Naujienos

Agnė Kulitaitė: kaip geriausia sutaupyti?

2020-11-25 12:15:03

Kartais niekas taip nepradžiugina, kaip sutaupyti pinigai. Ypač, jei namuose pakvimpa naujais daiktais, o piniginė išsipūtus šypsosi. Galbūt kas nors perskaitęs šiuos žodžius pagalvos, kad esu tikra materialistė, bet aš tiesiog esu taupi.

Taupyti išmokau dar vaikystėje. Aplinkui niekas nesišvaistė pinigais, todėl kiekviena dovanų gauta ir atsargiai į molinę taupyklę įmesta moneta skambėdavo ypatingai. Šis skambėjimas reiškė, kad po truputį, mažais žingsneliais einu link savo svajonių. Tik jos kaskart vis keitėsi, mainėsi, didėjo. Bet kai vieną dieną taupyklė suskilo ir iš jos pažiro daugybė monetų, supratau, kad nenoriu štai taip imti ir viską vienu metu išleisti. Juk svajoti daug lengviau, maloniau, kai žinai, kad taupyklė linksmai skamba. Taigi ilgai nesvarsčiusi dalį sutaupytų pinigų sumečiau į naują taupyklę, o likusius įsidėjau į piniginę ir išėjau į parduotuvę tvirtai nusprendusi, ką pirksiu. Šių vaikystėje išmoktų taisyklių – taupyti, apgalvoti pirkinius, laukti nuolaidų – dažniausiai laikausi ir dabar.

Sakau „dažniausiai“, nes būna ir taip, kad pamiršusi visas savo taisykles puolu pirkti daiktus, netgi tuos, kurių, kaip vėliau paaiškėja, man visai nereikia. Taigi pabaru save, nusiperku grikių ir vėl įjungusi taupymo režimą laukiu, kol pasirodys stebuklingi žodžiai Black Friday, Sale, Cashback.

Nesumeluosiu sakydama, kad būtent 2020-aisiais – neįprastais, mus tarp namų sienų įspraudusiais metais, šie žodžiai įgavo papildomą prasmę. Tai reiškia galimybę virtualiai ištrūkti iš pabodusių namų, užsimiršti, atsipalaiduoti, save palepinti ir miela staigmena pradžiuginti brangius žmones. O kad išpardavimų džiaugsmo ir šypsenos nusipirkus mielą daiktą neužgožtų tuščios piniginės ir liesų grikių šešėlis, pasidalinsiu keliais pirkimo patarimais. Tikiuosi, jie pravers.

1. STEBUKLINGI ŽODŽIAI BLACK FRIDAY, SALE, BLEKSEILAS. Matyt, ne man vienai šie žodžiai sukelia azartą, ypač, kai piniginės dieta būna užsitęsusi, o spinta pasitinka atsibodusiais drabužiais, batais, vonioje ištuštėja kosmetikos priemonių lentynėlės. Vieni gali sakyti – eik ir nusipirk, ko lauki? O aš sakau palaukit. Net jeigu ir labai niežti delnus išleisti pinigus norimam daiktui, geriau kantriai palaukti ir už gerokai mažesnę kainą turėti tai, ko nori. Be to, kuo ilgiau lauki ir svajoji, tuo daugiau džiaugsmo suteikia įsigytas daiktas. O piniginės džiaugsmo niekuo nepamatuosi.

2. SĄRAŠAS SĄRAŠIUKAS. Galbūt atrodys keista, bet tiesa ta, kad pirkinių sąrašas labai praverčia ne tik einant į maisto prekių parduotuves, bet ir apsiperkant internetu. Tiksliai žinodamas, ko nori, tiesiai eini link tikslo, taigi lieka mažiau galimybių dairytis į nelabai reikalingas (ar visai nereikalingas) prekes, išvengti nereikalingų pagundų. Planuoti ir užsirašyti pirkinius reikia, kol išpardavimas dar neprasidėjo. Nes juk žinote, kaip būna: akys pamato nuolaidą ir viskas – rankų nesulaikysi. Jos nori čiupti ir vieną, ir kitą, ir trečią. O dar prisimeni, kad draugė kažką nusipirko ir to kažko galbūt gali tau prireikti. Pirkinių krepšys išsipučia, bet jame beveik nė vieno suplanuoto daikto. Taigi akims ir rankoms reikia duoti tikslius nurodymus – reikalingų daiktų sąrašą, kurį visai pravartu nešiotis tiesiog piniginėje, kad skubiai prireikus būtų čia pat po nosimi.

