Naujienos

Vingio parke – renginys, skirtas šunų dantų priežiūrai

2023-08-29 11:32:02

Nors vis daugiau kalbama apie tai, kad šunų dantų priežiūra labai svarbi bendrai gyvūno sveikatai, vis dar dažnai ji yra nuvertinama ar net ignoruojama.

Neužtikrinant tinkamos šunų dantų higienos, neišvengiamai formuojasi apnašos, nulemiančios dantų šaknų kanalų infekcijas, dantenų uždegimą, paradontozę, dantenų recesiją, o neretai net ir dantų praradimą. Vis dėlto, remiantis apklausų duomenimis, daugelis augintinių šeimininkų neturi reikiamų žinių apie tai, kaip prižiūrėti šunų dantis ar tiesiog neskiria tam laiko. Nemažai jų, išgirdę klausimą, ar valo šunų dantis, nustemba ir sako, jog nežinojo, kad tai reikia daryti.

Siekiant šviesti visuomenę apie šunų dantų priežiūros svarbą ir išmokyti tinkamai pasirūpinti savo augintiniais, Jakovo veterinarijos klinikos gydytoja odontologė Ernesta Vercinskaitė-Pagojė šį trečiadienį, rugpjūčio 30 d., 18 val. Vingio parke organizuoja renginį „Šunų dantų priežiūros ABC". Renginio metu jo dalyviai įgis ne tik teorinių žinių – kiekvienas užsiregistravęs gaus dovanų maišelį su šunų dantų priežiūros priemonėmis, kurias galės panaudoti praktinės šunų dantų valymo pamokėlės metu. Vienintelė Lietuvoje licencijuota veterinarijos gydytoja odontologė praves ne tik šią pamokėlę, bet ir aptars dažniausius mitus apie šunų dantis bei atsakys į susirinkusiųjų klausimus. O tam, kad ugdytis naujus įgūdžius būtų smagiau, atvykę į renginį šunys bus vaišinami specialiai jiems pagamintais tortais.

Kodėl svarbu rūpintis šunų dantimis

Kalbėdama apie tai, kodėl anksčiau šunų dantų priežiūra nebuvo akcentuojama, pašnekovė sako, kad laikui bėgant atsirado ne tik naujos mažų ir plokščiasnukių šunų veislės, kurių anatominė burnos struktūra lemia greitesnį apnašo kaupimąsi, bakterinės plėvelės, akmenų formavimąsi, o tuo pačiu ir įvairių uždegimų vystymąsi. Šioms veislėms taip pat būdingos paveldimos periodonto ligos. Stipriai pasikeitė ir šunų gyvenimo būdas – jis tapo daug sėslesnis, nemažai laiko praleidžiama tiesiog gulint, dažniau užkandžiaujama. Ir nors vis dar neretai manoma, kad šunys puikiai gyvena ir be dantų priežiūros, tačiau, kokia jų dantų, o tuo pačiu ir bendra sveikatos būklė, nežinoma, nes tuo tiesiog nesidomima. Pasak E. Vercinskaitės-Pagojės, šunys negali parodyti, kad jiems skauda dantį. Jie tyliai kenčia, jeigu jaučiasi alkani, nepaisydami patiriamo diskomforto, toliau valgo.

Gydytoja sako, kad šuns, kaip ir žmogaus organizmas yra bendra visuma, o burnos sveikata – ypatingai svarbi bendrai sveikatos būklei. Burnoje esant infekcijai, pūliuojančioms šaknims ar stipriai pažengusiai periodonto ligai, bakterijos iš burnos krauju patenka į visą organizmą, sutrikdydamos širdies, inkstų, kepenų ir kitų organų veiklą. „Kartais mėginama nesėkmingai gydyti šuns kepenis, sukontroliuoti epilepsijos priepuolius ar spręsti kitas sveikatos problemas, kai, tuo tarpu, sutvarkius jo dantis, ligų simptomai sumažėja, o būklė žymiai pagerėja. Todėl, veterinarijos gydytojai, šunį atvežus į kliniką dėl virškinimo ar kitų sutrikimų, visada turėtų pasižiūrėti ir į jo burną, o esant įtarimui dėl dantų sveikatos, rekomenduoti apsilankyti pas gydytoją odontologą“, – sako patyrusi specialistė.

