Naujienos

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipiasi į vilniečius

2020-10-27 22:03:24

Kreipimesi išdėstomas ir požiūris į koronaviruso pandemijos valdymą mieste. Štai pilnas tekstas: "Jau kuris laikas visoje Lietuvoje smarkiai auga COVID-19 viruso atvejų skaičius. Nuo rytojaus Vilniuje, kaip ir didelėje dalyje kitų Lietuvos savivaldybių, skelbiamas lokalus karantinas.

Ką tai keičia miesto gyvenime ir ką svarbu žinoti visiems?

Taip, turėsime daugiau ribojimų ir mažiau socialinių kontaktų. Taip, galima įžvelgti, kad ne visi ribojimai įgyvendinami nuosekliai – pavyzdžiui, kai vienu metu uždraudžiamas tinklinio būrelis dešimčiai vaikų, bet tuo pačiu metu leidžiama tūkstančiams rinktis į arenas. Bet matau, kad nuoseklesni ribojimai bus taikomi jau šios savaitės pabaigoje, todėl kviečiu visus atsakingai laikytis šių taisyklių. Mes iš savo pusės įgyvendinsime visus nacionalinės valdžios sprendimus, kurie skirti vilniečių saugumui užtikrinti, net jei jie ne visada yra nuoseklūs – šiuo metu svarbu visiems dirbti susitelkus.

Taip pat labai tikimės, kad rinkimus laimėjusios politinės jėgos ir būsima Vyriausybė aktyviai įsitrauks į situacijos valdymą ir nebebus taip, kad vos vieną atsakingą darbą turėjęs Sveikatos apsaugos ministras paima ir sugadina jį, palikdamas NVSC be pakankamo finansavimo, vadybos ir – svarbiausia – žmonių. Tai yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl antroji banga plinta nevaldoma – NVSC palikta be resursų kovoti su virusu.

Niekas nenori tokio karantino, koks buvo pavasarį, kai viskas buvo uždaryta, todėl tikimės, kad ribojimai bus taikomi nuosekliai, palaipsniui, remiantis duomenimis. Absoliuti dauguma mūsų galime dirbti nuotoliniu būdu iš namų, tvarkingai dėvėti kaukes viešosiose erdvėse, laikytis atstumų viešojo maitinimo įstaigose, nesigrūsti viešajame transporte ar baruose. Artėja Vėlinės, kurios šiemet, kaip ir praėjusios Velykos, gali būti kitokios. Turėkime mažiau socialinių kontaktų – įvertinkime, kad bendrauti galime ir saugesniais būdais. Kalbu iš patirties, po kurios darbinius kontaktus sumažinau iki minimumo.

Mūsų laukia nelengvas ruduo ir žiema, tačiau kai matome, kad COVID-19 virusas sparčiai vėl plinta Lietuvoje ir visoje Europoje, turime padaryti pauzę įprastame gyvenime. Nereikia atsisakyti visko – mes nenorime, kad būtų uždarytos kultūros įstaigos, teatrai, muziejai, restoranai ar dar svarbiau – vaikų darželiai ir mokyklos. Nes už kiekvienos veiklos stovi ten dirbantys žmonės – padėkime jiems išsaugoti darbo vietas. Tačiau prieš atlikdami bet kokią veiklą, įvertinkime, ar ji tikrai saugi jums ir jūsų artimiesiems, ypač vyresnio amžiaus.

Svarbus pokytis – kaukių dėvėjimas tiek viešose vidaus patalpose, tiek lauke tampa privalomas. Nebijokime ir patys sudrausminti tų, kurie neteisingai ir nesaugiai nešioja kaukes, pasikabinę jas po smakru ar dengdami tik burną, ir tų, kurie nesilaiko saugių atstumų, rizikingai būriuojasi. Kol kas tik dvi savaites – pasistenkime, kad karantino nereikėtų pratęsti ilgesniam laikui.

Jei viruso atvejų skaičius augs, ribojimai gali būti griežtinami, tai sukels daugiau nepatogumų visiems, todėl prašau visų – parodykime vilniečių vieningumą, susitelkime ir elkimės atsakingai bei sąmoningai.

