Naujienos

10 priežasčių, kodėl knyga – geriausia dovana ir rekomendacijos, ką dovanoti

2021-12-06 16:38:36

Laikas pakalbėti apie dovanas? Juk artėja gražiausios metų šventės! Šis tekstas orientuotas į Kalėdas, tačiau jis universalus ir daugelis patarimų bei rekomendacijų tiks bet kokia proga.

Sutikite, kad knyga – geriausia dovana, kuri tinka bet kokio amžiaus ir lyties žmonėms. Kolegai, draugui, mamai, sūnėnui, seneliui – visiems yra knyga, tik ją reikia atrasti.

Atsakingai parinkta ir su meile supakuota knyga dovanos gavėjui leidžia jaustis ypatingu, be to, tai nėra tik keli šimtai puslapių po gražiu viršeliu. Tai – istorija. Bilietas į paslaptingą pasaulį. Patarimai, kurių taip trūko siekiant savo tikslų! Žinoma, smagu gauti ir kitų daiktų, tačiau kiekvienais metais dėkoti močiutei už auskarus, nors net neturite skylučių ausyse, jau nusibodo.

Reikia įtikinamų priežasčių, kodėl visada verta dovanoti knygą? Štai keli linksmi argumentai: knygoms nereikia baterijų; knygos visada yra tinkamos spalvos ir dydžio; jų nereikia lyginti ar surinkti pagal sudėtingą instrukciją; „sunaudojus“ dovaną lieka daugiau nei tuščia dėžutė.

Na, o dabar rimčiau! Interneto knygynas Patogupirkti.lt surado dešimt priežasčių, kodėl knyga yra gera dovana!

10 priežasčių, kodėl verta dovanoti knygą

Kartu su knyga jūs dovanojate visą pasaulį!

Dovanodami gerą knygą jūs kartu dovanojate ir nemokamą kelionės bilietą. Ir ne tik knygos apie keliones padės užuosti egzotinių šalių kvapus, išgirsti džiunglių garsus ar patekti į sunkiai prieinamas vietas. Romanai, biografijos, istorinės bei fantastinės knygos taip pat talpina ištisus pasaulius, kartais realius, o kartais žadinančius vaizduotę magiškais vaizdiniais.

Knygas lengva supakuoti

Ši priežastis neatrodo įtikinamai, ar ne? Tačiau pamėginkite supakuoti pliušinį dinozaurą, trijų dalių žvakidę ar pieno ąsotėlį. Knygų forma yra dovanų pakuotojo svajonė, o jas gražiai suvynioti pavyksta net pradinukams! Beje, tokios dovanos turi dar vieną pranašumą – jei ketinate knygą siųsti paštu, jums užteks kompaktiškos pakuotės.

Nereikia apiplėšti banko!

Taip, sutinkame, knygos nėra pigios. Tačiau biudžetą nusiaubia nepalyginamai mažiau nei mobilūs telefonai, rankų darbo vazos, šviestuvai ar madingi žaislai. Gerų knygų įsigysite vos už kelis eurus, tereikia pasinaudoti karštomis akcijomis.

Knygos supažindina su naujomis idėjomis

Atsibodo su dėde ginčytis dėl politikos? Mama įsitikinusi, kad socialiniai tinklai nekuria jokios vertės? Gerai parašyta knyga gali pasiūlyti svarių argumentų tolimesnėse diskusijose. Kokybiškoje literatūroje dėstomos aktualios temos gali pakeisti nusistovėjusį požiūrį ar bent vilioja praplėsti akiratį ir žvelgti plačiau.

Knygas galima perdovanoti ar išmainyti

Sutikite, tikrai ne kartą gavote dovanų ir nežinojote, kur jas dėti. Tačiau, jei netyčia į jūsų rankas pateko knyga, kurią jau turite, tai ją įvairiuose forumuose galite iškeisti į kitą, taip pat perdovanoti draugams, perleisti bibliotekai ar mokykloms, palikti knygų nameliuose bei kitose vietose, kur renkasi skaitytojai.

