Naujienos

Didžiosios industrijos susidurs su dronais per artimiausius penkerius metus

2016-09-10 14:26:55

Tarp individualių vartotojų daugiausiai paplitusi dronų fotografija bei filmų kūrimas. Visgi, #SWITCH! konferencijoje dalyvavę dronų kūrėjai sako, kad vertėtų paminėti ir kitas sritis, kuriose dronų panaudojimas pastaraisiais metais auga eksponentiškai.

foto

Nuo geležinkelių iki aukštalipių

„Pasitelkiant dronus, kuriami žemėlapiai ar trijų dimensijų modeliai, kad apskaičiuotų išteklius kasyboje, statybose ar susijusiuose sektoriuose, jau nekalbant apie dronų potencialą geodezijoje. Dronai jau dabar nepamainomi tikrinant kelių, geležinkelių bei elektros tinklų infrastruktūros būklę. Naujos technologijos naudojamos ir tikrinant infrastruktūrinius projektus. Iki šiol pastatams tikrinti reikėjo aukštalipių pagalbos, tačiau dronai keičia situaciją suteikdami galimybę gauti ir analizuoti aukštos kokybės nuotraukas. Trumpai tariant, per artimiausius penkerius metus visos didžiosios industrijos, vienu ar kitu būdu, naudos dronais rinktus duomenis. Taip bus gerinamas veiklos efektyvumas, renkama papildoma informacija apie savo infrastruktūrą“, – įžvalgomis dalinosi Tautvydas Juškauskas, DJI viešosios politikos atstovas Europoje, dalyvavęs #SWITCH! konferencijoje.

Ieško naujų panaudojimo būdų

T. Juškauskas prisimena, kad kai kartu su dėstytoju Vidurio Europos universitete įsigijo pirmąjį droną, negalėjo patikėti, jog toks kompleksiškas dalykas gali skristi taip stabiliai, vos tik išėmus jį iš dėžės.

„Paprastumas kompleksiškume. Mes ypatingai daug laiko skiriame produkto tyrimams, bandymams bei plėtrai. DJI supranta produkto unikalumą ir ypatingai skatina žmonių kūrybiškumą. Dronai padeda pasiekti vietas ir perspektyvas, kurios iki šiol buvo nepasiekiamos. Tam kad kūrybiškumas būtų skatinamas ir industriniams tikslams, DJI neseniai sukūrė industriniam naudojimui skirtą puslapį, ypatingą dėmesį skiriant dronų naudojimo kryptims. Mes skatiname įvairius verslo sektorius kurti naujas duomenų apdorojimo sistemas ir tam esame sukūrę programinės įrangos kūrimo rinkinį, su kuriuo mūsų vartotojai gali kurti jiems, jų klientams aktualias duomenų apdorojimo aplikacijas“, – sakė T. Juškauskas.

Pasaulis prisitaiko

Anot T. Juškausko, dronai ypatingai padeda gelbėjimo, žmonių paieškos operacijose, ar stichinių nelaimių metu. 2016 metai – įrodymas, kad vis daugiau verslo sektorių pradeda aktyviai naudoti dronus.

„Po Nepalą ištikusio tragiško žemės drebėjimo, kolegos iš DJI keliavo į įvykio vietą, kad galėtų padėti vietiniams gauti greitą bei tikslią informaciją apie išlikusių pastatų būklę, bei nustatytų žemės drebėjimo padarinių mastą. Pavyzdžiui, ugniagesių komandos Danijoje, Airijoje, JAV jau naudoja dronus su šiluminėmis kameromis, kad nustatytų gaisro židinį, gautų greitą informaciją apie gaisro apimtą teritoriją. Europa, suprasdama naujų verslo šakų kūrimąsi, pripažino žmogaus nevaldomų skraidyklių (UAV) sektoriaus technologinę plėtrą. JAV neseniai priėmė teisės aktus, įtvirtinančius dronų naudojimą komerciniais tikslais. Tai reiškia, jog pasaulis sparčiai adaptuojasi prie naujų technologijų, o kas svarbiausia, aktyviai jomis naudojasi“, – sakė T. Juškauskas.

„Infinium Robotics“: „Lietuvai reikia specializuotis“

Singapūro bendrovės „Infinium Robotics“ įkūrėjas Junyang Woon sako, kad norint konkuruoti didžiosiose rinkose, reikia specializuotis nišiniuose, labai unikaliuose produktuose.