Vilnius su virusu ir toliau kovos dviem frontais, kaip tai darėme pavasarį – skatinsime prevenciją ir padėsime medikams, kurie gelbėja gyvybes tų, kurie jau susirgo. Taip pat padėsime miestiečiams suprasti karantino ribojimus, pasistengsime juos komunikuoti aiškiau nei tai daro nacionalinė valdžia. Jau atnaujiname ir mūsų svetainės karantinas.lt turinį.

Taigi, 4 svarbiausi dalykai, kuriuos turime prisiminti:

- kaukių dėvėjimas viduje ir lauke;
- saugaus socialinio atstumo laikymasis;
- higienos taisyklių laikymasis - plaukime rankas, vėdinkime patalpas, laikykimės čiaudėjimo etiketo;
- dirbkime nuotoliniu būdu, kiek tik tas įmanoma.

Pirmąją bangą įveikėme, kartu petys petin įveikime ir antrąją. Tam reikia visų jūsų pagalbos – kviečiu išgirsti mano prašymą. Ačiū, vilniečiai!"

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2020-10-28 10:56:47 / Marija

Padarytu dvi tris savaites griezto karantino ir atstotu nuo zmoniu, db erzins po truputi, kol visi is tiesu nebekreips demesio! Juokinga, bureliai nuotoliu, o visi akre sedi, vau! Pavasari drasos uzteko but lyderiu ir uzdaryt ugdymo istaigas, o dabar? Nes uztektu aukletojai rimciau izsikresti, kiek iskristu 2savaitem? 50-80 seimu???

2020-10-28 09:31:45 / Alina

Aš linkiu jums stiprybės prisiimant atsakomybę. Puikiai matėt, kad NVSC nesusitvarkė, bet jokiu efektyvių sprendimu dėl viruso plitimo nepriėmėt. O turėjot tai padaryt savarankiškai. Banalu, bet tikrai laisvė yra ir atsakomybe. Apynasrių niekas nedėjo, matyt, tikėtasi, kad vietos valdžia situacija mato aiškiau. Be to, vietos valdžia ir daugiau laisvės norejo.

2020-10-28 09:09:15 / Ginčas

Nors nesu Aurelijaus Verygos gerbėjas, bet žemiau cituojamame ginče Aurelijus Veryga yra teisus.

"Poderskis atkirto Verygai dėl kritikos savivaldybei: šitas ministras nieko nedarė.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis sako, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga „nieko nedarė“, o kai kurie jo veiksmai nebuvo logiški.

„Šitas ministras nieko nedarė, žiogo smuikeliu pragrojo vasarą, atmestinai elgėsi su įstaigomis, situacijai pradėjus blogėti pasakė, kad čia neva savivaldybės turėjo kažko imtis, o paskui pats priiminėjo sprendimus“, – BNS teigė P. Poderskis.

„Su logika tai yra sunkiai suderinama, bet jis niekada tuo nepasižymėjo ir galima tik pasidžiaugti, kad visa šita pagieža yra šio nueinančio pareigūno giesmė“, – teigė jis.

A. Veryga antradienį teigė, kad sudėtingą koronaviruso situaciją sostinėje lėmė ir Vilniaus valdžios sprendimas atmesti rekomendaciją riboti barų, kavinių ir naktinių klubų darbo laiką.

„Tai yra savivaldybė, kuri nuolat ieško būdų, kaip apeiti reikalavimus ir rekomendacijas, ir vėliau pamačius, kad situacija yra bloga, puola kaltinti ministeriją“, – kalbėjo jis.

„Puikiai prisimenu administracijos direktoriaus pasisakymus, kad nereikia čia nieko riboti ir reikia labai preciziškai taikyti priemones. Tai turime dabar rezultatą tų vadinamų precizinių priemonių“, – sakė A. Veryga.

„Man rytais tenka anksti važiuoti į darbą ir puikiai matydavau, kas vykdavo šalia naktinių klubų, kur žmonės skirstydavosi, jokios aliuzijos į nustatytus reikalavimus nebuvo ir negalėjo būti. Taip, kaip žmonės ten elgdavosi, keista būtų, jeigu situacija Vilniuje nebūtų pablogėjusi. Kaip norėjome, taip ir turime“, – kalbėjo ministras.

