Naujienos

„GIFTed.COMM“: talentas – daugiau nei pažymys

2016-09-01 11:09:15

„Talentas“ man yra kiekvienas žmogus, galintis tam tikrus dalykus daryti geriau už mane. Visu 100 proc. palaikau požiūrį, kad talentas slypi kiekviename žmoguje, o esamų ar būsimų lyderių užduotis yra tą talentą atskleisti“.

foto

- Taip sakė tarptautinės verslo konsultacijų ir mokymų bendrovės „FranklinCovey“ Lietuvoje atstovas Renaldas Gražys, kurio vadovaujama įmonė prisidės prie naujosios gabių Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų ugdymo programos „GIFTed.comm“. Prie talentų akademijos norintys prisijungti jaunuoliai registruotis gali iki rugsėjo 4 d.

Bendrovės „FranklinCovey“ Lietuvoje vadovas R. Gražys palaiko idėją suteikti galimybę „GIFTed.comm“ programoje dalyvauti į Universitetą įstojusiems ir su mažesniais balais studentams: „Pagrindinis atrankos etapas ar kriterijus turėtų būti motyvacinis pokalbis atrankos metu.“

„Kaip vadovas, savo komandoje norėčiau matyti ne tuos jaunuolius, kurie išlaikė valstybinius brandos egzaminus tik aukščiausiais įvertinimais, kasdien praleisdami po 3-4 val. ruošdami namų darbus ir „kaldami“ teoriją. Šiandien informacijos srautas yra milžiniškas ir nuolatos atsinaujinantis, tad pagrindinė savybė, kurios iš būsimo darbuotojo šiandien tikisi darbdaviai – gebėjimas veikti čia ir dabar“, – teigė R. Gražys.

Pasak jo, jaunam žmogui svarbiausia atrasti savo talentus ir sutelkti dėmesį į jų ugdymą, o būsimam komandos lyderiui – atpažinti komandos silpnybes ir į darbą įtraukti kitus narius, gebančius šias silpnybes užpildyti.

Kviečia priimti iššūkį

KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovės Linos Slavickaitės teigimu, verslo įmonių ir viešojo sektoriaus įsitraukimas į naująją talentų ugdymo programą „GIFTed.comm“ yra labai svarbus, nes tai leis studentams patirti verslo ir viešojo sektoriaus pulsą, sužinoti šiandienos realijas ir kylančius iššūkius.

Verslo ir viešojo sektoriaus atstovai prisidės prie studentų ugdymo, projektinės veiklos kūrimo ir būsimų specialistų potencialo atskleidimo.

„Šiandienos studentai – būsimi verslo ir viešojo sektoriaus specialistai, todėl kuo anksčiau suteiksime galimybę jiems susidurti su šių sričių specifika, tuo daugiau patirties jie turės įsiliedami į darbo rinką, – kalbėjo L. Slavickaitė. – Galbūt studentai net inicijuos pokyčius, atradimus, didinančius šių sektorių vertę.“

„GIFTed.comm“ jau dabar sulaukia didelio susidomėjimo ne tik dėl savo novatoriškumo, bet ir dėl skirtingų gebėjimų ir „profilių“ studentų laukiančių galimybių: „Programos veiklos apims verslo, inovacijų ir mokslo sritis, todėl durys atviros kiekvienos studijų srities studentams.“

L. Slavickaitės nuomone, galimybė dirbti komandoje su skirtingų studijų sričių studentais, verslo ir mokslo ekspertais suteiks jauniesiems talentams galimybę gilintis į jų profesinę sritį bei atrasti save skirtingose vaidmenyse bei pozicijose.

„Studentai tikisi iššūkio, kurio dėka galėtų išbandyti save ir įgyti daugiau patirties. Jaunimas aktyviai domisi būsimomis „GIFTed.comm“ veiklomis, studijomis ir talentų akademijos siūlomomis galimybėmis“, – džiaugėsi KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovė.

Studijuoja su gabiausiais studentais

Anot L. Slavickaitės, studentai, prisijungę prie naujosios talentų akademijos „GIFTed.comm“ įgis unikalią galimybę studijuoti kartu su gabiausiais Universiteto studentais, dirbti ir konsultuotis su geriausiais verslo, mokslo atstovais bei tyrimų ir karjeros mentoriais.

