Naujienos

Skrydžio planas atostogoms: 3 miestai, kuriuos verta pamatyti Gruzijoje

2021-06-03 12:03:50

Artėjantis vasaros sezonas daugeliui neįsivaizduojamas be trumpesnių ar ilgesnių atostogų. Planuojant jas, dažnai ieškome krypčių, galinčių pasiūlyti tiek kokybišką poilsį, tiek akį traukiančias lankytinas vietas ir kraštovaizdį.

Tarp Europos ir Azijos žemynų esanti Gruzija, ko gero, atitiktų ir reikliausio keliautojo keliamus reikalavimus. Tai šalis, kurioje kultūros ir istorijos mylėtojai atranda daugiau nei tūkstantmečio senumo vietas, gamtą vertinantys žmonės – nepamirštamus kraštovaizdžius, o poilsinių kelionių gerbėjai – Juodosios jūros skalaujamus paplūdimius. Ką būtina aplankyti planuojant atostogas šioje Kaukazo regiono šalyje?

Kutaisi – patogi kelionės kryptis ilgajam savaitgaliui

Gruzijos miestas Kutaisi yra įsikūręs pusiaukelėje tarp šalies sostinės Tbilisio ir Juodosios jūros kurortų bei gali pasigirti turtinga istorija, ne kartą turėtu vienos ar kitos valstybės sostinės titulu. Iš Vilniaus oro uosto tiesioginiu skrydžiu pasiekiamas miestas gali sužavėti net patį didžiausią istorinių vietų entuziastą. Kokios konkrečios vietos turėtų būti įtrauktos į „būtinų aplankyti“ sąrašą?

Pačiame mieste stovinti Bagrati katedra iškilo prieš maždaug tūkstantmetį – 11 amžiuje. Šią katedrą pastatė karalius Bagratis III, kai Kutaisyje buvo įkūręs savo suvienytos valstybės sostinę. Dėl to gruzinams buvo itin svarbu atstatyti Osmanų imperijos invazijos metu 17 a. sugriautą religinį statinį, tapusį suvienytos Gruzijos simboliu. Tai pavyko padaryti prieš mažiau nei dešimtmetį – 2012 m. Jei dar kyla abejonių, ar Bagrati katedra verta apsilankymo, jos paliekamą įspūdį įrodo tai, kad ji yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Dar vienas Kutaisi šedevras – Motsameta bažnyčia. Pasakojama, jog bažnyčios vieta pasirinkta ne šiaip sau – ji iškilo toje vietoje, kur musulmonai nukankino du gruzinų princus. Dar vienas įdomus faktas – manoma, jog tarp netoli Kutaisi miesto esančio Gelačio vienuolyno ir Motsameta bažnyčios kadaise buvo išraustas požeminis tunelis.

Turistai, atvykstantys i Gruziją ir Kutaisi miestą, nepraleidžia progos aplankyti vadinamą „žvėrelių“ fontaną Colchis. Jis išsiskiria tuo, kad jame atvaizduoti visi senieji Gruzijos gyvūnai poromis, o puošybai panaudoti net keturi kilogramai aukso. Beje, šiai vietai skirti laiko patariama dienos pabaigoje – vakare jis pasipuošia įvairiausiomis spalvomis. Pažadame, kad vaizdas vertas dėmesio bei daugybės užfiksuotų kadrų.

Kutaisi yra puikus kelionės pasirinkimas trumpam pabėgimui nuo rutinos, pavyzdžiui, įprastam ar ilgesniam savaitgaliui. Į apylinkes čia dažnai organizuojamos vienos dienos išvykos, kur aplankomi įvairūs kriokliai, urvai bei įspūdingi kanjonai. Juose aktyvias pramogas mėgstantys keliautojai gali išbandyti vaikščiojimo, dviračių turus.

Poilsinei kelionei – Batumi kurortas

Batumio pajūrio kurortas jau tapo ne vieno turisto, mėgstančio poilsines keliones, nuolatiniu maršrutu. Ir taip yra ne veltui – šis miestas yra vienas iš labiausiai lankytinų vietų Gruzijoje, kur kokybiškas poilsis suderinamas su šalies kultūros pažinimu. Batumi miestas yra Adžarijos, žinomos kaip autonominės respublikos, sostinė. Negana to, kad miestas gali pasigirti didžiausiu uostu visoje Gruzijoje, jis taip pat yra antras pagal dydį miestas ir vienas pagrindinių kurortų visoje šalyje.