Veterinarai taip pat rekomenduoja bent kartą, o mažų ir plokščiasnukių veislių šunims – du kartus per metus, atvykti į veterinarijos kliniką profilaktinei burnos apžiūrai. Jos metu bus įvertinta šuns dantų būklė, nuspręsta, ar jam reikalinga profesionalios burnos higienos procedūra, pateiktos individualios rekomendacijos dėl dantų priežiūros namuose. Į gydytoją reikėtų kreiptis ir atsiradus nemaloniam burnos kvapui, esant kietoms dantų apnašoms, kraujavimui iš dantenų. Kuo anksčiau kreipiamasi dėl gydymo, tuo jis lengvesnis ir tuo mažiau streso šuo patiria. Deja, pasak gydytojos odontologės, vis dar dažnai į kliniką atvykstama tik esant stipriai pažengusioms problemoms, kai šuns dantų išgelbėti jau nebeįmanoma.

Šunų dantų gydymo galimybės

Atsakydama į klausimą, ar šunų dantys yra gydomi, ar tiesiog šalimani, E. Vercinskaitė-Pagojė sako, kad tai priklauso nuo problemos pobūdžio. Esant stipriai pažengusiai periodonto ligai, gilioms dantenų kišenėms, klibantiems dantims, pūliuojančioms šaknims, dantys dažniausiai yra šalinami. Bet jeigu dantis nulūžęs iki atviro ar uždaro kanalo, jį galima endodontiškai gydyti, šalinti nervą, plombuoti. Gydytojos teigimu, šiuolaikinės šunų dantų profilaktikos ir gydymo galimybės, beveik tokios pačios, kaip ir žmonių. Šunims atliekamas dantų apnašų valymas ir poliravimas, dantų rentgenodiagnostika, paprastas ir estetinis plombavimas, endodontinis gydymas, pieninių ir nuolatinių dantų paprastas ir chirurginis šalinimas, burnos minkštųjų (dantenų, liežuvio, gomurio) ir kietųjų audinių (žandikaulių), seilių liaukų operacijos, dantų protezavimas karūnėlėmis. Individualias restauracijas, pagal jų dantų atspaudus, šunims gamina patyrę dantų technikai, gaminantys jas ir žmonėms.

Pasak pašnekovės, dantų atkūrimas ypač populiarus tarp darbinių, apsaugoje ar policijoje dirbančių šunų. Jų dantys, ypač iltiniai, patiria itin didelį krūvį, todėl dažnai nulūžta, nusitrina, o tai daro neigiamą įtaką jų darbo kokybei, efektyvumui ir netgi uoslei (jeigu šuo turi sugedusius, iki atvirų kanalų nulaužtus dantis, uoslė sutrinka). Taigi, atkuriant dantis, galima prailginti šių šunų tarnybą.

Šunų dantys taip pat gali būti tiesinami naudojant breketus, ortodontines gumas. Ir nors šio gydymo dažniausiai prireikia veisliniams, parodose dalyvaujantiems šunims, jis taip pat gali būti pasitelkiamas, kai netaisyklingai išdygęs dantis trukdo gyvūnui komfortiškai gyventi (pavyzdžiui, kai iltinis dantis auga per siaurai ir duria į gomurį, taip formuodamas žaizdas). Visgi, nepaisant šiuolaikinių galimybių, pagal Europos veterinarų odontologų asociacijos nuostatas, bet koks gydymas skiriamas, įvertinus tai, kiek jis naudingas šuns sveikatai, o ne pildant jo šeimininko norus.

Specialistės teigimu, jai vis dar dažnai tenka susidurti su nepagrįsta baime dėl anestezijos, kuri būtina, norint profilaktines ir gydomąsiais odontologines procedūras atlikti kokybiškai, nesukeliant šuniui streso ir diskomforto. Todėl Vingio parke vyksiančiame renginyje dalyvaus ir veterinarijos gydytoja kardiologė, anesteziologė Laima Žiukė, kuri, bendraudama su renginio dalyviais, pamėgins tą baimę išsklaidyti.