„Lietuvos populiacija yra panaši į Singapūro. Norint išlikti konkurencingiems, vertėtų orientuotis į nišinius produktus ir paslaugas. Be abejo, tai gali būti rizikinga, tačiau ne visados: galbūt kažkas apie tai pagalvojo, bet neišdrįso padaryti, o kažkas apie tai net nepagalvojo. Tai, kad esate maži, nebūtinai yra kliūtis kurti pasaulinei rinkai konkurencingus produktus. Paverskite savo trūkumus stiprybėmis: esate maži, tačiau verslūs ir kūrybiški, tad taikykitės į nišines rinkas“, – Lietuvai patarė inovacijų kūrėjas iš Singapūro.

„Nevertėtų galvoti, kad maža šalis negali įgyvendinti didelių projektų, nes tam neturi reikiamų resursų. Lietuvoje daug talentingų ir verslių žmonių. Svarbiausia įvardinti aiškią problemą, o tada ieškoti kūrybingo, unikalaus sprendimo jai spręsti. Kitas žingsnis – parduoti savo idėją investuotojams. Jeigu idėja teikia ir socialinę naudą, didesnė tikimybė, kad ją parems ir valstybė“, – sakė J. Woon.

Konferencijoje Vilniuje taip pat kalbėjo Mantas Vaškėla, nuotoliniu būdu valdomų sistemų bendrovės „Laserpas“ įkūrėjas. Dronų sesijoje lietuviškasis dronų operatorius pristatė preciziškai tikslias vietovių ar infrastruktūros apžiūros, stebėjimo paslaugas. M. Vaškėla dalijosi patirtimi, kaip komercijoje galima naudoti tiek mažus, tiek didelius dronus, kad būtų galima sutelkti anksčiau dėl per didelės kainos neįperkamą informaciją.

Rugsėjo 8–9 d. Vilniuje vyko jau antrasis didžiausias Baltijos regione modernių technologijų ir verslumo renginys #SWITCH!, skirtas jaunimui ir profesionalams. Įkvepiančiomis istorijomis iš vizionierių lūpų, e. verslų „vilkai“ plačių užmojų pavyzdžiais ir padrąsinimu skatino moksleivius sieti savo ateitį su skaitmeniniu pasauliu. Skaičiuojama, kad renginyje dalyvavo apie 10 tūkstančių dalyvių – moksleivių, studentų, profesionalų, verslininkų, viešojo sektoriaus atstovų, be to, buvo pasiektas pasaulio Gineso rekordas – didžiausios pasaulyje programavimo pamoka.

Fotografo paslaugos Jūsų šventei
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-02-26 11:15:14

Pavasario polaidis gali pakoreguoti kelionių maršrutus

Dėl pavasario polaidžio, kai kuriuose valstybinės reikšmės rajoninių kelių ir atskirais atvejais krašto kelių ruožuose, ribojamas eismas sunkiasvorėms transporto priemonėms. Ribojimai priklauso nuo kelio būklės.
       2021-02-26 11:12:23

ESO pataria kaip saugiai elgtis potvynio metu

Dėl staigiai pakilusios oro temperatūros ir sukilusio vandens, hidrometeorologijos specialistai perspėja apie didelio pavasarinio potvynio riziką. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) reaguodama į prognozes ir rūpindamiesi žmonių saugumu informuoja kaip saugiai elgtis potvynio metu.
       2021-02-26 10:28:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 624 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8209 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 624 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-26 09:54:55

Dietologė pataria: ką valgyti, kad pavasarį pasitiktume kupini energijos

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas. Žmonės bando keisti mitybos įpročius ir šiuo metu daugiau dėmesio pradeda kreipti į tai, ką perka ir deda į savo lėkštes.
       2021-02-26 09:50:38

Gedimino kalno ilgalaikio tvarkymo darbai prasidės rugsėjį

Praėjusių metų pabaigoje buvo baigtas rengti pirmojo etapo Gedimino kalno ilgalaikio sutvarkymo darbų projektas. Atlikti vieni sudėtingiausių Lietuvoje geologiniai tyrimai leido projektą rengusiai UAB „Hidroterra“ suprojektuoti priemones, kurios užtikrins ilgalaikį stabilumą.
       2021-02-26 09:36:43

Atlyginimai ir toliau didėjo: per antrąjį karantiną darbo rinka paveikta mažiau

Šiandien paskelbti 2020 m. ketvirtojo ketvirčio darbo užmokesčio duomenys parodė, kad atlyginimų kilimas metų pabaigoje pagreičio neprarado ir per metus padidėjo net 12,2 proc.
       2021-02-26 08:47:59

Darbo keitimas karantino metu: kaip sėkmingai įsilieti į naują kolektyvą?