Ką galima pamatyti ir nuveikti šiame kurorte? Be įprastų poilsinių atostogų atributų – maudynių Juodojoje jūroje, deginimosi paplūdimiuose ir pasivaikščiojimų pakrantėmis – rekomenduojama skirti bent pusdienį ir aplankyti Mirveti apylinkes. Kelionės metu galima apžiūrėti krioklį, tam skirtais dviračiais pasivažinėti kalnų keliukais, kur atsiveria upės vaizdai.

Dar viena dėmesio verta vieta yra Machakhela tarpeklis, kuris yra maždaug už 30 minučių kelio nuo Batumi. Užkopus ant kalvos atsiveria įspūdingi vaizdai, atskleidžiantys turtingą panoramą.

Nors kvapą gniaužianti gamta yra visos Gruzijos skiriamasis ženklas, Batumi gali pasigirti abejingų nepaliekančiais parkais, botanikos sodu ir Mtirala nacionaliniu parku. Pastarajame turistų jau pamėgtos 1-2 dienų kelionės, nes parke yra įrengtos specialios piknikams skirtos vietos ir stovyklavietės. Devintajame kilometre turistams įrengta sustojimo vieta, kur sudaroma galimybė rinktis tolesnį pažinties su parku būdą: žygį pėsčiomis, jodinėjimą arkliu ar edukacinio pobūdžio ekskursiją.

Batumi botanikos sodas turėtų palikti neišdildomą įspūdį gamtos ir augalų mylėtojams. Ši vieta 1912 m. buvo įkurta garsaus botaniko ir geografo Andrejaus Krasnovo, o dabar sodo plotas siekia 111 ha ir didžiuojasi turėdama vieną gausiausių floros kolekcijų visame pasaulyje.

Tbilisis – prisilietimas prie įvairiapusės Gruzijos kultūros

Keliautojai, aplankę Gruzijos sostinę Tbilisį, pripažįsta, kad jo išskirtinumas – istorinės ir modernios architektūros kontrastas. Puiki to iliustracija yra stiklinis modernus Taikos tiltas, jungiantis Mtkvari upės krantus ir esantis netoli Tbilisio senamiesčio.

Kita miesto vieta, sulaukianti didžiulio turistų susidomėjimo, yra Narikala tvirtovė, iškilusi ant kalvos virš Gruzijos sostinės. Nors tiksli tvirtovės pastatymo data nežinoma, istorikai mano, kad ji gali siekti ankstyvuosius Viduramžius. Dabar tvirtovę galima pasiekti keliu iš Maidano aikštės. Kelias, aplenkdamas kairėje stovinčią Surb Gevork cerkvę, atveda prie tvirtovės vartų, už kurių matoma citadelė ir cerkvė. Pastaroji pastatyta labai seniai. Rusijos imperijos valdymo metais joje buvo parako sandėlis, kuris 1827 metais sprogo. Tik 1966 metais buvo atkasti cerkvės pamatai ir apie 2004 metus cerkvę atstatė. Beje, atidžiai įsižiūrėjus dar ir dabar galima pamatyti senuosius pastato pamatus.

Atostogos Tbilisyje yra patrauklios ir dėl santykinai neaukštų kainų. Aplankant Gruziją, turistai gali užsisakyti įvairių ekskursijų po miestą, pavyzdžiui, 3 valandų turas su gidu po senamiestį gali kainuoti vos 7 eurus, o visos dienos 11 valandų turas po Tbilisį, kurio metu aplankomos žinomos Ananuri, Gudauri ir Stepantsminda vietovės, vos 22 eurus. Pavažiavus šiek tiek už miesto galite rasti garsųjį vyno regioną Kakheti. Kalbama, kad taurė raudono sauso vyno Saperavi svarbiausiame Gruzijos vyno regione yra būtinas geros kelionės po šią Kaukazo šalį atributas.

Galiausiai, vaikščiojant po Tbilisio senamiestį nepraleiskite progos paragauti tradicinio Gruzijos patiekalo – šviežio chačapurio, kuris laikomas svarbia šios šalies kultūros dalimi ir yra įtrauktas į nematerialiojo Gruzijos kultūros paveldo sąrašą.