3. VEIDRODIS IR DYDIS. Prisipažinkim, kad veidrodyje mes save matome truputį kitaip nei aplinkiniai. Ir dažniausiai tai susiję su kūno apimtimis. Būna taip, kad užuot pasidžiaugę savo formomis ir pradžiuginę save puikiu, tinkamo dydžio drabužiu, nusiperkam gerokai mažesnį. Pamatę perpus sumažėjusią kainą, staiga pamirštame savo dydį. Galvoje ima skambėti reklamos, prieš akis iškyla nudailintos modelių figūros ir pradedam sau meluoti, kad štai nusipirksiu mažesnį patikusį drabužį ir nebus kaip atsisakyti sportuoti, per kelis mėnesius tikrai suplonėsiu – juk reikės kaip nors į jį įlįsti, nes pinigai išleisti. Pamirškit reklamas. Pažvelkit į veidrodį ir nusišypsokit sau. Nėra nieko gražiau nei besišypsantis žmogus. O dydis? O dydis nesvarbu. Juk drabužių yra įvairiausių dydžių, tiesa? Tuo įsitikinti galima užsukus į dažną parduotuvę internete – tas pats „Pigu.lt“ laikomas Baltijos šalių Amazon, nes turi šimtus įvairiausių prekinių ženklų, todėl kiekvienas ieškantis tikrai sau tinkamą daiktą suras.

4.ŠIRDŽIAI MIELI DAIKTAI. Kiekvienas iš mūsų galime valandų valandas kalbėti apie širdžiai mielus, nuotaiką praskaidrinančius daiktus: prabangi kosmetika, kvepalai kūnui palepinti, įdomių formų žvakidės, laikrodžiai, paveikslai, dekoratyvinės kambario pertvaros namų jaukumui sukurti, knygos, žaidimai kūrybingumui ugdyti ir išreikšti, įvairiausi maisto gaminimo prietaisai sveikam ir skaniam gyvenimui, treniruokliai, batutai, dviračiai, paspirtukai smagiam laikui kieme ir lekiant vingiuotais Lietuvos keliais. Galima vardyti be pabaigos. Nors kiekvienas esame skirtingas ir turime skirtingus pomėgius, mus jungia viena – širdžiai mieli daiktai. Todėl bent vieną jų visada reikėtų įtraukti į pirkinių sąrašą, ypač, kai artėja nuolaidų karštinė.

5. NAUDINGIAUSIAS NUOSTABIAUSIAS „CASCHBACK“. Nežinau, ar žinojote, o jeigu nežinojote, tai klausykite ir kitiems pasakykite: jeigu norite ypač sutaupyti, ieškokite „Cashback“. Visada atkreipkite dėmesį į išpardavimus, kuriuose vykdoma „Cashback“ akcija. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad šokinėsit iš džiaugsmo ir nusipirkę norimą daiktą, ir papildę savo piniginę. „Cashback“ akcijų metu išleidus tam tikrą sumą pinigų, ji atgal grįžta internetinio prekybos centro virtualiais pinigais, kuriuos galima išleisti kito apsipirkimo metu, t. y. padengti net iki 30 procentų pirkinių krepšelio sumos. Šios neįtikėtinai naudingos akcijos ieškokite „Pigu.lt“.

