Naujienos

Mobiliųjų žaidimų tendencijos: ko galime tikėtis 2021 metais?

2021-02-18 07:59:29

Mobiliųjų žaidimų rinka šiandien ne tik nuolat plečiasi, bet savo pajamomis jau lenkia kino ir muzikos industrijas kartu sudėjus. Remiantis „GameAnalytics“ statistika, pirmame 2020 metų ketvirtyje aktyvių mobiliųjų žaidimų žaidėjų skaičius paaugo net 46 proc. – nuo 1,2 mlrd. Iki 1,75 mlrd per mėnesį.

Tuo metu pasaulinė žaidimų analitikos bendrovė „Newzoo“ skaičiuoja, kad 2020-ųjų pabaigoje vien mobiliųjų žaidimų pajamos siekia 76,7 mlrd. JAV dolerių (12 proc. daugiau nei 2019 m.), kai kino teatrų pajamos visame pasaulyje 2019 m. siekė 42,5 mlrd., o muzikos industrijos – 20,2 mlrd. JAV dolerių. Iš šių skaičių matyti, kad žaidimų išmaniesiems įrenginiams rinka išgyvena savo piką. Kodėl mobilieji žaidimai tokie sėkmingi ir kokių jų tendencijų galime tikėtis ką tik prasidėjusiais 2021-ais metais?

„Mobilieji žaidimai populiarūs buvo visada, praktiškai nuo tada, kai atsirado mobilieji telefonai su didesniais ekranais. Kita vertus, šiandien jų populiarumas – beprecedentis ir tai lemia bent kelios priežastys. Pirma susijusi su nuolat tobulėjančiomis žaidimų kūrimo technologijomis. Vis labiau pastebime, kad išmaniesiems telefonams skirti žaidimai savo grafika, galimybėmis ir žaismu smarkiai priartėjo prie žaidimų asmeniniams kompiuteriams ar žaidimų konsolėms. Antroji tokio augančio mobiliųjų žaidimų populiarumo priežastis – visame pasaulyje sumažėjusi žmonių socializacija, tad šį trūkumą nemaža dalis noriai bando kompensuoti žaisdami žaidimus, kuriuose gali bendrauti su kitais žaidėjais bent jau virtualiu būdu“, – sako Audrius Granickas, „Huawei Mobile Services“ verslo vystymo ir operacijų vadovas.

Pasak A. Granicko, 2021-ais didžiausias dėmesys mobiliųjų žaidimų rinkoje, tikėtina, bus skiriamas tiems žaidimams bei jų žanrams, kurie šiuo metu sutraukia daugiausiai aktyvių žaidėjų.

1. Fantazijų pasauliai ir daug žaidėjų juose

Kaip teigia A. Granickas, tokie žaidimai kaip „Fortnite“ smarkiai išpopuliarino greitus ir spalvingus daugelio žaidėjų žaidimus. Tokia tendencija žaibišku greičiu keliasi ir į išmaniuosius telefonus.

„Kiekvienais metais sudaromi populiariausių mobiliųjų žaidimų topai, kurie dažniausiai skaičiuojami pagal žaidimų atsisiuntimų skaičių. Remiantis šiuo rodikliu, daugelyje populiariausių 2020 metų žaidimų topų atsidūrė mobilusis žaidimas „Garena Free Fire – The Cobra“. Vien iš oficialios programėlių parduotuvės „AppGallery“ jį atsisiuntė 36 mln. žaidėjų. Kita vertus, jei pasižiūrėtume žaidimo aprašymą, jis tikrai primintų kitą populiarų žaidimą – „Fornite“: 50 žaidėjų vienu metu atsiduria vis kitoje tropinėje saloje, į kurią kiekvienas leidžiasi parašiutu, ir dalyvauja 10 minučių trukmės mačuose, kuriuose turi kovoti tarpusavyje. Nors skamba pažįstamai, „Garena Free Fire“ turi savo vizualinį stilių, veikėjus bei yra iš pagrindų sukurtas būtent išmaniesiems telefonams, todėl tai ir lėmė jo populiarumą. Labai tikėtina, kad būtent tokių žaidimų 2021 metais tik daugės ir jų sėkmė toliau augs“, – teigia A. Granickas.

