausių pavojų, kylančių nuotolinio mokymosi metu, yra išsiblaškymas, nesugebėjimas susikaupti. Dažna to priežastis yra telefonas, kai jis nereikalingas mokymosi procese. Anot mokytojos, šis įrenginys pamokų metu turėtų būti padėtas kuo toliau.

„Telefoną reikėtų pasidėti į kitą kambario vietą ir išjungti visus socialinius tinklus bei jų pranešimus. Jei telefonas yra šalia, labai sunku atsispirti norui jį vis patikrinti, todėl vietoje to, kad vaikas dėmesį skirtų pamokai, jo akys vis krypsta į telefoną“, – sako A. Motiejūnė.

5. Nebijokite pasakyti, kad nesupratote išdėstytos pamokos

Mokantis nuotoliniu būdu, labai svarbu užtikrinti mokymosi proceso tęstinumą. Jei moksleivis nesuprato vieno ar kito dalyko, būtina apie tai pasakyti mokytojui, nes tikėtina, kad ši spraga gilės, o mokytis toliau bus tik sunkiau.

„Svarbu įsivertinti, kur yra spraga ir kokie barjerai trukdo tą informaciją suprasti. Praleidus vieną dalyką, aš negaliu toliau tęsti mokymosi ir pridėti naujos informacijos prie jau turimos. Reikia nebijoti ir kreiptis pagalbos į mokytoją, o gal net bendraklasį“, – pataria programos „Renkuosi mokytis“ vadovė.

6. Mokykitės suvaldyti jaudulį ir stresą

Suprantama, kad kardinalus mokymosi proceso pakeitimas gali tapti nemenku išbandymu ir sukelti stresą. Moksleiviui supratus, kad mokytis tokiu būdu jam yra sunku, svarbu neužgniaužti kylančių emocijų ir apie tai pasikalbėti su mokytoju arba bendraklasiu.

„Juokas gali ne tik padėti sumažinti stresą, tačiau ir geriau susikaupti, būti aktyvesniems. Kuo daugiau kalbėsimės apie tai, kaip jaučiamės, dėl ko yra neramu, tuo mažiau jausimės vieniši. Jei išgirstate bendraklasį sakant, kad jam sunku, tai padeda suvokti, kad jūs nesate vienas“, – sako mokytoja.

7. Pasitikrinkite žinias

Motiejūnės teigimu, pamokos neturėtų apsiriboti vien tik įprastais užsiėmimais prie kompiuterio. Šiais technologijų laikais, apstu papildomų priemonių, kurių pagalba galima praplėsti savo turimas žinias, arba pasitikrinti jau esamas.

„Yra įvairiausių programėlių ir svetainių, tokių kaip „Kahoot“, kurios suteikia galimybę pasitikrinti, ko išmokome. Viskas, ko prireiks – išmanusis telefonas. Prisijungus kone iškart galėsite pradėti atsakinėti į klausimus. Dar viena puiki aplikacija, kuri atveria pasaulį yra „GeoGuessr“. Naudojantis ja galima vaikščioti po įvairias erdves ir bandyti atspėti, kokia tai geografinė lokacija,“ – patarimais dalinasi A. Motiejūnė.

Fotografo paslaugos Jūsų šventei
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Mokykla: kitos panašios naujienos
       2020-10-22 11:26:11

5 skaitmeninio etiketo patarimai: kaip elgtis mokantis nuotoliniu būdu?

Iki koronaviruso dauguma tėvų buvo įpratę savo vaikams nustatyti taisykles, kaip ir kiek laiko jie turėtų naudotis išmaniaisiais įrenginiais, bet dėl nuotolinio mokymo tai kontroliuoti tapo daug sunkiau.
       2020-10-21 08:55:00

Temos, kuriomis niekada ne per anksti kalbėtis su vaikais

Pasaulis, kuriame gyvena dabartiniai vaikai, yra labai įvairus, globalus, sparčiai besikeičiantis. Kai kurios žinutės, tokios kaip karas, badas, klimato atšilimas, pandemija, yra bauginančios, tačiau mokytojai ragina kalbėtis su vaikais ir motyvuoti juos veikti, nes būtent vaikai yra didieji pokyčių iniciatoriai ir ateities kūrėjai.
       2020-10-14 14:23:19