Artėja Kalėdos – dovanų metas, taigi dairykitės stebuklingų žodžių BLACK FRIDAY, SALE, CASCHBACK, BLEKSEILAS, kad galėtumėt pradžiuginti mylimus žmones nuostabiomis dovanomis ir nustebinti savo išmanumu. Jeigu norit ko nors neįprasto, pasiūlykit senas tradicijas pakeisti naujomis, pavyzdžiui, ne visiems šeimos nariams pirkti dovanas, o pažaisti – kiekvienam ištraukti iš krūvos lapelių su vardais vieną ir tik tam, kurio vardas užrašytas lapelyje, pirkti dovaną. Tai suteiks ne tik daugiau džiaugsmo, bet ir intrigos, paslapties. Be to, vieną dovaną lengviau bus nupirkti, jai galima skirti daugiau pinigų ir pirkti ne vienadienę, bet brangesnę, reikalingesnę.

Jeigu piniginėje švilpauja rudeniniai vėjai, o dėl neįprastų metų sumažėjo šeimos biudžetas, liūdėti nereikia. Tereikia pasitelkti išradingumą, pvz., nupirkti dovanų komplektą ir jį padalinti, tarkim, mamai kvepalus, o sesei rankų kremą. Arba nupirkti vieną visai šeimai tinkamą dovaną: stalo žaidimą, sulčiaspaudę, kavos aparatą, televizorių, palapinę kitų metų atostogoms. Jeigu nenorite veltui sugaišti laiką ilgiausiai galvodami ir svarstydami, ką nupirkti dovanų, tiesiog įsijunkite internetą ir paspauskite https://pigu.lt/lt/parduotuves. Čia net išrankiausi ras ką nusipirkti.

Tikrai žinau, kad kiekvienas mūsų pasirinks ir išrinks dovanas geriausiai. Juk taip smagu pradžiuginti save ir artimuosius! Tik per skubėjimą, šventes ir žiemos lietų nepamirškit savo piniginės. Tegu ir ji atšvenčia dideles storas Kalėdas!

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-01-19 11:17:47

Intensyvaus šildymo sezono metu padidėja oro užterštumas kietosiomis dalelėmis

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Jonavoje sausio 17 d. vidutinė 24 val. kietųjų dalelių koncentracija aplinkos ore viršijo ribinę vertę.
       2021-01-19 10:59:30

„LTG Infra“ pradeda radijo ryšio sistemos modernizaciją

Lietuvos geležinkelių tinklą valdanti bendrovė „LTG Infra" pasirašė beveik 16 mln. eurų vertės sutartį dėl radijo ryšio sistemos modernizacijos ir priežiūros. Ši GSM-R standarto sistema yra naudojama traukinių eismo valdymui Lietuvoje.
       2021-01-19 10:35:15

„Falcon 9“ į orbitą iškels dar vieną „NanoAvionics“ palydovą

Sausio 22 dieną iš Floridos valstijoje Kanaveralo iškyšulyje esančio kosmodromo turėtų pakilti Elono Musko bendrovės „SpaceX“ raketa-nešėja „Falcon 9“, kuria savo kosminę kelionę pradės dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ palydovas.
       2021-01-19 10:32:00

Praėjusią savaitę elektra Lietuvoje brango 12 proc., dėl šalčių išaugo paklausa

Praėjusią savaitę Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse elektros didmeninė kaina kilo 12 proc. Brangiausiai elektra kainavo Lietuvoje – 59,96 Eur/MWh.
       2021-01-19 10:27:55

Mitybos specialistė pataria, kaip per karantiną susidaryti valgymo režimą

Moksliniame žurnale „Nutrients“ paviešintos klinikinės studijos, atliktos po pirmosios karantino bangos, rodo, jog kilus pandemijai vidutiniškai žmonių kūno masė padidėjo 2-6 kg.
       2021-01-19 09:46:32

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 717 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7057 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 717 naujų koronaviruso atvejų. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 7362
       2021-01-19 08:55:25

Augintinių kailio priežiūra žiemą: ką turėtų žinoti kiekvienas šeimininkas?

