Naujienos

Slidinėjimo profesionalas pataria, kaip pasiruošti žiemos atostogoms kalnuose

2023-11-28 16:40:14

Per pastarąjį dešimtmetį susidomėjimas žiemos sportu Lietuvoje smarkiai išaugo. Šią tendenciją patvirtina ir kelionių organizatoriai.

Visgi, slidinėjimo specialistai atkreipia dėmesį, kad rengiantis kelionei į kalnus, ypač svarbu techninis pasiruošimas: slidinėjimo pamokos su instruktoriumi, teisingas aprangos bei inventoriaus pasirinkimas.

Vyksta su šeimomis

Sigita Vaitelė, „Tez Tour“ produkto vadovė, sako, kad tarp lietuvių populiariausi yra Austrijos slidinėjimo kurortai.

„Slidinėjimo kelionės į kalnus lietuviams seniai nebėra egzotika. Pastebime, kad tokio tipo keliones renkasi ne tik aktyvių atostogų entuziastai, bet ir šeimos su mažais vaikais. Pastarieji keliautojai dažniausiai renkasi Austrijoje esančius Zalcburgo Zell am See – Kaprun kurortą. Šio slidinėjimo kurorto infrastruktūra puikiai pritaikyta mažiausiems slidininkams: galima rasti slidinėjimo mokyklų, darželių, nuožulnių, plačių trasų“, – pasakoja S. Vaitelė.

Pasak jos, dar viena keliautojų pamėgta slidinėjimo kryptis Austrijoje – Tirolis. Čia yra daugiau kaip 500 kalnų viršūnių, aukštesnių nei 3 km, o šaltį saugo įspūdingas skaičius ledynų. Būtent ledynai užtikrina, kad sniego čia tikrai netrūks.

Jau spėjo keliautojų simpatijas pelnyti ir šalia Italijos sienos įsikūręs Karintijos regionas Austrijoje. Šio kalnų kurorto kokybiškos trasos bei pramogų įvairovė kasmet pritraukia vis daugiau aktyvaus poilsio mėgėjų.

Pradėkite treniruotis Lietuvoje

Alexander Badyanov, slidinėjimo mokyklos „DruSkiSchool“ vadovas, sako, kad norint pradėti slidinėti, papildomo fizinio pasirengimo nereikia. Svarbiausia – kreiptis į profesionalų instruktorių, kuris suplanuos treniruočių programą, atsižvelgdamas į kiekvieno fizinę formą.

„Tam, kad negaištumėte papildomo laiko mokydamiesi slidinėti ar čiuožti snieglente kalnuose ir galėtumėte mėgautis kiekviena slidinėjimo diena, pamokas rekomenduojama pradėti dar Lietuvoje. Ypač tiems, kurie planuoja savo pirmąją kelionę į kalnus“, – sako A. Badyanov.

Slidinėjimo mokyklos vadovas pabrėžia, kad dažniausiai pasitaikanti klaida, kurią kalnuose daro pradedantieji slidinėtojai – neteisingas svorio perkėlimas arba „galinė stovėsena“. Todėl pamokos su instruktoriumi gali padėti išvengti nepageidaujamų traumų.

„Į pamokas su profesionaliu instruktoriumi atvyksta ne tik pradedantys, bet ir patyrę slidinėtojai, nes tik pas profesionalus galima sužinoti apie šiuolaikinius slidinėjimo technikos niuansus. Be to, net ir patys instruktoriai nuolat tobulina savo slidinėjimo techniką, todėl egzistuoja kelių lygių, kategorijų slidinėjimo instruktoriai. Na, o kokios kategorijos instruktorius bus reikalingas jums – mokytojai nuspręs įvertinę jūsų galimybes“, – kalba ekspertas.

Kiek pamokų pradedantiesiems reikės, anot A. Badyanov, taip pat yra labai individualu ir priklauso nuo kiekvieno žmogaus. Remiantis statistika, kad pradedantysis slidinėtojas galėtų leistis nuo žalių arba mėlynų trasų savarankiškai, darydamas posūkius, kontroliuodamas greitį ir judesių kryptį, reikia nuo 3 iki 5 pamokų.

