iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

„GIFTed.COMM“: talentas – daugiau nei pažymys

2016-09-01 11:09:15

„Talentas“ man yra kiekvienas žmogus, galintis tam tikrus dalykus daryti geriau už mane. Visu 100 proc. palaikau požiūrį, kad talentas slypi kiekviename žmoguje, o esamų ar būsimų lyderių užduotis yra tą talentą atskleisti“.

foto

- Taip sakė tarptautinės verslo konsultacijų ir mokymų bendrovės „FranklinCovey“ Lietuvoje atstovas Renaldas Gražys, kurio vadovaujama įmonė prisidės prie naujosios gabių Kauno technologijos universiteto (KTU) studentų ugdymo programos „GIFTed.comm“. Prie talentų akademijos norintys prisijungti jaunuoliai registruotis gali iki rugsėjo 4 d.

Bendrovės „FranklinCovey“ Lietuvoje vadovas R. Gražys palaiko idėją suteikti galimybę „GIFTed.comm“ programoje dalyvauti į Universitetą įstojusiems ir su mažesniais balais studentams: „Pagrindinis atrankos etapas ar kriterijus turėtų būti motyvacinis pokalbis atrankos metu.“

„Kaip vadovas, savo komandoje norėčiau matyti ne tuos jaunuolius, kurie išlaikė valstybinius brandos egzaminus tik aukščiausiais įvertinimais, kasdien praleisdami po 3-4 val. ruošdami namų darbus ir „kaldami“ teoriją. Šiandien informacijos srautas yra milžiniškas ir nuolatos atsinaujinantis, tad pagrindinė savybė, kurios iš būsimo darbuotojo šiandien tikisi darbdaviai – gebėjimas veikti čia ir dabar“, – teigė R. Gražys.

Pasak jo, jaunam žmogui svarbiausia atrasti savo talentus ir sutelkti dėmesį į jų ugdymą, o būsimam komandos lyderiui – atpažinti komandos silpnybes ir į darbą įtraukti kitus narius, gebančius šias silpnybes užpildyti.

Kviečia priimti iššūkį

KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovės Linos Slavickaitės teigimu, verslo įmonių ir viešojo sektoriaus įsitraukimas į naująją talentų ugdymo programą „GIFTed.comm“ yra labai svarbus, nes tai leis studentams patirti verslo ir viešojo sektoriaus pulsą, sužinoti šiandienos realijas ir kylančius iššūkius.

Verslo ir viešojo sektoriaus atstovai prisidės prie studentų ugdymo, projektinės veiklos kūrimo ir būsimų specialistų potencialo atskleidimo.

„Šiandienos studentai – būsimi verslo ir viešojo sektoriaus specialistai, todėl kuo anksčiau suteiksime galimybę jiems susidurti su šių sričių specifika, tuo daugiau patirties jie turės įsiliedami į darbo rinką, – kalbėjo L. Slavickaitė. – Galbūt studentai net inicijuos pokyčius, atradimus, didinančius šių sektorių vertę.“

„GIFTed.comm“ jau dabar sulaukia didelio susidomėjimo ne tik dėl savo novatoriškumo, bet ir dėl skirtingų gebėjimų ir „profilių“ studentų laukiančių galimybių: „Programos veiklos apims verslo, inovacijų ir mokslo sritis, todėl durys atviros kiekvienos studijų srities studentams.“

L. Slavickaitės nuomone, galimybė dirbti komandoje su skirtingų studijų sričių studentais, verslo ir mokslo ekspertais suteiks jauniesiems talentams galimybę gilintis į jų profesinę sritį bei atrasti save skirtingose vaidmenyse bei pozicijose.

„Studentai tikisi iššūkio, kurio dėka galėtų išbandyti save ir įgyti daugiau patirties. Jaunimas aktyviai domisi būsimomis „GIFTed.comm“ veiklomis, studijomis ir talentų akademijos siūlomomis galimybėmis“, – džiaugėsi KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovė.

Studijuoja su gabiausiais studentais

Anot L. Slavickaitės, studentai, prisijungę prie naujosios talentų akademijos „GIFTed.comm“ įgis unikalią galimybę studijuoti kartu su gabiausiais Universiteto studentais, dirbti ir konsultuotis su geriausiais verslo, mokslo atstovais bei tyrimų ir karjeros mentoriais.

„GIFTed.comm“ studentai ne tik studijuos sustiprintų studijų grupėje, bet ir galės rinktis papildomus studijų modulius, kurių metu įgis žinių ir gebėjimų, leisiančių užsitikrinti pranašumą formuoti savo, kaip ateities specialisto, kompetencijas.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad talentai yra kur kas daugiau nei aukštus akademinius rezultatus demonstruojantys studentai – tai unikalūs, verslūs, kūrybiški, gebantys rasti sprendimus netikėtuose situacijose žmonės“, – įsitikinusi KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovė.