Keturkojus nuo šalčio apsaugantis storesnis kailis ne vienam šeimininkui tampa galvos skausmu, o pačiam gyvūnui, kartais, ir ligų priežastimi.
       2021-01-19 07:58:08

Ekspertų patarimai apie vištų dedeklių auginimą ir priežiūrą

Turint ūkį ir nedidelį ūkinį pastatą, galima savo poreikiams auginti vištas dedekles. Šių paukščių priežiūra nėra sudėtinga, vis dėlto reikia šiek tiek žinių, kad būtų užtikrinta, jog vištos augtų sveikos ir dėtų kokybiškus kiaušinius.
       2021-01-19 07:55:30

Duomenų apžvalga: karantino priemonės veikia labai efektyviai

Praeitą savaitę (2021 m. sausio 11–17 d.) gerėjo dauguma pandemijos rodiklių – paros atvejų skaičius, teigiamų tyrimų dalis, į mobiliuosius punktus besikreipiančių simptominių asmenų skaičius, ligoninių užimtumas ir mirčių nuo COVID-19 skaičius.
       2021-01-19 07:51:50

Pastatų išbandymai sniegu: kada namų stogai gali nebeatlaikyti

Ant stogų storėjantys sniego patalai ne tik džiugina akį, bet ir verčia sunerimti dėl gyventojų bei jų turto saugumo. Draudikai ragina žmones nepalikti sniego dangos ant statinių, idant rytoj prasidėjus atodrėkiui ji nepažeistų stogo ar net pastato konstrukcijų.
       2021-01-18 15:17:15

Turintiems bepiločius orlaivius (dronus)

Transporto kompetencijų agentūra praneša, kad nuo 2020 m. gruodžio 31 d. įsigaliojo nauji reikalavimai dronų turėtojams. Visi skrydžiai skirstomi į tris kategorijas – atvirąją, specialiąją ir sertifikuotąją.
       2021-01-18 14:28:25

Lietuvą pasiekė penktoji skiepų nuo COVID-19 siunta – 14040 vakcinos dozių

Pirmadienį į Lietuvą lėktuvu iš Vokietijos buvo pristatyta penktoji dviejų farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtos vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) siunta su 14040 vakcinos dozėmis.
       2021-01-18 14:14:50

Kaip technologijos gali padėti pasirūpinti emocine higiena

Psichologų išskaičiuota pati liūdniausia diena metuose – trečiasis sausio mėnesio pirmadienis, kitaip dar vadinamas „Mėlynuoju pirmadieniu“ (angl. „Blue Monday“). Ši diena – priminimas, kad savo emocine higiena reikėtų rūpintis reguliariai.
       2021-01-18 14:10:02

Penki dalykai, kurių elektromobilių vairuotojai privalo nepamiršti žiemą

Nukritus termometro stulpeliui ir kelius užklojus sniego sluoksniui, kiekvieno automobilio priežiūra reikalauja papildomų pastangų. O jeigu tas automobilis turi ne vidaus degimo variklį, o yra varomas elektra, klausimų kaip jį prižiūrėti žiemą kyla dar daugiau.
       2021-01-18 09:42:32

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 476 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 3583 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 476 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11,9% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 7548
       2021-01-18 08:08:20

Vėjo elektrinės ir žemdirbystė: ką reikia žinoti ūkininkams?

Kalbant apie elektros energijos gamybą iš atsinaujinančių šaltinių, dažniausiai akcentuojamos tokios globalios naudos, kaip švari vietinė elektra, pagaminta neeikvojant žemės išteklių, nedidelis CO2 pėdsakas, pozityvi įtaka klimato kaitai.
       2021-01-18 07:41:40

Vilniaus Stoties rajono konversija perbraižys būsto paklausos žemėlapį

Nekilnojamojo turto (NT) ekspertai prognozuoja, kad po planuojamos Vilniaus Stoties rajono konversijos pakils Stoties, Naujininkų ir Naujamiesčio mikrorajonuose esančio būsto vertė – pokyčiai NT rinkoje turėtų išryškėti po 5-7 metų.
       2021-01-18 07:11:18

L. Slušnys: vaikas per pamokas žaidžia kompiuterinius žaidimus, neužsipulkite jo

Vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys prisipažįsta matantis daugiau nuotolinio ugdymo minusų nei pliusų, ir neabejoja, kad pasibaigus pandemijai vaikai patys norės sugrįžti į mokyklas ir įprastą mokymosi būdą.
       2021-01-18 07:03:51