Jau beveik metus trunkanti COVID-19 pandemija ne tik perkėlė daugelį darbų į namus ir darbuotojus išmokė dirbti nuotoliniu būdu, bet ir ne vieną paskatino ieškoti naujo darbo ar, likus be jo, išbandyti jėgas visiškai naujoje srityje.
       2021-02-26 08:40:29

Lietuva tampa žalesnė: vėjo jėgainės pernai pagamino 1,49 TWh elektros

Didžiausias vėjo energijos gamintojas Baltijos šalyse „Enefit Green“ praėjusiais metais Lietuvos teritorijoje veikiančiose vėjo jėgainėse pagamino 468 gigavatvalandžių (GWh) elektros energijos.
       2021-02-26 08:37:32

Nuolat pamesti daiktus – žmogiška, tačiau kainuojanti savybė: kaip to išvengti?

Daugeliui pažįstamas jausmas, kai kur nors vėluoji ir, kaip tyčia, negali surasti tarytum skradžiai žemę prasmegusių automobilio raktų, piniginės ar kito svarbaus daikto.
       2021-02-26 08:33:28

Mini LED“ televizoriai: LCD televizorių technologijos evoliucija tęsiasi

Dar visai neseniai terminą „Mini LED“ buvo girdėję gal tik didžiausi televizorių technologijų entuziastai. Nors tarp specialistų šis terminas minimas jau kelerius metus, plačioji visuomenė jį išgirdo gana neseniai.
       2021-02-26 08:24:05

Senos ir neprižiūrėtos sistemos – lengvas grobis programišiams

Beveik 800 000. Tiek įvairių sistemų ir paslaugų vartotojų duomenų buvo nutekinta vos per savaitę. Drįstu spėti, kad tai – tik ledkalnio viršūnė, ir apie pavogtus asmeninius duomenis išgirsime dar ne kartą.
       2021-02-26 08:21:23

Oro transporto ateitis: ar aviacija gali būti tvari?

Dėl koronaviruso pandemijos 2020 m. aviacijos poveikis Europos aplinkai sumažėjo, tačiau apie ilgalaikius pokyčius tvarumo srityje nenustojama kalbėti.
       2021-02-25 13:33:20

Būsto pirkėjų elgsenos tyrimas: ar žmonės būstą perka mažiau pasiruošę?

Konkrečiai prognozuoti, kaip pandemija pakeis būsto rinką Lietuvoje ir jos klientų bei dalyvių lūkesčius bei elgseną, kol kas dar per anksti: nepraėjo ir pats koronaviruso pavojus, o rinkos aktyvumo svarstyklės, kaip matėme, per metus gali apsiversti ne vieną kartą.
       2021-02-25 13:07:55

Bausmės tikslas – ne keršyti, o padėti pasitaisyti

„Tai ko nepasiuntė už grotų?“, „Kodėl taip švelniai nubaudė?“, „Teismas pagailėjo“ arba „Teismas nulinčiavo“ ir „Teismo kirtis“ – tokios antraštės ir komentarai po jais lydi teismų nuosprendžius baudžiamosiose bylose.
       2021-02-25 13:01:35

Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams.
       2021-02-25 12:58:22

Technologijos keičia baldų gamybos sektorių: kokių žinių ir įgūdžių reikia?

Lietuvoje veikiančios pramonės įmonės, siekdamos sėkmingai konkuruoti tiek vietos, tiek ir tarptautinėje erdvėje, nuosekliai investuoja į modernius šiuolaikinius sprendimus. Tai turi reikšmingos įtakos ir specialistų darbui – jie turi žengti koja kojon su naujomis tendencijomis ir tobulėjančiomis technologijomis.
       2021-02-25 11:04:06

Kodėl pasveikus nuo koranoviruso pravartu pasitikrinti sveikatą?

