Naujienos

5 svarbiausi įgūdžiai pradedantiesiems verslininkams

2015-12-10 18:16:45

Pradėti kurti verslą – nėra misija neįmanoma, tačiau sėkmingai veiklai reikia mokėti ir žinoti daug įvairių dalykų: kaip samdyti žmones, kaip užtikrinti gerą komandos kultūrą ir klimatą, suprasti rinką ir jos poreikius, kurti paklausius produktus ir paslaugas, laiku mokėti mokesčius...

foto

Nors pradedantieji dažniausiai nėra į visą tai pakankamai įsigilinę, ir Lietuvoje, ir pasaulyje yra daug sėkmingų jaunųjų verslininkų, kurie sukūrė didelius verslus neturėdami jokios ankstesnės patirties. Kaip ir kodėl jiems tai pavyko, o kiti niekaip neranda sėkmės formulės? Atsakymą pateikia jaunasis antrepreneris Antanas Bakšys, pasidalijęs penkiais svarbiausiais sėkmingo verslo kūrimui įgūdžiais.

„Galiu labai tvirtai pasakyti, kad visiškai nesvarbu, kiek tau metų, iš kokio tu miesto ir ką veikei iki šiol – tu dabar gali pradėti kurti savo verslą ir užauginti klestinčią pasaulinę kompaniją“ – įsitikinęs A. Bakšys.

Aktyvus vaikinas vadovauja įmonei „SearchNode“, kuri buvo inkubuojama jauno verslo akseleratoriuje Kauno technologijos universiteto (KTU) „Startup Space“. „SearchNode“ kuria vartotojų elgesį suprantančią paieškos sistemą el. parduotuvėms.

Jaunasis verslininkas daug vertingų žinių pasisėmė garsiajame JAV Silicio slėnyje vykusiame startuolių akseleratoriuje „Startup Bootcamp“. Kalifornijoje kartu su KTU „Startup Space“ komanda apsilankęs A. Bakšys turėjo galimybę pasiklausyti ir pabendrauti su didžiausiais JAV investuotojais, sudalyvauti jaunųjų verslininkų mokymuose.

5 svarbiausi įgūdžiai, kurie padės kurti klestinti verslą:

1. Būti tarp reikiamų žmonių

Vienam yra labai sunku siekti užsibrėžtų tikslų. Ne paslaptis, jog geri santykiai su žmonėmis, atveria naujas galimybes bei padeda sužinoti daug naujų dalykų.

Pavyzdžiui, pradedant kurti verslą, reikia suburti komandą. Jei iš anksčiau pažįsti žmones, su kuriais norėtum dirbti kartu, tau yra daug lengviau suburti stiprią, vienas kitą pažįstančių žmonių komandą.

Sukūrus pirmąją produkto versiją, tavo verslui reikės pirmųjų klientų. Jei gali nueiti pas pažįstamą, su kuriuo sieja geri santykiai – bus daug lengviau pabendrauti apie potencialų bendradarbiavimą, negu eiti pas visiškai nepažįstamą žmogų.

Tokia pati situacija nutinka ir kai reikia su kažkuo pasitarti dėl verslo vystymo. Jei iškyla klausimas, kaip pradėti verslo plėtrą į JAV rinką ir tu jau turi pažįstamą, kuris šioje srityje yra profesionalas, gali tiesiog pakviesti jį papietauti ir gauti atsakymus į labai svarbius klausimus.

Tai tik keletas pavyzdžių, parodančių, kad santykiai su skirtingų profesijų, išsilavinimo žmonėmis yra labai naudingi. Todėl būdami versle turime stengtis palaikyti gerus santykius su kuo platesniu pažįstamų ratu. Net ir sunkiose situacijose, kai norisi žmogų aprėkti ar net įžeisti – negalime pasiduoti emocijoms. Neigiamas emocijas sukėlęs pašnekovas galbūt už kelerių metų taps labai svarbiu klientu, partneriu ar investuotoju, nuo kurio priklausys ir dalis tavo verslo sėkmės.

Taigi, dalyvaukite renginiuose, burkitės į įvairiausias bendruomenes ir stenkitės turėti skirtingų sričių profesionalų pažįstamų ratą bei palaikykite šiltus santykius. Su kiekvienu žmogumi, nors ir kartais kaip sunku tai būtų, elkitės etiškai, nes niekada nežinai kada su juo vėl suves keliai.

2. Disciplina ir laiko planavimas

Svajonės be veiksmų liks tik svajonėmis, o veiksmai be svajonių ir liks tik niekur nevedančiais veiksmais. Norint kažką pasiekti, disciplinuotas gyvenimas yra veiksnys vedantis į tikslą.

