Naujienos

Išsirinkti tinkamiausią elektromobilį vilniečiui padėjo paprasta matematika

2021-10-26 11:41:00

Išsirinkti labiausiai sau tinkantį modelį naujausiomis technologijomis ir tvariu mobilumu intriguojančiame elektromobilių segmente nėra itin lengva. Tai dar sudėtingiau tuomet, kai greta įprastų prioritetų norisi kažko originalaus ir netradicinio.

Palankumo rebusus sprendžia ir kiekvienas automobilių gamintojas, ieškodamas kelių į elektromobilių gerbėjų širdis. Anot įtakingo britų leidinio „Auto Express“, vienas šviežių pavyzdžių yra „Citroën“ bendrovė, debiutui elektromobilių rinkoje pritaikiusi universalų receptą ë-C4 hečbeke.

Šį modelį išbandę britų žurnalistai pabrėžė, kad ë-C4 žymi sveikintiną sugrįžimą prie to, ką „Citroën“ visuomet sugebėjo geriausiai: rafinuoto, akį traukiančio dizaino, komforto ir praktiškumo. Taip pat atkreipiamas dėmesys, jog modelio kaina patrauklesnė nei konkurentų. Galutinis britų įvertinimas: elektrinė C4 hečbeko versija – geriausias pasirinkimas visoje šio modelio gamoje.

Ne važiuoja, o plaukia

Vilnietis elektromobilių entuziastas Robertas Molis nuo praėjusios vasaros gali pagrįstai patvirtinti arba paneigti britų žodžius, nes jo garaže taip pat puikuojasi naujasis ë-C4.

„Taip, jis turi to tik „Citroën“ modeliams būdingo žavesio, tačiau jo konstrukcija gerokai paprastesnė nei legendinių senųjų automobilių. Anksčiau šią markę vairuotojai dievindavo dėl hidropneumatinės pakabos, kuri veikdavo fantastiškai, tačiau po 100 tūkst. kilometrų subyrėdavo, o remontas būdavo itin brangus. Šio modelio pakaba kur kas paprastesnė, tačiau taip pat veikia puikiai“, – komentuoja elektromobilio savininkas.

R. Molio žodžiais, paprasta pakabos konstrukcija lemia automobilio ilgaamžiškumą ir nebrangią eksploataciją. Be to, dėl įmontuotos hidraulinės pagalvės ji pasižymi išskirtiniu efektyvumu kraštutiniuose amortizatorių eigos taškuose.

Šis sprendimas užtikrina visai markei būdingą aukšto lygio komfortą – juo ë-C4 hečbekas nenusileidžia didesniems prašmatniems modeliams. R. Molio teigimu, tokia konstrukcija nuteikia ramiam važinėtis, o ne agresyviai vairuoti.

„Pakaba veikia itin minkštai, o automobilio vairavimas primena plaukimą laivu. Taip, galbūt jis nėra toks stabilus kelyje esant didesniam greičiui, kokie buvo senieji modeliai su hidraulinėmis pakabomis, tačiau važiuojant ramiai kratymo salone visiškai nejusti“, – įspūdžiais dalijasi vairuotojas.

Stebina originaliais sprendimais

R. Molis atkreipė dėmesį į keletą ë-C4 detalių, kurių jam neteko matyti jokiame kitame automobilyje. Viena iš jų – planšetinio kompiuterio laikiklis keleivio pusėje: šalia vairuotojo įsitaisęs žmogus kelionės metu gali naršyti internete, žiūrėti filmus ar atsakinėti į elektroninius laiškus.

Kitas įdomus sumanymas – į keleivio pusę perkeltas centrinėje konsolėje esantis garso reguliatorius.

„Vairuotojas gali reguliuoti garsą spaudydamas ant vairo įrengtus mygtukus, tačiau keleiviui irgi kartais norisi jį sumažinti ar padidinti. Tokių subtilių ergonomikos sprendimų šiame automobilyje yra ir daugiau“, – pastebi vilnietis.

Ieškodamas naujo elektromobilio, R. Molis išbandė ir kitų gamintojų modelius. „Mazda MX-30“ neįtiko dėl pernelyg lėto įkrovimo ir senos kartos modelius primenančio menko nuvažiuojamo atstumo, o „Fiat 500e“ nebuvo šildomo vairo ir pats automobilis šeimą turinčiam vyrui – pernelyg mažas. Domėjosi ir „Volkswagen ID.3“, tačiau šis modelis, pasirinkus visą norimą įrangą, tapo neįkandamas.