„GIFTed.comm“ studentai ne tik studijuos sustiprintų studijų grupėje, bet ir galės rinktis papildomus studijų modulius, kurių metu įgis žinių ir gebėjimų, leisiančių užsitikrinti pranašumą formuoti savo, kaip ateities specialisto, kompetencijas.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad talentai yra kur kas daugiau nei aukštus akademinius rezultatus demonstruojantys studentai – tai unikalūs, verslūs, kūrybiški, gebantys rasti sprendimus netikėtuose situacijose žmonės“, – įsitikinusi KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovė.

Studentai prie specialybinių žinių bagažo galės pridėti ir asmenines kompetencijas, kurias tobulinti jiems padės „minkštųjų“ kompetencijų ugdymo ekspertai. Atsižvelgiant į individualius „GIFTed.com“ studento poreikius, pasirinkto studijų plano specifiką, kompetencijų poreikį išsikeltiems tikslams pasiekti, studentams bus siūlomos asmeninės konsultacijos, koučingo sesijos, viešojo kalbėjimo paskaitos, kompetencijų ugdymo dirbtuvės ir kitos veiklos.

„Tapdami „GIFTed.comm“ talentų akademijos studentais, jaunuoliai priima iššūkį panaudoti savo žinias ir gebėjimus, ieškant geriausių sprendimo būdų realiems verslo, mokslo ar viešojo sektoriaus atvejams spręsti (angl. case study), – sakė L. Slavickaitė. – Šią „Iššūkio“ formato projektinę veiklą studentai vykdys komandose, kartu su įmonių ir Universiteto atstovais.“

„GIFTed.comm“ studentams sudaromos palankiausios sąlygos skirti visas jėgas ir dėmesį studijoms, mokslui ir projektinėms veikloms, dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose bei šalies inovacijų, antreprenerystės ir mokslo renginiuose. Kiekvienam „GIFTed.comm“ studentui Universitetas skirs didžiausią Lietuvoje – 300 eurų per mėnesį – „GIFTed.comm“ talento stipendiją.

Susikurs kompetencijų „portfolio“

„GIFTed.comm“ talentų akademijos studentais kviečiami tapti KTU pirmosios studijų pakopos, pirmo kurso studentai, kurių stojimo į universitetą konkursinis balas buvo ne mažesnis nei 7,5.

Atrankos metu bus vertinami kandidato pasiekimai ir laimėjimai iki įstojimo į Universitetą, dalyvavimas olimpiadose, papildomas ugdymas ir narystė įvairiose organizacijose, socialinė veikla.

Šiuos pasiekimus įrodančius dokumentus kandidatas turi pateikti pirmojo atrankos etapo metu, registruodamasis į „GIFTed.comm“ talentų akademiją.

„Pelnyti laimėjimai ar vykdyta aktyvi socialinė veikla yra labai svarbu, tačiau motyvacija, noras tobulėti ir siekis žinoti bei kurti yra kur kas svarbiau“, – mano KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovė.

Pasak jos, mokymasis „stipriau“ yra viena iš „GIFTed.comm“ sudedamųjų dalių – prie talentų ugdymo programos prisijungę studentai turės galimybę rinktis sustiprintus studijų modulius. Visgi, tai – tik maža dalis visų „GIFTed.comm“ veiklų, į kurias taip pat įeina: papildomos studijos, „Iššūkio“ projektinė veikla, asmeninių kompetencijų ugdymas, dalyvavimas verslo ir mokslo renginiuose, konferencijose ir kita.

„Globalioje darbo rinkoje kiekvienas darbuotojas konkuruoja su daugybe savo srities specialistų dėl skirtingų tikslų, tačiau labai panašiais būdais. Baigę studijas absolventai bando įsilieti į darbo rinką, siūlydami savo žinias ir kompetencijas, kurias ne visiems teko pritaikyti praktikoje, todėl kandidatų pasitikėjimas savo jėgomis yra kur kas mažesnis“, – kalbėjo L. Slavickaitė.

Jos nuomone, esminis „GIFTed.comm“ studento pranašumas tas, kad talentų ugdymo programos metu jaunuolis mokėsi ir jau dirbo realioje verslo, inovacijų ir mokslo aplinkoje, kurioje ieškojo sprendimų, komunikavo su atskirų sričių ekspertais ir taip kūrė savo kompetencijų „portfolio“. Su įvairaus pobūdžio darbo metu pasitaikančiomis situacijomis talentų akademijos studentas jau bus susidūręs studijų metu, dar iki įžengimo į darbo rinką.

