Naujienos

Rudens kelionių idėjos: savaitė automobiliu aplink Baltijos jūrą

2021-08-31 07:04:55

Planuojantys pratęsti atostogų sezoną vis dažiau keliauja rudenį ir renkasi trumpas pažintines išvykas Lietuvoje arba Baltijos jūros regione.

Tokioms kelionėms tinkamiausia transporto priemonė yra automobilis, nes keliautojai gali laisviau planuoti maršrutą, lankytinus objektus ir kelionės tempą.

„Pastaruoju metu daugėja žmonių, kurie atostogoms renkasi rudens mėnesius – mažiau turistų lankytinose vietose, mažesnės apgyvendinimo kainos. Taip pat stebimas ir kelionių automobiliu ar kemperiu atgimimas – žmones žavi laisvė, kuria jie mėgaujasi keliaudami savo transportu. Dažnas keliautojas ieško įdomaus maršruto, kuris būtų turiningas ne tik vaizdais pro automobilio langą, bet ir dėmesį pritraukiančiais turistiniais objektais“, – sako Vaidas Klumbys, DFDS Komunikacijos vadovas Baltijos šalims. Jis dalinasi maršrutu, kuriuo aplankomos trys Baltijos jūros regiono valstybės. Tokia išvyka trunka savaitę, per ją nukeliaujama 2300 km.: 1285 km. sausuma, o likę įveikiami plaukiant keltu.

Kelionė į šiaurę per Latviją

Pasak V. Klumbio, kelionė gali prasidėti bet kuriame Lietuvos kampelyje, tačiau pirmasis būtinas sustojimas – Latvijoje: „Kelionę pradėkite į šiaurę, link Rygos. Jeigu važiuojate per Šiaulius ar Panevėžį, kirtus valstybinę sieną rekomenduotina aplankyti Rundalės pilį. Tai - XVIII a. kunigaikščių rūmai, vadinami Baltijos Versaliu.“ Rundalės rūmų viduje galima susipažinti su aristokratiško gyvenimo kasdienybe, pavaikščioti po 40 lankytojams atvirų didikų kambarių, o už dvaro sienų laukia 10 ha. ploto prancūziškas parkas su fontanu, žaliais labirintais, vynuogių arkomis bei rožių sodu.

V. Klumbys pataria sustoti ir Rygoje – Latvijos sostinėje visada yra ką pamatyti ir aplankyti. „Nesvarbu, ar tai pirmasis jūsų apsilankymas ar esate mieste buvę jau ne kartą, įdomybių Rygoje atrasite visada: automobilių entuziastas gali apsilankyti Rygos automobilių muziejuje, kuriame saugoma kolekcija apima transporto priemones nuo dviračių iki greičiausių bolidų ir yra didžiausia visame Baltijos jūros regione. Be to, muziejus pritaikytas ir vaikams, jie galės džiaugtis įvairiais interaktyviais eksponatais“, – pataria V. Klumbys. Jeigu keliaujate su vaikais, jiems taip pat bus įdomu apsilankyti ir Rygos zoologijos sode. Norintys pamatyti miestą iš aukštai ir nebijantys laiptelių, gali užlipti į Rygos katedros bokštą, pasigėrėti miesto stogų panorama bei suskaičiuoti ant stogų tupinčius katinus.

Latvijos pajūrio keliais

V. Klumbys rekomenduoja kelionę tęsti važiuojant Latvijos pajūrio keliais – toks maršrutas ypač tinkamas norintiems pasidžiaugti Baltijos jūros pakrančių gamta: „Dažnas keliautojas sustoja Saulkrastuose ir lipa į Baltąją kopą – tai 18 m. aukščio kalva. Pasiekus jos viršūnę atsiveria vaizdas į Rygos jūros įlanką. Norintys dar pasportuoti, nuo Baltosios kopos gali leisti 4 km. paplūdimio taku, kurio gale pasieks Saulės tiltą“.

Pajūriu keliaujant link Estijos, būtina sustoti pakelės paplūdimyje ir pasigėrėti saulėlydžiu. Keliaujant į šiaurę paplūdimiai keičiasi, jie tampa akmenuotesni, siauresni, kai kur galima rasti ir labai didelių riedulių.
„Keliaujant Latvijos pajūriu neskubėkite pasiekti Estijos. Pajudėjus dar toliau į šiaurę, gamtos mylėtojams rekomenduojama apsilankyti prie Salacos upės – ją galima perplaukti baidarėmis. Upė ypatinga savo krantais: pakraštyje stūkso ryškios oranžinės spalvos sluoksninės uolienos, o vienoje vietoje susiformavęs į urvą panašus darinys, kurį įdomu pamatyti ir smagu įlįsti. Baidarėmis plaukiant link Latvijos vidurio uolienas iš lėto keičia miškai“, – pasakoja V. Klumbys.

