Naujienos

Kultūros paminklo – Lyduvėnų tilto – renovacija jau greitai bus baigta

2022-01-12 09:32:31

Tiltui nudažyti sunaudota net 31 000 litrų „Tikkurila“ dažų, dažais padengta apie 32 000 m2 (spalva RAL7010).

Tilto istorija:

Lyduvėnų tiltas – ilgiausias (599 m) ir aukščiausias (42 m) tiltas Lietuvoje, esantis prie Lyduvėnų, Raseinių raj.

Šis įdomią istoriją turintis tiltas, nuo kurio atsiveria stulbinantys gamtos vaizdai, yra ryškus Vidurio Lietuvos ir Dubysos regioninio parko simbolis. 2008 metais Lyduvėnų geležinkelio tiltas paskelbtas kultūros paminklu, tačiau aplankyti tilto prieigas ir juo pasigrožėti galima tik iš apačios. Lipti ar eiti tiltu draudžiama, nes jis yra saugomas strateginis objektas, be to, neskirtas pėstiesiems, nes juo vis dar važiuoja traukiniai. Planuojama ateityje pritaikyti tiltą lankytojams.

Šis žymus architektūrinis ir inžinerinis objektas buvo pastatytas 1916 m. kaip medinė estakada. Iš medžio pagaminta 570 metrų ilgio konstrukcija atrodė išties įspūdingai – tai buvo vienas didžiausių tokio tipo statinių visoje Europoje. Po dvejų metų (1918 m.), kai stabilizavosi frontas, tilto konstrukcija buvo pakeista plienine, kad juo galėtų važiuoti kariniai traukiniai.

Besitraukdami vokiečiai 1944 m. tiltą susprogdino. Jis buvo atstatytas rusų okupacinės kariuomenės tik po septynerių metų – 1951 metais. Tilto gyvavimo istorija tiesiogiai siejasi su miestelio gyvenimu – gyventojams esą nereikėjo nė laikrodžių, apie laiką jie galėdavo spręsti pagal pravažiuojančius traukinius.

Tilto remontas ir restauracija

Dėl prastos Lyduvėnų geležinkelio tilto būklės 2020 m. buvo paskelbtas viešasis konkursas jo remontui ir restauracijai atlikti. Konkursą laimėjo šioje srityje besispecializuojanti ir svarią patirtį tiek Lietuvoje, tiek užsienio šalyse sukaupusi Lietuvos įmonė „Švykai“. Tilto remonto ir restauravimo darbai prasidėjo 2020 m. lapkritį, įmonė įsipareigojo juos pabaigti per 24 mėnesius.

„Lyduvėnų tiltas yra kultūros paveldo objektas, todėl atliekant remontą itin svarbu išsaugoti jo vertingąsias savybes, autentiškas tilto konstrukcijas – pamatus, ramstus, taurus, kniedytų plieninių santvarų ir sijyno tipą, t. y. svarbias paveldo prasme detales ir tilto dalis“, – didžiausius iššūkius vardija UAB „Švykai“ projektų vadovas Šarūnas Kvetkas.

Dalį tilto metalinių konstrukcijų mazgų teko keisti, kiti buvo sustiprinti. Remontuojant patį geležinkelį keičiami susidėvėję pavieniai tiltiniai mediniai tašai ir pabėgiai, stiprinama ir nuo drėgmės izoliuojama perdanga, atliekami kiti kelio remonto darbai.

Lyduvėnų tilto remonto darbai vyksta dideliame aukštyje, aukščiausia numatoma remonto vieta siekia net 45 metrus, todėl įmonės specialistai darbo vietoms paruošti turi pasitelkti specifinius inžinierinius sprendimus. Kadangi remontuojamas veikiantis geležinkelio tiltas, itin svarbu gebėti organizuoti darbus taip, kad jie vyktų saugiai bei efektyviai ir netrikdytų geležinkelio darbo, taip pat būtina užtikrinti saugią darbo aplinką įmonės darbuotojams. Anot UAB „Švykai“ techninio direktoriaus Mindaugo Švyko, atlikti remonto darbus saugiai ir kokybiškai – nemenkas iššūkis net ir didelę šios srities patirtį turinčiai įmonei.

„Kadangi vykstant tilto remontui traukinių eismas nėra sustabdytas ir darbai atliekami net 40 metrų aukštyje, didelis dėmesys buvo skiriamas technologinio projekto parengimui (darbų technologinėms kortelėms, pastolių montavimui bei detaliam darbų eiliškumui) ir darbuotojų apmokymui“, – teigia Mindaugas Švykas.

