Naujienos

Ingrida Šimonytė laisvinimų klausimu

2021-02-03 23:48:40

"Vos prieš savaitę vienas svarbiausių epidemiologinės situacijos rodiklių, kuriais remdamiesi priskiriame situaciją vienam ar kitam scenarijui, nukrito žemiau 500 atvejų/100 tūkst.gyventojų per 14 dienų ribos.

Tai gerai, kadangi rodiklis ir toliau mažėja, tačiau reikia matyti ir pilnesnį paveikslą - antai Vilniaus miesto savivaldybėje nuo 500 ribos situaciją kol kas teskiria vis 0,21 atvejo, o bendrą rezultatą labiau tempia nemažos dalies likusios Lietuvos padėtis. Tad nors gerėjančias tendencijas tvirtina ir kai kurie kiti rodikliai, situacija išlieka trapi - iki tų 500 atvejų nuo dar žemesnio lygio nei esame šiandien priešingoje ciklo fazėje užaugome per dvi dienas.

Ne viena ES šalis pastaruoju metu vėl sugriežtino karantino reikalavimus. Buvo ir tokių, kurios buvo tikrai puikių rezultatų pasiekusios, bet viruso mutacija pasiuntė tuos pasiekimus į nokdauną. Nebūdama didžiausiose tarptautinio susisiekimo kryžkelėse Lietuva turi šiokią tokią privilegiją, tačiau visiškai apsisaugoti negali.

Greičiausiai džiugesys dėl pasiekto C scenarijaus galbūt paskatino drąsiai teikti siūlymus, jog jau jau gali būti atlaisvinta tas ar anas. Buvome sutarę, kad remdamiesi ekspertų pasiūlytais keturiais scenarijais paskelbsime viešą dokumentą, kuriame būtų sudėliotos prielaidos dėl vieno ar kito apribojimo keitimo. Pagal tą dokumentą ateityje Vyriausybė priimtų konkrečius sprendimus situacijai kintant. Tokio dokumento projektas buvo svarstomas VESKe ir buvo pateiktas svarstyti Ekspertų grupei, kuri savo svarstymus baigė vakar vakare ir surašė savo pastabas.

Ar tai, kad Ekspertai surašė pastabas prieštaraujančias vienai ar kitai idėjai, reiškia, kad Vyriausybė negali priimti sprendimų? Ne, nereiškia. Tokių situacijų jau buvo. Pvz., karantino sugriežtinimo pradžioje buvo siūloma uždaryti darželius, ko nepadarėme be kita ko ir dėl tėvų psichikos sveikatos sumetimų. Nors galima gana patikimai lažintis, kad tą sprendimą priėmus šiandien situacijai naujų susirgimų statistikoje veikiausiai būtų geresnė. Didelė dalis ekspertų nepritarė ir slidinėjimo vietų atvėrimui.

Visgi, kiekvienas toks nuomonių išsiskyrimas yra ne šiaip pagrindas "politiniam sprendimui", kurį Vyriausybė be jokios abejonės gali daryti. Vyriausybė turi sutarti, kad ji tokį sprendimą daro ir prisiima atsakomybę už jo pasekmes. Galiausiai, pastabas teikiantys žmonės, skiriantys ministrų kūrybos vertinimui savo laiką, turi teisę į elementarų padorumą - t.y. įsitikinimą, kad pastabos bent jau buvo perskaitytos, aptartos ir įvertintos vienaip ar kitaip.

Tad kas toliau? Kito pirmadienio VESKui tikėčiausi atnaujinto schemos - ten kur ekspertų pastabos priimtinos patobulinus, ten, kur ne - aiškių alternatyvų, dėl kurių Vyriausybė galėtų apsispręsti. Yra sutarta, kad pirmadienį tam tikslui ir Vyriausybės pasitarimą bei posėdį organizuosime, ypač jeigu Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengs koncepciją paramos priemonės, kuri motyvuotų smulkaus ir vidutinio verslo atstovus testuotis patiems ir testuoti savo darbuotojus. Kartu galbūt pavyks parengti ir papildomo veiklų laisvinimo algoritmą toms savivaldybėms, kur situacija yra gera ir neblogėjanti, t.y. kurios atskirai paimtos yra jau arčiau scenarijaus B.

