Straipsniai

Patarimai elektrikams: kaip, įrengiant namą, išvedžioti TV kabelius

2020-02-28 07:51:23

Taip jau pas mus įprasta, kad naujame name ar bute, prieš tinkuojant sienas, elektrikai išvedžioja elektros, interneto ir TV kabelius. Dažniausiai, puikiai žinodami energetikos reikalus, prasčiau tvarkosi su televizijai skirtais kabeliais. Jau vėliau, atvykęs TV meistras, griebiasi už galvos.

Dažniausios bėdos: pratiesti ne koaksialiniai, o vytų porų kabeliai, nepakanka kabelių, vienas kabelis vedamas į kelias rozetes, į kambarius kabeliai išvedžioti, bet nepagalvota apie signalų gavimą ir pan.

Kaip reiktų instaliuoti?

Pirmiau apie struktūrą. Name ar bute turėtų būti signalų skirstymo spintelė į kurią būtų atvesti visi reikiami kabeliai:
- Kabeliai nuo antenų statymo vietos;
- Kabeliai į kiekvieną kambarį;
- Elektros maitinimo kabelis iš elektros skydo stiprintuvo pajungimui.
- Kabelinei televizijai - kabelis nuo kabelinės televizijos įvado.

Kaip parenkama vieta antenoms?

Vietinei antžeminei televizijai DVB-T - antenos kryptis bus į televizijos bokšto pusę. Palydovinei televizijai DVB-T2 - antena bus nukreipta į pietų pusę, bei neturi būti kliūčių į dangų bent 25 laipsnių kampu.

Kiek koaksialinių kabelių reikia atvesti nuo antenų statymo vietos?

Vietinei antžeminei televizijai DVB-T - vienas kabelis. Jei planuojate įsirengti išorinę radijo anteną, dar vienas kabelis FM radijo antenai. Palydovinei TV reikia atvesti tiek kabelių, kiek vietų planuojama šią televiziją žiūrėti. Pavyzdžiui, palydovinė TV DVB-S2 bus žiūrima 4 kambariuose. Tokiu atveju nuo antenų pastatymo vietos į skirstymo spintelę vedame ne mažiau kaip 5 koaksialinius kabelius.

Po kiek koaksialinių kabelių vedama į kiekvieną kambarį?

Pakanka po vieną koaksialinį kabelį. Idealu - po 2 (vienas antžeminei DVB-T televizijai, kitas - palydovinei DVB-T2 televizijai). Tačiau, atkreipiame dėmesį: būtinai iš skirstymo spintelės po koaksialinį kabelį turi nueiti į kiekvieną kambarį. Palydovinei televizijai netiks, jei į du kambarius bus nuvestas tik vienas koaksialinis TV kabelis su mintimi skirstyti signalą rozetėse.

Kokie koaksialiniai kabeliai naudojami TV instaliacijai?

Naudojami koaksialiniai 75 omų banginės varžos kabeliai. Gali būti RG6, RG6-U, SAT ar pan. tipo kabeliai.

Kokios rozetės statomos kambariuose?

Nerekomenduojamos rozetės skirtos TV signalų dalinimui ir skirstymui. Geriau rinktis paprastą rozetę su tiesiu koaksialinio kabelio prijungimu arba rozetę su filtrais ir DVB-T, DVB-S2 išėjimais.

Koks maitinimui skirtas kabelis turėtų būti atvestas į signalų skirstymo spintelę?

Stiprintuvo galia nėra didelė, todėl pakaks trijų gyslų, 1,5 mm2 laidininkų storio elektros kabelio.

Ar to, kas aukščiau išvardinta, pakaks nemokamos vietinės antžeminės televizijos DVB-T ir nemokamos palydovinės televizijos DVB-S2 žiūrėjimui?

Taip. Šių veiksmų pakaks šiame statybos etape. Vėliau reikės sumontuoti TV antenas, signalų skirstymo įrangą, TV imtuvus prie televizorių, jei televizoriai neturi reikiamų integruotų TV imtuvų.

Ar reikalingi vytų porų kabeliai televizijos žiūrėjimui?

Vytų porų kabeliai naudojami interneto tinklui ir internetinei IPTV televizijai. Jei planuojate įsirenginėti tokią televiziją, tai jums bus reikalingi vytų porų kabeliai.