Kosmetologė pataria, kokia turėtų būti veido odos priežiūra šaltuoju sezonu

„Šaltojo sezono metu daugelis skundžiasi veido odos išsausėjimu – dehidratacija, sudirgimu, paraudimu, dilgčiojimu, pleiskanojimu ir pan. Todėl pagrindinė užduotis žiemą – apsaugoti odą nuo šių nemalonių problemų ir kitų neigiamų išorės faktorių“, - teigia kosmetologė ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytoja Urtė Šveiterienė.
       2021-01-18 06:56:51

Sportas šaltame ore: kada organizmui kyla pavojus

Karantino laikotarpiu dauguma žmonių sportuoja ir mankštinasi gryname ore. Specialistai pataria, kokių saugumo priemonių būtina imtis, kad atšalus orams sportas gamtoje nepakenktų kūnui.
       2021-01-17 09:32:52

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 836 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 5428 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 836 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 12,1% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 7845
       2021-01-16 09:32:52

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1122 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 9540 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1122 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 12,6% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 8500
       2021-01-16 08:48:54

NVSC primena – izoliacijos taisyklių laikytis būtina

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad dėl sąlyčio su COVID-19 užsikrėtusiuoju izoliuoti asmenys privalo laikytis izoliavimo taisyklių, su kuriomis jie supažindinami izoliavimo metu. Tai būtina, kad būtų užkirstas kelias infekcijos plitimui visuomenėje.
       2021-01-15 13:08:12

Žiemiškos sąlygos kelia pavojus darbo vietose

Žemą oro temperatūrą ypač aktualu įvertinti dirbantiesiems lauko sąlygomis. Elektros linijų tiesimo, krovimo, kelių, inžinerinių komunikacijų tiesimo ir remonto, miško kirtimo, teritorijų, gatvių, kiemų valymo, statybos ir kiti darbai, atliekami lauke, nesustoja ir žiemą.
       2021-01-15 10:59:13

Skaitmeninės technologijos drebina tradicinio žemės ūkio pamatus

Prof. Astrida Miceikienė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos kanclerė Vienas autoritetingiausių pasaulio verslo leidinių „Forbes“ 2017 m. išplatino informaciją apie tai, kad mūsų planetoje visiškai be tiesioginio fizinio žmogaus darbo sėkmingai užaugintas ir nuimtas pirmasis derlius.
       2021-01-15 09:32:52

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1149 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 9842 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1149 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 12,9% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 9020
       2021-01-15 08:24:06

Išmaniųjų įrenginių kovos: ar planšetė gali atstoti kompiuterį?

Ribos tarp skirtingų išmaniųjų įrenginių kasmet vis labiau nyksta. Planšetės įgyja vis daugiau funkcijų, galios ir universalumo. Todėl dažnam iškyla klausimas, ar galima apsieiti be stacionaraus ar nešiojamo kompiuterio?
       2021-01-15 08:00:56

Kodėl koronavirusas pavojingesnis nėščiosioms ir gimdyvėms?

„Gimdymo metu labiausiai bijojau, kad per medikų dėvimus apsauginius kostiumus, kaukes, skydelius ir kas keturias valandas besikeičiančias pamainas neišgirsiu, ką man sako gydytojai ir nepadarysiu visko taip, kaip reikėtų“
       2021-01-15 07:54:11

Rizika užsikrėsti COVID-19 liga išlieka ir būnant lauke

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atkreipia dėmesį, kad nesilaikant saugaus atstumo, nedėvint tinkamos apsauginės veido kaukės, užsikrėsti koronavirusu (COVID-19 liga) galima ir būnant lauke, atvirose erdvėse.
       2021-01-15 07:54:11

Jaučiančius COVID-19 simptomus epidemiologai ragina registruotis tyrimui

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai (NVSC), jiems talkinantys savanoriai, atliekantys epidemiologinę diagnostiką, pastebi, kad žmonės neretai, nepaisant jaučiamų koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingų simptomų, delsia registruotis tyrimui.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.