Naujienos

Praktika studentams: specialistų patarimai, kaip ją pasirinkti

2022-04-29 14:45:17

Studentai Lietuvoje šiais laikais praktikai turi daug galimybių, o vis daugiau darbdavių praktikantams atsilygina ne tik perduotomis žiniomis ir naujais įgūdžiais, bet ir darbo užmokesčiu.

Tad praktikos vietos pasirinkimas savo svarba prilygsta darbo vietos paieškoms. Ką svarbu įvertinti renkantis praktiką, pasakoja ISM karjeros paslaugų grupės vadovė Živilė Šapokienė, „Lidl Lietuva“ valdybos narė bei personalo vadovė Sandra Savickienė bei neseniai praktiką atlikusios studentės.

„Yra daug priežasčių, kodėl verta atlikti praktiką. Viena svarbiausių – realiomis sąlygomis išbandomas tas karjeros kelias, kurio siekiama studijuojant. Nepamirškime ir to, kad praktikos metu gerinami laiko planavimo įgūdžiai, ugdomos asmeninės savybės. Parodžius gerus rezultatus bei turimas žinias, galima sulaukti ir darbo pasiūlymų“, ‒ sako S. Savickienė.

Praktika naudinga ne tik studentui, bet ir jį priimančiam darbdaviui. Anot S. Savickienės, į komandas priimti naujokai visada įneša šviežių idėjų, pateikia kitokį požiūrį ir tai gali praversti sprendžiant tam tikras problemas bei siekiant geresnių rezultatų.

„Dėl to mes visiems praktikantams apmokame už jų darbą ir į studentus žiūrime ne kaip į technines užduotis atliekančius žmones, bet stengiamės suteikti jiems įvairių įgūdžių, padėti pagrindus tolimesnei jų karjerai, siekiame parodyti įmonės kultūrą ir vertybes“, ‒ teigia „Lidl Lietuva“ valdybos narė bei personalo vadovė.

Pradžioje svarbi tiek įmonių, tiek savęs analizė

Ž. Šapokienės teigimu, studentui, kuris žino, kurioje srityje norėtų atlikti praktiką, paiešką vertėtų pradėti nuo įmonių, kurios atitinka pasirinktą sritį, analizės.

„Pasidomėkite įmonės kultūra, karjeros galimybėmis ir kokių praktikantų įmonė ieško. Įsivertinkite, kurios įmonės atitinka jūsų lūkesčius bei tinka vertybių, kultūros atžvilgiu. Tuomet pasiruoškite dokumentus, kurie reikalingi kreipiantis dėl praktikos. Atnaujinkite arba susikurkite gyvenimo aprašymą, parašykite motyvacinį laišką. Nereikėtų užmiršti ir „LinkedIn“ paskyros ‒ socialinių tinklų erdvėje svarbu atrodyti profesionaliai, nes didelė dalis darbdavių naudojasi ja talentų paieškai“, ‒ sako Ž. Šapokienė.

Tiems studentams, kurie nežino, kuria kryptimi planuoti karjerą, Ž. Šapokienė pataria pradėti nuo savianalizės: pagalvoti, kurie studijų dalykai labiausiai patinka, geriausiai sekasi ir atlikti savęs pažinimo testus.

Studentams taip pat naudinga nuo pat pirmųjų studijų metų įsitraukti į įvairias veiklas universitete, pavyzdžiui, studentų klubus, organizacijas arba savanorystes. Jų metu galima ne tik gauti įgūdžių, reikalingų darbo rinkoje, tačiau dar geriau pažinti savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Be to, svarbu nepamiršti, kad konsultacijas teikia ir universitetuose įkurti karjeros centrai.

Domėjimasis ir komunikacija ‒ raktas į sėkmę

Rasti praktikos vietą gali padėti ir dalyvavimas įvairiuose renginiuose bei karjeros mugėse. Pasak Ž. Šapokienės, naudinga dalyvauti ir įmonių organizuojamuose renginiuose.

„Dažnai įmonės siūlo atvirų durų dienas, organizuoja studentų vizitus. Jei tokios galimybės tuo metu nėra, reikėtų nebijoti dėl praktikos kreiptis į kelias įmones ir pokalbio metu daugiau sužinoti apie jas ir siūlomas pozicijas“, ‒ pasakoja Ž. Šapokienė.

Pašnekovė taip pat skatina studentus atvirai išsakyti savo lūkesčius pokalbio metu, kad vėliau netektų nusivilti. Be to, galima kreiptis į pažįstamus, grupės draugus ar vyresnius studentus, kurie dirbo ar atliko praktiką dominančioje įmonėje, ir paprašyti pasidalinti savo patirtimi.