Kaip išsaugoti šunų dantis sveikus

Baigdama pokalbį gydytoja odontologė pabrėžia, kad norint užtikrinti gerą augintinio dantų būklę, svarbiausia – valyti juos specialiu šepetėliu ir dantų pasta. Pasak jos, tai – vienintelis efektyvus būdas, o įvairūs kramtukai, geliai, purškalai, milteliai yra papildomos priemonės, kurios efektyvios tik naudojant jas kartu su dantų valymu. Dantų valymo dažnio poreikis priklauso nuo gyvūno veislės ir jo dantų būklės. Mažų ir plokščiasnukių veislių šunims dantis būtina valyti kasdien, geriausia vakare, po paskutinio šėrimo. Didelių veislių šunims įprastai pakanka 3 kartų per savaitę, nes šie šunys yra aktyvesni, daugiau būna lauke, lekuoja grynu oru, o tai užtikrina geresnę burnos mikroflorą. E. Vercinskaitė-Pagojė atkreipia dėmesį, kad kuo kruopščiau prižiūrimi dantys namuose, tuo mažesnis tampa profesionalios šuns burnos higienos su anestezija poreikis. Taip pat svarbu užtikrinti tinkamus šuns mitybos įpročius – jis neturi būti šeriamas nuolat, maisto pakanka gauti du kartus per dieną.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Augintiniai: kitos panašios naujienos
       2023-06-29 15:04:54

Vaisiai ir daržovės naudingi ir šunims: kuriuos siūlyti, o kurių neduoti

Jūsų šuo smalsiai žiūri į braškę ar pjaustomą bulvę, ir svarstote, ar galite jam leisti pasmaguriauti? Iš tiesų dalis daržovių ar vaisių gali jį susargdinti, bet kai kurių duoti augintiniui galima – ir tą padaryti netgi verta, kad paįvairintumėte jo mitybą.
       2023-05-30 16:06:53

Kelionė su augintiniu – kaip užtikrinti jo saugumą ir komfortą?

Prasidėjus šiltajam sezonui, augintinius turintys žmonės leidžiasi į savaitgalio ar atostogų keliones su keturkojais draugais. Kad ši patirtis būtų maloni ir džiuginanti, tokią kelionę reikia kruopščiai suplanuoti – gyvūnas turi jaustis komfortiškai ir būti saugus.
       2023-05-15 20:45:34

Taujėnų dvare varžėsi gražiausi Europos samojedai

Tradicija organizuoti Europos samojedų čempionatus gimė keturiems samojedų veisėjams (Tuula Pratt, Yana Fulierova, Ota Janko bei Renata Fossati) pasiūlius kasmet išrinkti gražiausius kontinento „baltapūkius“.
       2023-03-28 12:21:18

Sausas ar šlapias maistas: patarimai, kaip išsirinkti tinkamą augintinių pašarą

Lentynose išvydus pašaro augintiniams asortimentą, gali kilti nemažai klausimų – sausas ėdalas, konservai, šlapias maistas maišeliuose? O gal viskas kartu?
       2023-03-22 10:10:39

Erkių sezonas jau prasidėjo – kaip tinkamai apsaugoti savo keturkojus?

Atėjus pavasariui skubame mėgautis bundančia gamta. Deja, ilgėjant pasivaikščiojimams su augintiniais, ne vienam jo šeimininkui galvos skausmu tampa gamtoje tūnantys parazitai ir jų platinamos ligos.
       2022-12-25 12:18:56

Veterinarijos specialistė pataria, kaip padėti apsinuodijusiam augintiniui

Silke, kūčiukais, kepta antimi ir kitais ant šventinio stalo esančiais patiekalais norisi mėgautis ne tik patiems, tačiau ir pasidalinti su savo keturkojais šeimos nariais.
       2022-12-21 18:25:49

Prižiūrime savo augintinius: šunų dresuotojos patarimai, kaip išrinkti maistą

Sveika ir subalansuota mityba – tendencija, sparčiai populiarėjanti ir Lietuvoje. Visgi, galvojant apie tinkamą mitybą, reikėtų nepamiršti ir savo augintinių. Profesionali šunų dresuotoja Inga Lukankovaitė sako, kad šunys, kaip ir žmonės – individualūs.
       2022-11-14 14:18:29

Į ką atsižvelgti renkantis maistą šuniui?

Tai, kas valgoma, turi didelės įtakos sveikatai, gerai savijautai, energingumui ir pan. Jei norite, kad Jūsų keturkojis augtų sveikas bei žvalus, maitintųsi subalansuotu maistu, reikia žinoti, kaip teisingai tą maistą jam parinkti.
       2022-09-23 16:45:32

Veterinarijos ekspertė: fejerverkai kelia stresą ir pavojų gyvūnų sveikatai

Savaitgalį Vilniuje vyksiantis tarptautinis fejerverkų festivalis gali tapti tikru išbandymu arčiau renginio vietos būsiantiems augintiniams. Veterinarijos specialistė Justina Maniušienė sako, kad šunų ir kačių klausa yra daug jautresnė nei žmogaus.
       2022-09-16 18:05:06

Netekties skausmą patiria ir gyvūnai: kaip padėti gedinčiam keturkojui?

