Naujienos

Mokytis negalima nuobodžiauti – kur dėsite kablelį?

2020-12-01 06:47:42

Mokymasis iš namų atvėrė neribotas galimybes ir, žinoma, atnešė dar daugiau iššūkių. Svarbiausia užduotis – atrasti naujų būdų susikoncentruoti ir efektyviai pasiruošti artėjantiems egzaminams. Pasitelkus vos keletą išmanių sprendimų mokytis bus paprasčiau.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalinasi septyniais būdais, kurie padės sėkmingai mokytis ir laikyti egzaminus nuotoliniu būdu.

1. Planuokite savo laiką. Užduočių, rašto darbų ir egzaminų gausybėje jums gali padėti elektroniniai planuokliai. Rekomenduojame išbandyti nemokamą „Google Keep“ įrankį. Tai skaitmeninė užrašų knygutė, kuri leidžia greitai sukurti užrašus ir vėliau pasiekti juos „Google“ debesyje iš bet kurio kito įrenginio. Darbų sąrašams čia galima sukurti priminimus, o patį tekstą įmanoma padiktuoti balsu – programa atpažins žodžius ir juos užrašys.

Naudingas bus ir nemokamas „My Study Life“ sprendimas. Šis išmanus kalendorius padės susidėlioti paskaitų, užduočių, atsiskaitymų ir egzaminų tvarkaraštį. Įrankiu naudotis paprasta – tiesiog sukelkite savo projektus, nustatykite priminimus ar sukurkite darbų sąrašą. Taip visus savo studijų planus galėsite organizuoti ir peržiūrėti vienoje vietoje.

2. Mokykitės produktyviai. Nusprendus kelias valandas pasimokyti ar padirbėti prie tam tikrų užduočių, svarbu nesiblaškyti ir dirbti nepertraukiamai. Petraukėles reikėtų daryti tik tam skirtu laiku. Tiksliai nustatydami kiek laiko skirsite užduočiai, ir kiek poilsiui, išvengsite darbų atidėliojimo ir dirbsite ar mokysitės daug efektyviau.

Populiariai „Pomodoro“ produktyvumo technikai yra skirta daug įvairių programėlių ir platformų. „Android“ naudotojams rekomenduojame išbandyti ypač funkcionalią „Brain Focus Productivity Timer“ aplikaciją, o „iPhone“ naudotojams – Lietuvoje sukurtą „Pomodone“ programą. Tokį įrankį taip pat galite patogiai įsijungti naršyklėje, pavyzdžiui, pomodor.app/timer arba marinaratimer.com.

3. Susikaupkite. Kartais susikaupti ruošiant namų darbus ar rengiantis egzaminui yra tikras iššūkis. Sprendimas – izoliuoti išorės trukdžius natūraliais gamtos garsais, kurie padeda susikoncentruoti. „White Noise Generator“ („Android“ naudotojams) arba „White Noise“ („iPhone“ naudotojams) sprendimai būtent tai ir atlieka – generuoja baltąjį triukšmą. Tai yra gerai žinomas akustinis fenomenas, kai skirtingų dažnių garsai susilieja į harmoningą visumą ir yra girdimi tuo pačiu intensyvumu.

Lapų šlamesys, upės vandens čiurlenimas, į stiklą beldžiantis lietus ar susilieję foniniai garsai jaukioje kavinėje yra puikūs baltojo triukšmo pavyzdžiai. Moksliškai įrodyta, kad klausantis baltojo triukšmo yra stimuliuojamos tos smegenų dalys, kurios atsakingos už dėmesį ir koncentraciją. Tokio tipo grojaraščių galite rasti ir „Youtube“ ar „Spotify“ muzikos platformose.

4. Pasinaudokite „Google Mokslinčiaus“ įrankiu. Kiekvienam studentui rengiančiam mokslo darbą pravers specializuota „Google Mokslinčiaus“ (angl. Google Scholar) sistema mokslinės informacijos paieškai. Joje galima lengvai rasti recenzuotus mokslo darbus, disertacijas, knygas, santraukas ir kitą mokslinę literatūrą įvairiose mokslinių tyrimų srityse. Pirmame paieškos sistemos puslapyje bus rodomi daugiausiai cituojami dokumentai.

Tam, kad mokslinių dokumentų paieška visuomet būtų po ranka, į savo „Google Chrome“ naršyklę galite įsidiegti „Google“ mokslinčiaus mygtuką. Šis plėtinys bus naudingas kaskart prireikus svarių mokslinių šaltinių savo rašto ir studijų darbams.

5. Efektyviai bendradarbiaukite su kitais studentais. Net ir tęsiant studijas iš namų labai svarbus išlieka komandinis darbas ir bendravimas su savo studijų draugais. Grupines užduotis pradėkite nuo platformos bendradarbiavimui pasirinkimo. Svarbu, kad ji turėtų bendrai prieinamą „debesį“, kuriame galėtumėte kurti ir redaguoti dokumentus kartu su kitais grupės nariais.

