Naujienos

Autoserviso vadovas: ne visi gedimai gali būti aprašyti remonto instrukcijose

2023-11-08 16:44:00

Automobilių entuziastai, kurie domisi lenktynėmis, raliais ir šios rinkos aktualijomis, neretai save realizuoja būtent šioje srityje – vienus domina automobilių pardavimai, tuo tarpu kiti atranda naujų įgūdžių automobilių remonte.

Autoserviso vadovas sako, kad šioje srityje svarbiausiu bruožu laikomas noras tobulėti, kadangi smalsumo stokojantis mechanikas gali labai greitai tapti nebereikalingas.

„Moller Auto“ serviso vadovas Gražvydas Nocius sako, kad jau ilgus metus besitęsiantį bendradarbiavimą su profesinėmis mokyklomis vertina teigiamai – tokiu būdu įmonė turi progą užsiauginti sau būsimus darbuotojus.

„Sunku net atsiminti, kada pradėjome dirbti kartu su Vilniaus Automechanikų ir verslo mokykla bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija. Pastebėjome, kad atėję mokiniai lengvai pritampa prie mūsų organizacijos, o jiems pradėjus dirbti servise mokymosi procesas pasidaro spartesnis, todėl įsiliejimas į kolektyvo gretas papildomų problemų nesukelia“, – teigia jis.

Šiuose servisuose specialistai atlieka visus priešpardaviminio paruošimo ir techninio aptarnavimo bei automobilio remonto darbus, įskaitant stiklų keitimą, gedimų diagnostiką, variklių, pavarų dėžių remontą, aukštos įtampos elektromobilių ir baterijų ardymą ar remontą.

„Siekiame padėti mokiniams susipažinti su įmonės veiklos organizavimu, vykdomais darbais, dokumentacija, standartais, darbo kultūra. Darbo vietoje nuolat turime du arba tris mokinius, kurie prisideda prie jau minėtų darbų, o nauji mokiniai dažniausiai pakeičia kolegas, kurie pabaigia praktiką“, – tikina pašnekovas.

Pabrėžia praktikos svarbą

G. Nociaus teigimu, praktikos metu mokiniai būna supažindinami su visomis specialybėmis, tačiau dažniausiai padeda automobilių mechanikams, elektrikams ir diagnostikams.

„Turime nemažai darbuotojų, kurie anksčiau buvo profesinių mokyklų mokiniai, pavyzdžiui, nuo 2013 metų įsidarbino ir vis dar dirba penki specialistai, baigę šias mokyklas. Jų gretas sudaro automobilių plovėjas, elektrikas-diagnostikas, technikas ir du mechanikai“, – dalinasi serviso vadovas.

Jis priduria, kad šios srities darbuotojams labai svarbus smalsumas – būsimas serviso darbuotojas turi nuolat tobulinti savo įgūdžius, domėtis naujovėms ir siekti geresnio rezultato kasdieniame darbe. Priešingu atveju, mechanikas patampa nebereikalingas.

„Vienodai svarbus ir kritinis mąstymas. Ne visi gedimai gali būti aprašyti remonto instrukcijose, todėl būtina tinkamai reaguoti kiekvienoje situacijoje. Be to, reikia suprasti automobilio sandarą ir sistemas, žinoti, kaip jos susijusios bei kaip tam tikri prietaisai veikia“, – pabrėžia pašnekovas.

Vyras priduria, kad šiais laikais internete galima rasti daug informacijos apie automobilių remontą, todėl papildomas domėjimasis praverčia būsimiems specialistams, tačiau mokantis savarankiškai nėra galimybių pritaikyti žinių praktiniu būdu.

„Praktika šioje srityje yra labai svarbi – tik taip galima tobulinti turimus įgūdžius. Be to, žmonėms, kurie geba semti žinias savarankiškai, tačiau neturi bendravimo įgūdžių, būna sunku įsilieti į kolektyvą ir tapti komandos dalimi“, – perspėja serviso vadovas.

Labiausiai vertina aktyvumą

Anot G. Nociaus, kartais tenka matyti mokinius, kurie daro užduotis taip, kaip jiems pasakė dėstytojas, tačiau suvokimo, kodėl būtent taip reikia daryti, nėra.

„Profesinių mokyklų mokiniai turi daugiau praktinės patirties negu šių mokyklų nebaigę asmenys. Pavyzdžiui, būsimiems specialistams dažnai tenka išmėginti darbą su skirtingomis automobilių markėmis – juk niekada nežinai, koks automobilis gali atvykti į servisą, todėl labiausiai vertiname mokinius, kurie nori ir geba atsižvelgti į esamą situaciją, bando savarankiškai gilinti žinias bei yra aktyvūs praktikos metu“, – sako jis.

