Straipsniai

Patarimai elektrikams: kaip, įrengiant namą, išvedžioti TV kabelius

2020-02-28 07:51:23

Taip jau pas mus įprasta, kad naujame name ar bute, prieš tinkuojant sienas, elektrikai išvedžioja elektros, interneto ir TV kabelius. Dažniausiai, puikiai žinodami energetikos reikalus, prasčiau tvarkosi su televizijai skirtais kabeliais. Jau vėliau, atvykęs TV meistras, griebiasi už galvos.

Dažniausios bėdos: pratiesti ne koaksialiniai, o vytų porų kabeliai, nepakanka kabelių, vienas kabelis vedamas į kelias rozetes, į kambarius kabeliai išvedžioti, bet nepagalvota apie signalų gavimą ir pan.

Kaip reiktų instaliuoti?

Pirmiau apie struktūrą. Name ar bute turėtų būti signalų skirstymo spintelė į kurią būtų atvesti visi reikiami kabeliai:
- Kabeliai nuo antenų statymo vietos;
- Kabeliai į kiekvieną kambarį;
- Elektros maitinimo kabelis iš elektros skydo stiprintuvo pajungimui.
- Kabelinei televizijai - kabelis nuo kabelinės televizijos įvado.

Kaip parenkama vieta antenoms?

Vietinei antžeminei televizijai DVB-T - antenos kryptis bus į televizijos bokšto pusę. Palydovinei televizijai DVB-T2 - antena bus nukreipta į pietų pusę, bei neturi būti kliūčių į dangų bent 25 laipsnių kampu.

Kiek koaksialinių kabelių reikia atvesti nuo antenų statymo vietos?

Vietinei antžeminei televizijai DVB-T - vienas kabelis. Jei planuojate įsirengti išorinę radijo anteną, dar vienas kabelis FM radijo antenai. Palydovinei TV reikia atvesti tiek kabelių, kiek vietų planuojama šią televiziją žiūrėti. Pavyzdžiui, palydovinė TV DVB-S2 bus žiūrima 4 kambariuose. Tokiu atveju nuo antenų pastatymo vietos į skirstymo spintelę vedame ne mažiau kaip 5 koaksialinius kabelius.

Po kiek koaksialinių kabelių vedama į kiekvieną kambarį?

Pakanka po vieną koaksialinį kabelį. Idealu - po 2 (vienas antžeminei DVB-T televizijai, kitas - palydovinei DVB-T2 televizijai). Tačiau, atkreipiame dėmesį: būtinai iš skirstymo spintelės po koaksialinį kabelį turi nueiti į kiekvieną kambarį. Palydovinei televizijai netiks, jei į du kambarius bus nuvestas tik vienas koaksialinis TV kabelis su mintimi skirstyti signalą rozetėse.

Kokie koaksialiniai kabeliai naudojami TV instaliacijai?

Naudojami koaksialiniai 75 omų banginės varžos kabeliai. Gali būti RG6, RG6-U, SAT ar pan. tipo kabeliai.

Kokios rozetės statomos kambariuose?

Nerekomenduojamos rozetės skirtos TV signalų dalinimui ir skirstymui. Geriau rinktis paprastą rozetę su tiesiu koaksialinio kabelio prijungimu arba rozetę su filtrais ir DVB-T, DVB-S2 išėjimais.

Koks maitinimui skirtas kabelis turėtų būti atvestas į signalų skirstymo spintelę?

Stiprintuvo galia nėra didelė, todėl pakaks trijų gyslų, 1,5 mm2 laidininkų storio elektros kabelio.

Ar to, kas aukščiau išvardinta, pakaks nemokamos vietinės antžeminės televizijos DVB-T ir nemokamos palydovinės televizijos DVB-S2 žiūrėjimui?

Taip. Šių veiksmų pakaks šiame statybos etape. Vėliau reikės sumontuoti TV antenas, signalų skirstymo įrangą, TV imtuvus prie televizorių, jei televizoriai neturi reikiamų integruotų TV imtuvų.

Ar reikalingi vytų porų kabeliai televizijos žiūrėjimui?

Vytų porų kabeliai naudojami interneto tinklui ir internetinei IPTV televizijai. Jei planuojate įsirenginėti tokią televiziją, tai jums bus reikalingi vytų porų kabeliai.

Taip pat, jei planuojate bevieliam internetui naudoti išorinę anteną, paklokite vytų porų kabelį iki antenų pastatymo vietos. Kai kuriems interneto sprendimams būtinas koaksialinis 50 omų banginės varžos kabelis išorinei antenai prie interneto modemo prijungti. Rekomenduotina dėl to pasitarti su planuojamu būsimu interneto tiekėju.

Daugeliu atveju bus gerai, jei iš skirstymo dėžutės į kambarius bus pravesta po vieną (geriau po 2) vytų porų kabelį. Bevieliam internetui - nuo antenų pastatymo vietos - vienas vytų porų kabelis ir vienas koaksialinis 50 omų banginės varžos kabelis. Optiniam ar kabeliniam internetui - nuo numatomos ar jau esamos interneto įvado vietos - vienas vytų porų kabelis į skirstymo dėžutę.

O kaip daugiabučio laiptinės atveju?

Vietinei televizijai reikalingos skirstymo dėžutės kiekviename namo aukšte. Nuo antenos kabelis vedamas į viršutinio aukšto dėžutę. Iš jos į žemiau esančio aukšto dėžutę ir t.t. Iš kiekvieno taško, kuriame planuojame žiūrėti televizorių - po kabelį į to aukšto skirstymo dėžutę. Į viršutinio aukšto skirstymo dėžutę atvedame maitinimo kabelį stiprintuvo maitinimui.

Jei planuojamas tinklas ir palydovinei televizijai, tai vienam palydovui vedame dar keturis kabelius nuo antenos į viršutinio aukšto dėžutę. Iš jos į žemiau esančio aukšto dėžutę ir t.t. Taip pat palydovinei TV bus reikalingas maitinimo kabelis kiekvieno namo aukšto skirstymo dėžutėje. Jei planuojame žiūrėti dviejų palydovų siunčiamas programas, tai palydovinei TV kabelių skaičius auga iki 8.

Straipsnio komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2019-12-11 07:45:32 / admin

Variantas 1: konvertuoti DVB-T signalus į IPTV.

Variantas 2: rasti IPTV paslaugų tiekėją. Tačiau nemokamos tokios paslaugos rinkoje nėra.

Tik vietinė antžeminės TV DVB-T antena užtikrina nemokamą lietuviškų TV programų priėmimą.

2019-12-10 11:33:42 / jUSTAS

Pas mane link televizoriaus tik vytų porų kabelis. Noriu matyti LT kanalus.

2019-11-10 08:57:07 / admin

Jei žinote, ko jums reikia, tai galite įsirenginėti kitaip.

O sistema, kai TV ir interneto kabeliai išvedžioti per skirstymo spintelę taip kaip rekomenduota, leis be didesnių problemų įrengti antžeminės TV DVB-T tinklą, palydovinę televiziją DVB-S2 visuose kambariuose, IPTV televiziją ar net visas šias televizijas kartu.

2019-11-09 20:34:24 / Jonas

O kodėl būtent taip o ne kitaip?

Daugiau naujų straipsnių
       2020-07-03 06:52:17

Parduodu tai, ko neturiu. Arba verslo subtilybės

Šokiruojanti frazė, bet tai realybė Lietuvos internetinėje prekyboje. Vienoje žinomiausių internetinių parduotuvių, gražiu mažo šoklaus gyvūno vardu, jau antrą kartą iš eilės susiduriu su tokiu atveju. Pirmas kartas - monitorius, antras kartas - elektrinis paspirtukas.
       2020-05-17 08:49:18

Kabinsime televizorių ant sienos. Kokius kabelius atvesti?

Jei bute ar name vyksta remontas, tai pats geriausias laikas rasti atsakymus į kylančius klausimus. Vėliau, kai televizorius jau bus ant sienos, bus sunkiau gražiai tvarkytis su kabeliais.
       2020-04-16 17:00:42

ŽINIŲ RADIJO programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių ŽINIŲ RADIJO programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios ŽINIŲ RADIJO stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-14 08:14:47

GOLD FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių GOLD FM radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios GOLD FM stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-14 08:14:47

EUROPEAN HIT RADIO programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių EUROPEAN HIT RADIO programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo minimų miestų, EUROPEAN HIT RADIO priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
       2020-04-14 08:14:47

Radijo stoties KELYJE programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių Radijo stoties KELYJE radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo paminėtų miestų, Radijo stoties KELYJE priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
       2020-04-14 08:14:47

ROCK FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių ROCK FM programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo minimų miestų, ROCK FM radijo priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
       2020-04-14 08:14:47

GERAS FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių GERAS FM programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo minimų miestų, GERAS FM radijo priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
       2020-04-14 08:14:47

EASY FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių EASY FM programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Jei gyvenate toliau nuo minimų miestų, EASY FM radijo priėmimui gali tekti naudoti išorinę anteną. Patikrinkite iš kurio miesto signalas yra stipresnis.
       2020-04-13 18:17:00

POWER HIT RADIO radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių POWER HIT RADIO programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios POWER HIT RADIO stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 18:08:19

ZIP FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių ZIP FM radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios ZIP FM stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 18:08:19

PŪKAS radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių PŪKO radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios PŪKO stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 18:08:19

PŪKAS 2 radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių PŪKO 2 radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios PŪKO 2 stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 17:50:28

Russkoje radio programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių Russkoje radio stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios radijo stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 16:21:06

M-1 plius radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių M-1 plius radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios M-1+ stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 16:12:37

M-1 radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių M-1 radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios UAB „M-1“ stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 16:12:37

