Naujienos

5 patarimai, kaip sutaupyti vairuotojams kylant kainoms

2022-04-08 14:45:45

● Kovą infliacija Lietuvoje pakilo iki rekordinių 15,6 proc. ir yra didžiausia nuo 1994-ųjų.

● Vidutiniškai apie 90 proc. laiko nuosavas automobilis stovi nenaudojamas.

● Renkantis naują automobilį galima tikėtis mažesnių kuro sąnaudų.

● Sutaupyti aukštos infliacijos metu leidžia ir reguliari transporto priemonės apžiūra.

● Ekonomiškas vairavimas padeda sutaupyti degalams išleidžiamų pinigų ir padidinti saugumą keliuose.

Kovą infliacija, kurią sukėlė augančios žaliavų kainos ir pakurstė karas Ukrainoje, Lietuvoje pakilo iki rekordinių 15,6 proc. ir yra didžiausia nuo 1994-ųjų, skelbia Statistikos departamentas. Šiandieninę automobilių rinką ji veikia dvejopai – auga tiek transporto priemonių kainos, tiek brangsta jų išlaikymas bei kuras. Kaip vairuotojai gali sutaupyti infliacijos metu, pataria trumpalaikės automobilių nuomos platformos „CityBee“ ekspertas.

„Šiandien daugeliu atvejų automobilis yra prabangos prekė. Nors lietuviai perka nebrangius, dažnai naudotus automobilius, jų išlaikymui – remontui, kurui, draudimui – tenka skirti gerokai daugiau lėšų. 2020 m. Eurostato duomenimis, net 10 proc. visų Lietuvos namų ūkių išlaidų atiteko būtent nuosavų automobilių išlaikymui. Tai didžiausias rodiklis ES“, – teigia Marius Hoppenas, automobilių „CityBee“ operacijų vadovas.

Tačiau egzistuoja net keli būdai, kaip vairuotojai gali sumažinti šią išlaidų dalį, teigia M. Hoppenas.

Rekomenduoja derinti įvairias judėjimo priemones

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos duomenimis, nuosavas automobilis vidutiniškai 90 proc. laiko stovi nenaudojamas. Siekiantiesiems sutaupyti patariama įvertinti, ar galėtų automobilį išnaudoti efektyviau.

„Nuo pandemijos pradžios nauji automobiliai pabrango maždaug penktadaliu, naudoti – dar daugiau. Tačiau tuo pačiu metu, įgijome daugiau galimybių dirbti iš namų. Tad verta apsvarstyti, ar namų ūkiui reikalingas daugiau nei vienas automobilis, ar apsimoka šeimai, atostogų kartu išvykstančiai kartą ar du per metus, nuolat turėti didelį automobilį“, – komentuoja ekspertas.

Dėl nutrūkusio tiekimo iš Baltarusijos ir Rusijos brangsta žaliavos, prognozuojama, kad kils padangų, eksploatacinių medžiagų bei automobilių detalių kainos. Pasak M. Hoppeno, dalies šių išlaidų galima išvengti ar jas sumažinti, kelionėms iš taško A į tašką B renkantis derinti kelias skirtingas transporto priemones.

„Ypač daug tokių galimybių turi gyvenantieji mieste. Pavyzdžiui, galima važiuojant į darbą kooperuotis su draugu, o grįžimui ar trumpoms kelionėms rinktis paspirtuką, keliavimą pėsčiomis ar automobilių dalijimosi paslaugą“, – pasakoja M. Hoppenas.

Jo teigimu, dalijimasis automobiliu lemia 11 proc. mažiau nuvažiuotų kilometrų, lyginant su nuosavu.

„Atsisakęs automobilio, dalį atstumų, kuriuos anksčiau būtų įveikęs automobiliu, žmogus nueina pėsčiomis ar važiuoja viešuoju transportu. Taip pat vairuotojui nereikia mokėti už automobilio stovėjimą. Be to, vienas automobilis, skirtas dalijimuisi, atstoja net 12 nuosavų automobilių ir taip prisideda prie tvaresnės ir švaresnės aplinkos kūrimo“, – sako ekspertas.

Rinktis ekonomišką automobilį

Jei nuosavas automobilis jums vis dėlto būtinas – gyvenate ar dirbate užmiestyje, toliau nuo viešojo transporto stotelių ir pan. – tuomet rekomenduojama rinktis ekonomišką automobilį.