Žiemos sportas – pagal amžių

Kalbėdamas apie slidinėjimo pamokas vaikams, instruktorius pabrėžia, kad mokytis čiuožti su kalnų slidėmis vaikams rekomenduojama nuo 3,5 metų. Tuo metu čiuožti su snieglente – nuo 8 metų. Anot profesionalo, taip yra dėl vaikų fiziologinių bei psichologinių ypatumų.

„3,5 metų vaiko dėmesio koncentracijos pakanka tam, kad jį sudomintumėte nauja veikla. Čiuožiant kalnų slidėmis, vaiko kūno padėtis ir judesiai yra simetriški ir jo fizinis vystymasis vyksta simetriškai. O čiuožiant su snieglente, kairė ir dešinė kūno pusės dirba nevienodai, todėl iki 8-erių metų, kai vyksta aktyvus vaiko augimas, jiems geriau vengti nesimetriškų krūvių“, – pabrėžia A. Badyanov.

Kaip išvengti traumų kalnuose?

Ekspertas įvardijo ir pagrindinius patarimus, kurių reikėtų paisyti, norint išvengti traumų ar nemalonių situacijų kalnuose:
- Pasirūpinkite tinkama įranga. Geriausia apsilankyti specializuotoje parduotuvėje;
- Pirmomis slidinėjimo dienomis nebandykite užkariauti pačių stačiausių šlaitų viršūnių. Jėgas geriau išbandykite nuožulnesnėse vietose;
Prieš slidinėjimą visuomet padarykite apšilimą;
- Naudokite slidinėjimui skirtas apsaugas;
- Būtinai stebėkite ir sekite trasose esančius ženklus ir laikykitės slidinėjimo kurorto taisyklių;
- Atsižvelkite į oro sąlygas – esant didelei pūgai į kalnus geriau nekilti;
- Neslidinėkite neblaivūs.

S. Vaitelė pabrėžia, kad vykstant į kalnus, labai svarbu imtis ir papildomų atsargumo priemonių.

„Siekiant išvengti galimų didelių gydymo išlaidų, prieš kelionę į kalnus rekomenduojame pasirūpinti papildomu medicininių išlaidų draudimu. Tuomet slidinėjimo atostogų metu galėsite jaustis ramiau ir drąsiau“, – kalba „Tez Tour“ atstovė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad pasitaiko atvejų, kai slidininkas sužeidžia ne save, tačiau kitą slidinėjantį asmenį. Todėl pasirūpinę papildomu civilinės atsakomybės draudimu, būsite ramūs ne tik dėl savęs, bet ir dėl aplinkinių.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-03-01 21:00:10

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama.
       2024-02-28 18:37:46

„Hanner“ statomam viešbučiui Venecijoje atsirinko Lietuvos gamintojus

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
       2024-02-28 18:30:33

Kirenija – uostamiestis, kuris padės sielą prikelti iš žiemos miego

Nors kalendorinis pavasaris jau ne už kalnų, budinančių saulės spindulių dar tenka palaukti. Trūksta įspūdžių, augalijos, o kartais atrodo, kad šaltasis sezonas tiesiog išsiurbė jėgas ir sunku bus jas susigrąžinti.
       2024-02-28 18:23:34

Patarė, kaip užtikrinti darbuotojų pasitikėjimą savo darboviete

Konkurencingas darbo užmokestis, profesinio augimo galimybės, papildomos premijos ir vieninga komanda – tai dažnai yra kriterijai, į kuriuos darbuotojai atsižvelgia, ieškodami būsimos darbovietės.
       2024-02-28 18:08:18

Paprasta, bet genialu: originalūs užkandžiai su vynuogėmis – tereikės 10 minučių

Ieškant ingredientų užkandžių stalui, retas apsieina be vynuogių. Jau vien paguldytos prie sūrių jos suteikia šventiškumo ir sukuria malonų skonių kontrastą.
       2024-02-28 16:26:15

