Naujienos

Iššūkių kupinas šildymo sezonas baigtas: gyventojai raginami ruoštis naujam

2022-04-27 12:55:19

Sparčiai šylant orams baigiamas iššūkių nepagailėjęs šildymo sezonas. Nors žiema nebuvo šalta, šildymo sąskaitas koregavo į rekordines aukštumas šovusios energijos išteklių kainos.

„Kauno energijos“ specialistai ragina gyventojus jau dabar ruoštis naujam sezonui ir pasirūpinti namo mažąja renovacija – šildymo ir karšto vandens sistemų atnaujinimu. Tai gali padėti sutaupyti iki 25 proc. sunaudojamos šilumos kiekio.

„Kauno energija“ centralizuotai tiekiama miesto šiluma šiuo metu aprūpina 122 tūkst. gyventojų ir 3,5 tūkst. įmonių Kauno mieste, rajone bei Jurbarke.

2022 m. šildymo sezonas Kaune baigiamas beveik dviem savaitėm anksčiau nei pernai. Dėl 2021 m. pradžioje užsitęsusių šaltų orų praėjęs šildymo sezonas laikinojoje sostinėje truko net iki gegužės 7 d.

Gyventojai, panorę pratęsti šildymo sezoną savo daugiabučiuose, tai gali padaryti įprasta tvarka –balsų dauguma tereikia priimti sprendimą ir apie jį informuoti šilumos tiekėją. Tuo rūpinasi pastatų šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai. Dėl šildymo sezono pratęsimo galima kreiptis ir į pastato administratorių ar bendrijos pirmininką.

Prasidėjo ženkliai anksčiau

Staiga atšalus orams, kauniečių radiatoriai šilti pradėjo rugsėjį. Kaip teigia „Kauno energijos“ Tinklo valdymo skyriaus vadovas Audrius Pupininkas, tokia ankstyva šildymo sezono pradžia pareikalavo ypatingo susikaupimo, mat atlikti pasiruošimo darbus tinklo įjungimui teko gerokai anksčiau nei įprastai. Vis tik naujam šildymo sezonui buvo pasirengta laiku.

„Patalpų šildymui reikalingą šilumą į pastatus tiekti dažniausiai pradedame spalio mėnesį, todėl šildymo įjungimas rugsėjį tapo iššūkiu. Vis tik dėka suburtos komandos profesionalumo ir įdiegtų inovatyvių tinklo valdymo sprendimų, sėkmingai startuoti pavyko ir gerokai anksčiau“, – atskleidžia specialistas ir priduria, kad praėjusią žiemą didesnių techninių gedimų šilumos tiekimo grandinėje išvengti pavyko. Tam pasitarnavo laiku atlikti prevenciniai tinklo priežiūros darbai bei ganėtinai rami, be didesnių speigų praėjusi žiema.

Energijos išteklių kainos šoko į viršų

Didžiausiu iššūkiu šį šildymo sezoną tapo nepaliaujamai kilusios energijai pagaminti reikalingų žaliavų kainos, lėmusios ir miesto šilumos kainos padidėjimą.

Prasidėjus šildymo sezonui, gyventojai už „Kauno energijos“ pagamintos šilumos kilovatvalandę mokėjo 3,26 euro centus su PVM. Gruodį kaina šoktelėjo iki 5,30 euro centų. Kainų pikas buvo pasiektas vasario mėnesį, kai šilumos kilovatvalandė perkopė 7 euro centų ribą (7,16 ct/kWh su PVM). Tiesa, vasarį gyventojų sąskaitos už šildymą buvo mažesnės nei, tarkim, sausį, nes antrasis metų mėnuo buvo ženkliai šiltesnis, todėl ir šilumos buvo suvartota mažiau. Sezonui besibaigiant, balandį, šilumos kaina už kilovatvalandę gyventojams sumažėjo iki 6,50 euro centų su PVM.

Tikslinga paminėti, jog, nepaisant pabrangusių energijos išteklių, bendrovės klientai šį šildymo sezoną vis tiek galėjo džiaugtis vienomis mažiausių šildymo kainų šalyje. Pavyzdžiui, sostinės gyventojai už šilumą šį šildymo sezoną vidutiniškai mokėjo po 9,41 ct/kWh su PVM, o kauniečiai – vos 5,53 ct/kWh su PVM.

Pagrindinė to priežastis – sėkmingos bendrovės investicijos į atsinaujinančių energijos išteklių, biokuro, panaudojimą šilumos gamybos procese. Įmonė pirmuosius biokuro katilus įsigijo dar 2012 metais ir dabar net apie 90 proc. visos šilumai pagaminti reikalingos energijos išgauna būtent iš biokuro. Jis ženkliai pigesnis nei dujos ar elektra, o tai leidžia užtikrinti itin konkurencingas šilumos kainas vartotojams.

