iliustracija iliustracija iliustracija
iliustracija iliustracija
Naujienos

Renkantis darbą, lietuviams svarbiausia alga, o kaip svarbi perspektyvi karjera?

2019-10-24 11:31:47

Ieškant darbo Lietuvos jaunimui svarbiausia yra algos dydis – atskleidžia reprezentatyvi visuomenės apklausa. Visgi, dažnai po mokyklos spręsdami kur stoti, jaunuoliai neatsižvelgia į pasirinktos profesijos perspektyvas, tad ilgainiui, norint gauti darbą su didesniu atlyginimu, tenka persikvalifikuoti.

Remiantis Sodros duomenimis, Lietuvoje vienais didžiausių atlyginimų džiaugtis gali informacinių technologijų (IT) specialistai ir programinės įrangos kūrėjai.

Remiantis finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ užsakymu atlikto reprezentatyvaus visuomenės tyrimo duomenimis, kas antram lietuviui (49 proc.) svarbiausias rodiklis renkantis darbą – atlyginimo dydis. Toliau pagal svarbumą galima išrikiuoti pasitenkinimo jausmą dirbant (46 proc.), galimybę dirbti tokį darbą, kuris leistų tobulėti (41 proc.), darbo lankstumą (40 proc.). Tiesa, moterims pasitenkinimo jausmas dirbant keliais procentais svarbesnis už užmokesčio dydį – pasitenkinimo svarbą nurodė 56 proc. moterų, o atlyginimo dydį – 53 proc. moterų.

Tuo tarpu IT specialistai – vieni geidžiamiausių darbo rinkoje, o programavimo žinios bei įvairios skaitmeninės kompetencijos padeda tiek lengviau įsidarbinti, tiek užsitikrinti didesnį atlyginimą. Norintiems persikvalifikuoti nebėra būtina grįžti į aukštąsias mokyklas – yra ir kitų būdų skaitmeninių kompetencijų įgyti greitai ir patogiai, nepriklausomai nuo žinių lygio ar turimos specialybės. Tokią galimybę visiškai nemokamai mokytis bei iškart gauti praktikos vietą trims vilnietėms suteikė „Credit24“ – įmonė vasarą skyrė stipendijas kursams „Vilnius Coding School“ programavimo mokykloje. Įmonės organizuotos socialinės iniciatyvos „aCREDITuoti IT“ konkurso metu, 3 jaunos moterys laimėjo galimybę mokytis programavimo subtilybių ir taip praplėsti savo karjeros galimybes.

Programavimo mokyklą įkūrė pastebėję programuotojų poreikį

Pasak vienos žinomiausių programavimo mokyklų įkūrėjos Julijos Rimšelės, to ji ėmėsi pastebėjusi, kad darbo rinkoje trūksta IT specialistų, o taip pat, kad ir žmonės rodo susidomėjimą šia sritimi. Įgytus mokyklos absolventų įgūdžius įvertina ir įsidarbinti kviečia su mokykla bendradarbiaujančios įmonės, tuo tarpu vieni iš mokyklos partnerių – „Credit24“ šiais metais įsteigė stipendijas programavimo norintiems mokytis žmonėms.

Mokyklos atstovai teigia, kad programavimo kursus baigę studentai turi platesnes karjeros galimybes ir didesnį specialybių pasirinkimą darbo rinkoje, visas galimybes greitai ir efektyviai įsilieti į IT darbo rinką.

„Pradedančiųjų specialistų poreikis labai stipriai auga ir ilgainiui jis tik didės. Todėl darbo rinkoje jaučiasi akivaizdus kokybiškai paruoštų pradedančiųjų specialistų trūkumas. Rasti žmogų, kuris nori programuoti ir yra „kažko pasimokęs“ nesunku – sudėtinga rasti tokį žmogų, kuris yra įgijęs kokybiškas žinias ir geba jas taikyti darbinėje aplinkoje“, – pasakoja „Vilnius Coding School“ įkūrėja.

Mokykla bendradarbiauja su daugiau nei 150 įmonių-partnerių Lietuvoje ir teigia, kad jau dabar akivaizdu, jog įmonėms reikia specialistų, kurie geba taikyti įgytas žinias praktikoje. Pasak mokyklos atstovų, formuoti praktinius įgūdžius yra labai svarbu, o ateityje taps dar svarbiau ir tai daryti reikės žymiai greičiau.

„Rinkoje yra labai didelis trūkumas žmonių, kurie turi kokybiškus pagrindus, didelį norą mokytis bei aukštą motyvaciją siekti tikslų. Šiuolaikiniame greitai besikeičiančiame pasaulyje švietimo sistema, kaip ir visi mes, turėtų gebėti greitai prisitaikyti prie technologinių pokyčių. O tai reiškia, kad mokymosi modeliai keisis ir spartus žinių atnaujinimas (pvz. per 1-2-6 mėnesius) bei praktinių įgūdžių formavimas greitai taps norma“, – teigia J. Rimšelė.

Projekto iniciatoriai džiaugiasi puikiais dalyvių rezultatais

Pasak „Credit24“ vadovo Vyginto Domarko, įmonė džiaugiasi galimybe vykdyti tokį socialinį projektą ir padėti žmonėms siekti geresnių karjeros perspektyvų, nes mato, kad šiuolaikinė darbo rinka sparčiai keičiasi – ugdyti kompetencijas vienoje srityje dažnai nebeužtenka. V. Domarko teigimu, didėjantis kvalifikuotų IT specialistų poreikis akivaizdžiai matomas ir skaitmeninių finansų paslaugų srityje, todėl ką tik programavimo kursus baigusioms merginoms suteikiama galimybė įgautus įgūdžius pritaikyti praktikuojantis įmonėje „Credit24“.

„Pasirinkome vykdyti šį projektą, nes jis tiesiogiai susijęs su mūsų vykdoma veikla – finansais skaitmeninėje erdvėje. Smagu, kad anksčiau neprogramavusios merginos nepabūgo iššūkių ir kursų metu parodė puikius rezultatus. Kiekviena kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio – džiugu, kad galėjome padėti jį žengti. Jeigu dalyvės nuspręs savo ateitį toliau sieti su IT sritimi, neabejoju, kad jų finansinis pagrindas bus stabilus, o vertė darbo rinkoje augs. Projekto tikslas – padėti žmonėms įgyti žinių naujoje srityje. Žinoma, mūsų sistemos ir kasdienės užduotys bus dar didesnis iššūkis. Bet iš pradžių merginoms suteikus prieigas bandomojoje aplinkoje ir leidus eksperimentuoti, galbūt rezultatas pasieks ir „dienos šviesą?“, – tikisi Vygintas Domarkas.

Į programavimą atvedė skirtingos patirtys

Projekte dalyvavusios ir galimybę mokytis programavimo gavusios merginos iki šiol dirbo visai su programavimu nesusijusiose srityse. Diana Dalmotienė – visuomenės sveikatos srities specialistė, Kamilė Janušauskaitė – dirba finansų srityje, o Jelena Gaidučenia – su socialiniais projektais ir vadyba.

K. Janušauskaitė teigia, kad plėsti skaitmenines kompetencijas yra tikslinga kuriant karjerą. Ji mano, kad IT pagrindus turinčių specialistų poreikis tik augs ir džiaugiasi iniciatyva bei galimybe gilinti savo žinias.

„Ši patirtis – labai vertinga. Tokie projektai neabejotinai padeda ugdyti jaunus žmones ir plėsti jų karjeros galimybes. Norėčiau toliau gilinti žinias programavimo srityje, o kai tik pasitaikys įdomus darbo pasiūlymas, tikrai juo pasinaudosiu“, – sako Kamilė Janušauskaitė.

Bendrijų konsultavimas
paslauga
Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2019-12-14 08:49:25

Bankai: augantys indėliai, skolinimo tendencijos, nauji rinkos dalyviai

Bankuose laikomų indėlių suma toliau sparčiai augo, jie aktyviai skolino gyventojams, bet įmonėms skolino mažiau. Šiek tiek sumažėjo ir bankų pelnas, daugiausia pajamų jie uždirbo iš skolinimo, rinka pritraukė naujų dalyvių.
       2019-12-14 08:43:32

„Vilties švyturys“ – šimtai į gyvenimą grąžintų žmonių

„Daug kas yra linkęs vengti žmonių, praeityje turėjusių priklausomybių. Tačiau tie, kas su jais susipažįsta, dažniausiai pakeičia savo nuomonę, nes vienas pagrindinių blaivybės išlaikymo sąlygų – visiškas sąžiningumas.
       2019-12-14 08:21:06

Psichologė pataria: kaip siekiant tikslų išvengti perdegimo

Turite ambicingų tikslų ir jautriai reaguojate į nesėkmes? Pabaigę darbus jaučiate jėgų trūkumą ir norite griūti į lovą? Jei tokia savijauta kamuoja visą laiką, gali būti, jog esate pervargę ir vien tik gerai išsimiegoti jau nebeužteks.
       2019-12-13 14:31:12

Daiktų žymėjimas „keliasi“ į elektroninę erdvę

Daiktų žymėjimas policijoje vykdomas jau daugiau nei 15 metų. Kaskart suorganizavus prevencines daiktų žymėjimo priemones, žmonės išties noriai pristato turimus vertingesnius daiktus pažymėti policijoje, taip padidindami tikimybę prarastą daiktą greičiau sugrąžinti teisėtam savininkui.
       2019-12-13 14:22:01

Saugokis paspirtuko, nes ir jis irgi gali smarkiai traumuoti

Šiauliuose paspirtuku važiavęs ir moterį kliudęs bei sužalojęs asmuo iš įvykio vietos paspruko, palikęs sužalotąją gulėti ant žemės. Šiauliuose – tai pirmas paspirtuko sužalotas pėsčiasis.
       2019-12-13 14:09:31

Pagrindinė avarijų priežastis – ne vairavimo klaidos, o vairuotojo elgesys

Techninės klaidos vairuojant, Kelių eismo taisyklių nepaisymas, greičio viršijimas ar vairavimas apsvaigus nuo seno yra įvardijamos kaip pagrindinės keliuose įvykstančių eismo įvykių priežastys.
       2019-12-13 14:05:01

Pristatytos gairės „influencerių“ reklamos žymėjimui

Šiandien nuomonės formuotojams, reklamą socialiniuose tinkluose užsakantiems verslininkams bei kitiems suinteresuotiems asmenims pristatytos Reklamos žymėjimo socialinėje erdvėje gairės, parengtos po beveik metus Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (toliau – Tarnyba) vykdytos Lietuvos nuomonės formuotojų reklamos stebėsenos.
       2019-12-13 14:00:50

Šventinis stalas: kaip jį paruošti be streso?

Kalėdų laukimas – vienas gražiausių laikotarpių metuose. Tačiau šventišką nuotaiką gali aptemdyti perpildyti prekybos centrai, išlaidos dovanoms ir idėjų stygius šventiniams patiekalams. Kaip Kalėdų stalo ruošimo nepaversti nuovargį keliančiu darbu ir jam pasiruošti be streso?
       2019-12-13 13:57:55

Telefone laikote darbo duomenis? Atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus

Darbui naudoti asmeninį telefoną yra išties labai patogu. Tačiau, ar esate tikras, kad visa jame kaupiama informacija yra tinkamai apsaugota? Pasaulio kibernetinio saugumo organizacijų lyderės „IronNet Cybersecurity“ atliktas tyrimas atskleidė, kad 80 proc. įmonių per metus patiria bent vieną kibernetinį įsilaužimą.
       2019-12-13 13:55:48

8 iš 10 lietuvių per šventes gauna nereikalingų daiktų

Ar pamenate, kiek nereikalingų daiktų radote po Kalėdų eglute praėjusiais metais? Net 8 iš 10 lietuvių teigia per Kalėdas gaunantys bent vieną nereikalingą daiktą, o 4 iš 10 tokias dovanas kaupia, rodo įspūdžio dovanų platinimo bendrovės „Gera dovana“ atlikta klientų apklausa.
       2019-12-13 13:52:31

2019 metų telefonų apžvalga: ką apie technologijų ateitį praneša šie telefonai

Iki šiol telefonų gamintojai stengėsi kurti tokius telefonus, kurie yra tik šiek tiek geresni už anksčiau pasirodžiusius konkurentų modelius. Tačiau 2019 metais išmaniųjų technologijų rinkoje įvyko nemažai pokyčių, kurie vienaip ar kitaip sudrebino telefonų rinką.
       2019-12-13 13:44:47

Daiktų internetas: 5 pavyzdžiai, atskleidžiantys jo potencialą

Daiktų internetas neabejotinai yra vienas pagrindinių XXI a. atributų. Tarpusavyje sujungti įvairūs įrenginiai ne tik praplečia savo galimybes, bet ir ženkliai keičia kasdienį žmonių gyvenimą.
       2019-12-12 12:16:50

Imuniteto stiprinimas žiemą – ką renkasi lietuviai?

Kiekvieną žiemą, spustelėjus rimtesniam šalčiui, susiduriame su aplinkoje siaučiančiais virusais. Į kovą su ligomis specialistai pataria įtraukti ne tik vaistus, bet ir atitinkamus maisto produktus, kurie sustiprintų imunitetą ir padėtų organizmui išlikti atsparesniam.
       2019-12-12 07:50:59

Ką dovanoti, kai linkime sveikatos?

Didžiųjų švenčių proga linkėti sveikatos – pats nuoširdžiausias būdas pasakyti, kaip žmogus jums rūpi. Tačiau kuo palydėti šiuos žodžius – daugeliui tikras galvosūkis. Pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ atstovė Jovita Juodsnukytė sako, kad pirmiausiai svarbu galvoti apie žmogų, o ne apie dovaną.
       2019-12-12 07:44:47

Dušo kabina be kalkių nuosėdų – misija įmanoma

Maudytis duše po tekančiu vandeniu – ne tik higienos procedūra, bet ir nepakartojamas malonumas, ryte suteikiantis žvalumo, vakare nuraminantis prieš miegą. Viskas būtų puiku, jei ne tos kalkių nuosėdos ant dušo sienelių.
       2019-12-11 13:00:28

Aktorius Vytautas Rumšas apie Atgimimo laikotarpį

Mintimis apie gyvenimą prieš 30 metų dalijasi aktorius ir režisierius Vytautas Rumšas. Pokalbis yra Lietuvos nacionalinio dramos teatro organizuojamo interviu ciklo, skirto 80 sezonui, dalis. Teatrologė Daiva Šabasevičienė kalbina teatro žmones, kviesdama tinklalaidėje papasakoti apie gyvenimą, spektaklius, užkulisius ir žiūrovus prieš 30 metų.
       2019-12-11 12:55:51

6 iš 10 lietuvių nėra linkę pratęsti garantijos: įvardijo, kodėl

60% lietuvių, įsigydami buitinę techniką, elektronikos prietaisus, TV, foto ar video techniką nėra linkę pratęsti jų garantijos. Tarp dažniausiai įvardijamų priežasčių – manymas, kad pigiems daiktams tokia garantija nereikalinga (32 proc.).
       2019-12-11 12:44:01

Proporcijos interjere: kaip vizualiai „padidinti“ namus?

Interjero dizainas apima ne tik grožį ir estetiką. Tam, kad kambarys atrodytų gerai, neužtenka jį tiesiog apstatyti moderniais baldais. Vienos svarbiausių taisyklių įrenginėjant namus yra simetrija ir proporcijos. Jos lemia, kaip bus išnaudota erdvė ir kaip žmogus jausis įėjęs į kambarį.
       2019-12-11 12:38:06

Vaizdo kokybės gerinimas – pagrindiniai kriterijai, renkantis televizorių

Technologijos vystosi labai greitai ir per penkis pastaruosius metus televizijos vaizdo ir garso kokybė pastebimai pagerėjo. Vos prieš kelerius metus, perkant televizorių, vienas iš pagrindinių kriterijų buvo ekrano dydis ir televizoriaus storis.
       2019-12-11 12:34:21

Kaip išmokyti vaiką plaukti: trenerių patarimai tėvams

Net ir garsiausi plaukikai ne tokiais gimsta, o jais tampa. O mokėjimas plaukti nebūtinai turi tapti sportiniu gebėjimu, visų pirma tai – vienas iš gyvybiškai svarbiausių įgūdžių ir atgaiva kūnui. Tad tėvų noras, kad vaikas išmoktų plaukti – visuomet sveikintinas.
       2019-12-10 11:08:01

Darbo rinkos tendencijos: 5 patarimai personalo vadovams

66 proc. Europos vadovų teigia, jog darbo rinkoje patiriamas talentų trūkumas. Jis net gi artėja prie krizinio lygmens, kai svarbiems strateginiams tikslams pasiekti trūks tai padaryti galinčios darbo jėgos. Dėl šios priežasties talentų pritraukimas įkaitusioje darbo rinkoje ir tinkamas personalo valdymas tampa ypatingai svarbiu uždaviniu.
       2019-12-10 11:02:24

Kalėdinė muzika: kodėl vienus džiugina, o kitus pykdo?

Dar lapkritį prasidėjęs kalėdinės muzikos bumas šiuo metu yra bene aukščiausiame taške – beveik neįmanoma praeiti pro prekybos centrą neišgirdus vieno garsiausių šios šventės hitų. Kodėl vienus tai erzina, o kiti, nesvarbu, kiek kartų jau girdėję, dainas kaskart noriai niūniuoja drauge?
       2019-12-10 10:39:47

Ar žinote kiek asmeninių duomenų kaupia jūsų programėlės?

Pasauliniais statistikos duomenimis, šiandien kiekvienas vartotojas savo išmaniajame telefone turi vidutiniškai apie 60-90 programėlių. Tačiau, vos 10 iš jų vartotojai naudoja reguliariai. Kaskart parsisiunčiant naują mobiliąją programą, išmaniojo šeimininko prašoma suteikti prieigą prie tam tikrų asmeninių duomenų.
       2019-12-10 07:15:45

Prieššventiniai vairuotojų išbandymai: kaip menkas įlenkimas virsta bauda

Prasidėjus šventiniams apsipirkimams ir renginiams žmonės dažniau nei įprastai automobilius palieka stovėjimo aikštelėse, sausakimšuose kiemuose ar siaurose gatvelėse. Draudikai įspėja, kad prieš šventes šiose vietose padaugėja smulkių avarijų.
       2019-12-06 14:58:11

Viešasis transportas Vilniuje judės greičiau – Ukmergės gatvė tik pradžia

Sostinės Ukmergės gatvės A juosta važiuoti galės viešasis transportas, elektromobiliai, taip pat nuo šios savaitės sugrąžinamas taksi judėjimas. Tyrimas ir rezultatų analizė parodė, kad spalį Ukmergės gatvės dalyje viešojo transporto greitis didėjo iki 30 proc., pažeidėjų sumažėjo beveik dvigubai.
       2019-12-06 11:51:59

Dviguba išmaniojo telefono apsauga: lengva pasidaryti – sunku „nulaužti“

Šiandien telefone telpa visas mūsų gyvenimas. Bet vienoje paskyroje saugomi ir visi mūsų prisijungimo duomenys, nuotraukos ar kita asmeninė informacija, todėl ją būtina tinkamai apsaugoti. Tą padaryti padeda slaptažodžiai, tačiau ši priemonė nėra visiškai patikima.
       2019-12-06 11:47:07

Įsigijote naują išmanųjį? Žingsniai, kuriuos turite atlikti nedelsiant

Ką tik įsigijote išmanųjį ir nekantraujate pradėti juo naudotis? Daugelis į rankas paėmę naują telefoną pirmiausia pradeda nuo smagių dalykų – išsirenka viršelio foną, skambučio melodiją ir skuba siųstis daugiausia naudojamas programėles.
       2019-12-06 07:58:51

Gyvūnų gynėjai sumokėjo už protu nesuvokiamą žiaurumą

Metų pradžioje paaiškėjo, kaip atsirado mitas apie tai, kaip gyviems kailiniams žvėreliams diriamas kailis. Tarptautinė kailio federacija pateikė įrodymus, jog už tai, kad du kinai tai padarytų prieš filmavimo kameras, jiems sumokėjo gyvūnų teisių aktyvistai.
       2019-12-05 18:20:48

Gydytoja perspėjo sergančiuosius: taip elgdamiesi atitolinate pasveikimą

Atvėsus orams ir prasidėjus peršalimų sezonui, dažnam tenka skirstyti prioritetus – likti sveikti namuose ar ir toliau rūpintis darbais sergant? Specialistai įspėja – pasirinkę pastarąjį variantą galime pakenkti ne tik savo, bet ir kolegų sveikatai, bei pataria, kokių priemonių imtis, norint pasveikti greičiau.
       2019-12-05 18:17:18

„Facebook“ imasi teisinių veiksmų prieš apgaulingas reklamas

„Facebook“ Kalifornijoje, JAV, pateikė ieškinį bendrovei „ILikeAd Media International Company Ltd.“ ir dviem fiziniams asmenims dėl reklamos sklaidos ir naudojimosi taisyklių pažeidimų. Skelbiant apgaulingas reklamas daryta žala „Facebook“ paskyroms ir skelbtas apgaulingas turinys, kuriuo buvo reklamuojamos suklastotos prekės ir dietinės piliulės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.
Reklama