Svarbu komanda ir karjeros galimybės

„Lidl Lietuva“ praktikantė Miglė Andrulytė, praktiką atlikusi personalo padalinyje, organizacijos kultūros ir lyderystės skyriuje, pasakoja, kad praktikos metu jai buvo svarbu savo turimas teorines žinias panaudoti realiose darbo situacijose. Taip pat – susipažinti su darbo specifika, pamatyti, kiek pastangų įdeda kiekvienas organizacijos skyrius, kad įmonėje viskas veiktų sklandžiai. Ji pabrėžia, kad atliekant praktiką labai svarbi yra ir praktikantą supanti komanda.

„Praktikos metu patobulinau savo organizacinius gebėjimus, įgijau darbo su įvairiomis programomis ir projektais įgūdžių. Greitai auginti savo kompetencijas man itin padėjo komandos šiltas bendravimas, noras perduoti man kuo daugiau žinių. Pavyzdžiui, praktikos vadovė visada paklausdavo, ar yra dar kokia sritis, kurioje norėčiau patobulėti. Jaučiau, kad mano nuomonė yra svarbi“, ‒ pasakoja M. Andrulytė.

„Lidl Lietuva“ maisto prekių pardavimo skatinimo departamente praktiką atlikusi Milena Butrimovičiūtė renkantis praktikos vietą pataria įvertinti ir tolimesnes karjeros galimybes – praktikos metu sėkmingai pasirodžius, yra galimybė įsidarbinti ir kilti karjeros laiptais.

„Atlikdama praktiką „Lidl Lietuva“ organizacijoje ne tik pasisėmiau naujų patirčių, žinių. Be to, susipažinau su įvairių sričių specialistais, atlikau darbus, kurių niekada anksčiau man nebuvo tekę atlikti, pavyzdžiui, dirbti su rinkos analizėmis, bet ir gavau pasiūlymą likti dirbti įmonėje“, ‒ teigia M. Butrimovičiūtė.

Atsiradus laisvai pozicijai, gerai praktikos metu pasirodžiusiems studentams „Lidl Lietuva“ pasiūlo darbo vietą, pasakoja S. Savickienė.

„Be to, „Lidl Lietuva“ siūlomos praktikos vietos yra apmokamos, praktikantams suteikiamas lankstus darbo grafikas, galimybės dirbti tarptautinėje aplinkoje. „Lidl Lietuva“ praktiką šiemet sėkmingai baigė jau 10 praktikantų. Šiuo metu studentai toliau laukiami įvairiuose skyriuose: rinkodaros, pardavimų skatinimo, prekių srautų valdymo, pirkimų tarnyboje bei kituose.

Studentams, kuriems praktika neaktuali, bendrovė siūlo darbą „Lidl“ parduotuvėse. Jie kviečiami dirbti nepilnu etatu, derinant darbo grafiką kartu su studijomis.

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,6 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 61 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvė 24-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose bei Rokiškyje.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-05-20 11:05:13

5 įdomūs faktai apie vilkžuvę

Vilkžuvė savo neįprasta išvaizda gali negundyti, tačiau nepaprastu skoniu nustebina net ir išrankiausius gurmanus. Ją pagaminti nesudėtinga, be to, ji patiks tiems, kurie šiltuoju metų sezonu maistą gaminti mėgsta kepsninėse.
       2022-05-20 10:42:26

Vadovas sporto sirgaliams, kaip mėgautis sporto renginiais namuose

Sportą mėgstantys žmonės dažnai skirstomi į dvi kategorijas: tie, kurie patys sportuoja, ir tie, kurie mieliau ilsisi ant sofos ir stebi, kaip geriausi pasaulio sportininkai kovoja dėl pergalės ir šlovės.
       2022-05-20 10:37:05

Panikos ataka – minučių reikalas

„Galvojau, kad išprotėjau“, – taip kalba susidūrusieji su panikos ataka, kuri dar yra vadinama šio amžiaus jaunų žmonių liga. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, net ketvirtadalis europiečių kenčia nuo nerimo sutrikimų, o kiek dar yra patiriančių vienkartinių panikos atakų. Tik daliai jų nustatomas panikos sutrikimas.
       2022-05-20 10:31:00