Studentai prie specialybinių žinių bagažo galės pridėti ir asmenines kompetencijas, kurias tobulinti jiems padės „minkštųjų“ kompetencijų ugdymo ekspertai. Atsižvelgiant į individualius „GIFTed.com“ studento poreikius, pasirinkto studijų plano specifiką, kompetencijų poreikį išsikeltiems tikslams pasiekti, studentams bus siūlomos asmeninės konsultacijos, koučingo sesijos, viešojo kalbėjimo paskaitos, kompetencijų ugdymo dirbtuvės ir kitos veiklos.

„Tapdami „GIFTed.comm“ talentų akademijos studentais, jaunuoliai priima iššūkį panaudoti savo žinias ir gebėjimus, ieškant geriausių sprendimo būdų realiems verslo, mokslo ar viešojo sektoriaus atvejams spręsti (angl. case study), – sakė L. Slavickaitė. – Šią „Iššūkio“ formato projektinę veiklą studentai vykdys komandose, kartu su įmonių ir Universiteto atstovais.“

„GIFTed.comm“ studentams sudaromos palankiausios sąlygos skirti visas jėgas ir dėmesį studijoms, mokslui ir projektinėms veikloms, dalyvauti įvairiuose tarptautiniuose bei šalies inovacijų, antreprenerystės ir mokslo renginiuose. Kiekvienam „GIFTed.comm“ studentui Universitetas skirs didžiausią Lietuvoje – 300 eurų per mėnesį – „GIFTed.comm“ talento stipendiją.

Susikurs kompetencijų „portfolio“

„GIFTed.comm“ talentų akademijos studentais kviečiami tapti KTU pirmosios studijų pakopos, pirmo kurso studentai, kurių stojimo į universitetą konkursinis balas buvo ne mažesnis nei 7,5.

Atrankos metu bus vertinami kandidato pasiekimai ir laimėjimai iki įstojimo į Universitetą, dalyvavimas olimpiadose, papildomas ugdymas ir narystė įvairiose organizacijose, socialinė veikla.

Šiuos pasiekimus įrodančius dokumentus kandidatas turi pateikti pirmojo atrankos etapo metu, registruodamasis į „GIFTed.comm“ talentų akademiją.

„Pelnyti laimėjimai ar vykdyta aktyvi socialinė veikla yra labai svarbu, tačiau motyvacija, noras tobulėti ir siekis žinoti bei kurti yra kur kas svarbiau“, – mano KTU Karjeros ir ugdymo centro vadovė.

Pasak jos, mokymasis „stipriau“ yra viena iš „GIFTed.comm“ sudedamųjų dalių – prie talentų ugdymo programos prisijungę studentai turės galimybę rinktis sustiprintus studijų modulius. Visgi, tai – tik maža dalis visų „GIFTed.comm“ veiklų, į kurias taip pat įeina: papildomos studijos, „Iššūkio“ projektinė veikla, asmeninių kompetencijų ugdymas, dalyvavimas verslo ir mokslo renginiuose, konferencijose ir kita.

„Globalioje darbo rinkoje kiekvienas darbuotojas konkuruoja su daugybe savo srities specialistų dėl skirtingų tikslų, tačiau labai panašiais būdais. Baigę studijas absolventai bando įsilieti į darbo rinką, siūlydami savo žinias ir kompetencijas, kurias ne visiems teko pritaikyti praktikoje, todėl kandidatų pasitikėjimas savo jėgomis yra kur kas mažesnis“, – kalbėjo L. Slavickaitė.

Jos nuomone, esminis „GIFTed.comm“ studento pranašumas tas, kad talentų ugdymo programos metu jaunuolis mokėsi ir jau dirbo realioje verslo, inovacijų ir mokslo aplinkoje, kurioje ieškojo sprendimų, komunikavo su atskirų sričių ekspertais ir taip kūrė savo kompetencijų „portfolio“. Su įvairaus pobūdžio darbo metu pasitaikančiomis situacijomis talentų akademijos studentas jau bus susidūręs studijų metu, dar iki įžengimo į darbo rinką.

