Naujienos

Kaip sužibėti per virtualų darbo pokalbį?

2022-04-06 09:58:40

Virtualus darbo pokalbis nėra naujovė – jau kurį laiką įmonės palaipsniui didino skaitmeninių technologijų naudojimą personalo atrankos procesuose.

Tačiau COVID-19 pandemija suveikė kaip akceleratorius ir dabar net 84 proc. „LinkedIn“ apklaustų profesionalų sako, kad virtualūs darbo pokalbiai liks norma ir pasibaigus pandemijai. Kaip ir hibridinis darbas, taip ir virtualūs interviu, tapo norma, kuri suteikia lankstumo, taupo laiko ir finansinius resursus ieškant naujų darbuotojų.

Kandidatai į pradinio lygio pareigas gali būti įdarbinami pilnai virtualaus proceso metu ir savo darbovietę pirmą kartą gyvai pamatyti jau pradėję eiti pareigas. Kita vertus, kandidatai į vadovaujamas pareigas, vėlyvesniuose atrankos etapuose, tikėtina, ir toliau bus kviečiami pokalbio akis į akį.

Taigi, ką verta žinoti ruošiantis virtualiam darbo pokalbiui? Kaip sako „Perlas Network“ rinkodaros direktorė Renata Mozuraitė, virtualus darbo pokalbis skiriasi tik savo forma, o turinys lieka tas pats. Kitaip tariant, verta nepamiršti senos patarlės – pagal rūbą pasitinka, pagal protą palydi – mat, svarbiausios kandidato savybės, kurias vertina darbdaviai, liko nepakitusios ir per pandemiją.

„Žinoma, svarbu, kad profesinės kandidato kompetencijos atitiktų reikalaujamą lygį, tačiau nemažiau svarbios yra ir žmogiškosios kompetencijos – vadinamieji „minkštieji“ gebėjimai: iniciatyvumas, noras mokytis, motyvacija dirbti konkrečioje įmonėje, kūrybiškumas, gebėjimas prisitaikyti, lankstumas“, – sako R. Mozuraitė ir priduria, kad visada bus labiau vertinamas kandidatas, kuris turi norą dirbti, yra iniciatyvus ir tai demonstruoja pokalbio metu.

Kalbant apie tokias darbo pozicijas, kurioms yra svarbu amato išmanymas ir įgūdžių turėjimas (pvz. siuvėjas, mechanikas, programuotojas ar pan.), darbdavys atidžiai vertins potencialaus darbuotojo profesinę kvalifikaciją. Tačiau kalbant apie tokias pozicijas, kaip vadybininkas, kūrybininkas, žinios nebūtinai bus svarbiausias argumentas renkantis darbuotoją.

„Kandidatas gali turėti daug profesinių žinių, bet konkrečioje įmonėje darbo specifika kažkiek visada skirsis, todėl sugebėjimas greitai perimti žinias, susiorientuoti naujoje situacijoje, yra labai svarbu. Per darbo pokalbį verta pateikti tam tikrų pavyzdžių, kaip kandidatas anksčiau sprendė situacijas, kuriose reikia imtis iniciatyvos, lyderystės. Žinoma, ne visoms pozicijoms tokios savybės reikalingos, bet jeigu žmogus nori siekti karjeros įmonėje, be šių savybių bus labai sunku“, – įsitikinusi darbuotojų atrankas vykdanti specialistė.

Klaidos, kurių geriau nedaryti

Paklausta, kokias dažniausias klaidas daro kandidatai, R. Mozuraitė, nedvejodama sako – nepasidomi siūloma pozicija ir darbdavio įmone. „Ne kartą teko susidurti su kandidatais, kurie nieko nežino apie įmonę, net jos internetinės svetainės nebuvo atsidarę – tai signalizuoja, kad žmogus nepasiruošęs darbo pokalbiui. Daug pliusų prideda, kai kandidatas pokalbio metu demonstruoja, ką žino apie įmonę, iš kur susirinko informaciją – tai rodo jo motyvaciją“, – pabrėžia R. Mozuraitė.

Antra klaida – kandidatai neužduoda klausimų. Pasak pašnekovės, jeigu kandidatas pasidomi įmone, jam natūraliai kyla klausimų: apie darbo profilį, apie kolektyvą, apie rinkas, kuriose įmonė veikia. „Jeigu žmogus neturi klausimų, tai tik demonstruoja, kad jam neįdomu, o darbas reikalingas dėl pinigų, o ne todėl, kad nori dirbti būtent toje įmonėje“, – sako R. Mozuraitė ir priduria, kad darbo paieškos nėra laimės bandymas, jos turi būti tikslinės, žmogus turi suprasti, kodėl kandidatuoja į konkrečią poziciją, konkrečioje įmonėje.