„Viena labiausiai brangstančių žaliavų šiuo metu – nafta. Tikėtina, kad ateityje jos kaina dar labiau augs dėl to, kad siekiama atsisakyti rusiškos naftos. Taip pat pastaruoju metu itin pabrangusi ir elektra. Tad dabar renkantis automobilį kaip niekada svarbu įvertinti jo suvartojamą energiją“, – sako M. Hoppenas.

Anot pašnekovo, dėl to verta rinktis naujus benzininius automobilius, kurie ekonomiškiau naudoja kurą.

„Pavyzdžiui, mūsų parko automobilių vidutinis amžius siekia 13 mėnesių ir matome, kad mieste realus jų vidutinis degalų suvartojimas siekia 7–8 l/100 km. Tai yra apie 30 proc. mažiau už dešimties metų senumo automobilius“, – sako M. Hoppenas.

Jis prideda, kad ekonominiu degalų vartojimu pasižymi ir hibridiniai automobiliai. Rekomenduojama apsvarstyti ir elektromobilio įsigijimą, ypač jeigu turite galimybę įsirengti automobilio krovimo stotelę prie savo namų ir dar geriau – jeigu energija jai gaunama iš saulės elektrinės.

Reguliariai prižiūrėti automobilį

Nors daugelis vairuotojų automobilių servise apsilanko tik transporto priemonei sugedus, reguliari techninė apžiūra ir techniškai tvarkingas automobilis padeda taupyti tiek degalus, tiek pinigus, nes leidžia išvengti didelių ir brangių remonto darbų ateityje.

„Laiku nepakeistas oro filtras ar tepalai su filtru, netinkamos padangos, ar netvarkinga stabdžių sistema gali daryti įtaką transporto priemonės degalų sąnaudoms, o kartu ir oro taršai bei eismo saugumui. Todėl bent kartą per metus (ar dažniau) rekomenduojama atlikti kruopščią jų patikrą servise“, – pataria M. Hoppenas.

Vairuoti ekonomiškai

Ekonomiškas vairavimas gali padėti kasmet sutaupyti šimtus degalams išleidžiamų pinigų, padidinti saugumą keliuose ir sulėtinti transporto priemonės dėvėjimąsi, be to – net iki 25 proc. sumažinti į aplinką išskiriamo anglies dvideginio (CO2) kiekį, skelbia Kanados vyriausybė.

„Kuo greičiau pajudate iš vietos, tuo didesnės automobilio kuro ar energijos sąnaudos. Todėl važinėjant, ypač mieste, skirkite bent 5 sek. tam, kad pagreitintumėte transporto priemonę iki 20 km/val. Taip pat palaikykite pastovų vidutinį greitį: įrodyta, kad, pavyzdžiui, kas 18 sekundžių keičiant greitį nuo 75 iki 85 km/val. degalų sąnaudos gali padidėti net 20 proc. Greitkeliuose, leidžiant eismo sąlygoms, naudokite autopilotą“, – sako M. Hoppenas.

Ekspertas pataria ir atidžiai sekti eismą bei išlaikyti saugų atstumą iki priešais važiuojančios transporto priemonės. Numatydami, kaip elgsis eismo dalyviai, galėsite išlaikyti tolygesnį greitį ir sunaudoti mažiau degalų, be to, toks vairavimo būdas yra saugesnis ir draugiškesnis aplinkai.

„Ekonomiškai vairuosite ir laikydamiesi leistino važiavimo greičio. Pavyzdžiui, važiuodama 120 km/val. greičiu, transporto priemonė sunaudoja apie 20 proc. daugiau degalų nei 100 km/val. O 25 km atstumo kelionėje laikas dėl didesnio greičio sutrumpėja vos 2 minutėmis“, – teigia „CityBee“ operacijų vadovas.