Taip pat, jei planuojate bevieliam internetui naudoti išorinę anteną, paklokite vytų porų kabelį iki antenų pastatymo vietos. Kai kuriems interneto sprendimams būtini du koaksialiniai 50 omų banginės varžos kabeliai išorinei antenai prie interneto modemo prijungti. Rekomenduotina dėl to pasitarti su planuojamu būsimu interneto tiekėju.

Daugeliu atveju bus gerai, jei iš skirstymo dėžutės į kambarius bus pravesta po vieną (geriau po 2) vytų porų kabelį. Bevieliam internetui - nuo antenų pastatymo vietos - vienas vytų porų kabelis ir du koaksialiniai 50 omų banginės varžos kabeliai. Optiniam ar kabeliniam internetui - nuo numatomos ar jau esamos interneto įvado vietos - vienas vytų porų kabelis į skirstymo dėžutę.

O kaip daugiabučio laiptinės atveju?

Vietinei televizijai reikalingos skirstymo dėžutės kiekviename namo aukšte. Nuo antenos kabelis vedamas į viršutinio aukšto dėžutę. Iš jos į žemiau esančio aukšto dėžutę ir t.t. Iš kiekvieno taško, kuriame planuojame žiūrėti televizorių - po kabelį į to aukšto skirstymo dėžutę. Į viršutinio aukšto skirstymo dėžutę atvedame maitinimo kabelį stiprintuvo maitinimui.

Jei planuojamas tinklas ir palydovinei televizijai, tai vienam palydovui vedame dar keturis kabelius nuo antenos į viršutinio aukšto dėžutę. Iš jos į žemiau esančio aukšto dėžutę ir t.t. Taip pat palydovinei TV bus reikalingas maitinimo kabelis kiekvieno namo aukšto skirstymo dėžutėje. Jei planuojame žiūrėti dviejų palydovų siunčiamas programas, tai palydovinei TV kabelių skaičius auga iki 8.

Pagalba tvarkant Jūsų TV antenų ūkį
Šis straipsnis peržiūrėtas 24663 kartus. Komentuojame:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2023-01-09 19:45:22 / admin

Klausimą reiktų derinti su numatomu išmaniosios TV tiekėju. Dažniausiai naudojamas vytų porų interneto kabelis. Bet kai kurie tiekėjai veda optinį kabelį iki pat televizoriaus.

2022-11-22 07:09:22 / Klausimėlis

Kokio kabelio reikia, kad būtų galima pajungti kituose kambariuose išmaniąją tv?

2021-11-16 06:34:14 / admin

Galima, bet nerekomenduojama. Tada visa signalų skirstymo / stiprinimo įranga bus priverstinai montuojama lauke. O lauke gamtinės sąlygos gerokai prastesnės, todėl ir patikimumas sumenks. Be to bus prastesnis instaliacijos vaizdas.

2021-11-11 16:30:43 / Klausimas

Ar galima kabelius vesti į kambarius tiesiai nuo antenų pastatymo vietos?

2019-12-11 07:45:32 / admin

Variantas 1: konvertuoti DVB-T signalus į IPTV.

Variantas 2: rasti IPTV paslaugų tiekėją. Tačiau nemokamos tokios paslaugos rinkoje nėra.

Tik vietinė antžeminės TV DVB-T antena užtikrina nemokamą lietuviškų TV programų priėmimą.

2019-12-10 11:33:42 / jUSTAS

Pas mane link televizoriaus tik vytų porų kabelis. Noriu matyti LT kanalus.

2019-11-10 08:57:07 / admin

Jei žinote, ko jums reikia, tai galite įsirenginėti kitaip.

O sistema, kai TV ir interneto kabeliai išvedžioti per skirstymo spintelę taip kaip rekomenduota, leis be didesnių problemų įrengti antžeminės TV DVB-T tinklą, palydovinę televiziją DVB-S2 visuose kambariuose, IPTV televiziją ar net visas šias televizijas kartu.

2019-11-09 20:34:24 / Jonas

O kodėl būtent taip o ne kitaip?