7 marinatų receptai, puikiai tiksiantys vištienai

Kai svarstome, ką kepti ant žarijų, vienas pasirinkimų – vištiena. Šią mėsą mėgsta daugelis, ją nesudėtinga paruošti, be to, galima derinti su pačiais įvairiausiais priedais: prie vištienos puikiai dera ne tik pikantiški, bet ir saldūs pagardai, svarbiausia – teisingai pasirinkti skonių balansą.
       2022-05-20 10:28:44

Technologijos, kurios pakeis pasaulį, – ateinantį dešimtmetį bus pokyčių

Lietuvoje veikianti pasaulinė IT bendrovė „Accenture“ pirmą kartą mūsų šalyje pristatė tyrimą „Technology Vision 2022“, kurį šiemet apibendrina posakiu „Susitikime metavisatoje“.
       2022-05-20 10:21:24

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsaugoti save ir savo įrenginius?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Visgi turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui.
       2022-05-20 09:47:22

Pasaulinė bičių diena: patarė, kiek medaus vartoti per dieną ir kur jo nelaikyti

Bitės, besirūpinančios augalų apdulkinimu, yra gyvybiškai svarbios Žemės ekosistemos išlikimui. Deja, jų populiacija kasmet mažėja, todėl stengiamasi, kad bitininkystė įgautų naują kvėpavimą:
       2022-05-19 16:52:14

Šaknų kanalų gydymas – dar ne mirties nuosprendis dančiui

Nors pagal profilaktinių vizitų pas odontologą skaičių tikrai nepirmaujame, suskaudus dančiui neturime kitos išeities. Nežinia, kas skamba blogiau – kad dantį teks traukti, ar kad reikės gydyti dantų šaknų kanalus.
       2022-05-18 16:22:44

Svarbiausių atsiskaitymų metas studentams: kodėl geriau nesukčiauti?

Apie artėjančią vasaros pradžią praneša ne tik pražystanti gamta, bet ir studentų grupelės, besibūriuojančios šalia viešųjų bibliotekų ir kavinių. Šiuo metu studentai rašo savo kursinius ar baigiamuosius rašto darbus, kurie dažnam jų sukelia nemalonius jausmus, kelia stresą.
       2022-05-18 16:14:18

Darbas iš namų: kaip padaryti, kad ir vilkas būtų sotus, ir avis sveika

Nors pastaraisiais metais pandemijos pastūmėtas verslas į darbo laiko organizavimą ėmė žiūrėti gerokai lanksčiau, vienos nuomonės kur, kaip ir kada geriausia dirbti, nėra.
       2022-05-18 16:11:00

Žolės smulkinimas nerekomenduojamas nuolatinei pievų priežiūrai

Aplinkos ministerija kviečia susipažinti su rekomendacijomis, kurios apibendrina neigiamą žolės smulkinimo poveikį pievų buveinėms. Pagal šias rekomendacijas, biologinei įvairovei palankiausi pievų tvarkymo būdai yra šienavimas ir ganymas.
       2022-05-18 16:05:58

Kur kas įdomesni, nei galima pamanyti: 5 faktai apie bananus

Patogus užkandis, greita pagalba nuo alkio, įvairių desertų ar kepinių ingredientas – bananai, be kurių daugelis neįsivaizduoja savo pirkinių krepšelio. Mėgstami dėl skonio ir naudingų savybių, bananai seniai tapę neatsiejama raciono dalimi – ir visgi apie bananus dar yra ką atrasti.
       2022-05-18 15:57:15

Paspirtukininko etiketas: 3 auksinės taisyklės, šį sezoną virs įpročiais

Šylant orams Lietuvos miestuose prasideda elektrinių paspirtukų sezono įkarštis. Kasmet šios ekologiškos transporto priemonės tampa vis populiaresnės, todėl didėja ne tik kelionių, bet ir parkavimo vietų poreikis.
       2022-05-18 09:31:31

Naudingi patarimai, padėsiantys vaikams susidomėti maistu

Maistas – didžiulė gyvenimo dalis, todėl domėtis skirtingais produktais, sveika mityba ir valgymo kultūra svarbu pradėti nuo vaikystės: leisti vaikams patiems suktis virtuvėje, vežtis juos kartu apsipirkinėti.
       2022-05-18 09:25:11

Prezidentas paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį savo dekretu paskyrė naują Ryšių reguliavimo tarnybos tarybą, kuri pareigas pradės eiti gegužės 18 dieną.
       2022-05-18 09:20:43

Hipertenzija – liga, varginanti vis jaunesnio amžiaus žmones

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės 17-ąją, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
       2022-05-18 09:15:48

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos.
       2022-05-18 09:12:48

Barzdą irgi reikia prižiūrėti: ką pravartu žinoti kiekvienam barzdočiui?