Kiekvienam pasaulio žmogui tikrai yra parašyta jam skirta knyga

Yra žmonių, kurie sako, kad jiems nepatinka skaityti. Ką gi, greičiausiai jie nerado tinkamos knygos. Per metus išleidžiami tūkstančiai įvairaus žanro leidinių. Nesvarbu ar jas ketinate dovanoti romantikui, ar universitete filosofiją studijuojančiam pusbroliui – visada rasite tinkamų kūrinių.

Knygos daro žmones geresniais

Banalu? Bet tai yra tiesa! Mokslas jau įrodė, kad knygas skaitantys žmonės yra empatiškesni. Be to, teigiama, kad skaitantys žmonės gyvena ilgiau, o jų smegenys veikia geriau! Taigi, dovanodami knygą dovanojate ir psichologinę sveikatą. Daugiau padovanotų knygų ir pasaulis taps geresne vieta!

Knyga nereikalauja papildomų priedų

Viskas, ko reikia knygai skaityti yra… knyga! Na, gal dar patogi sofutė. Neprireiks papildomų baterijų ar specialaus pasiruošimo, kokio pareikalautų padovanota slidinėjimo įranga. Tiesiog išvyniojat, pamyluojat ir skaitot!

Knygos yra amžinos ir neišeina iš mados!

Dovanota knyga nesuges po penkių minučių ir neprivers dovanos gavėjo rūpintis garantiniu taisymu. Knygos nedūžta, tiesą sakant, net aplietos kava praranda tik išorinį grožį, puslapiai gelsta, viršeliai apsitrina, tačiau istorija viduje lieka nepakitusi.

Visas dovanas galite nupirkti internetu.

Žinote, tą chaosą prekybos centruose, kuris kyla prieš šventes? Minios suirzusių, nepatenkintų žmonių, besiblaškančių po parduotuves ir paskutinę minutę perkančių porcelianinius drambliukus. O mes siūlome patogiai įsitaisyti fotelyje, ar kur tik jums smagiausia, atsiversti knygyno Patogupirkti.lt svetainę ir išrinkti dovanas visai šeimai. Pasirinkimas didelis, pristatymas greitas, tad ko ten brautis į fizines parduotuves, ypač pandemijos metu?

Dovanų idėjos: knygos vyrams ir moterims

Taigi, ką dovanoti vyrams ir moterims, klausiate, o Patogupirkti.lt rekomenduoja gerai pagalvoti apie žmogų ir knygas parinkti pagal jo pomėgius, o ne pagal lytį. Jei konkrečiam vyrui patiktų „Elektriko vadovas“ – puiku, bet jei jis nežino, kaip įjungti „išmuštus“ skaitiklius, tačiau puikiai išmano akcijų biržas, gal verta knygų paieškoti kitose kategorijose? Štai keletas gairių:

Dovanų idėjos mėgstantiems keliauti

Pastarieji pora metų buvo kitokie. Jie smarkiai susiaurino pasaulį ir apribojo keliones. Tačiau knygos, kuriose keliautojai dalijasi savo įspūdžiais, leidžia nusikelti į tolimas šalis ir kartu su autoriais skanauti, patirti ir atrasti. Kelionės motociklu, žygiai į džiungles, Marokas, Azerbaidžanas, Italija, Kuba ir Prancūzija – kurią kelionės kryptį renkatės? Taip pat gausu knygų, kurios padės geriau pažinti ir savo šalį, susidaryti savaitgalio maršrutus ir aplankyti istorinius ar gamtos objektus.

Klasika – niekada neprašausite

Klasikinė literatūra – universalus ir geras pasirinkimas. Klasikinės knygos formuoja pasaulėžiūrą, leidžia geriau suprasti laikotarpį, kuomet jos buvo rašytos, o taip pat ir kitas knygas, kurias neretai įkvepia klasikai. Ernest Hemingway, William Shakespeare, Jane Austen, Erich Maria Remarque, Michail Bulgakov – autoriai, kurių kūryba nesensta ir nepraranda vertės.