Tokį nemokamą paslaugų paketą siūlo „Google Workspace“. „Google Drive“ debesyje susikurkite darbo aplanką, kuriame visi grupės nariai galės kurti ir redaguoti bendrus „Google Docs“, „Google Slides“ ar kitus dokumentus. Dizaino darbams pravartu išbandyti įrankį „Canva“ – čia taip pat vienu metu visi komandos nariai gali redaguoti bendrus dokumentus.

Prieš pradėdami grupinį mokslo darbą, susidarykite aiškų veiksmų planą ir pasiskirstykite atsakomybėmis. Komandinis darbas atliekamas greičiau ir efektyviau, kai kiekvienas narys turi jam priskirtas tikslias užduotis. Taip pat rekomeduojama reguliariai organizuoti bendras vaizdo konferencijas ir aptarti atliktus darbus „Zoom“, „Google Hangouts“, „Skype“ ar kitais pasirinktais vaizdo transliavimo sprendimais.

6. Nepamirškite matematikos. Jei studijose jums prireikia matematikos žinių ar norite prisiminti svarbiausias matematines formules, padėti gali puikiai vertinamas „Mathway“ įrankis. Jis įveiks viską – nuo paprastosios algebros ir aritmetikos iki trigonometrijos, integralinių ir diferencialinių skaičiavimų. Jums tereikia įrašyti turimus užduoties duomenis arba juos nufotografuoti, o aplikacija pateiks atsakymą. Užsisakę mokamą programėlės versiją, kartu su atsakymais gausite ir išsamius paaiškinimus, kurie padės geriau išanalizuoti ir suprasti užduotį.

Taip pat galite išbandyti šiek tiek paprastesnę, bet ne mažiau naudingą „Photomath“ programėlę. Čia galėsite pasirinkti norimą sprendimo būdą, sprendinius peržiūrėti žingsnis po žingsnio principu ir spręsti net ir kompleksinius matematinius uždavinius. Aplikacija yra visiškai nemokama. Be to, veikia net ir be interneto ryšio.

7. Mokytis turi būti įdomu. Įsigilinti į paskaitų medžiagą ir pasiruošti testui galite ir žaidimo forma. Nemokamas studijų įrankis „Quizlet“ siūlo mokytis specialių mokymosi kortelių principu. Toks metodas padeda gerai įsiminti reikalingą informaciją ir yra smagus būdas pasitikrinti savo žinias.

Šiuo sprendimu jau naudojasi daugiau nei 50 mln. studentų visame pasaulyje. Čia galima pasinaudoti jau sukurtomis studijų kortelėmis įvairiomis temomis arba sukurti savo korteles. Taip pat galėsite lavinti savo atmintį, atlikti bandomuosius testus ar pasidalinti kortelėmis su studijų draugais.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-01-26 15:41:21

Vilniaus TV bokštas rengiamas rekonstrukcijai

Prieš kiek daugiu nei keturis dešimtmečius pastatytas Vilniaus TV bokštas iki šiol nebuvo kapitaliai remontuojamas, tačiau atliktos ekspertizės išvadose teigiama, jog būtina iš esmės rekonstruoti tiek pagrindinę pastato konstrukciją, tiek vidaus infrastruktūros tinklus.
       2021-01-26 15:37:34

Dalis vaikų grįš į sostinės mokyklas: ką svarbu žinoti tėvams

Švietimo ir mokslo ministerija praėjusią savaitę paskelbus, jog dalis vaikų jau galės grįžti į mokyklas, Vilniaus savivaldybėje ugdymo įstaigas lanko 272 pradinukai ir 443 mokymosi sunkumus patiriantys vaikai, suformuotos 228 grupės.
       2021-01-26 12:23:37

Persikvalifikavimas: būdas užsitikrinti stabilesnį rytojų

Pasikeitęs gyvenimo ritmas privertė sustoti daugybę verslų, o anot Užimtumo tarnybos direktorės Ingos Balnanosienės pandemijos metu labiausiai nukentėjo ne konkrečios profesijos atstovai, o sektoriai.
       2021-01-26 12:19:16

Ekspertų taryba siūlo toliau tęsti karantino priemones

Ekspertų taryba, įvertinusi epidemiologinę šalies situaciją, konstatuoja, kad iki šiol Ekspertų tarybos siūlytos ir Vyriausybės įgyvendintos epidemijos valdymo priemonės duoda teigiamą rezultatą:
       2021-01-26 10:55:29

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 686 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7784 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 686 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 10,7% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 6551
       2021-01-26 09:49:52