„Galima drąsiai teigti, kad „GIFTed.comm“ studentas, patekęs į Lietuvos ar tarptautinę darbo rinką, gebės savarankiškai, kritiškai ir svarbiausia – kūrybiškai, spręsti problemas, profesionaliai komunikuoti ir pasiekti norimų rezultatų“, – neabejoja L. Slavickaitė.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-02-25 09:18:54

Koronavirusas: viskas, ką vilniečiai turi žinoti

Visų pirma, ką turime žinoti, kad virusas yra ne kažkur toli. Ir net nėra klausimo, ar jis pateks pas mus. Tai atsitiks, būkime pasiruošę. Ir galiu jus patikinti – kaip besielgtų nacionalinė valdžia – už sostinę atsakingi žmonės savo pareigas supranta deramai ir vilniečiais pasirūpins.
       2020-02-25 08:01:30

Ką daryti, kad sportas nepakenktų?

„Jaučiausi gerai, kol nepradėjau sportuoti. Niekada nemaniau, kad paprasčiausias bėgimas sugadins man sveikatą“, – su tokiais žodžiais kaunietė Joana pasirodė traumatologo kabinete. Moteris tikina, kad pradėjusi lankytis sporto salėje, jau po pirmųjų treniruočių nusprendė, kad teiginys, jog sportas – sveikata, yra mitas.
       2020-02-24 16:09:45

„Brexitas“ įvyko. O kas toliau laukia e. parduotuvių?

Su sausiu baigėsi ir 47-erius metus trukusi Jungtinės Karalystės (JK) narystės Europos Sąjungoje (ES). Klausimą „kas toliau“ sau uždavė daugybės sričių atstovai, o siuntų bendrovės ir jų paslaugomis besinaudojantys žmonės ir įmonės – ne išimtis.
       2020-02-24 16:06:23

Elektros rinkos barometras: vėjuoti orai sumažino elektros energijos kainas

Praėjusią savaitę didmeninė elektros energijos kaina sumažėjo visose Baltijos šalyse. Lietuvoje elektra pigo mažiausiai, bet kaina vis dar nepasiekė Latvijos ir Estijos lygio: Latvijos ir Estijos prekybos zonose vidutinė elektros energijos kaina krito 20 proc. iki 23,75 EUR/MWh, Lietuvoje – 19 proc. iki 23,52 EUR/MWh.
       2020-02-24 15:51:38

Papildomos priemonės dėl skrydžių iš Šiaurės Italijos keleivių patikros

Nuo vasario 24 dienos Lietuvos oro uostuose taikomos papildomos rizikos valdymo priemonės dėl koronaviruso užsikrėtimo atvejų Italijoje. Tikrinami ir konsultuojami visi iš Šiaurės Italijos oro uostų į Lietuvą atvykstantys keleiviai, oro uostuose tai atlieka Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ir savanoriai.
       2020-02-24 14:29:43

Veiksmai dėl koronaviruso COVID-19: tik laukiame kol pasieks ir Lietuvą

Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Vytautas Kasiulevičius pasidalijo įrašu, kuriuo skatina institucijas imtis veiksmų, kad koronaviruso atveju Lietuva būtų pasiruošusi.
       2020-02-22 17:15:21

Kaip Bendrojo pagalbos centro operatoriai pažeidėjus auklėjo

Auklėjimas – tai tinkamo elgesio formavimas. Paprastai auklėjami yra vaikai ir lemiamas vaidmuo tenka jų tėvams. Bet ką daryti, jei žmogus suaugęs, o jo elgesys vis tiek yra neatsakingas ir nebrandus? Tokiais atvejais auklėjimu gali tekti užsiimti ir Bendrojo pagalbos centro pareigūnams.
       2020-02-22 17:06:23

Istorinis pasiekimas – pirmą kartą Lietuvai suteiktas A+ kredito reitingas

Lietuva užkopė į istorines kredito reitingų aukštumas – pirmą kartą istorijoje mūsų šaliai buvo suteiktas A+ ilgalaikio skolinimosi reitingas. Tokį įvertinimą Lietuvai suteikusi tarptautinė kredito reitingų agentūra „Standard & Poor’s“ pažymi spartų ir subalansuotą šalies ekonomikos augimą bei tvirtą fiskalinę politiką.
       2020-02-22 11:54:59

Prezidentas: sutarimui dėl ES biudžeto reikia daugiau laiko

Pasibaigus Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, lyderiai sutarė toliau tęsti diskusijas dėl Daugiametės finansinės programos 2021 – 2027 metams. Pasak Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos, derybos įvairiuose dvišaliuose ir daugiašaliuose formatuose buvo ilgos ir intensyvios.
       2020-02-22 11:51:16

Aštuoni Lietuvos objektai, nustebinsiantys net visko mačiusius

Dangaus krantu vadinamas miestas, supamas beveik 300 ežerų; neaprėpiami, visoje Europoje saugomų paukščių perimviečių horizontai; XVIII a. dvaro teritorijoje įkurta fizinio krūvio terapijos klinika – šių išskirtinių turistinių objektų toli ieškoti nereikia.
       2020-02-21 15:48:19