Dauguma pasaulio verslo lyderių bei žymių kūrėjų susikuria asmeninės disciplinos taisykles: kėlimasis 6:00 valandą ryto, 50 valandų darbo savaitės grafikas, sveika mityba, knygų skaitymas, laikas su artimaisiais – tai tik keli pavyzdžiai iš verslo lyderių disciplinos taisyklių.

Siekiant aukštumų versle, ir tu turi turėti konkretų planą dienai, savaitei, mėnesiui. Darbas privalo būti tikslingas ir nešantis rezultatus. Jei pradėjęs darbą mąstai, ką čia dabar nuveikus, tai nėra gerai. Pasiimk popieriaus lapą, užsibrėžk tikslą ir nusistatyk ką turi padaryti, kad tikslą pasiektum.

Disciplina yra vienas pagrindinių sėkmės faktorių kuriant verslą. Mažiau vakarėlių, kryptingas darbas ir aiški dienotvarkė leis vykdyti planus daug greičiau negu blaškantis ir neturint pastovios darbo dienos.

„Žmogus išdrįsęs išvaistyti valandą savo laiko dar neatrado gyvenimo vertės“, – yra pasakęs Charles‘as Darwinas.

3. Kasdieninio mokymosi mentalitetas

Vystant verslą reikia turėti labai daug žinių bei patirties. Patirtį įgauname mokydamiesi iš savų ir svetimų klaidų bei iš kasdieninių darbo įvykių. Žinias įgauname iš kitų žmonių bei savarankiško mokymosi.

Galima drąsiai teigti, kad jeigu pradedantysis verslininkas savarankiškai nesimoko ir nesigilina į jo verslui aktualias temas – jis neužaugins sėkmingo verslo. Turiu omeny visiškai savarankišką mokymąsi, o ne nekryptingą ir kartais nelabai aktualų formalųjį švietimą.

Noriu paminėti kelis svarbiausius informacijos šaltinius, iš kurių privalome mokytis bei kuriuose galime rasti tinkamą informaciją:

a. Knygos. Perskaitykite mažiausiai vieną knygą per mėnesį. Nežinote kokias knygas skaityti? Prašau – šios be galo vertingos ir įdomios 20 verslo ir savęs tobulinimo knygų bus jūsų atspirtis.

b. Quora.com – rasite atsakymus į pačius įvairiausius ir netikėčiausius klausimus bei sužinosite itin daug naujų dalykų tiek apie verslą, tiek apie jūsų rinkos specifiką.

c. Coursera – nemokami kursai iš geriausių pasaulio universitetų. Mokykitės jus dominančių dalykų – nuo programavimo subtilybių iki sporto verslo detalių.

4. Rinkos supratimas ir sekimas

Pradedant restoranų verslą ir nieko apie šią rinką neišmanant, greičiausiai nepavyks sukurti sėkmingai veikiančio ir pelną generuojančio restorano. Tai galioja kiekvienai rinkai ir nišai.

Norint kurti produktus ir paslaugas tam tikrai rinkai, jūs privalote tą rinką žinoti, ją nuolatos analizuoti bei papildomai domėtis. Tik suprantant rinkos problemas, žinant kaip rinka vystėsi praeityje, galėsite sukurti tai, ko rinkai reikės.

Tačiau tai neturi jūsų išgąsdinti, jei pradėjote kurti verslą nežinodami savo rinkos. Pradmenis galima susirinkti labai greitai:

a. Susitikite bei susipažinkite su mažiausiai 10 jus dominančios rinkos profesionalų ir aptarkite jos problemas bei kaip įsivaizduojate rinkos ateitį.

b. Perskaitykite mažiausiai vieną knygą susijusią su jūsų rinka.

c. Užsiprenumeruokite mažiausiai trijų geriausių rinkos tinklaraščių (blog’ų) ir kas savaite peržvelkite naujus straipsnius. Greičiausiai šie tinklaraščiai bus tik anglų kalba. Tai jums leis sekti rinką ir naujausias jos tendencijas.

Įsivažiavę tęskite rinkos analizavimą bei iki pat karjeros pabaigos nesustokite domėtis rinka bei susitikinėti su žmonėmis dirbančiais „jūsų“ rinkoje. Tai leis įgyti didelį pranašumą prieš konkurentus ir kurti didelę paklausą turinčius produktus bei paslaugas.

