Naujienos

Lietuvos startuoliai savo idėjas pirmą kartą pristatė IT grandams

2016-06-28 12:18:27

Šį mėnesį asociacijos INFOBALT iniciatyva Lietuvoje pirmą kartą buvo suorganizuotas renginys „ICT Startup and Innovation Forum”, kuriame inovatyviausi šalies startuoliai turėjo galimybę pristatyti savo idėjas ilgametę patirtį sukaupusiems IT sektoriaus ekspertams.

foto

Šis renginys – pamatas INFOBALT kuriamai vieningai platformai, kurioje didžiosios Lietuvos IT įmonės ir pradedantieji verslininkai turės galimybę keistis idėjomis ir vystyti bendrus projektus.

Forumas subūrė daugiau nei 50 dalyvių, tarp kurių – aukščiausio lygio vadovai iš įmonių „Blue Bridge Code“, „DoxLogix“, TEO, „Žabolienė ir partneriai METIDA“, „Algoritmų sistemos“, „Phantom Group“, „Elevator Academy“, „Santa Monica Networks“, „Alna Group“. IT grandams savo idėjas pristatė 10 IRT srities startuolių.

„Džiugu, kad renginys sulaukė tokio susidomėjimo ir itin palankių vertinimų iš dalyvavusiųjų. JAV ir Vakarų Europoje veikiančios didžiosios technologijų įmonės jau ilgą laiką pradedantiesiems verslininkams teikia išskirtinę galimybę įsitraukti į įmonės procesus ir kartu vystyti inovatyvius produktus ar paslaugas. Tačiau Lietuvoje tokių iniciatyvų, kurios suvienytų ekspertus ir jaunuosius verslininkus, trūksta. Siekiame sukurti nuolatinę platformą, kurioje didžiosios įmonės ieškotų inovatyvių sprendimų ir priimtų startuolius po savo sparnu bei padėtų jiems augti“, – sako INFOBALT eksporto ir investicijų vadovas Paulius Valiulis.

Išskirtinė galimybė inovatyviausiams startuoliams

Iš 10 renginyje prisistačiusių startuolių, IRT ekspertų komisija išrinko dvi inovatyviausias idėjas, kurių autoriai buvo apdovanoti galimybe dalyvauti tarptautinėje mainų programoje „Erasmus for Young Entrepreneurs“. Ši programa startuoliams suteikia galimybę iki 3 mėnesių stažuotis pasirinktoje užsienio įmonėje pas patyrusį verslininką: mokytis, keistis patirtimi ir tokiu būdu įgyti gebėjimų, reikalingų mažai įmonei valdyti. Be to, programos dalyviams mokama mėnesinė stipendija. Tuo tarpu priimantysis verslininkas išgirsta kitokį požiūrį į savo verslą bei gauna galimybę bendradarbiauti su partneriais kitose šalyse, susipažinti su naujomis rinkomis.

Viena iš šią programą kuruojančių įmonių Lietuvoje – konsultacinių paslaugų bendrovė „Civitta“. Įmonė lydi startuolius visų mainų metu: gelbsti teikiant paraišką, padeda užmegzti sėkmingus ryšius su tinkamu verslininku ir atsako į visus rūpimus klausimus.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvoje daugėja tokių organizacijų, kurios stiprina visą startuolių ekosistemą, teikia paramą ambicingiems žmonėms, turintiems išskirtinių idėjų bei kuriantiems savo verslą. Renginio komisiją sudarė daug IRT srityje pasiekę žmonės, aukščiausio lygio vadovai, todėl vien tai, kad dalyviai turėjo galimybę išgirsti kritikos ir patarimų iš tokių profesionalų yra tikras įvertinimas“, – teigia „Civitta“ konsultantas Saulius Aleksa.