Keliauti į Gruziją – saugu ir paprasta

Rytinėje Juodosios jūros pakrantėje įsikūrusi Gruzija yra pasiekiama tiesioginiu skrydžiu iš Lietuvos. Avialinijų „Wizzair“ siūlomi skrydžiai į Kutaisi miestą vykdomi du kartus per savaitę – antradieniais ir šeštadieniais. Tvarkaraštis patogus tiek planuojantiems savaitės trukmės atostogas, tiek norintiems prasiilginti įprastą savaitgalį. Bilietų kainos vasaros sezonu į vieną pusę prasideda nuo 39,99 eurų.

Ne ką mažiau svarbūs ir saugumo reikalavimai, kurie atvykstantiems į Gruziją yra itin paprasti. Nuvykus į šią šalį netaikomi saviizoliacijos reikalavimai, o grįžus į Lietuvą asmenims, persirgusiems koronavirusu ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą, testuotis ir izoliuotis nereikia. Kokie dokumentai reikalingi norint pasinaudoti šia išimtimi skaitykite čia.

Svarbiausia žinia paskiepytiems pagal pilną vakcinacijos schemą – atvykstant į Gruziją šiems keliautojams nereikia pateikti neigiamo COVID-19 testo. Tuo tarpu nevakcinuoti keliautojai privalo turėti neigiamą koronaviruso testą, atliktą ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-06-12 05:38:18

Juodkalnija: gidas papasakojo, ką būtina pamatyti ir aplankyti

„Kai žmonės nusileisdavo Tivato oro uoste, jų akyse dažnai matydavau daug klausimų. Jie suprasdavo, kad yra Balkanuose, bet kokia tai šalis dažnam trūkdavo supratimo“, – apie keliautojų dar mažai atrastą Viduržemio regiono perlą – Juodkalniją – pasakoja joje gidu dirbęs Šarūnas Gurskas.
       2021-06-09 19:52:38

Skrydžio planas atostogoms: kokias vietas verta aplankyti Ispanijoje?

Ispanija – nuo seno turistų mėgstama šalis, kuri pasižymi įspūdingais paplūdimiais, akį traukiančia architektūra ir istorinėmis vietomis, o sau patrauklių vietų gali rasti tiek ramaus poilsio norintys keliautojai, tiek pageidaujantys aktyvių atostogų.
       2021-06-03 15:38:26

Akvilė Kavaliauskaitė aplankė Maljorką po 10 metų ir palygino: dabar ji švaresnė

Žurnalistė bei knygų autorė Akvilė Kavaliauskaitė turi tradiciją – gegužės pabaigoje, kai orai Lietuvoje dar nelepina, išskristi atostogų į šiltesnius kraštus.
Daugiau naujų naujienų
       2021-06-14 17:27:20

TVF gerina Lietuvos ekonomikos augimo prognozes, bet horizonte mato ir rizikų

Lietuvos ekonomikos padėtis šiuo metu yra palanki stipriam augimui, jis paspartės šių metų antrąją pusę, konstatuoja Tarptautinis valiutos fondas (TVF), prognozuojantis, kad šalies ekonomika šiais metais augs 4,4 proc.
       2021-06-14 17:16:53

Gegužę elektra Lietuvoje brango 13 proc.

Lietuvoje elektros energijos kaina gegužę siekė 50,35 Eur/MWh – palyginti su balandžio mėn., ji buvo 13 proc. didesnė. Latvijos ir Estijos pardavimo vietose vidutinė mėnesio elektros energijos kaina siekė 48,42 Eur/MWh – 11 proc. daugiau nei balandį.
       2021-06-14 15:03:49

Ankstyvojo ugdymo ekspertai: tėvai – savo vaikų smegenų skulptoriai

Žmogaus smegenys yra plastiškos ir vystosi visą jo gyvenimą. Tačiau, mokslininkų teigimu, per pirmąsias 1000 gyvenimo dienų jos auga greičiausiai ir jose vyksta svarbiausi asmenybę, charakterio savybes ir net sėkmę ateityje nulemiantys procesai.
       2021-06-14 12:06:11

Kaip prie inovacijos sėkmės rinkoje prisideda gera komunikacija?

Verslo atstovai vartotojams kone kasdien pristato aibę naujų produktų ar paslaugų. Tačiau net ir patys inovatyviausi produktai patiria nesėkmę, jeigu nėra tinkamai pristatomi vartotojams ar jais nesusidomi gamintojai.
       2021-06-14 11:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 66

Atlikus 4112 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 66. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-14 10:32:02

Nagų grybelis: atsiradimo priežastys ir kaip jį panaikinti?

