Naujienos

Skrydžio planas atostogoms: 3 miestai, kuriuos verta pamatyti Gruzijoje

2021-06-03 12:03:50

Artėjantis vasaros sezonas daugeliui neįsivaizduojamas be trumpesnių ar ilgesnių atostogų. Planuojant jas, dažnai ieškome krypčių, galinčių pasiūlyti tiek kokybišką poilsį, tiek akį traukiančias lankytinas vietas ir kraštovaizdį.

Tarp Europos ir Azijos žemynų esanti Gruzija, ko gero, atitiktų ir reikliausio keliautojo keliamus reikalavimus. Tai šalis, kurioje kultūros ir istorijos mylėtojai atranda daugiau nei tūkstantmečio senumo vietas, gamtą vertinantys žmonės – nepamirštamus kraštovaizdžius, o poilsinių kelionių gerbėjai – Juodosios jūros skalaujamus paplūdimius. Ką būtina aplankyti planuojant atostogas šioje Kaukazo regiono šalyje?

Kutaisi – patogi kelionės kryptis ilgajam savaitgaliui

Gruzijos miestas Kutaisi yra įsikūręs pusiaukelėje tarp šalies sostinės Tbilisio ir Juodosios jūros kurortų bei gali pasigirti turtinga istorija, ne kartą turėtu vienos ar kitos valstybės sostinės titulu. Iš Vilniaus oro uosto tiesioginiu skrydžiu pasiekiamas miestas gali sužavėti net patį didžiausią istorinių vietų entuziastą. Kokios konkrečios vietos turėtų būti įtrauktos į „būtinų aplankyti“ sąrašą?

Pačiame mieste stovinti Bagrati katedra iškilo prieš maždaug tūkstantmetį – 11 amžiuje. Šią katedrą pastatė karalius Bagratis III, kai Kutaisyje buvo įkūręs savo suvienytos valstybės sostinę. Dėl to gruzinams buvo itin svarbu atstatyti Osmanų imperijos invazijos metu 17 a. sugriautą religinį statinį, tapusį suvienytos Gruzijos simboliu. Tai pavyko padaryti prieš mažiau nei dešimtmetį – 2012 m. Jei dar kyla abejonių, ar Bagrati katedra verta apsilankymo, jos paliekamą įspūdį įrodo tai, kad ji yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Dar vienas Kutaisi šedevras – Motsameta bažnyčia. Pasakojama, jog bažnyčios vieta pasirinkta ne šiaip sau – ji iškilo toje vietoje, kur musulmonai nukankino du gruzinų princus. Dar vienas įdomus faktas – manoma, jog tarp netoli Kutaisi miesto esančio Gelačio vienuolyno ir Motsameta bažnyčios kadaise buvo išraustas požeminis tunelis.

Turistai, atvykstantys i Gruziją ir Kutaisi miestą, nepraleidžia progos aplankyti vadinamą „žvėrelių“ fontaną Colchis. Jis išsiskiria tuo, kad jame atvaizduoti visi senieji Gruzijos gyvūnai poromis, o puošybai panaudoti net keturi kilogramai aukso. Beje, šiai vietai skirti laiko patariama dienos pabaigoje – vakare jis pasipuošia įvairiausiomis spalvomis. Pažadame, kad vaizdas vertas dėmesio bei daugybės užfiksuotų kadrų.

Kutaisi yra puikus kelionės pasirinkimas trumpam pabėgimui nuo rutinos, pavyzdžiui, įprastam ar ilgesniam savaitgaliui. Į apylinkes čia dažnai organizuojamos vienos dienos išvykos, kur aplankomi įvairūs kriokliai, urvai bei įspūdingi kanjonai. Juose aktyvias pramogas mėgstantys keliautojai gali išbandyti vaikščiojimo, dviračių turus.

Poilsinei kelionei – Batumi kurortas

Batumio pajūrio kurortas jau tapo ne vieno turisto, mėgstančio poilsines keliones, nuolatiniu maršrutu. Ir taip yra ne veltui – šis miestas yra vienas iš labiausiai lankytinų vietų Gruzijoje, kur kokybiškas poilsis suderinamas su šalies kultūros pažinimu. Batumi miestas yra Adžarijos, žinomos kaip autonominės respublikos, sostinė. Negana to, kad miestas gali pasigirti didžiausiu uostu visoje Gruzijoje, jis taip pat yra antras pagal dydį miestas ir vienas pagrindinių kurortų visoje šalyje.