„Norėjome laisvės, perfrazuojant kai kuriuos politikus, daugiau feelingo, tai turime daugiau koronaviruso“, – teigė A. Veryga."

2020-10-28 08:29:55 / Linas

Kaip suprantu, vėlų vakarą prasibėgti Vingio parke atokiais takeliais be kaukės yra didis neatsakingumas ir nusikaltimas, o valgyti restorane yra labai legit viskas?

2020-10-28 07:56:32 / Dovilė

Remigijus Šimašius, kaip konkrečiai planuojama valdyti situaciją viešajame transporte?

2020-10-28 07:23:33 / Tautvydas

Vilniaus amžina pozicija viską priešingai daryti, negu visa Lietuva daro. Sakė vyriausybė prieš gerą savaitę, kad reikia pristabdyti viską, bet per visas televizijas Poderskis ir savavivaldybė sakė, kad čia viskas normaliai, nereikia imtis perdėtų dalykų. Pradėkit dirbti patys normaliai pagaliau.

2020-10-27 22:21:47 / Tomas

Prielaidos klaidingos, požiūris liberalus. Dar blogiau, kad į problemos sprendimą veliama politika kritikuojant dabartinius vis dar valdančiuosius.

Kokie dar restoranai esamomis aplinkybėmis? Patys sudrausminkite kitus, kurie nenešioja ar netinkamai nešioja kaukes. Ar iš medžio iškritote?

Toks požiūris jau trukdo ir ateityje trukdys ryžtingam viruso valdymui Vilniuje.

Daugiau naujų naujienų
       2020-11-28 17:11:03

Profesorius Vytautas Kasiulevičius apie karantinus Europoje

"Karantinai Europoje. Po sėkmingos Izraelio ir Airijos patirties spalio pabaigoje blogėjant epidemiologinei situacijai daugelis Europos valstybių pradėjo svarstyti nacionalinio karantino priemonių taikymo galimybę.
       2020-11-28 12:53:16

Persirgę korona galės tris mėnesius nesiizoliuoti po aukštos rizikos kontakto

Reaguodama į epidemiologinę situaciją šalyje, didėjantį izoliuojamų gyventojų skaičių ir mokslininkų išvadas bei rekomendacijas, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino izoliacijos taisykles ir numatė išimtį žmonėms, kurie jau persirgo koronavirusu (COVID-19).
       2020-11-28 12:48:16

Lietuva – 7 pagal testavimo apimtis Europoje

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) duomenimis, Lietuva ir toliau stabiliai rūpinasi gyventojų testavimu dėl koronaviruso (COVID-19). Lapkričio 26 d. atnaujinta statistika rodo, kad mūsų šalis yra septinta pagal atliekamų testavimų reitingą iš 31 Europos šalies.
       2020-11-28 08:12:37

Kodėl čiabata vadinama šlepete ir kaip gimsta duonos su serbentais receptai?

Duona mūsų šalyje nuo seniausių laikų turėjo ypatingą reikšmę ir užėmė labai svarbią vietą tiek ant kasdienio, tiek ant šventinio stalo. Duonos kepimas buvo tikras ritualas, o ją kepanti moteris – ypač gerbiama.
       2020-11-28 07:52:12

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 2121 koronaviruso atvejai

Atlikus 12,848 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 2121 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,7% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 13,513
       2020-11-27 14:20:17

Sveikesnė duona: kaip išsirinkti?

Daugelis žmonių į kasdienį mitybos racioną įtraukia duoną. Gamintojai, atsižvelgdami į pirkėjų poreikius, siūlo įvairių jos rūšių: kvietinės, ruginės, visų grūdo dalių, su saulėgrąžomis, bemielės, be pridėtinio cukraus ir daug kitų.
       2020-11-27 13:58:33

Dirbtinis intelektas išspręs pandemijos keliamas problemas?