5. Prisitaikymas

Gamtininkas ir darvinizmo idėjos autorius Ch. Darwinas kartą yra pasakęs: „Ne stipriausia rūšis, kuri išgyvena, net ir ne pati protingiausia, bet ta, kuri yra labiausiai reaguojanti į pasikeitimus“.

Mes gyvename itin dinamiškame ir greitai besikeičiančiame pasaulyje, gyvenimas kuriame niekada nesulėtės. Kas buvo reikšminga vakar (tam tikri įgūdžiai, žinios, žmonių ratas ir kt.), gali būti visiškai nebevertinga rytoj.

Prisitaikymas prie pasaulio kaitos mums leidžia gyventi naujomis sąlygomis ir išlikti situacijos bei rinkos viršuje. Be abejo, įgūdis yra geriausias, kai yra kombinuojamas su įžvalgomis, suteikiančiomis mums šviežią perspektyvą prieš patį pasikeitimą.

Pavyzdžiui, dabar vis daugiau ir daugiau žmonių supranta, kad pasikeitė šaltiniai iš kurių galima gauti žinių ir įgyti išsilavinimą. Seniau žmonės galėjo įgyti žinių tik universitetuose, mokyklose ir viešosiose bibliotekose. Atsiradus internetui viskas pasikeitė. Savarankiškas mokymasis, apie kurį kalbėjome šiame straipsnyje, leidžia įgyti žinių bei išsilavinimą ir be formalaus, be personalizuoto švietimo. Ir tai tik vienas iš pavyzdžių, kur ir kaip pasaulis keičiasi.

Todėl sekime kas vyksta pasaulyje, keiskimės, kai keičiasi pasaulis, ir išnaudokite šias galimybes savo versle.

Pabaigai norėčiau palinkėti kiekvienam jaunajam verslininkui įgyti šiuos penkis svarbius įgūdžius ir siekti verslo aukštumų. Tikrai yra dar daugiau svarbių įgūdžių, tačiau pradžioje būtina ištobulinti šiuos penkis. Neabejoju, jog turint šiuos įgūdžius, jūs galėsite sklandžiai ir profesionaliai vystyti savo verslą, kurti pasaulinius produktus bei paslaugas ir puikiai dėl to jaustis.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-07-05 19:28:59

Europos Komisija patvirtino 250 mln. investiciją į „airBaltic“ kapitalą

Vadovaudamasi ES valstybių paramos taisyklėmis, 2020 m. liepos 3 d. Europos Komisija patvirtino 250 mln. eurų siekiančią Latvijos vyriausybės investiciją į Latvijos oro linijų bendrovės „airBaltic“ kapitalą.
       2020-07-04 19:11:50

Kauniečių padėka ir atsisveikinimas su Šaru: ne „viso gero“, o „iki pasimatymo“

Kaune, greta kelio A1 iškilęs didžiulis plakatas „Ačiū, Šarai. Adeu!“, vos pasirodęs penktadienio popietę, netruko sulaukti visuomenės reakcijų ir žiniasklaidos dėmesio.
       2020-07-04 11:33:08

3 žingsniai, kurie padės pasiruošti ilgojo savaitgalio piknikui (+receptai)

Artėjant Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai daugelis planuoja iškylas su šeima ir draugais. Tačiau kiekvienam pikniko organizatoriui neišvengiamai kyla klausimas – kaip jam pasiruošti?
       2020-07-03 16:29:04

Norite įsiamžinti, kaip tikras blogeris? Vadovaukitės šiais patarimais

Nors dar prieš keletą metų sąvoka blogeris kai kam buvo naujiena, šiandien daugelis iš mūsų seka bent kelis Lietuvos ar pasaulio tinklaraštininkus, nuolat pasakojančius apie savo gyvenimą ir publikuojančius pavydą keliančias nuotraukas.
       2020-07-03 16:25:59

Vilniaus senamiestyje įsigalios kilpinis eismas: ką svarbu žinoti?