Ką galima pamatyti ir nuveikti šiame kurorte? Be įprastų poilsinių atostogų atributų – maudynių Juodojoje jūroje, deginimosi paplūdimiuose ir pasivaikščiojimų pakrantėmis – rekomenduojama skirti bent pusdienį ir aplankyti Mirveti apylinkes. Kelionės metu galima apžiūrėti krioklį, tam skirtais dviračiais pasivažinėti kalnų keliukais, kur atsiveria upės vaizdai.

Dar viena dėmesio verta vieta yra Machakhela tarpeklis, kuris yra maždaug už 30 minučių kelio nuo Batumi. Užkopus ant kalvos atsiveria įspūdingi vaizdai, atskleidžiantys turtingą panoramą.

Nors kvapą gniaužianti gamta yra visos Gruzijos skiriamasis ženklas, Batumi gali pasigirti abejingų nepaliekančiais parkais, botanikos sodu ir Mtirala nacionaliniu parku. Pastarajame turistų jau pamėgtos 1-2 dienų kelionės, nes parke yra įrengtos specialios piknikams skirtos vietos ir stovyklavietės. Devintajame kilometre turistams įrengta sustojimo vieta, kur sudaroma galimybė rinktis tolesnį pažinties su parku būdą: žygį pėsčiomis, jodinėjimą arkliu ar edukacinio pobūdžio ekskursiją.

Batumi botanikos sodas turėtų palikti neišdildomą įspūdį gamtos ir augalų mylėtojams. Ši vieta 1912 m. buvo įkurta garsaus botaniko ir geografo Andrejaus Krasnovo, o dabar sodo plotas siekia 111 ha ir didžiuojasi turėdama vieną gausiausių floros kolekcijų visame pasaulyje.

Tbilisis – prisilietimas prie įvairiapusės Gruzijos kultūros

Keliautojai, aplankę Gruzijos sostinę Tbilisį, pripažįsta, kad jo išskirtinumas – istorinės ir modernios architektūros kontrastas. Puiki to iliustracija yra stiklinis modernus Taikos tiltas, jungiantis Mtkvari upės krantus ir esantis netoli Tbilisio senamiesčio.

Kita miesto vieta, sulaukianti didžiulio turistų susidomėjimo, yra Narikala tvirtovė, iškilusi ant kalvos virš Gruzijos sostinės. Nors tiksli tvirtovės pastatymo data nežinoma, istorikai mano, kad ji gali siekti ankstyvuosius Viduramžius. Dabar tvirtovę galima pasiekti keliu iš Maidano aikštės. Kelias, aplenkdamas kairėje stovinčią Surb Gevork cerkvę, atveda prie tvirtovės vartų, už kurių matoma citadelė ir cerkvė. Pastaroji pastatyta labai seniai. Rusijos imperijos valdymo metais joje buvo parako sandėlis, kuris 1827 metais sprogo. Tik 1966 metais buvo atkasti cerkvės pamatai ir apie 2004 metus cerkvę atstatė. Beje, atidžiai įsižiūrėjus dar ir dabar galima pamatyti senuosius pastato pamatus.

Atostogos Tbilisyje yra patrauklios ir dėl santykinai neaukštų kainų. Aplankant Gruziją, turistai gali užsisakyti įvairių ekskursijų po miestą, pavyzdžiui, 3 valandų turas su gidu po senamiestį gali kainuoti vos 7 eurus, o visos dienos 11 valandų turas po Tbilisį, kurio metu aplankomos žinomos Ananuri, Gudauri ir Stepantsminda vietovės, vos 22 eurus. Pavažiavus šiek tiek už miesto galite rasti garsųjį vyno regioną Kakheti. Kalbama, kad taurė raudono sauso vyno Saperavi svarbiausiame Gruzijos vyno regione yra būtinas geros kelionės po šią Kaukazo šalį atributas.