„Galima drąsiai teigti, kad „GIFTed.comm“ studentas, patekęs į Lietuvos ar tarptautinę darbo rinką, gebės savarankiškai, kritiškai ir svarbiausia – kūrybiškai, spręsti problemas, profesionaliai komunikuoti ir pasiekti norimų rezultatų“, – neabejoja L. Slavickaitė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
       2021-03-03 13:30:45

Atnaujinami praktiniai vairuotojų mokymai

Nuo kovo 10 d. bus leista atnaujinti veiklą vairavimo mokykloms ir rengti praktinius vairuotojų mokymus. Toks sprendimas šiandien priimtas Vyriausybės posėdyje.
       2021-03-03 13:14:46

Santaros klinikose pradedama naujų SARS-CoV-2 viruso atmainų paieška

Pradedami visų Santaros klinikų laboratorijoje naujai nustatytų atvejų SARS-CoV-2 viruso atmainų B.1.351 bei P.1 atrankiniai tyrimai.
       2021-03-03 09:51:57

Telefono baterija: priežiūra ir dažniausios klaidos

Telefono baterijos ištvermingumas priklauso ne tik nuo baterijos talpos, bet ir nuo telefono naudotojo veiksmų. Technologijų ekspertai pataria, kaip rūpintis telefono baterija ir ko nedaryti, kad ji tarnautų ilgiau.
       2021-03-03 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8974 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-03 09:38:25

Užimtumo tarnybos prognozė: kam šįmet geriausiai seksis įsidarbinti?

2021 metais aukštesnes nei vidutines įsidarbinimo galimybes turės šių profesijų atstovai: gydytojai ir slaugos specialistai, inžinieriai, gamybos darbų meistrai ir brigadininkai, statybos darbininkai, sunkiasvorio transporto vairuotojai.
       2021-03-03 09:32:40

Benediktui Vanagui vienu metu atliktos riešo ir peties operacijos

„Kaip sakė Arvydas Sabonis, po 50-ties metų baigiasi garantija. Tačiau pamiršo paminėti, kad ir iki tol (ypač po Dakaro) reikia pasiremontuoti. Galvojau, kad pavyks išvengti skalpelio, tačiau kieno motina yra viltis, visi žinome.
       2021-03-03 09:23:51

KTU kviečia kartu ruoštis 5 pagrindiniams brandos egzaminams

Brandos egzaminai – abiturientų išbandymo metas. Daugumai tai svarbaus etapo pabaiga ir pirmas žingsnis karjeros link, kuris ir įprastai nepraeina be šiek tiek nerimo ar papildomų pastangų.
       2021-03-03 09:12:07

Vaisių ir daržovių laikymas namuose: ką laikyti šaldytuve, o kam tinka kambarys?

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas, riebesnius produktus vis dažniau iškeičiame į šviežius vaisius bei daržoves.
       2021-03-03 08:57:56

Kaip dažysimės šį sezoną: 5 karščiausios makiažo tendencijos

Iki šiol dominavę ryškūs ir matiniai tonai pamažu išstumiami švelnių, spindinčių ir pastelinių spalvų, kurios vainikuoja esminį makiažo akcentą – sveikai atrodančią odą bei natūralų įvaizdį.
       2021-03-03 08:38:29

Prie robotų gamintojų durų - eilės. Virusui išvaikius žmones, dirbs mašinos

Robotikos sprendimus kuriančios bendrovės stebi itin išaugusį įmonių poreikį automatizuoti ir tokiu būdu efektyvinti procesus. Su robotikos sprendimais dirbantys kūrėjai sako šiuo metu eilėje turintys daugiau projektų nei iki pandemijos.
       2021-03-03 08:32:44

5 automobilių technologijos, atsiradusios iš telefonų

Automobilių gamintojai vis labiau neriasi iš kailio siūlydami išmanesnius ir inovatyvesnius naujų modelių sprendimus. Nors vienos technologijos orientuotos tik į kelionių saugumą, nemažai diegiama ir dėl vairuotojų patogumo.
       2021-03-03 08:13:47