Stropiai besimokantis, bet nesuprantantis ironijos ir neskiriantis blogio nuo gėrio. Būtent tokie dirbtiniam intelektui priskiriami bruožai suteikia argumentų skeptikams, o algoritmų kūrėjus verčia sukti galvas, kaip jį patobulinti ir paversti kuo draugiškesniu žmogui.
       2020-11-27 13:48:14

Konkurencijos taryba leido „Bitei“ įsigyti „Mezon“

Konkurencijos taryba „Bitei Lietuva“ leido įsigyti „Mezon“, valdomą AB Lietuvos radijo ir televizijos centro („Telecentro“). Dar šių metų gegužę „Telecentras“ su „Bite“ pasirašė sutartį, pagal kurią bendrovė perka interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą, plėtojamą su „Mezon“ prekės ženklu.
       2020-11-27 13:39:17

Būsimam aplinkos ministrui – užduotis išsaugoti Žuvinto turtus

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, penktadienį apsilankęs Žuvinto biosferos rezervate, pabrėžė, kad šios unikalios Lietuvos vietovės išsaugojimas bus pirmas rimtas darbas būsimam aplinkos ministrui.
       2020-11-27 13:15:22

REKORDAS! Praėjusią parą patvirtinti 2339 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2339 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 595 iš jų registruoti Vilniaus, 470 Kauno, 299 Klaipėdos, 266 Šiaulių, 203 Panevėžio, 167 Marijampolės apskrityse.
       2020-11-26 11:29:22

Mitai apie kontracepciją

Apklausos rodo, kad Lietuvos jaunimo žinios apie kontracepciją nėra teisingos - tikima visiškai nepagrįstais teiginiais. Matyt, ir dėl tos pačios priežasties maždaug kas ketvirtas paauglių nėštumų baigiasi abortu.
       2020-11-26 09:56:10

Ar žinote, kurio prietaiso naudojimas karantino metu augo kone 70 proc.?

Televizorius jau senai praaugo savo pradines panaudojimo galimybes ir nebėra vien tik prietaisas, kuriame galima sužinoti pagrindines dienos naujienas. „Samsung“ atlikta apklausa atskleidė, kad karantino metu naudojimasis televizoriumi augo net 69 proc. – labiausiai iš visų įrenginių.
       2020-11-26 08:40:14

ES kompensuos virš 5 mln. eurų už medikams skirtas apsaugos priemones ir įrangą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) sėkmingai baigia įgyvendinti ES fondų lėšomis kompensuojamą projektą asmens apsaugos priemonėms ir įrangai įsigyti.
       2020-11-26 08:34:04

NVSC: viešai pateikiamas situacijos Seime vertinimas yra netiesa

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC), atsižvelgęs į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, neva situacija dėl Lietuvos Respublikos Seimo narių izoliacijos susiklostė dėl kažkokių kažkieno politinių motyvų, atkreipia dėmesį,
       2020-11-26 08:30:42

Jus nori atleisti iš darbo? Darbo inspekcija pataria, kokių skubių veiksmų imtis

Valstybinė darbo inspekcija pastebi, kad karantino laikotarpiu į inspekciją kreipiasi daugiau žmonių, kurie atleidžiami iš darbo.
       2020-11-26 08:20:07

Į ką atkreipti dėmesį vairuojant žiemą, pataria padangų ekspertai

Artėjant žiemai vairavimo sąlygos tampa sudėtingesnės. Ryte važiuojant į darbą tenka įveikti apledėjusius kelius, važiuojant ilgesnius atstumus sutinkame snieguotų kelio ruožų, tad svarbu pasirengti įvairioms situacijoms.
       2020-11-26 08:17:11

Baltijos šalių pirkėjų įpročiai: kas apsipirks saugiausiai, o kas – išlaidaus?