Galiausiai, vaikščiojant po Tbilisio senamiestį nepraleiskite progos paragauti tradicinio Gruzijos patiekalo – šviežio chačapurio, kuris laikomas svarbia šios šalies kultūros dalimi ir yra įtrauktas į nematerialiojo Gruzijos kultūros paveldo sąrašą.

Keliauti į Gruziją – saugu ir paprasta

Rytinėje Juodosios jūros pakrantėje įsikūrusi Gruzija yra pasiekiama tiesioginiu skrydžiu iš Lietuvos. Avialinijų „Wizzair“ siūlomi skrydžiai į Kutaisi miestą vykdomi du kartus per savaitę – antradieniais ir šeštadieniais. Tvarkaraštis patogus tiek planuojantiems savaitės trukmės atostogas, tiek norintiems prasiilginti įprastą savaitgalį. Bilietų kainos vasaros sezonu į vieną pusę prasideda nuo 39,99 eurų.

Ne ką mažiau svarbūs ir saugumo reikalavimai, kurie atvykstantiems į Gruziją yra itin paprasti. Nuvykus į šią šalį netaikomi saviizoliacijos reikalavimai, o grįžus į Lietuvą asmenims, persirgusiems koronavirusu ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą, testuotis ir izoliuotis nereikia. Kokie dokumentai reikalingi norint pasinaudoti šia išimtimi skaitykite čia.

Svarbiausia žinia paskiepytiems pagal pilną vakcinacijos schemą – atvykstant į Gruziją šiems keliautojams nereikia pateikti neigiamo COVID-19 testo. Tuo tarpu nevakcinuoti keliautojai privalo turėti neigiamą koronaviruso testą, atliktą ne anksčiau kaip 72 val. iki atvykimo į šalį.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2021-09-10 10:33:37

Poilsis užburiančiuose Portugalijos kurortuose: ką būtina pamatyti, nuveikti?

Keliautojai, mėgstantys autentiškas kultūrines patirtis, bangų mūšos skalaujamų skardžių peizažus ir lėtą pietietišką gyvenimo būdą jau seniai pamilo Portugaliją.
       2021-08-31 07:04:55

Rudens kelionių idėjos: savaitė automobiliu aplink Baltijos jūrą

Planuojantys pratęsti atostogų sezoną vis dažiau keliauja rudenį ir renkasi trumpas pažintines išvykas Lietuvoje arba Baltijos jūros regione.
       2021-08-29 10:46:27

Lietuviai naudojasi proga ir skuba pratęsti vasaros sezoną svetur

Lietuvoje vėstant orams, gyventojai vis dažniau pradeda dairytis kelionių svetur, kur vis dar lepina vasariška šiluma. Kaip pastebi kelionių organizatoriai, kitaip nei vasaros keliones, rudens atostogas lietuviai planuoja iš anksto – lėktuvuose jau užpildyta daugiau nei 60 proc. vietų.
       2021-08-27 08:08:07

Pažinkite Ispaniją: atostogos įspūdingų kraštovaizdžių ir kurortų regione

Į Lietuvą po truputį atkeliaujant rudeniškiems orams, Europos pietuose vis dar laikosi vasariška šiluma ir lepina saulės spinduliai.
Daugiau naujų naujienų
       2021-09-22 09:18:18

M. Dubnikovas: šaltasis sezonas tolygus elektros sezonui – kainų augimą pajusime

Didmeninėms elektros kainoms pastaruoju metu mušant dešimtmečio rekordus, artėjantis šaltasis sezonas ir laukiantis elektros bei kitų energetinių išteklių vartojimo pikas neleidžia tikėtis, kad jos galėtų pasukti žemyn.
       2021-09-22 09:01:41

Rudens makiažo tendencijos – tvarumas, mėlyni šešėliai ir 60-ųjų nuotaika

Vasarą dekoratyvinę kosmetiką keičia saulė, tačiau atvėsus orams, norisi natūralų grožį paryškinti kosmetikos priemonėmis.
       2021-09-22 08:46:08

Vaistų efektyvumas – kiek jis priklauso nuo to, kada ir kaip geriame vaistus?

