Naujienos

Renkantis darbą, lietuviams svarbiausia alga, o kaip svarbi perspektyvi karjera?

2019-10-24 11:31:47

Ieškant darbo Lietuvos jaunimui svarbiausia yra algos dydis – atskleidžia reprezentatyvi visuomenės apklausa. Visgi, dažnai po mokyklos spręsdami kur stoti, jaunuoliai neatsižvelgia į pasirinktos profesijos perspektyvas, tad ilgainiui, norint gauti darbą su didesniu atlyginimu, tenka persikvalifikuoti.

Remiantis Sodros duomenimis, Lietuvoje vienais didžiausių atlyginimų džiaugtis gali informacinių technologijų (IT) specialistai ir programinės įrangos kūrėjai.

Remiantis finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ užsakymu atlikto reprezentatyvaus visuomenės tyrimo duomenimis, kas antram lietuviui (49 proc.) svarbiausias rodiklis renkantis darbą – atlyginimo dydis. Toliau pagal svarbumą galima išrikiuoti pasitenkinimo jausmą dirbant (46 proc.), galimybę dirbti tokį darbą, kuris leistų tobulėti (41 proc.), darbo lankstumą (40 proc.). Tiesa, moterims pasitenkinimo jausmas dirbant keliais procentais svarbesnis už užmokesčio dydį – pasitenkinimo svarbą nurodė 56 proc. moterų, o atlyginimo dydį – 53 proc. moterų.

Tuo tarpu IT specialistai – vieni geidžiamiausių darbo rinkoje, o programavimo žinios bei įvairios skaitmeninės kompetencijos padeda tiek lengviau įsidarbinti, tiek užsitikrinti didesnį atlyginimą. Norintiems persikvalifikuoti nebėra būtina grįžti į aukštąsias mokyklas – yra ir kitų būdų skaitmeninių kompetencijų įgyti greitai ir patogiai, nepriklausomai nuo žinių lygio ar turimos specialybės. Tokią galimybę visiškai nemokamai mokytis bei iškart gauti praktikos vietą trims vilnietėms suteikė „Credit24“ – įmonė vasarą skyrė stipendijas kursams „Vilnius Coding School“ programavimo mokykloje. Įmonės organizuotos socialinės iniciatyvos „aCREDITuoti IT“ konkurso metu, 3 jaunos moterys laimėjo galimybę mokytis programavimo subtilybių ir taip praplėsti savo karjeros galimybes.

Programavimo mokyklą įkūrė pastebėję programuotojų poreikį

Pasak vienos žinomiausių programavimo mokyklų įkūrėjos Julijos Rimšelės, to ji ėmėsi pastebėjusi, kad darbo rinkoje trūksta IT specialistų, o taip pat, kad ir žmonės rodo susidomėjimą šia sritimi. Įgytus mokyklos absolventų įgūdžius įvertina ir įsidarbinti kviečia su mokykla bendradarbiaujančios įmonės, tuo tarpu vieni iš mokyklos partnerių – „Credit24“ šiais metais įsteigė stipendijas programavimo norintiems mokytis žmonėms.

Mokyklos atstovai teigia, kad programavimo kursus baigę studentai turi platesnes karjeros galimybes ir didesnį specialybių pasirinkimą darbo rinkoje, visas galimybes greitai ir efektyviai įsilieti į IT darbo rinką.

„Pradedančiųjų specialistų poreikis labai stipriai auga ir ilgainiui jis tik didės. Todėl darbo rinkoje jaučiasi akivaizdus kokybiškai paruoštų pradedančiųjų specialistų trūkumas. Rasti žmogų, kuris nori programuoti ir yra „kažko pasimokęs“ nesunku – sudėtinga rasti tokį žmogų, kuris yra įgijęs kokybiškas žinias ir geba jas taikyti darbinėje aplinkoje“, – pasakoja „Vilnius Coding School“ įkūrėja.

Mokykla bendradarbiauja su daugiau nei 150 įmonių-partnerių Lietuvoje ir teigia, kad jau dabar akivaizdu, jog įmonėms reikia specialistų, kurie geba taikyti įgytas žinias praktikoje. Pasak mokyklos atstovų, formuoti praktinius įgūdžius yra labai svarbu, o ateityje taps dar svarbiau ir tai daryti reikės žymiai greičiau.

„Rinkoje yra labai didelis trūkumas žmonių, kurie turi kokybiškus pagrindus, didelį norą mokytis bei aukštą motyvaciją siekti tikslų. Šiuolaikiniame greitai besikeičiančiame pasaulyje švietimo sistema, kaip ir visi mes, turėtų gebėti greitai prisitaikyti prie technologinių pokyčių. O tai reiškia, kad mokymosi modeliai keisis ir spartus žinių atnaujinimas (pvz. per 1-2-6 mėnesius) bei praktinių įgūdžių formavimas greitai taps norma“, – teigia J. Rimšelė.

Projekto iniciatoriai džiaugiasi puikiais dalyvių rezultatais

Pasak „Credit24“ vadovo Vyginto Domarko, įmonė džiaugiasi galimybe vykdyti tokį socialinį projektą ir padėti žmonėms siekti geresnių karjeros perspektyvų, nes mato, kad šiuolaikinė darbo rinka sparčiai keičiasi – ugdyti kompetencijas vienoje srityje dažnai nebeužtenka. V. Domarko teigimu, didėjantis kvalifikuotų IT specialistų poreikis akivaizdžiai matomas ir skaitmeninių finansų paslaugų srityje, todėl ką tik programavimo kursus baigusioms merginoms suteikiama galimybė įgautus įgūdžius pritaikyti praktikuojantis įmonėje „Credit24“.

„Pasirinkome vykdyti šį projektą, nes jis tiesiogiai susijęs su mūsų vykdoma veikla – finansais skaitmeninėje erdvėje. Smagu, kad anksčiau neprogramavusios merginos nepabūgo iššūkių ir kursų metu parodė puikius rezultatus. Kiekviena kelionė prasideda nuo pirmo žingsnio – džiugu, kad galėjome padėti jį žengti. Jeigu dalyvės nuspręs savo ateitį toliau sieti su IT sritimi, neabejoju, kad jų finansinis pagrindas bus stabilus, o vertė darbo rinkoje augs. Projekto tikslas – padėti žmonėms įgyti žinių naujoje srityje. Žinoma, mūsų sistemos ir kasdienės užduotys bus dar didesnis iššūkis. Bet iš pradžių merginoms suteikus prieigas bandomojoje aplinkoje ir leidus eksperimentuoti, galbūt rezultatas pasieks ir „dienos šviesą?“, – tikisi Vygintas Domarkas.

Į programavimą atvedė skirtingos patirtys

Projekte dalyvavusios ir galimybę mokytis programavimo gavusios merginos iki šiol dirbo visai su programavimu nesusijusiose srityse. Diana Dalmotienė – visuomenės sveikatos srities specialistė, Kamilė Janušauskaitė – dirba finansų srityje, o Jelena Gaidučenia – su socialiniais projektais ir vadyba.

K. Janušauskaitė teigia, kad plėsti skaitmenines kompetencijas yra tikslinga kuriant karjerą. Ji mano, kad IT pagrindus turinčių specialistų poreikis tik augs ir džiaugiasi iniciatyva bei galimybe gilinti savo žinias.

„Ši patirtis – labai vertinga. Tokie projektai neabejotinai padeda ugdyti jaunus žmones ir plėsti jų karjeros galimybes. Norėčiau toliau gilinti žinias programavimo srityje, o kai tik pasitaikys įdomus darbo pasiūlymas, tikrai juo pasinaudosiu“, – sako Kamilė Janušauskaitė.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2020-07-03 16:29:04

Norite įsiamžinti, kaip tikras blogeris? Vadovaukitės šiais patarimais

Nors dar prieš keletą metų sąvoka blogeris kai kam buvo naujiena, šiandien daugelis iš mūsų seka bent kelis Lietuvos ar pasaulio tinklaraštininkus, nuolat pasakojančius apie savo gyvenimą ir publikuojančius pavydą keliančias nuotraukas.
       2020-07-03 16:25:59

Vilniaus senamiestyje įsigalios kilpinis eismas: ką svarbu žinoti?

Jau nuo antradienio, liepos 7 d., Vilniaus senamiestyje įsigalioja nauja eismo organizavimo tvarka – Senamiesčio lankytojai bei gyventojai ir toliau galės privažiuoti automobiliu prie savo namų, darbo vietų ir traukos objektų, tačiau negalės kirsti Senamiesčio.
       2020-07-03 16:17:03

Plastinė nosies operacija: kokiais atvejais ji atliekama ir ko tikėtis

Nosis yra bene labiausiai pastebima veido dalis, ypatingai svarbi jo harmonijai. Net keli milimetrai gali ženkliai pakeisti nosies formą, o tuo pačiu ir bendrą veido išvaizdą. Pasak plastikos chirurgų, nosies plastika arba rinoplastika – viena sudėtingiausių ir subtiliausių estetinių operacijų.
       2020-07-02 15:37:59

Jus nustebins, kokį poveikį daro tirpiais elektrolitais praturtintas vanduo

Malšinti troškulį vandeniu yra vienas paprasčiausių ir lengviausiai prieinamų būdų. Sveikatos specialistai rekomenduoja iš vandens gauti dar didesnę naudą – praturtinti jį elektrolitais. Vaistininkė pasakoja, kad dehidratacija kūne prasideda akimirksniu, tai ypač pastebima mažiems vaikams.
       2020-07-02 15:30:10

Vandens gertuves vilniečiams surasti padės interaktyvus žemėlapis

Vasarai įsibėgėjus, bendrovė „Vilniaus vandenys“ ne tik toliau plečia vandens gertuvių tinklą mieste – dvi naujos gertuvės įrengtos sporto aikštyne prie Baltojo tilto – bet ir vilniečių bei sostinės svečių patogumui, sužymėjo jas interaktyviame žemėlapyje.
       2020-07-02 15:03:46

Koronavirusas (COVID-19) - liepos 2 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 7.
       2020-07-02 13:27:41

5 populiarūs mitai apie makaronus: kokius iš tikrųjų rinktis

Daugelis lietuvių garbina itališką virtuvę, tačiau būtiniausių žinių apie esminį šios virtuvės ingredientą – makaronus – jiems labai trūksta. Lietuviams makaronai vis dar asocijuojasi su sovietiniu požiūriu į siaubingos kokybės akimirksniu į košę suverdantį produktą.
       2020-07-02 13:16:52

„Samsung“ pristatė 8 terabaitų „SSD 870 QVO“ duomenų kaupiklį

„Samsung“ pristatė naują antros kartos „SSD 870 QVO“ SATA magistralės tipo duomenų kaupiklį su itin didele talpa. Net 8 terabaitų talpos kaupiklis pasižymi greičiu, didele atminties talpa ir patikimu veikimu.
       2020-07-02 13:12:57

Ką vartoti, norint užbėgti virusams už akių?

Ar žinojote, kad Žemės planetoje egzistuoja apytiksliai 10 nonilijonų skirtingų virusų? National Geographic teigia, kad šis skaičius reiškia, jog virusų mūsų planetoje yra tiek, kad kiekvienai visatoje esančiai žvaigždei jų būtų galima priskirti po 100 milijonų.
       2020-07-02 13:09:43

„Sodra“ pradeda mokėti pensijų anuitetus. Jau yra pirmas klientas

Pirmas šalies gyventojas, dalyvavęs pensijų kaupime ir sulaukęs pensinio amžiaus, jau pateikė „Sodrai“ prašymą įsigyti standartinį pensijų anuitetą. „Sodra“ centralizuota pensijų anuitetų mokėtoja tapo nuo liepos 1-osios.
       2020-07-01 19:04:04

LRTK atkreipė dėmesį į Latvijos sprendimą

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) atkreipė dėmesį į Latvijos nacionalinės elektroninių žiniasklaidos priemonių tarybos (NEPLP) sprendimą uždrausti retransliuoti septynis RT kanalus ir jos raginimą kitas Bendrijos nares padaryti tą patį.
       2020-07-01 09:52:14

Kiek gyventojų pirmieji privalės pasirinkti elektros energijos tiekėją

Lietuvoje palaipsniui atsisakant monopolinių elektros tiekimo buitiniams vartotojams sąlygų, jau šią vasarą beveik šimto tūkstančių nekilnojamojo turto objektų savininkai gaus pranešimus.
       2020-07-01 07:07:31

Lietuvoje pradedama prekiauti naujaisiais LG 8K televizoriais

2020 m. pradžioje išleistus „LG Electronics“ (LG) 8K televizorius jau galima įsigyti Lietuvoje. 8K televizorius išsiskiria rodomu ryškiu ir tiksliu vaizdu, kuriamais itin tikroviškais žiūrėjimo įspūdžiais.
       2020-07-01 06:43:46

Kaip karantinas paveikė el. prekybos verslą?

Šįmet verslas susidūrė su neeiline situacija, kuomet daugelis įmonių dėl siaučiančios pandemijos bei įvesto karantino sustabdė ar apribojo veiklą bei susidūrė su kur kas mažesniais pirkėjų srautais.
       2020-07-01 06:40:38

Kur priduoti senas padangas?

Kada suvartojame maistą, pakuotes arba likusias šiukšles paprasčiausiai išmetame į šiukšliadėžę ar konteinerį. Su padangomis, kada jos susidėvi, taip daryti nevertėtų, nes jas gali susirinkti piktavaliai ir perpardavinėti.
       2020-07-01 06:36:22

5 verslo strategiją supantys mitai: kokiais melais vadovaujasi organizacijos?

Už melą sau blogiau gali būti tik mitai, kurie laikomi nekvestionuojama ir neliečiama tiesa. Jie ypač pavojingi verslo pasaulyje, kur privaloma būti sąžiningu sau bei pripažinti kartais net ir labai skaudžią realybę.
       2020-06-30 12:38:13

4 naujos telefoninės apgaulės ir kaip nuo jų apsisaugoti

Telefoniniai sukčiai išmone išties nesiskundžia. Nors daugelį jų naudojamų apgaulės triukų jau esame girdėję, kasdien atsiranda vis naujesnių ir įmantresnių apgavysčių telefonu būdų.
       2020-06-30 11:22:10

Pirmą kartą ruošiate žuvį? Štai, ką reikėtų žinoti

„Iki“ maisto ekspertė Vilma Juodkazienė dalijasi keturiais patarimais, padėsiančiais pirmą kartą ruošiantiems žuvį, ir receptais, pagal kuriuos ją skaniai pagaminti galės net virtuvės pirmokas.
       2020-06-30 10:31:48

Testas: legendiniai 90-ųjų žaidimai – pasitikrinkite, ar atpažinsite visus juos?

Sinoptikai žada šaltesnį nei dabar įprasta liepos mėnesį, tad kelis vėsesnius vasaros vakarus galima paskirti legendiniams žaidimams prisiminti.
       2020-06-30 06:50:43

IT srities realybė: poreikis didėja, norinčių studijuoti mažėja

Lietuvoje informacinių technologijų krypčių profesijos yra laikomos vienomis iš populiariausių, informacinių technologijų specialistų poreikis nuolat auga, daugeliui pavydą kelia ir jiems siūlomas darbo atlygis.
       2020-06-29 17:34:31

Baltijos jūroje susidarė palankios sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro birželio 25 dienos duomenimis informuoja, kad Baltijos jūroje, dėl kylančios paviršiaus vandens temperatūros, susidaro tinkamos sąlygos daugintis Vibrio bakterijoms.
       2020-06-29 10:51:08

Lietuvos gyventojai rinksis savo elektros energijos tiekėją: kas ir kada vyks?

Elektros energijos rinka Lietuvoje netrukus taps nereguliuojama – valstybė nebereguliuos gyventojams teikiamos elektros energijos kainos ir jie turės galimybę rinktis, iš kurio elektros tiekėjo nori pirkti elektrą.
       2020-06-28 18:11:01

Gydytojos rekomendacijos kaip elgtis alinančių karščių metu

Kardiologė: nesveika širdis vasarą kelia ypatingą pavojų. Gydytojos rekomendacijos kaip elgtis alinančių karščių metu žmonėms, sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis.
       2020-06-26 08:24:13

Lengvai užkurti ugnį ir neperkepti mėsos padės jūsų išmanusis

Vasarai įsibėgėjant, kiemuose vis dažniau rūksta dūmai, kvepiantys skrudinamais kepsniais, žuvimi ar daržovėmis. Norėdami pasisemti idėjų, kaip kepsninėje gaminti ne tik mėsą, bet ir saldžius desertus, į pagalbą pasitelkite savo išmaniuosius.
       2020-06-26 08:11:31

Lietuviai skuba atsigriebti: atostogų skraidinantys lėktuvai jau pilni

Nuo liepos atsinaujinantiems užsakomiesiems skrydžiams į užsienio kurortus žodis „palengva“ netinka – keliones į pirmuosius turistams atsivėrusius Graikijos ir Bulgarijos kurortus poilsiautojai šluote šluoja.
       2020-06-26 08:03:52

Karštis ir lietūs skatina uodų vystymąsi

Leisti laiką lauke, mėgautis geru oru ir gamta – vieni didžiausių malonumų vasarą. Tačiau pasibuvimą gamtoje dažnai sugadina zyziantys ir geliantys uodai. Kenkėjų kontrolės ekspertai pastebi uodų aktyvumą, kuriam didelę įtaką turi šiuo metu vyraujantys karšti orai ir lietūs.
       2020-06-26 07:05:15

Važiuojantiems automobiliu šis įprotis gali baigtis skaudžiomis pasekmėmis

Važiuodami per karščius vieni vairuotojai aklinai užsidaro automobilių langus ir mėgaujasi oro kondicionieriaus teikiama vėsa, kiti gi atvirkščiai – nemėgsta ir nesinaudoja šiais atvėsinančiais įrenginiais.
       2020-06-25 17:56:10

Koronavirusas (COVID-19) - birželio 24 diena

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos teikiami duomenys. Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 2.
       2020-06-25 09:19:57

„Apple“ operacinė sistema keičiasi neatpažįstamai

Kompanija „Apple“ šią savaitę vartotojams pristatė naujausią savo operacinės sistemos „iOS 14“ versiją. Joje laukia daug reikšmingų atnaujinimų – keisis legendinis „iPhone“ pradžios ekranas.
       2020-06-25 08:01:54

„Samsung“ pristatė televizorių interneto vaikams – Z kartai

Neseniai Amerikos mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad žmogus išmaniuoju telefonu kasdien naudojasi apie 3 val. 43 minutes. Tyrimo duomenimis telefonui kasdien skiriame 8 minutėmis daugiau dėmesio nei televizijai.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.