Patikima plieninių konstrukcijų dažymo sistema

Plieninių tilto konstrukcijų danga turi būti ne tik patvari, bet ir užtikrinti optimalią apsaugą nuo vėjo, kritulių ir koroziją galinčios sukelti drėgmės.

„Vienas svarbiausių darbų atliekant tilto remontą yra metalinių konstrukcijų apsauga nuo korozijos. Remontuodami Lyduvėnų tiltą metalines santvaras nuplauname, nuvalome srautiniu būdu naudodami abrazyvą ir dengiame antikorozine danga naudodami trisluoksnę dažymo sistemą. Vienus metalinių tilto konstrukcijų mazgus teko keisti, kitus – sustiprinome“, – sako Šarūnas Kvetkas.

„Laimėję konkursą dirbti išskirtiniame Lietuvos objekte jaučiame ne tik pasididžiavimą, bet ir didžiulę atsakomybę. Šis didelės apimties projektas pareikalavo ne tik didelio kiekio dažų, bet ir sklandaus bendradarbiavimo, profesionalių patarimų bei paslaugų ir mes buvome tikri, kad „Tikkurila“ mūsų nenuvils.“, – priduria UAB „Švykai“ projektų vadovas Šarūnas Kvetkas.

Įvertinus tilto aplinkos koroziškumą ir atsižvelgus į naujos dangos tarnavimo trukmei keliamus reikalavimus metalo apsaugai nuo korozijos pasirinkta trisluoksnė kompanijos „Tikkurila“ dažymo sistema, atitinkanti koroziškumo kategoriją „C5-VH“. Ši sistema atitinka aukščiausią apsaugos nuo korozijos ir patvarumo kategoriją pagal pasaulinį plieninių konstrukcijų apsaugos nuo korozijos standartą ISO 12944. Apsauginę sistemą sudaro trys sluoksniai:

- Gruntinis sluoksnis – epoksidiniai remontiniai dažai „Tikkurila Temabond ST 200“ su aliuminio pigmentais, skirti paviršiams, kurių dangai keliami aukšti reikalavimai. Šie dažai idealiai tinka dažų dangai atnaujinti, nes labai gerai sukimba su plienu ir yra atsparūs mirkimui vandenyje.
- Tarpinis sluoksnis – epoksidiniai dažai „Tikkurila Temacoat MIO“ su poliamidiniu kietikliu ir žėrutinio geležies oksido pigmentais.
- Viršutinis sluoksnis – poliuretaniniai dažai „Tikkurila Temathane PC 80“, pasižymintys puikiu atsparumu atmosferos poveikiui bei dilimui ir pailginantys dangos eksploatavimo trukmę. Sudaro lengvai valomą, nekreidėjančią ir gerai spalvą bei blizgesį išsaugančią dangą.

„Šis išskirtinis Lietuvos tiltas – ne tik svarbi susisiekimo infrastruktūros dalis, bet ir mūsų visų pasididžiavimas. Jis turi patikimai tarnauti ne vieną dešimtmetį, todėl ne tik jo konstrukcijai, bet ir dangai keliami itin aukšti reikalavimai. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie tokių reikšmingų projektų įgyvendinimo“, – sako kompanijos „Tikkurila“ pardavimo vadybininkas Povilas Kvajauskas.

Naujų technologijų pritaikymas restauravimo darbams

Tilto gelžbetoninių atramų ir atraminių guolių restauravimo darbams atlikti naudojamos specialios technologijos ir medžiagos, kurių savybės suderinamos su kultūros paveldo objekto vertingųjų savybių medžiagiškumu.

Atraminėms plokštėms sustiprinti pasitelkta viena naujausių technologijų – plokščių stiprinimas anglies pluoštu. Krantinėje atramoje esanti perdangos plokštė stiprinama anglies pluošto juostomis (50 x 1,4 mm). Anglies pluošto juostos prie betoninio pagrindo tvirtinamos epoksidiniais klijais.

Ypatingas dėmesys aplinkosaugai

Atliekant Lyduvėnų tilto remontą ypač aktualus aplinkosaugos aspektas, nes tiltas yra gyvenamojoje teritorijoje, apačioje teka upė. Generalinis projekto rangovas yra orientuotas į tvarią plėtrą, siekia, kad tvarkybos darbų procesai būtų saugūs ir darytų kuo mažesnę žalą aplinkai.

Mindaugas Švykas, UAB „Švykai“ techninis direktorius, pasakoja, kad atliekant tilto remonto projekto poveikio aplinkai vertinimą ir technologinio projekto parengimą buvo numatytos aplinką apsaugančios priemonės: „Srautiniam valymui tradiciškai naudojamas abrazyvas – džiovintas smėlis – buvo pakeistas į geležies silikatą (šlaką), tokiu būdu dulkėtumas srautinio valymo metu sumažėjo 3 kartus“.