2. Neblėstanti mobiliųjų žaidimų klasika

Yra tokių mobiliųjų žaidimų, anot eksperto, kurių populiarumas neblėsta jau daugelį metų, o kiekvienas tokio žanro žaidimas užprogramuotas sėkmei.

„Kai rinkoje jau pradėjome naudotis išmaniaisiais telefonais su lietimui pritaikytu ekranu, greitai išpupuliarėjo vadinamieji bėgimo žaidimai. Juose musų valdomas personažas tiesiog visą laiką bėga, o mes pirštu braukiame į skirtingas ekrano puses tam, kad veikėjas išvengtų kliūčių. Pakeliui nuolat renkame monetas ar kitus atributus. Įdomu tai, kad šis žanras, nors gyvuoja jau daug metų, vis dar populiarus ir itin mėgstamas išmaniųjų telefonų žaidėjų. Net ir naujai pasirodantys tokio žanro žaidimai netrunka susirinkti nemenkas žaidėjų auditorijas. Pavyzdžiui, tokio tipo žaidimas „Subway Princess Runner“ per pusmetį jau spėjo susirinkti 2 mln. atsisiuntimų. Labai tikėtina, kad tokio tipo žaidimai ir toliau išliks populiarūs, ypatingai, jei šio žanro rėmuose bus sukurti žaidimai apie tuo metu populiarius žmones, pavyzdžiui, garsius muzikos atlikėjus ar filmų aktorius“, – išskiria „Huawei“ ekspertas.

3. Žanras, kuriam jau sukurta daugiau nei 100 žaidimų

„Dar viena ryški neblėstanti tendencija – įvairūs vaisių dėlionių žaidimai, kuriuose turime sujungti po tris ir daugiau vienodus vaisius ir taip rinkti taškus. Šie žaidimai populiarūs, nes jiems lengva prikurti tūkstančius naujų lygių, tad pradėjus žaisti – galima strigti labai ilgam. Pamatę, kad tokio tipo žaidimai populiarūs, jų kūrėjai pradėjo kepti šimtais, o tam, kad išsiskirtų iš kitų, ėmė kurti ir įtraukiančias istorijas. Pavyzdžiui, viename garsiausių šio žanro žaidimų „Gardenscapes“ mes sekame liokajaus Austino istoriją ir kiekviena mūsų įveikta dėlionė leidžia jam kažką nuveikti aplinkoje, pavyzdžiui, sutaisyti fontaną. Be to, šiuose žaidimuose dažni ir mini žaidimai, kur turime padėti savo veikėjams įveikti keistas kliūtis – tarkime, taip ekrane sudėlioti užkardas, kad veikėjo neužpultų ryklys ir jis saugiai praplauktų. Tokiems žaidimams labai dažnai kuriamos reklamos, kurių galime sutikti naršydami tiek socialiniuose tinkluose, tiek internete. Kita vertus, egzistuoja ir sukčiai, kurie bando sukurti panašius žaidimus ir pasinaudoti tuo, kad šio žanro žaidimų yra daug bei apkrėsti jūsų įrenginį ar prisiūlyti kenksmingų reklamų. Saugiausias kelias tokio tipo žaidimą siųstis iš oficialios programėlių parduotuvės, kurioje galime matyti ir atsiliepimus, žaidimo įvertinimus ar atsisiuntimų skaičių. Pavyzdžiui, minėtas „Gardenscapes“ parduotuvėje „AppGallery“ turi jau virš 2 mln. atsisiuntimų, o iš programėlės aprašymo bei apipavidalinimo galima aiškiai matyti, kad tai – originalus žaidimas“, – nurodo A. Granickas.

4. Smegenų lavinimas tampa vis populiaresnis

Anot eksperto, išmaniųjų telefonų naudotojai mėgsta paspręsti galvosūkius, o žaidimų kūrėjai nesunkiai juos pritraukia reklamuodami žaidimus provokuojančiais šūkiais, pavyzdžiui, „sužinok, koks tavo IQ“.