Nemaža dalis COVID-19 infekcija persirgusių pacientų ir toliau jaučia varginančius simptomus, o dalis ir gerai besijaučiančių net neįtaria, kad jų organizme toliau vyksta uždegiminiai procesai ar itin trūksta naudingų mineralų.
       2021-02-25 10:12:25

Bulvių augintojas apie šalčius: tai turėtų daryti įtaką ir būsimam derliui

Po ilgos pertraukos šią žiemą Lietuvoje vėl fiksuoti didžiuliai šalčiai reikšmingai ūkio darbų plano nekoreguos, tačiau įtakos šviežiam derliui tikriausiai turės.
       2021-02-25 10:10:11

Jauni žmonės aktyviau renkasi galimybę sudaryti testamentą

Pernai Testamentų registrui patikėta saugoti 19,5 tūkst. naujų testamentų. Registruoti turto palikimą ryžtasi vis jaunesni žmonės. Vidutiniškai testamentų registrui perduodama apie 20 tūkstančių naujų testamentų per metus. Dažniausiai testamentus sudaro vyresni kaip 70 metų asmenys.
       2021-02-25 09:53:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 554 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7494 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 554 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-02-25 09:42:31

Patarimai naujakuriams: kaip išsirinkti grindų dangą

Grindys – vienas svarbiausių elementų kuriant namų interjerą. Grindų dangos pasirinkimas itin platus, todėl siekiant namuose sukurti vieningą dizaino liniją, svarbu atsižvelgti į jų spalvas ir raštus, faktūras ir funkcionalumą.
       2021-02-25 09:36:43

„Ignitis grupė“ apsisprendė plėsti Kruonio HAE

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ sieks įgyvendinti Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (HAE) plėtros projektą iki Lietuvos energetikos sistemos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais.
       2021-02-25 09:08:56

Tarptautinė optimistų diena: 4 išmanūs patarimai gerai nuotaikai

Savaitgalį švęsime tarptautinę optimistų dieną. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi inovatyviais sprendimais, kurie pakels nuotaiką ir praskaidrins jūsų dieną.
       2021-02-25 08:58:50

Vaistininkai pataria: kaip sustabdyti prakaitavimą nežalojant sveikatos?

Dezodorantai – nepamainoma higienos priemonė. Jie ne tik leidžia jaustis patikimai ir nebijoti dėl prakaitavimo, bet ir apsaugo nuo mikrobų. Perkant dezodorantą, svarbu jį rinktis ne tik pagal kvapą ar gamintoją, bet ir kitus rodiklius.
       2021-02-25 08:50:48

Finansinių duomenų apsauga: kaip saugoti, kad apsaugotum?

Per Lietuvą nuvilnijęs kelių e. paslaugų platformų klientų duomenų nutekėjimo skandalas turėjo tapti įspėjamuoju skambučiu gyventojams nenaudoti vieno slaptažodžio skirtingoms paskyroms ir įmonėms, nespėjusioms atlikti namų darbų.
       2021-02-25 08:38:41

Per savaitę NVSC patikrino beveik 600 prekybos ir paslaugų teikimo vietų

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai per praėjusią savaitę visoje Lietuvoje patikrino 568 ūkinės veiklos vietas, 15-likoje jų nustatyti pažeidimai.
       2021-02-25 08:34:55

„Sodros“ konsultacijos telefonu – daugiau gyventojų

„Sodros“ konsultantai kasdien telefonu aptarnauja apie 5 tūkstančius klientų. Karantino metu skambučių srautas trumpuoju numeriu 1883 arba (8-5) 250 0883 išaugo kelis kartus.
       2021-02-25 08:29:44

Kokias investicijas planuoti šalies verslui 2021 m. ir vėliau?

Šiuo metu vis dar modeliuojami, tačiau artėja nauji priemonių kvietimai, nukreipti į su pandemijos iššūkiais kovojantį verslą. Tokias verslui aktualias naujienas, susijusias su Europos Sąjungos investicijomis, taip pat dabar ir artimiausiu metu verslą pasieksiančiomis nacionalinėmis subsidijomis,
       2021-02-25 08:26:05

Motociklai: kuo svarbu pasirūpinti, kad pirma kelionė nesibaigtų nelaime

Vis ilgiau šviečiant saulei motociklininkai su nekantrumu laukia kovo mėnesio ir pirmųjų šiltų dienų, kai po žiemos pertraukos vėl galės į gatves išvažiuoti su „plieniniais žirgais“.
       2021-02-25 08:20:05

Neveikia „Wi-Fi“: inžinieriams įrangą teko traukti net iš širšių lizdo

Pandemijai išvijus dirbti iš namų žmonės atrado netikėtas erdves darbui: prieškambaryje tyliau, taigi patogiau kalbėti; prie miegamojo lango gimsta genialios idėjos; virtuvė – VIP zona su visais patogumais. Bet tada paaiškėjo, kad anaiptol ne visus namų kampelius pasiekia vienodai geras „Wi-Fi“ ryšys.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.