Naujienos

4 skaitmenizacijos tendencijos, keičiančios verslo pasaulį

2022-02-02 11:22:02

Iki pandemijos skaitmenizacijos galimybių neišnaudoję verslai jai įsisiūbavus stipriai pasigailėjo. Tad geriausias laikas skaitmenizuotis buvo vakar. Sekantis palankiausias metas – šiandien.

Tendencija labai aiški – skaitmenizavo procesas tik intensyvės, atnešdamas naujus iššūkius bei atverdamas neribotas galimybes.

Skaitmenizacija verslo pasaulį transformuoja keisdama įvairius procesus, atverdama naujas rinkas ir smulkiems verslams suteikdama galimybę skaitmeninėje erdvėje konkuruoti ir su stambiomis korporacijomis. Ja pasinaudoti gali kiekvienas – svarbiausia nesipriešinti pokyčiams, būti atviriems naujovėms ir sekti svarbiausias tendencijas. Jas stebintys ir savo organizacijos pranašumą didinti siekiantys vadovai šiandien žino, kad tiek dabar, tiek artimiausioje ateityje klestės tie, kurie dėmesį sukoncentruos į kelias esmines kryptis.

#1 Kliento patirties užtikrinimas

Skaitmeninė erdvė atveria rinkas ir suteikia galimybę išplėsti savo klientų auditoriją ir geografiją. Visgi, tuo pačiu auga konkurencija, nes dėl vartotojo varžomasi jau pasauliniu, o ne vietiniu mastu, išnykę fiziniai barjerai augina ir pačių konkurentų skaičių. Tad skaitmeninės transformacijos amžiuje išloš savo dėmesį į klientų patirties gerinimą nukreipę vadovai, nes kintanti aplinka keičia ir vartotoją – jo pasirinkimą vis dažniau lemia nebe žemiausia kaina, tačiau gera kliento patirtis.

Skaitmenizacijos kontekste ją gerinti galima trimis aspektais. Pirma, pasiūlymų personalizavimu, kurių kokybę užtikrinti skaitmenizacija padeda suteikdama prieigą prie reikalingų duomenų analizės. Antra, vartotojui pateikdami patogias priemones ir patrauklias vartotojo aplinkas tokiuose kanaluose, kaip internetinis puslapis, aplikacija, savitarna. Trečia, užtikrindami vieningą kliento patirtį tarp skirtingų kanalų (angl. k. omnichannel). Tai reiškia, kad visi aptarnavimo kanalai, kuriais naudojasi vartotojas, turi veikti integruotai. Kitaip tariant, apsipirkimą socialiniame tinkle pradėjęs vartotojas privalo turėti galimybę procesą užbaigti kitoje platformoje, pvz. telefone, internetiniame puslapyje ir pan.

#2 Operacinio modelio keitimas

Technologijų vystymosi ir klientų poreikių kitimo greitis reikalauja, kad organizacijos būtų pasiruošusios keisti savo operacinį modelį. Šiandien verslai turi veikti taip, kad generuojamos idėjos būtų nuolatos testuojamos rinkoje. Tokiu būdu tikrinamas produkto/paslaugos poreikis rinkoje bei analizuojami rodikliai, koks produkto/paslaugos atvaizdavimas skaitmeninėje erdvėje sulaukia daugiausiai dėmesio (matuojami apsilankymai, pardavimai, grįžimas ir t.t.).

Dažnai įmonės neadekvačiai daug investuoja į tam tikras idėjas, kurios ne visuomet pasiteisina. Tačiau į tai galima pasižiūrėti kūrybiškai, sukurti minimalios vertės produktą (angl. k. MVP) ir su nedideliais kaštais patikrinti, ar rinkoje yra jo poreikis. Tad organizacijos turi sekti tendencijas ir užtikrinti, kad jose dirbtų šiuos procesus suprantantys ir reikiamas kompetencijas turintys profesionalai, kaip produkto vadovas, analitikas, dizaineris, programuotojas....

