Naujienos

Svečiavimasis vestuvėse: kaip sutaupyti lydint jaunavedžius prie altoriaus?

2023-05-11 13:10:41

Prasidėjus vestuvių sezonui, daugybė žmonių sulaukia kvietimo kartu su jaunaisiais švęsti jų meilės sąjungą. Tačiau ne vienam tai sukelia ne tik daug džiaugsmo, bet ir nerimo, mat vestuvių šventę lydi nemenkos išlaidos.

O tai gali sujaukti mėnesio biudžetą ar net ištuštinti taupyklę. Ekspertai pataria, kaip planuoti asmeninius finansus ir kokias pigesnes alternatyvas rinktis, kad vestuvinei dovanai bei šventės pasiruošimui skiriamos sumos nesukeltų galvos skausmo.

Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, daugiausiai vestuvių šalyje įvyksta gegužės–rugsėjo mėnesiais, o praėjusiais metais amžinos meilės įžadus įteisino daugiau nei 16 tūkst. porų. Per pastaruosius keletą metų anksčiau populiarias buitines dovanas pakeitė vokelis su tam tikra suma pinigų. Nors formaliai nėra įvardinta, kiek reikėtų atseikėti šiai dovanai, dažnai tai būna nemaža suma, kuri gali gerokai apsunkinti kasdienius finansinius planus.

Negana to, ruošiantis kartu švęsti dviejų žmonių sąjungą, prieš tai prireikia skirti nemažai lėšų puošniems drabužiams, kirpėjų-stilistų bei makiažo meistrų paslaugoms, transportui, gėlėms ir kitiems aspektams. Finansų valdymo ir skolinimo platformos „Creditea“ Regiono klientų aptarnavimo vadovė Baltijos šalyse Donata Stoškuvienė skaičiuoja, kad bendras pasiruošimo vestuvių šventei biudžetas svečiui gali siekti apie 500 eurų, o jei svečias – itin artimas jaunavedžiams, suma gali padvigubėti ar patrigubėti.

„Išlaidos vestuvių šventei keičiasi priklausomai nuo asmens sąsajų su besituokiančia pora. Tolimesni giminaičiai ar ne tokie artimi draugai į dovanojamą voką įdeda mažiausiai 100 eurų nuo vieno svečio. Jei voką dovanoja artimas draugas – finansinė išraiška nuo asmens dažniausiai dvigubėja, o jei šeimos narys – dovana gali siekti net ir trijų nulių ribą.

Artimi žmonės taip pat organizuoja bernvakarius bei mergvakarius, kas vėlgi gali pareikalauti nuo 100 eurų vienam dalyviui. Negana to, pačioje vestuvių šventėje svečiai nori gerai atrodyti, todėl neretai investuoja dar keletą šimtų eurų drabužiams, avalynei, makiažui ir pan. Vienoms vestuvėms per sezoną sutaupyti nėra labai sudėtinga, tačiau nemažai žmonių per vasarą tenka sudalyvauti bent keliose“, – sako D. Stoškuvienė.

Anot jos, vos sulaukus pakvietimo į vestuves, būtina vadovautis esminiais finansinio raštingumo principais ir taupyti. Svarbiausia tiksliai susiplanuoti kiek ir kokioms išlaidoms galima skirti lėšų ir nuo šio plano nenukrypti. Taip pat pravartu pasinaudoti įvairiausiomis galimybėmis, leidžiančiomis sutaupyti. Finansų valdymo ekspertė dalijasi keletu patarimų, kurie pravers ne tik šį, bet ir daugybę artėjančių vestuvių sezonų.