Pasitikėti vaikais – nepamatuota rizika? Naujovė mokykloje sukėlė abejonių bangą

Pasitikėti vaikais – nepamatuota rizika? Naujovė mokykloje sukėlė abejonių bangą. Pasitikėjimas savimi – vienas pagrindinių gebėjimų, kuris nulemia gyvenimo sėkmę. O ar žinote, kad vaikas tiki savimi tada, kai jaučia, kad juo tiki suaugusieji?
Daugiau naujų naujienų
       2020-10-28 14:37:09

„Microsoft“ nuotolinio darbo tyrimas: išlikome produktyvūs, bet inovuoti sunkiau

Praėjusiais metais tik 15 proc. įmonių leido darbuotojams dirbti lanksčiai. Kilusi pandemija situaciją pakeitė ir šiandien nuotolinį darbą propaguoja net 76 proc. tirtų įmonių, o 88 proc. verslo lyderių tikisi ilgalaikių pokyčių šioje srityje, rodo „Microsoft“ tyrimas 15-oje Europos rinkų.
       2020-10-28 14:23:36

Amerikiečius į Kauną atviliojo IT specialistų pasiūla

Prieš 5 metus sudėliota strategija šiandien jau virto realybe: atidarydama biurą Kaune JAV kapitalo įmonė „Bentley Systems“ tuomet skelbė ketinanti per artimiausius kelerius metus nusamdyti apie keturias dešimtis IT specialistų.
       2020-10-28 14:18:08

„RTR Planeta“ retransliavimas gali būti laikinai sustabdytas

2020 m. spalio 28 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) nusprendė pradėti procedūrą dėl Lietuvoje rusų kalba retransliuojamos televizijos programos „RTR Planeta“ laisvo priėmimo Lietuvos Respublikos teritorijoje sustabdymo.
       2020-10-28 11:44:45

Laikinai apriboti renginiai ir susibūrimai viešose vietose

Atsižvelgusi į šalyje blogėjančią epidemiologinę situaciją, Vyriausybė trečiadienio posėdyje apsisprendė nuo 2020 m. spalio 30 d. iki lapkričio 13 d. riboti atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamus renginius ir susibūrimus viešose vietose.
       2020-10-28 11:20:46

Nuotekose daugėja pavojingų cheminių medžiagų, naudojamų buityje

Gyventojų ir įmonių išleidžiamose nuotekose daugėja sveikatai pavojingų cheminių medžiagų, rodo vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ tyrimai. Nustatytos pavojingos medžiagos dažnai slypi kasdieniuose buities daiktuose, kaip tualetiniame popieriuje ar vaikų seilinukuose.
       2020-10-28 11:13:35

Vizija: Lietuva – stipri, teisinga, žalia ir inovatyvi gerovės valstybė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį visuomenei pristatė Gerovės Lietuvos viziją, kuria ketina vadovautis, dirbdamas kartu su būsima Vyriausybe.
       2020-10-28 10:56:36

REKORDAS! Praėjusią parą registruoti 776 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 776 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 270 iš jų registruota Vilniaus, 173 Kauno, 120 Klaipėdos, 73 Šiaulių, 63 Telšių apskrityse.
       2020-10-28 10:32:09

Vaistininkų teiraujasi preparatų nuo nemigos, šluoja vitaminus imunitetui

Į vaistinę užsukę klientai stebuklingo recepto apsisaugoti nuo COVID-19 jau neieško, tačiau kur kas dažniau ieško pagalbos pandemijos sukeltiems psichologiniams negalavimams gydyti.
       2020-10-28 08:34:10

Automobilio termometras daugiau dėl ramybės, negu vardan tikslumo

Vairavimo sąlygas tiksliau įsivertinti bei pagal jas pasirinkti saugų vairavimo būdą norintys vairuotojai ne visuomet linkę pasitikėti atskiriems miestams ar vietovėms sinoptikų skelbiama apytiksle temperatūra.
       2020-10-28 08:25:29

