- NVSC priminimas apie legioneliozės profilaktiką.
- Kai šviesolaidis tampa ginklu: Ukrainos padangėje – nematyto tipo dronai.
- 8 miego valandos ir kiti mitai: viskas daug paprasčiau.
- Mokslininkės įžvalgos, kaip alkoholis veikia smegenis?
- Kaip studentams užsitikrinti ne tik papildomas pajamas, bet ir kitas naudas.
- Jei mokykloje sunku susikaupti, gali būti kalti nesuvalgyti pusryčiai.
- Keturių dienų darbo savaitė Lietuvoje: galimybės ir iššūkiai.
- Investuoti siūlo nuomonės formuotojas ar sukčius: kaip atpažinti?
- Trečiasis „Lidl Plus“ gimtadienis pirkėjus lepins nuolaidomis.
- Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?
- LRT vadovė: dėl finansavimo keitimo su mumis visiškai nebuvo pasitarta.
- LRT žada skųsti teismo sprendimą dėl atmesto ieškinio Telecentrui.
- LRT: keičiamas finansavimo modelis neturi kenkti transliuotojo misijai.
- Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų.
- JK ministrė įsipareigoja palaikyti antžeminę televiziją iki 2034 metų.
- Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda.
- Perjungus dažnius kai kur pagerėjo eterinės televizijos signalų skverbtis.
- Vilniuje, Molėtuose ir Šalčininkuose keičiami televizijos dažniai.
- Klausimai, į kuriuos atsakę galėsite pasirinkti televizijos tipą namams.
- „Tele2“ ekspertas ragina atsinaujinti operacinę sistemą – į ją nusitaikė sukčiai.
- Startuolių indekse Vilnius – pirmasis Europoje kibernetinio saugumo srityje.
- Planšetinių kompiuterių ateitis: kodėl įrenginys įžengia į naują aukso amžių?
- Monitorius - pagrindinis dalykas, norint įsigyti kompiuterį.
- „Dell“ pristatė naują biudžetinės klasės žaidimų kompiuterį.
- Technologijų tendencijos: kokie metai laukia IT sektoriaus 2024-iais.
- Lauko apšvietimo nauda ir kaip jį pasirinkti?
- Plaukų šalinimas lazeriu: ką reikia žinoti?
- Kada 5G sulauksime Lietuvoje: triukšmo daug, pritaikomumas – negreitai.
- Dėl skaitmenizacijos muzikos industrija auga: specialistų trūksta jau šiandien.
- LED televizoriai.
- Kaip išsirinkti geriausią garso kolonėlę? Ekspertas pataria nedaryti 1 klaidos.
- Vaikiški šviesos projektoriai: ką naudinga žinoti prieš įsigyjant?
- Kaip patobulinti vyrišką įvaizdį namų sąlygomis?
- Efektyviam ir lengvesniam darbui – foto priedai.
- Praūžė hakatonas „Maker Fest” – kokie įspūdingiausi kūriniai apdovanoti?
- Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?
- Ką daryti norint išlaikyti savo nekilnojamojo turto vertę.
- Įsigaliojo vienas svarbiausių Statybos įstatymo pakeitimų. Ką svarbu žinoti?
- Nauji langai jaukiems namams.
- Kaip nepasiklysti unitazų įvairovėje?
- Patarimai, kaip atnaujinti namus: atrodys, lyg prasisuko dizainerė.
- Vaikų kambario lentynos: kaip pasirinkti tinkamą lentyną?
- Dirbtinės žolės pliusai ir minusai.
- Kaip sukurti privatumą atviros erdvės biuruose.
- Laikas pasirūpinti lauko terasa: kaip ją papuošti?
- Dalis naujų televizorių turi galimybę priimti palydovines programas, nes turi įmontuotą DVB-S2 standarto imtuvą. Tokiu atveju priedėlis nereikalingas. Jei domina tokia galimybė, paprašykite pardavėjo paaiškinti, kurie televizoriai tam tiktų.
- Prietaisai, kurie nenaudojami, bet yra įjungti į elektros lizdus ar veikia budėjimo režimu - naudoja elektros energiją. Tai televizoriai, kompiuteriai, mobiliųjų telefonų įkrovikliai, maitinimo blokai, skalbyklė ir mikrobangų krosnelė. Norite sutaupyti ir sumažinti gaisro riziką - išvykdami iš namų išjunkite.
- Įsigydami buities prietaisą visada galvokite apie tai kaip pilnai jo galimybes išnaudosite. Šaldytuvas, kurio vidaus tūrio išnaudojimas bus tik 20% erdvės, be reikalo naudos elektros energiją. Nepirkite ir 10 amperų maitinimo bloko, jei Jūsų prietaisui reikia tik 1 ampero srovės. Optimaliausia prietaiso apkrova - nuo 70%.
Daugiau patarimų
- Senas žmogus viskuo tiki. Vidutinio amžiaus žmogus viskuo nepasitiki. Jaunas - viską žino.