Ateityje – hidroponinė sodininkystė

Vienas iš nugalėtojų – Vaidas Gecevičius – pristatė technologinių inovacijų ir nestandartinių sprendimų projektą „Vizionierius“, kuris skiepija ir plėtoja inovatyvias idėjas. Viena tokių idėjų – išmani hidroponinių augalų auginimo sistema – buvo pristatyta ir lietuviškame forume.

„Ateities hidroponika – tai naši, švari, ekologiška, išmani, mažų gabaritų daržovių ar prieskonių auginimo sistema. Ją naudoti galima tiek buto patalpose, tiek lauko daržuose. Ši kintamo dydžio sistema gali tiekti skirtingą derlių, kurio pakaktų asmeniniam naudojimui ar nedideliam šeimos ūkiui. Susidūrus su besivystančia globalia ekonomika, klimato kaita, augančia pasaulio populiacija ir augančiais jos poreikiais, tai tampa ypač aktualu“, – startuolio idėją pristato V. Gecevičius.

V. Gecevičius džiaugiasi, kad daugėja tokių renginių, kuriuose startuoliai suburiami su įsitvirtinusio verslo atstovais. Inovatoriaus teigimu, juose ypatingai svarbus grįžtamasis ryšys.

„Kolegų pastabos motyvuoja, suteikia galimybę tobulinti idėją ar kuriamą produktą. Tai proga išgirsti kitų startuolių projektus, iš arti susipažinti su IRT inovacijų lauko specifika. Be to, tai puiki vieta užmegzti ryšius su įvairių sričių atstovais ir bendrai vystyti idėjas“, – pasakoja V. Gecevičius.

Produktyvumui gerinti – išmanioji programėlė

Kito geriausiai įvertinto startuolio autoriai – Dmitrijaus Babičiaus, Rasos ir Justino Pempių komanda – pristatė kasdienį produktyvumą skatinančią aplikaciją. Surašius užduotis, ji sugeneruoja spalvingą, populiarių arkadinių žaidimų dvasia persmelktą žemėlapį, kuriame užduočių atlikimas virsta nuotaikinga kelione, virtualiam vartotojo veikėjui judant nuo žemėlapio pradžios iki galutinio taško.

„Vizualizuodama kasdienes užduotis, aplikacija skatina pažvelgti į nusibodusius arba sunkius darbus kaip į smagų iššūkį. Šis motyvacijos impulsas yra sustiprinamas galimybe stebėti savo draugų žemėlapius, dalyvauti savotiškose lenktynėse, kartu viešumu užtikrinant, kad vartotojas vengs savo dienotvarkę pildyti trivialiomis arba netikromis užduotimis“, – pasakoja D. Babičius.

Startuolį pristatęs inovatorius džiaugiasi galimybe sudalyvauti tokio pobūdžio renginyje Lietuvoje ir tikisi, kad jų bus ir daugiau.

„Jauni verslininkai yra kupini dėmesio vertų idėjų, deja, startuoliai dažnai žlunga būtent dėl to, kad jų įkūrėjams trūksta dviejų svarbių dalykų: ryšių ir patirties. Tokio pobūdžio renginiai padeda mažinti jų stygių, be to, motyvuoja kūrėjus dalintis idėjomis tarpusavyje, susipažinti ir bendradarbiauti. Kuo daugiau startuolių forumų, hakatonų ir konferencijų bus rengiama, tuo stipresnę jaunųjų verslininkų bendruomenę matysime Lietuvoje“, – akcentuoja D. Babičius.

Forumas – pradžia vieningai bendradarbiavimo platformai

Pasak INFOBALT viceprezidentės, bendrovės „Algoritmų sistemos“ direktorės Elenos Vengrienės, renginyje dalyvavusių aukščiausio lygio įmonių vadovų, inovatyvių startuolių ir IT ekspertų bei entuziastų išreikštas palankus forumo vertinimas ir aktyvus įsitraukimas atskleidžia tokio pobūdžio renginių svarbą ir poreikį Lietuvoje. Matydama potencialą, INFOBALT tikisi skatinti nuolatinį svarią patirtį sukaupusių IT įmonių ir Lietuvoje esančių startuolių bei mokslininkų bendradarbiavimą.

„Džiaugiamės suorganizavę šį renginį dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, tikimės, kad INFOBALT nariai savo patirtimi padės startuoliams augti ir tobulėti. Antra, toks forumas kuria pridėtinę vertę ir INFOBALT nariams – tai proga pasisemti naujų idėjų ir plėsti partnerių tinklą“, – teigia E. Vengrienė.

INFOBALT planuose – bendradarbiavimas su „Verslios Lietuvos“ projektu „Startup Lithuania“, puikiai išmanančiu startuolių infrastruktūrą ir sukaupusiu ilgametę patirtį šioje srityje. Tikimasi, kad sujungus šių organizacijų pajėgumus – didžiųjų IT įmonių ekspertus bei pradedančiuosius verslininkus – bus nutiestas kelias vieningai bendradarbiavimo platformai įsteigti. Jau liepos mėnesio pabaigoje planuojamas kitas „ICT Startup and Innovation Forum” renginys, kuriuose startuoliai ir vėl turės galimybę pristatyti savo kūrybiškas idėjas IT grandams.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2021-03-07 11:15:51

Siuntos Lietuvoje jau gabenamos naudojant degalus iš atliekų

Logistika ir transportas yra vienas iš didžiausius šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius išmetančių sektorių pasaulyje. Siekdamos sumažinti daromą poveikį klimato kaitai, logistikos įmonės ieško įvairių būdų sumažinti išmetamų teršalų kiekius:
       2021-03-07 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 390 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 5398 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 390 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-07 07:52:20

Profesorius Vytautas Kasiulevičius apie COVID-19 anglišką atmainą

"Savaitė. Angliškoji SARS-CoV-2 atmaina B.1.1.7 įsitvirtina Europoje. Vokiečiai ir prancūzai tai atvaizdavo savo ataskaitose. Šiose šalyse jau pusė Covid-19 atvejų sudaro angliška atmaina."
       2021-03-06 09:39:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8226 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 473 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-06 07:40:35

Nauji karantino atlaisvinimai: leidžiamos veiklos atvirose erdvėse

Įsigaliojus Vyriausybės sprendimui, nuo šeštadienio atnaujinamos sporto, laisvalaikio ir kultūros veiklos atvirose erdvėse, leidžiami renginiai, kurių metų neišlipama iš automobilio.
       2021-03-05 14:35:54

Lietuviai vis aktyviau domisi maisto tausojimo idėjomis

Vis aktyviau pasaulyje kalbant apie maisto tausojimo naudą, šiai idėjai nelieka abejingi ir lietuviai. Maisto švaistymas yra viena didžiausių šiuolaikinių vartotojų problemų, o norint jai užkirsti kelią, dažnai užtenka pradėti nuo savo virtuvės.
       2021-03-05 11:45:06

Matvei Linov apie mus internete rašo:

"Šiandien baigėsi mano leidimas laikinai gyventi Lietuvoje. Aš retai rašau tokiomis temomis, tačiau norėčiau pasidalinti užsieniečio, kuris čia gyvena daug metų, pastebėjimais.
       2021-03-05 11:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų

Atlikus 7763 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruota 447 naujų koronaviruso atvejų. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-05 11:17:58

Praktiniai patarimai ieškantiems naujo televizoriaus

Renkantis naują televizorių, verta atkreipti dėmesį ne tik į svarbius jo techninius parametrus. Norint išsirinkti tinkamiausią variantą, svarbūs ir praktiniai kriterijai: koks rekomenduojamas televizoriaus dydis, kabinimo būdas, kokie kiti pasirinkimą lemiantys veiksniai.
       2021-03-05 11:08:32

Žiema priminė skaudžią problemą – saugiai šildyti būstą moka ne visi gyventojai

Pasibaigusi žiema kai kuriems atnešė skaudžių pamokų – pirmuosius šių metų mėnesius ugniagesiams gesinti gaisrų teko skubėti 18 proc. dažniau nei praėjusių metų pradžioje.
       2021-03-05 11:06:15

Po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą

„NielsenIQ“: po dviejų karantinų atoslūgis gali parodyti visiškai naują vartotojo veidą. Lietuvoje vasarį kiek sušvelninus karantino suvaržymus, klientai plūstelėjo į grožio salonus bei išsirikiavo prie nedidelių parduotuvių.
       2021-03-05 11:03:52

Daiktų interneto technologija: ko reikia, kad Lietuva taptų lydere

Telefonu įjungiama skalbimo mašina, laikrodžiu valdoma šaldytuvo temperatūra ar ryte suskambęs žadintuvas, automatiškai įjungiantis kavos aparatą ir ruošiantis jums skanią kavą, kol jūs keliatės iš lovos.
       2021-03-05 11:01:03

Įvaldykite savo „Android“ išmanųjį: 7 funkcijos, kurias mažai kas atradę

Kaip pasaulyje, taip ir Lietuvoje pirmaujanti mobilioji operacinė sistema yra „Android“. Visgi daug žmonių išnaudoja tik nedidelę dalį jos suteikiamų galimybių, o kai kurios naudingos „Android“ funkcijos yra kone paslėptos ir jas žino tik labiausiai įgudę naudotojai.
       2021-03-05 10:58:04

Vaistininkė apie makšties negalavimus: moterims vis dar gėda dėl jų prisipažinti

Makšties negalavimai – tai problemos, kuriomis moterys dar nedažnai drįsta pasidalinti atėjusios į vaistinę. Vaistininkai pastebi, kad pirmą kartą preparatus nuo makšties sausumo perkančios moterys nenoriai prisipažįsta turinčios šią problemą.
       2021-03-05 10:54:43

Iššūkis IT sektoriuje – stiprinti darbuotojų lojalumą

Informacinių technologijų specialistai jau dešimtmetį yra viena iš populiariausių ir paklausiausių profesijų Lietuvoje. Lietuvoje IT sektorius auga – šalis patraukli užsienio įmonėms, startuoliams.
       2021-03-05 10:52:18

Pandemija – ne priežastis atidėlioti skiepus nuo erkinio encefalito

Lietuva – didžiausias erkinio encefalito židinys Europoje. Net 30 proc. visų persirgusiųjų virusas visam gyvenimui palieka sunkių padarinių, tokių kaip atminties, koordinacijos sutrikimai ar net paralyžius.
       2021-03-05 10:44:15

Derlingi 2020 metai - kaip tuo pasinaudos Lietuvos agrosektorius?

Prieš metus visas agrosektorius su nerimu laukė naujojo sezono pradžios. Prieš tai buvęs trijų metų nederliaus ciklas stipriai paveikė viso sektoriaus investicinį potencialą. Žemės ūkio technikos pardavimai paprastai atspindi rinkos pajėgumą.
       2021-03-04 14:06:19

8 statiškai dažniausiai netoleruojami maisto produktai

Maisto netoleravimą galima apibūdinti kaip žalingą organizmo reakciją į tam tikrus maisto produktus ar jų priedus. Šis sutrikimas sukelia į alergiją panašius simptomus – slogą, astmą, kosulį, odos bėrimus, galvos skausmą ar netgi nuovargį bei nuotaikos svyravimus.
       2021-03-04 10:20:11

Siekiame liberalesnių taisyklių verslui ir paprastesnio reguliavimo

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė susitikusi su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovu Dariumi Remeika aptarė, kaip mažinti administracinę naštą verslui, užtikrinti liberalesnes smulkiojo verslo priežiūros taisykles bei prognozuojamą priežiūros institucijų veiklą.
       2021-03-04 09:58:05

Kelias į automobilių patikimumo olimpą grįstas patikrintomis technologijomis

Vieni automobilių gamintojai stengiasi patikimų kūrėjų vardą išsikovoti naujausiomis technologijomis, itin aukštais reikalavimais medžiagoms ar precizišku procesų valdymu, kiti siekia naudoti tik išbandytus ir tiksliai veikiančius produktus, kuriuos nuolat tobulina.
       2021-03-04 09:41:00

Praėjusią parą Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai

Atlikus 8163 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruoti 533 nauji koronaviruso atvejai. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2021-03-04 09:28:22

Telecentras ragina institucijas atlikti pasiūlymų dėl VKRT vertinimą

Pastaruoju metu žiniasklaidoje yra aktyviai platinamas dar vasario mėnesį agentūros ELTA pagal „Žinių radijo“ pokalbį parengtas tekstas „VRM atstovas: kompromisas – kurti valstybinį kritinio ryšio tinklą su operatoriais“.
       2021-03-04 08:58:43

Siekiantiems vidinės ramybės psichologė pataria susitvarkyti namus

Pavasaris Lietuvoje jau tradiciškai vadinamas švaros laiku – nuo seno įprasta, jog vis ryškesnė saulė ir bundanti gamta suteikia daugiau jėgų bei įkvėpimo susitvarkyti, atsišviežinti namus.
       2021-03-04 08:49:06

3 iš 4 studentų patiria stiprų stresą, beveik kas trečias – panikos atakas

Vasario mėnesio viduryje Lietuvos studentų sąjunga (LSS) atliko tyrimą „Psichologinė studentų būsena ir pagalba“, kuriuo buvo siekiama įvertinti studentų psichologinę būseną ir jos pokyčius lėmusius veiksnius, atsižvelgiant į paskutinius dvejus metus aukštosiose mokyklose inicijuotų pokyčių efektyvumą bei karantiną.
       2021-03-04 08:31:51

Vilnius kviečia pasaulio architektus: konkursas stoties teritorijai pertvarkyti

Vilniui ruošiantis iš esmės pertvarkyti Stoties rajoną, konkrečių idėjų laukiama iš architektų. Miesto savivaldybė kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ (LTG) paskelbė tarptautinį architektūros konkursą geriausiam pasiūlymui atrinkti.
       2021-03-04 08:18:00

Prezidentas skiria naują Prezidentūros kanclerę ir Komunikacijos grupės vadovę

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda vadovauti Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijai nuo kovo 15 dienos skiria Agilą Barzdienę, o naująja Prezidento vyriausiąja patarėja ir Komunikacijos grupės vadove taps Raminta Stanaitytė-Česnulienė.
       2021-03-04 07:59:32

Svarbi informacija projektuotojams

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad nuo 2021 m. vasario 23 d. įsigaliojo nauja statybos techninio reglamento STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai.
       2021-03-04 07:53:30

„Ignitis“ pataria: ką reikia žinoti sudarant sutartis telefonu?

Prieš daugiau nei metus pasaulį sukausčiusi COVID-19 pandemija paslaugų teikimą nuotoliniu būdu pavertė kasdienybe. Konsultavimui įvairiais klausimais persikeliant į virtualią erdvę, vis daugiau žmonių pasinaudoja ir galimybe sutartis sudaryti telefonu.
       2021-03-04 07:49:28

Saugumo ekspertų patarimai tėvams: kaip pasirūpinti vaikų telefonų saugumu?

Vaikai pirmąjį savo mobilųjį telefoną gauna dar iki sulaukdami septynerių metų, rodo „ChildWise“ duomenys. Todėl jau ypač jauname amžiuje gali tapti programišių taikiniu – sulaukti melagingų laiškų ar žinučių,
       2021-03-04 07:36:00

Lietuvių abejingumas gaisro atveju: dūmų detektorių turi kas 5 gyventojas

Nors nuo reikalavimo privalomai gyvenamuosiuose būstuose įsirengti autonominį dūmų detektorių praėjo jau beveik treji metai, lietuviai vis dar linkę rizikuoti savo pačių sveikata ir gyvybe.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.