Naujienos

Siekiantiems vidinės ramybės psichologė pataria susitvarkyti namus

2021-03-04 08:58:43

Pavasaris Lietuvoje jau tradiciškai vadinamas švaros laiku – nuo seno įprasta, jog vis ryškesnė saulė ir bundanti gamta suteikia daugiau jėgų bei įkvėpimo susitvarkyti, atsišviežinti namus.

Apie tai kalbanti psichologė Jūratė Bortkevičienė priduria: netvarkos atsikratymas artimoje aplinkoje gali tapti ir naujų idėjų, teigiamų emocijų bei geros savijautos šaltiniu. Psichologė įsitikinusi – švaresni namai gali išvaduoti ir nuo neigiamo COVID-19 pandemijos fono. Savo ruožtu lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“, parduotuvėse pristatydamas prasidedančią „Švaros mugę“, kviečia susitvarkyti be menkiausių rūpesčių.

Aplinka – vidinės būsenos atspindys

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė įsitikinusi – pavasaris, siejamas su visokeriopu atsinaujinimu, daugumą skatina susitvarkyti. Todėl, anot jos, prekybos tinklo vykdoma „Švaros mugė“ skirta visiems, norintiems daugiau gaivumo bei šviežumo savo namuose.

„Juose dabar praleidžiame daugybę laiko – dirbame, mokomės, ilsimės, pramogaujame. Norisi, jog namuose būtų malonu leisti laiką. Suprasdami šį poreikį, stengiamės atliepti visus savo klientų lūkesčius ir užtikrinti visapusišką bei kokybišką švaros prekių asortimentą. Mūsų vykdoma „Švaros mugė“ yra ir paskatinimas, ir įkvėpimas į namus įsileisti spalvingą bei šiltą pavasarį“, – pastebi E. Dapkienė.

Pašnekovės nuomonei, kad švarūs namai gali suteikti daug teigiamų emocijų, pritaria ir J. Bortkevičienė. Psichologės teigimu, būdami liūdni, nelaimingi, pavargę, pikti ar susierzinę, turėtume stabtelti, apsidairyti ir įvertinti aplinką, kurioje gyvename.

„Mūsų namai, pradedant darbo stalu ir baigiant miegamuoju, rodo asmeninę būseną. Kai čia šiuo metu praleidžiame didžiąją laiko dalį, deriname daugybę pareigų, turime krūvą darbų bei atsakomybių, natūralu – visko nespėjame. Namai tampa netvarkingi, o tai prisideda ir prie asmeninės laimės mažėjimo. Todėl išties verta imtis, atrodytų, paprastų veiksmų: nusivalyti dulkes, langus, į vietas susidėti daiktus. Taip ir mūsų mintys bei emocijos ims tvarkytis, nes šis procesas leidžia išmesti, kas nereikalinga, ir viską sudėlioti į savo vietas“, – apie išorinės ir vidinės švaros svarbą kalba J. Bortkevičienė.

Siūlo tinkamai nusiteikti

Namų tvarkymasis – visokeriopai naudingas procesas. Tai pabrėžianti J. Bortkevičienė papildo, kad atsirūšiuodami daiktus, kurie yra seni, nebenaudojami ir nereikalingi, juos galime padovanoti, parduoti ar, galų gale, išmesti. Šie veiksmai, anot psichologės, suteikia tiek finansinės naudos, tiek ir asmeninės laimės.

„Iš kitos pusės, toks daiktų atsikratymas yra savotiškas išsivalymas, nes pasilikdami tik tai, kas mums svarbu, išsaugome džiaugsmą teikiančius dalykus. Ne veltui sakoma – susitvarkiau ir galvoje prašviesėja. Be to, gyvendami netvarkoje, nesidžiaugiame supančia aplinka. Tampame irzlūs, nerandame ieškomų daiktų, pykstame ant artimųjų, jog jie nesitvarko. Patiriame aibę neigiamų emocijų“, – netvarkos įtaką savijautai nusako psichologė.