- Pagrindiniai mano instrumentai – susitelkimas ir paprastumas. Tai, kas paprasta gali būti sudėtingiau, nei sudėtinga: reikia nemažai pastangų, kad išmoktum mąstyti paprastai. Tačiau šitai tikrai verta išmokti, nes galų gale, kai tau tai pavyksta, tada tu lengvu rankos mostu gali nuversti kalnus.
- Visada geriausia yra sakyti tiesą. Nebent Jūs esate išskirtinai puikus melagis.
- Visi nuostabūs jausmai pasaulyje sveria mažiau už vieną gerą darbą.
- Tik tada, kai yra pakankamai tamsu, galima matyti žvaigždes.
Norite pasirinkti su birža susietą planą? „Ignitis“ atsako į klausimus
2023-04-28 11:54:50Elektros energijos kainai mažėjant ir įsibėgėjant išmanių skaitiklių diegimui, vis daugiau žmonių pozityviai žvelgia į su birža susietus nepriklausomus elektros energijos tiekimo planus.
Sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis“ privačių klientų padalinio vadovė Dalia Bražiūnaitė atsako, ką svarbiausia žinoti tokį planą norintiems išmėginti vartotojams.
Vienas pagrindinių elektros energijos vartotojams kylančių klausimų, pastebi D. Bražiūnaitė, – kada geriausias metas išmėginti su biržą susietą planą. „Ignitis“ atstovė rekomenduoja nieko nelaukti ir su birža susietą planą pasirinkti jau dabar, kai elektros energijos kaina rinkoje gerokai sumažėjo.
„Elektros energijos rinkoje stebimas atokvėpis, kuriam įtakos turi sumažėjusi dujų paklausa, sveika vėjo generacija ir sparčiai didėjantys atsinaujinančių išteklių pajėgumai Lietuvoje bei svetur. Šį metų ketvirtį kainos turėtų ir toliau mažėti, didesni svyravimai gali įvykti vasarą dėl pasikeitusių oro sąlygų ir dėl padidėjusio patalpų kondicionavimo išaugusio vartojimo. Jei visgi situacija rinkoje dėl kažkokių nenumatytų priežasčių drastiškai pasikeistų, bet kada galima fiksuoti elektros energijos kainą vieniems ar dviem metams“, – teigia D. Bražiūnaitė.
Dėl galimybės už elektros energiją mokėti rinkos kainomis ir nemažai sutaupyti, nuolat daugėja su birža susietus planus pasirinkusių vartotojų. Vartotojai, norintys išmėginti su birža susietą planą, jį pasirinkti gali prisijungę prie savitarnos e.ignitis.lt, paskambinę telefonu arba atvykę į klientų aptarnavimo centrą. Pasirinkus planą „Išmanus – Mėnesinis“, elektros energijos įsigijimo kaina kinta kas mėnesį ir apskaičiuojama pagal vidutinę ataskaitinio mėnesio kainą „Nord Pool“ biržoje. Kitaip sakant, planas „Išmanus – Mėnesinis“ nereikalauja išmanios apskaitos ir vartotojo įsitraukimo.
Tuo metu pasirinkus su birža susietą planą „Išmanus – Valandinis“, reikalingas išmanus skaitiklis, kuris nuotoliniu būdu perduoda suvartojimo duomenis bei tinklo parametrus, ir didesnis vartotojo įsitraukimas. Norėdamas sutaupyti, jis turėtų sekti elektros energijos kainą biržoje, stebėti, kada ji yra mažiausia, o kada didžiausia – kitos dienos elektros energijos kainų duomenys pateikiami iki 15:00 val. Lietuvos laiku. Pagal elektros energijos kainą rinkoje reikėtų koreguoti jos vartojimo įpročius, pavyzdžiui, nustatyti skalbimo mašiną ar įkrauti elektromobilį naktį, kai elektros energija yra pigiausia.
„Nors pasirinkus planą „Išmanus – Valandinis“ galima išties nemažai sutaupyti vartojant elektros energiją pigesnėmis valandomis, tačiau svarbu įsivertinti, ar pakaks įsitraukimo į kainų stebėjimą. Aišku, šią užduotį palengvina „Ignitis“ siūloma nemokama „EnergySmart“ programėlė, kuria galima stebėti ne tik elektros energijos kainų svyravimus, bet ir analizuoti elektros energijos suvartojimą, ar išmaniai įkrauti elektromobilį, kai algoritmai patys parenka pigiausias valandas jo įkrovimui“, – pataria D. Bražiūnaitė.
Norint, kad planas įsigaliotų nuo kito mėnesio, svarbu jį pasikeisti iki priešpaskutinės mėnesio dienos.
ESO: rugpjūtį augo gaminančių vartotojų sugeneruotas elektros energijos kiekis
Rugpjūčio mėnesį „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prie tinklo prijungė 2136 gaminančius vartotojus, kurie įsirengė saulės elektrines tame pačiame ar gretimame sklype – ant pastato stogo.Mobili saulės elektrinė – galimybė elektrą gamintis daugiabučiuose
Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama virš 3 tūkst. saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų.Liepą ESO prie tinklo prijungė rekordinį gaminančių vartotojų skaičių
Liepos mėnesį „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prie tinklo prijungė 3 709 gaminančius vartotojus, kurie įsirengė saulės elektrines tame pačiame ar gretimame sklype – ant pastato stogo. Dar 553 gyventojų tapo nutolusių saulės parkų klientais.Vidurvasarį – elektros kainų pikas, bet ar galėsime atsikvėpti rugpjūtį?
Kaitri vidurvasario saulė Lietuvos, kaip ir kitų Baltijos šalių, gyventojams neleido atsikvėpti. Už norą atsivėsinti liepą teko susimokėti dešimtadaliu brangiau nei birželį. Liepos mėnesį elektros kaina Baltijos šalių regione augo 7 proc. iki 9,80 ct/kWh.Su elektros vartotojais teisme nesusitiks – ESO mokės gyventojams kompensacijas
Audra smarkiai pažeidė ir apgadino oro linijas bei kitą „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) prižiūrimą infrastruktūrą, todėl elektros energijos tiekimo atstatymo darbai užtruko.Lietuvą užklupę karščiai augina elektros kainas: kaip elgtis vartotojams
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai prognozuojant, kad termometrų stulpeliai dalyje šalies pasieks 34 laipsnių žymą, įspėjama, kad karščio banga gali lemti didelius elektros kainos šuolius „Nord Pool“ biržoje.Norite gauti APVA paramą? – ESO atsako į svarbiausius klausimus
Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama apie 2400 saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų, rodo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenys.Skirtingų energinių klasių būstai – kurie iš tiesų pigesni?
Pavarčius parduodamų būstų skelbimus, nesunku pastebėti, kad seniau statyti žemesnės energinės klasės būstai pasižymi patrauklesnėmis kainomis. Kita vertus, už jų gali slypėti tūkstančius eurų per metus siekiančios išlaidos.Elektros tinklų sujungimas pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu
Seimas po svarstymo pritarė nutarimo projektui, kuriuo numatoma Šiaurės vakarų ir rytų elektros perdavimo tinklų sujungimo projektą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu.100 tūkstančių gaminančių vartotojų pagamina beveik pusę elektros energijos
Šimtas tūkstančių gaminančių vartotojų (GV). Tiek saulininkų ir vėjininkų prie tinklo per kelis pastaruosius metus prijungė ir balandį 100 tūkstantąjį prijungimą užfiksavo „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus
Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.„Elektrum Lietuva“ pajamos augo 1,7 karto, pelnas – 5 kartus
Didžiausiai Baltijos šalyse žaliosios elektros gamintojai Latvijos energetikos grupei „Latvenergo“ priklausanti bendrovė „Elektrum Lietuva“ neaudituotais duomenimis pernai gavo 357 mln. eurų pajamų ir uždirbo 3,3 mln. eurų grynojo pelno – atitinkamai 1,7 ir 5 kartus daugiau negu 2022 m.„Elektrum Lietuva“: sausį didmeninė elektros kaina Lietuvoje augo 32 proc.
Sausio mėnesį Lietuvoje vidutinė didmeninė elektros kaina buvo 32 proc. didesnė nei pernai gruodį ir siekė 117,41 Eur/MWh. Elektra brango ir kitose Baltijos šalyse: Latvijoje – taip pat 32 proc. iki 117,16 Eur/MWh, Estijoje – 42 proc. iki 126,48 Eur/MWh.Lietuvoje sparčiai daugėja planuojamų statyti vėjo elektrinių
Lietuvoje sparčiai daugėja planuojamų statyti vėjo elektrinių skaičius rodo Aplinkos apsaugos agentūros duomenys. Išaugusį planuojamų įrengti vėjo elektrinių skaičių atspindi padidėjęs Agentūroje gautų nagrinėti atrankos dėl poveikio aplinkai vertinimo ir poveikio aplinkai vertinimo dokumentų.Dėl atvėsusių orų Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę kilo 4,5 karto
Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje išaugo 4,5 karto. Tiek pat ji kilo ir Latvijoje, abiejose šalyse vidutiniškai pasiekdama 201,23 Eur/MWh. Estijoje kaina didėjo 5,5 karto iki 242,52 Eur/MWh.Ir žiemai prasidėjus galima šildytis taupiau: 10 praktinių patarimų
Žiemai įgaunant pagreitį ir temperatūrai nukritus žemiau nulio, pastatams šildyti reikia didesnio šilumos kiekio, o tai reiškia ir didesnes šildymo sąskaitas. Vis tik nereikėtų nuleisti rankų – dar galite atlikti keletą nesudėtingų, tačiau efektyviai taupyti šilumą padedančių veiksmų.Naujasis dujų akcizo mokestis - smūgis Lietuvos regionų gyventojams
Pasaulyje suskystintos naftos dujos yra pripažįstamos kaip vienas švariausias ir draugiškiausias gamtai (aplinkai) energetikos produktų, dėl to, suskystintos naftos dujos (SND) yra noriai naudojama tiek buityje, tiek gamyboje ir pramonėje.Startavo kvietimas gyventojams saulės elektrinių įsirengimui
Šiandien 12 val. Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau - APVA) paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas kompensacijoms nuosavoms saulės elektrinėms iki 10 kW savo gyvenamajame būste įsirengti.Pradėjo veikti dujotiekių jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos GIPL
2022 m. gegužės 1 dieną, 12.40 val., kaip ir buvo numatyta, pradėjo veikti Lietuvą ir Lenkiją jungiantis dujotiekis GIPL. Šiandien naująja dujų jungtimi perduoti pirmieji fiziniai ir komerciniai dujų srautai.Kaip prižiūrėti namų šildymo katilą?