Nesu niekur dalijusi pažadų, kad šiandien bus priimti kokie nors paties karantino lengvinimai, juoba, kad ir anksčiau skelbtuose karantino scenarijuose C scenarijuje net nebuvo numatytas kontaktinių paslaugų teikimo sąlygų keitimas. Prekybos - taip. Ar tai reiškia, kad paslaugų teikimo sąlygų nekeisime iki pars scenarijaus B, iki kurio toli? Ne, nereiškia. Galimas kitas sprendimas, bet dėl jo pirmiausia turime sutarti ir sutarti prisiimti už jį atsakomybę. Bet kaip ir minėjau, C scenarijuje esame vos kelios dienos ir tikrai dar nevisur. Apgailestauju, kad viešos diskusijos, kurių šios Vyriausybės veikloje netrūksta, kažkieno buvo priimtos už padarytus sprendimus, kurių Vyriausybė dar nebuvo padariusi.

Nė kiek neabejoju, kad pirmadienį pavyks sutarti dėl principinės karantino laisvinimo schemos, o atviri klausimai - dėl konkrečių nemaisto prekybos ir paslaugų atvėrimo etapiškumo ir sąlygų - bus išspręsti. Labai svarbu kuo greičiau sugrąžinti vaikus į mokyklas, suprantamas noras imtis įprasto verslo, tačiau dar svarbiau nepatekti į yo-yo spąstus.

Ar bus kitą savaitę ir paties karantino nutarimo pakeitimų? Greičiausiai, jeigu sutarta karantino laisvinimo schema tai leis, o mūsų judėjimas žemyn nuo atvejų kalno bus tik dar labiau įsitvirtinęs. Niekam nereikės nieko "reikalauti", "tėkšti", "rėžti" ar "atsikirsti", nes esu tikra, kad tiesiog sutarsime dėl racionalaus sprendimo.

O šįvakar atsiprašau už lūkesčius, kurie nevalia buvo sukelti. Manau, kad už tai atsiprašinėti yra vis tiek maloniau, nei dėl sprendimų, kuriuos reikia atšaukti."

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:2021-02-04 11:11:59 / Tomas

Štai kaip Vyriausybė turi dirbti. Sakyčiau pavyzdys, tik neramina Aušrinės Armonaitės išsišokimai su pasiūlymais vėl karantiną atlaisvinti. Dar tikrai anksti vėl kontaktuoti ir virusus platinti.

2021-02-04 07:00:21 / Tadas

Bravo.

2021-02-04 01:28:33 / Mindaugas Stankunas

Šiandiena nemažai daliai mūsų tapo nusivylimo diena. Manau, kad neverta sakyti kodėl. Vakar vykusiame ekspertų pasitarime tikrai buvo karšta. Nepamenu, kad būtų taip aštriai diskutuota. Na mūsų diskusijos rezultatus ir Vyriausybės sprendimą jau žinote. Ar tai geri sprendimai? – Ne. Ar jie galėjo būti kitokie? – Tikriausiai taip. Bet... (kaip visada)... situacija išlieka dar įtempta. Keli skaičiai:

- Nors šiandien mus nudžiugino tik 760 naujų COVID-19 atvejų, bet lygiai prieš savaitę turėjome 1283.

- Šiuo metu ligoninėse vis dar gydoma 1215 COVID-19 pacientų, iš kurių 1034 reikia deguonies kaukių, o reanimacijoje 153. Nors šie skaičiai yra ženkliai mažesni nei buvo gruodžio mėn, bet dar labai dideli.

- Du iš didžiųjų Lietuvos miestų vis dar yra D lygyje: Vilnius – 502 / 100 000 gyv. ir Klaipėda 504 / 100 000 gyv.