Jau beveik pasiekus Estiją, rekomenduojama sustoti Salacgryvo miestelyje, kuriame kasmet vyksta Latvijos muzikos festivalis „Positivus Festival”. Ne sezono metu ten smagu pasivaikščioti, aplankyti miestelio uostą bei netoliese esantį „Mini Zoo Kuiviži”.

Nuo Estijos iki Švedijos

„Kirtę Estijos sieną maršruto nekeiskite, vis dar važiuokite pajūriu, kol pasieksite Pernu – Estijos turistų mėgstamą miestą, kurio senamiestyje pamatysite Mohr grūdų sandėlį – seniausią visame mieste išlikusį statinį, pastatytą XVII a. pabaigoje. Besidomintys architektūra taip pat dažnai aplanko barokinę Šv. Elžbietos bažnyčią ir Šv. Kotrynos cerkvę“, – pataria V. Klumbys. Pernu puikiai pritaikytas pėstiesiems, pagrindinėse senamiesčio gatvėse mašinos net nevažinėja, todėl išmintinga po miestą pasivaikščioti pėsčiomis, apžiūrėti spalvotus centro pastatus bei įvairų gatvės meną, o vakare susipažinti su gyvybingu miesto naktiniu gyvenimu.

Aplankius Pernu, siūloma važiuoti į šiaurėje esantį Paldiski miestelį, iš kurio keltu galima keltis į Švedijos uostą Kapelskarą. „Kelionė truks apie 10 val. Per vieną naktį nuplauksite beveik 300 km. Kelte galėsite pailsėti po intensyvios kelionės automobiliu“, – sako Vaidas Klumbys

Kelionė per Švedijos pietus ir keltu namo

Pasiekus Švedijos uostą Kapelskarą, jau po valandos galima būti Stokholme, vienoje iš didžiausių ir seniausių Europos sostinių. „Pirmą kartą ten atvykusiems būtina pamatyti Drottninholm rūmus, kuriuose gyvena karališkoji šeima, Staddhuset rotušę, žymią savo mozaikų įmantrybėmis ir spalvomis. Miesto centre yra populiari vietinių gyventojų pramogų ir poilsio vieta – Djurgardeno sala, kurią galima pasiekti keltu arba autobusu. Žinių ištroškę kviečiami į Vazų dinastijos muziejų, taip pat apsilankyti grupės ABBA muziejuje“, – pataria V. Klumbys.

Apžiūrėjus Stokholmą, kelionę galima tęsti judant atgal į pietus, aplankant pakelėje esančius miestelius ir lankytinus objektus. Vienas iš jų yra Kalmaro miesto pilis – renesanso laikotarpio puošmena. Pilis pradėta statyti dar XII a., kuomet stiprus mūras buvo reikalingas apsaugoti miestus nuo piratų. XVI a. pilis buvo pertvarkyta ir įgavo savo dabartinę išvaizdą. Keliautojai, aplankę šią tvirtovę, gali pasigrožėti didikų menėmis, didelėmis pilies erdvėmis ir freskomis.

Iš Kalmaro miesto paprasta pasiekti Elando salą. Ši įspūdinga vieta didžiuojasi išsaugotos gamtos grožiu ir ilgaamže istorija, joje vyrauja akmenuoti paplūdimiai, seni miesteliai ir tūkstančio metų senumo vikingų gyvenimo liekanos.