Patarimai, kaip padidinti įmonės apyvartinį kapitalą

Kaip vadinamas kiekvienam verslui svarbus finansų rodiklis, neretai įvardijamas įmonės „kraujotakos“ sistema? Ko gero, daugeliui verslininkų nebus sudėtinga atsakyti, kad tai – apyvartinis kapitalas. Tačiau kalbai pasisukus apie tai, kaip jį tinkamai valdyti, galima išgirsti nebūtinai teisingų idėjų.
       2020-10-28 08:18:04

Belaidžių ausinių funkcijos: ar tikrai visas žinojote?

Belaidės ausinės – vienas patogiausių aksesuarų, nes leidžia lengvai, be laidų klausytis muzikos ar kalbėtis telefonu. Taip pat tai ir šiuo metu gana populiari stiliaus detalė, nes tokias ausines gali pamatyti pas dažną praeivį gatvėje.
       2020-10-27 22:03:24

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipiasi į vilniečius

Kreipimesi išdėstomas ir požiūris į koronaviruso pandemijos valdymą mieste. Štai pilnas tekstas: "Jau kuris laikas visoje Lietuvoje smarkiai auga COVID-19 viruso atvejų skaičius. Nuo rytojaus Vilniuje, kaip ir didelėje dalyje kitų Lietuvos savivaldybių, skelbiamas lokalus karantinas.
       2020-10-27 14:48:38

Deividas Norvilas: „Gyvenimo kokybė už miesto yra nepalyginamai aukštesnė“

Dabartinė situacija pasaulyje įnešė pokyčių ne tik į visuomenės, bet ir į asmeninį gyvenimą. Saugodami save ir kitus, atrandame daugiau alternatyvų dirbti nuotoliniu būdu, dar labiau vertiname artimųjų draugiją ir gamtos prieglobstį.
       2020-10-27 14:40:45

Nuo trečiadienio – karantinas ir Kaune: įvedamos naujos priemonės, ribojimai

Atsižvelgiant į kasdien kylančią koronavirusinės infekcijos plitimo kreivę bei prastėjančią epidemiologinę padėtį šalyje, greta kitų didžiųjų miestų nuo spalio 28 dienos karantinas skelbiamas ir Kaune.
       2020-10-27 14:36:15

Santaros klinikos: artėjame prie kritinės ribos

Didėjant koronaviruso infekcija užsikrėtusiųjų ir COVID-19 liga sergančių pacientų skaičiui, VUL Santaros klinikos, kaip paslaugų teikimą Vilniaus regione organizuojanti įstaiga, jau nuo praėjusios savaitės tariasi su vadinamosiomis atraminėmis ligoninėmis dėl ekstremaliai išaugusių pacientų srautų suvaldymo.
       2020-10-27 14:31:42

Kuo skiriasi pirmos ir trečios šalies slapukai – bent kartą pasiskaitykite

Merilendo universiteto duomenimis kibernetinės atakos pasaulyje vyksta kas 39 sekundes. Spalio mėnuo jau aštuntą kartą paskelbtas Europos kibernetinio saugumo mėnesiu. Saugiai naudotis internetu itin svarbu. To galima mokytis bet kokiame amžiuje.
       2020-10-27 11:45:44

ULAC medikai primena: kaip tinkamai dėvėti kaukę?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad netaisyklingas veido kaukės dėvėjimas gali sumažinti jos veiksmingumą. Veido kaukių dėvėjimas yra viena iš infekcijos šaltinio kontrolės priemonių, kuri sumažina infekcijos plitimą visuomenėje.
       2020-10-27 11:33:25

Lietuvoje – 413 koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 413 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 108 iš jų registruota Vilniaus, 104 Kauno, 90 Šiaulių, 52 Klaipėdos, 15 Panevėžio apskrityse.
       2020-10-27 09:37:23

Ką daryti, jeigu šeimos nariui diagnozuotas koronavirusas?