Energijos atsargos: valgykite produktą bent 2–3 kartus per savaitę

Pusryčiai dažnai įvardijami svarbiausiu dienos valgymu, nuo jų prasideda mūsų diena, tad ryte valgomas maistas yra itin svarbus formuojant sveikatai palankius mitybos įpročius.
       2024-02-26 14:03:49

Palankios žinios iš Europos Komisijos dėl daugiamečių pievų

Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryba svarstė Europos Komisijos (EK) pristatytą administracinės naštos ūkininkams mažinimo paketą, kuriame atlieptas Lietuvos prašymas peržiūrėti reikalavimus dėl daugiamečių pievų užskaitos.
       2024-02-24 15:54:36

Kaip SEO paslaugos teigiamai veikia verslą ir jo žinomumą?

Kiekvienam verslui norisi klestėti, bet vien noro neužtenka. Siekiant sėkmės internete vienas iš įrankių yra SEO (angl. Search engine optimization). Tai paslaugos, kurios skirtos optimizuoti svetainės turinį, struktūrą ir technines savybes, kad ji būtų aukštesnėse paieškos sistemų rezultatų pozicijose.
       2024-02-24 15:49:14

Gydytoja įspėja: sušalus gali grėsti labai nemaloni liga

Net žiemai einant į pabaigą svarbu daug dėmesio skirti šiltai aprangai, apsaugoti kūną nuo šalčio šalikais, kepurėmis, pirštinėmis, megztiniais. Pasak gydytojų, per ilgai pabuvus šaltoje aplinkoje ir sušalus gali grėsti labai nemaloni liga.
       2024-02-23 11:46:32

Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: kaip juos atpažinti

Praėjusią savaitę technologijų gigantai, įskaitant „Microsoft“, „Meta“, „Google“, „Amazon“, „X“, „OpenAI“ ir „TikTok“ paskelbė susitarimą, kuriuo siekiama sumažinti riziką, kad dirbtinis intelektas sutrikdys šių metų rinkimus JAV.
       2024-02-21 13:10:09

Dirbtinis intelektas ir konkurencijos teisė: kur slypi rizikos verslui?

Nors dirbtinis intelektas (DI) plačiajam ratui naudotojų buvo pristatytas visai neseniai, tačiau jau sugebėjo įnešti naujų vėjų ne tik fiziniams asmenims, bet ir verslui. Naujovės sukuria ne tik naujas galimybes, bet ir naujas rizikas, kurių reikėtų nepamiršti.
       2024-02-20 08:17:19

Tyrimas: kokių automobilių rida Lietuvoje klastojama dažniausiai?

Nors situacija Lietuvos naudotų automobilių rinkoje po truputį gerėja, šalyje vis dar parduodama tūkstančiai transporto priemonių su suklastota rida. Dėl didelių sukčiavimo mastų pirkėjai praranda ne tik pinigus, bet ir rizikuoja savo saugumu.
       2024-02-19 19:55:56

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto sprendimus ateityje

Jūsų namuose veikia signalizacija? Naudojate automatinius vartų pakėlimo mechanizmus? Vaizdo stebėjimo kameros, mokėjimo terminalai ar bet kokia kita įranga naudojanti daiktų internetą (IoT).
       2024-02-17 11:38:18

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Kiekvienas iš mūsų išmaniaisiais įrenginiais naudojamės kone kiekvieną dieną – nesvarbu, ar tai būtų išmanusis telefonas, televizorius ar skalbyklė. Tiesa, retai pagalvojame apie tai, kad už naujausių įrenginių inovatyvių funkcijų slypi iš duomenų gebantis mokytis dirbtinis intelektas.
       2024-02-17 11:35:31

Apie šią problemą vis dar nejauku kalbėti: impotencija skundžiasi ne tik vyresni

Vidutinio amžiaus vyrai neretai susiduria ne tik su stereotipinėmis problemomis, tokiomis kaip nuplikimas ar vidurio amžiaus krizė, bet ir su impotencija. Vaistininkė teigia, kad šiuos nemalonumus dažniausiai sukelia nesveikas gyvenimo būdas arba širdies bei kraujagyslių ligos.
       2024-02-17 11:28:49