Radijo programos LIETUS dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių radijo programos LIETUS radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurie UAB radijo stoties „ULTRA VIRES” siųstuvų signalai gali būti girdimi didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios siųstuvais.
       2020-04-13 16:12:37

Radiocentro radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių Radiocentro radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios UAB „RADIOCENTRAS“ stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 16:12:37

MARIJOS RADIJAS programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių MARIJOS RADIJO programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios MARIJOS RADIJO stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-04-13 16:12:37

RELAX FM radijo programos dažniai Lietuvoje

Lentelėje pateikiami Lietuvoje veikiančių RELAX FM radijo programos radijo stočių dažniai FM diapazone. Kai kurios RELAX FM stotys gali būti girdimos didesniu atstumu lyginant su mažesnės galios stotimis.
       2020-03-25 11:25:41

Ar mums sekasi kovoti su virusu SARS-CoV-2?

Prieš rinkimus mes visi tampame politologais ir visuomenės nuomonės ekspertais. Prieš Eurolygos rungtynes - krepšinio treneriais. O dabar? Žinoma - epidemiologais, žinančiais kaip įveikti virusą SARS-CoV-2 ir išvengti ligos COVID-19.
       2020-02-25 14:05:57

Kur daugiau tiesos: komercinėje televizijoje ar rašytojo kūryboje?

Su gyvenimiška patirtimi ateina ir žinios. Nepakanka žiūrėti televizorių ir skaityti. Reikia rinktis ne vieną informacijos šaltinį ir daryti išvadas. Negalima aklai tikėti tuo, kas mus pasiekia iš ekrano. Reikia būti labai atidiems, kad pasidaryti objektyvias išvadas. To išmoko gyvenimas.
       2020-01-31 19:04:01

Nauja pasaulinė ekonomikos krizė gali užklupti staiga

Kai kalbame apie potencialius pavojus, galinčius įtakoti ženklų ekonomikos kritimą, dažniausiai minime, prekybos disbalansą, vis didėjančius šalių įsiskolinimus ar vis kylančius prekybos nesutarimus, kurie kartais net "karais" pavadinami.
       2019-11-30 08:20:28

Ar Lietuvoje netrukus pasiklysime tarp televizijos raiškų: SD, HD, 4K, 8K?

Miške pasiklysti galima. Tarp trijų pušų - taip pat. Bet mes kol kas į mišką net neiname. Lietuvoje ir toliau kol kas pagrindine gyventojams prieinama raiška lieka tradicinė SD TV raiška. Žinių, kad artimiausiu metu bus pokyčių, taip pat nėra.
       2019-11-20 14:05:01

Kokią televizijos anteną pasirinkti lietuviškai antžeminei televizijai DVB-T?

Ankstesniuose straipsniuose sužinojome kaip montuojamos antenos palydovinei televizijai DVB-S2. Šį kartą aptarsime TV antenas, skirtas lietuviškų televizijos programų priėmimui. Tai lauko antenos televizijai be abonentinio mokesčio.
       2019-10-12 10:42:02

Nemokamos televizijos programos lietuvių ir kitomis įvairiomis kalbomis

Daug žmonių šiandien kažkodėl mano, kad už televizijos programas reikia kas mėnesį mokėti. Taip, yra daug paslaugų tiekėjų, kuriems mes esame įpratę mokėti kas mėnesį. Bet yra didelė dalis programų už kurias nereikia mokėti mėnesinio ar kitaip vadinamo abonentinio mokesčio.
       2019-07-31 20:57:40

LRT televizijos programa užsienyje: LTV World arba LRT Lituanica

Daug mūsų tautiečių gyvena užsienyje ir teiraujasi apie galimybes toje šalyje matyti Lietuvos TV programas. Daugumoje Europos šalių tikrai galite nemokamai matyti vieną nacionalinio transliuotojo LRT TV programą.
       2019-07-03 16:32:46

Kiek kainuos TV priėmimo antena?

Dažnas TV žiūrovų klausimas būna toks: įsirengiau namą, kiek man kainuos TV priėmimo sistemos įrengimas? Kartais klausimas panašus: Neberodo 15 metų senumo palydovinė antena daugumos kanalų, kiek kainuos sutvarkymas? Į tokius klausimus labai sunku atsakyti nežinant TV žiūrovo pageidavimų.
       2019-06-05 14:03:51

Lietuvoje pradedama teikti hibridinės televizijos paslauga HiTV

HiTV yra hibridinė televizija, kuri sujungia eteriu transliuojamas TV programas su internetine platforma, per kurią žiūrovas gali pasiekti televizijų mediatekas, archyvus ir kitą turinį, platinamą internete.
    Daugiau ankstesnės informacijos:  1
* Straipsniai, esantys šiame puslapyje, gali būti publikuojami kituose puslapiuose nurodant informacijos šaltinį www.tvnaujienos.lt aktyvia interneto nuoroda.