Jau nuo antradienio, liepos 7 d., Vilniaus senamiestyje įsigalioja nauja eismo organizavimo tvarka – Senamiesčio lankytojai bei gyventojai ir toliau galės privažiuoti automobiliu prie savo namų, darbo vietų ir traukos objektų, tačiau negalės kirsti Senamiesčio.
       2020-07-03 16:17:03

Plastinė nosies operacija: kokiais atvejais ji atliekama ir ko tikėtis

Nosis yra bene labiausiai pastebima veido dalis, ypatingai svarbi jo harmonijai. Net keli milimetrai gali ženkliai pakeisti nosies formą, o tuo pačiu ir bendrą veido išvaizdą. Pasak plastikos chirurgų, nosies plastika arba rinoplastika – viena sudėtingiausių ir subtiliausių estetinių operacijų.
       2020-07-02 15:37:59

Jus nustebins, kokį poveikį daro tirpiais elektrolitais praturtintas vanduo

Malšinti troškulį vandeniu yra vienas paprasčiausių ir lengviausiai prieinamų būdų. Sveikatos specialistai rekomenduoja iš vandens gauti dar didesnę naudą – praturtinti jį elektrolitais. Vaistininkė pasakoja, kad dehidratacija kūne prasideda akimirksniu, tai ypač pastebima mažiems vaikams.
       2020-07-02 15:30:10

Vandens gertuves vilniečiams surasti padės interaktyvus žemėlapis

Vasarai įsibėgėjus, bendrovė „Vilniaus vandenys“ ne tik toliau plečia vandens gertuvių tinklą mieste – dvi naujos gertuvės įrengtos sporto aikštyne prie Baltojo tilto – bet ir vilniečių bei sostinės svečių patogumui, sužymėjo jas interaktyviame žemėlapyje.
       2020-07-02 15:03:46

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 2 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 7.
       2020-07-02 13:27:41

5 populiarūs mitai apie makaronus: kokius iš tikrųjų rinktis

Daugelis lietuvių garbina itališką virtuvę, tačiau būtiniausių žinių apie esminį šios virtuvės ingredientą – makaronus – jiems labai trūksta. Lietuviams makaronai vis dar asocijuojasi su sovietiniu požiūriu į siaubingos kokybės akimirksniu į košę suverdantį produktą.
       2020-07-02 13:16:52

„Samsung“ pristatė 8 terabaitų „SSD 870 QVO“ duomenų kaupiklį

„Samsung“ pristatė naują antros kartos „SSD 870 QVO“ SATA magistralės tipo duomenų kaupiklį su itin didele talpa. Net 8 terabaitų talpos kaupiklis pasižymi greičiu, didele atminties talpa ir patikimu veikimu.
       2020-07-02 13:12:57

Ką vartoti, norint užbėgti virusams už akių?

Ar žinojote, kad Žemės planetoje egzistuoja apytiksliai 10 nonilijonų skirtingų virusų? National Geographic teigia, kad šis skaičius reiškia, jog virusų mūsų planetoje yra tiek, kad kiekvienai visatoje esančiai žvaigždei jų būtų galima priskirti po 100 milijonų.
       2020-07-02 13:09:43

„Sodra“ pradeda mokėti pensijų anuitetus. Jau yra pirmas klientas

Pirmas šalies gyventojas, dalyvavęs pensijų kaupime ir sulaukęs pensinio amžiaus, jau pateikė „Sodrai“ prašymą įsigyti standartinį pensijų anuitetą. „Sodra“ centralizuota pensijų anuitetų mokėtoja tapo nuo liepos 1-osios.
       2020-07-01 19:04:04

LRTK atkreipė dėmesį į Latvijos sprendimą

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) atkreipė dėmesį į Latvijos nacionalinės elektroninių žiniasklaidos priemonių tarybos (NEPLP) sprendimą uždrausti retransliuoti septynis RT kanalus ir jos raginimą kitas Bendrijos nares padaryti tą patį.
       2020-07-01 09:52:14

Kiek gyventojų pirmieji privalės pasirinkti elektros energijos tiekėją

Lietuvoje palaipsniui atsisakant monopolinių elektros tiekimo buitiniams vartotojams sąlygų, jau šią vasarą beveik šimto tūkstančių nekilnojamojo turto objektų savininkai gaus pranešimus.
       2020-07-01 07:07:31

Lietuvoje pradedama prekiauti naujaisiais LG 8K televizoriais

2020 m. pradžioje išleistus „LG Electronics“ (LG) 8K televizorius jau galima įsigyti Lietuvoje. 8K televizorius išsiskiria rodomu ryškiu ir tiksliu vaizdu, kuriamais itin tikroviškais žiūrėjimo įspūdžiais.
       2020-07-01 06:43:46

Kaip karantinas paveikė el. prekybos verslą?

Šįmet verslas susidūrė su neeiline situacija, kuomet daugelis įmonių dėl siaučiančios pandemijos bei įvesto karantino sustabdė ar apribojo veiklą bei susidūrė su kur kas mažesniais pirkėjų srautais.
       2020-07-01 06:40:38

Kur priduoti senas padangas?