Tuo metu tvarkymasis, pasak J. Bortkevičienės, gali tapti geros savijautos priežastimi. Tokia teigiama šio proceso pusė ypač išryškėja dabartiniu laiku, kai dėl esamos situacijos ieškome būdų įveikti tvyrantį nerimą bei stresą.

„Tačiau neturime bėgti nuo savo jausmų ir negatyvių emocijų. Esamą situaciją bei jausmus verta priimti, jų nebijoti, suprasti, kas leistų jaustis geriau. Tokiu atveju tvarkymasis yra tinkama išeitis, tik svarbu šiam procesui tinkamai nusiteikti. Įprastai esame įpratę šiam darbui skirti savaitgalį. Taip imame ruoštis dideliam darbui, kuris tampa iššūkiu, nesuteikia jokio džiaugsmo. Bet nusiteikę, kad tvarkymasis bus malonumas, užsinorėsime tai daryti“, – pažada pašnekovė.

Susitvarkyti – ypač lengva

Paklausta, kokiais namų tvarkymosi patarimais dar galėtų pasidalinti, J. Bortkevičienė rekomenduoja nenusiteikti susitvarkyti greitai, kadangi tuomet imama nerimauti, jog užtrunkama ilgiau. Todėl ji pataria tvarkytis ramiai, o laiko šiam procesui skirti kasdien, nenukeliant visų darbų savaitgaliui.

„Antraip vienu kartu išversime visą spintą, po pusvalandžio pavargsime, nieko nebenorėsime daryti ir iš tvarkos nebus jokio malonumo. Todėl nebūtina užsibrėžti viską susitvarkyti per vieną dieną. Kartu patartina į namų tvarkymąsi įtraukti visą šeimą, pasiskirstyti pareigomis, tačiau šį procesą paversti smagiu komandiniu darbu, o ne priekaištu, jog tenka tvarkytis vieniems. Tiesa, savarankiškai tuo užsiimti irgi naudinga. Tvarkydamiesi vieni, galime labai gerai pabūti su savimi“, – sako psichologė.

Ne veltui tvarką namuose J. Bortkevičienė vadina puikia smegenų higienos pradžia. Savo ruožtu E. Dapkienė antrina: patirti tokią susitvarkymo naudą – ypač lengva, nes „Maxima“ pasirūpino pačiomis patogiausiomis švaros priemonėmis.

„Nuo blizgančių grindų ir spindinčios virtuvės – iki kvepiančių skalbinių bei gaiva alsuojančio vonios kambario. Viską apie „Švaros mugę“ galima rasti specialiame leidinyje, kuriame ir švaros priemonių pasiūlymai už itin geras kainas, ir daugybė patarimų, kaip pasiruošti pavasariui namuose. Jau dabar mūsų parduotuvėse galima rasti virš 1000 šių prekių, daugiau kaip 70 skirtingų prekių ženklų“, – reziumuoja E. Dapkienė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-04-20 17:04:12

Pradedamas paskutinis sudėtingas dujų jungties su Lenkija statybų etapas

Atlikus tris ketvirtadalius Lietuvą ir Lenkiją sujungsiančio dujotiekio tiesimo darbų, pradedamas baigiamasis jungties statybų etapas – dujų apskaitos ir slėgio reguliavimo stoties statyba.
       2021-04-20 15:42:53

Sriubos – puikus būdas praturtinti pavasarinį racioną: kaip paruošti?