„Yra mobiliųjų žaidimų, kuriuose nerasime jokių istorijų ar daug veiksmo – tiesiog vieną po kito sunkėjančius galvosūkius. Dažnai tai bus tiesiog klausimas ir tam tikri objektai, kuriuos pirštu tiesiog ekrane galėsime pastumti ar sukeisti bei taip rasti teisingą atsakymą. Visos užduotys būna paremtos loginiu mąstymu, o jas sprendžiant dažnai tenka sugalvoti alternatyvų, o ne tiesioginį sprendimą. Būtent todėl šiais žaidimais smagu dalintis su draugais, nes įdomu, ar jie taip pat išspręs užduotis ar kankinsis, ieškodami atsakymo. Vienas tokių žaidimų pavyzdžių – „Brain Out – Can you pass it?“. Vien šią programėlę jau atsisiuntė 1 mln. vartotojų, o panašių galima atrasti daug daugiau. Matydami, kaip žmonėms patinka laužyti galvą, mobiliųjų žaidimų kūrėjai neabejotinai tam skirs dėmesį ir 2021-aisiais“, – sako A. Granickas.

5. Stalo žaidimai keliasi į išmaniuosius

„Dar viena pagreitį įgaunanti tendencija – įvairūs stalo žaidimai, kurie persikelia į išmaniuosius telefonus. Stalo žaidimai tiek šeimose, tiek draugų kompanijose yra vienas smagiausių laiko praleidimo būdų, todėl nenuostabu, kad mobiliųjų žaidimų kūrėjai pasiūlė savo alternatyvą. Pavyzdžiui, žaidimas „Ludo King“. Jį atsisiuntus daugiau nereikia pirkti paties stalo žaidimo – pakanka išmaniųjų telefonų ir žaidėjų. Vienu metu šį žaidimą gali žaisti nuo 2 iki 6 žaidėjų lokaliai, o jei esate vieni – galite žaisti su kitais žaidėjais internetu. Taip mobilieji žaidimai sudaro rimtą konkurenciją praktiškai visiems stalo žaidimams, nes visiems dalyviams pakanka atsisiųsti programėlę į savo telefoną ir tiesiog pradėti žaisti. Tai liudija ir 1 mln. bei daugiau tokių žaidimų atsisiuntimų. Tikėtina, kad šiais metais mobiliųjų žaidimų kūrėjai ir toliau sėkmingai perkėlinės populiarius stalo žaidimus į išmaniųjų telefonų ekranus“, – apibendrina A. Granickas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-03 17:26:59

Primename – nuo stabligės ir difterijos skiepykitės nemokamai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (toliau ULAC) medikai primena – neužilgo prasidės sodo ir daržo darbai – nepamirškite pasiskiepyti nuo stabligės, bei kartu atnaujinsite skiepus ir nuo difterijos (skiepijama kartu su difterijos komponentą turinčia vakcina).
       2021-03-03 13:39:29

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po šiandien įvykusio Vyriausybės posėdžio.
       2021-03-03 13:36:44

ES Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones Rusijos pareigūnams

Kovo 2 dieną Europos Sąjungos (ES) Taryba patvirtino tikslines ribojamąsias priemones už Aleksėjaus Navalno įkalinimą ir represijas prieš taikius protestuotojus atsakingiems keturiems Rusijos valdžios pareigūnams.
       2021-03-03 13:30:45

Atnaujinami praktiniai vairuotojų mokymai

Nuo kovo 10 d. bus leista atnaujinti veiklą vairavimo mokykloms ir rengti praktinius vairuotojų mokymus. Toks sprendimas šiandien priimtas Vyriausybės posėdyje.
       2021-03-03 13:14:46

Santaros klinikose pradedama naujų SARS-CoV-2 viruso atmainų paieška

Pradedami visų Santaros klinikų laboratorijoje naujai nustatytų atvejų SARS-CoV-2 viruso atmainų B.1.351 bei P.1 atrankiniai tyrimai.
       2021-03-03 09:51:57

Telefono baterija: priežiūra ir dažniausios klaidos

Telefono baterijos ištvermingumas priklauso ne tik nuo baterijos talpos, bet ir nuo telefono naudotojo veiksmų. Technologijų ekspertai pataria, kaip rūpintis telefono baterija ir ko nedaryti, kad ji tarnautų ilgiau.
       2021-03-03 09:46:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8974 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 503 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-03 09:38:25

Užimtumo tarnybos prognozė: kam šįmet geriausiai seksis įsidarbinti?