„Kauno energijos“ duomenimis, biokuro katilų įrengimas ir šilumos tinklų sistemos pritaikymas prie atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo šilumos gamybos procese, centralizuotai tiekiamos miesto šilumos kainą per 10 metų leido sumažinti net 57,24 proc.

Išmokėtos rekordinės kompensacijos

Sausio 1 d. įsigaliojo Vyriausybės patvirtinti kompensavimo už būsto šildymą sąlygų pakeitimai, dėl kurių kompensacijų gavėjų ratas buvo gerokai išplėstas.

Įpusėjus šildymo sezonui, valstybės remiamų pajamų dydis (VRP) buvo padvigubintas, o skaičiuojant kompensacijas, asmens valdomas turtas nebebuvo vertinamas – vertinamos tik už jį gautos pajamos. Pasikeitus kompensacijų apskaičiavimo tvarkai ir išaugus dujų bei elektros kainoms, pabrangus maisto produktams, gyventojai užplūdo savivaldybes ir seniūnijas su kompensacijų už šildymą ir karštą vandenį prašymais.

Klientų administravimo skyriaus vadovės Lauros Jankauskienės teigimu, vien kompensacijoms už šildymą rugsėjo–kovo mėnesiais kauniečiams skirta 1 mln. 856 tūkst. eurų. Daugiausia prašymų kompensuoti patirtas išlaidas už būsto šildymą sulaukta kovo mėnesį. Lengvata pritaikyta 12 tūkst. būstų savininkų. Tuo tarpu didžiausia per mėnesį išmokėta kompensacijų suma buvo vasarį ir siekė 557 tūkst. eurų. Tąkart patenkinta 10,5 tūkst. kauniečių pateiktų paraiškų kompensacijai gauti.

„Svarbu žinoti, kad kompensacijos už šildymui suvartotą šilumą nuo oficialios šildymo sezono baigimo datos nėra skaičiuojamos. Tad, jei gyventojai nuspręs šildytis ir po balandžio 25 d., kompensacijos bus skaičiuojamos tik už šilumą, kuri bus sunaudota karštam vandeniui ruošti“, – atkreipia dėmesį specialistė.

Naujam sezonui ruoštis jau dabar

Kaip rodo bendrovės duomenys, kylant energijos išteklių kainoms, renovuotų daugiabučių ir būstų su modernizuotais šilumos punktais gyventojams už šildymą tenkanti suma yra mažesnė nei gyvenantiems senos statybos, nerenovuotuose namuose.

Pavyzdžiui, senos statybos, nerenovuoto daugiabučio gyventojai sausio mėn. už standartinio 60 kv. m. būsto šildymą Kaune mokėjo 82,43 eurus. Tuo tarpu kauniečiai, gyvenantys tais pačiais metais statytame ir jau renovuotame name mokėjo 46,99 eurus. Sutaupo ir gyventojai, modernizavę šilumos punktą arba atlikę mažąją renovaciją. Skaičiuojama, kad vien atnaujinus šilumos punktą, sąskaitas už šildymą galima sumažinti dešimtadaliu.

„Kauno energijos“ specialistai primena, kad pasitikrinti šildymo sistemos būklę, įvertinti šilumos mazgų nusidėvėjimą ir inicijuoti atitinkamus šilumos punkto atnaujinimo darbus svarbu vos pasibaigus šildymo sezonui. Juos svarbu pradėti būtent pavasarį, nes tik taip būsite tikri, jog visi darbai bus baigti laiku ir sąskaitos rudenį „nesikandžios“.

„Energijos išteklių kainoms tebeaugant, prognozuoti būsimas šildymo kainas – sunku. Todėl jau dabar reikia imtis priemonių, padėsiančių užsitikrinti mažesnes šildymo sąskaitas ateityje. Reikia turėti omenyje, jog ši žiema buvo ganėtinai šilta. Jei sekantį šildymo sezoną regione vyraus speigai, reikės pagaminti daugiau šilumos, o tai kainuos daugiau“, – komentuoja L. Jankauskienė.

Jei nėra galimybės atlikti viso namo renovacijos, siūloma pasvarstyti apie alternatyvą – mažąją renovaciją. O jei bendrijoje sunku rasti sutarimą didesnių darbų atlikimui, verta apsvarstyti šilumos sistemos atnaujinimą mažesne imtimi ir modernizuoti vien šilumos punktą.