3# Procesų automatizavimas

Įmonės, siekiančios rinkoje išlaikyti ir auginti savo konkurencinį pranašumą turi adekvačiai įvertinti savo organizacijoje vykstančius procesus ir nuspręsti, ar tikrai visos operacijos turi būti atliekamos žmogaus. Kartais vieną ar kitą procesą daug paprasčiau skaitmenizuoti ir taip sutaupyti brangų darbuotojo laiką.

Paprastos operacijos, kurias įmanoma aprašyti taisyklėmis, pasitelkiant įvairias technologijas, kaip pavyzdžiui RPA, gali būti automatizuotos. Sudėtingesni uždaviniai, tokie, kaip objektų atpažinimas vaizdiniuose elementuose, teksto interpretavimas ar kiti žmogiškojo intelekto reikalaujantys veiksmai gali reikalauti ir sudėtingesnių technologijų, tokių, kaip mašininis mokymąsis (angl. k. ML) arba giluminis mokymąsis (angl. k. DL).

4# Duomenų saugumas

Dar viena tendencija, į kurią dėmesį turi atkreipti organizacijos, siekiančios pasiruošti skaitmenizacijos atveriamoms galimybėms ir iššūkiams, - duomenų saugumas. Kuo labiau esame priklausomi nuo skaitmeninės erdvės, tuo labiau pažeidžiami tampame. Siekiant sumažinti rizikas, būtina užtikrinti tinkamą infrastruktūrą ir pasamdyti reikiamas kompetencijas turinčius žmones. Nemažai įsilaužimų įvyksta dėl nepakankamo darbuotojų gaudymosi skaitmenizacijos temoje bei duomenų atskleidimo, tad organizacijos turi nepamiršti savo darbuotojų ir investuoti į jų skaitmeninį raštingumą.

Skaitmenizacijos iššūkiai

Skaitmenizacija atneša daug naudos, tačiau tuo pačiu ir ne vieną iššūkį vadovui. Atsiranda poreikis ieškoti naujų, specifinius įgūdžius turinčių talentų. Didelis informacijos kiekis kelia komunikacinį triukšmą ir neretam darosi sunku atskirti svarbią informaciją nuo perteklinės.

Dažnas vadovas ir darbuotojas susiduria su nerimu, kylančiu dėl skaitmeninės transformacijos greičio ir baimės nespėti su laiku (angl. k. Fear of Missing Out).

Vis stipriau jaučiamas ir naujų gebėjimų bei kompetencijų poreikis. Tradicinės organizacinės struktūros yra sukurtos tradiciniams verslams valdyti – žinant praeitį, galima prognozuoti ateitį ir tuomet telieka teisingai sukoordinuoti žmonių darbą. Valdant skaitmeninius produktus reikalingi kiti įgūdžiai, naujos darbo praktikos ir gebėjimai.

Pokyčiams užsisklendę ir mokytis nenorintys darbuotojai, dirbantys monotoniškus, žemesnės pridėtinės vertės darbus, 5-15 m. bėgyje susidurs su pavojumi netekti savo darbo vietos. Ši tendencija jau pastebima rinkoje. Tad darbuotojų persikvalifikavimo klausimas ateityje tik stiprės.

Modelis 4+40 nebeveikia

Siekiantys darbo rinkoje išlikti aktualiais turi vadovautis mokymosi visą gyvenimą principu – nuolat domėtis naujovėmis, eksperimentuoti, nes modelis 4+40, kuomet 4 metus mokinamės ir 40 m. dirbame pagal specialybę, nebeveikia. Viso gyvenimo mokymosi principas tampa naująją realybe. Mokytis turi visi – ir darbuotojai, ir organizacijos vadovai, nes skaitmenizacijos procesai anksčiau ar vėliau palies visus. Tai tema, kurioje, kaip matau iš ISM Skaitmeninės transformacijos ir verslo modulyje vadovams studijuojančių lyderių, aktuali visų sričių ekspertams – nuo rinkodaros, HR, pardavimų iki IT.

