Naujienos

Ar detektyvų rašytojai panašūs į savo knygų personažus?

2021-09-11 10:01:58

Susipažinkite su populiariausiais autoriais!

Lietuvos leidyklos neslepia – mūsų šalies skaitytojai mėgsta detektyvus. Pirmauja, žinoma, skandinaviški, bet neatsilieka ir visi kiti.

Detektyvai ir trileriai – žanras, kuris patinka daugeliui, nepaisant to, kad žmonės realybėje nualptų vos pamatę kraują.

Rašytojų išmonė stebina. Kiek lakios vaizduotės reikia, jei nori sukurti įtaigius personažus ir jų elgesio motyvus! Žmonės pradeda tapatinti autorius su veikėjais, nors kažkur giliai viduje žino, kad realybėje jie daug panašesni į savo skaitytojus, nei į žiauriuosius knygų personažus. Netikite? Interneto knygynas Patogupirkti.lt kviečia susipažinti su Lietuvoje tikrai mėgiamais detektyvų ir trilerių autoriais.

Jo Nesbø – rašytojas, kuris svajojo žaisti futbolą

Jo Nesbø gimė 1960 metų kovo 29 dieną Osle, Norvegijoje. Jis tituluojamas populiariausiu ir perkamiausiu autoriumi gimtojoje šalyje. Lietuviai irgi myli Jo Nesbø bei jo kriminalinius romanų personažą Harį Hūlę.

Tačiau Jo Nesbø kurti knygų neplanavo. Už tai padėkoti reikia kelio traumai. Jaunystėje Jo Nesbø svajojo tapti futbolininku. Jis žaidė Norvegijos aukščiausios lygos komandoje ir nesikuklino galvodamas, kad jau netrukus taps geidžiamiausiu žaidėju, dėl kurio į eilę stos geriausi futbolo klubai. Deja, likimas lėmė kitaip.

Kelio trauma užkirto kelią futbolininko karjerai, o neatsakingas požiūris į mokslus sutrukdė rinktis profesiją. Jo Nesbø užsirašė į karinę tarnybą. Išmokęs savidisciplinos būsimas autorius perlaikė egzaminus ir įstojo mokytis į Norvegijos ekonomikos ir verslo mokyklą.

Jo Nesbø baigė ekonomikos mokslus, dirbo finansų srityje ir buvo puikus analitikas. Jo Nesbø pradėjo kurti dainas, kas įvairiais keliais nuvedė į grupę „Di Derre“. Antrasis jų albumas tapo geriausiai parduodamu Norvegijoje, o Jo Nesbø, kuris, beje, vis dar koncertuoja su „Di Derre“, pradėjo artėti prie rašytojo karjeros.

Dieną dirbdamas finansų srityje, vakare koncertuodamas, taip pat išgyvenęs skyrybas, Jo Nesbø pervargo ir nusprendė keliauti į Australiją. Tuo pačiu gavo leidėjų pasiūlymą parašyti knygą apie grupės gastroles. Tačiau parašė apie detektyvą Harį Hūlę.

Knygos atnešė šlovę ir finansinę sėkmę. Rašytojas noriai tuo dalijasi. Jis įkūrė Hario Hūlės vardo fondą, kuris rūpinasi rašymo ir skaitymo klasių skurstančiose šalyse steigimu.

Taigi, ką galime pasakyti apie niūrių ir žiaurių kriminalinių knygų autorių? Jis yra talentingas skirtingose srityse – geras finansų analitikas, sėkmingas grupės vokalistas ir dainų kūrėjas, populiariausias pasaulyje skandinavų rašytojas, sėkmingas vaikiškų knygų autorius. Taip pat Jo Nesbø yra jautrus, savikritiškas žmogus, kuriam rūpi globalios problemos ir jis prie jų sprendimo prisideda realiais poelgiais.

Peter James – aistringas automobilių kolekcionierius

Rašytojas Peter James gimė 1948 metų rugpjūčio 22 dieną, Braitone, Jungtinėje Karalystėje. Jis parašė daugiau nei trisdešimt kriminalinių romanų ir didelė dalis jų pasiekė Lietuvos skaitytojus. Ypač populiarios yra istorijos apie detektyvą Rojų Greisą.

Bernvakario metu gyvas palaidotas jaunikis, genetinės manipuliacijos, siautėjantys serijiniai žudikai, vyrus žudančios juodosios našlės, pasaulinio masto sąmokslo teorijos – tai tik nuotrupos iš Peter James romanų. Koks gi žmogus pasižymi tokia lakia fantazija?

Autoriaus talentas rašyti atskleidė dar mokykloje, kuomet jis laimėjo poezijos konkursą. Vėliau Peter James mokėsi Ravensbourno universitete ir siekė scenarijų autoriaus karjeros. Po studijų išvykęs gyventi į Kanadą jis kurį laiką rašė scenarijus laidoms, o vėliau įkūrė savo itin sėkmingą prodiuserinę firmą.

Knygas Peter James rašo nuo 1981-ų metų. Rašytojo knygos išverstos į beveik keturiasdešimt kalbų, nuolat tampa „Sunday Times“ ir „The New York Times“ bestseleriais. Visgi, įdomu ką mėgsta ir kuo domisi pats autorius.

Pirma įdomybė – susidomėjimas mistiniais dalykais ir ezoterika. Paranormaliais reiškiniais Peter James domėjosi nuo mažumės ir tikėjo įvairiausiais vaiduokliais, gyvenančiais senuose vienuolynuose ar griuvėsiuose. Šia tema jis veda laidas Škotijos BBC radijuje.

Dar vienas rašytojo pomėgis – automobiliai! „Lotus Elan“, „Cadillac Eldorados“, 1971-ų metų „Mustang“, „Triumph Stag“, 2014-ų metų „Aston Martin Vanquish Volante“, 1987-tų metų „Mercedes SL 500“ ir 1958-tų metų „Fiat Abarth Evocation“ – tik keli automobiliai kurie perėjo per Peter James rankas arba atsidūrė jo asmeninėje kolekcijoje.

Rašytojas ne tik grožisi automobiliais, bet mėgsta ir palakstyti – jis turi tarptautinę lenktynininko licenciją ir žinoma dalyvauja varžybose. Matyt iš čia šiek tiek adrenalino perkeliama ir į knygas.

Na ir dar keletas įdomių faktų. Peter James dievina gyvūnus, savo fermoje augina alpakas ir emu, mėgsta žaisti tenisą, bėgioti ir slidinėti. Mėgstamiausia spalva jis įvardina raudoną ir teigia, kad dėvi tik raudonas kojines. Mėgstamiausia muzikos grupė – „The Rolling Stones“.

Lars Kepler – inteligentiškas buvęs mokytojas

Vos pasirodęs pirmasis Lars Kepler detektyvas „Hipnotizuotojas“ tapo tikra sensacija. Visiems iš karto parūpo, koks gi tas knygos autorius, kuris aprašo protu nesuvokiamas žiaurybes. O jis tiesiog paprastas, vidutinio amžiaus, inteligentiškas vyrukas su akiniais ir nutrintu britų dėstytojo stiliaus švarku, kadaise dirbęs vidurinėje mokykloje…

Puikiai žinote, kad tai melas, nes Lars Kepler iš tiesų neegzistuoja, o po šiuo pseudonimu slepiasi Alexandra Ahndoril ir Alexander Ahndoril – rašytojų pora. Tačiau aprašytas inteligentiško vyro portretas atitinka tą, kurį įsivaizdavo ir patys detektyvų autoriai.

Abu rašytojai jau anksčiau yra išleidę sėkmingų knygų, todėl nenorėjo naudotis žinomumu. Tai priežastis, kodėl jie sugalvojo pseudonimą. Bandymas išsiaiškinti, kas po juo slypi, Švedijoje tapo tikru detektyvu, o pagaliau išaiškinti autoriai lengviau atsikvėpė.

Interviu iš rašytojų ėmę žurnalistai teigė, kad kontrastas tarp detektyvinių romanų ir jų autorių yra milžiniškas. Iš tiesų Alexandra Ahndoril yra smulki, švelni, rami moteris, kuri nors ir gali išvardinti šaunamųjų ginklų rūšis, tačiau neretai apsiverkia rašydama žiaurias scenas. Jos vyras irgi kuklus ir tylus.

Alexandra ir Alexander kilę iš panašių šeimų, abu yra kairiarankiai ir mėgsta tuos pačius dalykus.

Nors Alexander šeima dirbo statybų versle, jis pats jautė polinkį menams. Jaunystėje tapė aliejinius paveikslus bei labai mėgo skaityti. Taip pat praktikavo Muay Thai kovos menus. Universitete jis studijavo filosofiją bei religiją.

Alexandra irgi jautė polinkį menams. Ją traukė aktorystė, kurios mokytis ji ir įstojo į Nacionalinę mimų ir aktorių akademiją, vėliau įgijo literatūros magistro laipsnį. Moteris vaidino, rašė literatūros kritikos straipsnius ir apsigynė daktaro disertaciją.

Pora, tarsi palaikydama telepatinius ryšius, sklandžiai užpildo vienas kito sakinius. Jie kartu gamina maistą, kartu atnaujino savo vasarnamį, kartu rūpinasi vaikais ir dabar kartu rašo knygas.

Kaip matote, ši pora yra pati paprasčiausia ir paneigia mitus, kad žiaurius detektyvus rašo niūrūs, užsisklendę ir problemų turintys vienišiai.

Angela Marsons – buvusi apsaugininkė, kuri bijo aukščio

Angela Marsons ir jos knygos apie uždarą detektyvę Kimą Stount susilaukė sėkmės visame pasaulyje. Tačiau rašytojos kelias nebuvo labai lengvas. Kurti istorijas ji mėgo nuo jaunumės. Po to 25 metus beldė į įvairių leidėjų duris. Nesėkmingai. Tad Angela Marsons išleido elektroninę knygą ir publikavo ją savarankiškai. Kaip ir kitas dvi. Milžiniškas skaitytojų susidomėjimas ir palankūs įvertinimai pagaliau atvėrė ir leidėjų duris.

Savo istorijose Angela Marsons rašo apie sociopatus, išmoningas žmogžudystes, socialines ir psichologines problemas. Pati autorė į savo personažus nepanaši. Ji kukli, draugiška, o prieš pradėdama rašytojos karjerą daug metų dirbo apsaugininke prekybos centre, kur vadovavo didelei žmonių komandai.

Rašytoja labai mėgsta gyvūnus ir kažkada vieno kambario bute jų laikė net trylika. Šiuo metu jos namuose gyvena linksmas labradoras ir nemandagi papūga.

Autorė teigia, kad visada domėjosi psichologija ir žmonių elgesio motyvais. Dar būdama vaiku ji norėjo perprasti veiksmų logiką, o užaugusi tapo stebėtoja. Rašydama romanus autorė nevengia gilintis į įvairias sritis, todėl po pasiruošimo knygai „Nebylus riksmas“ ji save laiko archeologijos, osteoarcheologijos ir motociklų restauravimo eksperte.

Kaip ir visi žmonės, taip ir žymi autorė, turi įvairiausių baimių. Angela Marsons bijo vabzdžių, taip pat aukščio bei lėktuvų. Ir dar pavarų perjunginėjimo! Dėl šios priežasties ji dvidešimt metų vairavo mopedą.

Rašytoja nebijo prisipažinti, kad mėgstamiausias jos patiekalas yra pica, geriausia Kalėdų dovana buvo 167 pakeliai traškučių. Kaip ir visi, ji krykštauja ir pasidaro ekrano nuotrauką, kai jos socialinio tinklo profilį pradeda sekti žvaigždė. Dar autorė paslapčia bent kartą per savaitę žiūri filmuką „Frozen“.

Žvilgtelėjome į kelių populiarių detektyvų ir trilerių autorių gyvenimus ir pamatėme, kad jie visi gana paprasti, su savo eiline kasdienybe, rūpesčiais, kompleksais ir džiaugsmais. Kiekvienas autorius į savo knygas įdeda dalelę savęs, tačiau nepanašu, kad mūsų mylimi rašytojai naktimis sėlina daryti nusikaltimų. Gera žinoti, ar ne?

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-26 17:27:41

Stabdo senėjimą ir uždegimus – šie vaisiai privalo atsidurti ant jūsų grilio

Žinomas angliškas posakis „Vienas obuolys per dieną sveiką padaro kiekvieną“ tikrai tinka ir persikams. Vienas persikas per dieną ne tik suteiks daug naudų įvairioms organizmo sistemoms, bet ir pagerins odos būklę.
       2024-04-26 12:51:17

Farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto

Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ilguoju laikotarpiu, po 6 mėnesių vaistai pagal galiojantį receptą galės būti išduodami po farmacinės rūpybos paslaugos, kurią suteiks vaistininkas.
       2024-04-25 19:58:59

Kaip būti arčiau gamtos, jei neturite nuosavo kiemo?

Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
       2024-04-25 18:07:11

„Samsung“ „AI TV“ dirbtinis intelektas geresniam vaizdui ir garsui

Technologijų bendrovė „Samsung“ renginyje „Unbox & Discover 2024“ pristatė naują televizorių liniją. Naujieji „Neo QLED 8K“, „4K“ ir „OLED“ modeliai pasižymi „Samsung AI TV“ dirbtinio intelekto (DI) funkcijomis, tarp kurių – dar našesnis vaizdo kokybės gerinimas, triukšmo slopinimas bei išmanus energijos taupymas.
       2024-04-24 13:18:23

Kaip vos už kelis eurus pasigaminti gardų patiekalą pietums ar vakarienei

Paprasta paruošti, sotu ir pigu – sakote, taip nebūna? Pritrūkusiems idėjų gardžiai ir nebrangiai vakarienei, prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai turi pasiūlymą – iškepkite orkaitėje sultingas vištienos šlauneles su daržovių garnyru.
       2024-04-24 13:08:54

Susidūrėte su gyvūnu kelyje: ar būtina kviesti policiją?

Įsibėgėjant pavasariui, keliuose auga susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius. Tą lemia balandžio mėnesį prasidedanti gyvūnų migracija, kurios metu žvėrys dažniau pasirodo keliuose, bei ne visuomet atsargus vairuotojų elgesys.
       2024-04-24 13:05:06

Gyventojai dažniau skundžiasi dėl keliamo triukšmo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai.
       2024-04-24 12:55:04

Priešpienis: svarbus raktas į vaikų sveikatą

Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių antikūnų, kurie padeda kūdikiams apsisaugoti nuo įvairių ligų, skatina jų imunitetą ir ruošia juos kovoti su virusais ir bakterijomis.
       2024-04-24 12:50:56

Ženšenis: natūralus kelias į gerą seksualinį gyvenimą

Nevaisingumas yra didėjanti problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad apie 17,5% suaugusiųjų planetos žmonių – tai beveik 1 iš 6 žmonių – patiria šią bėdą. Be to, maždaug 40% atvejų problema kyla dėl vyrų fiziologijos.
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.