Kada suvartojame maistą, pakuotes arba likusias šiukšles paprasčiausiai išmetame į šiukšliadėžę ar konteinerį. Su padangomis, kada jos susidėvi, taip daryti nevertėtų, nes jas gali susirinkti piktavaliai ir perpardavinėti.
       2020-07-01 06:36:22

5 verslo strategiją supantys mitai: kokiais melais vadovaujasi organizacijos?

Už melą sau blogiau gali būti tik mitai, kurie laikomi nekvestionuojama ir neliečiama tiesa. Jie ypač pavojingi verslo pasaulyje, kur privaloma būti sąžiningu sau bei pripažinti kartais net ir labai skaudžią realybę.
       2020-06-30 12:38:13

4 naujos telefoninės apgaulės ir kaip nuo jų apsisaugoti

Telefoniniai sukčiai išmone išties nesiskundžia. Nors daugelį jų naudojamų apgaulės triukų jau esame girdėję, kasdien atsiranda vis naujesnių ir įmantresnių apgavysčių telefonu būdų.
       2020-06-30 11:22:10

Pirmą kartą ruošiate žuvį? Štai, ką reikėtų žinoti

„Iki“ maisto ekspertė Vilma Juodkazienė dalijasi keturiais patarimais, padėsiančiais pirmą kartą ruošiantiems žuvį, ir receptais, pagal kuriuos ją skaniai pagaminti galės net virtuvės pirmokas.
       2020-06-30 10:31:48

Testas: legendiniai 90-ųjų žaidimai – pasitikrinkite, ar atpažinsite visus juos?

Sinoptikai žada šaltesnį nei dabar įprasta liepos mėnesį, tad kelis vėsesnius vasaros vakarus galima paskirti legendiniams žaidimams prisiminti.
       2020-06-30 06:50:43

IT srities realybė: poreikis didėja, norinčių studijuoti mažėja

Lietuvoje informacinių technologijų krypčių profesijos yra laikomos vienomis iš populiariausių, informacinių technologijų specialistų poreikis nuolat auga, daugeliui pavydą kelia ir jiems siūlomas darbo atlygis.
       2020-06-29 17:34:31

Baltijos jūroje susidarė palankios sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro birželio 25 dienos duomenimis informuoja, kad Baltijos jūroje, dėl kylančios paviršiaus vandens temperatūros, susidaro tinkamos sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms.
       2020-06-29 10:51:08

Lietuvos gyventojai rinksis savo elektros energijos tiekėją: kas ir kada vyks?

Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą.
       2020-06-28 18:11:01

Gydytojos rekomendacijos kaip elgtis alinančių karščių metu

Kardiologė: nesveika širdis vasarą kelia ypatingą pavojų. Gydytojos rekomendacijos kaip elgtis alinančių karščių metu žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis.
       2020-06-26 08:24:13

Lengvai užkurti ugnį ir neperkepti mėsos padės jūsų išmanusis

Vasarai įsibėgėjant, kiemuose vis dažniau rūksta dūmai, kvepiantys skrudinamais kepsniais, žuvimi ar daržovėmis. Norėdami pasisemti idėjų, kaip kepsninėje gaminti ne tik mėsą, bet ir saldžius desertus, į pagalbą pasitelkite savo išmaniuosius.
       2020-06-26 08:11:31

Lietuviai skuba atsigriebti: atostogų skraidinantys lėktuvai jau pilni

Nuo liepos atsinaujinantiems užsakomiesiems skrydžiams į užsienio kurortus žodis „palengva“ netinka – keliones į pirmuosius turistams atsivėrusius Graikijos ir Bulgarijos kurortus poilsiautojai šluote šluoja.
       2020-06-26 08:03:52

Karštis ir lietūs skatina uodų vystymąsi

Leisti laiką lauke, mėgautis geru oru ir gamta – vieni didžiausių malonumų vasarą. Tačiau pasibuvimą gamtoje dažnai sugadina zyziantys ir geliantys uodai. Kenkėjų kontrolės ekspertai pastebi uodų aktyvumą, kuriam didelę įtaką turi šiuo metu vyraujantys karšti orai ir lietūs.
       2020-06-26 07:05:15

Važiuojantiems automobiliu šis įprotis gali baigtis skaudžiomis pasekmėmis

Važiuodami per karščius vieni vairuotojai aklinai užsidaro automobilių langus ir mėgaujasi oro kondicionieriaus teikiama vėsa, kiti gi atvirkščiai – nemėgsta ir nesinaudoja šiais atvėsinančiais įrenginiais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.