Koronavirusas – tai didelis smūgis Ukrainai

Pareigūnai mėgino išvaikyti protestuotojus nuo kelio, kad galėtų pravažiuoti autobusai, kuriuose yra žmonės, galimai užsikrėtę koronavirusu. Tai toli gražu buvo ne vienas autobusas, o šeši. Jiems miesto gyventojai trukdė važiuoti į gydymo įstaigą, o keli iš jų netgi pasipriešino ir susirėmė su policininkais.
       2020-02-21 14:44:58

Regionų virtuvė: iš kur atėjo patiekalai, neatsiejami nuo mūsų kasdienybės?

Skanaudami cepelinus ar šaltibarščius esame tikri, kad tai nacionaliniai mūsų šalies patiekalai – jie pirmiausia šauna į galvą, pagalvojus apie lietuvišką virtuvę. Bet yra ir daugybė kitų lietuviškų valgių ar maisto produktų, kuriais mėgaujamės kasdien, tačiau net nesusimąstome, iš kur jie atsirado.
       2020-02-21 14:39:33

Priemonės koronaviruso prevencijai – konsultavimas ir kontaktų vengimas

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) jau beveik mėnesį visuose trijuose Lietuvos oro uostuose aktyviai vykdo Kinijoje keliavusių žmonių konsultavimą, informuoja visuomenę. Per visą laikotarpį iš viso registruoti 176 keliavusieji Kinijoje.
       2020-02-21 08:19:22

Ar sulankstomi telefonai pakeis telefonų rinką?

Pasaulinis sulankstomų telefonų krepšelis praėjusią savaitę pasipildė dar vienu, kompanijos „Samsung“ antruoju modeliu – „Galaxy Z Flip“. „Huawei“ ir „Motorola“ savo sulankstomus sprendimus pristatė jau anksčiau, todėl rinkoje šiuo metu turime jau keturis skirtingus sulankstomus telefonus, iš kurių vienas oficialiai parduodamas ir Lietuvoje.
       2020-02-21 08:17:23

Ar žinote, kam renkami jūsų asmeniniai duomenys?

Viešas socialinių tinklų profilis su laisvai prieinamomis asmeninėmis nuotraukomis, elektroniniu paštu ir įrašais, programėlėms suteikta prieiga prie buvimo vietos ir bankinių duomenų – visa tai būdinga tiek dažnam paaugliui, tiek ir suaugusiam.
       2020-02-21 08:13:39

Karpos – neestetiškas apie imuniteto problemas signalizuojantis negalavimas

Nors karpos estetiškai nepatrauklus, tačiau dažniausiai nepavojingas negalavimas, vis tik nereiktų į jų atsiradimą numoti ranka – dažnai jos signalizuoja apie suprastėjusią organizmo imuninę sistemą, o vyresnio amžiaus žmonėms derėtų jas parodyti gydytojui dėl vėžio prevencijos.
       2020-02-20 11:07:57

Legalaus turinio platformos – vaistai nuo piratavimo

Nors Lietuva priskiriama prie labiausiai technologijų srityje pažengusių pasaulio šalių, taip pat esame įtraukti ir į daugiausiai pirataujančių šalių dešimtuką. Autorių teisių gynėjų nuomone, augantis legalaus turinio platformų populiarumas rodo ir didėjantį visuomenės sąmoningumą.
       2020-02-19 15:25:21

Lietuvių įmonė – tarp geidžiamiausių JAV darbdavių

Lietuvių įkurta logistikos kompanija „GP Transco“ pripažinta viena geidžiamiausių darbdavių Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip mano Kanados ir JAV vežėjus vertinantys „Smart-Trucking“ ekspertai.
       2020-02-19 15:18:42

Mitybos patarimai senjorams: į ką atkreipti dėmesį?

Rūpintis sveikata ir mityba reikia visiems, tačiau rekomenduojama atsižvelgti ir į savo amžių. Nors atrodo, kad esant vyresnio amžiaus mitybos principai neturėtų skirtis nuo anksčiau galiojusių, tačiau yra dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.
       2020-02-19 15:12:12

Kaip tvarka šaldytuve susijusi su maisto švaistymu?

Preliminariais Jungtinių Tautų maisto ir žemės ūkio organizacijos (FAO) skaičiavimais, kiekvienas Europos Sąjungos gyventojas kasmet išmeta apie 173kg, o kiekvienas lietuvis – apie 60 kg maisto. Kodėl jo išmetama tiek daug?
       2020-02-18 18:07:22

Rekordiškai šilta žiema ir kenkėjai: ko tikėtis pavasarį?

