iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija iliustracija
Naujienos

5 svarbiausi įgūdžiai pradedantiesiems verslininkams

2015-12-10 18:16:45

Pradėti kurti verslą – nėra misija neįmanoma, tačiau sėkmingai veiklai reikia mokėti ir žinoti daug įvairių dalykų: kaip samdyti žmones, kaip užtikrinti gerą komandos kultūrą ir klimatą, suprasti rinką ir jos poreikius, kurti paklausius produktus ir paslaugas, laiku mokėti mokesčius...

foto

Nors pradedantieji dažniausiai nėra į visą tai pakankamai įsigilinę, ir Lietuvoje, ir pasaulyje yra daug sėkmingų jaunųjų verslininkų, kurie sukūrė didelius verslus neturėdami jokios ankstesnės patirties. Kaip ir kodėl jiems tai pavyko, o kiti niekaip neranda sėkmės formulės? Atsakymą pateikia jaunasis antrepreneris Antanas Bakšys, pasidalijęs penkiais svarbiausiais sėkmingo verslo kūrimui įgūdžiais.

„Galiu labai tvirtai pasakyti, kad visiškai nesvarbu, kiek tau metų, iš kokio tu miesto ir ką veikei iki šiol – tu dabar gali pradėti kurti savo verslą ir užauginti klestinčią pasaulinę kompaniją“ – įsitikinęs A. Bakšys.

Aktyvus vaikinas vadovauja įmonei „SearchNode“, kuri buvo inkubuojama jauno verslo akseleratoriuje Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“. „SearchNode“ kuria vartotojų elgesį suprantančią paieškos sistemą el. parduotuvėms.

Jaunasis verslininkas daug vertingų žinių pasisėmė garsiajame JAV Silicio slėnyje vykusiame startuolių akseleratoriuje „Startup Bootcamp“. Kalifornijoje kartu su KTU „Startup Space“ komanda apsilankęs A. Bakšys turėjo galimybę pasiklausyti ir pabendrauti su didžiausiais JAV investuotojais, sudalyvauti jaunųjų verslininkų mokymuose.

5 svarbiausi įgūdžiai, kurie padės kurti klestinti verslą:

1. Būti tarp reikiamų žmonių

Vienam yra labai sunku siekti užsibrėžtų tikslų. Ne paslaptis, jog geri santykiai su žmonėmis, atveria naujas galimybes bei padeda sužinoti daug naujų dalykų.

Pavyzdžiui, pradedant kurti verslą, reikia suburti komandą. Jei iš anksčiau pažįsti žmones, su kuriais norėtum dirbti kartu, tau yra daug lengviau suburti stiprią, vienas kitą pažįstančių žmonių komandą.

Sukūrus pirmąją produkto versiją, tavo verslui reikės pirmųjų klientų. Jei gali nueiti pas pažįstamą, su kuriuo sieja geri santykiai – bus daug lengviau pabendrauti apie potencialų bendradarbiavimą, negu eiti pas visiškai nepažįstamą žmogų.

Tokia pati situacija nutinka ir kai reikia su kažkuo pasitarti dėl verslo vystymo. Jei iškyla klausimas, kaip pradėti verslo plėtrą į JAV rinką ir tu jau turi pažįstamą, kuris šioje srityje yra profesionalas, gali tiesiog pakviesti jį papietauti ir gauti atsakymus į labai svarbius klausimus.

Tai tik keletas pavyzdžių, parodančių, kad santykiai su skirtingų profesijų, išsilavinimo žmonėmis yra labai naudingi. Todėl būdami versle turime stengtis palaikyti gerus santykius su kuo platesniu pažįstamų ratu. Net ir sunkiose situacijose, kai norisi žmogų aprėkti ar net įžeisti – negalime pasiduoti emocijoms. Neigiamas emocijas sukėlęs pašnekovas galbūt už kelerių metų taps labai svarbiu klientu, partneriu ar investuotoju, nuo kurio priklausys ir dalis tavo verslo sėkmės.

Taigi, dalyvaukite renginiuose, burkitės į įvairiausias bendruomenes ir stenkitės turėti skirtingų sričių profesionalų pažįstamų ratą bei palaikykite šiltus santykius. Su kiekvienu žmogumi, nors ir kartais kaip sunku tai būtų, elkitės etiškai, nes niekada nežinai kada su juo vėl suves keliai.

2. Disciplina ir laiko planavimas

Svajonės be veiksmų liks tik svajonėmis, o veiksmai be svajonių ir liks tik niekur nevedančiais veiksmais. Norint kažką pasiekti, disciplinuotas gyvenimas yra veiksnys vedantis į tikslą.

Dauguma pasaulio verslo lyderių bei žymių kūrėjų susikuria asmeninės disciplinos taisykles: kėlimasis 6:00 valandą ryto, 50 valandų darbo savaitės grafikas, sveika mityba, knygų skaitymas, laikas su artimaisiais – tai tik keli pavyzdžiai iš verslo lyderių disciplinos taisyklių.

Siekiant aukštumų versle, ir tu turi turėti konkretų planą dienai, savaitei, mėnesiui. Darbas privalo būti tikslingas ir nešantis rezultatus. Jei pradėjęs darbą mąstai, ką čia dabar nuveikus, tai nėra gerai. Pasiimk popieriaus lapą, užsibrėžk tikslą ir nusistatyk ką turi padaryti, kad tikslą pasiektum.

Disciplina yra vienas pagrindinių sėkmės faktorių kuriant verslą. Mažiau vakarėlių, kryptingas darbas ir aiški dienotvarkė leis vykdyti planus daug greičiau negu blaškantis ir neturint pastovios darbo dienos.

„Žmogus išdrįsęs išvaistyti valandą savo laiko dar neatrado gyvenimo vertės“, – yra pasakęs Charles‘as Darwinas.

3. Kasdieninio mokymosi mentalitetas

Vystant verslą reikia turėti labai daug žinių bei patirties. Patirtį įgauname mokydamiesi iš savų ir svetimų klaidų bei iš kasdieninių darbo įvykių. Žinias įgauname iš kitų žmonių bei savarankiško mokymosi.

Galima drąsiai teigti, kad jeigu pradedantysis verslininkas savarankiškai nesimoko ir nesigilina į jo verslui aktualias temas – jis neužaugins sėkmingo verslo. Turiu omeny visiškai savarankišką mokymąsi, o ne nekryptingą ir kartais nelabai aktualų formalųjį švietimą.

Noriu paminėti kelis svarbiausius informacijos šaltinius, iš kurių privalome mokytis bei kuriuose galime rasti tinkamą informaciją:

a. Knygos. Perskaitykite mažiausiai vieną knygą per mėnesį. Nežinote kokias knygas skaityti? Prašau – šios be galo vertingos ir įdomios 20 verslo ir savęs tobulinimo knygų bus jūsų atspirtis.

b. Quora.com – rasite atsakymus į pačius įvairiausius ir netikėčiausius klausimus bei sužinosite itin daug naujų dalykų tiek apie verslą, tiek apie jūsų rinkos specifiką.

c. Coursera – nemokami kursai iš geriausių pasaulio universitetų. Mokykitės jus dominančių dalykų – nuo programavimo subtilybių iki sporto verslo detalių.

4. Rinkos supratimas ir sekimas

Pradedant restoranų verslą ir nieko apie šią rinką neišmanant, greičiausiai nepavyks sukurti sėkmingai veikiančio ir pelną generuojančio restorano. Tai galioja kiekvienai rinkai ir nišai.

Norint kurti produktus ir paslaugas tam tikrai rinkai, jūs privalote tą rinką žinoti, ją nuolatos analizuoti bei papildomai domėtis. Tik suprantant rinkos problemas, žinant kaip rinka vystėsi praeityje, galėsite sukurti tai, ko rinkai reikės.