Fantastikos knygos – dovana, kuri padeda atitrūkti nuo realybės

Mokslinės ir maginės fantastikos knygos turi daugybę gerbėjų visame pasaulyje. Jos patinka visų lyčių ir amžiaus grupių žmonėms. Prisiminkite, kad Haris Poteris irgi šio žanro atstovas. Mokslinė fantastika žada keliones laiku ar į kosmoso platybes. Maginės fantastikos knygos supažindina su drakonais, raganiais, elfais, troliais ir kitomis būtybėmis. Norite pabėgti nuo rutinos? Rinkitės fantastiką!

Receptų knygos – atneš naujovių į virtuvę

Dovanodami receptų knygas, kartu dovanojate ir naujas patirtis bei skonius. Tiesa, būtina žinoti, ar žmonės mėgsta gaminti, tačiau jei atsakymas teigiamas, tai kiekvienas apsidžiaugs kokybišku, nauju, įkvepiančiu kulinariniu leidiniu.

Biografijos – įkvėps siekti daugiau

Biografijos ir tikri atsiminimai – knygos, kuriose aprašyti lyderių ir garsenybių gyvenimai ar įvairūs memuarai apie nepaprastus gyvenimus. Leidinių herojai ištvėrė sunkumus ir nuėjo ilgą kelią, kol atsidūrė šlovės olimpe. Daug žmonių iš tokių knygų pasisemia patirties, randa įkvėpimo, pasimoko. Pastaruoju metu išleista daug įdomių biografijų, tad tikrai rasite iš ko rinktis!

Mokslo populiarinimo knygos – dovana žingeidiems skaitytojams

Mokslo populiarinimo knygos – dėmesio verta kategorija, ieškantiems įdomesnių skaitinių. Populiariausi autoriai, nuo kurių galite pradėti dovanų sąrašą, yra Yuval Noah Harari, Carlo Rovelli ir Stephen Hawking. Apie jų knygas kolegos diskutuoja taip pat dažnai, kaip apie orą.

Mokslo populiarinimo knygos labai įvairios, tad ir čia rasite, ką padovanoti skirtingiems žmonėms. Suprantama kalba parašytuose tekstuose autoriai kalba apie smegenų veiklą, žmonijos kilmę, Žemės istoriją, astronomiją, chemiją, gyvūnų elgesį, miegą ir kitas įdomias temas.

Dovanų idėjos: knygos vaikams ir jaunimui

Žinome, kad vaikai Kalėdų senelio dažniausiai prašo madingų žaislų ir prašmatnių telefonų. Visgi, nukreipti dėmesį nuo vienadienių blizgučių į nesenstančias vertybes yra suaugusiųjų pareiga. Primename, kad knygos ugdo vaizduotę, empatiją, turtina žodyną ir dovanoja galimybę pabėgti į kitus pasaulius.

Mažyliai dievina Kakę Makę, o savarankiškai skaityti gebantiems jaunuoliams siūlome Astrid Lindgren knygas. Truputį vyresniems vaikams, be abejo, patiks Hario Poterio serija.

Paaugliams ir jaunimui rekomenduojame pasidairyti klasikos kategorijoje, juk čia sukaupti laiko patikrinti leidiniai. J. D. Salinger su kultine knyga „Rugiuose prie bedugnės“, Lewis Carroll ir jo personažai iš knygos „Alisa Stebuklų šalyje“, mokslinės fantastikos pradininko Jules Verne kūriniai ir kiti populiarūs leidiniai tikrai patiks jaunuoliams.

Dovanų idėjos: ką pirkti itin išrankiems skaitytojams?

Pažįstate žmogų, kuris nuolat apsuptas knygų? Gal tai tinklaraštininkas, leidyklos ar knygyno darbuotojas? Jums atrodo, kad tokie žmonės gavę knygų tik ir galvoja „o ne, tik ne tai!“, tačiau tai netiesa! Tikri knygoholikai jums patvirtins, kad knygų per daug nebūna ir jos iš tiesų yra geriausia dovana. Knygos kaip snaigės – visos skirtingos, tad kad ir kiek jų perskaitai, laukia tūkstančiai naujų dialogų, situacijų ir veikėjų.