Rūpintis savo sveikata ne tik reikia, bet ir privaloma. Nevertėtų praleisti pro pirštus atsiradus net menkiausiems dariniams. Visi žinome tą jausmą, kai ore tvyro tvanka, o uždara avalynė siunčia signalą apie „perkaitusią“ pėdą.
       2021-06-14 09:38:08

Salotos be padažo – ne salotos: top 5 padažai, kuriuos privalote išbandyti

Šiltuoju metų laiku atsigręžiame į sveikatingesnę mitybą, valgome daugiau lengvesnio maisto ir ruošiame sezoninių daržovių salotas. Juolab kad vasarą su įvairiausiais salotų receptais tampa dar lengviau eksperimentuoti.
       2021-06-13 09:47:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 117

Atlikus 8005 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 117. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 11:54:11

Lašiša ant grilio: receptas, kuris patiks net ir nemėgstantiems žuvies

Vasara ir įsibėgėjantis grilio sezonas skatina leistis į eksperimentus ir ant kepsninės ruošti įvairiausius patiekalus. Daugelis ieško įdomesnių receptų bei skonių, o juos atrasti padeda ir ant žarijų kepta lašiša, ypač panaudojant vieną netikėtą ingredientą.
       2021-06-12 11:46:32

Rytoj vilniečiams – 2000 „Janssen“ vakcinų be registracijos

Šį sekmadienį vilniečiams bus pasiūlyta kiek daugiau nei 2000 laisvų „Janssen“ vakcinų – norintys pasiskiepyti galės atvykti į „Litexpo“ be registracijos, nuo 10 iki 16 valandos.
       2021-06-12 11:17:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 221

Atlikus 19399 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 221. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-12 05:38:18

Juodkalnija: gidas papasakojo, ką būtina pamatyti ir aplankyti

„Kai žmonės nusileisdavo Tivato oro uoste, jų akyse dažnai matydavau daug klausimų. Jie suprasdavo, kad yra Balkanuose, bet kokia tai šalis dažnam trūkdavo supratimo“, – apie keliautojų dar mažai atrastą Viduržemio regiono perlą – Juodkalniją – pasakoja joje gidu dirbęs Šarūnas Gurskas.
       2021-06-11 17:01:50

68-erių Birutė įrodė, kad judėjimas – jaunystės šaltinis

Judėjimas – sveikatos, grožio ir jaunystės šaltinis, sako žingsniavimo entuziastė Birutė Giedraitienė. Norint aktyviau leisti laiką, nebūtina užsiimti varginančiomis treniruotėmis.
       2021-06-11 16:49:13

Vokietijos kompanija Lietuvoje filmuoja serialą: Hofburgo rūmus atrado Vilniuje

Vilniuje įsibėgėjo „Bavaria Film“ grupei priklausančios vokiečių kino gamybos kompanijos „Story House Pictures GmbH“ serialo „Sisi“ filmavimo darbai, truksiantys vasarą. Filmavimo metu Lietuvoje investuojami keli milijonai eurų, o tarptautinėje komandoje dirba beveik 100 lietuvių.
       2021-06-11 16:36:52

Pokyčiai finansų ir bankininkystės srityje: ko laukti ateityje?

9-tojoje Bankininkystės ir finansų konferencijoje „Tektoniniai poslinkiai bankininkystėje“, didžiausių Lietuvoje veikiančių bankų vadovai bei Švedijos bankų ir „Fintech“ industrijos atstovai aptarė iššūkius,
       2021-06-11 13:59:32

Kankina nuolatinis nuovargis? 8 būdai įsikrauti energijos

Sakoma, kad mums tiek metų, kaip jaučiamės patys. Tačiau ką daryti, jei jaučiamės seni, pavargę ir vos pavelkame kojas? Laimė, yra daugybė paprastų būdų, kaip įsikrauti energijos.
       2021-06-11 13:50:17

Ispanija turi grąžinti nesuderinamą pagalbą iš DTT (antžeminės TV) operatorių

Europos Komisija (EK) padarė išvadą, kad antžeminių operatorių gauta pagalba skaitmeninant ir plėtojant antžeminės televizijos tinklą atokiose Ispanijos vietovėse prieštaravo ES valstybės pagalbos taisyklėms.
       2021-06-11 12:07:20

Upėje plūduriuojantis išmanus būstas – ar išdrįstumėte tokiame apsistoti?