11 patarimų, kaip padaryti gerą įspūdį per virtualų darbo pokalbį:

✅ Pasiruoškite darbo pokalbiui. Ši taisyklė galioja tiek virtualiam, tiek gyvam pokalbiui. Pirmasis darbo pokalbis dažniausiai būna standartinis, kuomet darbdavys nori išgirsti kandidato išsilavinimą, patirtį ir motyvaciją. Pasiruoškite aiškiai ir glaustai papasakoti apie savo darbo patirtį ir gebėjimus. Neišsiplėskite, nes darbdavys jau turi jūsų CV – savais žodžiai papasakokite, ko išmokote studijų metu ar kokią patirtį įgijote konkrečioje darbovietėje. Akcentuokite, kaip patobulėjote, kokių įgūdžių įgijote.
✅ Patartina prieš akis turėti užrašus – popierinius ar kompiuteryje, kuriuose pasižymėjote svarbiausius akcentus. Jeigu norėsite su darbdaviu pasidalyti kompiuterio ekranu ir parodyti aktualius dokumentus, savo darbo pavyzdžius, būkite juos iš anksto atsidarę atskirame lange ar programoje. Taip pat pažiūrėkite, kad kompiuterio darbalaukis būtų tvarkingas – nepalikite jame asmeninių dokumentų, sudėkite juos į aplankus.
✅ Repetuokite. Prieš darbo pokalbį pabandykite kitam žmogui papasakoti savo profesinę patirtį, kodėl norite dirbti konkrečioje įmonėje. Jeigu iš pirmo karto nepavyksta kalbėti sklandžiai, kartokite kelis kartus.
✅ Pasitikrinti savo ryšio priemones. Būtinai iš anksto išbandykite programą, per kurią vyks vaizdo pokalbis. Ją atsisiųskite ir suinstaliuokite, surenkite bandomąjį skambutį su patikimu žmogumi. Išbandykite visas būtinąsias funkcijas (garso ir vaizdo nustatymus, ekrano dalijimosi funkciją ir pan.), taip pat patikrinkite interneto ryšį ir išsiunčiamų duomenų greitį. Įsitikinkite, kad kompiuterio elementas įkrautas arba jis įjungtas į elektros tinklą.
✅ Apgalvokite ir pasiruoškite pokalbio erdvę. Pageidautina, kad fonas būtų neutralus, nes detalės blaško – potencialiam darbdaviui tikrai nebūtina matyti jūsų spintų turinio ar virtuvės įrangos. Jeigu namuose neutralios aplinkos nėra, pokalbio programoje naudokite dalykišką fono paveikslėlį.
✅ Nemažiau svarbu ir apšvietimas bei kameros pozicija – neturėtumėte filmuotis iš apačios. Kamera turėtų būti jūsų akių lygyje, todėl kompiuterį pakelkite aukščiau – ant stalo pasidėkite dėžę ar knygų krūvą. Tik pasirūpinkite, kad kompiuteris stovėtų stabiliai. Apšvietimas taip pat turi būti tinkamas – rinkitės šviesią aplinką, kai šviesos šaltinis yra jums iš priekio ar iš šono. Prisiminkite, kad ryškiai šviesai, pvz. langui, esant jums už nugaros, galite atrodyti kaip tamsus siluetas šviesos sraute.
✅ Tinkamai apsirenkite. Specialistai pataria darbo pokalbiui rinktis aprangą, kuri atitiktų būsimojo darbo reikalavimus. Pvz., iš teisininko dažniausiai tikimasi formalesnės aprangos, o kūrybinis darbuotojas gali vilkėti laisvesnius drabužius. Tačiau visais atvejais drabužiai turi būti švarūs ir tvarkingi. Ir net jeigu virtualiame pokalbyje darbdavys ekrane jus matys tik iki pusės, vilkėkite pilnai tvarkingus drabužius.
✅ Nevėluokite prisijungti. Prisijungti į virtualų pokalbį nereikia prieš 10–15 min., ką greičiausiai darytumėte, jeigu gyvai vyktumėte pokalbio į biurą. Tačiau vėluoti irgi nevalia. Patartina jungtis likus keletui minučių iki suplanuoto pokalbio ir palaukti, kol būsite pakviesti.
✅ Galvokite ne tik apie žodžius, bet ir apie kūno kalbą. Net ir būdami kitoje ekrano pusėje, turite atkreipti dėmesį į savo kūno kalbą – neverbalika yra svarbi kuriant ir palaikant ryšį. Palaikykite akių kontaktą: klausydami ir kalbėdami, žiūrėkite ne į savo atvaizdą ekrane, o į kamerą – taip sukursite įspūdį, kad žiūrite pašnekovui į akis. Specialistai pataria ant kompiuterio šalia kameros užsiklijuoti akių paveikslėlį, kad pokalbio metu nepamirštumėte žiūrėti būtent ten. Sėdėkite tiesiai, nekryžiuokite rankų prieš save, nes tai demonstruos uždarumą, atsiribojimą, susikaustymą. Tačiau per daug atsipalaiduoti irgi nederėtų – nesuglebkite ar kitu būdu neatrodykite neprofesionaliai. Taip pat galite drąsiai savo sakomus argumentus sustiprinti rankų gestais. Vienas iš būdų pašnekovui parodyti, kad esate motyvuotas ir įsitraukęs į pokalbį, yra aktyviai klausytis – pritardamas linktelėkite galva, nusišypsokite, taip pat galite užrašuose pasižymėti pastebėjimus ar klausimus, kurių norėsite paklausti.
✅ Būkite aktyvūs ir užduokite klausimų. Kaip ir minėta, prieš darbo pokalbį būtina pasidomėti įmone ir pareigomis, į kurias kandidatuojate. Pasiruoškite klausimų apie darbo sąlygas, įmonę, veiklos pobūdį ir pan. Darbo pokalbis turi būti dialogas, į kurį įsitraukia abi pusės. Nors darbo pokalbio iniciatorius yra darbdavys, bet jis neturėtų iš kandidato informaciją traukti po žodį – stenkitės palaikyti abipusį pokalbį.
✅ Ir atsisveikinę, būkite lengvai pasiekiami. Po virtualaus darbo pokalbio dažniausiai sutariamas laikas iki kada su kandidatu bus susisiekta. Nepamirškite tikrintis el. pašto ar kitų ryšio priemonių ir būti lengvai pasiekiama(-s).