Paklaustas, ką geriausiai geba daryti iš profesinių mokyklų atėję specialistai, pašnekovas pabrėžia jų gebėjimą įsiklausyti į kolegų komentarus ir pastabas.

„Didžioji dalis mokinių jau moka tinkamai montuoti padangas ir balansuoti ratus bei greitai išmoksta deramai atlikti techninius aptarnavimus. Praktiką atliekantiems mokiniams visuomet priskiriamas vyresnysis mechanikas, kuris padeda įsisavinti šio darbo subtilybes, pataria ir padeda, kai kyla problemų“, – tikina G. Nocius.

Jo teigimu, norint, kad darbo atmosfera būtų pozityvi, darbo vietoje turi vyrauti abipusė pagarba, supratimas ir komandos ryšys. Šį ryšį puoselėti padeda įvairios sporto veiklos, kurios suvienija skirtingus pomėgius turinčius darbuotojus.

„Vos atėjusius praktikantus supažindiname su kolektyvu, aprodome patalpas, papasakojame apie įmonės veiklos organizavimą. Norime, kad tiek naujai atėjusiems darbuotojams ar praktikantams, tiek senbuviams darbo aplinka keltų pozityvias emocijas, todėl kartu minime motociklų sezono atidarymo ar uždarymo šventes, leidžiamės į žygius, planuojame naujametinius renginius ir panašiai“, – reziumuoja pašnekovas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2023-12-11 21:08:45

Ketvirtoji pramonės revoliucija: kova dėl kvalifikuotos darbo jėgos

Dažnai girdimas naratyvas, jog prasidėjusi ketvirtoji pramonės revoliucija, kitaip dar vadinama Pramone 4.0, sumažins gamybos darbuotojų poreikį iki minimumo. Tačiau bent šiandien realybė yra kitokia.
       2023-12-11 15:36:02

„ChatGPT“ jau turi rimtą konkurentą: sugebės pranokti ir atsakymais, ir saugumu?

Šių metų lapkritį bene populiariausio dirbtinio intelekto (DI) įrankio „ChatGPT“ naudotojų skaičius pasiekė 180 milijonų žmonių, o vien per spalį jame buvo apsilankyta daugiau kaip 1,7 milijardo kartų.
       2023-12-08 19:21:36

Ką apie dizainų ir idėjų apsaugą turėtų žinoti smulkiojo verslo atstovai

Neretai mugėse matome rankų darbo gaminius, kurie tarsi primena žinomų gaminių dizainus: panašios formos odos gaminiai, panašūs rūbų modeliai ar detalės. Natūraliai kyla klausimas, ar juos kuriant nepasinaudota kažkieno kito intelektine nuosavybe?
       2023-12-08 17:47:11

Sukčių apgaulės – Holivudo aktoriai, astronautai neturi pinigų grįžti į Žemę

Sukčiaus gyvenimas liūdnas – jame nėra nei švenčių, nei laisvadienių. Netgi atvirkščiai – kol ruošiamės Kalėdoms, piktavaliai kibte kimba į darbus, bandydami pavogti ir mūsų šventinę nuotaiką, ir pinigus.
       2023-12-08 17:37:30

Nesigėdyti prostatos vėžio

„Didžioji dalis profilaktinių patikrų prasideda nuo kokio nors neskausmingo testo. Profilaktinės patikros dėl prostatos vėžio atveju tai yra paprastas kraujo paėmimas iš venos“, – sako Nacionalinio vėžio instituto Onkourologijos skyriaus gydytojas urologas (onkologas) doc. dr. Aušvydas Patašius.
       2023-12-08 17:26:47

D. Nausėdienė Suvalkų lietuvių mokyklos atidaryme: Lietuva ten, kur yra lietuvių

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė penktadienį Lenkijoje dalyvavo Suvalkų lietuvių pagrindinės mokyklos atidarymo ceremonijoje.
       2023-12-08 08:55:48

Išmani kalėdinė dovana vaikui: kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį?

Prasidėjus šventinių dovanų pirkimo maratonui dalis tėvų svarsto galimybę Kalėdų proga padovanoti savo vaikams išmanųjį įrenginį. Akivaizdu, kad išmanusis telefonas vaikams gali suteikti ne tik nuolatinį ryšį su tėvais, bet ir papildomų mokymosi galimybių, daugiau laisvės pramogoms.
       2023-12-07 20:04:07

Ar tikrai įmanoma sutaupyti naudotą automobilį užsienyje perkant savarankiškai?