Kauno miesto, rajono ir Jurbarko gyventojai, norintys sužinoti, kiek šilumos suvartojama jų name, tai patogiai gali padaryti adresu: https://www.kaunoenergija.lt/silumos-suvartojimas-jusu-name

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Energetika: kitos panašios naujienos
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-02 19:39:26

Pradėjo veikti dujotiekių jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos GIPL

2022 m. gegužės 1 dieną, 12.40 val., kaip ir buvo numatyta, pradėjo veikti Lietuvą ir Lenkiją jungiantis dujotiekis GIPL. Šiandien naująja dujų jungtimi perduoti pirmieji fiziniai ir komerciniai dujų srautai.
       2022-04-23 10:29:29

Pratęsiamas terminas gyventojams paraiškoms dėl saulės elektrinių

Fiziniams asmenims pratęsiamas prašymų pateikimo terminas iki 15 mėnesių dėl saulės elektrinių išlaidų kompensavimo. Tokį sprendimą Energetikos ministerija priėmė atsižvelgdama ne tik į rekordinį pateiktų paraiškų skaičių, bet ir pandemiją bei geopolitinę situaciją.
       2022-04-22 13:28:49

Žemės dienos proga – patarimai kaip taupyti elektros energiją namuose

Pati geriausia energija – neiššvaistyta ar sutaupyta. Žemės diena yra puiki proga prisiminti, kad siekdami efektyviau valdyti namų biudžetą, galime prisidėti ir prie aplinkos tausojimo.
       2022-04-22 12:27:02

Kodėl energetinės krizės akivaizdoje neišnaudojami vietiniai resursai?

Šių metų vasario 24 dienos rytas apvertė pasaulį aukštyn kojomis ir pakeitė jį negrįžtamai. Rusijos pradėta karinė intervencija prieš Ukrainą nuplėšė kaukes ir parodė tikruosius veidus.
       2022-04-20 14:05:38

Ar pasirenkant nepriklausomą tiekėją reikės keisti turimą elektros instaliaciją

Neretam gyventojui renkantis savo naują, nepriklausomą elektros tiekėją kyla klausimų, lydinčių šį elektros rinkos pokytį. Šie klausimai susiję ne tik su plano kaina – klausiama ir ar reikės keisti visą turimą elektros instaliaciją, kaip turi rinktis daugiabučių gyventojai, ar kiekvienas tiekėjas atvyks į atskirus būstus ir ten prijungs savo laidus ir skaitiklius?
       2022-04-20 10:41:15

Kas laukia nepasirinkusių nepriklausomo elektros tiekėjo laiku?

Artėjant terminui, kuomet visi namų ūkiai, kurie per metus suvartoja nuo 1000 iki 5000 kilovatvalandžių elektros, ir per mėnesį moka 15-70 eurų, turi pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją ir sudaryti su juo sutartį.
       2022-04-18 12:34:24

Pasirinkti elektros tiekėją daliai gyventojų liko vos du mėnesiai

Šiemet aktuali tema prie Velykų stalo ne vienai šalies šeimai yra vykstantis svarbus energetikos pokytis – elektros rinkos liberalizavimas. Jo metu gyventojai patys sprendžia, iš ko pirks elektros energiją savo namams, o pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją daliai gyventojų liko vos du mėnesiai.
       2022-04-05 13:28:04

Visiems antrojo etapo vartotojams, kurie nepasirinko elektros tiekėjo

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), kuri yra atsakinga už nuoseklų ir ilgalaikį gyventojų informavimą apie elektros rinkos dereguliavimo programą, informavo per 400 tūkst. šalies gyventojų, kurie patenka į antrąjį liberalizavimo etapą, bet iki šiol dar nepasirinko nepriklausomo tiekėjo.
       2022-04-02 18:37:06

Lietuva visiškai atsisakė rusiškų dujų

Siekdama visiškos energetinės nepriklausomybės nuo rusiškų dujų, reaguodama į Rusijos energetinį šantažą Europoje bei sukeltą karą Ukrainoje, Lietuva visiškai atsisakė rusiškų dujų: Lietuvos dujų perdavimo sistema nuo šio mėnesio pradžios veikia be rusiškų dujų importo.
       2022-03-25 20:52:02

Didieji šilumos gamintojai turės deginti biokuro iš miško kirtimo liekanas

Didžiųjų savivaldybių valdomi šilumos tiekėjai turės naudoti daugiau biokuro, pagaminto iš miško kirtimo liekanų ir tokiu būdu sumažintų šildymo paslaugų kainas. Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančią Šilumos ūkio įstatymo pataisą.
       2022-03-23 14:38:30

Seimo Ekonomikos komitetas pritarė vėjo elektrinių jūroje plėtrai

Šiandien Seimo Ekonomikos komitetas posėdyje (vykusiame nuotoliniu būdu) vienbalsiai pritarė elektros elektrinių plėtrą Lietuvos teritorinėje jūroje ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje įgalinantiems įstatymų projektams.
Daugiau naujų naujienų
       2022-05-20 11:05:13

5 įdomūs faktai apie vilkžuvę

Vilkžuvė savo neįprasta išvaizda gali negundyti, tačiau nepaprastu skoniu nustebina net ir išrankiausius gurmanus. Ją pagaminti nesudėtinga, be to, ji patiks tiems, kurie šiltuoju metų sezonu maistą gaminti mėgsta kepsninėse.
       2022-05-20 10:42:26

Vadovas sporto sirgaliams, kaip mėgautis sporto renginiais namuose

Sportą mėgstantys žmonės dažnai skirstomi į dvi kategorijas: tie, kurie patys sportuoja, ir tie, kurie mieliau ilsisi ant sofos ir stebi, kaip geriausi pasaulio sportininkai kovoja dėl pergalės ir šlovės.
       2022-05-20 10:37:05

Panikos ataka – minučių reikalas

„Galvojau, kad išprotėjau“, – taip kalba susidūrusieji su panikos ataka, kuri dar yra vadinama šio amžiaus jaunų žmonių liga. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net ketvirtadalis europiečių kenčia nuo nerimo sutrikimų, o kiek dar yra patiriančių vienkartinių panikos atakų. Tik daliai jų nustatomas panikos sutrikimas.
       2022-05-20 10:31:00

7 marinatų receptai, puikiai tiksiantys vištienai

Kai svarstome, ką kepti ant žarijų, vienas pasirinkimų – vištiena. Šią mėsą mėgsta daugelis, ją nesudėtinga paruošti, be to, galima derinti su pačiais įvairiausiais priedais: prie vištienos puikiai dera ne tik pikantiški, bet ir saldūs pagardai, svarbiausia – teisingai pasirinkti skonių balansą.
       2022-05-20 10:28:44

Technologijos, kurios pakeis pasaulį, – ateinantį dešimtmetį bus pokyčių

Lietuvoje veikianti pasaulinė IT bendrovė „Accenture“ pirmą kartą mūsų šalyje pristatė tyrimą „Technology Vision 2022“, kurį šiemet apibendrina posakiu „Susitikime metavisatoje“.
       2022-05-20 10:21:24

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsaugoti save ir savo įrenginius?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Visgi turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui.
       2022-05-20 09:47:22

Pasaulinė bičių diena: patarė, kiek medaus vartoti per dieną ir kur jo nelaikyti

Bitės, besirūpinančios augalų apdulkinimu, yra gyvybiškai svarbios Žemės ekosistemos išlikimui. Deja, jų populiacija kasmet mažėja, todėl stengiamasi, kad bitininkystė įgautų naują kvėpavimą:
       2022-05-19 16:52:14

Šaknų kanalų gydymas – dar ne mirties nuosprendis dančiui

Nors pagal profilaktinių vizitų pas odontologą skaičių tikrai nepirmaujame, suskaudus dančiui neturime kitos išeities. Nežinia, kas skamba blogiau – kad dantį teks traukti, ar kad reikės gydyti dantų šaknų kanalus.
       2022-05-18 16:22:44

Svarbiausių atsiskaitymų metas studentams: kodėl geriau nesukčiauti?

Apie artėjančią vasaros pradžią praneša ne tik pražystanti gamta, bet ir studentų grupelės, besibūriuojančios šalia viešųjų bibliotekų ir kavinių. Šiuo metu studentai rašo savo kursinius ar baigiamuosius rašto darbus, kurie dažnam jų sukelia nemalonius jausmus, kelia stresą.
       2022-05-18 16:14:18

Darbas iš namų: kaip padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai lanksčiau, vienos nuomonės kur, kaip ir kada geriausia dirbti, nėra.
       2022-05-18 16:11:00

Žolės smulkinimas nerekomenduojamas nuolatinei pievų priežiūrai

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su rekomendacijomis, kurios apibendrina neigiamą žolės smulkinimo poveikį pievų buveinėms. Pagal šias rekomendacijas, biologinei įvairovei palankiausi pievų tvarkymo būdai yra šienavimas ir ganymas.
       2022-05-18 16:05:58