- Teigiama testų dalis 9,2 proc.

Tad aš sakyčiau, kad kol kas mes C lygyje stovime „tik viena koja“. O dar tos britiškos viruso atmainos buvimas mus verčia labai apgalvotai daryti sprendimus. Vis tik visi mūsų skaičiavimai rodo, kad šios teigiamos COVID-19 tendencijos niekur nedings ir mes priežasčių džiaugtis turėsime daugiau ir daugiau. Manyčiau, kad artimiausioje perspektyvoje galima būtų svarstyti galimybes skirtingus apribojimus taikyti atskiroms savivaldybėms (jei išlaikomas judėjimo ribojimas). Yra savivaldybių, kuriose epidemiologiniai rodikliai atrodo tikrai gerai ir jau tokios plačios kontrolės priemonės nebeduoda ženklaus efekto. Kiek žinau, kad tokios diskusijos yra prasidėjusios, aš jas palaikau ir tikiuosi bus pasiekti rezultatai.

2021-02-04 01:21:22 / Vytautas Kasiulevicius

Koalicinei Lietuvos Respublikos Vyriausybei dar nėra dviejų mėnesių. Visgi pandemijos situacija stabilizuota, vakcinų tiekimas vyksta, skiepijimo tempai viršija Europos vidurkį. Kai daugelyje šalių komendanto valandos, nėra vietų ligoninėse, mūsų šalis keliauja slidinėti ir pradeda atsiverti.

Naujų viruso atmainų plitimo rizika ar ekonomika, kirpyklos ar mokyklos, parduotuvės ar slidinėjimo centrai? Dar niekada ekspertams Lietuvos istorijoje valdžia neperdavė tiek sprendimo teisių, kaip šį kartą. Ir tai nėra labai mielas darbas vertinti rizikas, kai renkiesi tarp blogo ir blogesnio. Aš nuoširdžiai nepavydžiu mano kolegoms, kurie šiomis dienomis Ekspertų Taryboje priima sudėtingus spendimus. Ir tikrai nepavydžiu mūsų valdžiai, kuriai reikia nuspręsti, kiek įsiklausyti į ekspertų nuomonę, o kada priimti kitokį sprendimą.

Tačiau laisvos visuomenės demokratinė valdžia skiriasi nuo autoritarinės tuo, kad ji nesijaučia visada teisi ir yra linkusi klausytis. Demokratinės valdžios niekada nebus tiek daug žiniasklaidoje, jos ,,viduje" visada gyvuos skirtingos nuomonės. Tai sukuria nenuoseklumo pojūtį, bet ar jūs tikrai norite kasdieną iš kiekvieno lygintuvo skambančios vieno lyderio vienos tiesos?

Autoritarams ar juos į juos bandantiems lygiuotis lyderiams sekasi tik todėl, kad jie moka manipuliuoti skaičiais, paslėpti mirtis po storais melo kilimais, o tiesą atskleidusius nutildyti. Kol tokių triukų mano rinkta valdžia nedaro, aš galiu jai būti kantrus bent jau pirmasias 100 dienų.

Daugiau naujų naujienų
       2021-07-28 12:37:14

Ekspertė pataria, kokį maistą turėtume valgyti, kad padidintume savo ištvermę

Užsiimant fizine veikla – sveikas ir subalansuotas maistas yra būtinas, norint pasiekti gerų rezultatų. Su mityba derinamas sportas suteiks daugiau energijos ir ištvermės, padės sumažinti nuovargį ir pagerins pasiekimus.
       2021-07-28 10:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 337

Atlikus 12693 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 337. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-28 10:17:17

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam.
       2021-07-28 06:22:20

Pandemija išryškino specialistų trūkumą – kaip įmanoma to išvengti?

Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų pajėgumų, ar dėl koronaviruso pandemijos pakitusių tiekimo grandinių. Daugeliu atvejų nebuvo įvertinti poreikiai, pokyčiai, nesuplanuoti ir nesuprojektuoti scenarijai, nes daugeliui net nekilo mintis, kad šiuos veiksmus atlikti būtina.
       2021-07-27 11:13:38

Trys patiekalai iš kiaulienos mentės: išbandykite burnoje tirpstančius receptus

Kiauliena – viena populiarausių mėsos rūšių. Vasarą iš kiaulienos gaminami šašlykai, kepsniai ir įvairiausi troškiniai. Gintaras Bačkovas, prekybos tinklo „Iki“ mėsos ekspertas, sako, kad šią mėsą paruošite itin skaniai, jei atkreipsite dėmesį, kam geriausiai tinkamos skirtingos jos dalys.
       2021-07-27 09:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 211

Atlikus 13426 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 211. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-27 08:34:57

NVSC specialistai: „Šiuo metu negali būti ignoruojami net menkiausi simptomai

„Galvojau, jog peršalau dėl netinkamai pasirinkto kondicionieriaus automobilyje režimo ar skersvėjo namuose, kai gelbėjausi nuo vasaros kaitros, todėl tirtis dėl koronavirusinės infekcijos neskubėjau“.
       2021-07-27 08:05:30

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių, rodo naujausi moksliniai tyrimai.
       2021-07-26 15:23:35

Išsigelbėjimas keliaujantiems: 5 programėlės, kurias būtina turėti prieš kelionę

Atlaisvinus karantiną ir atvėrus sienas su užsienio šalimis, vis daugiau lietuvių ryžtasi keliauti tiek svetur, tiek Lietuvoje. Šiemet birželį skrydžių srautas buvo perpus didesnis ne praėjusiais metais tuo pat metu, rodo Lietuvos oro uosto duomenys.
       2021-07-26 14:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 96

Atlikus 4253 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 96. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-26 12:53:41

5 traškių marinuotų agurkėlių paslaptys ir korėjiečių pamėgtas receptas

Vasarai įpusėjus vis dažniau pradedame galvoti apie konservuotų daržovių atsargas. Šiuo metu, kai yra pats agurkų derėjimo pikas, puikus laikas užsiimti agurkų konservavimu.
       2021-07-26 12:15:14

Ieškant gamtinių dujų vagystės – rastas sandėlis vogtų daiktų

Atliekant pranešimo apie galimą dujų vagystę tyrimą, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) Verslo atsparumo skyriaus darbuotojas Andrejus Pavlovas kartu su kolegomis iš apskaitų valdymo komandos ne tik nustatė stambų dujų vagystės faktą, kurio preliminari žala gali siekti apie 11 tūkst. eurų, bet ir kitas, galimai nusikalstamos, veiklos apraiškas.
       2021-07-25 11:47:30

Ką galima pasiimti iš viešbučio kambario ir kaip neišgąsdinti kaimyno lėktuve

Atostogų metu mes norime atsipalaiduoti, nevaržyti savęs, pamiršti taisykles. Tačiau ir keliaujant nedera užmiršti gero elgesio principų – jie gali padėti lengviau gauti tai, ko norite.
       2021-07-25 10:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 189

Atlikus 7127 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 189. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-25 09:28:14

Vargina kiekvieną vasarą užklumpanti alergija? Technologijos gali pagelbėti

Vasara ne vienam žmogui asocijuojasi ne tik su malonumais, bet ir su alergija, kurią atneša užterštas oras, žiedadulkės ar net saulė.
       2021-07-24 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 231

Atlikus 13030 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 231. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-23 13:24:27

Apgaulingos sukčių svetainės – kaip ant delno, tačiau jų niekas neblokuoja

Lietuvoje veikianti dirbtinio intelekto taikyme ir kibernetiniame saugume besispecializuojanti informacinių technologijų įmonė UAB „Acrux cyber service“, bendradarbiaudama su kibernetinio saugumo analitiku Dariumi Povilaičiu, atliko tyrimą.
       2021-07-16 13:38:17