Prekyba naudotais automobiliais nėra hobis ar laisvalaikio praleidimo būdas, todėl kiekvienas pardavėjas pirmiausia tikisi ir siekia iš to uždirbti.
       2023-12-07 19:36:48

Vilniuje bus įrengtas butas, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas

Vilniuje bus įrengtas pirmasis butas Baltijos šalyse, kurio interjerą sukūrė dirbtinis intelektas. Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ Vilniuje įrengs pirmąjį butą Baltijos šalyse, kurio interjeras sukurtas pasitelkiant dirbtinį intelektą (DI).
       2023-12-07 15:06:42

Atsisveikinimas su darbuotoju: neieškokite pigesnių būdų

Dinamiškoje darbo rinkoje išvengti darbuotojų atleidimų sudėtinga. Neretai atsisveikinimas su darbuotoju perauga į darbo ginčą, o šis vėliau nukeliauja ir į teismą.
       2023-12-06 16:41:12

Skaitmenizuota logistika: kuria ateities krovinių pervežimo standartus

Ne vieną dešimtmetį logistikos sektoriuje veikiančios bendrovės ieško tinkamų būdų optimizuoti veiklos procesus tam, kad galėtų išspręsti pagrindines efektyvumo, saugumo ir bendros veiklos tvarumo problemas.
       2023-12-06 08:19:40

„iPhone“ žinutės netrukus atrodys kitaip: pokyčius paskatino konkurentai

Ar kada nors pastebėjote, kad vienos į jūsų „iPhone“ ateinančios žinutės yra mėlynos spalvos, o kitos – žalios? Taip yra todėl, kad mėlynai žymimos iš kitų „iPhone“ ateinančios „iMessage“ žinutės, o žalia spalva pažymėtos iš „Android“ įrenginių ateinančios įprastos SMS ar MMS žinutės, kurios neturi papildomų funkcionalumų.
       2023-12-05 20:08:13

Ir žiemai prasidėjus galima šildytis taupiau: 10 praktinių patarimų

Žiemai įgaunant pagreitį ir temperatūrai nukritus žemiau nulio, pastatams šildyti reikia didesnio šilumos kiekio, o tai reiškia ir didesnes šildymo sąskaitas. Vis tik nereikėtų nuleisti rankų – dar galite atlikti keletą nesudėtingų, tačiau efektyviai taupyti šilumą padedančių veiksmų.
       2023-12-05 14:51:51

Tyrimas: kokį NT kainų likimą prognozuoja gyventojai?

Nors nekilnojamo turto (NT) rinka atrodo aprimusi, dauguma šalies gyventojų mano, kad butai brangs –atskleidė NT plėtros bendrovės „Omberg group“ užsakymu atliktas tyrimas. Ar tokios gyventojų prognozės NT rinkai sparčiai kintančioje ekonominėje aplinkoje gali išsipildyti?
       2023-12-05 14:36:07

Kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą.
       2023-12-05 14:27:28

Ko nepamiršti vykstant slidinėti – 4 svarbiausi patarimai keliaujantiems

Netrukus startuosiantis slidinėjimo sezonas primena, kad jau visai greitai šalies oro uostus užplūs lagaminais su slidėmis ir kita šio žiemos sporto įranga nešini keliautojai.
       2023-12-04 18:00:28

VU ekspertai iš palydovinių duomenų atskleidė atakų Gazoje mastą

Palydovinėms technologijoms radikaliai keičiant karinių veiksmų ir konfliktų regionų stebėseną, atvirųjų duomenų amžiuje anksčiau ribota informacija šiuo metu yra nesunkiai pasiekiama, o beveik realiu laiku prieinami aukštos ir vidutinės raiškos palydoviniai vaizdai naudojami ne tik žvalgybos tikslais, bet ir kovojant su plačiai paplitusia dezinformacija.
       2023-12-04 17:49:20

5G ryšio plėtra viršijo lūkesčius: abonentai jau skaičiuojami milijardais

Pasaulinės 5G plėtros šiemet nesugebėjo sulėtinti nei ekonominiai iššūkiai, nei geopolitiniai neramumai. Neseniai paskelbto „Ericsson Mobility Report“ tyrimo duomenimis, 2023 m. penktos kartos tinklas visoje planetoje pasipildė daugiau, nei 600 milijonų, naujų abonentų bei viršijo net optimistiškiausias analitikų prognozes.
       2023-12-04 09:48:27