Naudokite ir mažą riedėjimo pasipriešinimą turinčias padangas, kurios energijos sąnaudas gali sumažinti apie 5 proc. Prie viso to įsivertinkite, ar viskas, ką turite transporto priemonėje ir ant jos stogo (bagažinės, laikikliai), jums reikalingi. Aerodinaminis pasipriešinimas, važiuojant greitkeliu, gali padidinti degalų sąnaudas net 20 proc.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Transportas: kitos panašios naujienos
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-04-30 10:29:38

Iš Klaipėdos keliones pradėjo dar vienas naujas keleivinis–krovininis keltas

Balandžio 29 d. į pirmąjį reisą iš Klaipėdos į Švedijos Karlshamną išplaukė „Luna Seaways“ – naujas pirmaujančio Europoje keltų operatoriaus DFDS keleivinis-krovininis keltas, išsiskiriantis dydžiu ir dar didesniais patogumais.
       2022-04-27 14:42:26

Elektromobiliai verslui: ką reikia apie juos žinoti?

Elektromobiliams atkakliai skverbiantis į gyventojų garažus, daugėja ir transportą su vidaus degimo varikliais vis drąsiau į elektros pavarą turinčius komercinius automobilius iškeičiančių verslų.
       2022-04-26 20:02:43

3 klaidos daugiabučio kieme, kurias daro ir patyrę, ir pradedantieji vairuotojai

Daugiabučio kiemas – vieta, kur ištisus metus įvyksta šimtai eismo įvykių. Ir nors didžioji dalis jų būna smulkūs bei padarytos žalos siekia kelis šimtus eurų, tokie incidentai gali ilgam sugadinti nuotaiką.
       2022-04-23 10:50:35

„Lietuvos geležinkelių“ planas: prisitaikyti ir padėti prisitaikyti kitiems

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) Grupė, įvertinusi Rusijos karo prieš Ukrainą bei Baltarusijai ir Rusijai paskelbtų sankcijų poveikį veiklai, pradeda įgyvendinti planą, kuris apims tris pagrindines kryptis: veiklos efektyvumo didinimo, sąnaudų mažinimo, diversifikacijos ir plėtros į naujas rinkas, ypač Vakarų Europos.
       2022-04-13 17:27:20

Dyzeliniai varikliai nugrims į užmarštį: kas juos pakeis versle?

Jau niekam nekyla dvejonių dėl to, kad ilgą laiką nuo komercinio transporto neatsiejami buvę dyzeliniai varikliai turės nugrimzti į užmarštį, o juos pakeis naujo tipo jėgainės.
       2022-04-06 09:50:28

Tyrimas: net 7 iš 10 lietuvių vairuodami naudojasi mobiliaisiais telefonais

Nors kiekvienas vairuotojas puikiai žino, kad valdant transporto priemonę reikia susikaupimo ir koncentracijos, dauguma (69 proc.) lietuvių negali atitraukti rankų ir akių nuo telefonų.
       2022-03-30 16:25:21

A1 kelio atkarpai nuo Vilniaus iki Kauno suteikta automagistralės kategorija

Nuo š. m. balandžio 1 d. nuo Vilniaus iki Kauno (A1 kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda ruožui nuo 18,1 km iki 95 km) bus suteikta automagistralės kategorija, informuoja valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija.
       2022-03-30 12:10:14

Susisiekimo ministerija keičia privalomosios transporto priemonių TA tvarką

Susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė įsakymą, pagal kurį bus atnaujinamas ir keičiamas Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros atlikimo tvarkos aprašas.
       2022-03-22 12:02:33

Ekspertė pataria: sutaupyti degalų padės vairavimo įpročiai

Augant degalų kainoms, šalies vairuotojai suka galvas, kaip sutaupyti. Ekspertai įsitikinę, jog pakanka pakeisti kai kuriuos vairavimo įpročius ir geriau prižiūrėti automobilį.
       2022-02-17 16:05:29

Naujų automobilių trūkumas ir elektromobilių populiarumo šuolis

Išsibalansavusi automobilių pramonės rinka grįžta į vėžias. Ne tik pandeminis kontekstas, bet ir puslaidininkių tiekimo trikdžiai visame pasaulyje automobilių gamintojams neleido patenkinti klientų poreikių.
       2022-02-14 21:57:40

Pažangi viešojo transporto bilieto sistema Vilniuje: ko tikėtis?