Tačiau tai neturi jūsų išgąsdinti, jei pradėjote kurti verslą nežinodami savo rinkos. Pradmenis galima susirinkti labai greitai:

a. Susitikite bei susipažinkite su mažiausiai 10 jus dominančios rinkos profesionalų ir aptarkite jos problemas bei kaip įsivaizduojate rinkos ateitį.

b. Perskaitykite mažiausiai vieną knygą susijusią su jūsų rinka.

c. Užsiprenumeruokite mažiausiai trijų geriausių rinkos tinklaraščių (blog’ų) ir kas savaite peržvelkite naujus straipsnius. Greičiausiai šie tinklaraščiai bus tik anglų kalba. Tai jums leis sekti rinką ir naujausias jos tendencijas.

Įsivažiavę tęskite rinkos analizavimą bei iki pat karjeros pabaigos nesustokite domėtis rinka bei susitikinėti su žmonėmis dirbančiais „jūsų“ rinkoje. Tai leis įgyti didelį pranašumą prieš konkurentus ir kurti didelę paklausą turinčius produktus bei paslaugas.

5. Prisitaikymas

Gamtininkas ir darvinizmo idėjos autorius Ch. Darwinas kartą yra pasakęs: „Ne stipriausia rūšis, kuri išgyvena, net ir ne pati protingiausia, bet ta, kuri yra labiausiai reaguojanti į pasikeitimus“.

Mes gyvename itin dinamiškame ir greitai besikeičiančiame pasaulyje, gyvenimas kuriame niekada nesulėtės. Kas buvo reikšminga vakar (tam tikri įgūdžiai, žinios, žmonių ratas ir kt.), gali būti visiškai nebevertinga rytoj.

Prisitaikymas prie pasaulio kaitos mums leidžia gyventi naujomis sąlygomis ir išlikti situacijos bei rinkos viršuje. Be abejo, įgūdis yra geriausias, kai yra kombinuojamas su įžvalgomis, suteikiančiomis mums šviežią perspektyvą prieš patį pasikeitimą.

Pavyzdžiui, dabar vis daugiau ir daugiau žmonių supranta, kad pasikeitė šaltiniai iš kurių galima gauti žinių ir įgyti išsilavinimą. Seniau žmonės galėjo įgyti žinių tik universitetuose, mokyklose ir viešosiose bibliotekose. Atsiradus internetui viskas pasikeitė. Savarankiškas mokymasis, apie kurį kalbėjome šiame straipsnyje, leidžia įgyti žinių bei išsilavinimą ir be formalaus, be personalizuoto švietimo. Ir tai tik vienas iš pavyzdžių, kur ir kaip pasaulis keičiasi.

Todėl sekime kas vyksta pasaulyje, keiskimės, kai keičiasi pasaulis, ir išnaudokite šias galimybes savo versle.

Pabaigai norėčiau palinkėti kiekvienam jaunajam verslininkui įgyti šiuos penkis svarbius įgūdžius ir siekti verslo aukštumų. Tikrai yra dar daugiau svarbių įgūdžių, tačiau pradžioje būtina ištobulinti šiuos penkis. Neabejoju, jog turint šiuos įgūdžius, jūs galėsite sklandžiai ir profesionaliai vystyti savo verslą, kurti pasaulinius produktus bei paslaugas ir puikiai dėl to jaustis.

Reklama
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-01-25 09:03:38

Kainų ir atlyginimų lenktynėse ryški pastarųjų persvara, bet atotrūkis mažėja

Vartotojai šiemet galės įpirkti daugiau prekių ir paslaugų, kadangi prognozuojama, jog atlyginimų augimo tempas beveik triskart viršys infliaciją. Vis dėlto, lėtėjant ekonomikos apsukoms, gyventojų perkamoji galia taip pat didės lėčiau.
       2020-01-25 07:43:09