Skaitmeninėje erdvėje gausų moteriškas ir vyriškas grožio priemones lyginti bandančių nuotraukų: ji grožio priemonių turi daugiau nei galėtų suskaičiuoti, jam kasdien pakanka tik muilo ir vandens.
       2022-05-18 09:08:02

Seimas NPD padidino iki 540 eurų

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nuspręsta neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) padidinti 80 eurų – iki 540 eurų gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (VDU).
       2022-05-18 09:03:26

Diagnostiniai testai – tai ne žaidimai, o svarbi profilaktikos priemonė

Šiomis dienomis vaistinėje galima rasti testų, skirtų pačioms įvairiausioms reikmėms: nuo ŽIV ar storosios žarnos vėžio diagnostikos iki narkotikų ar gastritą sukeliančių bakterijų nustatymo.
       2022-05-14 16:01:45

Mėsos technologo rekomendacijos patyrusiems kepėjams ir grilio naujokams

Šylant orams sparčiai įsibėgėja ir maisto gamybos ant grilio sezonas. Anot prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologo Vido Nadzeikos, įprasta, kad ant kepsninės ar laužo atsiduria šašlykai, kiaulienos šonkauliukai, dešrelės ar vištienos kepsneliai, tačiau grilinti galima ir daug įdomesnius produktus.
       2022-05-14 08:42:47

VERT: vartotojo mokėtina prijungimo įmoka ESO turėtų būti perskaičiuota

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kilusio ginčo aplinkybes, priėmė sprendimą tenkinti vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę iš naujo apskaičiuoti prijungimo prie elektros tinklų įmoką.
       2022-05-14 08:27:49

Artėja Pasaulinė hipertenzijos diena: kodėl vis dar mažai dėmesio prevencijai?

Kitą savaitę, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
       2022-05-14 08:15:32

Maistinga, greita ir gardu: receptai su špinatais, patiksiantys išrankiausiems

Sklidini įvairiausių vitaminų, mineralų bei kitų vertingųjų medžiagų – špinatai tokie maistingi, kad juos sunku kuo nors pakeisti gaminant mėgstamus pavasarinius valgius. Be to, špinatai puikiai tinka ne tik salotoms: iš jų kepami blynai, gaminami įvairiausi padažai, lazanijos, pyragai.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-05-13 19:28:30

Pokalbiai apie karą: psichologas aiškina, kodėl svarbu nubrėžti ribas?

Pokalbiai apie karą netyla – nuolat dalijamės naujienomis, pasakojame, kaip jaučiamės ar išsakome savo nuomonę, tačiau kai kuriems žmonėms nepertraukiamas tokios informacijos srautas gali sukelti emocinės sveikatos sunkumų.
       2022-05-13 18:52:27

Žvėriena – išskirtinės biologinės vertės, tvariai gaunamas maistas

Mėgta ir vertinta Lietuvos didikų, per sovietmetį praradusi populiarumą ir pasitikėjimą, žvėriena vėl grįžta ant lietuvių stalo. Laukinių žvėrių mėsa gerai įsisavinama, tinkama dietinei mitybai, biologiškai vertinga, medžiojant pagal griežtus reikalavimus – gaunama tvariai.
       2022-05-13 18:43:16

Romantiški užkandžiai lietuviškos meilės dienos iškylai

Gegužės 13 - ąją, kai žaliuojantis pavasaris pasipuošia įvairiaspalviais kvapniais žiedais, minima baltų meilės deivės Mildos diena. Skanūs užkandžiai gamtoje ir laikas skirtas mylimajam – tai puikus būdas paminėti lietuvišką meilės dieną, o romantiškai mylimųjų iškylai gamtoje pravers keli nesudėtingi receptai.
       2022-05-13 18:38:32

Svarbu ukrainiečiams – teisė vairuoti ir automobilio registracija Lietuvoje

Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD teisininkės Viktoriios Vynohradovos patarimai ukrainiečiams Lietuvoje – apie teisę vairuoti ir kada reikia registruoti automobilį Lietuvoje (ukrainiečių kalba).
       2022-05-13 18:36:12

Romas Kalanta suprato, kad jo pasiaukojimas šauks, kvies ir ragins

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo diskusijoje „Romas Kalanta: pilietinio pasipriešinimo fenomenas“, skirtoje 50-osioms Romo Kalantos mirties metinėms paminėti.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.