Finansiniai sukčiai užsirovė: pabandė apgauti banko valdybos narį

Pastaruoju metu itin suaktyvėję telefoniniai sukčiai atakuoja Lietuvos gyventojus, tačiau ir jiems pasitaiko blogų dienų: „specialistė“ paskambino „Luminor“ banko technologijų tarnybos vadovui Iljai Sovetovui, kuris pokalbį panaudojo informacijai apie sukčių metodus gauti.
       2021-07-16 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 82

Atlikus 7995 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 82. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-16 11:52:54

Darbdavių vilionės: kaip į organizaciją pritraukti stiprius darbuotojus?

Daugelio darbuotojų svajonė – pasiekti tokį profesinį lygį, kad darbdaviai eitų dėl jų iš proto. Tačiau net ir esant itin geidžiamu darbuotoju rinkoje, ar nuolat linksniuojamu perspektyviu IT specialistu, neretai tenka pasukti galvą, kuri gi įmonė užtikrins lūkesčius ar asmenines vertybes atitinkančią aplinką bei padės pakelti karjerą į dar aukštesnį lygį.
       2021-07-16 10:40:26

Karščio pavojus augintiniams: kaip automobilyje turėtų keliauti keturkojai

Karštomis vasaros dienomis Lietuvos keliuose vis dažniau galima pamatyti kartu su šeimininkais automobiliu keliaujančius ir jų augintinius.
       2021-07-15 19:19:35

Karantinas ir nuotolinis darbas išryškino naujas tendencijas IT darbo rinkoje

Hibridinį darbo modelį, kuomet dalį darbo savaitės darbuotojai dirba biure, dalį nuotoliniu būdu, taiko vis daugiau įmonių visame pasaulyje.
       2021-07-15 16:11:27

Keičiant automobilių taršos mokestį, pradedama transporto transformacija

Ateinančius penkerius metus viešojo transporto ir mikromobilumo infrastruktūros proveržiui pasiekti valstybė investuos 750 mln. eurų iš ES fondų, o 2023-2030 m. laikotarpiu savivaldybėse autobusų ir dviračių judumui plėtoti dar apie 1 mlrd. eurų sukaups Darnaus judumo fondas.
       2021-07-15 16:07:22

Ekspertai pataria: kaip suporuoti „Apple“ įrenginius su „Android“ išmaniuoju

Visi technologijų gigantės „Apple“ įrenginiai kuriami taip, kad sklandžiai ir patogiai veiktų tarpusavyje. Tačiau, ką daryti, jei turite tik vieną ar kelis šio gamintojo įrenginius ir norite juos naudoti kartu su „Android“ išmaniuoju?
       2021-07-15 16:03:22

Paskelbus mirčių statistiką – kardiologų įspėjimai

Išankstiniais Higienos instituto duomenimis, praėjusiais metais mirė 43 547 žmonės – 5 tūkst. daugiau nei užpernai. Nors COVID-19 liga figūruoja tarp keturių pagrindinių mirties priežasčių, kraujotakos sistemos ligos vis dar pirmauja.
       2021-07-15 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 102

Atlikus 8602 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 102. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-14 13:53:46

Piknikas gamtoje: kas vilioja vabzdžius ir kaip jų išvengti?

Piknikas gamtoje šiltuoju metų laiku vilioja ne tik žmones, bet ir saldžiamėgius vabzdžius, tokius kaip bitės, širšės ar skruzdėlės.
       2021-07-14 12:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 80

Atlikus 8847 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 80. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-07-13 19:30:27

3 „Bluetooth“ galimybės: perkels failus ir per nuotolį leis valdyti kompiuterį

Bevieliu ryšiu „Bluetooth“ bendraujantys įrenginiai jau nieko nebestebina – šiandien šią technologiją palaiko visi kompiuteriai, telefonai ir daugybė kitų išmaniųjų prietaisų.
       2021-07-13 11:32:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 86

Atlikus 9814 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 86. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.