Naujienos

Mobiliųjų žaidimų tendencijos: ko galime tikėtis 2021 metais?

2021-02-18 07:59:29

Mobiliųjų žaidimų rinka šiandien ne tik nuolat plečiasi, bet savo pajamomis jau lenkia kino ir muzikos industrijas kartu sudėjus. Remiantis „GameAnalytics“ statistika, pirmame 2020 metų ketvirtyje aktyvių mobiliųjų žaidimų žaidėjų skaičius paaugo net 46 proc. – nuo 1,2 mlrd. Iki 1,75 mlrd per mėnesį.

Tuo metu pasaulinė žaidimų analitikos bendrovė „Newzoo“ skaičiuoja, kad 2020-ųjų pabaigoje vien mobiliųjų žaidimų pajamos siekia 76,7 mlrd. JAV dolerių (12 proc. daugiau nei 2019 m.), kai kino teatrų pajamos visame pasaulyje 2019 m. siekė 42,5 mlrd., o muzikos industrijos – 20,2 mlrd. JAV dolerių. Iš šių skaičių matyti, kad žaidimų išmaniesiems įrenginiams rinka išgyvena savo piką. Kodėl mobilieji žaidimai tokie sėkmingi ir kokių jų tendencijų galime tikėtis ką tik prasidėjusiais 2021-ais metais?

„Mobilieji žaidimai populiarūs buvo visada, praktiškai nuo tada, kai atsirado mobilieji telefonai su didesniais ekranais. Kita vertus, šiandien jų populiarumas – beprecedentis ir tai lemia bent kelios priežastys. Pirma susijusi su nuolat tobulėjančiomis žaidimų kūrimo technologijomis. Vis labiau pastebime, kad išmaniesiems telefonams skirti žaidimai savo grafika, galimybėmis ir žaismu smarkiai priartėjo prie žaidimų asmeniniams kompiuteriams ar žaidimų konsolėms. Antroji tokio augančio mobiliųjų žaidimų populiarumo priežastis – visame pasaulyje sumažėjusi žmonių socializacija, tad šį trūkumą nemaža dalis noriai bando kompensuoti žaisdami žaidimus, kuriuose gali bendrauti su kitais žaidėjais bent jau virtualiu būdu“, – sako Audrius Granickas, „Huawei Mobile Services“ verslo vystymo ir operacijų vadovas.

Pasak A. Granicko, 2021-ais didžiausias dėmesys mobiliųjų žaidimų rinkoje, tikėtina, bus skiriamas tiems žaidimams bei jų žanrams, kurie šiuo metu sutraukia daugiausiai aktyvių žaidėjų.

1. Fantazijų pasauliai ir daug žaidėjų juose

Kaip teigia A. Granickas, tokie žaidimai kaip „Fortnite“ smarkiai išpopuliarino greitus ir spalvingus daugelio žaidėjų žaidimus. Tokia tendencija žaibišku greičiu keliasi ir į išmaniuosius telefonus.

„Kiekvienais metais sudaromi populiariausių mobiliųjų žaidimų topai, kurie dažniausiai skaičiuojami pagal žaidimų atsisiuntimų skaičių. Remiantis šiuo rodikliu, daugelyje populiariausių 2020 metų žaidimų topų atsidūrė mobilusis žaidimas „Garena Free Fire – The Cobra“. Vien iš oficialios programėlių parduotuvės „AppGallery“ jį atsisiuntė 36 mln. žaidėjų. Kita vertus, jei pasižiūrėtume žaidimo aprašymą, jis tikrai primintų kitą populiarų žaidimą – „Fornite“: 50 žaidėjų vienu metu atsiduria vis kitoje tropinėje saloje, į kurią kiekvienas leidžiasi parašiutu, ir dalyvauja 10 minučių trukmės mačuose, kuriuose turi kovoti tarpusavyje. Nors skamba pažįstamai, „Garena Free Fire“ turi savo vizualinį stilių, veikėjus bei yra iš pagrindų sukurtas būtent išmaniesiems telefonams, todėl tai ir lėmė jo populiarumą. Labai tikėtina, kad būtent tokių žaidimų 2021 metais tik daugės ir jų sėkmė toliau augs“, – teigia A. Granickas.