„Samsung“ pristatė televizorių naujienas, tarp jų – ir tinkamas naudoti lauke

Bendrovė „Samsung“ savo virtualiame renginyje „Unbox&Discover“ pristatė naujus „MICRO LED“ ir „Neo QLED“ televizorius, ekranus, monitorius ir garso sistemas.
       2021-03-03 08:11:19

Ant kelių likusi druska naktimis vilioja stirnas ir briedžius

Priemonės, kuriomis barstomi keliai, vilioja stirnas ir briedžius, ir tai savo ruožtu gali tapti rimtų eismo nelaimių priežastimi.
       2021-03-03 08:07:04

Storas sniego sluoksnis erkėms tarsi antklodė, prasideda erkių sezonas

Epidemiologų teigimu, nors žmonėms šalta ir sniego negailėjusi žiema pridarė nemažai rūpesčių, erkių tokios oro sąlygos greičiausiai nepražudė, tad netrukus parazitai jau ims busti iš žiemos miego.
       2021-03-03 08:00:53

Pasikartokime: kaip apsaugoti asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
       2021-03-03 07:52:48

Didėjant Nemuno debitui, Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą

Bendrovė „Ignitis gamyba“ informuoja, kad prasidėjus pavasariui stebima didėjanti vandens prietaka į Kauno marias. Jeigu vandens lygis Kauno mariose toliau kils, tai turės įtakos ir Nemuno vandens lygiui žemiau Kauno A. Brazausko hidroelektrinės (Kauno HE) užtvankos.
       2021-03-03 07:42:43

Ar technologijos – ne mergaičių sritis, jei programavimo pradininkė - moteris?

Lietuvos moksleiviai dažniausiai lanko muzikos ar sporto būrelius, tačiau pastaruoju metu populiariausiųjų penketuke užtikrintai įsitvirtino ir informacinių technologijų užsiėmimai.
       2021-03-02 19:32:18

Nustatyti dar 25 iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso atvejai

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti dar 25 nauji iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso linijos atvejai.
       2021-03-02 15:58:05

Beveik pusė visų sukčiavimo nusikaltimų yra padaroma telefonu

Pernai buvo registruota 2264 sukčiavimo nusikaltimų. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose.
       2021-03-02 13:48:57

Kaip apskaičiuojamas suvartotos elektros energijos kiekis?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB ,,Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
       2021-03-02 12:44:43

Eksperto patarimai: 5 dažniausios buitinės technikos problemos ir sprendimai

Daugelis neįsivaizduojame savo buities be įvairių ją palengvinančių prietaisų – nuo dulkių siurblio iki šaldytuvo. Tačiau naudojantis jais neišvengiama ir problemų. Laimei, ne visos jos reiškia, kad su vienu ar kitu buitiniu prietaisu teks atsisveikinti.
       2021-03-02 11:01:36

Psichologė: neigiamos emocijos taip pat turi prasmę ir yra mums reikalingos

Neigiamos ar nemalonios emocijos aplanko kiekvieną. Klaidinga manyti, kad reikėtų jų vengti ar netgi slopinti. Pasak „Rimi“ organizuojamo virtualių paskaitų ciklo „Rinkis rūpintis savimi“ psichologės, dėmesingumo valdymo mokytojos Eglės Masalskienės, visos emocijos, teigiamos ir neigiamos, mums yra reikalingos.
       2021-03-02 10:22:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7745 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-02 09:01:09

Darbo rinka atsispyrė antrojo karantino įtakai

Praėjusiais metais dėl karantinų poveikio dirbančiųjų skaičius Lietuvoje mažėjo, tačiau vidutinis darbo užmokestis augo beveik taip pat sparčiai, kaip ankstesniais metais.
       2021-03-02 08:53:12

Pritarta siūlomai prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikai

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama Elektros energetikos sistemos sinchronizacijos komisija šiandien pritarė siūlomiems naujos prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikos principams.
       2021-03-02 08:46:05

Išjudinta Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija: gyvūnai gyvens daug erdviau

Aplinkos ministerija išjudino Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukciją – paskelbtas statybos viešųjų pirkimų konkursas. Netrukus gyvūnams bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos edukacinės erdvės, laboratorijos ir kt.
       2021-03-02 08:41:42

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje atpigo 33 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sumažėjo trečdaliu – 33 proc. Lietuvoje elektra atpigo iki 42,11 Eur/MWh, Latvijoje ir Estijoje jos kaina siekė 42,02 Eur/MWh.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.