Taip pat pastoliams uždengti vietoj tradicinės armuotosios plėvelės buvo panaudota idealiai statybinius pastolius apgaubianti ypač tvirtu paviršiumi pasižyminti plona polimerinio plastiko termoplėvelė. Šios plėvelės lakštai tarpusavyje sulydomi – taip sukuriamas kritulių, tiesioginių saulės spindulių bei dulkių nepraleidžiantis vientisas paviršius, neleidžiantis į aplinką patekti abrazyvui ir dažų dulkėms.

Kompanija „Tikkurila“ jau daugiau kaip 60 metų tiekia tiltams skirtas aukštos kokybės dangas, suteikiančias veiksmingą apsaugą nuo korozijos ir pasižyminčias ilga eksploatavimo trukme. Mūsų vizija – kurti tvarią ateitį užtikrinančius gaminius. Nuo 1862 m. veikianti kompanija nuolat tobulina savo gaminius, meistriškai išlaikydama vis griežtėjančių aplinkosaugos reikalavimų ir aukštų šiaurietiškų kokybės standartų pusiausvyrą. Jos gaminiai vertinami dėl ilgaamžiškumo, patikimumo ir aplinką bei dažytojų sveikatą tausojančios sudėties. Pramoninės metalo dangos yra išbandytos tiek laboratorijose, tiek realioje aplinkoje ir atitinka pasaulinį apsaugos nuo korozijos standartą ISO 12944. Mes taip pat turime dengimo sistemų, atitinkančių kitus standartus, įskaitant Norvegijos standartą NORSOK, Suomijos standartą SILKO ir Rusijos standartą GOST.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-01-26 17:40:06

Šiemet profesinės mokyklos priims daugiau pirmakursių

Šiais metais didinimas priėmimas į informacijos ir ryšių, sveikatos priežiūros, socialinio darbo, žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės sričių profesinio mokymo programas.
       2022-01-26 17:25:50

Anykščius pamilusi Justė Arlauskaitė-Jazzu: „Čia poezija tiesiog tvyro ore“

„Kokia nuostabi vieta, kuriai reikia tik meilės!“ – kartą lankydamasi Anykščiuose ir pamačiusi patalpas iš nuostabos aiktelėjo dainininkė Justė Arlauskaitė-Jazzu.
       2022-01-26 14:07:26

AB Vilniaus šilumos tinklai užsitikrino dujų tiekimo diversifikavimą vasariui

AB Vilniaus šilumos tinklai įsigijo 335 000 MWh dujų šilumos gamybai - tai pirmas tiesioginis didžiausio šalyje centralizuotos šilumos tiekėjo sandoris su dujų tiekėju UAB „Ignitis“.
       2022-01-26 13:59:09

Jau ateinantį dešimtmetį mūsų gydymo planus sudarinės dirbtinis intelektas

Per pastarąjį dešimtmetį žmonijos sveikata pasikeitė neatpažįstamai. Gerėjanti sveikatos priežiūra, efektyvesni vaistai ir gydymo metodai padėjo reikšmingai pailginti gyvenimo trukmę ir sumažinti vaikų mirtingumą.
       2022-01-26 13:53:55

Vaistinių atstovai pasiruošę nuotolinių vaistinių sistemos diegimui

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) paskelbus apie nuotolinių vaistinių sistemos e. sveikatoje startą balandžio mėnesį, šalies vaistinių atstovai teigia esantys pasiruošę ilgai lauktiems pokyčiams.
       2022-01-26 13:50:52

Egzotiškieji tamarindai: kas tai per vaisiai, kaip ir su kuo jie valgomi

Ar žinojote, kas yra tamarindai? Šie egzotiški vaisiai pasižymi neįprastu saldžiarūgščiu skoniu, kuris primena citrinų, abrikosų ir datulių derinį. O dar neįprastesnė yra jų išvaizda.
       2022-01-26 12:35:04

Manote, kad puikiai pažįstate „Android“ operacinę sistemą? Nežinomos gudrybės

Pirmaujančios verslo statistikos platformos „Statista“ 2021 m. duomenimis, net 7 iš 10 išmaniųjų telefonų rinkoje turi „Android“ operacinę sistemą.
       2022-01-26 12:21:25

Kaip planuoti kelionę, kad netektų atostogų leisti stebint banko sąskaitą?