2. Neblėstanti mobiliųjų žaidimų klasika

Yra tokių mobiliųjų žaidimų, anot eksperto, kurių populiarumas neblėsta jau daugelį metų, o kiekvienas tokio žanro žaidimas užprogramuotas sėkmei.

„Kai rinkoje jau pradėjome naudotis išmaniaisiais telefonais su lietimui pritaikytu ekranu, greitai išpupuliarėjo vadinamieji bėgimo žaidimai. Juose musų valdomas personažas tiesiog visą laiką bėga, o mes pirštu braukiame į skirtingas ekrano puses tam, kad veikėjas išvengtų kliūčių. Pakeliui nuolat renkame monetas ar kitus atributus. Įdomu tai, kad šis žanras, nors gyvuoja jau daug metų, vis dar populiarus ir itin mėgstamas išmaniųjų telefonų žaidėjų. Net ir naujai pasirodantys tokio žanro žaidimai netrunka susirinkti nemenkas žaidėjų auditorijas. Pavyzdžiui, tokio tipo žaidimas „Subway Princess Runner“ per pusmetį jau spėjo susirinkti 2 mln. atsisiuntimų. Labai tikėtina, kad tokio tipo žaidimai ir toliau išliks populiarūs, ypatingai, jei šio žanro rėmuose bus sukurti žaidimai apie tuo metu populiarius žmones, pavyzdžiui, garsius muzikos atlikėjus ar filmų aktorius“, – išskiria „Huawei“ ekspertas.

3. Žanras, kuriam jau sukurta daugiau nei 100 žaidimų

„Dar viena ryški neblėstanti tendencija – įvairūs vaisių dėlionių žaidimai, kuriuose turime sujungti po tris ir daugiau vienodus vaisius ir taip rinkti taškus. Šie žaidimai populiarūs, nes jiems lengva prikurti tūkstančius naujų lygių, tad pradėjus žaisti – galima strigti labai ilgam. Pamatę, kad tokio tipo žaidimai populiarūs, jų kūrėjai pradėjo kepti šimtais, o tam, kad išsiskirtų iš kitų, ėmė kurti ir įtraukiančias istorijas. Pavyzdžiui, viename garsiausių šio žanro žaidimų „Gardenscapes“ mes sekame liokajaus Austino istoriją ir kiekviena mūsų įveikta dėlionė leidžia jam kažką nuveikti aplinkoje, pavyzdžiui, sutaisyti fontaną. Be to, šiuose žaidimuose dažni ir mini žaidimai, kur turime padėti savo veikėjams įveikti keistas kliūtis – tarkime, taip ekrane sudėlioti užkardas, kad veikėjo neužpultų ryklys ir jis saugiai praplauktų. Tokiems žaidimams labai dažnai kuriamos reklamos, kurių galime sutikti naršydami tiek socialiniuose tinkluose, tiek internete. Kita vertus, egzistuoja ir sukčiai, kurie bando sukurti panašius žaidimus ir pasinaudoti tuo, kad šio žanro žaidimų yra daug bei apkrėsti jūsų įrenginį ar prisiūlyti kenksmingų reklamų. Saugiausias kelias tokio tipo žaidimą siųstis iš oficialios programėlių parduotuvės, kurioje galime matyti ir atsiliepimus, žaidimo įvertinimus ar atsisiuntimų skaičių. Pavyzdžiui, minėtas „Gardenscapes“ parduotuvėje „AppGallery“ turi jau virš 2 mln. atsisiuntimų, o iš programėlės aprašymo bei apipavidalinimo galima aiškiai matyti, kad tai – originalus žaidimas“, – nurodo A. Granickas.

4. Smegenų lavinimas tampa vis populiaresnis

Anot eksperto, išmaniųjų telefonų naudotojai mėgsta paspręsti galvosūkius, o žaidimų kūrėjai nesunkiai juos pritraukia reklamuodami žaidimus provokuojančiais šūkiais, pavyzdžiui, „sužinok, koks tavo IQ“.