10 negirdėtų „iPhone“ triukų, kurie pakeis jūsų gyvenimą

Išmanieji telefonai turi daugybę kasdienybei palengvinti skirtų funkcijų. Tačiau ne visas jas naudojame, o dalies jų net nežinome. Štai „iPhone“ gerbėjai gali pasitikrinti, kiek iš žemiau įvardintų funkcijų naudoja, o kiek jų girdi pirmąjį kartą.
       2021-01-26 09:36:23

Dėl gausaus sniego sutriko laiškininkų bei kurjerių veikla

Lietuvos paštas perspėja, kad dėl gausaus sniego ir dėl to pablogėjusių eismo sąlygų, gali sutrikti laiškininkų bei kurjerių darbas, todėl gyventojus prenumerata, laiškai bei siuntos gali pasiekti vėliau.
       2021-01-26 09:30:29

Karpis: patarimai, kaip vartoti ir gardūs receptai

Lietuvių nuo seno pamėgtas karpis – iki šiol nepraranda savo populiarumo. Ši žuvis ne tik dažnai puošia šventinį gyventojų stalą, bet pamėgta vartoti ir kasdien. Karpis – skanus, lengvai pagaminamas, pasižymi ir įvairiausių vitaminų bei gerųjų medžiagų gausa.
       2021-01-26 09:03:42

Nudegimai, pirma pagalba nudegimų atvejais

Odos nudegimą paprastai sukelia tiesioginis sąlytis su ugnimi ar įkaitusiais daiktais, sausas karštis, trintis, karšti skysčiai ar garai, rūgštys, šarmai, elektros srovė, radiacija.
       2021-01-26 08:58:58

Ar bitkoinas ir pelenuose žiba?

Bitkoino − pirmosios ir populiariausios kriptovaliutos − kaina per pastaruosius kelerius mėnesius padidėjo maždaug keturis kartus. Ji šių metų pradžioje viršijo 40 tūkst. JAV dolerių už vieną bitkoiną. Tiesa, netrukus bitkoino kaina smuktelėjo ketvirtadaliu.
       2021-01-26 08:49:55

Draudikai įspėja: atėjus snygiui, vairuotojams teks atsiminti, ko mokėsi

Paskelbus apie į šalį atėjusį snygį, kuris truks kelias paras, draudikai perspėja vairuotojus apie pavojus keliuose ir siūlo prisiminti, ko mokėsi vairavimo mokyklose.
       2021-01-25 13:28:56

HELLA Lietuvoje pradeda gaminti degalų valdymo modulį: mažins CO2 išmetimą

Dvejus metus Lietuvoje veikianti „HELLA Lithuania“ pradeda gaminti degalų valdymo modulį, skirtą vokiečių gamintojo premium klasės automobiliams. Bendrovės produktas bus skirtas prisidėti prie automobilių išmetamo anglies dioksido mažinimo ir kartu užtikrinti efektyvesnį automobilių veikimą.
       2021-01-25 09:45:37

Praėjusią parą Lietuvoje registruotas 541 naujas koronaviruso atvejis

Atlikus 3832 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas 541 naujas koronaviruso atvejis. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 10,8% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 6726
       2021-01-25 09:39:18

Lietuvoje – virtualus TVF ekspertų vizitas

andien finansų ministrė Gintarė Skaistė susitiks su Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovu Lietuvai Borja Gracia bei kitais TVF ekspertais, kurie analizuoja Lietuvos ekonominę situaciją ir ateities perspektyvas.
       2021-01-25 09:18:20

LVŽS siūlo I. Šimonytės Vyriausybei konkrečius COVID-19 suvaldymo būdus

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, matydama, jog I. Šimonytės vadovaujama Vyriausybė ir dabartinis operacijų vadovas Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys neturi konkretaus ir apčiuopiamo priemonių plano,
       2021-01-25 09:12:18

P. Štreimikytė apie darbą startuoliuose: mane patraukė dinamika ir inovacijos

Šiais laikais vienos paklausiausių profesijų yra susijusios su informacijos ir ryšių technologijų (IRT) naudojimu. Kasdien atsiranda tokių pozicijų, apie kurias mokykloje niekas tikrai nepasakojo. Viena tokių – gamybos ir inovacijų vadovė.
       2021-01-25 08:47:51

Pandemijos įtaka IT: kokias silpnybes išryškino ir galimybes atvėrė?