„Už patrauklią kainą įsigijęs ë-C4, gauni viską: šildomą vairą, šildomas sėdynes, erdvų saloną ir minkštai veikiančią pakabą. Nuvažiuojamas atstumas taip pat labai padorus, o įkrovimo greitis – daugiau nei pakankamas“, – komentuoja elektromobilių entuziastas.

Vyras atkreipia dėmesį, kad ë-C4 išsiskiria patraukliomis komplektavimo sąlygomis. Skirtumas tarp bazinės komplektacijos ir aukščiausio įrangos lygio – tik 5 tūkst. eurų, todėl nereikia ilgai sukti galvos sprendžiant, ko atsisakyti ir ką pasilikti.

Viena įkrova – daugiau nei 300 km

„Citroën ë-C4“ sumontuotos 50 kWh talpos baterijos energijos užtenka viena įkrova įveikti iki 350 km. Tai – vartotojams pateikiamas orientacinis rodiklis, gautas atlikus testus pagal naujausią matavimo standartą WLTP, tačiau R. Molis pažymi, kad šiltuoju sezonu užmiesčio keliuose neviršijant maksimalaus leistino 90 km/val. greičio realus nuvažiuojamas atstumas siekia apie 320 km. Naudojantis 100 kW galios viešąja stotele, įkrauti bateriją iki 80 proc. trunka 30 minučių.

Vilniečio šeima turi ir antrą transporto priemonę, varomą benzinu, tačiau dažniausiai abu su žmona naudojasi naujuoju elektromobiliu. Vyras su ë-C4 jau ne kartą lankėsi pajūryje, taip pat buvo nukeliavęs ir iki Rygos. 380 litrų tūrio bagažinė ir erdvus salonas su minkštomis sėdynėmis visiškai tenkina komforto poreikius ilgesnėse išvykose.

R. Molis pažymi, kad įvertinti ë-C4 privalumus itin lengva, lyginant elektromobilį su vidaus degimo variklį turinčia to paties įrangos lygio šio modelio versija. Kainų skirtumas siekia apie 10 tūkst. eurų, tačiau pusę tos sumos galima atgauti kaip kompensacinę išmoką iš Aplinkos projektų valdymo agentūros.

„Realus kainų skirtumas – 5 tūkst. eurų. Skaičiuojant eksploatacijos išlaidas, įskaitant degalus, techninį aptarnavimą ir remontą, per penkerius metus galima sutaupyti daugiau. Važinėjant mieste juntami ir kiti privalumai – nemokamas parkavimas ir galimybė važiuoti viešojo transporto eismo juostomis“, – konstatuoja pašnekovas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Transportas: kitos panašios naujienos
       2021-11-26 11:16:39

Išnaudojantys šią elektromobilių savybę džiaugiasi dviguba nauda

Nepriklausomai nuo to, kokia elektromobilio baterijos talpa, visuomet knieti sumažinti sustojimų įkrovimo stotelėse skaičių, sutrumpinti stovint praleidžiamą laiką ir su turimomis energijos atsargomis įveikti kuo didesnį atstumą.
       2021-11-17 15:49:14

Vietoje dvigubo automobilių taršos mokesčio lieka vienas – metinis

Atsižvelgusi į gautas pastabas ir kitų šalių patirtį, Aplinkos ministerija apskritai atsisako automobilių registracijos mokesčio, palikdama tik kasmet mokamą automobilių taršos mokestį.
       2021-11-05 10:47:45

Didelio masto Vilniaus oro uosto aerodromo rekonstrukcija juda pabaigos link

Vilniaus oro uosto aerodrome tris metus intensyviai vykdytas didžiausias oro uosto istorijoje infrastruktūros rekonstrukcijos projektas – juda pabaigos link.
       2021-11-04 13:16:58

Labiausiai nerimą keliantys klausimai apie iš tinklo įkraunamus hibridus

Vienas didžiausių automobilių gamintojams kylančių iššūkių – siekis rasti pusiausvyrą tarp pirkėjų norų ir poreikių, siūlant geriausiai lūkesčius tenkinantį produktą tiek pasirinktu kėbulo tipu, tiek įranga, tiek ir varikliu.
Daugiau naujų naujienų
       2021-12-06 16:38:36