Sriuba yra idealus pasirinkimas ieškantiems sveiko, lengvo ir skanaus maisto. Visgi sriubų ant pietų ar vakarienės stalo neretai atsisakoma dėl laiko joms pagaminti stokos.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-20 12:57:06

Pavasarinis organizmo valymas: kokie produktai atgaivins kūną

Artėjant šiltajam sezonui, norisi padailinti kūno linijas ir atsikratyti per žiemą apėmusio sąstingio. Vienas iš būdų tai padaryti – organizmo valymas.
       2021-04-20 12:42:11

Vaistininkų komplimentai žmonėms, dar miške apsižiūrintiems, ar neturi erkių

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai vienareikšmiškai sutinka – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar namo iš gamtos neparsinešame erkių.
       2021-04-20 12:39:13

Pandemija ir gerovės valstybė: vieni kaupia pinigus, kiti – skursta

Ženkliai sumažėjo kas trečio Lietuvos gyventojo pajamos, beveik tiek pat sako gyvenantys prasčiau nei per pirmąjį karantiną – rodo nevyriausybinių organizacijų užsakymu atlikta apklausa.
       2021-04-20 12:32:20

Seimas supaprastino sutikimo skiepytis tvarką

Seimas pritarė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-267(2), kuriomis apibrėžiam sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos,
       2021-04-20 12:29:00

Dezinfekciniai skysčiai gali sutrikdyti sveikatą: kokių medžiagų vengti

Paviršiams dezinfekuoti skirtas skystis neturėtų būti naudojamas ant rankų, taip pat svarbu atidžiai perskaityti informaciją dezinfekcinio skysčio etiketėje, pataria chemikas.
       2021-04-20 12:16:13

Ministerija: valstybės valdomos įmonės neturi konkuruoti su privačiu verslu

Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pateikė atnaujintą Valstybės valdomų įmonių (VVĮ) pertvarkos ir valdymo centralizavimo priemonių planą. Vyriausybė rytoj dar neketina jo svarstyti.
       2021-04-20 12:10:16

Iš ko susideda elektros kaina?

Nuosekliai atsisakant monopolinių elektros energijos tiekimo sąlygų ir kainų reguliavimo, kiekvienas Lietuvos gyventojas gali rinktis jam tinkamą elektros tiekėją. Iki 2023 m. vykstantis pokytis naudingas kiekvienam elektros vartotojui, nes būtent jis sprendžia iš ko ir už kokią kainą pirkti elektrą savo namams.
       2021-04-20 12:01:37

Jau galima įsigyti ekonomišką iš tinklo kraunamą hibridinį „Tiguan eHybrid“

„Tiguan“ – populiariausią „Volkswagen“ Europoje ir geriausiai parduodamą visureigį Baltijos šalyse – jau galima įsigyti ir su iš elektros tinklo kraunama hibridine pavara, kuri apjungia galingą elektros motorą bei 1,4 l TSI variklį.
       2021-04-20 11:43:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1138

Atlikus 19133 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1138. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 13:31:46

Ar paprastas skyrybų procesas iš tikrųjų didina skyrybų skaičių Lietuvoje?

Pagal statistiką, Lietuvoje išsiskiria beveik kas antra pora. Dažnai svarstoma, kad prie šios statistikos gali prisidėti skyrybas vykdančių kontorų žadamos greitos ir paprastos skyrybos arba net skyrybos internetu.
       2021-04-19 13:28:43

6 superproduktai, kurie pavasarį turi atsidurti kasdieniame valgiaraštyje

Pavasarį sveikesnės mitybos tendencijos dar labiau pastebimos. Prieš šiltąjį sezoną žmonės nori padailinti kūno linijas ir kartu jaustis žvalūs bei energingi.
       2021-04-19 10:20:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 594

Atlikus 8249 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 594. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-19 09:41:55

Anapilin iškeliavo garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus

Šįryt Lietuva neteko garsaus šalies rekonstrukcinės ir plastinės mikrochirurgijos gydytojo, plastinės chirurgijos pradininko Lietuvoje prof. Kęstučio Vitkaus. Profesorius mirė eidamas 69-uosius metus.
       2021-04-19 09:34:43

Vilniuje – 9 nauji viešojo transporto maršrutai, 20 ekologiškų autobusų

Iki 2023 m. sostinės viešojo transporto parką papildys dar mažiausiai 22 nauji dujiniai arba elektriniai autobusai, kurie kursuos ir keleivius veš devyniais maršrutais periferinėse miesto teritorijose.
       2021-04-19 09:14:34