Koronavirusu Lietuvoje užsikrečiant vis daugiau žmonių, „Eurovaistinės“ farmacininkai sako sulaukiantys vis dažnesnio klausimo, ką daryti jeigu koronavirusas buvo nustatytas artimajam?
       2020-10-27 09:02:03

Pradeda dominuoti nevaldomi COVID-19 židiniai, gali laukti Čekijos likimas

Šiuo metu Lietuvoje galimi net keturi koronaviruso epidemijos vystymosi scenarijai. Vadovaujantis pačiu pesimistiškiausiu, jau lapkričio pradžioje reikėtų ruoštis griežtoms karantino priemonėms, pastebi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Lietuvos energetikos instituto (LEI) mokslininkai.
       2020-10-27 07:30:36

Žmonės tikisi kaimynų pagalbos bėdoje, bet patys su jais – tik pasisveikina

Tyrimas parodė, kad daugiau negu pusė Baltijos šalyse gyvenančių žmonių su kaimynais nekuria ir nepalaiko draugiškų santykių, o apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Tik vienas iš dešimties Baltijos šalių gyventojų į kaimynus kreipiasi pagalbos.
       2020-10-27 07:24:39

Vienišais jaučiasi vis daugiau žmonių: kaip niekada svarbus tampa bendravimas

„Kai pasidalini džiaugsmu, džiaugsmas padvigubėja. O kai pasidalini skausmu, tai skausmas perpus sumažėja“, – sakydavo ilgametė „Sidabrinės linijos“ pašnekovė Teodora iš Vilniaus.
       2020-10-27 06:11:42

Profesorius Mindaugas Stankunas: Mes nebevaldome COVID-19 protrūkio Lietuvoje

Profesorius Mindaugas Stankūnas mano, kad laikas pasakyti jog Karalius nuogas: "Tikriausiai po šio Facebook‘o įrašo būsiu pavadintas „Apokalipsės raiteliu“ ar pan., bet kažkas tai turi pasakyti:
       2020-10-26 17:20:20

Ne puošmena, bet pagrindinis deserto ingredientas: 3 receptai su moliūgais

Artėjant Helovinui tėveliai iš dėžių pradeda traukti specialius kostiumus savo atžaloms ir kartu su jais iš moliūgų skaptuoti įvairaus dydžio ir formų žibintus.
       2020-10-26 17:00:12

Vietiniai karantinai įvedami dar aštuoniose savivaldybėse

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, nuo 2020 m. spalio 28 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 11 d. 24:00 val. vietinis karantinas įvedamas dar 8 savivaldybėse: Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestų, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus rajonų savivaldybėse.
       2020-10-26 11:50:32

REKORDAS po penkių iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 766 koronaviruso atvejai

Šią savaitę, nuo spalio 26 d. iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principus, raudonajai zonai priskiriamos dar aštuonios šalies savivaldybės: tai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.
       2020-10-26 10:12:12

Trijų partijų vadovai paskelbė bendrą deklaraciją

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis šiandien paskelbė bendrą deklaraciją dėl koalicijos formavimo pradžios.
       2020-10-26 09:42:46

Kaip spręsti problemą su pardavėju, kilusią apsiperkant internetu? 6 žingsniai

Nors gyvename internetinės prekybos aukso amžiuje, sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą nusivylęs nuotoliniu būdu įsigytomis prekėmis ar paslaugomis.
       2020-10-26 09:09:06

Kaip technologijos padeda išlikti sveikam ir palaikyti gerą savijautą?

Sveika gyvensena ir rūpestis savo fiziniu kūnu yra šiuolaikinės visuomenės bruožas, taip pat – ir kasdien naudojamos technologijos. Iš pradžių su išmaniaisiais laikrodžiais ar išmaniosiomis apyrankėmis entuziastingai skaičiavome ir kontroliavome per dieną nueitus žingsnius.
       2020-10-26 05:28:42

2020 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų rezultatai

Baigėsi Seimo rinkimų antrasis turas. Rinkėjai dabartiniams valdantiesiems siūlo padirbėti opozicijoje. Tačiau ir dešiniesiems prireiks ne mažiau kaip trijų politinių partijų koalicijos norint užsitikrinti daugumą Seime.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.