Namų katilo priežiūra turėtų visada būti patikima profesionalams, tačiau kai kuriuos priežiūros darbus galite atlikti ir patys. Priklausomai nuo jūsų turimos sistemos tipo - priverstinio oro, karšto vandens ar garų - galite atlikti įvairius techninės priežiūros testus ir išvalyti vietas, kurias reikia reguliariai prižiūrėti.Šalčiausiomis dienomis gamtinių dujų suvartojimas šilumos gamybai augo dvigubai
Lietuvos dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ duomenimis, šalčiausiomis pastarojo meto paromis nuo sausio 14 iki 18 d. Lietuvos vartotojai sunaudojo iki 2 kartų daugiau, o atskirais atvejais ir iki keliolikos kartų daugiau gamtinių dujų nei pirmomis sausio dienomis.NVSC priminimas apie legioneliozės profilaktiką
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai tiek nuosavų, tiek daugiabučių namų gyventojus, kurie patys savarankiškai ruošia karštą vandenį, ragina atkreipti dėmesį į legioneliozės profilaktines priemones, kurios svarbios visais metų laikais.Kai šviesolaidis tampa ginklu: Ukrainos padangėje – nematyto tipo dronai
Daugelio mūsų namams internetą tiekiantis šviesolaidis pastaruoju metu netikėtai prigijo dronų pramonėje. „Forbes“ žiniomis, Vokietijos bendrovė „HIGHCAT“ Ukrainoje jau kurį laiką testuoja nematytas bepilotes skraidykles, kurios valdomos per optinį kabelį ir yra atsparios signalo blokavimui.8 miego valandos ir kiti mitai: viskas daug paprasčiau
Miegas yra gero kasdienio gyvenimo pagrindas, nes tik gerai pailsėję galime būti produktyvūs, energingi ir sveiki, sako miego mokslininkė. Panašu, kad vis geriau tai suprantame ir patys.Mokslininkės įžvalgos, kaip alkoholis veikia smegenis?
„Stebėkite save ir savo artimą – pradėjus išgėrinėti, siekiant numalšinti fizinius ar psichinius simptomus, formuojasi alkoholio priklausomybė“, – įspėja neuropsichologijos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto Psichologijos instituto docentė Ramunė Dirvanskienė.Kaip studentams užsitikrinti ne tik papildomas pajamas, bet ir kitas naudas
Neseniai prasidėjęs naujas studijų semestras – nauja galimybė gauti papildomų pajamų ne tik pragyvenimui, bet ir pramogoms. Ekspertai aiškinasi, kokios galimybės užsidirbti papildomai ir įgyti reikiamos praktikos studijų metu?Jei mokykloje sunku susikaupti, gali būti kalti nesuvalgyti pusryčiai
Rugsėjis vaikams ir paaugliams skelbia ne tik naujų mokslo metų pradžią, bet ir žaidimų lauke, maudynių, išvykų į gamtą pabaigą. Sugrįžę į klases visi dalijasi ne tik atostogų įspūdžiais, bet ir įvairiausiais virusais.Keturių dienų darbo savaitė Lietuvoje: galimybės ir iššūkiai
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) informuoja, kad Lietuvoje jau dabar egzistuoja galimybės įgyvendinti trumpesnę darbo savaitę, nekeičiant Darbo kodekso. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį tiek į galimybes, tiek į potencialius iššūkius.Investuoti siūlo nuomonės formuotojas ar sukčius: kaip atpažinti?
Socialiniai tinklai leidžia pasiekti turinį iš viso pasaulio ir atveria galimybes informacijos įvairovei. Nuomonės formuotojai taip pat ieško, kokią nišą juose galėtų užimti.Trečiasis „Lidl Plus“ gimtadienis pirkėjus lepins nuolaidomis
Išskirtinių pasiūlymų ir nuolaidų programėlės „Lidl Plus“ trečiasis gimtadienis tęsiasi! Pirkėjų pamėgta mobilioji programėlė „Lidl Plus“ jau tapo įprasta kiekvieno apsipirkimo dalimi.Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?
