Naujienos

Saulėtoji Andalūzija – pažinkite tikrąją Ispaniją arba atostogos flamenko ritmu

2021-10-08 09:49:56

Sakoma, kad nepabuvęs pietiniame, didžiausiame Ispanijos regione – Andalūzijoje, nepažinsi tikrosios Ispanijos.

Čia poilsiautojus pakeri 200 km ilgio Viduržemio jūros pakrantė, flamenko vakarai, žavūs kurortiniai miesteliai su mažomis gatvelėmis ir jaukiais restoranėliais, istorinės koridos tradicijos.

Kelionių ekspertai atskleidžia rekomenduojamą kelionės programą, ką būtina nuveikti atostogaujant šioje Ispanijos dalyje.

Aplankykite Pablo Picasso gimtinę

Poilsiaujant Andalūzijoje, tiesiog būtina aplankyti saulėtosios Rivjeros sostinę – Malagą, kurioje galima patirti tikrų ispaniškų atostogų atmosferą.

„Čia galima grožėtis tiek šiuolaikine architektūra, tiek istoriniu paveldu: vienoje miesto pusėje išvysite dangoraižius, o kitoje – istorinius pastatus, menančius unikalią regiono praeitį. Čia apstu lankytinų vietų: miesto katedra, statyta daugiau nei 200 metų, Alkazabos tvirtovė, kurios sienose suformuotu koridoriumi galima pasiekti Gibraltaro pilį, romėnų amfiteatras“, – vardija „Tez Tour“ produkto skyriaus vadybininkė Akvilė Barakauskaitė.

Ji taip pat atskleidžia šiame uostamiestyje gyvenusio kone garsiausio asmens vardą – Malaga yra ispanų tapytojo, kubizmo pradininko Pablo Picasso gimtinė. Jo vardo muziejus kasmet pritraukia beveik milijoną lankytojų bei yra populiariausias regiono muziejus.

Įvertinkite Saulėtojo kranto kurortus

200 km ilgio Viduržemio jūros pakrantė Andalūzijos regione vadinama Saulėtuoju krantu, „Kosta Del Solio“. Taip ji pavadinta neatsitiktinai – čia apie 325 dienas per metus galima mėgautis saulės spinduliais, maloniu klimatu bei Mėlynąja vėliava apdovanotais paplūdimiais, baltos spalvos pastatų fasadų peizažu, uolėtomis įlankomis, derlingais slėniais, vynuogynais ir miškais.

„Beveik piečiausiame žemyninės Ispanijos taške, šalia Gibraltaro sąsiaurio, įsikūrę trys kurortai – Marbelja, Toremolinos ir Benalmadena, kuriuose atsiskleidžia gamtos kontrastai ir šio krašto kultūrinis koloritas, juntamas tikrasis ispanų tautos charakteris“, – pasakoja A. Barakauskaitė.

Marbelja dar vadinama ispaniškuoju San Tropezu, tai žymiausias ir prabangiausias kurortas Malagos krašte. Pasak kelionių ekspertės, šį kurortą poilsiui renkasi pasaulio žvaigždės, menininkai bei turtuoliai, kurie čia mėgaujasi išskirtine prabanga: puikiais paplūdimiais, aukštos klasės viešbučiais, jachtų prieplauka, elegantiškais restoranėliais, golfo aikštynais, nuostabiu kurorto senamiesčiu.

Vieną seniausių Ispanijos kurortų Toremolinos itin mėgsta jaunesni poilsiautojai, čia gausu pramogų, šurmuliuoja naktinis gyvenimas. O norintys ramiai praleisti vakarą, laiką leidžia jaukiuose restoranėliuose pakrantėje, mėgaudamiesi ispaniško vyno ar sangrijos taure.

Dar vienas žavus Saulėtojo kranto kurortas – Benalmadena, kadaise buvęs žvejų kaimelis, šiandien jis yra tapęs turistų pamėgta poilsio vieta, jos pakrantėje gausu viešbučių ir pramogų poilsiautojams.

Istoriją liudijantys miestai

Šalia jaukių Andalūzijos kurortų, dėmesio verti ir žymiausi Andalūzijos regiono miestai – Kordoba, Granada, Sevilija.

„Pažintis su šiais miestai nepaliks abejingų ne tik Viduramžių istorija besidominčių poilsiautojų. Čia sekant maurų palikimo pėdsakais, galima pažinti visą šalies istorinį paveldą bei įvertinti, kokį ženklą kiekviena tauta paliko Ispanijos atmintyje“, – pristato kelionių ekspertė.