Puošnūs drabužiai – ne tik iš greitosios mados parduotuvių

Ekspertai prognozuoja, kad dėvėtų drabužių rinka per artimiausius penkerius metus ūgtels net dvigubai, nes tvari mada vis labiau populiarėja. Juolab, tiek fizinėse, tiek įvairiose interneto parduotuvėse galima atrasti ne tik kasdienių, bet ir puošnių, šiuolaikiškų rūbų. Taip pat iš antrų rankų galima gerokai pigiau įsigyti ir visiškai naujų prekių, nuo kurių net nepašalintos etiketės. Žinoma, ruošiantis svečiuotis vestuvėse, apie puošnių rūbų paieškas tokio tipo parduotuvėse reikėtų pagalvoti šiek tiek anksčiau, kadangi ne visada galima atrasti tai, ko reikia.

Avalynė – ne vienai šventei

Kalbant apie avalynę tiek moterims tiek vyrams, nepatartina kiekvienai vestuvių šventei įsigyti naujos. Visų pirma, visiškai nauja avalynė per šventę gali išvarginti ar net nutrinti kojas. Antra, tai nėra praktiškas ir tvarus pasirinkimas. Parankiausia įsigyti tokią avalynę, kurią galėsite avėti ne tik keliose vestuvių šventėse, bet ir tam tikromis progomis vėliau. Čia labiausiai tiks neutralios ir prie didžiosios dalies drabužių derančios spalvos, pavyzdžiui, juoda, ruda ar smėlio.

Grožio subtilybės namuose

Visažistų ar kirpėjų paslaugos gali nemenkai ištuštinti piniginę – vien kokybiškas makiažas atsieina apie 60–80 eurų ar daugiau. Visgi, gera praktika yra patiems išmokti susidoroti su šiuo iššūkiu. Socialiniuose tinkluose apstu įvairių neapmokestinamų mokymų, naujausias tendencijas atspindinčių patarimų. Įsigijus vos porą papildomų priemonių ir keletą kartų pasitreniravus, galima sulaukti išties šaunaus rezultato.

Kooperatyvi kelionė į šventę

Jei vestuvių šventės vieta yra itin nutolusi nuo jūsų gyvenamosios vietos, vertėtų pasvarstyti apie kelionės kooperaciją su kitais vestuvių svečiais. Kiekvienam skyrus tam tikrą sumą už kuro sąnaudas, bus sutaupyta nemažai pinigų, o ir pati kelionė pravers artimiau susipažįstant su jaunavedžių draugais ar artimaisiais.

Vietoje gėlių – knyga

Jaunavedžiams šventės metu įteikiant voką su grynaisiais, didelė dalis svečių padovanoja ir didelę puokštę gėlių. Nors galėtų atrodyti, kad išlaidoms gėlėms neturėtų būti didelės, išvaizdi ir didesnė puokštė gali atsieiti apie 30–60 eurų, o kartais ir daugiau. Vis labiau populiarėja vietoje gėlių jauniesiems įteikti įdomią knygą. Pastaroji dovana atsieis ne tik pigiau, bet bus ilgalaikė. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad nors gėlės yra šventiška staigmena, reikėtų pagalvoti ir apie patogumo klausimą – sulaukus dešimčių puokščių, jauniesiems gali būti sunku atrasti tiek vietos, tiek laiko visomis tinkamai pasirūpinti. O dažna pora po vestuvių iškeliauja į povestuvinę kelionę, tad ir šiuo atveju gėlių puokštė neatrodys kaip geriausias sprendimas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-06-08 17:07:36

Krūtų implantai netrukdo nei sportuoti, nei žindyti krūtimi?

Svajojate padidinti ar padailinti krūtinę implantais, bet vis nesiryžtate? Gali būti, kad to priežastis – interneto platybėse sklandantys mitai. Tiesa, nebūtinai pagrįsti.
       2023-06-08 16:56:27

Vasarą – basomis? Gydytoja perspėja apie negydomo pėdų grybelio pasekmes

Pėdų grybelis – viena iš labiausiai paplitusių grybelinių infekcijų, kadangi dėl drėgnos ir vėsios pėdos aplinkos, ypač tarpupirščiuose, sukuriama optimali terpė grybeliams daugintis.
       2023-06-08 13:27:08

Savivaldybėse paspirtukams gali būti draudžiama važiuoti šaligatviu

Ketvirtadienį Seimas pritarė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimams, kuriais numatomi nauji reikalavimai paspirtukams, tarp kurių galimas draudimas važiuoti šaligatviu.
       2023-06-07 15:44:40

5 klaidos grilinant, kurios gali pakenkti sveikatai

Gegužės 7-oji – Pasaulinė maisto saugos diena. Kasdien per 1,5 mln. žmonių pasaulyje suserga dėl to, kad suvalgo nesaugaus maisto. Šis klausimas tampa itin aktualiu Lietuvoje vasarą, kai šylant orams lengva pamiršti tinkamai pasirūpinti greitai gendančiais produktais.
       2023-06-07 11:28:49

Laivus projektuojanti inžinierė: profesijos pasirinkimą lemia gebėjimai

Nors XXI amžius dažnai vadinamas lygių galimybių amžiumi, tačiau vyrų ir moterų galimybėms vienodėjant, požiūris į profesijas kaip vyriškas arba moteriškas beveik nesikeičia.
       2023-06-06 17:14:18

Prasidėjo sausmedžio uogų sezonas: supermaistas, puikiai tinkantis virtuvėje

Prasidėjo šviežių lietuviškų uogų – ne tik populiariųjų braškių, šilauogių ir aviečių, bet ir lietuviams dar gana neįprastų sausmedžio uogų – sezonas. Didelė dalis tautiečių vis dar nėra ragavę šių uogų ir nė nenumano, kad jos auginamos Lietuvoje.
       2023-06-06 17:05:42

Kaip apsaugoti senjorus nuo sukčių internete: vien pokalbio neužtenka

Vyresni nei 60 m. nuo kibernetinių atakų nukentėję žmonės per metus patyrė 966 mln. dolerių nuostolių, kai tuo tarpu nukentėjusieji iki 20 m. – 71 mln., skelbta 2020 m. JAV Federalinio tyrimų biuro internetinių nusikaltimų ataskaitoje.
       2023-06-05 12:49:37

Vasaros topas – ant žarijų kepti kiaulienos kepsniai: patiks visai šeimai

Kiauliena, kaip ir vištiena, išlieka mėgstamiausios lietuvių mėsos rūšys, o atėjus grilinimo sezonui, gardžius kiaulienos nugarinės kepsnelius pasiruoš ir išsikeps net virtuvės naujokai.
       2023-06-05 12:36:18

Ką daryti atėjus laikui atsinaujinti „Mobile-ID“: patarimas – geriau nedelsti

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2” savo klientus apie besibaigiančius „Mobile-ID“ sertifikatus informuoja SMS žinute. Taip vartotojai žino, kad netrukus šią paslaugą reiks atnaujinti.
       2023-06-04 10:42:31

Išvykų sezonas atidarytas: išmanūs aksesuarai, be kurių kelionėse neišsiversite

Dabar susikurti komfortišką aplinką gamtoje paprasta – gerą nuotaiką užtikrinti padeda muzika, sklindanti iš kolonėlių, telefonus galima įkrauti su išorinėmis baterijomis, o su nešiojamaisiais modemais internetas veiks net tolimiausiuose kampeliuose.
       2023-05-30 16:06:53

Kelionė su augintiniu – kaip užtikrinti jo saugumą ir komfortą?

Prasidėjus šiltajam sezonui, augintinius turintys žmonės leidžiasi į savaitgalio ar atostogų keliones su keturkojais draugais. Kad ši patirtis būtų maloni ir džiuginanti, tokią kelionę reikia kruopščiai suplanuoti – gyvūnas turi jaustis komfortiškai ir būti saugus.
       2023-05-29 16:48:43

Alpių virtuvės paslaptys: užkandžiai ir kruopščiai saugomas desertas

Nors Alpės labiau įsivaizduojamos kaip žiemos atostogų kurortas, net ir vasarą šis kraštas turi, ką pasiūlyti: žaliuojančius slėnius, atgaivinančius ežerus ir, žinoma, įspūdingas kalnų panoramas.
       2023-05-29 16:42:28

Kodėl nusilpsta santykis su tėvu ir kaip jį atkurti suaugus?

Psichologiniuose tyrimuose vis dažniau pabrėžiama tėvo ir vaiko santykio svarba skirtingoms gyvenimo sritims. Deja, ne visiems pasiseka tą santykį sukurti, užauginti ir išlaikyti vaikui jau suaugus.
       2023-05-29 16:37:47

Ko Lietuvos vaikus gali išmokyti unguriai?

Viena gegužės diena mažiesiems Žaslių miestelio gyventojams buvo itin įsimintina. Vaikai iš vietos pagrindinės mokyklos ir lopšelio-darželio „Žaliasis klevelis“ auklėtiniai gavo progą su Žuvininkystės tarnybos specialistais į Neries upę išleisti tūkstančius europinių ungurių jauniklių.
       2023-05-29 16:29:11

Sugalvojau įsigyti oro kondicionierių: ar nepavėlavau ir ar kas jį sumontuos?

Lietuviški sezonai keičiasi gana greitai: atrodytų, dar vakar buvo šalnos, o jau šiandien saulė kaitina taip, kad namie – tikra pirtis. Specialistai pastebi, kad daugelis apie namų vėsinimą susimąsto tik tada, kai ima kamuoti kaitra, bet tokiu atveju dažnai jau būna per vėlu.
       2023-05-27 12:30:47

Saugią kaimynystę užtikrina ne tik namų spyna: kaip apsisaugoti išmaniai

Dabar saugumą namuose ir kaimynystėje gali padėti užtikrinti išmanios priemonės – specialios aplikacijos gali padėti suburti kaimynų bendruomenę, o namų kameros užtikrina jūsų ramybę net ir tada, kai nesate namuose.
       2023-05-25 16:39:44

Specialistų rekomendacijos: kaip išsirinkti tinkamiausią dviratį?

Artėjant vasarai, keliones automobiliu verta pakeisti į važiavimą dviračiu. Taip galima ne tik pagerinti fizinę formą, bet ir atsipalaiduoti, pasigrožėti gamta.
       2023-05-25 16:37:32

„Nokia“ viceprezidentė M. Mentula: 5G monetizavimo galimybes mato mūsų šalyje

Nors Lietuvoje 5G ryšys, lyginant su kitomis Europos valstybėmis, pradėtas diegti kiek vėliau, šalyje jau matomi pirmieji šios technologijos privalumai. Pradedant nuo lengvesnės individualių vartotojų kasdienybės iki įmonių modernizavimo.
       2023-05-19 16:08:18

Hipertenzija: beveik pusė gyventojų nežino turintys kraujospūdžio problemų

Hipertenzija, arba aukštas kraujospūdis, ekspertų laikoma paslėpta sveikatos krize, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje.
       2023-05-19 15:53:34

Eurolyga Kaune: galingiausias Wi-Fi ir visą parą budintys „Telia“ inžinieriai

Nuo penktadienio iki sekmadienio Kaune vyksiančiame Eurolygos finalo ketverto turnyre greičiu žavės ne tik žaidėjų atakos, bet ir internetas – „Telia“ viso renginio metu užtikrins 1 Gb/s spartos Wi-Fi ryšį.
       2023-05-19 12:14:09

Darbuotojų įvairovė – kokią naudą tai neša įmonėms?