Technologinės žinios yra įgyjamos, tačiau vis labiau reikia žmonių su tinkamu mąstymu (angl. k. Growth Mindset) ir gebėjimu prisiimti atsakomybę (angl. k. Extreme Ownership). Žmonėms, kurie mato tik iššūkius, o ne galimybes, bus labai sunku.

Visiems pokyčiams reikia ruoštis. Negalime būti tik stebėtojais, turime būti ateities kūrėjais. Verslai skaitmenizacijos amžiuje turi ieškoti tinkamų žmonių ir drauge atrasti naujas galimybes rinkoje, kurti savo konkurencinį pranašumą, pasinaudojant skaitmenizacijos sukurta galimybe plėsti savo geografiją, taip pasiekti naujus klientus, kurti skaitmeninus produktus, ir su mažiau resursų padaryti daugiau.

Su kiekvienu ketvirčiu būtų galima rašyti po naują straipsnį apie naujas tendencijas, bet pradžiai tiesiog vertėtų susimąstyti ir atsakyti į tokius klausimus:

- Kaip gerai pažįstame savo klientų elgseną ir galime personalizuotai jiems teikti pasiūlymus?
- Ar žinome savo klientų norus ir poreikius, ar juos gebame kokybiškai atlikti lyginant su konkurentais?
- Ar žinome ir stebime, kaip vyksta procesai, kiek ir kur laiko užtrunkame atlikdami vieną ar kitą veiksmą? Ar neatliekame monotoniškų rankinių darbų, kurie nesukuria didelės pridėtinės vertės?
- Ar dirbame iš pajautimo ar kiekvieną dieną matuojame įvairius rodiklius ir pagal juos prioretizuojame darbus ir priimame sprendimus?
- Ar investuojame į kibernetinį saugumą ir ar mūsų darbuotojai žino to svarbą?

Gediminas Buivydas, ISM Executive School modulio Skaitmeninė transformacija ir verslas vadovas

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Kompiuterija: kitos panašios naujienos
       2022-04-14 14:36:14

Atsarginės duomenų kopijos: kokių taisyklių reikėtų laikytis?

Sugedus kompiuterio kietajam diskui ar praradus įrenginį galite netekti svarbių duomenų ir vertingų failų. Ekspertų teigimu, kurti atsargines kopijas ir taip pasirūpinti savo duomenų saugumu turėtų tapti reguliariu įmonių bei kiekvieno vartotojo įpročiu.
       2022-03-29 11:29:54

IT saugumo specialisto patarimai, kurie padės apsaugoti paskyras nuo įsilaužimo

Asmeninės informacijos pavogimas, įsilaužimas į įmonių paskyras, bandymas prisijungti prie kito asmens duomenų – tokie ir panašūs atvejai vyksta kasdien, o mes esame jų epicentre.
       2022-03-24 19:36:33

5 IT eksperto patarimai: kaip apsisaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių atakų

Dėl šiuo metu vykstančio karo išaugę informacijos srautai bei pakitę interneto vartotojų įpročiai, padidino ir nusikaltimų elektroninėje erdvėje tikimybę.
       2022-03-07 12:19:22

Padidėjusi kibernetinių incidentų rizika: ką daryti gyventojams?