Įsivaizduokite Nemune ar Neryje plūduriuojančius apartamentus, kuriuose apsistoję svečiai gali mėgautis tekančios upės vaizdais ir praplaukiančiais laivais.
       2021-06-11 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 155

Atlikus 20483 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 12:14:03

Klasika tapę šaltibarščiai – kitaip: išbandykite receptus su vėžių uodegėlėmis

Vasaros lietuviai neįsivaizduoja be šaltibarščių ir ši ryškiaspalvė šaltsriubė jau tapo tikra karštos dienos valgiaraščio klasika.
       2021-06-10 12:05:08

Ekspertų prognozės: kaip darbas iš namų paveiks biurų poreikį?

Per praėjusius metus darbas iš namų tapo norma, kurią į savo kasdienybę adaptavo daug įmonių. Darbdaviai gali nebesukti galvos kaip organizuoti veiklą darbuotojams dirbant iš namų, tačiau kyla nauji klausimai.
       2021-06-10 11:42:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 212

Atlikus 20905 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 212. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-06-10 09:30:43

Specialistai atskleidžia naujausią tendenciją – duomenų mokslas bus naujasis IT?

Įstaigos, valstybės tarnybos, mobiliojo ryšio operatoriai, bankai, parduotuvės, transporto ir kitų verslo sričių įmonės, socialiniai tinklai ir išmanieji įrenginiai kasdien sukaupia milžinišką duomenų kiekį.
       2021-06-10 09:20:34

Seimas pritarė siūlymui keisti kompensuojamųjų vaistų skyrimo tvarką

Seimas pritarė Farmacijos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-337(2), kuriomis sudaromos sąlygos geresniam kompensuojamųjų vaistinių preparatų prieinamumui užtikrinti.
       2021-06-09 20:08:33

Top 5 naudingiausi vasaros supervaisiai

Orams vis labiau lepinant, į parduotuves atkeliavo ir tikri šiltojo sezono pranašai – švieži ir sultingi egzotika dvelkiantys vaisiai. Be kvapnių persikų, nektarinų, arbūzų ir melionų vasara sunkiai įsivaizduojama.
       2021-06-09 20:04:31

Nepraleiskite knygų naujienų

Tikriausiai girdėjote posakį, jog norint perskaityti visas parašytas knygas, reikia nugyventi ne vieną gyvenimą? Tai tikra tiesa. Ypač šiomis dienomis. Knygynų lentynos lūžta nuo naujų knygų, o skaitytojams sunku išsirinkti tą pačią geriausią.
       2021-06-09 19:52:38

Skrydžio planas atostogoms: kokias vietas verta aplankyti Ispanijoje?

Ispanija – nuo seno turistų mėgstama šalis, kuri pasižymi įspūdingais paplūdimiais, akį traukiančia architektūra ir istorinėmis vietomis, o sau patrauklių vietų gali rasti tiek ramaus poilsio norintys keliautojai, tiek pageidaujantys aktyvių atostogų.
       2021-06-09 19:45:13

Sveiki ir gaivūs vasariški desertai, kurie nepakenks kūno linijoms

Vasarą norisi pasilepinti saldžiu kąsneliu, tačiau kartu ir išsaugoti dailias kūno linijas. Nors laikantis subalansuotos mitybos desertais piktnaudžiauti nevertėtų, šiltasis metų laikas itin palankus pasimėgauti sveikesniais saldumynais.
       2021-06-09 19:39:50

„Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje – visas Vilniaus eismo organizavimas

SĮ „Vilniaus planas“ sukurtoje aplikacijoje atvaizduojamos visos eismo organizavimo priemonės, tarp kurių daugiau nei 1 400 km Vilniaus miesto gatvių (horizontaliojo ženklinimo) elementų ir daugiau nei 60 000 vertikaliojo kelio ženklų.
       2021-06-09 19:32:17

5 naudingos mobilios programėlės nepamirštamai ir smagiai vasarai

Vasara visuomet pralekia greitai, todėl būtina pasimėgauti kiekviena šilta diena. Šiais laikais lengva pasimesti informacijos gausybėje, tačiau visą reikalingą informaciją vienoje vietoje turėti padeda mobiliosios programėlės.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.