Negalite užmigti, „scrollinate“ telefoną, o dėl to – dar labiau nesimiega? Tai – tarsi užburtas ratas, vedantis tiesiai į nemigą. Šiuolaikiniai išmanieji telefonai ir laikrodžiai turi įrankius, reikalingus sukurti tinkamą nuotaiką poilsiui ir stebėti, kiek gilus yra jūsų miegas.ESO: rugpjūtį augo gaminančių vartotojų sugeneruotas elektros energijos kiekis
Rugpjūčio mėnesį „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prie tinklo prijungė 2136 gaminančius vartotojus, kurie įsirengė saulės elektrines tame pačiame ar gretimame sklype – ant pastato stogo.Bulvės ir mėsa ruošiasi šeštadieniui: „Lidl“ kviečia į cepelinų fiestą!
Nors ruduo jau prasidėjo, vasariška kaitra neskuba trauktis. Vis dėlto, daugelis jau pasiilgo rudeniškos vėsos ir šio sezono mėgstamiausių patiekalų. Tad savaitgalis – puiki proga jaukiai ir gardžiai jais pasidžiaugti artimųjų apsuptyje.Išsiruošusiems į grybų paieškas: ką svarbu atminti pasiklydus miške?
Ruduo į miškus kviečia savo gausiomis gėrybėmis. Grybų, uogų rinkimas – vienas iš didžiausių auksinėmis spalvomis pasidabinusio metų laiko džiaugsmų. Tiesa, išsileidus į grybų ar uogų paieškas, naudinga atminti – miške reikia elgtis atsakingai, o pasiklydus – nepamiršti kelių svarbių dalykų.Kodėl įmonei turi rūpėti jūsų darbo ir poilsio balansas?
Smalsūs, nuolat besimokantys ir augti siekiantys darbuotojai – kiekvienos organizacijos siekiamybė. Tačiau kuriant aplinką, kurioje kiekvienas stengtųsi tobulėti, neretai rizikuojama perlenkti lazdą ir sukurti atmosferą, skatinančią rezultatų siekti atsisakant dalies laisvalaikio ir asmeninio gyvenimo.Europos Centrinis Bankas mažina palūkanas, bet įmonės Lietuvoje reaguoti neskuba
Europos Centrinis Bankas (ECB) dar birželio mėnesį sumažino palūkanų normas 0,25 proc. Infliacijos tempai pastaruoju metu gerokai sumažėję, tad ECB nutarė, kad vėl galima pradėti aktyviau skatinti ekonomiką.Lietuvos ir Lenkijos verslo misija stiprina bendradarbiavimą gynybos sektoriuje
Daugiau nei 40 Lietuvos gynybos sektoriaus įmonių ir organizacijų dalyvavo Lenkijos ir Lietuvos gynybos sektoriaus verslo misijoje Varšuvoje. Trijų dienų verslo misijos metu lietuviai buvo supažindinti su Lenkijos gynybos ekosistema, dalyvavo MSPO parodoje ir Lenkijos-Lietuvos verslo forume.Turtingas skoniu ir už gerą kainą: rudeniškas troškinys su dešrelėmis
Nors prasidėjus rudeniui vis dar kvepia vasara, namų atsargos pilnėja rudeniškomis sodo ir daržo gėrybėmis. Dažniau į pietų ar vakarienių meniu atgula ir sotesni patiekalai, kuriems įkvėpimo semiamasi ir iš Alpių regiono virtuvės, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.Stojimo rezultatai – šimtukininkai renkasi KTU, išlaikyta aukšta studijų kokybė
Dar pavasarį Kauno technologijos universitetas (KTU) nusprendė nežeminti konkursinio balo kartelės ir išlaikė iki tol galiojusį 5,4 balą. Dėl šios priežasties stojančiųjų vidutinis konkursinis balas universitete didėjo, o šiemet čia priimti pirmakursiai – geriau pasiruošę universitetinėms studijoms.Prasidėjus mokslo metams – suintensyvėja eismas: 2 sek. taisyklė ir kita
Prasidėjus rugsėjui eismas keliuose tampa kur kas intensyvesnis. Ir nors kelių eismo taisyklės nesikeičia, specialistai kasmet atkreipia dėmesį, kad pirmąjį rudens mėnesį dėl gerokai išaugusių eismo srautų bei vis sudėtingėjančių oro sąlygų įvyksta daugiau avarijų.Mobili saulės elektrinė – galimybė elektrą gamintis daugiabučiuose
Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama virš 3 tūkst. saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų.Ekspertas pataria, kaip sureguliuoti televizorių sporto varžybų transliacijoms
Sporto pasaulyje dabar vyksta daugybė įspūdingų renginių. Norint mėgautis kiekvienomis rungtynėmis, patartina patikrinti, ar televizorius suderintas optimaliai.10 keistų kelių eismo taisyklių, kurias reikėtų žinoti keliaujant į užsienį
Kiekviena šalis turi daugybę vairuotojams skirtų kelių eismo taisyklių, kurios, pirmiausia, turėtų užtikrinti saugumą keliuose bei pagarbą aplinkiniams. Visgi pasaulyje gausu kontroversiškų įstatymų, kurie stebina tiek vietinius vairuotojus, tiek ir svečius iš užsienio.LED televizoriai
LED televizoriai jau ne vienerius metus išlieka vienu populiariausių pasirinkimų tarp vartotojų, norinčių aukštos kokybės vaizdo ir patikimumo. Nepaisant to, kad rinkoje atsiranda naujesnių technologijų, tokių kaip OLED ar QLED, LED televizoriai išlieka patikimu ir prieinamu sprendimu.Pasigaminkite troškinį, kuris nukels į paprikos gimtinę – Ispaniją
Paprikas į Europą atgabeno Kristupo Kolumbo įgula ir nors šią ekspediciją bei šiuolaikinį europiečio stalą skiria ne vienas šimtmetis, paprikos iki šių dienų vis dar yra vienos populiariausių maisto gamyboje.Vasara – kelionių metas: kaip sumažinti elektromobilio energijos sąnaudas?