Skirtingais duomenimis, Lietuvoje daugėja įsilaužimų į socialinių tinklų ir kitas paskyras, taip pat fišingo (ang. phishing) atvejų, kuomet siunčiant apgaulingus elektroninius laiškus gyventojams siekiama pasisavinti asmeninę informaciją.
       2022-02-19 10:01:20

Ekspertai pataria į ką atkreipti dėmesį renkantis žaidimų monitorių

Ar esate profesionalus žaidėjas, ar jūsų vaizdo žaidimų stalas yra tiesiog atsipalaidavimas po ilgos dienos – vaizdo žaidimams tinkamas ekranas yra būtinybė. LG Electronics ekspertai atskleidžia, į ką atkreipti dėmesį renkantis naują monitorių.
       2022-02-18 11:42:12

Ar atlaikytumėte kibernetinę ataką? Atsakyti padės simuliacija

Pandemijos ir ribojimų metai atnešė ne tik galimybes atlikti daugelį procesų nuotoliniu būdu, bet ir supratimą, kaip svarbu užtikrinti savo informacijos saugumą. Duomenų pagrobimas iš įmonės sistemos ar jų sunaikinimas gali baigtis finansiniais nuostoliais, teisiniais procesais ir sužlugdyta reputacija.
       2022-02-11 11:57:53

Ar mokame apsaugoti savo asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
       2021-12-15 15:25:02

IT saugumo specialistai pakraupę: tokios spragos nebuvo jau seniai

Viso pasaulio IT specialistus ant kojų sukėlė vadinamoji nulinės dienos kritinė saugumo spraga, pavadinta „Log4Shell“. Ji aptikta plačiai naudojamoje „Apache Log4j“ įrašų bibliotekoje ir kelia pavojų serveriams, duomenų centrams, debesijos bei kitoms paslaugoms.
       2021-11-22 19:54:19

Patarimai, kaip išnaudoti „Microsoft Word“ galimybes

Tekstams kurti skirtą programą „Microsoft Word“ gerai pažįsta didžioji dalis kompiuterių naudotojų. Nesvarbu, ką rašote – ar baigiamąjį studijų darbą, ar pirmąją savo knygą, viskas prasideda nuo tuščio „Word“ puslapio.
       2021-10-13 08:09:10

4 paplitę kibernetinio sukčiavimo būdai – įsidėmėkite ir neapsigaukite

Kibernetinių duomenų pasisavinimas pasaulyje atsirado beveik prieš trisdešimt metų ir per šį laiką tobulėjo bei keitėsi. Mantas Užupis, „Tele2“ IT saugumo ekspertas, pristato keturias labiausiai paplitusias kibernetines apgaules ir būdus, kaip jas atpažinti.
       2021-09-24 13:31:18

„Windows 11“ jau čia pat: kaip ją gauti ir ko verta laukti?

Naujoji „Microsoft“ operacinė sistema „Windows 11“ bus išleista jau spalio 5 dieną – nuo tada ją galės įsidiegti pirmieji žmonės, turintys šiai operacinei sistemai pritaikytus ir su ja suderinamus įrenginius, o vėliau atnaujinimas bus siūlomas vis platesniam ratui vartotojų.
       2021-09-11 10:31:53

Kibernetinių nusikaltimų daugėja – įmonių sauga nekinta?

Pandemijos nulemtos nuotolinio darbo tendencijos iškėlė naujus kibernetinio saugumo iššūkius – per metus kibernetinių incidentų skaičius išaugo 25 proc.
Daugiau naujų naujienų
       2022-05-20 11:05:13

5 įdomūs faktai apie vilkžuvę

Vilkžuvė savo neįprasta išvaizda gali negundyti, tačiau nepaprastu skoniu nustebina net ir išrankiausius gurmanus. Ją pagaminti nesudėtinga, be to, ji patiks tiems, kurie šiltuoju metų sezonu maistą gaminti mėgsta kepsninėse.
       2022-05-20 10:42:26

Vadovas sporto sirgaliams, kaip mėgautis sporto renginiais namuose

Sportą mėgstantys žmonės dažnai skirstomi į dvi kategorijas: tie, kurie patys sportuoja, ir tie, kurie mieliau ilsisi ant sofos ir stebi, kaip geriausi pasaulio sportininkai kovoja dėl pergalės ir šlovės.
       2022-05-20 10:37:05