10 priežasčių, kodėl knyga – geriausia dovana ir rekomendacijos, ką dovanoti

Laikas pakalbėti apie dovanas? Juk artėja gražiausios metų šventės! Šis tekstas orientuotas į Kalėdas, tačiau jis universalus ir daugelis patarimų bei rekomendacijų tiks bet kokia proga.
       2021-12-06 16:35:02

Saulės elektrinių klausimams – dedikuota ESO telefono linija

Augant gyventojų susidomėjimui ir siekiant suteikti aiškią ir kokybišką informaciją saulės elektrinių įsirengimo ir kitais susijusiais klausimais, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pristato elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių gaminantiems vartotojams skirtą pagalbos telefonu liniją.
       2021-12-06 16:32:03

Skirtingi, šaldytų sodo ir daržo gėrybių, panaudojimo būdai

Atėjus šalčiams metas prisiminti vasaros ir rudens skonius bei žiemai paruoštas sodo, daržo ir miško gėrybes. Šaldikliuose šlovės minutės laukia braškės, avietės, moliūgai ir įvairiausių rūšių grybai.
       2021-12-06 16:26:29

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 522

Atlikus 4091 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 522. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-05 22:12:10

Viskas apie tai, ką reikia žinoti, norint atsivežti augintinį iš užsienio

Ketinantys įsigyti augintinį iš užsienio turi žinoti, kad į Lietuvą įsivežti šunį, katę ar šešką galima tik tuomet, jei jis paženklintas, vakcinuotas nuo pasiutligės ir turi tinkamus dokumentus.
       2021-12-05 22:06:56

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1347

Atlikus 8145 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1347. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-04 13:43:53

Ieva Mackevičienė: darbas biure – nepalyginamas su darbu iš namų

Ieva Mackevičienė, skaitmeninio turinio kūrėja ir nuomonės formuotoja, šį sezoną dar ir tapusi „Lietuvos balso“ komandos nare, naujų projektų vystymui pasirinko „Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių centrą, įsikūrusį Vilniuje, Gedimino pr. 9, G9 prekybos centro viršutiniame aukšte.
       2021-12-04 12:50:27

Dėl Omikron atmainos griežtinamos izoliacijos taisyklės

Europoje kasdien fiksuojant naujus susirūpinimą keliančios koronaviruso atmainos Omikron atvejus, Lietuva kartu su kitomis šalimis stiprina šios atmainos stebėseną ir epidemiologinę kontrolę.
       2021-12-04 12:45:33

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1875

Atlikus 14486 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1875. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-03 20:15:24

„Starlink“ palydovinis internetas jau Lietuvoje

Astronautikos bendrovė „Space X“ pranešė Lietuvoje pradedanti teikti „Starlink“ plačiajuosčio palydovinio interneto paslaugas – nors buvo žadėta, kad šios paslaugos Lietuvos vartotojus pasieks 2022 m. pradžioje.
       2021-12-03 13:48:43

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis: krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis.
       2021-12-03 13:34:24

Nemirštanti klasika – šprotai: 4 pasiūlymai, kaip juos valgyti

Prasidėjus žiemai daugiau laiko praleidžiame namuose, tad paprastai ir gaminame daugiau. Nors besiruošdami šventėms ieškome naujų receptų, kartu atsigręžiame į tradicinius patiekalus bei nuo vaikystės pažįstamus skonius.
       2021-12-03 13:24:55

Aido Gedvilo pranešimas: „Ne automobilių taršos, o tautos kiršinimo mokestis“

Aplinkos ministerija po ilgų svarstymų, gąsdinimų ir klaidinimų, be platesnių diskusijų su visuomene, kaip jau tapo įprasta šioje Vyriausybėje, pagaliau išgrynino automobilių apmokestinimo koncepciją.
       2021-12-03 13:18:58

Paruoškite namus šventėms – buities darbai, kuriuos būtina atlikti iki Kalėdų

Gražiausias metų šventes norisi sutikti jaukiuose, tvarkinguose namuose. Todėl jau dabar verta pradėti planuoti ir ruoštis didžiajam jų tvarkymui bei švarinimui.
       2021-12-03 13:07:08

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 2040

Atlikus 17022 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 2040. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-02 18:45:26