Lietuvos oro uostuose – laikinosios priemonės koronaviruso rizikai suvaldyti

Pasaulyje netylant kalboms apie koronaviruso grėsmę Kinijoje Lietuva imasi laikinųjų papildomų atsargos priemonių. Nuo šeštadienio visuose trijuose Lietuvos oro uostuose budi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai.
       2020-01-24 22:47:33

Efektyvios aplinkosaugos pagrindas – neišvengiama atsakomybė už taršą

Laikydamas aplinkos apsaugą ir jos išsaugojimą ateities kartoms vienu iš valstybės prioritetų, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda siekia efektyvios valstybinės kontrolės sistemos.
       2020-01-24 09:53:51

Draudikai atkreipia dėmesį: ką reikia žinoti mokant vairuoti šeimos narį?

Kelias iki vairuotojo pažymėjimo gavimo – ilgas ir vingiuotas, todėl neretai norėdami tvirčiau jaustis per praktikos egzaminą, vairavimo įgūdžių lavinimą patikime ne instruktoriams, o artimiesiems.
       2020-01-24 08:20:36

Praėjusiais metais lietuviai labiausiai pirko vyną – kodėl?

Valstybinei mokesčių inspekcijai paskelbus praėjusių metų alkoholio produktų realizavimo duomenis, akivaizdžiai matyti, kad galutinėje lentelėje karaliauja vynas. Jo pardavimai per 2019 m. išaugo net 18 proc.
       2020-01-24 08:16:37

Gali tekti susiveržti diržus: taupyti šiemet bus sunkiau

Pabrangusi elektra, degalų kainų šuolis ir iš paskos didėsiančios kitų prekių bei paslaugų kainos šiais metais sumažins Lietuvos gyventojų galimybes susitaupyti lėšų ilgesniam periodui. Juolab kad jau dabar šeimų biudžetą labiausiai tuština būtiniausios pragyvenimo išlaidos – šildymas, maistas ir paskolų grąžinimas.
       2020-01-23 17:34:28

Po „Brexit“ siuntas siųsti į Jungtinę Karalystę metus galėsime taip pat

Trečiadienį Jungtinės Karalystės Lordų Rūmams pritarus „Brexit“ sutarties įstatymo projektui ir, jeigu karalienė Elizabeth II jį patvirtins, iki šio mėnesio pabaigos ši šalis gali išstoti iš Europos Sąjungos.
       2020-01-23 17:30:14

Liudas Mažylis apie metų planus: „Bus intrigų“

Profesorius Liudas Mažylis jau daugiau nei pusmetį dirba Europos Parlamente (EP), kur jam pavyksta sėkmingai sujungti visas profesines patirtis: čia gelbsti ir chemiko, ir Europos Sąjungos politikos bei Europos integracijos dėstytojo žinios.
       2020-01-23 17:27:11

Lietuva ruošiasi 5G ryšio plėtrai

Aiški 5G ryšio plėtros vizija ir koordinuoti veiksmai padės Lietuvai siekti lyderystės 5G ryšio technologijoje tarp kitų Europos Sąjungos valstybių. Lietuva, įdiegusi šią naujos kartos technologiją, gali tikėtis pokyčių visuose svarbiausiuose sektoriuose.
       2020-01-23 13:39:22

Paskaičiuota, kiek įmonėms kainuoja netinkamo IT specialisto įdarbinimas

Verslo sėkmė priklauso nuo darbuotojų ir jų turimų kompetencijų. Tačiau rasti tinkamą specialistą, ypač IT srityje, šiandien tampa tikru iššūkiu daugelyje pasaulio šalių.
       2020-01-23 13:35:01

Mitas, kad saulės energijai reikia elektrinės ant stogo

„Galimybė vartoti žaliąją energiją gyvenant daugiabutyje iš tiesų unikali, ypač įvertinus tai, jog galima net neturėti elektrinės ant stogo ar šalia daugiabučio“, – pasakoja vilnietė Renata Sagatauskė.
       2020-01-23 13:30:57

Ilgai lauktos slidinėjimo atostogos: kaip jomis džiaugtis be traumų?