Kelionės nebūtinai visada turi būti brangios, tačiau dauguma žmonių neatsižvelgia į išlaidas, kurias patiria atostogaudami.
       2022-01-26 10:54:22

Lietuvoje sparčiai daugėja apie vyną išmanančių mėgėjų

Bet kokie Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimai šiandien atveria nuomonių įvairovę. Jų margumyne girdėti balsų, teigiančių, kad alkoholio keliamas problemas Lietuvoje galima spręsti ne draudimais, o švietimu, edukacija.
       2022-01-26 10:52:41

Vaikiški šviesos projektoriai: ką naudinga žinoti prieš įsigyjant?

Miegas - svarbiausias geros nuotaikos, savijautos, sveikatos rodiklis. Miegame visi, tačiau, ypač daug laiko tai darydami praleidžia mūsų mažieji - vaikai. Miegas jiems yra be galo svarbus.
       2022-01-26 10:52:05

Didžiausios 2022 m. pavasario mados tendencijos

Dar visai neseniai garsiausios pasaulio mados sostinės žibėjo nuo mados savaitės renginių. Jų metų mados namai pristatė pavasario/vasaros mados tendencijas. Nepaisant to, kad prabanga dvelkiančius renginius pakoregavo pandemija, jų metu pasirodžiusios tendencijos privertė nustebti ne vieną mados pasaulio žinovą.
       2022-01-26 10:48:58

Tyrimas atskleidė, kaip atrodo lietuviška, latviška ir estiška svajonės

„Svajonių darbas“, „naujas automobilis“, „sveikas vaikas“, „mano namai“, „geras laikas“ – tai frazės, kuriomis žiniasklaidoje apibūdinamos Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų svajonės, rodo „Luminor“ banko užsakymu atliktas tyrimas.
       2022-01-26 10:10:40

REKORDAS: praėjusią parą Lietuvoje registruoti nauji koronaviruso atvejai - 9490

Atlikus 30557 (bendras tyrimų skaičius) tyrimus, vakar Lietuvoje registruotas naujų koronaviruso atvejų skaičius: 9490. (* Pastaba: išankstiniai duomenys per kelias dienas gali pasipildyti vėluojančiais įrašais - Lietuvos statistika).
       2022-01-26 10:00:31

Kitoks žvilgsnis į mėsainius: kaip pasigaminti sveikesnius ir egzotiškesnius

Mėsainis ne veltui yra vadinamas gatvės maisto karaliumi. Vis dažniau atrandame mėsainius, kurie atstovauja ne greito maisto kategoriją. Mėsainius galime ruošti iš sveikų ingredientų.
       2022-01-26 09:54:36

Vairuotojų krizė tampa nepakeliama – kviečia dirbti užsieniečius

Vilkikų vairuotojų krizė Europoje neslūgsta – masiškai trūkstamą kvalifikuotą darbo jėgą bandoma pritraukti iš užsienio. Lenkijos parlamentas priėmė įstatymą, siekiant palengvinti užsieniečių įdarbinimą, o vokiečiai pripažino, kad logistikos sektorius be darbo migrantų nebeišsiverčia.
       2022-01-26 09:40:36

Nepraleiskite svarbiausio dienos valgio: trys greitai paruošiamų pusryčių idėjos

Praleisti pusryčius ir iškeisti juos į bent kelias minutes miego ryte – itin viliojanti ir maloniai nuodėminga mintis. Atsilaikyti sunku, tačiau to nereikėtų paversti įpročiu, skatinančiu atsisakyti valgyti ryte.
       2022-01-26 09:38:39

Žiedinis kopūstas – idealus pasirinkimas nuolat skubantiems: 3 receptai

Nors žiemą norisi valgyti riebiau ir sočiau, svarbu nepamiršti ir šviežio bei sveiko maisto: žalumynų ir daržovių. Vertėtų paskanauti ir žiedinių kopūstų, žinomų ir kalafiorų pavadinimu. Tai soti, tačiau visai nekaloringa daržovė.
       2022-01-26 09:34:46

Įgūdžiai 2022-aisiais: ko ieškos darbdaviai ir ko trūksta darbuotojams

2021-ųjų gale personalo valdymo pasaulyje didžiojo persikvalifikavimo tendenciją pakeitė didžiojo atsistatydinimo bumas. Įvairių tyrimų duomenimis, vis daugiau (kartais net iki 60 proc.) šiandien dirbančių žmonių 2022-aisiais keis darbovietę, o neretai – ir veiklos sritį.
       2022-01-26 09:29:38