Panikos ataka – minučių reikalas

„Galvojau, kad išprotėjau“, – taip kalba susidūrusieji su panikos ataka, kuri dar yra vadinama šio amžiaus jaunų žmonių liga. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net ketvirtadalis europiečių kenčia nuo nerimo sutrikimų, o kiek dar yra patiriančių vienkartinių panikos atakų. Tik daliai jų nustatomas panikos sutrikimas.
       2022-05-20 10:31:00

7 marinatų receptai, puikiai tiksiantys vištienai

Kai svarstome, ką kepti ant žarijų, vienas pasirinkimų – vištiena. Šią mėsą mėgsta daugelis, ją nesudėtinga paruošti, be to, galima derinti su pačiais įvairiausiais priedais: prie vištienos puikiai dera ne tik pikantiški, bet ir saldūs pagardai, svarbiausia – teisingai pasirinkti skonių balansą.
       2022-05-20 10:28:44

Technologijos, kurios pakeis pasaulį, – ateinantį dešimtmetį bus pokyčių

Lietuvoje veikianti pasaulinė IT bendrovė „Accenture“ pirmą kartą mūsų šalyje pristatė tyrimą „Technology Vision 2022“, kurį šiemet apibendrina posakiu „Susitikime metavisatoje“.
       2022-05-20 10:21:24

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsaugoti save ir savo įrenginius?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Visgi turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui.
       2022-05-20 09:47:22

Pasaulinė bičių diena: patarė, kiek medaus vartoti per dieną ir kur jo nelaikyti

Bitės, besirūpinančios augalų apdulkinimu, yra gyvybiškai svarbios Žemės ekosistemos išlikimui. Deja, jų populiacija kasmet mažėja, todėl stengiamasi, kad bitininkystė įgautų naują kvėpavimą:
       2022-05-19 16:52:14

Šaknų kanalų gydymas – dar ne mirties nuosprendis dančiui

Nors pagal profilaktinių vizitų pas odontologą skaičių tikrai nepirmaujame, suskaudus dančiui neturime kitos išeities. Nežinia, kas skamba blogiau – kad dantį teks traukti, ar kad reikės gydyti dantų šaknų kanalus.
       2022-05-18 16:22:44

Svarbiausių atsiskaitymų metas studentams: kodėl geriau nesukčiauti?

Apie artėjančią vasaros pradžią praneša ne tik pražystanti gamta, bet ir studentų grupelės, besibūriuojančios šalia viešųjų bibliotekų ir kavinių. Šiuo metu studentai rašo savo kursinius ar baigiamuosius rašto darbus, kurie dažnam jų sukelia nemalonius jausmus, kelia stresą.
       2022-05-18 16:14:18

Darbas iš namų: kaip padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai lanksčiau, vienos nuomonės kur, kaip ir kada geriausia dirbti, nėra.
       2022-05-18 16:11:00

Žolės smulkinimas nerekomenduojamas nuolatinei pievų priežiūrai

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su rekomendacijomis, kurios apibendrina neigiamą žolės smulkinimo poveikį pievų buveinėms. Pagal šias rekomendacijas, biologinei įvairovei palankiausi pievų tvarkymo būdai yra šienavimas ir ganymas.
       2022-05-18 16:05:58

Kur kas įdomesni, nei galima pamanyti: 5 faktai apie bananus

Patogus užkandis, greita pagalba nuo alkio, įvairių desertų ar kepinių ingredientas – bananai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo pirkinių krepšelio. Mėgstami dėl skonio ir naudingų savybių, bananai seniai tapę neatsiejama raciono dalimi – ir visgi apie bananus dar yra ką atrasti.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-05-18 09:31:31

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Maistas – didžiulė gyvenimo dalis, todėl domėtis skirtingais produktais, sveika mityba ir valgymo kultūra svarbu pradėti nuo vaikystės: leisti vaikams patiems suktis virtuvėje, vežtis juos kartu apsipirkinėti.
       2022-05-18 09:25:11