Iki pat kovo mėnesio tęsiantis slidinėjimo sezonui, šio sporto mėgėjai traukia į populiarius kalnų kurortus užsienyje, o draudikai skaičiuoja išaugantį traumų skaičių. Nepalankiai susiklosčius aplinkybėms, nusileidimas nuo kalno gali baigtis ne malonių įspūdžių aptarimu su draugais.
       2020-01-22 07:52:07

Nuotolinė ateities buitis: namams skirtos inovacijos, kurių norės daugelis

Praūžus metų laukiamiausiai „CES 2020“ technologijų parodai, žiniasklaida mirga nuo dar nematytų inovacijų ir neįtikėtiną pažangą rodančių prietaisų. Technologijų gamintojai pasistengė ir savo vartotojams pristatė daugybę buitį palengvinsiančių įrenginių.
       2020-01-22 07:35:31

Ligonių kasos pataria: kaip pasirinkti gydymo įstaigą?

Nors laisvai pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje norima gauti pirminės asmens sveikatos priežiūros bei šeimos gydytojo paslaugas, privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti Lietuvos gyventojai gali jau gerą dešimtmetį, dėl tokio sprendimo žmonėms vis dar kyla vienokių ar kitokių klausimų.
       2020-01-22 07:29:31

Atlyginimas be lubų: kodėl gerai, kai darbuotojai uždirba daugiau nei vadovai

Didesnis atlygis turi labai menką ryšį su pasitenkinimu savo darbu, rodo per pastaruosius 120 metų atliktų tyrimų apžvalga. Kaip pastebi „Bitės“ pardavimo vadovas Giedrius Skliutas, situacija pasikeičia į priešingą pusę, kai bendrovėje įvedama atlygio be lubų sistema.
       2020-01-22 07:24:39

Saugantiems automobilius nuo vagių – veiksmingi patarimai

Automobilių detalių vagysčių Lietuvoje nuosekliai mažėja, tačiau vagių padaroma žala auga. Draudikai skaičiuoja, kad taip yra dėl didėjančio modernesnių automobilių, kuriuose montuojama daugiau įvairios įrangos – neretai, ganėtinai brangios arba turinčios aukštą vertę antrinėje rinkoje, skaičiaus.
       2020-01-22 07:20:54

Per 2019 metus – 1000 pranešimų RRT apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

Per 2019 m. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 998 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Interneto vartotojai siuntė pranešimus apie internete aptiktą informaciją.
       2020-01-22 07:15:32

5 priežastys, kurios įtikins valgyti daugiau avokadų

Nors greitas gyvenimo tempas apsunkina galimybę į savo racioną įtraukti maistingų produktų, prekybos tinklo „Iki“ ekspertai išskiria svarbiausias avokadų savybes, kurios įtikins rinktis šį vaisių net labiausiai neturinčius laiko sveikai mitybai.
       2020-01-22 07:05:17

Lietuva turi ambiciją tapti žaliosios ekonomikos ir skaitmenizacijos lydere

Viešėdamas Pasaulio ekonomikos forume Davoso mieste, Šveicarijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda dalyvavo Europos lyderiams organizuotuose pietuose, kuriuose pasakė sveikinimo kalbą tema „Ekonominio augimo skatinimas Vidurio ir Rytų Europoje“.
       2020-01-18 11:14:36

Autonominis avarinis stabdymas: revoliucinė, bet ne visada veikianti sistema

2022 metais visi nauji Europos Sąjungoje parduodami automobiliai privalės stabdyti patys, t. y. turėti autonominio avarinio stabdymo (angl. Autonomous Emergency Braking, AEB) sistemas.
       2020-01-18 11:05:38

Apsipirkimas mobiliuoju telefonu: ko galime pasimokyti iš jauniausių?