Vaistininkas atsako, ką daryti stipriai sušalus žiemos metu

Nušalti ar sušalti galima ne tik esant labai žemai oro temperatūrai, bet ir stipriam vėjui bei didelei drėgmei, todėl planuojant veiklą lauke reikėtų atsižvelgti į jutiminę temperatūrą.
       2022-01-26 09:14:09

Finansiniai sukčiai iš gyventojų ir verslo pernai išviliojo 10,2 mln. eurų

Finansiniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų ir įmonių pernai išviliojo 10,2 milijono eurų – dukart daugiau nei 2020-aisiais, kai nuostoliai sudarė 4,8 milijono eurų, rodo Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenys.
       2022-01-26 09:05:24

Kaip pradėti taupyti nuosavam būstui: 4 žingsnių planas

Mokėti ne nuomos mokestį, o savų namų paskolos įmoką būtų daug maloniau, sutiktų daugelis šiuo metu galvojančių apie nuosavo būsto įsigijimą.
       2022-01-26 09:00:15

Scenografė Birutė Ukrinaitė apie Undinės apdarą be žuvies uodegos

Scenografė ir kostiumų dailininkė Birutė Ukrinaitė teatre kartu su režisieriumi Gyčiu Padegimu dirba jau beveik ketvirtį amžiaus ir vizualiai yra apipavidalinusi daugiau nei 50 spektaklių.
       2022-01-25 18:34:59

Prezidentas pasirašė Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį pasirašė Seimo priimtą Asmens vardo ir pavardės rašymo dokumentuose įstatymą. Asmenvardžių rašymas dokumentuose pirmą kartą yra sureguliuotas įstatymo lygmeniu.
       2022-01-25 18:18:46

Kokį automobilio akumuliatoriaus kroviklį pirkti?

Kiekvienam vairuotojui savo namuose pravartu turėti akumuliatoriaus kroviklį. Norint, kad akumuliatorius tarnautų ilgai, labai svarbu palaikyti tinkamą jo įkrovą. Taigi, kroviklis ne tik leidžia reguliariai pakrauti akumuliatorių, bet ir įkrauti jį kai automobilis sunkiai užsiveda.
       2022-01-25 18:11:16

Naminis riešutų sviestas – per 5 minutes: prireiks vos trijų ingredientų

Mėgstate pasmaližiauti, tačiau atidžiai stebite, kas atsiduria jūsų lėkštėje? Į savo racioną įtraukite riešutų sviesto, kuris yra ne tik ypatingo skonio, bet ir pasižymi įvairiausių gerųjų savybių gausa. Be to, šį skanėstą paprastai pasigaminsite ir namuose.
       2022-01-25 18:07:30

Lietuviškai mišrainei konkurentų nėra: ekspertai apie tai ko reikia pirkėjams

Kasmet maisto pasaulyje apžvelgiamos naujos tendencijos. Dalis jų keičiasi kasmet, pavyzdžiui, skirtingų pasaulio virtuvių išpopuliarėjimas. Tačiau kai kurios tendencijos įsitvirtina ilgam ir tampa mūsų kasdienybės dalimi.
       2022-01-25 18:01:44

„Rail Balticos“ statyboms tęsti Lietuva prašys apie 687 mln. eurų

Lietuva kartu su Latvija, Estija ir bendrąja Baltijos šalių įmone „RB Rail AS“ pateikė paraiškas gauti papildomą Europos Sąjungos (ES) finansavimą europinės vėžės geležinkelio plėtros projektui „Rail Baltica“.
       2022-01-25 17:58:53

Ekranas kur panorėjus: „Samsung“ pristatė įrenginį, kuris nustebins galimybėmis

Mobilumas ir universalumas šiandien yra vienos esminių savybių, kurių vartotojai tikisi iš naujausių technologijų. Tai galioja ne tik išmaniesiems telefonams ir kompiuteriams, bet ir kitiems kasdienybę praturtinantiems ir gyvenimą patogesniais darantiems įrenginiams.
       2022-01-25 16:30:06

Būsto įsigijimo Lietuvoje mitai: kaip nusipirkti namus gyvenant užsienyje

Svetur gyvenantys lietuviai aktyviai investuoja į NT gimtinėje, tačiau dažnas iki šiol susiduria su įvairiais su tuo susijusiais mitais bei baimėmis.
       2022-01-25 16:20:45

Žiema Vytarui Radzevičiui – daržovių laikas: kodėl jų reikėtų valgyti daugiau?

Žiemą jaučiame ne tik saulės, bet ir vitaminų stygių, todėl mitybos specialistai šaltuoju metų laikotarpiu rekomenduoja valgyti daugiau daržovių bei vaisių, kurie ne tik papildo vitaminų atsargas, bet ir stiprina imunitetą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.