Socialiniuose tinkluose gyventojai dalijasi pirmųjų žibučių, snieguolių bei pumpurus kraunančių medžių fotografijomis. Meteorologai taip pat patvirtino: ši žiema pati šilčiausia per daugiau nei 200 metų, kai Lietuvoje atliekami meteorologiniai stebėjimai.
       2020-02-18 17:59:18

Antžeminės televizijos DVB-T eteryje - nauja programa Delfi.tv

Pasikeitimai DVB-T eteryje į TV programų skaičiaus didėjimo pusę. Iš vienos pusės - gerai, kad TV programų daugėja, o iš kitos pusės - liūdina, nes tai pasikeitimai ne į aukštesnės kokybės pusę.
       2020-02-18 06:42:43

Lietuviško medaus galia: gydo gerklės skausmą, gaivina odą ir stiprina organizmą

Senovės lietuviai sakydavo, kad medus – ne tik maistas, bet ir vaistas. Šiandien jo naudą sveikatai patvirtina ir mokslas. Visgi medus naudingas ne tik malšinant gerklės skausmą ar kovojant su peršalimo simptomais.
       2020-02-18 06:40:37

Vilkas ėriuko kailyje: kaip apsisaugoti nuo apgaulingų programėlių

Kompanija „Google“ šį mėnesį iš savo programėlių parduotuvės „Google Play“ ištrynė 382 milijonus parsisiuntimų turėjusias 24 programėles, kurios pripažintos apgaulingomis. Vartotojams nieko neįtariant jų duomenys galėjo būti naudojami be jų žinios.
       2020-02-15 06:37:41

„Microsoft“ tyrimas: 70 proc. interneto vartotojų patiria internetines grėsmes

Viso pasaulio interneto vartotojų elgesys šiandien vertinamas prasčiausiai per pastaruosius ketverius metus, rodo kompanijos „Microsoft“ kasmet sudaromas Skaitmeninio mandagumo indeksas (angl. Digital Civility Index, DCI).
       2020-02-14 11:15:01

Marius Liatukas: Ar koronavirusas gali pavirsti nenugalima jėga?

Pasaulio fabriku vadinama Kinija pastarosiomis savaitėmis sukaustyta koronaviruso baimės. Tą netruko pajusti ir verslas: nukeliamos kelionės pas šioje Azijos valstybėje veikiančius partnerius, atšaukiami skrydžiai, pristabdytas siuntų ir krovinių gabenimas iš kai kurių Kinijos regionų, neveikia dalis tenykščių fabrikų.
       2020-02-13 21:30:54

Vienas dūris išgelbės gyvybę

„Džiaugiuosi, kad mano vaikas nevakcinuotas. Pasiskaitykite apie skiepus, ten vieni nuodai. Autizmas garantuotas“, - savo įžvalgomis dalijasi vaikų neskiepijantys tėvai. Kai vaikas atsiduria intensyviosios terapijos skyriuje, nuomonę gimdytojai pakeičia. Tik kad nebūtų vėlu.
       2020-02-13 21:27:38

Ką pasirinkti: skalbyklę su džiovinimo funkcija ar atskirą džiovyklę?

Šiais laikais skalbyklių ir džiovyklių pasiūla tokia didelė, kad kartais sunku apsispręsti, kuris variantas būtų tinkamesnis. Kiekvienas prietaisas turi savo pliusų ir minusų, kuriuos pirkėjui verta apsvarstyti prieš įsigyjant naują prietaisą.
       2020-02-12 18:10:10

Dirbtinis intelektas atskleidė aiškiausiai kalbančius TV žinių vedėjus

Šneką paverčiantis tekstu dirbtinis intelektas nustatė, kurie šalies TV žinių vedėjai kalba aiškiausiai. Tyrimą antrąsyk inicijavusi bendrovė „Kantar“ išanalizavo robotų šifruotą žinių medžiagą ir sudarė aiškiausiai kalbančių TV vedėjų dešimtuką.
       2020-02-12 16:14:27

9 iš 10 lietuvių baiminasi dėl robotų keliamų grėsmių darbo rinkai

Daugelį rutininių darbų už mus jau daro robotai, tačiau jie vis labiau kėsinasi ir į profesijas, kurios tradiciškai priskiriamos žmogaus rankų darbui. Kaip parodė naujausias tyrimas*, ši robotizacija sėja nerimą: 88 proc. lietuvių mano, kad robotai kelia grėsmę darbo vietoms.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama