Naujienos

Karjeros kryptį pakeitę IT specialistai: kaip pasiryžti pokyčiams gyvenime

2021-08-24 08:37:17

Karjeros krypties keitimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sudėtingas ir daugybės pastangų reikalaujantis procesas. Tačiau anot džiaugsmo neteikusį darbą į karjerą informacinių technologijų srityje iškeitusių specialistų, šį žingsnį gali žengti kiekvienas, besijaučiantis įstrigęs dabartinėje darbovietėje.

Programuotojai pasakoja apie jų profesinį gyvenimą pakeitusią kelionę ir dalijasi patarimais, kaip pasiryžti bei pasiruošti tokiam sprendimui.

Anot Šarūno Jankūno, „Nortal“ vyresniojo Java programuotojo, pabaigęs ekonomikos ir politikos studijas jis dirbo specialistu finansų srityje, vėliau tapo analitiku. Pašnekovo teigimu, jo pirmoji pažintis su programavimu įvyko pusbrolio dėka, o jau netrukus šis užsiėmimas jam pasirodė itin įdomus, reikalaujantis loginio mąstymo ir kūrybingumo.

„Turbūt didžiausią įspūdį paliko jausmas, kurį jauti parašęs veikiančią programą, nes darbo rezultatas yra kažkas, kas turi išliekamąją vertę, jį galima matyti iš karto. Nusprendęs žengti į programavimo sritį, tikėjausi, kad bus sunku, nes žinojau, jog turėsiu labai daug mokytis. Tai nepasikeitė ir po kelių metų – ugdyti savo programavimo įgūdžius visada bus įmanoma“, – sako Š. Jankūnas.

Buvusi karjeros kryptis neteikė džiaugsmo

Ernesta Duglas, „Nortal“ vyresnioji Java programuotoja pasakoja, kad prieš karjerą programavimo srityje, ji ilgus metus dirbo banke, tačiau darbe gerai nesijautė – ši veikla jai neteikė džiaugsmo, neatitiko asmenybės, norėjosi labiau analitinio, loginio ir mąstymu paremto darbo.

„Prieš ketverius metus nusprendžiau savęs ieškoti programavime. Iš pradžių nusprendžiau palikti buvusią darbovietę, net nežinodama, ką veiksiu – norėjau pailsėti. Tačiau pabandžiusi programavimo kursus internete, supratau, kad karjeros noriu siekti šioje srityje. Tuomet pradėjau mokytis profesinėje mokykloje, o po metų įsidarbinau „Nortal“. Panašius žingsnius rekomenduočiau ir kitiems, siekiantiems įsilieti į IT industriją – pasibandyti internete ir jei sugebate pabaigti kursus ar matote, kad jums patinka – eikite toliau“, – sako E. Duglas.

Į naują sektorių žengti ragina atsargiai

Ernesta Duglas akcentuoja, kad sunkiausia, norint keisti darbo sritį – priimti sprendimą, nes daugelis žmonių turi tam tikrų įsipareigojimų, juos kamuoja nežinomybė. Jos patarimas tiems, kurie jaučiasi įstrigę dabartiniame darbe ar sektoriuje – užduoti sau klausimą, ar mato save ten pat po dešimties metų.

„Dažnai žmonės jaučiasi pavargę, jiems tereikia išeiti atostogų ar pakeisti darbą. Tačiau jei matote, kad dabartinė sritis jums „nelimpa“, pagalvokite apie kitą karjeros kryptį. Nereikia nerti stačia galva – kruopščiai apmąstykite savo finansinę situaciją, galbūt galite susimažinti etatą ar pusmetį nedirbti ir mokytis. Juk visada galėsite sugrįžti į senąją sritį, kurioje jau esate įgudęs, tačiau nepabandę žengti kitu keliu, nesužinosite“, – sako pašnekovė.

Dinamiškas ir pilnas galimybių sektorius

Specialistė pratęsia, kad pradėjusi darbą „Nortal“ ji tikėjosi įdomaus ir pasukti galvą verčiančio darbo. Anot pašnekovės, jos lūkesčiai išsipildė su kaupu, o panėrusi į IT darbo subtilybes, ji pamatė galimybių pilną sektorių.

„Per šiuos trejus metus supratau, kiek daug skirtingų sričių telpa į IT sąvoką – tai ir programavimas, ir testavimas, analizavimas ar net puslapių kūrimas. Daugelis žmonių vis dar galvoja, kad jeigu dirbi IT srityje, moki viską – ir sutaisyti kompiuterį, ir parašyti tobulą kodą. Tačiau realybė – kitokia, nes kiekvienoje IT sektoriaus atšakoje galima specializuotis vis labiau, o panorėjus – keisti savo darbo pobūdį. Apskritai, IT sritis yra be proto dinamiška ir įvairiapusiška – save čia atrasti tikrai galėtų kiekvienas, kuriam technologijos ar loginis mąstymas yra bent kiek prie širdies“, – tvirtina E. Duglas.

Patyrė ne vieną atradimą

Pasak Šarūno Jankūno, pakeitęs darbo sritį ir pradėjęs užsiiminėti programavimu, jis rado ne vieną kasdieniame gyvenime naudingą įgūdį: „Pavyzdžiui, programuojant yra būtina užduotis skaidyti į mažesnes dalis, tačiau tai lygiai taip pat praverčia ir realiame pasaulyje. Be to, programavimas suteikia galimybę save lyginti su savimi, o ne su kitais – stebėti, kaip patobulėjai, vertinti savo progresą. Pasukęs kitu karjeros keliu, supratau, kad reikia nebijoti išeiti iš komforto zonos, kad ir kaip banaliai tai skambėtų. Nors priimti šį sprendimą ir pasiryžti pokyčiams buvo nelengva, tai buvo svarbiausia pamoka, kurią išmokau.“

Ernesta Duglas priduria, kad panašių atradimų patyrė ir ji: „Atsigręžusi atgal, galiu pasakyti, kad darbo sritį pakeisti nebuvo taip jau sunku – gal dėl to, kad IT sektorius yra itin paslankus, čia itin daug galimybių kiekvienam. Be to, tapusi programuotoja, supratau, kad man patinka mokytis ir tobulėti, o tai suteikia ne tik daug pasitenkinimo, bet ir prasmę darbe. Juo labiau, kai tenka dirbti su svarbiais ir žmonių gyvenimą keičiančiais projektais.“

Gebėjimas mokytis – būtina programuotojo savybė

Dažnai žmonės nusprendžia klaidingai ir pasirenka darbą IT sektoriuje vedini tik noro užsidirbti. Pakeitę savo turimą karjerą ir investavę į šios srities mokslus, jie nusivilia matydami, kad to neužtenka – norint susikurti sėkmingą karjerą IT sektoriuje labai svarbu būti motyvuotam bei nuolat tobulėti.

Š. Jankūnas pratęsia, kad norintys pakeisti darbo sritį, turėtų užsibrėžti aiškų tikslą ir jo neapleisti, nes siekiant tapti specialistu naujame sektoriuje, reikės įdėti itin daug darbo, bandant pasivyti ar net aplenkti būsimus kolegas. Jo teigimu, norintiems išmėginti save programavimo srityje, reikia nusiteikti mokytis.

„Jeigu siekiate tapti programuotoju, privalėsite išsiugdyti įprotį reguliariai skirti laiko susipažįstant, o vėliau ir įvaldant šio darbo specifiką, niuansus. Pavyzdžiui, šią veiklą savo rutina paverčiau susigalvojęs konkrečią užduotį – sukurti žaidimą. Žinoma, programuotojams reikalingos ir kitos savybės – loginis mąstymas, sugebėjimas ieškoti informacijos ir dirbti savarankiškai ar atidumas detalėms, tačiau būtent noras mokytis ir neatsilikti nuo kasdien tobulėjančių technologijų – bene svarbiausia savybė, kurios reikia dirbant šioje srityje“, – teigia „Nortal“ vyresnysis Java programuotojas.

pasirenka klaidingai ir vedami vien tik noro užsidirbti meta savo darbus ir pradeda mokytis IT srities subtilybių. Tokia karjeros strategija gali būti labai ydinga, nes IT sektoriuje reikia būti labai motyvuotu mokytis ir tobulėti bei turėti kitų svarbių savybių. Tik tokiu atveju galima tikėtis sėkmingos karjeros.