Anot jos, Kordoba garsėja įspūdingu urbanistiniu maurų palikimu ir senamiesčiu, įtrauktu į UNESCO paveldo sąrašą. Šiame mieste atsiskleidžia visų Ispanijos istorijos periodų paletė: musulmoniškąją Ispaniją mena freskų ir mozaikų grožiu sužavinti katedra-mečetė, romėnų palikimas jaučiamas žiūrint į 16 arkų viaduką virš Gvadalkivyro upės, žydų tautos pėdsakai juntami vaikštant siauromis gatvelėmis jų kvartale.

Praeities šlove dvelkia Granada ir garsiausias jos architektūrinis statinys Alhambra – tai paskutinė Ispanijos maurų tvirtovė. Paklaidžiojus po siaurutes šio miesto Albayzin rajono gatveles, galima pasijusti lyg kaimyninio Maroko miestų labirintuose.

O karališkame mieste Sevilijoje sužavės įspūdinga katedra, miesto aikštė Plaza de España, Alkazaro karališkieji rūmai. Taip pat šis miestas vadinamas flamenko sostine – čia besisukančius šokėjus pamatysite beveik visur: gatvėse, aikštėse, baruose.

Pažinkite ispaniškąją kultūrą ir tradicijas

Vietinių Andalūzijos žmonių gyvenimas neatsiejamas nuo flamenko šokio, kuriame atsiskleidžia jų temperamentas, karštojo sezono pietų pogulio – siestos, tūkstantmetes tradicijas turinčios ispaniškosios koridos. Tačiau ne tik tai yra regiono vizitinė kortelė.

„Tez Tour“ atstovės teigimu, viešint šiame regione, taip pat būtina pasimėgauti visame pasaulyje garsiu ispanišku kulinarijos paveldu. Tai – vietinių gaminamas ryžių patiekalas su jūros gėrybėmis ar mėsa paelja, šalta pomidorų sriuba gazpacho, ispaniški užkandžiai tapas, tradicinė ispaniška dešra chorizo bei kumpiai jamon. Desertui verta išbandyti ispaniškąsias churros spurgas bei atsigaivinti vietinių gaminamo vyno ar sangrijos taure.

„Pažinti Andalūzijos išskirtinumą galima ir šiuo metu – čia vis dar lepina vasariška šiluma. Šią kryptį mielai lietuviai renkasi ir moksleivių atostogų metu. Juolab, kad pasiskiepijusiems keliautojams nėra taikomi jokie izoliacijos ar testavimosi reikalavimai“, – pristato A. Barakauskaitė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-09-29 07:18:31

Sala, kurioje iki pat žiemos lepina vasariška šiluma – ką reikėtų žinoti?

Kai Lietuvoje jau gelsta lapai ir vis dažniau merkia rudeninis lietus, Viduržemio jūros skalaujamoje Kipro saloje vis dar lepina vasariška šiluma. Šią salą rudens atostogoms mielai renkasi Lietuvos poilsiautojai – juos čia vilioja šiltas klimatas, malonus jūros vanduo ir aukštos kokybės paslaugos.
       2021-09-10 10:33:37

Poilsis užburiančiuose Portugalijos kurortuose: ką būtina pamatyti, nuveikti?

Keliautojai, mėgstantys autentiškas kultūrines patirtis, bangų mūšos skalaujamų skardžių peizažus ir lėtą pietietišką gyvenimo būdą jau seniai pamilo Portugaliją.
       2021-08-31 07:04:55

Rudens kelionių idėjos: savaitė automobiliu aplink Baltijos jūrą

Planuojantys pratęsti atostogų sezoną vis dažiau keliauja rudenį ir renkasi trumpas pažintines išvykas Lietuvoje arba Baltijos jūros regione.
Daugiau naujų naujienų
       2021-10-27 14:30:13

3 dalykai, kuriuos yra būtina žinoti kuriant internetinę svetainę

Internetinės svetainės kūrimas yra procesas, kurį sudaro daugybė skirtingų etapų. Dalis šių etapų yra sąlyginai paprasti bei reikalaujantys kūrybinio mąstymo.
       2021-10-27 14:15:15

Darbo paieškos - nėra buvę lengviau

Gyvenimas visada pilnas netikėtumų. Šiandien žmogus turi darbą, o rytoj jau gali nebeturėti. Bet neverta pradėti panikuoti ir nugrimzti į gilią melancholiją. Tikrai neprireiks keleto savaičių naujo darbo paieškoms, jei esi šiuolaikinis žmogus.
       2021-10-27 14:04:45