Integracinė kultūra organizacijoje, kai skirtingos patirtys bei idėjos, kaip ir individualūs darbuotojų gebėjimai, yra priimami ir vertinami, yra raktas į verslo sėkmę,  sako didžiausią automatinių degalinių tinklą šalyje valdančios įmonės „Neste Lietuva“ vadovė Julija Matisonė.
       2023-05-19 12:11:34

Jūsų smegenys yra galingas kompiuteris: kas padeda joms geriau veikti

Žmogaus smegenys informaciją apdoroja daugiau nei 3000 GHz greičiu, kuris prilyginamas galingiausiam kompiuteriui, rodo „Winstono“ medicinos centro duomenys. Smegenims reikalingos nuolatinės žinios – tokiu būdu jos išlieka aktyvios ir greičiau priima sprendimus.
       2023-05-19 11:15:17

Ruošiatės vasarą dirbti iš šiltų kraštų? Galite netekti svarbių duomenų

Atšilus orams ir prasidedant atostogų sezonui, atsiranda vis daugiau pagundų pasiėmus kompiuterį pabėgti iš miesto. Nors darbas ne biure, o namuose, bet kurioje Lietuvos vietoje ar net užsienyje jau seniai tapo įprasta praktika, nuotolinis darbas, kartu su visais privalumais, turi ir nemažai rizikų.
       2023-05-19 10:20:52

Lietuvos oro uostai tapo dar draugiškesni augintiniams: kaip pasiruošti

Kelionė su savo augintiniu – gerokai smagesnė, kai oro uoste pasirūpinta, kad ir nedideliais, tačiau svarbiais jiems skirtais patogumais.
       2023-05-19 08:53:04

Gydytoja apie grožio injekcijas: svarbus ne tik saikas, bet ir atlikimo technika

Besidžiaugiantys jaunatviška ir spindinčia oda, greičiausiai dėkoja arba genetikai, arba gydytojui. Hialurono rūgšties užpildų injekcijos – efektyvus, greitas ir ilgalaikis būdas lyginti raukšles, atkurti įdubusius paakius ir dėl amžiaus ar kitų aplinkybių prarastas veido formas.
       2023-05-18 16:08:10

Išmani apsauga: ekspertas pataria, kaip užtikrinti namų prietaisų saugumą

Statistikos bendrovės „Statista“ atliktas tyrimas rodo, kad išmaniųjų namų populiarumas nuolat auga. Jei šiuo metu pasaulyje tokių namų ūkių yra 360 mln., tai prognozuojama, kad iki 2027-ųjų šis skaičius kone padvigubės ir pasieks 672 mln.
       2023-05-18 11:56:35

Kodėl smidrus naudinga valgyti ne tik sportuojantiems ir gurmanams?

Artėjanti vasara skatina grįžti prie sau duotų naujametinių pažadų daugiau sportuoti ir sveikiau maitintis. Parduotuvių lentynose daržovių asortimentą vis gausiau papildo pirkėjų jau pamėgti smidrai, tačiau ne visi žino, kodėl ir kaip juos valgyti.
       2023-05-17 19:41:10

Kodėl Lietuvoje vis dar keistai žiūrima į apsinuoginusias moteris scenoje?

Toma Vaškevičiūtė: „Kodėl Lietuvoje vis dar keistai žiūrima į apsinuoginusias moteris scenoje?“ „Nebūdama manekenės figūros scenoje įkvepiu daugybę žmonių. Kabaretas moko mane ne tik priimti gyvenimą su visomis jo spalvomis, išlaisvinti savo moteriškumą, bet ir įkvepia tuo dalintis su kitomis Lietuvos moterimis.
       2023-05-17 19:04:02

RRT pirmininkė: dalis mūsų visuomenės tebegyvena skaitmeniniame skurde

Gegužės 17-ąją visame pasaulyje minima Informacinės visuomenės diena. Tačiau dalis Lietuvos visuomenės narių tebegyvena skaitmeniniame skurde: neturi ryšio, įgūdžių, jaučiasi nesaugūs, nepasitiki el. ryšių paslaugomis, sako Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) pirmininkė Jūratė Šovienė.
       2023-05-17 19:01:56

4 technologijos, kurios mūsų kasdienybę pakeis jau artimiausiais metais

Kasmet gegužės 17 d. švenčiama Tarptautinė telekomunikacijų diena yra gera proga susimąstyti, kaip smarkiai pažengė mūsų pasaulis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.