Anot rinkodaros specialistės, pandemija žmones išmokė daug naujų dalykų – efektyvus bendravimas virtualių pokalbių metu – vienas iš jų. Virtualūs darbo pokalbiai taupo laiko ir atveria daugiau galimybių, nes be didesnių keblumų gali dalyvauti ir žmonės iš kitų miestų ar net šalių. Todėl R. Mozuraitė mano, kad ateityje bus taikomas hibridinis darbo pokalbių metodas, kuomet pirminiai pokalbiai su kandidatais vyks per nuotolį, o antram pokalbiui kandidatas gali būti kviečiamas susitikti ir gyvai. Tam įtakos turi ir darbo tipas, anot pašnekovės, ieškant, pvz. IT specialisto, gyvas darbo pokalbis galbūt nebūtinas, bet vadovo pozicijai, tikėtina, bus poreikis gyvam kontaktui, nes jo metu labiau atsiskleidžia žmogaus elgesys socialinėje aplinkoje.

„Gyvas susitikimas leidžia ir pačiam kandidatui pamatyti įmonę iš vidaus, susipažinti su žmonėmis, pajusti įmonės darbo kultūrą. Tai leidžia kandidatui pasimatuoti įmonę, pažiūrėti, ar jam siūlomas darbas tinka“, – sako R. Mozuraitė.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-26 17:27:41

Stabdo senėjimą ir uždegimus – šie vaisiai privalo atsidurti ant jūsų grilio

Žinomas angliškas posakis „Vienas obuolys per dieną sveiką padaro kiekvieną“ tikrai tinka ir persikams. Vienas persikas per dieną ne tik suteiks daug naudų įvairioms organizmo sistemoms, bet ir pagerins odos būklę.
       2024-04-26 12:51:17

Farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto

Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ilguoju laikotarpiu, po 6 mėnesių vaistai pagal galiojantį receptą galės būti išduodami po farmacinės rūpybos paslaugos, kurią suteiks vaistininkas.
       2024-04-25 19:58:59

Kaip būti arčiau gamtos, jei neturite nuosavo kiemo?

Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
       2024-04-25 18:07:11

„Samsung“ „AI TV“ dirbtinis intelektas geresniam vaizdui ir garsui

Technologijų bendrovė „Samsung“ renginyje „Unbox & Discover 2024“ pristatė naują televizorių liniją. Naujieji „Neo QLED 8K“, „4K“ ir „OLED“ modeliai pasižymi „Samsung AI TV“ dirbtinio intelekto (DI) funkcijomis, tarp kurių – dar našesnis vaizdo kokybės gerinimas, triukšmo slopinimas bei išmanus energijos taupymas.
       2024-04-24 13:18:23

Kaip vos už kelis eurus pasigaminti gardų patiekalą pietums ar vakarienei

Paprasta paruošti, sotu ir pigu – sakote, taip nebūna? Pritrūkusiems idėjų gardžiai ir nebrangiai vakarienei, prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai turi pasiūlymą – iškepkite orkaitėje sultingas vištienos šlauneles su daržovių garnyru.
       2024-04-24 13:08:54

Susidūrėte su gyvūnu kelyje: ar būtina kviesti policiją?

Įsibėgėjant pavasariui, keliuose auga susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius. Tą lemia balandžio mėnesį prasidedanti gyvūnų migracija, kurios metu žvėrys dažniau pasirodo keliuose, bei ne visuomet atsargus vairuotojų elgesys.
       2024-04-24 13:05:06

Gyventojai dažniau skundžiasi dėl keliamo triukšmo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai.
       2024-04-24 12:55:04

Priešpienis: svarbus raktas į vaikų sveikatą

Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių antikūnų, kurie padeda kūdikiams apsisaugoti nuo įvairių ligų, skatina jų imunitetą ir ruošia juos kovoti su virusais ir bakterijomis.
       2024-04-24 12:50:56

Ženšenis: natūralus kelias į gerą seksualinį gyvenimą

Nevaisingumas yra didėjanti problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad apie 17,5% suaugusiųjų planetos žmonių – tai beveik 1 iš 6 žmonių – patiria šią bėdą. Be to, maždaug 40% atvejų problema kyla dėl vyrų fiziologijos.
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.