2021 metais aukštesnes nei vidutines įsidarbinimo galimybes turės šių profesijų atstovai: gydytojai ir slaugos specialistai, inžinieriai, gamybos darbų meistrai ir brigadininkai, statybos darbininkai, sunkiasvorio transporto vairuotojai.
       2021-03-03 09:32:40

Benediktui Vanagui vienu metu atliktos riešo ir peties operacijos

„Kaip sakė Arvydas Sabonis, po 50-ties metų baigiasi garantija. Tačiau pamiršo paminėti, kad ir iki tol (ypač po Dakaro) reikia pasiremontuoti. Galvojau, kad pavyks išvengti skalpelio, tačiau kieno motina yra viltis, visi žinome.
       2021-03-03 09:23:51

KTU kviečia kartu ruoštis 5 pagrindiniams brandos egzaminams

Brandos egzaminai – abiturientų išbandymo metas. Daugumai tai svarbaus etapo pabaiga ir pirmas žingsnis karjeros link, kuris ir įprastai nepraeina be šiek tiek nerimo ar papildomų pastangų.
       2021-03-03 09:12:07

Vaisių ir daržovių laikymas namuose: ką laikyti šaldytuve, o kam tinka kambarys?

Pirmosiomis pavasario dienomis dažniau atsigręžiame į sveikos gyvensenos tendencijas, riebesnius produktus vis dažniau iškeičiame į šviežius vaisius bei daržoves.
       2021-03-03 08:57:56

Kaip dažysimės šį sezoną: 5 karščiausios makiažo tendencijos

Iki šiol dominavę ryškūs ir matiniai tonai pamažu išstumiami švelnių, spindinčių ir pastelinių spalvų, kurios vainikuoja esminį makiažo akcentą – sveikai atrodančią odą bei natūralų įvaizdį.
       2021-03-03 08:38:29

Prie robotų gamintojų durų - eilės. Virusui išvaikius žmones, dirbs mašinos

Robotikos sprendimus kuriančios bendrovės stebi itin išaugusį įmonių poreikį automatizuoti ir tokiu būdu efektyvinti procesus. Su robotikos sprendimais dirbantys kūrėjai sako šiuo metu eilėje turintys daugiau projektų nei iki pandemijos.
       2021-03-03 08:32:44

5 automobilių technologijos, atsiradusios iš telefonų

Automobilių gamintojai vis labiau neriasi iš kailio siūlydami išmanesnius ir inovatyvesnius naujų modelių sprendimus. Nors vienos technologijos orientuotos tik į kelionių saugumą, nemažai diegiama ir dėl vairuotojų patogumo.
       2021-03-03 08:13:47

„Samsung“ pristatė televizorių naujienas, tarp jų – ir tinkamas naudoti lauke

Bendrovė „Samsung“ savo virtualiame renginyje „Unbox&Discover“ pristatė naujus „MICRO LED“ ir „Neo QLED“ televizorius, ekranus, monitorius ir garso sistemas.
       2021-03-03 08:11:19

Ant kelių likusi druska naktimis vilioja stirnas ir briedžius

Priemonės, kuriomis barstomi keliai, vilioja stirnas ir briedžius, ir tai savo ruožtu gali tapti rimtų eismo nelaimių priežastimi.
       2021-03-03 08:07:04

Storas sniego sluoksnis erkėms tarsi antklodė, prasideda erkių sezonas

Epidemiologų teigimu, nors žmonėms šalta ir sniego negailėjusi žiema pridarė nemažai rūpesčių, erkių tokios oro sąlygos greičiausiai nepražudė, tad netrukus parazitai jau ims busti iš žiemos miego.
       2021-03-03 08:00:53

Pasikartokime: kaip apsaugoti asmeninius duomenis?