Reikia išgerti vaistus, tačiau po ranka neturite vandens, tad juos tiesiog sukramtote ar užsigeriate sultimis? Vienu metu išgeriate skirtingus vaistus, skirtus vartoti prieš valgį ir po jo?
       2021-09-22 06:08:22

Darbiniai ginčai peržengė ribą? Prieš teismą, išbandyti siūlo mediaciją

Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą.
       2021-09-22 06:00:55

Investuotojų akys krypsta į mažiausios kvadratūros NT

Rinkos analitikai kalba apie aukso amžių sostinės NT rinkoje. Tiesa, išaugusios būsto kainos užduoda daug klausimų ne tik svajojantiems apie pirmąjį būstą, bet ir investuotojams.
       2021-09-22 05:54:21

Lietuvos kiaulininkystės krizė nesibaigia, tik gilėja

Nepaisant kiaulininkystės sektoriui suteiktos paramos neigiamoms covid-19 pasekmėms amortizuoti, Lietuvos kiaulininkystės sektoriuje situacija iš esmės nepakito ir išlieka labai įtempta.
       2021-09-21 18:43:57

Ekspertas perspėja: sunkūs vilkikų gedimai kartais nutinka ir dėl noro sutaupyti

Kiekvienas Europos ir Lietuvos keliais riedantis vilkikas jo savininkui yra didžiulė investicija. Visgi kartais vadovaujamasi klaidinga prielaida, jog kol transporto priemonė važiuoja – viskas gerai, ir per mažai dėmesio skiriama reguliariai jos priežiūrai.
       2021-09-21 15:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1155

Atlikus 25086 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1155. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-21 15:37:31

Saldesnis už morką ir maistingas kaip bulvė – kas?

Jeigu kas paklaustų, kokias žinote populiariausias šaknines daržoves, didelė tikimybė, kad pastarnoko šiame sąraše nebūtų. Deja, bet kažkuriuo metu ši lietuviams anksčiau gerai pažįstama daržovė buvo primiršta, kaip ir ropės.
       2021-09-21 09:48:46

5 pamokos, padėsiančios išugdyti finansiškai raštingą vaiką

Tyrimai rodo, kad pinigų stygiaus problemos Lietuvoje pastaraisiais metais padažnėjo tėvams, gyvenantiems su vaikais iki 18 metų. Šią problemą lemia prastas tėvų indėlis į vaikų mokymą apie finansus.
       2021-09-21 09:10:53

Vaistinės: automobilyje pasilikę vyrai vaistų jiems pirkti siunčia moteris

Statistika rodo, kad Lietuvos vyrai gyvena net dešimt metų trumpiau nei moterys, tačiau apie savo sveikatą jie vis dar dažnai drovisi šnekėtis su farmacijos specialistais, gydytojais ir neretai – net savo artimiausiais žmonėmis.
       2021-09-21 07:36:39

Būkite budrūs: sukčiai siunčia laiškus „Sodros“ vardu

„Sodra“ perspėja apie sukčių siunčiamus elektroninius laiškus, kuriuose pateikiamas fiktyvus susirašinėjimas su neva „Sodros“ darbuotojais. Nieko bendro su „Sodra“ šie pranešimai neturi.
       2021-09-20 14:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 745

Atlikus 9713 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 745. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-20 10:58:35

Piniginę perkeliame į telefoną: kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete.
       2021-09-20 10:52:33

Ar tikrai reikia naujo pirkinio ir kiek pasiskolinti jo įsigijimui?

Pasaulis – kupinas pagundų. Šiandien jų tiek daug, kad retam pavyksta iš gaunamo atlyginimo iškart įgyvendinti visus norus. Nuo vaikystės esame mokomi pasverti „noriu“ ar „reikia“ – ir vis tik žmogaus smegenys tokios tobulos, kad visada ras daugybę argumentų, kodėl tikrai šio daikto „reikia“.
       2021-09-16 11:10:46

Ar galima užsikrėsti prisilietus prie ligą platinančios erkės?

Rudenį erkės vis dar itin aktyvios: jų platinamomis ligomis galima užsikrėsti ne tik žolėje, krūmynuose ar miško tankmėje, bet ir grybaujant, uogaujant, skinant obuolius, renkant bulves bei kitas daržoves.
       2021-09-16 10:54:00

REKORDAS: praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1300

Atlikus 24531 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1300. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-16 10:06:50

Kaip teisingai prižiūrėti planšetinį kompiuterį? 4 patarimai priežiūrai

Planšetinio kompiuterio privalumai turbūt jau nieko nebestebina: galingumas, mobilumas, ekrano dydis ar universalumas, kai ši įrenginį naudojame tiek darbui, tiek ir poilsiui.
       2021-09-15 14:05:08

Ekonomikos kalneliai: beprecedenčiu greičiu nuo nuosmukio iki perkaitimo

Lietuvos ekonomika demonstruoja išskirtinį atsparumą COVID-19 krizei. Atsipirkusi trumpu ir negiliu kritimu pirmojo karantino metu, ji visiškai išvengė nuosmukio antrąjį 2020 m. pusmetį ir jau 2021 m. pradžioje pasiekė prieškrizinį lygį.
       2021-09-15 09:54:00

REKORDAS: praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 1298

Atlikus 24567 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 1298. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-15 07:45:01

Kivių uogos: tiks ir prie saldžių, ir prie pikantiškų patiekalų

Šviežių kivių uogų derlius jau pasiekė parduotuvių lentynas. Lietuviai tampa vis išrankesni maistui ir dažnai ryžtasi gastronominėms kelionėms. Jie drąsiai ragauja ne visai įprastus vaisius, tad pirkėjų krepšeliuose atsiranda ir kivių uogos.
       2021-09-15 07:41:02

LVŽS frakcija: nauji valdančiųjų mokesčiai skurdins žmones

Trečiadienį, rugsėjo 15 dieną, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos nariams aplinkos ministras Simonas Gentvilas pristatys naujai planuojamą mokesčių reformą. Jos metu augs aplinkosauginiai mokesčiai.
       2021-09-15 07:34:57

Vakar „Apple“ pristatė laukiamiausią „iPhone 13“ seriją: kokių naujovių tikėtis?

Vakar įvyko svarbiausias „Apple“ metų renginys, kuriuo metu JAV technologijų milžinė pristatė nemažai naujienų. Dienos šviesą pagaliau išvydo naujoji „iPhone 13“ įrenginių serija.
       2021-09-15 07:28:21

Seime siūloma sudaryti laikinąją komisiją dėl COVID-19 pandemijos valdymo

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai parengė nutarimo projektą, kuriuo Seime būtų sudaroma laikinoji kontrolės komisija dėl COVID-19 pandemijos valdymo.
       2021-09-14 14:56:49

Kokia žuvis palankiausia sveikatai ir kiek jos reikėtų suvartoti

Siekiant subalansuotos ir visavertės mitybos, į savo racioną būtina įtraukti žuvį. Šis maisto produktas turtingas mineralinėmis medžiagomis, vitaminais ir organizmui naudingomis riebalų rūgštimis.
       2021-09-14 13:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 889

Atlikus 22720 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 889. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-14 12:27:55

ESO ruošiasi sparčiai elektromobilumo plėtrai Lietuvoje

Elektromobilumo plėtra darys didelę įtaką elektros skirstomojo tinklo pajėgumams, todėl bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) jau dabar aktyviai ruošiasi šiai transporto ir viso energetikos sektoriaus transformacijai plečiant elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą šalyje.
       2021-09-13 15:35:19

Reikia mokėti mokestį už galios dedamąją, jeigu vartotojas nevartoja elektros?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO), nutarė, jog vartotojo reikalavimas įpareigoti ESO neskaičiuoti objektui galios dedamosios mokesčio ir grąžinti vartotojo sumokėtas sumas, nepagrįstas.
       2021-09-13 14:54:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai: 489

Atlikus 11538 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 489. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-09-13 14:01:28

Britų roko legendos „Smokie“ koncertuos Biržų rajone

2022 metų birželio 10 dieną Kilučių ežero pusiasalyje skambės kultinės Didžiosios Britanijos grupės „Smokie“ dainos. Koncerto organizatorius – Biržų rajono laikraštis „Biržiečių žodis“.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.