„Yra mobiliųjų žaidimų, kuriuose nerasime jokių istorijų ar daug veiksmo – tiesiog vieną po kito sunkėjančius galvosūkius. Dažnai tai bus tiesiog klausimas ir tam tikri objektai, kuriuos pirštu tiesiog ekrane galėsime pastumti ar sukeisti bei taip rasti teisingą atsakymą. Visos užduotys būna paremtos loginiu mąstymu, o jas sprendžiant dažnai tenka sugalvoti alternatyvų, o ne tiesioginį sprendimą. Būtent todėl šiais žaidimais smagu dalintis su draugais, nes įdomu, ar jie taip pat išspręs užduotis ar kankinsis, ieškodami atsakymo. Vienas tokių žaidimų pavyzdžių – „Brain Out – Can you pass it?“. Vien šią programėlę jau atsisiuntė 1 mln. vartotojų, o panašių galima atrasti daug daugiau. Matydami, kaip žmonėms patinka laužyti galvą, mobiliųjų žaidimų kūrėjai neabejotinai tam skirs dėmesį ir 2021-aisiais“, – sako A. Granickas.

5. Stalo žaidimai keliasi į išmaniuosius

„Dar viena pagreitį įgaunanti tendencija – įvairūs stalo žaidimai, kurie persikelia į išmaniuosius telefonus. Stalo žaidimai tiek šeimose, tiek draugų kompanijose yra vienas smagiausių laiko praleidimo būdų, todėl nenuostabu, kad mobiliųjų žaidimų kūrėjai pasiūlė savo alternatyvą. Pavyzdžiui, žaidimas „Ludo King“. Jį atsisiuntus daugiau nereikia pirkti paties stalo žaidimo – pakanka išmaniųjų telefonų ir žaidėjų. Vienu metu šį žaidimą gali žaisti nuo 2 iki 6 žaidėjų lokaliai, o jei esate vieni – galite žaisti su kitais žaidėjais internetu. Taip mobilieji žaidimai sudaro rimtą konkurenciją praktiškai visiems stalo žaidimams, nes visiems dalyviams pakanka atsisiųsti programėlę į savo telefoną ir tiesiog pradėti žaisti. Tai liudija ir 1 mln. bei daugiau tokių žaidimų atsisiuntimų. Tikėtina, kad šiais metais mobiliųjų žaidimų kūrėjai ir toliau sėkmingai perkėlinės populiarius stalo žaidimus į išmaniųjų telefonų ekranus“, – apibendrina A. Granickas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-05-05 18:15:30

Išmanūs namai: ką renkasi lietuviai?

Įrenginėdami būstą lietuviai vis dažniau renkasi inovatyvius namų sprendimus. Išmanūs namai turi daugybę galimybių, kurios ne tik palengvina kasdienį gyvenimą, bet ir leidžia sutaupyti.
       2021-05-05 17:56:00

Lemtingas laikas iki trejų metų: ką žinoti turi tėvai?

Pasiekimai moksluose ir darbe, kasdieniai įpročiai, santykiai ir sveikata, kaip žmogui seksis įvairiose srityse, yra nulemiama per pirmąsias 1000 jo gyvenimo dienų, sako mokslininkai.
       2021-05-05 17:49:20

Kokia IT sistema padėtų atlaikyti masinės vakcinacijos apkrovas Lietuvoje?

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys praėjusią savaitę pabrėžė, kad Lietuvoje masinė vakcinacija gali būti vykdoma tik etapais, mat suteikus galimybę vienu metu registruotis visiems norintiems – apkrovos neatlaikytų jokia informacinė sistema.
       2021-05-05 15:49:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1235

Atlikus 25132 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1235. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-04 17:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1052

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1052. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-03 16:56:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 714

Atlikus 9109 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 714. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-02 21:36:03

K. Glavecko vizija Lietuvai: ryški šviesa niūrioje tikrovėje

Ryški šviesa, laisvo oro gūsis ir vilties spindulys – tokios buvo profesoriaus Kęstučio Glavecko paskaitos mūsų kartai. Tikrovė, kurioje mes visi dusome, nuo jo žodžių prarasdavo savo niūriuosius kerus.
       2021-05-02 20:50:27