Kalėdos Panemunės pilyje

Renginio tipas: Renginys Renginio data: Trečiadienis, 2021 m. gruodžio 1 d. Renginio pradžia: 10:00 Renginio pabaiga: Sekmadienis, 2022 m. sausio 9 d. Renginio vieta: Panemunės pilis, Vytėnų g. 53, Pilies k., Jurbarko r.
       2021-12-02 14:25:59

„YIT Lietuva“ Viršuliškėse statys naują 18 aukštų verslo centrą

Vilniuje, Viršuliškių rajone, iškils naujas draugiškas aplinkai 18 aukštų „Sky Office“ verslo centras. Jo vystytoja, darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, į projektą investuos 21 mln. eurų.
       2021-12-02 14:17:24

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1813

Atlikus 16774 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1813. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-12-01 16:14:10

„Litgrid“: sinchroninius kompensatorius Lietuvoje įrengs „Siemens Energy“

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ užbaigs sinchronizacijos su kontinentine Europa įgyvendinimui būtinų įrenginių – sinchroninių kompensatorių – pirkimą.
       2021-12-01 13:56:24

VRM imasi pokyčių – atsisako penkių pavaldžių įstaigų

Įgyvendinant Vyriausybės programą, vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sudaryta Viešojo valdymo tobulinimo grupė įvertino Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pavaldžių įstaigų vykdomą veiklą ir funkcijas.
       2021-12-01 10:45:26

Ekspertas pataria, kaip neprarasti ryšio per pūgą

Rudenį keičiant žiemai, į Lietuvą vis dažniau atklysta stiprus vėjas su sniegu ar lietumi. Kaip pasiruošti artėjant audrai ar pūgai, ką daryti stichijos metu ir ar įmanoma likti su ryšiu net dingus elektrai? Patarimais dalijasi „Telia“ Tinklo vadovas Arūnas Strolia.
       2021-12-01 10:39:59

„Netflix“ vartotojų skaičius Lietuvoje ir toliau auga

Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) neseniai atliktas tyrimas parodė, kad užsakomosios visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų platformos „Netflix“ populiarumas Lietuvoje 2021 m., palyginus su praėjusiais metais vėl augo.
       2021-12-01 10:19:53

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1793

Atlikus 26502 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1793. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-11-30 12:42:43

Dovanojimo etiketas – viskas, ką reikia žinoti planuojant kalėdines dovanas

Jau įsibėgėja kalėdinių dovanų pirkimo bumas. Tačiau ruošiant staigmenas savo artimiesiems ir draugams, itin svarbu neužmiršti ir etiketo principų.
       2021-11-30 11:03:23

„Kibernetinis pirmadienis“ – proga pasitikrinti, ar apsiperkate saugiai

„Kibernetinis pirmadienis“ yra internetinė „Juodojo penktadienio“ versija, kai elektroninėse parduotuvėse skelbiamos didžiausios metų nuolaidos. Ši diena skirta ne tik išlaidauti, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į saugų apsipirkimą internete.
       2021-11-30 11:01:05

Naujas vardas saugesniuose „Toyota“ automobiliuose – „T-Mate“

Siekdama pabrėžti savo norą didinti transporto saugumą, „Toyota“ pristato „T-Mate“ – naują bendrą vardą, aprėpiantį visas gamintojos saugumo ir pažangių vairavimo asistentų (ADAS) sistemas.
       2021-11-30 10:58:32

Mokslo metų statistika: gerėja rezultatai, bet daugėja praleistų pamokų

Naujus mokslo metus pradėję klasėse, didžioji dalis mokyklų ir toliau tęsia ugdymą kontaktiniu būdu. Statistika rodo, kad sugrįžimas į klases paskatino geresnį žinių įsisavinimą, augo visų pagrindinių mokomųjų dalykų įvertinimų vidurkiai.
       2021-11-30 10:32:03

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1701

Atlikus 24506 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1701. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-11-29 11:31:27

Stojantiesiems į aukštąsias mokyklas: ką svarbu žinoti ruošiantis stojimams?

Pagal Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) gaires, nuo 2024 m. visi stojantieji į aukštąsias mokyklas turės būti išlaikę bent tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir trečią laisvai pasirenkamą.
       2021-11-29 11:24:24

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 584

Atlikus 7273 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 584. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.