Žymios merginos dalinasi patarimais, kaip pasidaryti natūralų makiažą

Natūralus makiažas jau keletą metų iš eilės išlieka viena pagrindinių grožio tendencijų, o karantino metu, kuomet bendraujama tik technologijų pagalba, toks makiažas yra itin aktualus.
       2021-04-19 08:03:09

Įsirengiant saulės ar vėjo jėgainę būtina atkreipti dėmesį į prijungimo sąlygas

Nuolatos augant gyventojų ir verslo susidomėjimui įsirengti atsinaujinančių energijos šaltinių – saulės ar vėjo – jėgainę, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) klientus ragina atkreipti dėmesį į svarbiausias elektrinių prijungimo sąlygas.
       2021-04-19 08:00:24

Ko dar galima laukti iš COVID-19?

Prof. Juozas Augutis, Vytauto Didžiojo universiteto rektorius. Naujų atvejų prognozės Lietuvoje rodo, kad didinant vakcinavimo tempus atokvėpio nuo didelio naujų atvejų skaičiaus galime tikėtis birželio mėnesį.
       2021-04-18 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 733

Atlikus 13909 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 733. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 17:00:47

5 nauji įgūdžiai, kurie gali papildyti jūsų CV

Laiką namuose išnaudokite tikslingai. Pavyzdžiui, išmokite naujų įgūdžių ir įtraukite juos į savo gyvenimo aprašymą. Tam prireiks tik išmaniojo telefono arba kompiuterio, interneto ir šiek tiek motyvacijos.
       2021-04-17 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1276

Atlikus 19040 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1276. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-17 07:29:40

Nelaimingi atsitikimai darbe: ką svarbu žinoti darbdaviui ir darbuotojui

Nepriklausomai nuo Valstybinės darbo inspekcijos informacinio ir konsultacinio darbo rezultatų, parengtų rekomendacijų, inspekcinės veiklos, vis dar pasitaiko, kad žmonės žūsta statybose.
       2021-04-16 17:48:01

Nuolatinis karantino palydovas – akių sausumas

Karantino metu daugelis iš mūsų buvo priversti dirbti ir mokytis iš namų, gyvą bendravimą išmainyti į pokalbius vaizdo skambučiais.
       2021-04-16 14:30:17

Nuo 2021 m. gegužės 1 d. įvedama nauja transporto priemonių savininkų sistema

Vyriausybei siekiant mažinti šešėlį automobilių versle ir apsaugoti automobilių pirkėjų interesus, nuo 2021 m. gegužės 1 d. pradės veikti nauja apskaitos sistema – bus fiksuojami visų transporto priemonių savininkai,
       2021-04-16 14:09:00

M. Skuodis: „Lietuvos paštas“ situaciją dėl siuntų skirstymo stabilizavo

Susisiekimo ministras konstatuoja, kad „Lietuvos paštas“ (LP) padėtį, skirstant išaugusį siuntų srautą, stabilizavo, tačiau visų suinteresuotų pusių lūkesčiai dar nėra patenkinti.
       2021-04-16 13:55:09

Benedikto kiaušinių diena: sugriaukime mitus dėl sunkumų ruošiant šį patiekalą

Balandžio 16-ąją minima Benedikto kiaušinių diena yra ypatinga šventė maisto gurmanams iš viso pasaulio. Šią dieną žmonės raginami išbandyti seniai daugumos pamėgtus priešpiečius, kuriems dažnai pagailima laiko.
       2021-04-16 13:45:35

Top 5 energetikos sektoriaus tendencijos: nuo virtualių elektrinių iki dronų

Apie vandenilį, kaip galimą ateities kurą, jau yra girdėję daugelis iš mūsų. Tačiau ateities energetika neįsivaizduojama ne tik be jo, bet ir be dronų, virtualių elektrinių ar masinio energijos kaupiklių naudojimo.
       2021-04-16 09:44:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1117

Atlikus 18687 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.