Ernesta Duglas pratęsia, kad daugybę galimybių mokytis ji atranda dabartinėje darbovietėje: „Būdama „Nortal“ esu vertinama, girdima ir apsupta tikros komandos, kuri padės ir palaikys kiekviename karjeros žingsnyje. Be to, mūsų įmonėje yra puoselėjama mokymosi kultūra – vieną dieną per mėnesį galime skirti saviugdai – nuo skirtingų programavimo kalbų tobulinimo iki analitinių ar darbo komandoje įgūdžių gerinimo. Galiausiai, turime galimybę migruoti tarp skirtingų projektų ir sričių, tereikia ryžto ir noro.“

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Darbas: kitos panašios naujienos
       2021-08-24 06:25:03

Pirmasis darbas: viskas, ką reikia žinoti įsidarbinant

Pirmasis darbas kiekvienam jaunam žmogui yra naujo gyvenimo pradžia, atsakingas žingsnis. Tam, kad pirmoji darbovietė nepaliktų nusivylimo ar nuoskaudų, jaunajam darbuotojui reikia žinoti savo teises ir pareigas.
       2021-08-23 10:25:41

Kaip palengvinti darbo paieškas: 4 išmanūs patarimai

Tuoj prasidėsiantis rugsėjis dažnai siejamas ne tik su naujų mokslo metų, bet ir su darbo paieškų pradžia. Surasti mėgstamą darbovietę bus lengviau į pagalbą pasitelkus išmanius įrankius ir pasinaudojus vertingais technologijų ekspertų patarimais.
       2020-04-23 06:02:52

Praktiniai duomenų apsaugos patarimai dirbantiems nuotoliniu būdu

Lietuvoje ir įvairiose pasaulio šalyse paskelbus karantiną dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos, įmonės pradėjo organizuoti nuotolinį savo darbuotojų darbą. Tarp jų – ir pasauliniai technologijų gigantai „Amazon“, „Microsoft“ bei „Facebook“, kurie įpareigojo savo darbuotojus dirbti iš namų.
       2020-03-19 09:18:02

Darbas iš namų: patarimai kaip neprarasti motyvacijos ir planuotis savo dieną

Darbas namuose neabejotinai turi savų pliusų – raminanti, saugi aplinka, o sutaupytą laiką, kuris anksčiau buvo skirtas kelionėms į ir iš ofiso, galima skirti malonesnei veiklai.
       2020-03-06 08:46:28

Karjera iš naujo: 7 veiksmų planas, kaip pasiryžti keisti darbą ar profesiją

Nors skaičiuojama, kad jaunoji karta darbą keičia kone kas dvejus metus, vis dėlto tokie pokyčiai, ypač jei keičiamas ne tik darbas, bet ir profesija, gali kelti iššūkių. Pradedantys galvoti apie karjeros kaitą kelia sau daugybę klausimų, kurie gali trukdyti priimti sprendimą.
       2020-03-05 10:07:57

Darbo keitimo grėsmės: kaip pasiruošti spontaniškumui?

Turbūt ne vienam žmogui yra pasitaikiusi situacija, kai darbą tenka palikti, nors naujojo paieškos dar nepradėtos. Statistika rodo, kad naujo darbo paieškos vidutiniškai trunka apie pusmetį, o net 4 iš 10 gyventojų, netekę pagrindinių pajamų, nesiskolindami išgyventų vos mėnesį.
       2020-02-29 13:48:44

Kaip išgyventi nuotolinio darbo sąlygomis?

Koronavirusas jau Lietuvoje, todėl laikas imtis jo plitimo stabdymo sprendimų. Vienas esminių – nuotolinis darbas. Nors jis senokai įteisintas, senokai reklamuojamas, bet dabar ateina lemtingų išbandymų laikas.
       2020-02-12 16:11:18

Robotizacija neišvengiama, tačiau bijoti jos nereikia

Gamyba ir sandėliavimas, kaip ir dauguma kitų pramonės šakų, nestovi vietoje. Kuriamos naujos, žmonių darbą palengvinančios technologijos. Diegiami nauji, turimus resursus optimaliau išnaudoti leidžiantys sprendimai. Kaip neatsilikti nuo permainų?
       2020-02-06 08:07:55

Po 10-ies metų emigracijoje: darbdavio požiūris skyrėsi kaip diena ir naktis

Jei jautiesi laukiamas, priimti sprendimą grįžti į Lietuvą nėra sunku net po svetur praleisto dešimtmečio, sako gyvenimą gimtinėje vėl pradėję kurti buvę emigrantai. Jų teigimu, norėdami susigrąžinti išvykusiuosius turėtume sudaryti patrauklias darbo sąlygas ir suteikti galimybę jiems pritaikyti jau įgytas žinias.
       2020-02-06 07:52:19

Ko šiandien ieško ir ko neranda Lietuvos darbdaviai?

Ketvirtoji pramonės revoliucija keičia darbo specifiką, procesą bei žmogaus vietą ir savijautą darbo rinkoje. Robotai jau perėmė 29 proc. žmogaus atliekamų užduočių, o kelerių metų bėgyje šis skaičius turėtų pasiekti 42 proc., rodo Pasaulio ekonomikos forumo atliktas tyrimas „The Future of Jobs Report 2018“.
Daugiau naujų naujienų
       2022-08-08 15:28:12

Naujausi duomenys patvirtina – infliacija netrukus turėtų sumažėti

Remiantis naujausiais paskelbtais Lietuvos statistikos departamento liepos mėn. duomenimis, metinės infliacijos spartėjimas Lietuvoje slopsta. Vis labiau įtraukiant aukštesnės palyginamosios bazės efektą, kai kainos lyginamos su jau padidėjusiomis kainomis prieš metus, metinė infliacija prasidėjus rudeniui turėtų sumažėti.
       2022-08-08 14:46:55

Sprendimui dėl nepriklausomo elektros tiekėjo priimti ESO suteikia daugiau laiko

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Perlas Energija“ pranešė, jog naikina fiksuotos elektros energijos kainos planus ir visiems klientams taikys tiesiogiai su birža susietą planą. Svarbu pabrėžti, jog elektros energija ir toliau bus tiekiama.
       2022-08-08 14:42:15

„Ignitis“ gyventojams teikia specialų pasiūlymą

„Ignitis“ specialus pasiūlymas – pirmus 4 mėn. kilovatvalandė kainuos 33 ct (24 ct su valstybės kompensacija), nuo 2023 m. – 39,5 ct/kWh; Sutarties trukmė – 40 mėn., ją sudaryti galima tik ribotą laiką – rugpjūtį;
       2022-08-08 14:37:10

Kaip atostogauti, kad norėtųsi grįžti į darbą?

Atostogos – vienas labiausiai laukiamų mūsų metų įvykių. Į jį sudedame daug lūkesčių ir planų pailsėti, patirti naujų įspūdžių, pamatyti naujų kraštų arba tiesiog pasimėgauti ramybe. Kaip leisime atostogas, priklauso nuo mūsų poreikių, įpročių ir draugijos, su kuria ilsėsimės.
       2022-08-08 14:33:28

Sumanus pirkinių planavimas: 5 naudingi patarimai, kurie padės sutaupyti

Sutaupyti norime kiekvienas. Nesvarbu, ar planuojame savaitės pirkinius šeimai ar ruošiame stalą svečiams. Nors daugeliui gali atrodyti kitaip, visgi, taupiai apsipirkti – misija įmanoma.
       2022-08-08 14:15:24

Nesulaukiate paaukštinimo? Ekspertė pataria, ką daryti

Jei dažnai jaučiate, kad dirbdami dabartinėje savo pozicijoje nebesusiduriate su maloniais iššūkiais, o darbe kamuoja rutina – didelė tikimybė, kad atėjo laikas siekti paaukštinimo.
       2022-08-08 14:09:10

VERT: UAB „Perlas energija“ privalo vykdyti sutartinius įsipareigojimus

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), atsižvelgdama į UAB „Perlas energija“ pateiktus vienašališkus siūlymus vartotojams keisti sudarytas sutartis ir pereiti nuo fiksuoto tarifo į tiesiogiai su birža susietą planą, pabrėžtinai akcentuoja, kad šie UAB „Perlas energija“ veiksmai neteisėti ir pažeidžia vartotojų interesus.
       2022-08-06 14:37:04

RRT skelbia preliminarius 5G aukciono rezultatus

Aukciono komisija nustatė aukciono dėl 3400‒3700 MHz radijo dažnių juostos naudojimo didžiausiosios kainos siūlytojus. Jais tapo „Telia Lietuva“, AB už 100 MHz radijo dažnių bloką pasiūliusi 7 mln. Eur. ir UAB „Bitė Lietuva“ bei UAB „Tele2“ už du kitus tokio pat pločio radijo dažnių blokus pasiūliusios po 3 mln. Eur.
       2022-08-06 13:06:19

Raškome slyvų derlių: rauginkite kaip agurkus ar kepkite elegantiškus desertus

Puikiai pažįstamos slyvos yra ne tik skanios, naudingos sveikatai, bet ir nuostabiai atsiskleidžia įvairiuose patiekaluose. Ekspertų teigimu, jų panaudojimo galimybės itin plačios: nuo prancūziškų desertų klafučių iki pagardų blynams, varškės ar mėsos patiekalams.
       2022-08-05 19:48:44

3 receptai su bananais, kuriais verta pasilepinti savaitgalį

Bananiniai keksiukai, bananų tortas ar duona – desertai, kuriuose puikiai atskleidžiamas šio, daugelio pamėgto, vaisiaus skonis. Visgi, bananas yra pakankamai universalus vaisius – įmantresnius derinius mėgstantys gurmanai juos derina net prie mėsos ar žuvies, o kartais ir marinuoja.
       2022-08-05 15:29:45

Išplėsta TVP kuriamų TV programų retransliavimo Lietuvoje aprėptis

Telecentras informuoja, kad pagal susitarimą su Lenkijos visuomeniniu transliuotoju „Telewizija Polska S. A.“ (toliau – TVP) rugpjūčio pradžioje buvo daugiau negu trigubai išplėsta TV programų „TVP Wilno“, „TVP Polonia“, „TVP Info“, „TVP Historia 2“, „TVP World“ ir „Belsat TV“ retransliavimo per nemokamos eterinės televizijos tinklus aprėptis.
       2022-08-05 15:03:05

Nuotoliu dirbančių darbuotojų algos per pusmetį išaugo du kartus

Darbuotojų paklausa vis dar viršija pasiūlą, tad įmonės dažniau ieško talentų už savo šalių ribų. Duomenys rodo, kad per 2022 m. pirmą pusmetį nuotoliu samdomų darbuotojų skaičius Europoje išaugo 155 proc., o Azijoje, Ramiojo vandenyno šalyse ir Lotynų Amerikoje – dar daugiau.
       2022-08-05 14:55:35

Ekspertas pataria: kaip atpažinti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas?

Kompiuteriuose kaupiame ne tik svarbią informaciją, bet ir asmeninius duomenis, kuriems gali kilti grėsmė, susidūrus su virusu. Merilendo universiteto duomenimis, kas 39 sekundes internete įvykdoma nauja kibernetinė ataka.
       2022-08-04 20:48:39

Vairuodamas apgadinote ne automobilį, o kitą objektą? Kaip reikėtų elgtis?

Vasarą daugybei žmonių traukiant atostogauti, užsikemša keliai ir stovėjimo aikštelės kurortuose, o taip didėja ir eismo įvykių tikimybė.
       2022-08-04 20:20:18

„Lidl“ mėsos gaminiuose atsisako mechaniškai atskirtos mėsos

Sveikatai palankesni kasdienio vartojimo maisto produktai – viena iš prioritetinių „Lidl“ veiklos sričių. Daug dėmesio skiriantis savo privačių prekės ženklų produktų receptūrų atnaujinimui ir gaminiuose esančio pridėtinio cukraus bei druskos kiekio mažinimui.
       2022-08-04 19:59:52

Lietuvos miestų automobiliui lemta stovėti: naudojami vos 6 proc. paros laiko

87 minutės darbo dienomis ir 89 savaitgaliais – tiek vidutiniškai Lietuvos gyventojai naudojasi nuosavu automobiliu, o 38 proc. jų – nesinaudoja automobiliu kasdien.
       2022-08-04 13:39:07

Lietuvos žolynų lobiai: Europa žiūri su pavydu, o patys trypčiojame vietoje

Tęsiantis geopolitinei ir ekonominei įtampai ekspertai Lietuvai prognozuoja rūsčią žiemą. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) docento dr. Evaldo Klimo teigimu, iš tiesų turime pamirštą didelį rezervą.
       2022-08-04 12:46:24

Aktyvių pramogų priešas – mėšlungis: kaip išvengti surakinančio skausmo?

Atsiradęs staigus ir surakinantis skausmas blauzdos ar pėdos raumenyje, nors ir trunka neilgai, gali kaip reikiant apkartinti dieną.
       2022-08-04 12:41:10

Studentai neigia mitus apie Bulgariją: patiks ne tik šeimoms ir senjorams

Rilos kalnai, civilizacijos nepaliestos Belogradčiko uolos, auksiniai paplūdimiai ir draugiškos kainos – dalykai, kurie turistus atostogų kryptimi vilioja pasirinkti Bulgariją. Bulgarija – puikus pasirinkimas taupiems keliautojams.
       2022-08-04 10:31:43

Nepatikėsite, kokį nustatymą reikia išjungti taupant telefono bateriją

Vasarą norime atsipalaiduoti ir nesukti galvos dėl dažnai išsikraunančio telefono. Kad nereikėtų atsitraukti nuo linksmybių, ieškant elektros lizdo telefono įkrovimui, ekspertas dalijasi patarimais, kurie padės prailginti telefono baterijos veikimo laiką ir leis įrenginį krauti daug rečiau.
       2022-08-04 10:16:13

Graikiška virtuvė jūsų namuose: 3 marinatai aromatingiems mėsos patiekalams

Graikija – šalis, nepaliekanti abejingų. Nuostabus kraštovaizdis, šiltas Viduržemio jūros vanduo ir aromatingi patiekalai kasmet pritraukia daugybę lankytojų iš viso pasaulio.
       2022-08-04 10:13:14

Prie žuvies – ne tik bulvės: 3 netradiciniai garnyrai, kurie dera su lašiša

Įvairiausius žuvies patiekalus praturtinti galima ne tik įmantresniais prieskoniais ar marinatais, bet ir garnyrais. Pavyzdžiui, prie lašišos puikiai dera tiek bulvės ar tradicinės pomidorų bei agurkų salotos, tiek citrininiai ryžiai ar bolivinės balandos kruopos.
       2022-08-04 10:07:23

RRT nustatė automobilių pultelių masinio sutrikimo Jurbarke priežastį

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), reaguodama į gautą pranešimą apie Jurbarke prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje nuolat pasikartojančius masinius trukdžius, operatyviai ištyrė ir nustatė trukdžių skleidimo šaltinį.
       2022-08-04 09:51:18

Kaip atnaujinti savo automobilio salono interjerą?

Nesate pasirengę finansiškai investuoti į naują automobilį iš salono, bet esama transporto priemonė jūsų nebetenkina, nes atsibodo vaizdas, kurį matote? Galbūt tam yra išeitis.
       2022-08-03 15:28:48

Naujos kartos dviračiai – atsparios padangos, belaidis pavarų perjungimas

Dviračiai, galima sakyti, kaip ir džinsai – viena vertus, visada madinga laikui nepavaldi klasika, kita vertus, šiandien nebe tokie, kokie buvo prieš keliasdešimt metų.
       2022-08-03 15:11:10

Televizorius tampa ne tik vaizdo, bet ir garso įrenginiu

Šiandien jau ne paslaptis, kad vienas įrenginys gali kokybiškai atlikti kelių įrenginių funkcijas, taip sutaupant vietą namuose ir pinigų. Artėjant rudens sezonui visi daugiau laiko praleisime namuose, todėl, kaip toje patarlėje, protingi ruošia roges vasarą.
       2022-08-03 15:08:15

Foto galerijoje – miestų gėlynų grožis

Miestuose puoselėjami gėlynai džiugina vietinius gyventojus ir atvykstančius keliautojus. Peržiūrėję nuotraukų galeriją ir jūs pakeliausite po Šiaulių, Marijampolės miestus ir pasigrožėsite jų gėlynais.
       2022-08-03 14:59:02

Trečdaliu didesni dujų perdavimo pajėgumai į Latviją – nuo lapkričio 1 dienos

Lietuvai ir kaimyninėms valstybėms didinant apsirūpinimo dujomis galimybes, nuo lapkričio 1 d. dujų perdavimo pajėgumai iš Lietuvos į Latvijos dujų sistemą bus padidinti trečdaliu, iki 90 gigavatvalandžių (GWh) per parą.
       2022-08-03 14:47:53

Įminta didžioji mįslė: kaip pjaustyti svogūnus, kad neašarotų akys

Be svogūnų neįsivaizduojami daugelis patiekalų: jie dedami į sriubas, troškinius, karius, svogūnais gardinamos salotos, užtepėles, mėsainiai, įvairiausi žuvies ar mėsos patiekalai.
       2022-08-03 14:44:51

10 patarimų studijas pradedantiems pirmakursiams

Studijų pradžia gali būti sudėtinga ar net gąsdinanti: nauji namai, veikla, nepažįstamas miestas ir žmonės, daugybė kitų pokyčių. Lietuvos studentų sąjunga dalijasi, ką vertėtų žinoti norint universitete ar kolegijoje jaustis drąsiau.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.