Pandemija privertė įmones ir organizacijas ieškoti sprendimų, kurie leistų dirbti visiškai naujomis sąlygomis. Taip pat išryškėjo, kaip stipriai įvairiose gyvenimo srityse esame priklausomi nuo informacinių technologijų, kompiuterių tinklo, interneto greitaveikos, IT sistemų saugumo ir patikimumo.
       2021-01-25 08:00:34

Dar Sausio 13-ąją Rimantas Pleikys dalinosi įrašu FB apie radijo veiklą

"PRIEŠO PAUNKSMĖJE: KAIP KOMERCINIAI TRANSLIUOTOJAI PADĖJO NACIONALINIAM RADIJUI Pirmieji nevalstybiniai transliuotojai "M-1" ir "Radiocentras" (abi firmas įsteigė bendrovė "LOS Centras") buvo Lietuvos informacinio sąjūdžio dalis, pralaužusi valdžios kontrolės ledus radijo eteryje.
       2021-01-25 07:09:34

Kuo sunkesnis Dakaras, tuo didesnis #iGo2Dakar projekto vaidmuo

Prieš savaitę finišavusį Dakaro ralį Saudo Arabijoje galima vadinti mažu stebuklu. Nors praėjusių metų spalį ralyje užsiregistravę lenktynininkai gavo Saudo Arabijos princo Khalido Bin Sultano Al Faisalo oficialų pranešimą, kad ralis tikrai įvyks, nes COVID-19 situacija šalyje suvaldyta, vėliau ėmė dėtis keisti dalykai.
       2021-01-24 09:53:27

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 773 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 5623 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 773 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 10,8% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 6660
       2021-01-23 09:43:57

Praėjusią parą Lietuvoje registruotas 1001 naujas koronaviruso atvejis

Atlikus 9220 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas 1001 naujas koronaviruso atvejis. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 6730
       2021-01-23 09:07:36

Žiemą lietuviai pirmenybę teikia netikėto skonio daržovių sultims

Sveikesnės gyvensenos tendencijos skatina atidžiau rinktis ne tik maistą, bet ir gėrimus. Pavyzdžiui, vis dažniau pirmenybė teikiama natūralioms sultims.
       2021-01-23 07:01:01

Vaidotas Zemlys - Balevičius matematiškai apie pandemiją Lietuvoje

"Logaritminė skalė parodo kad dar tik pradedam valdyti epidemiją. Nors kritimas buvo nuo 3000 7 dienų vidurkio per piką iki 1000 7 dienų vidurkio dabar, logaritminėje skalėje tai neatrodo įspūdingai.
       2021-01-22 17:30:58

Socialdemokratų partijos pirmininkas G. Paluckas atsistatydina

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas traukiasi iš užimamų pareigų. Apie tokį savo sprendimą penktadienį jis pranešė LSDP tarybai.
       2021-01-22 15:05:19

COVID-19 iššūkiai Vilniuje: poliklinikos pamažu atsiveria pacientų vizitams

Vilniuje, kaip ir visoje Lietuvoje, pastarosiomis savaitėmis sumažėjus užsikrėtimų COVID-19 skaičiui, ambulatorinių ir stacionarinių paslaugų teikėjai rengia atsargias schemas sugrįžimui prie įprasto darbo organizavimo.
       2021-01-22 10:20:25

Asmeninė kavinė namuose: kaip technologijos keičia kavos gėrimo tradicijas

Daugelis savo ryto neįsivaizduoja be gardžios kavos puodelio. Šis ritualas suteikia dienai energijos  bei skatina žvaliai kibti į darbus. Daugiau laiko praleisdami namuose, norime mėgautis lyg prabangioje kavinėje ruošto gėrimo skoniu.
       2021-01-22 10:10:10

Vilniaus TV bokštas efektingu šviesų šou sveikins Vilnių

Sausio 24 ir 25 dienomis Vilniaus televizijos bokštas nušvis naujomis spalvomis, taip sveikindamas 698 metų sukaktį švenčiantį Vilniaus miestą, jo gyventojus ir svečius. Šviesų, kintančių pagal muziką, šou bus surengtas kaip jungtinis Vilniaus šviesų festivalio, Telecentro ir radijo stoties M1 kūrybos projektas.
       2021-01-22 10:02:06

Pažinkite savo darbuotojus: kas slepiasi po X, Y ir Z kartomis

Personalo specialistai per karantiną dažnai išgirsta prašymą „sucementuoti komandą“, sutvirtinti prie skirtingų ekranų dirbančių žmonių motyvaciją, tarpusavio bendravimą, darbo etiką.
       2021-01-22 09:57:12

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 1032 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 9568 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 1032 nauji koronaviruso atvejai. Per paskutines 7 dienas teigiamų tyrimų dalis: 11,1% Patvirtintų atvejų skaičius per paskutines 7 dienas: 6957
       2021-01-22 09:55:09

Senjorės Irenos patirtis: technologijos padeda ir karantiną leisti Kipre

Netrukus 71–ąjį gimtadienį švęsianti Irena Armanavičienė jį sutiks Kipre, kur gyvena jau nuo lapkričio pabaigos – mat dėl pandemijos aplinkybių atšaukus skrydžius žiemą leisti tenka šioje Viduržemio jūros saloje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.