Vasaros išvykoms ir kelionėms lietuviai dažniausiai renkasi automobilį. Šia transporto priemone keliauja net 87 proc. lietuvių ir vis daugiau jų šiltojo sezono metu į kelią išrieda elektromobiliais.„Tele2“ ekspertas ragina atsinaujinti operacinę sistemą – į ją nusitaikė sukčiai
„Microsoft Windows“ naudotojai gavo pranešimus su raginimu kuo skubiau įdiegti naujausią operacinės sistemos atnaujinimą. To priežastis – aptikta nauja saugumo spraga, kuria pasinaudoję sukčiai gali užkrėsti jūsų kompiuterį.Liepą ESO prie tinklo prijungė rekordinį gaminančių vartotojų skaičių
Liepos mėnesį „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prie tinklo prijungė 3 709 gaminančius vartotojus, kurie įsirengė saulės elektrines tame pačiame ar gretimame sklype – ant pastato stogo. Dar 553 gyventojų tapo nutolusių saulės parkų klientais.Ši sporto rūšis – ne kiekvienam: vilnietis drąsiai šoka ir nuo 3 km aukščio uolų
Šuolis parašiutu iš lėktuvo Mariui Čiūtai yra tik treniruotė – sportininkui kur kas įdomiau šokinėti nuo uolų ar aukštų pastatų. Jau bene dešimtmetį vilnietis aktyviai užsiima vienu ekstremaliausių sportų.Vidurvasarį – elektros kainų pikas, bet ar galėsime atsikvėpti rugpjūtį?
Kaitri vidurvasario saulė Lietuvos, kaip ir kitų Baltijos šalių, gyventojams neleido atsikvėpti. Už norą atsivėsinti liepą teko susimokėti dešimtadaliu brangiau nei birželį. Liepos mėnesį elektros kaina Baltijos šalių regione augo 7 proc. iki 9,80 ct/kWh.Su elektros vartotojais teisme nesusitiks – ESO mokės gyventojams kompensacijas
Audra smarkiai pažeidė ir apgadino oro linijas bei kitą „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) prižiūrimą infrastruktūrą, todėl elektros energijos tiekimo atstatymo darbai užtruko.- Telecentras: paslaugų LRT kaina per ateinantį dešimtmetį augs mažiau.
- Saulės elektrinę apgadino kruša ar vėtra – ką daryti?
- Vaisiai ir uogos padės labiau už kremus ir papildus – jais praturtinkite mitybą.
- Kad atostogos neapkarstų: 5 apgavystės keliaujant.
- RRT: mitai ir faktai apie 5G ryšį.
- LRT toliau skleidžia nekorektišką informaciją apie Telecentrą.
- Lietuvą užklupę karščiai augina elektros kainas: kaip elgtis vartotojams.
- Telecentro teikiamų paslaugų LRT kaina yra skaidri ir objektyviai pagrįsta.
- LRT vadovė: dėl finansavimo keitimo su mumis visiškai nebuvo pasitarta.
- Sužinokite populiariausio vasaros vaisiaus naudas: padės ne tik nuo kaitros.
- Pienas ir jo produktai – svarbus, bet ne vienintelis kalcio šaltinis vaikams.
- LRT žada skųsti teismo sprendimą dėl atmesto ieškinio Telecentrui.
- LRT: keičiamas finansavimo modelis neturi kenkti transliuotojo misijai.
- Erkės paplitusios visur: kaip apsisaugoti?
- Norite susidraugauti su kaimynais? Ekspertai pataria, nuo ko pradėti.
- Norite gauti APVA paramą? – ESO atsako į svarbiausius klausimus.
- Svajojate padirbėti iš pajūrio? Įmanoma, bet yra papildomų sąlygų.
- Sukčiai nusitaikė į keliautojus: oro uoste gali būti nesaugu krauti telefoną.
- Startuolių indekse Vilnius – pirmasis Europoje kibernetinio saugumo srityje.
- Skirtingų energinių klasių būstai – kurie iš tiesų pigesni?
- 4 būdai apsaugoti namus vasaros atostogų metu.