Vilkikų parką plečiantys verslininkai vairuotojus vilioja ne vien atlyginimu

Krovinių gabenimo ir logistikos įmonė „Ramrenta“ pirmoji Lietuvoje atsiėmė 10 naujos kartos „T Evolution“ serijos „Renault Trucks“ vilkikų ir su gamintoju pasirašė sutartį dėl dar 140 naujų sunkvežimių.
       2021-10-27 12:48:27

Sugedo telefonas? Viskas, ką reikia žinoti apie jo garantiją

Perkantieji naujus išmaniuosius iš oficialių pardavėjų porai metų užsitikrina ramybę – jei įrenginys suges ne dėl jų pačių kaltės, jam galios 2 metų garantija.
       2021-10-27 12:27:00

Kaip sukurti privatumą atviros erdvės biuruose

Jeigu jūsų biuro stilius atvira erdvė, turėsite pagalvoti apie tai, kaip sukurti savo darbuotojams privatumo jausmą. Atviros erdvės biurai išpopuliarėjo dėl mažesnių įrengimo išlaidų, tokio tipo biuruose bendradarbiams lengviau bendrauti tarpusavyje.
       2021-10-27 11:47:55

Nuo ko pradėti statyti savo verslą, kad jis susilauktų sėkmės?

Šiuo metu matome daug raginimų pradėti savo verslus, tam teikiama valstybės parama, rengiama daug įvairių mokymų, konferencijų, programų. Dažnai girdime viešai skelbiamas sėkmės istorijas, matome įkvepiančius pavyzdžius.
       2021-10-27 11:40:06

Kaip telefone yra atkuriami gamykliniai parametrai?

Kartais nutinka tokių atvejų, kai reikia ištrinti visus išmaniojo telefono duomenis ir atkurti jo pradinius nustatymus. Turint šiuolaikines technologijas tai padaryti yra visiškai nesudėtinga, o turimus duomenis galima išsaugoti.
       2021-10-27 09:35:00

REKORDAS. Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 3509

Atlikus 24898 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 3509. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-27 06:29:40

Sukčių humoras: apgaulingas žinutes gyventojams siunčia Tadas Blinda

Finansiniai nusikaltėliai tampa vis išradingesni – pastaruoju metu gyventojams apgaulingas žinutes siunčia net pats žemaičių plėšikų vadas Tadas Blinda. Tokios išdaigos gali pasirodyti juokingos, jeigu nusikaltėliams šiemet nebūtų pavykę iš šalies gyventojų išvilioti apie 8 mln. EUR.
       2021-10-26 17:48:51

Taivano delegacijos vizitas atveria daug naujų galimybių Lietuvai

Trečiadienį darbą Lietuvoje pradeda didžiausia istorijoje Taivano verslo delegacija. Trijų dienų vizito metu šios šalies verslininkai ir oficialūs pareigūnai dalyvaus Lietuvos ir Taivano prekybos ir investicijų forume, lankysis Lietuvos įmonėse, pasirašys bendradarbiavimo susitarimus su Lietuvos organizacijomis bei bendrovėmis.
       2021-10-26 17:37:27

Šildymo sezonui įsibėgėjant: rizikuoja naudodami krosnis

Sparčiai vėstantys orai ir prasidėjęs šildymo sezonas, kuris, kaip prognozuojama, šiemet gali gerokai paploninti gyventojų kišenes, vėl paskatino diskusijas apie efektyvų ir saugų namų šildymą.
       2021-10-26 14:28:28

Išrinko TOP 3 brangiausius naudotus automobilius Baltijos šalyse ir Ukrainoje

Portalo autoplius.lt duomenimis, šiuo metu Lietuvoje parduodami 27 tūkst. automobilių. Iš jų – 76 kainuoja daugiau nei 100 tūkst. eurų.
       2021-10-26 11:41:00

Išsirinkti tinkamiausią elektromobilį vilniečiui padėjo paprasta matematika

Išsirinkti labiausiai sau tinkantį modelį naujausiomis technologijomis ir tvariu mobilumu intriguojančiame elektromobilių segmente nėra itin lengva. Tai dar sudėtingiau tuomet, kai greta įprastų prioritetų norisi kažko originalaus ir netradicinio.
       2021-10-26 11:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2354

Atlikus 24089 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2354. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-26 11:07:27

Teismas: nemokumo administratoriui būtina perduoti ne tik serverį

Įmonei iškėlus bylą dėl nemokumo ir įpareigojus vadovą perduoti nemokumo administratoriui įmonės valdomą turtą, dažniausiai vadovai galvoja apie fizinę infrastruktūrą – nekilnojamą turtą ar įrengimus.
       2021-10-26 10:58:24

Nuo sriubos iki desertų: 3 patiekalai su Helovino simboliu – moliūgu

Moliūgas – ne tik tikrų tikriausias rudens derliaus, bet ir visame pasaulyje bei Lietuvoje vis labiau populiarėjančios Helovino šventės simbolis.
       2021-10-26 10:55:07

Kaip išsirinkti tikrai gerą skalbimo mašiną?