Televizija: kiti panašūs straipsniai
       2023-06-20 10:33:09

Lietuviai taupo ir prisimena seną būdą, kuris leidžia televiziją žiūrėti nemokamai

Vasarą atostogaujame skirtingose vietose. Tačiau ne visi žino, kad net ir atokiose vietovėse per vietinę televizijos anteną galima žiūrėti iki 26 TV kanalų ir už tai visiškai nemokėti. Nemokama ir palydovinės televizijos paslauga.
       2022-01-12 14:21:32

Kuo televizijos antenos geriau nei internetinė televizija IPTV?

Šiame technologijų laikmetyje egzistuoja įvairios televizijos technologijos. Visos jos leidžia televizijos žiūrovams mėgautis įvairiu informaciniu ir pramogų turiniu. Tačiau jos turi ir išskirtinių savybių.
       2021-10-15 09:50:43

LRT televizijos dažniai

LRT televizijos dažniai. LRT televiziją matyti gali visi antžeminės televizijos DVB-T žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba. Čia rasite informaciją apie LRT siuntimo dažnius ir kanalus.
       2021-10-07 09:01:29

Nerodo palydovinė ar antžeminė televizija: ar jau kviesti antenų meistrą?

Dažnai sulaukiu skambučių dėl kylančių televizijos problemų. Deja, ne visada dėl to būna kalta televizijos antena, priedėlis ar jungiamieji kabeliai.
Daugiau naujų straipsnių
       2024-01-06 22:47:02

Kokią televiziją pasirinkti: antžeminę ir / ar palydovinę?

Stabilus vaizdas TV ekrane, didelis televizijos programų pasirinkimas, HD ar UHD raiška dideliame ekrane. Visa tai gali sutekti Jums šiuolaikinis televizorius. Paprastai jis turi integruotus antžeminės ir palydovinės televizijos imtuvus.
       2023-12-26 13:20:44

TV antenos: apie televizijos antenas detaliai

TV antenos užtikrina nemokamą eterinę antžeminę ar palydovinę televiziją, kurių dėka galite nemokamai matyti daug nacionalinių ir užsienio TV programų.
       2023-10-27 10:57:25

Temperatūros palaikymas bute: komfortas leidžia mums taupyti

Kai atsikraustėme į butą, kuris turi autonominę šilumos apskaitos sistemą, susidūrėme su problemomis. Buvo sunku išlaikyti norimą stabilią temperatūrą bute.
       2023-06-20 10:55:49

OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlio IP adreso keitimas

Kai pervežame OCTAGON SX888 4K IPTV priedėlį iš vienos vietos į kitą vietą, gali tekti pakeisti priedėlio IP adreso nustatymus. Ypač tai aktualu, jei priedėlis naudojamas su statiniu IP adresu.
       2023-06-20 10:33:09

Lietuviai taupo ir prisimena seną būdą, kuris leidžia televiziją žiūrėti nemokamai

Vasarą atostogaujame skirtingose vietose. Tačiau ne visi žino, kad net ir atokiose vietovėse per vietinę televizijos anteną galima žiūrėti iki 26 TV kanalų ir už tai visiškai nemokėti. Nemokama ir palydovinės televizijos paslauga.
       2023-04-27 13:51:39

Gaudome palydovines televizijos programas DVB-S2 kemperyje

Misija nėra labai paprasta, bet, kiek pasitreniravus, tampa įmanoma. Reikia tik žinoti pagrindinius principus. Juos ir aprašysiu šioje publikacijoje.
       2023-02-26 16:08:43

LED lempa į šviestuvą vietoje senos liuminiscencinės lempos

Periodiškai net tarp technikų kyla ginčai kaip perdaryti liuminiscencinių lempų šviestuvą, kad jis tiktų LED lempoms. Atsakymas labai paprastas: nieko perdarinėti nereikia.
       2023-01-09 13:49:19

Kaip neapgalvoti procesai trukdo sklandžiam darbui ir kenkia reputacijai

Straipsnis paremtas tikra istorija, kai sugalvojome įsigyti naują skalbimo mašiną. Senoji 2022 m. gruodžio viduryje sugedo, o kaip tyčia dar kažkoks virusas prisikabino - remontuoti sveikatos nėra, todėl buvo nuspręsta skubiai įsigyti naują. Pasirinkome vieną geresnių gamintojų, todėl krovinio svoris buvo apie 90 kg.
       2022-08-23 16:03:32