- Nesąžininga, kad ūkininkui lieka tik penktadalis galutinės pieno vertės.
- Visame pasaulyje pastebėta sutrikusi „YouTube“ veikla: kodėl nebeveiks.
- Daiktų interneto įrenginiai skaičiuojami milijardais: kaip 5G keičia IoT rinką?
- Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų.
- Kaune atidaryta nauja Pietrytinio aplinkkelio atkarpa.
- Specialistas pataria, kaip namuose įsirengti slėptuvę nuo pavojaus.
- Įspėjo tuos, kurie naršo „Incognito“ režimu: ne toks privatus, kaip atrodo.
- Ministrų kabinetas pritarė pėstininkų divizijos steigimui.
- Prikaupėte atostogų? Atvejai, kai jas prarasite.
- 5 būdai įveikti stresą egzaminų metu.
- Kaip apsiauti vairuojant: geriau basomis nei su šlepetėmis.
- Valdas Adamkus išpildė seną troškimą: rekordus prisiminė Kauno stadione.
- JK ministrė įsipareigoja palaikyti antžeminę televiziją iki 2034 metų.
- Biotechnologijos – vienas iš pasaulio ekonomikos augimo variklių.
- Santuokų - Skyrybų statistika per pastaruosius 5-10 metų.
- Šeimos gydytoja papasakojo, kokių klaidų nedaryti, norint sėkmingai mesti svorį.
- Keisis eismo organizavimas po Trakų viaduku.
- Genetinė liga gali paklaidinti net gydytojus.
- Artėja vasaros sezonas: ką reikia žinoti apie vaikų ir paauglių darbą?
Šio sąrašo naujienos detaliau
- 1991-01-13Sovietinės armijos ir KGB padaliniai šturmuoja ir 222 dienoms užima LRT pastatus bei TV bokštą Vilniuje.
- 1925-04-03Ženevoje įkurta Tarptautinė radiofonijos sąjunga (Union Internationale de Radiodiffusion, UIR).
- 1879-11-04Afrikos amerikietis išradėjas Thomas Elkins patentuoja šaldymo aparatą.
- 2005-02-15YouTube starto diena.
Daugiau istorijos
- Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?
- RRT: mitai ir faktai apie 5G ryšį.
- „Tele2“ su senosios kartos 3G ryšiu atsisveikins iki 2025-ųjų pabaigos.
- RRT: Lietuva laimėjo prieš Rusiją ginče dėl dažnių.
- RRT skelbia preliminarius 5G aukciono rezultatus.
- RRT trečiojo ketvirčio ataskaita: lyderiais išlieka „Tele2” ir „Pildyk“.
- Siekiama saugios ir laipsniškos 5G ryšio plėtros Lietuvoje.
- RRT teikia išaiškinimus apie 5G.
- Smulkmena, kasmet galinti išgelbėti tūkstančius vaikų.
- „OpenSignal“ tyrimas: Lietuva – tarp pasaulio 4G lyderių.
- Europos Centrinis Bankas mažina palūkanas, bet įmonės Lietuvoje reaguoti neskuba.
- Lietuvos ir Lenkijos verslo misija stiprina bendradarbiavimą gynybos sektoriuje.
- Telecentro teikiamų paslaugų LRT kaina yra skaidri ir objektyviai pagrįsta.
- Ugdomasis vadovavimas: raktas į verslo ir asmeninę sėkmę?
- „Barbora“ stiprina pozicijas: dar šiemet taps e. prekybos centru.
- Į Lietuvą atvyko istorinis pašto traukinys tiesiai iš Kinijos .
- ESO: rugpjūtį augo gaminančių vartotojų sugeneruotas elektros energijos kiekis.
- Mobili saulės elektrinė – galimybė elektrą gamintis daugiabučiuose.
- Liepą ESO prie tinklo prijungė rekordinį gaminančių vartotojų skaičių .
- Vidurvasarį – elektros kainų pikas, bet ar galėsime atsikvėpti rugpjūtį?
- Su elektros vartotojais teisme nesusitiks – ESO mokės gyventojams kompensacijas.
- Lietuvą užklupę karščiai augina elektros kainas: kaip elgtis vartotojams.
- Norite gauti APVA paramą? – ESO atsako į svarbiausius klausimus.
- Skirtingų energinių klasių būstai – kurie iš tiesų pigesni?
- Elektros tinklų sujungimas pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu.
- 100 tūkstančių gaminančių vartotojų pagamina beveik pusę elektros energijos.
- 10 keistų kelių eismo taisyklių, kurias reikėtų žinoti keliaujant į užsienį.
- Kaune atidaryta nauja Pietrytinio aplinkkelio atkarpa.
- Keisis eismo organizavimas po Trakų viaduku.
- Plieniniai žirgai vėl keliuose: kas pakiša koją motociklininkų saugumui.
- Kaip atnaujinti savo automobilio salono interjerą?
- Kodėl nevienodai dyla automobilio padangos?
- 4 ženklai, kad automobilio servisą atliekate per retai.