Baltijos šalių BVP ateinančiais metais vėl turėtų augti

Ateities tendencijų rodikliai atskleidžia kontrastingas Baltijos regiono ekonomikos prognozes. Lietuvoje ekonominis aktyvumas pradėjo didėti daugiausia dėl stiprėjančio optimizmo gamybos sektoriuje.
       2023-12-01 19:10:00

Lietuviai rudenį keliavo kitaip: prioritetas egzotinėms kryptims

Rudenį lietuviai keliavo mažiau, nei vasarą, o labiausiai aktyvumu išsiskyrė spalio 30 d. – lapkričio 5 d. laikotarpis, kai šalyje vyko moksleivių atostogos.
       2023-12-01 16:05:21

Dirbtinis intelektas mokykloje: kam su juo kovoti, jei galime išnaudoti?

Mūsų pasaulis yra ankstyvojoje technologinės revoliucijos stadijoje. Prognozuojama, kad dirbtinis intelektas (DI), kurį įgalina tokie didžiuliai generatyvinės kalbos modeliai kaip „ChatGPT“, pakeis beveik visas visuomenės gyvenimo sritis.
       2023-12-01 09:12:13

Varnikuose atidaryta išskirtinė mineralinio vandens biuvetė

Lapkričio 30 dieną Varnikų kaime, netoli pažintinio tako, atidaryta mineralinio vandens biuvetė su Trakų Dievo Motinos koplytėle. Jos statybos projektui buvo pritarta š. m. rugpjūčio 23 dieną vykusio Trakų rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu.
       2023-12-01 08:47:19

Darbo ir laisvalaikio balanso nebuvimas – žala darbuotojo sveikatai, ekonomikai

Jei darbas kelia dažną nuovargį, o atliekant kasdienes užduotis nuolat kankina abejonės, gali būti, kad jus kankina perdegimas. Brangiai jis kainuoja ne tik emociškai, bet ir finansiškai.
       2023-11-30 20:41:39

Kodėl JAV ekonomika neauga taip greitai kaip anksčiau?

Remiantis naujausiais rodikliais, panašu, kad euro zonos verslo nuotaikos stabilizavosi, o vangumas JAV būsto rinkoje ir kiti veiksniai slopina JAV ekonomikos augimą.
       2023-11-30 20:35:01

5 esminės taisyklės, kaip skalbti drabužius ir užtikrinti skalbyklės efektyvumą

Skalbimas – tai namų ruošos darbas, kurį atliekame kiekvieną savaitę. Tačiau atliekant šią, iš esmės paprastą užduotį, rekomenduojama laikytis tam tikrų taisyklių.
       2023-11-30 12:06:31

Ar pasauliui pavyks iki 2030-ųjų galutinai įveikti ŽIV ir AIDS epidemiją?

Kada tapsime karta be AIDS? Šį klausimą, gruodžio 1-ąją minėdami Pasaulinę AIDS dieną, užduoda tiek ŽIV infekuotieji, tiek šioje srityje dirbantys specialistai. Deja, pasak jų, Lietuvai iki šio tikslo dar reikia gerokai pasitempti.
       2023-11-30 11:58:40

Ką verta žinoti, siekiant karjeros naujoje komandoje?

Pradėti karjerą po studijų baigimo arba pereiti į naują komandą gali būti nedrąsu, ypač kai jautiesi visiškai „žalias“. Tačiau už viso to slypi daugybė galimybių augti ir tobulėti.
       2023-11-28 16:42:27

Sužavėkite aplinkinius: šventinio stalo dekoro ir serviravimo tendencijos

Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo, todėl neišvengiamai pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems, Kalėdų eglutės puošybą, jaukias dekoracijas.
       2023-11-28 16:40:14

Slidinėjimo profesionalas pataria, kaip pasiruošti žiemos atostogoms kalnuose

Per pastarąjį dešimtmetį susidomėjimas žiemos sportu Lietuvoje smarkiai išaugo. Šią tendenciją patvirtina ir kelionių organizatoriai.
       2023-11-28 16:37:04

Kas yra „VoLTE“ ir „VoWiFi“ technologijos bei kokį iššūkį jos sprendžia?

Per pastaruosius kelis dešimtmečius telekomunikacijų pasaulyje įvyko net keletas revoliucinių pokyčių, o vieni svarbiausių yra susiję su balso technologijomis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.