Sugrįžus į žemyną rekomenduojama judėti link Karlshamno uosto, iš kurio plaukia keltai į Klaipėdą. „414 km atstumą į Klaipėdą keltas įveikia per vieną naktį. Tai puikus laikas prisiminti kelionės detales, kartu su bendrakeleiviais pasidžiaugti išgyvenimais ir nuotykiais, peržiūrėti padarytas nuotraukas ir pailsėti po intensyvios, bet įdomios kelionės“, – pataria V. Klumbys.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2022-01-14 16:49:21

Atostogos, kurių pavydės visi „Instagram“ sekėjai – rojaus kampelis Žemėje

Portugalijai priklausanti Madeira „Pasaulio kelionių apdovanojimuose“ ne kartą buvo pripažinta ne tik geriausia vieta Europoje, bet ir patraukliausia sala visame pasaulyje.
       2022-01-11 10:54:32

Atskleidė, kokius namų darbus reikia atlikti prieš vykstant slidinėti į kalnus

Žiemos pramogas mėgstantys gyventojai jau planuoja aktyvias atostogas kalnuose. Kitaip nei praėjusį sezoną, šiais metais lankytojų vėl laukia Italijos, Austrijos slidinėjimo kurortai.
       2021-12-22 18:59:08

Atostogų tendencijos: keliautojai renkasi tai, kas saugu ir patikrinta laiko

Žiemai dar neįpusėjus, lietuviai jau pradeda planuoti vasaros atostogas. Kelionių organizatoriai pastebi, kad pandemija ypač pakoregavo keliautojų įpročius. Jie mažiau eksperimentuoja, pasveria galimą riziką ir dažniau renkasi laiko patikrintas kryptis, o didžiausią prioritetą skiria saugumui.
       2021-10-30 10:41:21

Madeirą išmaišęs O. Gasanovas: „Tokios žalumos nemačiau net Pietų Amerikoje“

Trumpėjančios dienos, vėsūs ir darganoti orai verčia atostogoms dairytis šiltesnių kurortų už Lietuvos ribų. Anot žurnalisto ir keliautojo Orijaus Gasanovo, tikrai nenusivilsite, jei būsimoms atostogoms pasirinksite vieną įspūdingiausių ir žaliausių Europos krypčių – Portugalijai priklausančią Madeiros salą.
       2021-10-08 09:49:56

Saulėtoji Andalūzija – pažinkite tikrąją Ispaniją arba atostogos flamenko ritmu

Sakoma, kad nepabuvęs pietiniame, didžiausiame Ispanijos regione – Andalūzijoje, nepažinsi tikrosios Ispanijos.
       2021-09-29 07:18:31

Sala, kurioje iki pat žiemos lepina vasariška šiluma – ką reikėtų žinoti?

Kai Lietuvoje jau gelsta lapai ir vis dažniau merkia rudeninis lietus, Viduržemio jūros skalaujamoje Kipro saloje vis dar lepina vasariška šiluma. Šią salą rudens atostogoms mielai renkasi Lietuvos poilsiautojai – juos čia vilioja šiltas klimatas, malonus jūros vanduo ir aukštos kokybės paslaugos.
Daugiau naujų naujienų
       2022-01-29 13:55:46

K. Navickas: Morkūnų šeimos ūkiai – pavyzdys ne tik daržovių augintojams

Pasvalio rajone jau ketvirtį amžiaus ūkininkaujanti Morkūnų šeima auginamas daržoves fasuoja ir tiekia Lietuvos prekybos centrams, darželiams ir mokykloms.
       2022-01-29 13:47:27

Kitą savaitę paveiktų šalių sąrašas išlieka nepakitęs

Visiems, atvykusiems į Lietuvą, testai nuo šiol bus mokami. Nuo pirmadienio, sausio 31 d., paveiktų šalių sąrašas lieka nepakitęs, t.y. visos šalys priklauso raudonai arba pilkai zonai.
       2022-01-29 13:33:52

Priminimas žvejams: ką reikia žinoti išsiruošus žvejoti vasarį?

Vasario 1 d. įsigalioja lydekų žvejybos draudimas, kuris tęsis iki balandžio 30 d. Jo tikslas – apsaugoti besirengiančias neršti ir jau neršiančias lydekas, pagausinti šių vertingų plėšriųjų žuvų išteklius. Vėgėlės jau išneršė, todėl jas žvejoti bus galima.
       2022-01-29 10:41:38

Bendravimas šviesomis ir avariniu signalu: kada gali užtraukti baudą?