- Elektriniai paspirtukai: kaip išsirinkti ir saugiai naudotis?
- Automobilio termometras daugiau dėl ramybės, negu vardan tikslumo.
- Vaidotas Žala ir Saulius Jurgelėnas aštuntą Dakaro etapą įveikė vienuolikti.
- Genetinė liga gali paklaidinti net gydytojus.
- Kokybiško šampūno pasirinkimas.
- Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?
- Kuo naudinga garso terapija?
- Trombocitais praturtintos kraujo plazmos (PRP) injekcijos į sąnarius, sausgysles.
- Alkoholio, antibiotikų vartojimas kartu gali sustiprinti šalutinį vaistų poveikį.
- Dirbate sėdimą darbą ar skraidote ilgus skrydžius ir sutino koja?
- Kaip vartoti antibiotikus atsakingai?
- Tinkama pagalvės priežiūra garantuoja ilgaamžiškumą.
- Atšventę penkiasdešimtmetį – į profilaktinę patikros programą.
- Trečiasis „Lidl Plus“ gimtadienis pirkėjus lepins nuolaidomis.
- Bulvės ir mėsa ruošiasi šeštadieniui: „Lidl“ kviečia į cepelinų fiestą!
- Išsiruošusiems į grybų paieškas: ką svarbu atminti pasiklydus miške?
- Turtingas skoniu ir už gerą kainą: rudeniškas troškinys su dešrelėmis.
- Pasigaminkite troškinį, kuris nukels į paprikos gimtinę – Ispaniją.
- Vaisiai ir uogos padės labiau už kremus ir papildus – jais praturtinkite mitybą.
- Nauji vėjai lietuvių vaisių topuose: ką skanaus ir sveiko pasigaminti?
- Sezonas trumpas, tad skanaukite trešnes: naudingos skaidulomis ir vitaminu C.
- Grybai: kaip atpažinti valgomus grybus ir trys auksinės grybautojo taisyklės.
- Užsisakome maisto į namus: ar šis sprendimas gali būti tvarus?
- Vaclovas komentavo: LRT vadovė: dėl finansavimo keitimo su mumis visiškai nebuvo pasitarta. Elementaru, Vatsonai. Mezon internetas dabar parduotas. Tai dabar visos sąnaudos (bokštų išlaikymas, darbuotojai, energetika ir kt.) gula į siuntimo paslaugas. Tame tarpe ir į paslaugas LRT. Pamename kaip kažkada buvo kritika Mezon, kad i
- Makaronai komentavo: Duomenų nutekėjimas: saugumo ekspertai pataria, kaip apsaugoti savo duomenis. Kam kabinti makaronus? Jei duomenys nutekinti, tai jau visai nesvarbu koks buvo slaptažodis: ilgas ar trumpas. Rekomendacijos tinka tik atvejams, kai nesusiduriama su duomenų nutekinimu.
- Vytautas komentavo: Delsimas mažinti naftos degalų vartojimą kainuoja 1 mln. eurų per darbo dieną. O kas tada? Viskas ką iškasam ir sudeginam kelia temperatūrą. O kur dar miškų kirtimas?
- Waris komentavo: Delsimas mažinti naftos degalų vartojimą kainuoja 1 mln. eurų per darbo dieną. Visos naftos vartojimo mažinimo iniciatyvos ir sprendimai yra niekiniai - kodėl? Todėl, kad jeigu iš tiesų "iš atsinaujinančių išteklių" pagamintas kuras būtu ekonomiškai/ekologiškai veiksmingas - toks kuras jau seniai būtu pritaikytas
- Liežuvio antspaudas yra visiškai unikalus – nepamirškite to kitą kartą, kai rodysite kažkam liežuvį!
- Žiemą pirmiausia reikia pasirūpinti pirštinėmis, o ne kepurėmis. Šaltyje žmogus nuo rankų paviršiaus praranda daugiau šilumos nei nuo galvos, neuždengtos kepure.
- Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius.
- 1946 m. pirmasis ENIA kompiuteris svėrė 27 t ir užėmė 167 m² plotą. Dabartinis procesorius užima tik 1 mm² ir yra daug našesnis vertinant pagal galingumą.
- Amazonei priklauso visų planetos upių rekordai, išskyrus vieną. Tai pati ilgiausia, plačiausia ir vandeningiausia upė Žemėje, tačiau ne pati giliausia. Didžiausias Amazonės gylis – 135 m, o Kongo upės – didesnis nei 220 m.
- Praeivį užpuola chuliganai. Tas jiems sako:
– Atsargiai su manim. Aš moku kung fu, karate, dziudo, taiči…
Chuliganai išsigąsta ir pabėga, o tas priduria jiems nubėgant:
– Ir dar kelis japoniškus žodžius… - Kalbėti pilna burna nemandagu. O kalbėti tuščia galva dar blogiau.
- - Daktare, aš kapodamas malkas netekau dviejų pirštų.
– Patylėkite. Diagnozę nustatau aš.
Jūsų komentaras