Vilniaus miestas įvykdė tarptautinį konkursą, kurio tikslas – naujos, pažangios ir kur kas patogesnės elektroninio bilieto sistemos diegimas. Vasario 11 dieną įsigaliojo sutartis su tiekėju ir jau pradedami sistemos kūrimo darbai.
Daugiau naujų naujienų
       2022-05-20 11:05:13

5 įdomūs faktai apie vilkžuvę

Vilkžuvė savo neįprasta išvaizda gali negundyti, tačiau nepaprastu skoniu nustebina net ir išrankiausius gurmanus. Ją pagaminti nesudėtinga, be to, ji patiks tiems, kurie šiltuoju metų sezonu maistą gaminti mėgsta kepsninėse.
       2022-05-20 10:42:26

Vadovas sporto sirgaliams, kaip mėgautis sporto renginiais namuose

Sportą mėgstantys žmonės dažnai skirstomi į dvi kategorijas: tie, kurie patys sportuoja, ir tie, kurie mieliau ilsisi ant sofos ir stebi, kaip geriausi pasaulio sportininkai kovoja dėl pergalės ir šlovės.
       2022-05-20 10:37:05

Panikos ataka – minučių reikalas

„Galvojau, kad išprotėjau“, – taip kalba susidūrusieji su panikos ataka, kuri dar yra vadinama šio amžiaus jaunų žmonių liga. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net ketvirtadalis europiečių kenčia nuo nerimo sutrikimų, o kiek dar yra patiriančių vienkartinių panikos atakų. Tik daliai jų nustatomas panikos sutrikimas.
       2022-05-20 10:31:00

7 marinatų receptai, puikiai tiksiantys vištienai

Kai svarstome, ką kepti ant žarijų, vienas pasirinkimų – vištiena. Šią mėsą mėgsta daugelis, ją nesudėtinga paruošti, be to, galima derinti su pačiais įvairiausiais priedais: prie vištienos puikiai dera ne tik pikantiški, bet ir saldūs pagardai, svarbiausia – teisingai pasirinkti skonių balansą.
       2022-05-20 10:28:44

Technologijos, kurios pakeis pasaulį, – ateinantį dešimtmetį bus pokyčių

Lietuvoje veikianti pasaulinė IT bendrovė „Accenture“ pirmą kartą mūsų šalyje pristatė tyrimą „Technology Vision 2022“, kurį šiemet apibendrina posakiu „Susitikime metavisatoje“.
       2022-05-20 10:21:24

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsaugoti save ir savo įrenginius?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Visgi turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui.
       2022-05-20 09:47:22

Pasaulinė bičių diena: patarė, kiek medaus vartoti per dieną ir kur jo nelaikyti

Bitės, besirūpinančios augalų apdulkinimu, yra gyvybiškai svarbios Žemės ekosistemos išlikimui. Deja, jų populiacija kasmet mažėja, todėl stengiamasi, kad bitininkystė įgautų naują kvėpavimą:
       2022-05-19 16:52:14

Šaknų kanalų gydymas – dar ne mirties nuosprendis dančiui

Nors pagal profilaktinių vizitų pas odontologą skaičių tikrai nepirmaujame, suskaudus dančiui neturime kitos išeities. Nežinia, kas skamba blogiau – kad dantį teks traukti, ar kad reikės gydyti dantų šaknų kanalus.
       2022-05-18 16:22:44

Svarbiausių atsiskaitymų metas studentams: kodėl geriau nesukčiauti?

Apie artėjančią vasaros pradžią praneša ne tik pražystanti gamta, bet ir studentų grupelės, besibūriuojančios šalia viešųjų bibliotekų ir kavinių. Šiuo metu studentai rašo savo kursinius ar baigiamuosius rašto darbus, kurie dažnam jų sukelia nemalonius jausmus, kelia stresą.
       2022-05-18 16:14:18

Darbas iš namų: kaip padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai lanksčiau, vienos nuomonės kur, kaip ir kada geriausia dirbti, nėra.
       2022-05-18 16:11:00

Žolės smulkinimas nerekomenduojamas nuolatinei pievų priežiūrai

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su rekomendacijomis, kurios apibendrina neigiamą žolės smulkinimo poveikį pievų buveinėms. Pagal šias rekomendacijas, biologinei įvairovei palankiausi pievų tvarkymo būdai yra šienavimas ir ganymas.
       2022-05-18 16:05:58

Kur kas įdomesni, nei galima pamanyti: 5 faktai apie bananus

Patogus užkandis, greita pagalba nuo alkio, įvairių desertų ar kepinių ingredientas – bananai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo pirkinių krepšelio. Mėgstami dėl skonio ir naudingų savybių, bananai seniai tapę neatsiejama raciono dalimi – ir visgi apie bananus dar yra ką atrasti.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-05-18 09:31:31