Imtuvai T2-MI TV srautui iš palydovų priimti

Kai kurie SAT palydovai siunčia TV signalus, kurie skirti antžeminės televizijos tinklų siųstuvų moduliatoriams. Tačiau ne visi palydoviniai imtuvai DVB-S2 tinka tokių srautų priėmimui.
       2022-08-22 14:08:29

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

7 Pietryčių Lietuvos tinkle transliuojamų kanalų aprėptis nuo 2022 m. liepos buvo išplėsta, įjungus ST2 (LRTC2) tinklą. Daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-01-12 14:21:32

Kuo televizijos antenos geriau nei internetinė televizija IPTV?

Šiame technologijų laikmetyje egzistuoja įvairios televizijos technologijos. Visos jos leidžia televizijos žiūrovams mėgautis įvairiu informaciniu ir pramogų turiniu. Tačiau jos turi ir išskirtinių savybių.
       2021-11-03 06:58:04

Apie teatrą paprastai. Scenos užkulisiai

Teatras mums visada asocijuojasi su aktoriais. Taip, režisierius ir jie čia svarbiausi. Bet šį kartą ne apie juos. Teatras yra gerokai didesnė sąvoka. Tai - organizacija, kuri turi daug funkcijų ir komandos narių.
       2021-10-15 09:50:43

LRT televizijos dažniai

LRT televizijos dažniai. LRT televiziją matyti gali visi antžeminės televizijos DVB-T žiūrovai, priimantys signalą TV antenų pagalba. Čia rasite informaciją apie LRT siuntimo dažnius ir kanalus.
       2021-10-07 09:01:29

Nerodo palydovinė ar antžeminė televizija: ar jau kviesti antenų meistrą?

Dažnai sulaukiu skambučių dėl kylančių televizijos problemų. Deja, ne visada dėl to būna kalta televizijos antena, priedėlis ar jungiamieji kabeliai.
       2021-09-27 16:32:24

Darnus transporto sistemos vystymas Vilniaus savivaldybei neįkandamas?

Pastaruoju metu, pasiremiant skambiomis idėjomis apie automobilių taršos mažinimą, vykdomos gatvių rekonstrukcijos, t. y. Vilniaus gatvių siaurinimas. Tik pamirštama, kad gyventojus reikia ne prievarta ir sukeliamais sunkumais iškrapštyti iš automobilių, bet pirmiau sukurti tinkamas judėjimo alternatyvas.
       2021-06-24 11:43:18

Pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai. Tinklu siunčiamos lietuviškos TV programos

TV žiūrovams pateikiami pirmojo DVB-T siųstuvų tinklo dažniai visuose Lietuvos miestuose. Po paskutinio dažnių keitimo visi dažniai virš 700 MHz atlaisvinti 5G interneto plėtrai. Siunčiamos TV programos: LNK, TV6, BTV, TV3, Info TV, 2 TV, TV1, TV8, Lietuvos rytas TV, Current Time, Delfi TV.
       2021-06-10 14:21:35

Televizijos antenų montavimas. Pagalba televizijos priėmimo, IT klausimais.

Turiu 20 metų patirtį televizijos priėmimo srityje. Dirbu Jums ir kviečiu naudotis mano paslaugomis įrengiant antenas nemokamoms (nėra abonentinio mokesčio) TV programoms. Televizija, radijas, internetas keičia mūsų gyvenimą.
       2021-04-23 09:02:59

Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose bus keičiami televizijos DVB-T dažniai

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad 2021 m. gegužės–birželio mėn. planuojama keisti skaitmeninės antžeminės televizijos DVB-T dažnius Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose,
       2021-04-19 06:44:14

Pietryčių Lietuvai – Lenkijos televizijos programos

Pietryčių Lietuvoje per eterinės televizijos tinklą retransliuojamas TV kanalas lenkų kalba „TVP Wilno“. Kanalas „TVP Wilno“ retransliuojamas nemokamai, nekoduotu signalu greta 5 nemokamų nekoduotų Lenkijos TV kanalų, kurie šiame regione retransliuojami nuo 2018 metų gegužės.
       2021-04-06 18:00:54