Prezidentas paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį savo dekretu paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, kuri pareigas pradės eiti gegužės 18 dieną.
       2022-05-18 09:20:43

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
       2022-05-18 09:15:48

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos.
       2022-05-18 09:12:48

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: ką pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo ir vandens.
       2022-05-18 09:08:02

Seimas NPD padidino iki 540 eurų

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų – iki 540 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
       2022-05-18 09:03:26

Diagnostiniai testai – tai ne žaidimai, o svarbi profilaktikos priemonė

Šiomis dienomis vaistinėje galima rasti testų, skirtų pačioms įvairiausioms reikmėms: nuo ŽIV ar storosios žarnos vėžio diagnostikos iki narkotikų ar gastritą sukeliančių bakterijų nustatymo.
       2022-05-14 16:01:45

Mėsos technologo rekomendacijos patyrusiems kepėjams ir grilio naujokams

Šylant orams sparčiai įsibėgėja ir maisto gamybos ant grilio sezonas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologo Vido Nadzeikos, įprasta, kad ant kepsninės ar laužo atsiduria šašlykai, kiaulienos šonkauliukai, dešrelės ar vištienos kepsneliai, tačiau grilinti galima ir daug įdomesnius produktus.
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-14 08:27:49

Artėja Pasaulinė hipertenzijos diena: kodėl vis dar mažai dėmesio prevencijai?

Kitą savaitę, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
       2022-05-14 08:15:32

Maistinga, greita ir gardu: receptai su špinatais, patiksiantys išrankiausiems

Sklidini įvairiausių vitaminų, mineralų bei kitų vertingųjų medžiagų – špinatai tokie maistingi, kad juos sunku kuo nors pakeisti gaminant mėgstamus pavasarinius valgius. Be to, špinatai puikiai tinka ne tik salotoms: iš jų kepami blynai, gaminami įvairiausi padažai, lazanijos, pyragai.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-05-13 19:28:30

Pokalbiai apie karą: psichologas aiškina, kodėl svarbu nubrėžti ribas?

Pokalbiai apie karą netyla – nuolat dalijamės naujienomis, pasakojame, kaip jaučiamės ar išsakome savo nuomonę, tačiau kai kuriems žmonėms nepertraukiamas tokios informacijos srautas gali sukelti emocinės sveikatos sunkumų.
       2022-05-13 18:52:27

Žvėriena – išskirtinės biologinės vertės, tvariai gaunamas maistas

Mėgta ir vertinta Lietuvos didikų, per sovietmetį praradusi populiarumą ir pasitikėjimą, žvėriena vėl grįžta ant lietuvių stalo. Laukinių žvėrių mėsa gerai įsisavinama, tinkama dietinei mitybai, biologiškai vertinga, medžiojant pagal griežtus reikalavimus – gaunama tvariai.
       2022-05-13 18:43:16

Romantiški užkandžiai lietuviškos meilės dienos iškylai

Gegužės 13 - ąją, kai žaliuojantis pavasaris pasipuošia įvairiaspalviais kvapniais žiedais, minima baltų meilės deivės Mildos diena. Skanūs užkandžiai gamtoje ir laikas skirtas mylimajam – tai puikus būdas paminėti lietuvišką meilės dieną, o romantiškai mylimųjų iškylai gamtoje pravers keli nesudėtingi receptai.
       2022-05-13 18:38:32

Svarbu ukrainiečiams – teisė vairuoti ir automobilio registracija Lietuvoje

Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD teisininkės Viktoriios Vynohradovos patarimai ukrainiečiams Lietuvoje – apie teisę vairuoti ir kada reikia registruoti automobilį Lietuvoje (ukrainiečių kalba).
       2022-05-13 18:36:12

Romas Kalanta suprato, kad jo pasiaukojimas šauks, kvies ir ragins

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje „Romas Kalanta: pilietinio pasipriešinimo fenomenas“, skirtoje 50-osioms Romo Kalantos mirties metinėms paminėti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.