Kiekvieną sekundę milijonai žmonių naršo internete darbo, asmeniniais, pramogų ar kitais tikslais. Tačiau retas iš jų susimąsto, kiek asmeninės informacijos, naršydamas ar apsipirkinėdamas internete, atskleidžia kitiems.
       2021-03-03 07:52:48

Didėjant Nemuno debitui, Kauno hidroelektrinė didina elektros energijos gamybą

Bendrovė „Ignitis gamyba“ informuoja, kad prasidėjus pavasariui stebima didėjanti vandens prietaka į Kauno marias. Jeigu vandens lygis Kauno mariose toliau kils, tai turės įtakos ir Nemuno vandens lygiui žemiau Kauno A. Brazausko hidroelektrinės (Kauno HE) užtvankos.
       2021-03-03 07:42:43

Ar technologijos – ne mergaičių sritis, jei programavimo pradininkė - moteris?

Lietuvos moksleiviai dažniausiai lanko muzikos ar sporto būrelius, tačiau pastaruoju metu populiariausiųjų penketuke užtikrintai įsitvirtino ir informacinių technologijų užsiėmimai.
       2021-03-02 19:32:18

Nustatyti dar 25 iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso atvejai

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinuojanti koronaviruso sekoskaitos tyrimus Lietuvoje, informuoja, kad nustatyti dar 25 nauji iš Jungtinės Karalystės kilusio (B.1.1.7) viruso linijos atvejai.
       2021-03-02 15:58:05

Beveik pusė visų sukčiavimo nusikaltimų yra padaroma telefonu

Pernai buvo registruota 2264 sukčiavimo nusikaltimų. Telefoninis sukčiavimas sudaro apie 46 procentus, 80 procentų nusikaltimų padaro asmenys, atliekantys bausmę pataisos įstaigose.
       2021-03-02 13:48:57

Kaip apskaičiuojamas suvartotos elektros energijos kiekis?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi nebuitinio vartotojo ir AB ,,Energijos skirstymo operatorius” (ESO) ginčą, įpareigojo operatorių perskaičiuoti priskirtą apmokėti elektros energijos kiekį už laikotarpį, kai netinkamai veikė apskaitos prietaisas.
       2021-03-02 12:44:43

Eksperto patarimai: 5 dažniausios buitinės technikos problemos ir sprendimai

Daugelis neįsivaizduojame savo buities be įvairių ją palengvinančių prietaisų – nuo dulkių siurblio iki šaldytuvo. Tačiau naudojantis jais neišvengiama ir problemų. Laimei, ne visos jos reiškia, kad su vienu ar kitu buitiniu prietaisu teks atsisveikinti.
       2021-03-02 11:01:36

Psichologė: neigiamos emocijos taip pat turi prasmę ir yra mums reikalingos

Neigiamos ar nemalonios emocijos aplanko kiekvieną. Klaidinga manyti, kad reikėtų jų vengti ar netgi slopinti. Pasak „Rimi“ organizuojamo virtualių paskaitų ciklo „Rinkis rūpintis savimi“ psichologės, dėmesingumo valdymo mokytojos Eglės Masalskienės, visos emocijos, teigiamos ir neigiamos, mums yra reikalingos.
       2021-03-02 10:22:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 7745 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 450 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-02 09:01:09

Darbo rinka atsispyrė antrojo karantino įtakai

Praėjusiais metais dėl karantinų poveikio dirbančiųjų skaičius Lietuvoje mažėjo, tačiau vidutinis darbo užmokestis augo beveik taip pat sparčiai, kaip ankstesniais metais.
       2021-03-02 08:53:12

Pritarta siūlomai prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikai

Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama Elektros energetikos sistemos sinchronizacijos komisija šiandien pritarė siūlomiems naujos prekybos elektra su trečiosiomis šalimis metodikos principams.
       2021-03-02 08:46:05

Išjudinta Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukcija: gyvūnai gyvens daug erdviau

Aplinkos ministerija išjudino Lietuvos zoologijos sodo rekonstrukciją – paskelbtas statybos viešųjų pirkimų konkursas. Netrukus gyvūnams bus atnaujinami arba statomi nauji, didesni pastatai ir voljerai, įrengiamos edukacinės erdvės, laboratorijos ir kt.
       2021-03-02 08:41:42

Elektros rinkos barometras: elektra Lietuvoje atpigo 33 proc.

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse sumažėjo trečdaliu – 33 proc. Lietuvoje elektra atpigo iki 42,11 Eur/MWh, Latvijoje ir Estijoje jos kaina siekė 42,02 Eur/MWh.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.