Šiuolaikiniai televizoriai, TV programos eteryje ir TV antenų montavimas

Apsilankę televizorių parduotuvėje nustembame: kokie dideli dabar televizorių ekranai. Ir daugumos televizorių pirkėjų pasirinkimu dažniausiai tampa didelio ekrano televizorius, sugebantis atkurti 4K raiškos ar net 8K raiškos vaizdą.
       2021-03-15 10:17:26

Nemokamos naujienos. Nemokamos televizijos programos

Puslapis internete www.tvnaujienos.lt pasipildo vis didesniu informacijos, naujienų kiekiu. Jas visas galite skaityti nemokamai. O, įsirengę vietinės DVB-T ir palydovinės DVB-S2 televizijos antenas, galite žiūrėti TV programas nemokamai.
       2021-02-12 07:11:19

Pirksime internetu arba: į pagalbą WEB puslapių dailidėms

Po to kai gavau penkis kilogramus pažaliavusių bulvių ir gabalą lašinių vietoje šaltai rūkyto kumpio, pradėjau galvoti apie maisto produktų pristatymo kompanijos pakeitimą, nors gal ir bus kiek brangiau. Na maniau, jei jau šį puslapį suprogramavau, tai elektroninėje parduotuvėje užsiregistruoti sugebėsiu.
       2021-02-08 07:53:49

Palydovinės antenos - suprantamai apie jas

Geriausia televizijos signalo priėmimo įranga yra palydovinės televizijos DVB-S2 antena. Transliaciją ji priima ne iš ant žemės esančio televizijos bokšto, bet iš palydovo. Tai yra didelė konstrukcija, kainuojanti kelis kartus daugiau nei antžeminės televizijos DVB-T lauko antena.
       2020-11-20 14:25:23

Kodėl krečia kompiuteris?

Dažnai kyla klausimas: kodėl, prisilietus prie kompiuterio korpuso, krečia elektros srovė? Toks pat klausimas gali kilti ir apie televizorius ar kitą elektroninę įrangą, kuri turi impulsinius maitinimo šaltinius.
       2020-10-31 07:51:56

Paspirtukai, automobiliai ir pėstieji. Kaip sugyventi?

Kai esi pabuvęs visų paminėtų eismo dalyvių kailyje, pradedi geriau suprasti kur yra probleminės vietos. Šiame straipsnelyje kiek detaliau apžvelgsime eismo problemas iš paspirtuko vairuotojo pusės.
       2020-10-29 17:17:26

Kaip prijungti lemputę su dviem jungikliais?

Tai ne taip jau sudėtinga, bet būtina, kad tarp jungiklių būtų pravestas laidas, bent į vieną jungiklį atvesta įtampa ir bent iš vieno nuvestas laidas į lemputę. Reikalingi du 3 kontaktų perjungiantys jungikliai.
       2020-10-08 10:50:16

IPTV paskutinės vystymosi tendencijos

Interneto greitaveika nestovi vietoje ir jos augimas leidžia vis stipriau jaustis IPTV paslaugų tiekėjams ir jų paslaugų vartotojams. Buvo įprasta, kad televizijos paslaugas savo vartotojams teikia tinklo turėtojas. Dabar auga ir TV tiekėjų skaičius, kurie neturi savo interneto tinklų, tačiau teikia paslaugas visiems interneto vartotojams.
       2020-09-19 10:42:11

Ar Lietuvoje bus dar vienas mobiliojo ryšio operatorius?

Pastaruoju metu kyla diskusijos dėl valstybės ryšio priemonių valdymo efektyvumo, dubliavimo, tolesnio vystymo modelio. Diskutuojama ir apie Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnybos valdymo modelio pakeitimą.
       2020-09-12 08:09:42

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal stiprinimą

Tai TV antenos be stiprintuvo ir antenos su stiprintuvais. Bet visos antenos dar pasižymi ir savo signalo stiprinimo savybėmis. Ne visais atvejais parduotuvėje reikia prašyti "stipriausios" antenos.
       2020-09-12 07:54:59

Antžeminės televizijos DVB-T antenų tipai pagal pastatymo vietą

Antžeminės televizijos antenos paprastai skirstomos pagal įrengimo vietą, signalo stiprinimo tipą ir priimamų dažnių diapazoną. Čia apžvelgsime TV antenų klasifikaciją pagal pastatymo vietą.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1  2
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.