Po karalienės Elžbietos II mirties, jos gedi ne tik šeimos nariai, milijonai žmonių visame pasaulyje, bet ir jos augintiniai. Be šeimininkės liko keturi šunys: du korgiai Muickas ir Sandy, dorgis Candy ir kokerspanielis Lissy.
       2022-09-09 19:03:14

Veterinarės patarimai: ką daryti, jei augintinis atsisako ėsti sausą pašarą?

Neretai keturkojų augintinių šeimininkams tenka susidurti su problema – gyvūnai atsisako ėsti sausą pašarą, kuris sudaro sveikos ir subalansuotos mitybos pagrindą.
       2022-09-01 17:42:51

Šunų ir kačių dantys: norint išvengti pasekmių, dantis reikia valyti kasdien

Visi žinome, kad dantimis reikia rūpintis ir juos valyti kasdien. Tačiau ar kada susimąstėte, jog lygiai tokios pat rūpestingos priežiūros reikalauja ir keturkojų augintinių burnos ertmė?
       2022-08-25 10:29:29

Tarptautinė šuns diena išmaniai: kur galite apsilankyti su keturkoju

Sakoma, kad šuo – geriausias žmogaus draugas, tad kiekvienam šeimininkui reikėtų nepraleisti tarptautinės šuns dienos. Turintiems augintinį svarbu juo visapusiškai rūpintis – tinkamai maitinti, dresuoti ir net lepinti.
       2022-08-03 14:34:28

Skanėstai augintiniams - ką turi žinoti kiekvienas šeimininkas?

Priėmus į savo namus gyvūną, kyla daug klausimų. Vienas dažniausių - kokia mityba yra pilnavertė ir kokia jos dalį sudaro skanėstai? Kada pastaruosius išvis pravartu duoti? Viską, ką reikia žinoti apie skaniukus, galima išskirti į keturis pagrindinius principus.
       2022-06-08 09:10:15

Augintinis ir nepriekaištingai graži veja – (ne)suderinama?

Turintys sklypus ir augintinius žino, kad išlaikyti gražios išvaizdos veją gali būti sudėtinga ir dėl naminių, ir dėl laukinių gyvūnų. Vejai kenkia šunų šlapimas, problemų gali kelti ir keturkojo pomėgis parausti žemę, o kur dar kurmiai, skruzdėlės ir įvairių vabzdžių lervos.
       2022-05-11 11:01:19

Kelionės su augintiniu: ko nepamiršti kelioniniame krepšyje?

Jau netrukus sulauksime vasaros, kurios metu leisimės į įvairias keliones ‒ važiuosime prie jūros, į miškus, sodybas ar ten, kur jaučiamės geriausiai ir galime atsipūsti. Be abejo, kartu pasiimsime ir mylimus augintinius.
       2022-03-16 10:31:06

Pavasarinė saulė pažadino aukų jau tykančias erkės – kaip apsaugoti augintinius?

Atėjus pavasariui skubame mėgautis bundančia gamta. Deja, ilgėjant pasivaikščiojimams su augintiniais, ne vienam jo šeimininkui galvos skausmu tampa gamtoje tūnantys parazitai ir jų platinamos ligos.
       2022-02-10 15:55:48

Kaip išsirinkti kačių maistą internetu?

Sutikite, katės neretai yra namų lepūnėlės, o šeimininkai siekia užtikrinti joms geriausias gyvenimo sąlygas. Šiame kontekste labai svarbus dėmesys katės maisto pasirinkimui. Jei keturkojį turite jau ilgą laiką, galbūt esate įgudęs pirkėjas, tačiau jei šioje rinkote jaučiatės naujokas, pravers keli patarimai.
       2021-11-18 12:05:00

Kiek kainuoja paženklinti gyvūną?

Gyventojai nuo šiol privalo paženklinti ir užregistruoti savo šunis, kates ir šeškus, kad šalyje mažėtų beglobių augintinių. Kur tai galima padaryti ir kiek kainuoja?
       2021-08-27 09:13:55

Šuo iš prieglaudos: dalykai, kuriuos privalote žinoti

Svarstote į savo namus įsileisti naują šeimos narį? Gyvūnų prieglaudose kiekvienas ras sau keturkojį draugą. Kasmet ten patenka net 15 tūkstančių šunų ir kačių. Tačiau pasiruošti keliauti į naujus namus reikia ne tik gyvūnui.
       2021-08-25 08:36:18

Tarptautinė šunų diena: 5 išmanūs patarimai jų augintojams

Rytoj, rugpjūčio 26-ąją, minima Tarptautinė šuns diena. Šia proga technologijų ekspertai dalijasi patarimais, kaip išmaniai rūpintis savo keturkojo augintinio sveikata, saugumu, elgesiu ir kaip atrasti naujų bendrų veiklų.
       2021-08-19 16:35:21

Veterinarijos gydytojos patarimai, kaip apsaugoti mylimas kates nuo parazitų

Parazitai – problema, su kuria susiduria dauguma naminių augintinių. Jais apsikrėsti gali ne tik kasdien pasivaikščioti į lauką einantys šunys, bet ir iš namų retai kada nosį kišančios katės.
       2021-07-16 10:40:26

Karščio pavojus augintiniams: kaip automobilyje turėtų keliauti keturkojai

Karštomis vasaros dienomis Lietuvos keliuose vis dažniau galima pamatyti kartu su šeimininkais automobiliu keliaujančius ir jų augintinius.
       2021-05-21 07:47:59

Gyvūnų priežiūra vasarą: ko imtis užklupus karščiams?

Netrukus prasidėsiantis karštasis metų sezonas daugeliui keturkojų šeimininkų gali tapti tikru galvos skausmu, o jų augintiniams – išbandymu.
       2021-04-23 10:20:04

Geriausio žmogaus draugo diena: 5 išmanūs patarimai auginantiems šunis

Šeštadienį, balandžio 24-ąją, Lietuvos kinologų draugijos (LKD) iniciatyva, Lietuvoje minima šuns diena. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi naudingais įrankiais, kurie pravers kiekvienam šuns šeimininkui.
Daugiau naujų naujienų
       2024-04-27 17:58:05

Primena, kam būtina atsinaujinti SIM kortelę: galite likti nepasiekiami

Lietuvoje po truputį nebelieka pasenusių ryšio technologijų – atsisveikinama su nebeaktualiu 3G ryšiu. Kaip šiam pokyčiui turėtų pasiruošti gyventojai? Pasak Arnoldo Lukošiaus, „Tele2“ Inovacijų eksperto, dauguma žmonių šio pokyčio nepajaus visai.
       2024-04-27 17:08:02

Ekspertai pataria: kaip prižiūrėti sodo augalus, pasirūpinti reikiama technika?

Augalams, kaip ir mums, reikia vandens, tad laistymas, nors iš pažiūros ir įprastas veiksmas, dažnai reikalauja papildomų žinių ir įrangos. Kaip tinkamai laistyti augalus namuose bei sode, kokios rūšys reikalauja papildomų žinių ir kokią įrangą naudoti.
       2024-04-27 14:00:25

LNDT ruošiasi į užsienio gastroles Atėnuose, Briuselyje, Torunėje ir Rakverėje

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) yra vienas daugiausiai pastaruoju metu po užsienį gastroliuojančių šalies teatrų ir artimiausiu metu ruošiasi į ketverias gastroles, kur savo spektaklius pristatys Atėnų, Briuselio, Torunės ir Rakverės žiūrovams.
       2024-04-27 13:54:00

Perspėja: pavasarinė saulė taip pat gali pakenkti odai ir ją nudeginti

Po permainingų pavasario orų mėgaudamiesi pasiilgta saule, gyventojai dažnai daro vieną klaidą – nepasirūpina odos apsauga nuo kenksmingų ultravioletinių (UV) spindulių.
       2024-04-27 13:50:49

Pradėtos „Radio Signal“ programos transliacijos vidurinėmis bangomis

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) informuoja, kad pradėjo siųsti į eterį radijo stoties „Radio Signal“ programą. Programa transliuojama per vidurinių bangų siųstuvą 666 kHz dažniu kasdien nuo 20 val. vakaro iki 2 val. nakties ir aprėpia teritoriją spinduliu iki 1500 km.
       2024-04-27 13:02:51

Kaip kepsninėje ruošti šonkauliukus, kad mėsa tiesiog kristų nuo kaulų

Kepsninių entuziastų dievinamus šonkauliukus namuose galima paruošti ne ką prastesnius nei restorane, ir tą padaryti gerokai pigiau. Sultingi šonkauliai, iškepti su kvapniu marinatu, gali būti tokie skanūs, kad pirštus laižysitės iki pat alkūnių, o mėsa pati kone kris nuo kaulų.
       2024-04-27 12:44:37

Gydytojas kardiologas: kaip sportuoti saugiai

Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugelį vaistų, bet jokie vaistai negali pakeisti judėjimo“. Šiandien fizinio aktyvumo nauda sveikatai įrodyta moksliniais tyrimais.
       2024-04-27 12:28:59

Startuoja „Moterų ralis“: Lietuvos keliais dalyvės įveiks beveik 400 kilometrų

Vilniaus Gedimino prospekte šiandien nuo 9 val. ryto vyksta „Moterų ralio“ ekipažų startas. Kas minutę startuoja po ekipažą. Lietuvos „moterų Dakaru“ tituluojamame renginyje šiemet užsiregistravo bemaž 200 ekipažų. Jų startas truks iki vidurdienio.
       2024-04-27 10:35:33

Vis dar nepavyksta gardžiai ant grilio iškepti žuvies? Patarimai kaip tik jums

Pavasarį vis dažniau mėgaujamės lauke gaminamų patiekalų skoniais, o pasirinkti yra iš ko: nuo marinuotos pigesnės paukštienos, šviežių mėsos dešrelių ar kepsnių iki skirtingų daržovių, sūrių ar net vaisių.
       2024-04-26 17:27:41

Stabdo senėjimą ir uždegimus – šie vaisiai privalo atsidurti ant jūsų grilio

Žinomas angliškas posakis „Vienas obuolys per dieną sveiką padaro kiekvieną“ tikrai tinka ir persikams. Vienas persikas per dieną ne tik suteiks daug naudų įvairioms organizmo sistemoms, bet ir pagerins odos būklę.
       2024-04-26 12:51:17

Farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto

Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ilguoju laikotarpiu, po 6 mėnesių vaistai pagal galiojantį receptą galės būti išduodami po farmacinės rūpybos paslaugos, kurią suteiks vaistininkas.
       2024-04-25 19:58:59

Kaip būti arčiau gamtos, jei neturite nuosavo kiemo?

Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
       2024-04-25 18:07:11

„Samsung“ „AI TV“ dirbtinis intelektas geresniam vaizdui ir garsui

Technologijų bendrovė „Samsung“ renginyje „Unbox & Discover 2024“ pristatė naują televizorių liniją. Naujieji „Neo QLED 8K“, „4K“ ir „OLED“ modeliai pasižymi „Samsung AI TV“ dirbtinio intelekto (DI) funkcijomis, tarp kurių – dar našesnis vaizdo kokybės gerinimas, triukšmo slopinimas bei išmanus energijos taupymas.
       2024-04-24 13:18:23

Kaip vos už kelis eurus pasigaminti gardų patiekalą pietums ar vakarienei

Paprasta paruošti, sotu ir pigu – sakote, taip nebūna? Pritrūkusiems idėjų gardžiai ir nebrangiai vakarienei, prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai turi pasiūlymą – iškepkite orkaitėje sultingas vištienos šlauneles su daržovių garnyru.
       2024-04-24 13:08:54

Susidūrėte su gyvūnu kelyje: ar būtina kviesti policiją?

Įsibėgėjant pavasariui, keliuose auga susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius. Tą lemia balandžio mėnesį prasidedanti gyvūnų migracija, kurios metu žvėrys dažniau pasirodo keliuose, bei ne visuomet atsargus vairuotojų elgesys.
       2024-04-24 13:05:06

Gyventojai dažniau skundžiasi dėl keliamo triukšmo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai.
       2024-04-24 12:55:04

Priešpienis: svarbus raktas į vaikų sveikatą

Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių antikūnų, kurie padeda kūdikiams apsisaugoti nuo įvairių ligų, skatina jų imunitetą ir ruošia juos kovoti su virusais ir bakterijomis.
       2024-04-24 12:50:56

Ženšenis: natūralus kelias į gerą seksualinį gyvenimą

Nevaisingumas yra didėjanti problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad apie 17,5% suaugusiųjų planetos žmonių – tai beveik 1 iš 6 žmonių – patiria šią bėdą. Be to, maždaug 40% atvejų problema kyla dėl vyrų fiziologijos.
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.