Bijote aistringam skaitovui neįtikti ar padovanoti jau turimą leidinį? Vartote begalinius sąrašus ir nežinote, ką daryti? Rinkitės knygyno dovanų kuponą!

Tad ar sutinkate, kad knyga – geriausia dovana? Interneto knygyne Patogupirkti.lt išsirinksite dovanas verslo partneriams, detektyvų mėgėjams, siekiantiems praturtėti, kelionių aistruoliams, romantikams – visiems! Gerų skaitinių!

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-01-26 17:40:06

Šiemet profesinės mokyklos priims daugiau pirmakursių

Šiais metais didinimas priėmimas į informacijos ir ryšių, sveikatos priežiūros, socialinio darbo, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės sričių profesinio mokymo programas.
       2022-01-26 17:25:50

Anykščius pamilusi Justė Arlauskaitė-Jazzu: „Čia poezija tiesiog tvyro ore“

„Kokia nuostabi vieta, kuriai reikia tik meilės!“ – kartą lankydamasi Anykščiuose ir pamačiusi patalpas iš nuostabos aiktelėjo dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu.
       2022-01-26 14:07:26

AB Vilniaus šilumos tinklai užsitikrino dujų tiekimo diversifikavimą vasariui

AB Vilniaus šilumos tinklai įsigijo 335 000 MWh dujų šilumos gamybai - tai pirmas tiesioginis didžiausio šalyje centralizuotos šilumos tiekėjo sandoris su dujų tiekėju UAB „Ignitis“.
       2022-01-26 13:59:09

Jau ateinantį dešimtmetį mūsų gydymo planus sudarinės dirbtinis intelektas

Per pastarąjį dešimtmetį žmonijos sveikata pasikeitė neatpažįstamai. Gerėjanti sveikatos priežiūra, efektyvesni vaistai ir gydymo metodai padėjo reikšmingai pailginti gyvenimo trukmę ir sumažinti vaikų mirtingumą.
       2022-01-26 13:53:55

Vaistinių atstovai pasiruošę nuotolinių vaistinių sistemos diegimui

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) paskelbus apie nuotolinių vaistinių sistemos e. sveikatoje startą balandžio mėnesį, šalies vaistinių atstovai teigia esantys pasiruošę ilgai lauktiems pokyčiams.
       2022-01-26 13:50:52

Egzotiškieji tamarindai: kas tai per vaisiai, kaip ir su kuo jie valgomi

Ar žinojote, kas yra tamarindai? Šie egzotiški vaisiai pasižymi neįprastu saldžiarūgščiu skoniu, kuris primena citrinų, abrikosų ir datulių derinį. O dar neįprastesnė yra jų išvaizda.
       2022-01-26 12:35:04

Manote, kad puikiai pažįstate „Android“ operacinę sistemą? Nežinomos gudrybės

Pirmaujančios verslo statistikos platformos „Statista“ 2021 m. duomenimis, net 7 iš 10 išmaniųjų telefonų rinkoje turi „Android“ operacinę sistemą.
       2022-01-26 12:21:25

Kaip planuoti kelionę, kad netektų atostogų leisti stebint banko sąskaitą?

Kelionės nebūtinai visada turi būti brangios, tačiau dauguma žmonių neatsižvelgia į išlaidas, kurias patiria atostogaudami.
       2022-01-26 10:54:22

Lietuvoje sparčiai daugėja apie vyną išmanančių mėgėjų

Bet kokie Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai šiandien atveria nuomonių įvairovę. Jų margumyne girdėti balsų, teigiančių, kad alkoholio keliamas problemas Lietuvoje galima spręsti ne draudimais, o švietimu, edukacija.
       2022-01-26 10:52:41

Vaikiški šviesos projektoriai: ką naudinga žinoti prieš įsigyjant?

Miegas - svarbiausias geros nuotaikos, savijautos, sveikatos rodiklis. Miegame visi, tačiau, ypač daug laiko tai darydami praleidžia mūsų mažieji - vaikai. Miegas jiems yra be galo svarbus.
       2022-01-26 10:52:05

Didžiausios 2022 m. pavasario mados tendencijos

Dar visai neseniai garsiausios pasaulio mados sostinės žibėjo nuo mados savaitės renginių. Jų metų mados namai pristatė pavasario/vasaros mados tendencijas. Nepaisant to, kad prabanga dvelkiančius renginius pakoregavo pandemija, jų metu pasirodžiusios tendencijos privertė nustebti ne vieną mados pasaulio žinovą.
       2022-01-26 10:48:58

Tyrimas atskleidė, kaip atrodo lietuviška, latviška ir estiška svajonės

„Svajonių darbas“, „naujas automobilis“, „sveikas vaikas“, „mano namai“, „geras laikas“ – tai frazės, kuriomis žiniasklaidoje apibūdinamos Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų svajonės, rodo „Luminor“ banko užsakymu atliktas tyrimas.
       2022-01-26 10:10:40

REKORDAS: praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 9490

Atlikus 30557 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 9490. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2022-01-26 10:00:31

Kitoks žvilgsnis į mėsainius: kaip pasigaminti sveikesnius ir egzotiškesnius

Mėsainis ne veltui yra vadinamas gatvės maisto karaliumi. Vis dažniau atrandame mėsainius, kurie atstovauja ne greito maisto kategoriją. Mėsainius galime ruošti iš sveikų ingredientų.
       2022-01-26 09:54:36

Vairuotojų krizė tampa nepakeliama – kviečia dirbti užsieniečius

Vilkikų vairuotojų krizė Europoje neslūgsta – masiškai trūkstamą kvalifikuotą darbo jėgą bandoma pritraukti iš užsienio. Lenkijos parlamentas priėmė įstatymą, siekiant palengvinti užsieniečių įdarbinimą, o vokiečiai pripažino, kad logistikos sektorius be darbo migrantų nebeišsiverčia.
       2022-01-26 09:40:36

Nepraleiskite svarbiausio dienos valgio: trys greitai paruošiamų pusryčių idėjos

Praleisti pusryčius ir iškeisti juos į bent kelias minutes miego ryte – itin viliojanti ir maloniai nuodėminga mintis. Atsilaikyti sunku, tačiau to nereikėtų paversti įpročiu, skatinančiu atsisakyti valgyti ryte.
       2022-01-26 09:38:39

Žiedinis kopūstas – idealus pasirinkimas nuolat skubantiems: 3 receptai

Nors žiemą norisi valgyti riebiau ir sočiau, svarbu nepamiršti ir šviežio bei sveiko maisto: žalumynų ir daržovių. Vertėtų paskanauti ir žiedinių kopūstų, žinomų ir kalafiorų pavadinimu. Tai soti, tačiau visai nekaloringa daržovė.
       2022-01-26 09:34:46

Įgūdžiai 2022-aisiais: ko ieškos darbdaviai ir ko trūksta darbuotojams

2021-ųjų gale personalo valdymo pasaulyje didžiojo persikvalifikavimo tendenciją pakeitė didžiojo atsistatydinimo bumas. Įvairių tyrimų duomenimis, vis daugiau (kartais net iki 60 proc.) šiandien dirbančių žmonių 2022-aisiais keis darbovietę, o neretai – ir veiklos sritį.
       2022-01-26 09:29:38

Vaistininkas atsako, ką daryti stipriai sušalus žiemos metu

Nušalti ar sušalti galima ne tik esant labai žemai oro temperatūrai, bet ir stipriam vėjui bei didelei drėgmei, todėl planuojant veiklą lauke reikėtų atsižvelgti į jutiminę temperatūrą.
       2022-01-26 09:14:09

Finansiniai sukčiai iš gyventojų ir verslo pernai išviliojo 10,2 mln. eurų

Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 milijono eurų – dukart daugiau nei 2020-aisiais, kai nuostoliai sudarė 4,8 milijono eurų, rodo Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenys.
       2022-01-26 09:05:24

Kaip pradėti taupyti nuosavam būstui: 4 žingsnių planas

Mokėti ne nuomos mokestį, o savų namų paskolos įmoką būtų daug maloniau, sutiktų daugelis šiuo metu galvojančių apie nuosavo būsto įsigijimą.
       2022-01-26 09:00:15

Scenografė Birutė Ukrinaitė apie Undinės apdarą be žuvies uodegos

Scenografė ir kostiumų dailininkė Birutė Ukrinaitė teatre kartu su režisieriumi Gyčiu Padegimu dirba jau beveik ketvirtį amžiaus ir vizualiai yra apipavidalinusi daugiau nei 50 spektaklių.
       2022-01-25 18:34:59

Prezidentas pasirašė Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pasirašė Seimo priimtą Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymą. Asmenvardžių rašymas dokumentuose pirmą kartą yra sureguliuotas įstatymo lygmeniu.
       2022-01-25 18:18:46

Kokį automobilio akumuliatoriaus kroviklį pirkti?

Kiekvienam vairuotojui savo namuose pravartu turėti akumuliatoriaus kroviklį. Norint, kad akumuliatorius tarnautų ilgai, labai svarbu palaikyti tinkamą jo įkrovą. Taigi, kroviklis ne tik leidžia reguliariai pakrauti akumuliatorių, bet ir įkrauti jį kai automobilis sunkiai užsiveda.
       2022-01-25 18:11:16

Naminis riešutų sviestas – per 5 minutes: prireiks vos trijų ingredientų

Mėgstate pasmaližiauti, tačiau atidžiai stebite, kas atsiduria jūsų lėkštėje? Į savo racioną įtraukite riešutų sviesto, kuris yra ne tik ypatingo skonio, bet ir pasižymi įvairiausių gerųjų savybių gausa. Be to, šį skanėstą paprastai pasigaminsite ir namuose.
       2022-01-25 18:07:30

Lietuviškai mišrainei konkurentų nėra: ekspertai apie tai ko reikia pirkėjams

Kasmet maisto pasaulyje apžvelgiamos naujos tendencijos. Dalis jų keičiasi kasmet, pavyzdžiui, skirtingų pasaulio virtuvių išpopuliarėjimas. Tačiau kai kurios tendencijos įsitvirtina ilgam ir tampa mūsų kasdienybės dalimi.
       2022-01-25 18:01:44

„Rail Balticos“ statyboms tęsti Lietuva prašys apie 687 mln. eurų

Lietuva kartu su Latvija, Estija ir bendrąja Baltijos šalių įmone „RB Rail AS“ pateikė paraiškas gauti papildomą Europos Sąjungos (ES) finansavimą europinės vėžės geležinkelio plėtros projektui „Rail Baltica“.
       2022-01-25 17:58:53

Ekranas kur panorėjus: „Samsung“ pristatė įrenginį, kuris nustebins galimybėmis

Mobilumas ir universalumas šiandien yra vienos esminių savybių, kurių vartotojai tikisi iš naujausių technologijų. Tai galioja ne tik išmaniesiems telefonams ir kompiuteriams, bet ir kitiems kasdienybę praturtinantiems ir gyvenimą patogesniais darantiems įrenginiams.
       2022-01-25 16:30:06

Būsto įsigijimo Lietuvoje mitai: kaip nusipirkti namus gyvenant užsienyje

Svetur gyvenantys lietuviai aktyviai investuoja į NT gimtinėje, tačiau dažnas iki šiol susiduria su įvairiais su tuo susijusiais mitais bei baimėmis.
       2022-01-25 16:20:45

Žiema Vytarui Radzevičiui – daržovių laikas: kodėl jų reikėtų valgyti daugiau?

Žiemą jaučiame ne tik saulės, bet ir vitaminų stygių, todėl mitybos specialistai šaltuoju metų laikotarpiu rekomenduoja valgyti daugiau daržovių bei vaisių, kurie ne tik papildo vitaminų atsargas, bet ir stiprina imunitetą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.