Pasaulinės elektroninės prekybos statistikos duomenys rodo, jog 2020-ieji bus tie metai, kai perkant internetu mobilieji įrenginiai nukonkuruos kompiuterius. Populiarėjantis apsipirkimo būdas yra daug patogesnis dėl galimybės įsigyti norimų prekių bet kur ir bet kada.
       2020-01-17 17:00:16

Programavime įgyvendinti sumanymą iš pirmo karto sunkiai pavyksta

Informacinės technologijos (IT) mūsų gyvenime jau apsigyveno seniai ir trauktis nežada. Su informatika susijusių specialybių populiarumas vis dar auga, nors galima išgirsti nuomonių, kad šioje srityje specialistų turime daug, bet šią sferą profesionaliai išmanančių – trūksta.
       2020-01-17 16:55:58

Slaptos „Google Chrome“ funkcijos: kaip iš naršyklės gauti dar daugiau?

Šiandien interneto naršyklė „Google Chrome“ vis dar yra populiariausia pasaulyje. Dėl jos funkcionalumo, greičio ir patogumo, naršykle naudojamasi įvairiose platformose nuo asmeninių kompiuterių iki „Android“, „iPhone“ ar „iPad“ įrenginių.
       2020-01-17 16:47:24

Pieno kaina išaugo – stambieji ūkiai gauna europinį vidurkį

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės 2019 metų gruodį už natūralų pieną stambiesiems šalies pieno ūkiams mokėjo europinį vidurkį siekiančią supirkimo kainą – 338,5 eurus už toną, arba 0,8 proc. daugiau nei lapkritį.
       2020-01-17 16:44:38

Saugūs internete: virtualaus gyvenimo taisyklės jaunuoliui

Šiandien jaunuoliai yra aktyvūs technologijų vartotojai, tad niekur nepalikti skaitmeninių pėdsakų internete beveik neįmanoma. Dėl to, itin svarbu rūpintis savo skaitmenine tapatybe, virtualioje erdvėje elgtis atsakingai ir apgalvotai, taip, kaip realiame gyvenime.
       2020-01-17 16:40:53

Mokslininkas apie žiemą dygstančius grybus: šis reiškinys mums siunčia žinią

Viešojoje erdvėje šią žiemą netrūksta gyventojų keliamų nuotraukų, kuriose – miške rasti grybai. „Tai ne prasimanymas, o šių metų žiemos realybė.
       2020-01-17 16:37:26

Laikas, kai moterų akys nustoja blizgėti: kaip sau padėti?

Keičiantis amžiui, keičiasi ir moteriškų hormonų pusiausvyra, o tai turi įtakos ir savijautai. „Eurovaistinės“ sveikatos specialistai sako pastebintys, kad moterims, kurios nežino, kaip tinkamai pasirūpinti savimi, tai gali trukdyti netgi paprasčiausiai kasdienei veiklai.
       2020-01-17 08:11:18

Dakaro organizatoriai „Agrorodeo“ komandai įteikė medalius už pagalbą varžovui

Dakaro ralio organizatoriai Vaidotui Žalai ir Sauliui Jurgelėnui už pagalbą prancūzų R. Chabot ir G. Pillot ekipažui įteikė „Epic story“ atminimo medalius, kurie yra dalijami istorijų, labiausiai atspindinčių Dakaro ralio dvasią dalyviams.
       2020-01-16 12:15:31

Banko kortelės kodą bandė išgauti mirtinais smūgiais

Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Arvydas Gramba, surašęs kaltinamąjį aktą, teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys visaginiečiai kaltinami nužudymu. Jiems taip pat pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo nužudytojo mokėjimo kortele bei jos neteisėto panaudojimo.
       2020-01-16 12:08:03

ES suteikė Estijos pavėžėjimo paslaugų platformai „Bolt“ 50 mln. Eur kreditą

EIB suteikia įmonės „Bolt“ plėtrai bei tyrimams ir naujiems produktams kurti 50 mln. Eur vertės kvazikapitalo kreditą. „Bolt“ investuos šios paskolos lėšas į savo teikiamų pavėžėjimo paslaugų saugos, patikimumo ir tvarumo didinimą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama