Naujienos

Skaitmeninės transformacijos iššūkiai: kam reikia ruoštis 2020-iais

2019-12-18 15:38:50

Pasak vieno garsiausių šių dienų technologijų išradėjo ir futuristo Ray Kurzwail, 2030 metais viršutinis mūsų smegenų žievės sluoksnis bus sujungtas su debesų kompiuterijos viršutiniu sluoksniu (Žmogus kaip paslauga – Human as a Service (HuaaS)) ir mūsų biologinis intelektas susilies su nebiologiniu.

Taip žmogus taps savo išmanaus kompiuterio programėle. Ar jūs tam pasiruošę?

Skaitmeninėje ekonomikoje IT srities „dinozaurams“ lemta išnykti

Per artimiausius trejus metus daugiau kaip pusė pasaulio ekonomikos taps skaitmenine ir konkurencinėje kovoje galės išsilaikyti tik naujos rūšies – hiper kompanijos, kurios prisitaikys prie naujų iššūkių ir investuos į svarbiausias technologijas ir naujus valdymo modelius, kad taptų super greitos, pasirengusios didelių duomenų apdorojimui ir prisijungusios prie daiktų interneto tinklo.

Prognozuojama, kad vyraujanti 2020 m. kryptis bus dirbtinio intelekto (DI) raida. Jau šiandien 35 proc. JAV finansų ir vertybinių popierių rinkos valdo dirbtinis intelektas. „Salesforce“ duomenimis, šiandien 42 proc. įmonių naudoja DI, o 40 proc. bendrovių planuoja DI instrumentus įdiegti per artimiausius dvejus metus.

„Information data center“ (IDC) informacinių technologijų rinkos analitikų vertinimu, iki 2023 metų daugiau kaip pusę pasaulio BVP sudarys produktai ir paslaugos, kurias teiks skaitmeninę transformaciją įveikusios pramonės šakos.

Įmonių ateitis priklauso nuo technologijų, kurios leidžia kompiuterizuoti įvairius procesus nuo apskaitos tvarkymo, inventorizavimo, valdymo iki gamybos. Todėl įmonės, kurios atsiliks IT srityje, taps pramonės dinozaurais, kuriems lemta išnykti.

Jūsų verslo sėkmė priklauso nuo IT specialisto kompetencijos

Įmonių skaitmeninės transformacijos įgyvendinimas tampa iššūkiu jų vadovams ir dar didesniu galvos skausmu IT departamentų vadovams, kurių vaidmuo šiandien gerokai išsiplėtė. IT specialistai įmonėse ne tik prižiūri IT ūkį, bet ir tampa atsakingi už kompanijos skaitmeninės transformacijos strategijos rengimą bei įgyvendinimą, personalą ir biudžetą, naujų verslo modelių kūrimą.

IT specialistai tampa faktiškais skaitmeninės transformacijos vadovais, nuo kurių sprendimų ir kompetencijų priklauso įmonės ateitis. „Forester“ duomenimis apie 75 proc. įmonių turi pasirengę skaitmeninės transformacijos strategiją, tačiau tik 16 proc. įmonių tvirtina turinčios reikalingų resursų ir IT įgūdžių ją įgyvendinti. Kitas tyrimas atskleidė dar opesnę šios problemos pusę: 93 proc. bendrovių patvirtino susiduriančios su kompetencijų šioje srityje stoka.

Skaičiuojama, kad iki 2022 m. kompanijos išleis apie 2 mlrd. JAV dolerių, diegdamos technologines naujoves. Tačiau neretai paaiškėja, kad įmonės skubančios į skaitmeninės transformacijos traukinį, įsigyja bilietą ne ta kryptimi. „McKinsey“ atlikto tyrimo duomenimis, 70 proc. skaitmeninės transformacijos programų žlunga ir įmonės praranda nemažai resursų ir investicijų į projektus, kurie nepasiteisina.

Specialistų žinios kaip kompiuterinės programos – turi būti periodiškai atnaujinamos

„IT specialistų ir reikiamų kompetencijų trūkumas – tai pagalys, įstrigęs skaitmeninės transformacijos vežimo rate. Skaičiuojama, kad 2019 metais įgūdžių IT srityje trūkumas, dėl kurio vėluos, sutriks ar pabrangs prekių ir paslaugų patekimas į rinką, pasaulyje atneš 302 milijardus JAV dolerių nuostolių. Prognozuojama, kad 2020 m. jie išaugs daugiau nei dvigubai ir sieks 775 milijardus JAV dolerių“, - sako tarptautinės programavimo kursus rengiančios kompanijos „Software Development Academy“ prezidentas Piotr Mazur.

„Tampa akivaizdu, kad šią kliūtį verslas galės įveikti arba investuodamas į savo IT darbuotojų kompetencijų ir kvalifikacijos kėlimą, arba pasitelkdamas išorės specialistus tam tikrų projektų įgyvendinimui,“ - pažymi P.Mazur.

Darbuotojų perkvalifikavimas padės spręsti ir mažėjančių darbo vietų, kurias iš žmonių palaipsniui pasiglemš dirbtinis intelektas, problemą. EBPO tyrimo, kurį atliko Oksfordo universiteto mokslininkai, duomenimis 66 mln.darbuotojųišsivysčiusiose šalyse artimiausiais metais liks be darbo dėl automatizacijos procesų. Sociologai pastebi, kad šis procesas gali kelti dideles socialines problemas, o vienintelis sprendimas yra nauji žmonių išmokti įgūdžiai.

„Tie, kieno darbo vietas ateityje perims robotai ir dirbtinis intelektas, turi jau šiandien mokytis juos valdyti – programavimo kalbų žinojimas siekiant darbo tampa tokia pat būtinybe kaip prieš dešimtmetį ar du buvo anglų kalbos mokėjimas“, - sako „Software Development Academy“ vadovas.

Jis pasakoja, kad į kompiuterių kalbų „mokyklos suolą“ sėda vis daugiau neseniai universitetus baigusių ar dar vis studijuojančių žmonių. Vieni patys nusprendžia mokytis programavimo ir keisti karjerą 180 laipsnių kampu, kiti - paskatinti darbdavių.

„Dešimtadalis mūsų akademijos kursus Vidurio, Rytų Europoje ir Baltijos šalyse lankančių žmonių studijuoja universitetuose. Daugumą jų mokytis ir tobulintis atsiunčia darbdaviai, matantys, kad specialistams trūksta šiandien reikalingų įgūdžių, o aukštosios mokyklos nespėja reaguoti į kintančią situaciją. Žmogaus žinios šiandien tampa kaip kompiuterio programinė įranga, kurią periodiškai reikia atnaujinti“, - sako „Software Development Academy“ prezidentas P.Mazur.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-07 16:30:46

SM apgailestauja dėl neišsamiai išdiskutuoto skaitmeninio radijo projekto

Susisiekimo ministerija atsiprašo dėl visuomenėje ažiotažą sukėlusio skaitmeninio radijo projekto, pasiūlius jį įtraukti į Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą (toliau – RRF).
       2021-05-07 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1244

Atlikus 26729 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1244. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-06 13:49:15

Belaidžių ausinių priežiūra: ką daryti, kad tarnautų ilgai ir laimingai?

Ne kartą kalbėta apie tai, kad išmanieji telefonai mums gali tarnauti geriau bei ilgiau, jeigu jiems padėsime ir patys. Pavyzdžiui, nepaliksime krauti per naktį, naudosime nuo smūgių apsaugančius dėkliukus arba saugosime nuo išorinių veiksnių – karščio, šalčio ar smėlio.
       2021-05-06 13:46:46

Klaidos, kurias daro įsigijusieji vejos robotus: toks elgesys – kelias į gedimus

Robotizacija iš vidaus patalpų keliasi į lauką. It ant mielių Lietuvoje auga robotų vejapjovių populiarumas. Šių išmanių vejos priežiūros pagalbininkų gamintoja „Husqvarna“ atskleidžia, kad 2020 m. robotų vejapjovių pardavimai šoktelėjo 77 proc., palyginti su ankstesniais metais.
       2021-05-06 13:43:32

Greitai išsikraunantis telefonas – kaip to išvengti?

Išmanieji telefonai šiandien tampa vis galingesni ir naudotojams suteikia daugiau galimybių. Tačiau šie technologiniai pasiekimai ir inovacijos netenka prasmės, jei telefonas nespėja vytis šiandienio gyvenimo ritmo ir nuolat išsikrauna – dažniausiai pačiu netinkamiausiu metu.
       2021-05-06 13:39:13

Pensinio amžiaus kartelė pasaulyje: riba svyruoja nuo 49 iki 70 metų

Senstanti visuomenė ir ilgėjanti žmonių gyvenimo trukmė visame pasaulyje skatina diskusijas apie valstybių socialinės apsaugos sistemų stabilumą. Dalis šalių – tarp jų ir Lietuva – jau imasi atitinkamų priemonių bei ilgina pensinį piliečių amžių.
       2021-05-06 13:30:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1340

Atlikus 24629 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1340. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1304

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1304. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1055

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1055. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
       2021-04-30 09:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1351

Atlikus 18724 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1351. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 09:30:04

Rengiantis nėštumui: ne tik gerti vitaminus ir atsisakyti žalingų įpročių

Ruoštis motinystei pastojus – įprasta, tačiau ar reikia specialaus pasirengimo dar prieš pastojant? Sveikatos specialistų teigimu, nuo pat pradžios prisižiūrint sveikatą, mažesnė tikimybė, kad nėštumo metu vargins skausmai ar kamuos stresas ir ligos, o laukimo periodas bus šviesesnis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.