Koronavirusas formuoja naujus pirkėjų įpročius Baltijos šalyse. „Pigu.lt“ prekybos centro internete užsakymu lapkritį atliktos apklausos duomenimis, Lietuvoje, lyginant su kaimynais latviais ir estais, pirkėjai labiausiai linkę saugiai apsipirkti neišėję iš namų – kalėdinių dovanų jie šiemet ieškos internete.
       2020-11-26 07:40:34

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 2104 koronaviruso atvejai

Atlikus 11,312 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 2104 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 13,305
       2020-11-26 07:33:56

Psichologinės priežastys, kurios trukdo mums taupyti savo ateičiai

Nors Lietuvoje daug kalbama apie tai, kad žmonėms reikia papildomai kaupti pensijai, penktadalis lietuvių nieko nedaro, kad jų senatvė būtų finansiškai saugesnė.
       2020-11-25 16:38:57

Į koronaviruso skyrius bus kviečiamas pastiprinimas iš kitų gydymo įstaigų

Ligoninėms patiriant spaudimą dėl išaugusių koronaviruso (COVID-19) pacientų srautų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su gydymo įstaigų vadovais ieško būdų, kaip sustiprinti medicinos personalą, dirbantį pirmosiose fronto linijose.
       2020-11-25 16:34:39

NVSPL planuoja greitai ir skaidriai įsigyti priemonių koronaviruso tyrimams

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) informuoja, kad siekdama užtikrinti tyrimų tęstinumą ir nenutrūkstamą šalies laboratorijų darbą, kurios atlieka koronaviruso (COVID-19) tyrimus, priėmė sprendimą taikyti patobulintas ir pažangias viešųjų pirkimų procedūras.
       2020-11-25 16:25:27

Karantinas pratęsiamas iki gruodžio 17 d., tačiau leidžiamas muziejų lankymas

Atsižvelgdama į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti šalyje galiojantį karantiną iki gruodžio 17 d.
       2020-11-25 13:44:43

Ministras Aurelijus Veryga kreipėsi į valdančiuosius

"Mieli kolegos parlamentarai, valdantieji, Vėl kreipiuosi su prašymu į Jus dėl prastos epidemiologinės situacijos Seime.
       2020-11-25 12:15:03

Agnė Kulitaitė: kaip geriausia sutaupyti?

Kartais niekas taip nepradžiugina, kaip sutaupyti pinigai. Ypač, jei namuose pakvimpa naujais daiktais, o piniginė išsipūtus šypsosi. Galbūt kas nors perskaitęs šiuos žodžius pagalvos, kad esu tikra materialistė, bet aš tiesiog esu taupi.
       2020-11-25 10:08:23

Santaros žinios. Vilnius

Lapkričio 25 dienos ryto duomenimis, VUL Santaros klinikose gydomi 163 COVID-19 sergantys pacientai, iš jų 33 – Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje. Iš 163 COVID-19 sergančiųjų – 4 vaikai.
       2020-11-25 09:58:49

Diskriminacija įsidarbinant: kandidatė buvo priversta kalbėti angliškai

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė įspėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovus, diskriminavusius įsidarbinti norėjusią kandidatę dėl konkursui pasirinktos kalbos.
       2020-11-25 09:45:31

VILNIUS TECH ekspertai pataria: kaip išsirinkti tinkamą kompiuterinę įrangą?

Ekspertai pastebi, kad pasaulyje siaučiant COVID-19 pandemijai, išaugo kompiuterinės įrangos pardavimai. Taip yra todėl, kad darbas, mokymasis ir kitos įvairios veiklos persikėlė į namus.
       2020-11-25 09:42:25

„Sodra“: ši pandemija – išbandymas moterims

Tarp karantininiu laikotarpiu – trečiąjį šių metų ketvirtį – atsitiesė ir dirbančiųjų skaičius, ir vidutinių darbo pajamų augimas, kuris vėl buvo dviženklis. Vis dėlto, karantinas paliko ir randų, ypač moterims.
       2020-11-25 08:42:28

Virusas nebijo tokio karantino. Patvirtinti 2289 nauji koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 2289 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai.
       2020-11-24 15:53:39

Lietuva veržiasi į pasaulio lyderius - registruoti dar 1169 koronaviruso atvejai

Atlikus 7,289 tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1169 koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 16,3% Lietuvoje 14 dienų sergamumas COVID-19 liga 100 tūkstančių gyventojų: 808,4
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.