Drabužių priežiūra kartais reikalauja tikrai nemažai pastangų, tačiau tuomet, jei pasirenkama tikrai gera skalbimo mašina, galima būti užtikrintiems, kad drabužiai bus visada švarūs ir ilgiau išlaikys savo pirminę išvaizdą.
       2021-10-25 19:32:54

Grupės „Pikaso“ vaikinai: vaikai mums svarbiau už karjerą

„Pikaso“ grupės nariai Tomas Eigertas ir Haroldas Šklėrius nėra tie vyrai, kurie itin trauktų praeivių žvilgsnius. Nors koncertuodami jie į sales visoje Lietuvoje sukviečia tūkstančius gerbėjų, atlikėjai pripažįsta, kad sostinėje netgi nėra itin atpažįstami.
       2021-10-25 15:24:39

Susisiekimo ministro M. Skuodžio komentaras dėl 5G dažnių aukciono

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) šiandien paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 13:01:44

Iššūkiai, kuriuos teks įveikti pereinant prie elektra varomo sunkiojo transporto

Vilniuje vykusiame Transporto ir inovacijų forume technologijų ekspertams, verslo ir viešojo sektoriaus atstovams aptariant logistikos srities perspektyvas viena svarbiausių temų buvo veiksmingiausios priemonės, siekiant nulinės taršos.
       2021-10-25 12:56:36

Lietingasis ruduo ir vandeniui atsparūs išmanieji įrenginiai: ką reikia žinoti?

Dauguma šiuolaikinių išmaniųjų telefonų ir laikrodžių yra atsparūs drėgmei – gamintojai nurodo, kad daugelis jų gali būti net nardinami po vandeniu.
       2021-10-25 12:53:21

Lenkijos kelių mokesčių sistemos pokyčiai – galvos skausmas Lietuvos vežėjams

Palydoviniu ryšiu paremta Lenkijos kelių mokesčių sistema „eToll“ pradėjo veikti 2021 m. birželį, o nuo spalio 1 d. šioje šalyje ši sistema liko vienintelė.
       2021-10-25 12:50:02

Atostogos su vaikais – pasinaudokite visomis priklausančiomis privilegijomis

Artėjančias prailgintas moksleivių rudens atostogas nemaža dalis Lietuvos šeimų praleis užsienyje – dažniausiai jos renkasi Turkijos, Egipto, Tenerifės kurortus.
       2021-10-25 12:34:17

Specialistė dalinasi patarimais, kaip teisingai serviruoti stalą

Stalo serviravimas yra toks pats svarbus sėkmingos vakarienės elementas kaip ir patiekiamas maistas, jo skonis bei išvaizda.
       2021-10-25 12:26:38

RRT skelbia aukcioną radijo dažniams iš 700 MHz radijo dažnių juostos

2021 m. spalio 25 d. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) paskelbė aukcioną suteikti teisę naudoti radijo dažnius (kanalus) iš 713-733 MHz ir 768-88 MHz radijo dažnių juostų.
       2021-10-25 12:22:44

Mišrainių ir salotų istorijos: populiarumo paslaptys ir intriguojantys faktai

Lietuvių nacionaliniu patiekalu tapusi baltoji mišrainė buvo sukurta siekiant įtikti carinės Maskvos elito pomėgiui skanauti prancūziškos virtuvės delikatesus, o Cezario salotos neturi nieko bendro su garsiuoju Romos imperatoriumi.
       2021-10-25 10:43:43

Sveikiausia pasaulyje tituluojama virtuvė: išbandykite graikiškus receptus

Ar žinojote, kad pirmąją kulinarijos knygą dar prieš mūsų erą parašė graikų maisto gurmanas Archestratas, laikomas gastronomijos tėvu? O kad graikiška virtuvė yra plačiai pripažįstama kaip sveikiausia?
       2021-10-25 10:16:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1810

Atlikus 9558 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1810. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-10-24 20:19:28

Jonavoje atidarytas profesionalus kalnų dviračių parkas

Sekmadienį Jonavoje atidarytas pirmasis profesionaliai suprojektuotas ir įrengtas kalnų dviračių parkas Lietuvoje. Unikalus trijų lygių kalnų dviračių parkas įrengtas Joninių slėnyje.
       2021-10-24 19:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2285

Atlikus 12630 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2285. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.