Keliuose ir gatvėse neretai galima išvysti vieni kitiems ilgosiomis šviesomis ar rūko žibintais pamirksinčių, avarinį signalą neįprastose situacijose naudojančių vairuotojų.
       2022-01-29 10:37:31

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 11666

Atlikus 33371 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 11666. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2022-01-29 10:18:27

Tinklaraštininkė K. Remeikaitė dalijasi troškinio receptu savaitgalio pietums

Pirmas metų mėnuo dažnam asocijuojasi su sveikesne mityba, organizmo atsistatymu, maisto gaminimu namuose ir didesniu daržovių bei vaisių kiekiu ant kasdieninio stalo.
       2022-01-28 13:45:11

Bulvių veislių gidas: kurią rūšį rinktis virimui, o kurią – bulviniams blynams

Lietuviška virtuvė neįsivaizduojama be daržovių pažibos – bulvės. Daugybė patiekalų – cepelinai, bulvių plokštainis, bulviniai vėdarai – laikomi tradiciniais, tačiau pagrindinis jų ingredientas į Lietuvą atkeliavo tik XVII a.
       2022-01-28 13:36:59

Atliekų krizė Šiauliuose gilėja, esminiai klausimai lieka neatsakyti

Žilvino Šilgalio vadovaujamas Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (ŠRATC) perėmė Šiaulių mechaninio-biologinio apdorojimo (MBA) įrenginius, skirtus gyventojų mišrių komunalinių atliekų tvarkymui.
       2022-01-28 13:30:22

Europos duomenų apsaugos diena – kaip užtikrinti, kad programėlės būtų saugios?

Rinkoje pirmaujančios analizės platformos „Pixalate“ duomenimis, pirmąjį 2021 m. pusmetį iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių buvo pašalinta 813 tūkst. nesaugių programėlių.
       2022-01-28 13:08:26

Kaip teisingai apsipirkti ir išvengti klaidų gaminant patiekalą pirmą kartą

Kasdien ruošdami pietus ar vakarienę, dažnai pritrūkstame minčių ar idėjų, ką gaminti. Dėl to į pagalbą pasitelkiame internetą ar kulinarijos knygas, kuriose detaliai aprašyti įvairiausi receptai.
       2022-01-28 12:42:25

Prezidentas: dėkingas kiekvienam Danijos ir NATO kariui, tarnaujančiam Lietuvoje

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį lankėsi Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur dalyvavo NATO oro policijos misijos pastiprinimo pasitikimo ceremonijoje.
       2022-01-28 12:10:13

Kreivi dantys? Juos tiesinti galima ir visiškai nematomu būdu

Tikriausiai jau niekam nebereikia įrodinėti, kad simetriška šypsena su lygiais dantimis – būtinybė ne tik karjeros kine ar mados pasaulyje siekiantiems žmonėms. Šiuolaikiniam žmogui taisyklingas sąkandis – neatsiejama dalis bendrame sveikatos ir estetikos kontekste.
       2022-01-28 09:44:29

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 11365

Atlikus 33839 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 11365. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2022-01-28 08:52:40

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas po pilnos vakcinacijos išduodamas 270 dienų

2022 m. vasario 1 d. visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios atnaujinta ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų išdavimo tvarka. Pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusiems gyventojams šis dokumentas bus išduodamas 270-čiai dienų, o pasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze – neribotam laikui.
       2022-01-27 20:22:53

Prašymus dėl nedarbingumo pateikti galima iki paskutinės izoliacijos dienos

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ragina asmenis, kurie izoliuojasi po sąlyčio su COVID-19 susirgusiais šeimos nariais ar kitais kartu gyvenančiais asmenimis, neskubėti teikti prašymų dėl nedarbingumo pažymėjimų.
       2022-01-27 20:14:43

Elektromobilumo lūžis įvyks tada, kai kompleksiškai pradės veikti priemonės

„Elektromobilumas visame pasaulyje vis dar yra pačioje savo raidos pradžioje ir šiandien visos valstybės kelia tą patį klausimą – kaip transformuoti savo dešimtmečiais kurtą infrastruktūrą?
       2022-01-27 16:52:54

Į Lietuvos rinką žengia vienaragis, sprendžiantis darbuotojų trūkumo problemą

„Deel“, nuotolinių darbuotojų samdymo ir tarptautinis darbo užmokesčio apskaitos lyderis, nuo šiol savo paslaugas teikia ir Lietuvoje. Startuolis suteikia galimybę greitai ir lengvai samdyti darbuotojus iš daugiau nei 150 pasaulio šalių.
       2022-01-27 15:58:52

Jautiena ir veršiena: kiek reikėtų suvalgyti – dietologės verdiktas

Nors apie raudonąją mėsą egzistuoja įvairių mitų, jautieną ir veršieną tikrai vertėtų įtraukti į racioną, ypač šaltąjį sezoną. Ši mėsa aprūpina organizmą įvairiais naudingais mikroelementais bei vitaminais.
       2022-01-27 15:54:41

Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacija išlieka Europos dėmesio centre

Trečiadienį Europos Sąjungos infrastruktūros tinklų fondo „Connecting Europe Facility“ (CEF) koordinacinis komitetas aukščiausiais balais įvertino bendrą Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos perdavimo sistemų operatorių paraišką ir atvėrė kelią didžiausiai galimai 170 mln. eurų paramai gauti.
       2022-01-27 15:48:59

Klaidos, kurias daro gyventojai norėdami taupyti šilumą

Dėl dujų kainų krizės augant sąskaitoms už šildymą AB Vilniaus šilumos tinklai (toliau – VŠT) sulaukia susirūpinusių gyventojų klausimų dėl priskaityto didesnio šilumos kiekio pastato bendroms reikmėms. Klientai skundžiasi ir dėl nešylančių arba pernelyg šylančių radiatorių.
       2022-01-27 15:45:55

Alerginės reakcijos žiemą: kaip atpažinti ir ko imtis?

Šaltuoju metų laiku alergijos niekur nedingsta. O kartais gali pasireikšti ir tokios, kurias sunku net atpažinti. Pasak BENU vaistininkės Ingos Norkienės, pasitaiko ir šalčiui alergiškų žmonių, todėl svarbu laiku atpažinti simptomus ir žinoti, kaip teisingai sau padėti.
       2022-01-27 15:35:34

Kruasano dienos proga: netikėti faktai ir 3 užkeptų kruasanų receptai

Nuo prancūziškų pusryčių neatsiejami kruasanai net viduržiemį padeda sukurti jaukią ir romantišką nuotaiką. Burnoje tirpstantis sviestinis ragelis taip išpopuliarėjo visame pasaulyje, kad sausio 30-ąją net švenčiama tarptautinė kruasano diena.
       2022-01-27 10:02:40

Pasitikrinkite, ar ir jūsų pusryčių receptui daugiau nei 100 metų?

Lengvai ar sočiai, saldžiai ar sūriai – kad ir kokius pusryčius mėgstate, daugelis mitybos specialistų pabrėžia pusryčių, kaip vieno svarbiausių dienos valgymų, naudą.
       2022-01-27 09:54:08

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 10630

Atlikus 31228 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 10630. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2022-01-26 17:40:06

Šiemet profesinės mokyklos priims daugiau pirmakursių

Šiais metais didinimas priėmimas į informacijos ir ryšių, sveikatos priežiūros, socialinio darbo, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės sričių profesinio mokymo programas.
       2022-01-26 17:25:50

Anykščius pamilusi Justė Arlauskaitė-Jazzu: „Čia poezija tiesiog tvyro ore“

„Kokia nuostabi vieta, kuriai reikia tik meilės!“ – kartą lankydamasi Anykščiuose ir pamačiusi patalpas iš nuostabos aiktelėjo dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu.
       2022-01-26 14:07:26

AB Vilniaus šilumos tinklai užsitikrino dujų tiekimo diversifikavimą vasariui

AB Vilniaus šilumos tinklai įsigijo 335 000 MWh dujų šilumos gamybai - tai pirmas tiesioginis didžiausio šalyje centralizuotos šilumos tiekėjo sandoris su dujų tiekėju UAB „Ignitis“.
       2022-01-26 13:59:09

Jau ateinantį dešimtmetį mūsų gydymo planus sudarinės dirbtinis intelektas

Per pastarąjį dešimtmetį žmonijos sveikata pasikeitė neatpažįstamai. Gerėjanti sveikatos priežiūra, efektyvesni vaistai ir gydymo metodai padėjo reikšmingai pailginti gyvenimo trukmę ir sumažinti vaikų mirtingumą.
       2022-01-26 13:53:55

Vaistinių atstovai pasiruošę nuotolinių vaistinių sistemos diegimui

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) paskelbus apie nuotolinių vaistinių sistemos e. sveikatoje startą balandžio mėnesį, šalies vaistinių atstovai teigia esantys pasiruošę ilgai lauktiems pokyčiams.
       2022-01-26 13:50:52

Egzotiškieji tamarindai: kas tai per vaisiai, kaip ir su kuo jie valgomi

Ar žinojote, kas yra tamarindai? Šie egzotiški vaisiai pasižymi neįprastu saldžiarūgščiu skoniu, kuris primena citrinų, abrikosų ir datulių derinį. O dar neįprastesnė yra jų išvaizda.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.