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Maistas – didžiulė gyvenimo dalis, todėl domėtis skirtingais produktais, sveika mityba ir valgymo kultūra svarbu pradėti nuo vaikystės: leisti vaikams patiems suktis virtuvėje, vežtis juos kartu apsipirkinėti.
       2022-05-18 09:25:11

Prezidentas paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį savo dekretu paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, kuri pareigas pradės eiti gegužės 18 dieną.
       2022-05-18 09:20:43

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
       2022-05-18 09:15:48

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos.
       2022-05-18 09:12:48

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: ką pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo ir vandens.
       2022-05-18 09:08:02

Seimas NPD padidino iki 540 eurų

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų – iki 540 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
       2022-05-18 09:03:26

Diagnostiniai testai – tai ne žaidimai, o svarbi profilaktikos priemonė

Šiomis dienomis vaistinėje galima rasti testų, skirtų pačioms įvairiausioms reikmėms: nuo ŽIV ar storosios žarnos vėžio diagnostikos iki narkotikų ar gastritą sukeliančių bakterijų nustatymo.
       2022-05-14 16:01:45

Mėsos technologo rekomendacijos patyrusiems kepėjams ir grilio naujokams

Šylant orams sparčiai įsibėgėja ir maisto gamybos ant grilio sezonas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologo Vido Nadzeikos, įprasta, kad ant kepsninės ar laužo atsiduria šašlykai, kiaulienos šonkauliukai, dešrelės ar vištienos kepsneliai, tačiau grilinti galima ir daug įdomesnius produktus.
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-14 08:27:49

Artėja Pasaulinė hipertenzijos diena: kodėl vis dar mažai dėmesio prevencijai?

Kitą savaitę, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
       2022-05-14 08:15:32

Maistinga, greita ir gardu: receptai su špinatais, patiksiantys išrankiausiems

Sklidini įvairiausių vitaminų, mineralų bei kitų vertingųjų medžiagų – špinatai tokie maistingi, kad juos sunku kuo nors pakeisti gaminant mėgstamus pavasarinius valgius. Be to, špinatai puikiai tinka ne tik salotoms: iš jų kepami blynai, gaminami įvairiausi padažai, lazanijos, pyragai.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-05-13 19:28:30

Pokalbiai apie karą: psichologas aiškina, kodėl svarbu nubrėžti ribas?

Pokalbiai apie karą netyla – nuolat dalijamės naujienomis, pasakojame, kaip jaučiamės ar išsakome savo nuomonę, tačiau kai kuriems žmonėms nepertraukiamas tokios informacijos srautas gali sukelti emocinės sveikatos sunkumų.
       2022-05-13 18:52:27

Žvėriena – išskirtinės biologinės vertės, tvariai gaunamas maistas

Mėgta ir vertinta Lietuvos didikų, per sovietmetį praradusi populiarumą ir pasitikėjimą, žvėriena vėl grįžta ant lietuvių stalo. Laukinių žvėrių mėsa gerai įsisavinama, tinkama dietinei mitybai, biologiškai vertinga, medžiojant pagal griežtus reikalavimus – gaunama tvariai.
       2022-05-13 18:43:16

Romantiški užkandžiai lietuviškos meilės dienos iškylai

Gegužės 13 - ąją, kai žaliuojantis pavasaris pasipuošia įvairiaspalviais kvapniais žiedais, minima baltų meilės deivės Mildos diena. Skanūs užkandžiai gamtoje ir laikas skirtas mylimajam – tai puikus būdas paminėti lietuvišką meilės dieną, o romantiškai mylimųjų iškylai gamtoje pravers keli nesudėtingi receptai.
       2022-05-13 18:38:32

Svarbu ukrainiečiams – teisė vairuoti ir automobilio registracija Lietuvoje

Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD teisininkės Viktoriios Vynohradovos patarimai ukrainiečiams Lietuvoje – apie teisę vairuoti ir kada reikia registruoti automobilį Lietuvoje (ukrainiečių kalba).
       2022-05-13 18:36:12

Romas Kalanta suprato, kad jo pasiaukojimas šauks, kvies ir ragins

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje „Romas Kalanta: pilietinio pasipriešinimo fenomenas“, skirtoje 50-osioms Romo Kalantos mirties metinėms paminėti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.