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai – vieningai apie regioninį bendradarbiavimą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja ponia Diana Nausėdiene pradėjo vizitą Lenkijos sostinėje Varšuvoje, kur pirmadienį dalyvaus iškilmingoje Gegužės 3-iosios Konstitucijos 230-ųjų metinių minėjimo ceremonijoje.
       2021-05-02 16:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 951

Atlikus 16934 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 951. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-05-01 20:10:06

Premjerė: per 17 narystės ES metų daug pasiekėme ir išmokome

Sveikindama piliečius Lietuvos narystės Europos Sąjungos (ES) 17-ųjų metinių proga, Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė narystės svarbą Lietuvos vystymuisi ir stiprėjimui.
       2021-05-01 12:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1415

Atlikus 17053 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1415. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 15:38:47

Iki 5 tūkst. eurų bus didinamos išmokos gyventojams už įsigytą elektromobilį

Siekdama mažinti neigiamą transporto keliamos taršos poveikį klimatui, Aplinkos ministerija numato padidinti Klimato kaitos programos kompensacines išmokas gyventojams už įsigytą elektromobilį.
       2021-04-30 15:36:16

Kaip dirbtinis intelektas gali išgelbėti sveikatos apsaugos ateitį?

Pandemijai atskleidus sveikatos apsaugos sistemos pažeidžiamumą, Europos inovacijų ir technologijų bendruomenė „EIT Health“ skatina Europos sveikatos priežiūros paslaugų teikėjus naudotis dirbtinio intelekto ir technologijų teikiamomis galimybėmis.
       2021-04-30 12:32:42

Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?

Atėjus šiltajam sezonui laukiame, kada galėsime kuo daugiau laiko praleisti lauke, gryname ore besidžiaugdami saulės spinduliais ir šiluma. Natūralu, kad tokiu metu didelis dėmesys skiriamas terasoms, kur gera leisti kiekvieną laisvą akimirką.
       2021-04-30 10:21:56

Vestuvės per pandemiją: ar įmanoma susikurti išskirtinę šventę?

Panašu, kad ir šiais metais vestuvės vyks su tam tikrais pandemijos padiktuotais apribojimais. Nors tai jaukia įsimylėjėlių planus, sukurti gražiausią gyvenimo šventę padeda ir išmaniosios technologijos.
       2021-04-30 10:19:37

6 sėkmingų žmonių įpročiai, kurie padeda taupyti ir nesukti galvos dėl pinigų

Dar mokykloje esame išmokyti skaičiuoti ir įveikti sudėtingas formules. Tačiau su tikrais gyvenimiškais finansais susiduriame, kai tenka žengti koją į suaugusiųjų pasaulį ir pradėti valdyti savus pinigus.
       2021-04-30 10:09:55

Vegetariškos alternatyvos: daržovės ant grilio įtiks išrankiausiam skoniui

Pavasarį įsibėgėjant kepsninių sezonui, grilio tradicijos tampa vis universalesnės ir ant grotelių dažnai atsiduria ne tik mėsa ar dešrelės, bet ir daržovės. Kepsninėje ruoštos daržovės gali tapti ir gardžiu garnyru, ir puikiu pagrindiniu patiekalu.
       2021-04-30 10:05:19

Kaip susigrąžinti dingusį šunį: į pagalbą ateis mobilioji programėlė

Jungtinėse Valstijose šiuo metu kuriama ir jau vartotojų testuojama mobilioji programėlė gali išvaduoti keturkojų augintinių šeimininkus nuo vieno didelio rūpesčio – „NOSEiD“ aplikacija padės dingusiems šunims rasti savo namus.
       2021-04-30 10:03:00

Į kosmosą pakilo antras lietuvių „NanoAvionics“ JAV bendrovei sukurtas palydovas

Ankstų ketvirtadienio rytą Lietuvos laiku iš Prancūzijos Gvianos mieste Kourou esančio kosmodromo pakilo Europos kosmoso bendrovės „Arianespace“ raketa „Vega“, kurioje – dar vienas Lietuvos mažųjų palydovų kūrėjos „NanoAvionics“ pagamintas palydovas.
       2021-04-30 09:57:04

Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas

Balandžio 30 d. mirė ilgametis Seimo narys, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, ekonomistas Kęstutis Glaveckas. K. Glaveckas gimė 1949 m. balandžio 30 d. Vilniuje medicinos darbuotojo Vlado Glavecko (1926–2002) ir buhalterės Veronikos Laurinavičiūtės Glaveckienės (1927–2010) šeimoje.
       2021-04-30 09:54:31

Penkeri „Lidl“ metai Lietuvoje: 5 permainos, kurias lėmė prekybos tinklo startas

Lietuvoje prieš penkerius metus veiklą pradėjęs „Lidl“ į šalį įnešė naujų tarptautinių vėjų ir šviežių idėjų. Tai lėmė ne tik sėkmingą prekybos tinklo įsitvirtinimą, bet ir aukštesnę kartelę daugybėje mažmeninės prekybos sričių.
       2021-04-30 09:52:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 1351

Atlikus 18724 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1351. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-04-30 09:30:04

Rengiantis nėštumui: ne tik gerti vitaminus ir atsisakyti žalingų įpročių

Ruoštis motinystei pastojus – įprasta, tačiau ar reikia specialaus pasirengimo dar prieš pastojant? Sveikatos specialistų teigimu, nuo pat pradžios prisižiūrint sveikatą, mažesnė tikimybė, kad nėštumo metu vargins skausmai ar kamuos stresas ir ligos, o laukimo periodas bus šviesesnis.
       2021-04-30 09:17:05

Švenčiame motinos dieną: 10 idėjų, kaip nustebinti mylimą mamą

Jau šį sekmadienį minėsime gražią pavasario šventę – motinos dieną. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi idėjomis, kaip originaliai pasveikinti savo mamą.
       2021-04-29 19:29:25

Rusijos veiksmai prie Ukrainos sienų – priminimas Europai

Šiandien Europos Parlamento plenarinės sesijos balsavimo metu buvo priimta rezoliucija dėl Rusijos, Aleksejaus Navalno atvejo, kariuomenės telkimo prie Ukrainos sienos ir Rusijos išpuolių Čekijoje.
       2021-04-29 18:15:56

Vasariška gaiva ant jūsų stalo: šaltsriubių receptai

Šiltąjį sezoną, ko gero, niekas taip gerai neatvėsina kaip dubuo šaltos gaivinančios sriubos. Tačiau visai nebūtina kasdien mėgautis vis tuo pačiu šaltibarščių skoniu. Jolanta Sabaitienė, prekybos tinklo „Iki“ vaisių ir daržovių ekspertė, kviečia eksperimentuoti virtuvėje bei atrasti vis naują šaltsriubės receptą.
       2021-04-29 12:47:29

Amerikiečių kardiologas rekomenduoja natūralią apsaugą nuo trombų

Jei Lietuvoje kardiologas sumanytų įkurti ekologišką kavinę, daugelis pagalvotų, kad jam nepasisekė su medicina. Tačiau JAV kardiologui Joeliui Kahnui atidaryta žaliosios zonos kavinė Ferndeile, Mičigane, nė kiek netrukdė karjerai.
       2021-04-29 12:14:09

Galvos skausmas perspėja ir apie tai, kad metas išgerti vandens

Vaistininkai vieningai teigia, kad galvos skausmas lydi beveik kiekvieną žmogų. Bent kartą per mėnesį jį patiria daugelis, tačiau svarbu atkreipti dėmesį tiek į jo stiprumą, tiek į pasikartojimo dažnumą.
       2021-04-29 12:11:49

Su papildomomis sąlygomis išplėsta galimybė vairuoti lengvuosius motociklus

Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3778(3), kuriomis nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d. nuspręsta praplėsti teises vairuoti lengvuosius motociklus (A1 kategorijos transporto priemones) B kategorijos pažymėjimą turintiems vairuotojams.
       2021-04-29 10:25:28

Saldus IT specialistų gyvenimas: 10 pasiūlymų per dieną ir vilionės

Nors jau bene 15 metų informacinių technologijų sritis yra laikoma populiariausia ir perspektyviausia sfera karjerai, Lietuvoje susiduriama su nuolatiniu šių specialistų trūkumu.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.