Kur kas įdomesni, nei galima pamanyti: 5 faktai apie bananus

Patogus užkandis, greita pagalba nuo alkio, įvairių desertų ar kepinių ingredientas – bananai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo pirkinių krepšelio. Mėgstami dėl skonio ir naudingų savybių, bananai seniai tapę neatsiejama raciono dalimi – ir visgi apie bananus dar yra ką atrasti.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-05-18 09:31:31

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Maistas – didžiulė gyvenimo dalis, todėl domėtis skirtingais produktais, sveika mityba ir valgymo kultūra svarbu pradėti nuo vaikystės: leisti vaikams patiems suktis virtuvėje, vežtis juos kartu apsipirkinėti.
       2022-05-18 09:25:11

Prezidentas paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį savo dekretu paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, kuri pareigas pradės eiti gegužės 18 dieną.
       2022-05-18 09:20:43

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
       2022-05-18 09:15:48

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos.
       2022-05-18 09:12:48

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: ką pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo ir vandens.
       2022-05-18 09:08:02

Seimas NPD padidino iki 540 eurų

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų – iki 540 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
       2022-05-18 09:03:26

Diagnostiniai testai – tai ne žaidimai, o svarbi profilaktikos priemonė

Šiomis dienomis vaistinėje galima rasti testų, skirtų pačioms įvairiausioms reikmėms: nuo ŽIV ar storosios žarnos vėžio diagnostikos iki narkotikų ar gastritą sukeliančių bakterijų nustatymo.
       2022-05-14 16:01:45

Mėsos technologo rekomendacijos patyrusiems kepėjams ir grilio naujokams

Šylant orams sparčiai įsibėgėja ir maisto gamybos ant grilio sezonas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologo Vido Nadzeikos, įprasta, kad ant kepsninės ar laužo atsiduria šašlykai, kiaulienos šonkauliukai, dešrelės ar vištienos kepsneliai, tačiau grilinti galima ir daug įdomesnius produktus.
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-14 08:27:49

Artėja Pasaulinė hipertenzijos diena: kodėl vis dar mažai dėmesio prevencijai?

Kitą savaitę, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
       2022-05-14 08:15:32

Maistinga, greita ir gardu: receptai su špinatais, patiksiantys išrankiausiems

Sklidini įvairiausių vitaminų, mineralų bei kitų vertingųjų medžiagų – špinatai tokie maistingi, kad juos sunku kuo nors pakeisti gaminant mėgstamus pavasarinius valgius. Be to, špinatai puikiai tinka ne tik salotoms: iš jų kepami blynai, gaminami įvairiausi padažai, lazanijos, pyragai.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-05-13 19:28:30

Pokalbiai apie karą: psichologas aiškina, kodėl svarbu nubrėžti ribas?

Pokalbiai apie karą netyla – nuolat dalijamės naujienomis, pasakojame, kaip jaučiamės ar išsakome savo nuomonę, tačiau kai kuriems žmonėms nepertraukiamas tokios informacijos srautas gali sukelti emocinės sveikatos sunkumų.
       2022-05-13 18:52:27

Žvėriena – išskirtinės biologinės vertės, tvariai gaunamas maistas

Mėgta ir vertinta Lietuvos didikų, per sovietmetį praradusi populiarumą ir pasitikėjimą, žvėriena vėl grįžta ant lietuvių stalo. Laukinių žvėrių mėsa gerai įsisavinama, tinkama dietinei mitybai, biologiškai vertinga, medžiojant pagal griežtus reikalavimus – gaunama tvariai.
       2022-05-13 18:43:16

Romantiški užkandžiai lietuviškos meilės dienos iškylai

Gegužės 13 - ąją, kai žaliuojantis pavasaris pasipuošia įvairiaspalviais kvapniais žiedais, minima baltų meilės deivės Mildos diena. Skanūs užkandžiai gamtoje ir laikas skirtas mylimajam – tai puikus būdas paminėti lietuvišką meilės dieną, o romantiškai mylimųjų iškylai gamtoje pravers keli nesudėtingi receptai.
       2022-05-13 18:38:32

Svarbu ukrainiečiams – teisė vairuoti ir automobilio registracija Lietuvoje

Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD teisininkės Viktoriios Vynohradovos patarimai ukrainiečiams Lietuvoje – apie teisę vairuoti ir kada reikia registruoti automobilį Lietuvoje (ukrainiečių kalba).
       2022-05-13 18:36:12

Romas Kalanta suprato, kad jo pasiaukojimas šauks, kvies ir ragins

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje „Romas Kalanta: pilietinio pasipriešinimo fenomenas“, skirtoje 50-osioms Romo Kalantos mirties metinėms paminėti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.