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė“ skundžia „Telia“ reklamą

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė Lietuva“ galimai klaidinančias ir net šmeižikiškas „Telia Lietuva“ reklamas skundžia institucijoms. „Telia“ reklamose be leidimo naudojami registruoti „Bitės“ prekės ženklai, taip pat paskleisti gerą bendrovės reputaciją menkinantys teiginiai.
       2024-02-13 16:44:26

„Elektrum Lietuva“: sausį didmeninė elektros kaina Lietuvoje augo 32 proc.

Sausio mėnesį Lietuvoje vidutinė didmeninė elektros kaina buvo 32 proc. didesnė nei pernai gruodį ir siekė 117,41 Eur/MWh. Elektra brango ir kitose Baltijos šalyse: Latvijoje – taip pat 32 proc. iki 117,16 Eur/MWh, Estijoje – 42 proc. iki 126,48 Eur/MWh.
       2024-02-13 16:38:40

Gyvsidabrio garai: ką daryti sudaužius termometrą ar išsiliejus gyvsidabriui?

Lietuvoje gyvsidabrio turintys termometrai neparduodami jau daugelį metų, tačiau kai kurie gyventojai vis dar jų turi ir naudoja, o sudaužę ne visada žino, ką daryti.
       2024-02-08 12:46:22

Patiriant stresą, sutrinka virškinimo sistema: kaip reikėtų elgtis?

Kai kuriems neretu atveju patyrus stresą tenka susidurti su tokiais virškinimo sutrikimais kaip pykinimas, viduriavimas, pilvo pūtimas ar vidurių užkietėjimas.
       2024-02-04 20:15:27

Žiema ir elektronika – ką svarbu žinoti norint nesugadinti savo prietaisų?

Žiemą paspaudžiantis šaltukas iš rikiuotės veda ne tik gyventojų automobilius. Ne vienas gyventojas šalčio poveikį pastebėjo ir savo išmaniesiems įrenginiams, kurie pabuvoję minusinėje temperatūroje greičiau išsikrauna ar ima sunkiau veikti.
       2024-01-30 19:04:43

Po bandymų RRT laboratorijoje iš rinkos pašalinti 21 tipo įrenginiai ir aparatai

Praėjusiais metais Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nustatė mažiau gaminių tipų, kurie neatitiktų techninių reglamentų esminių reikalavimų. Po akredituotoje laboratorijoje atliktų bandymų iš prekybos buvo pašalinti 7 tipų radijo ryšio įrenginiai ir 14 tipų elektriniai bei elektroniniai aparatai.
       2024-01-30 18:59:24

Pristatytas pirmasis pasaulyje belaidis skaidrus OLED televizorius

„LG Electronics“ (LG) parodoje CES 2024 pristatė pirmąjį pasaulyje belaidį permatomą OLED televizorių. LG SIGNATURE OLED T yra tikras technologinis stebuklas, sujungiantis skaidrų 4K OLED ekraną ir LG belaidžio vaizdo ir garso perdavimo technologiją, todėl žiūrėjimo patirtis pasikeičia neatpažįstamai.
       2024-01-30 18:51:56

APVA kvietimas paramai saulės elektrinėms – vartotojai apgauti

Nors Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimo teikti paraiškas paramai saulės elektrinėms gauti Lietuvos gyventojai laukė dar nuo pernai, šiandien, sausio 30 dieną, paskelbta galimybė nuvylė.
       2024-01-29 15:35:03

Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti duomenis

Vienos didžiausių JAV energetikos įmonių darbuotojai neseniai susidūrė su pavojinga kibernetine ataka. Sukčiai išsiuntė el. laiškus, kuriuose buvo prašoma nuskenuoti į greitojo atsako „QR“ kodą ir prisijungti prie savo „Microsoft“ paskyros.
       2024-01-24 16:09:50

„Hanner“ investuoja į futbolo stadiono statybas Vilniuje

Lietuvos futbolo bendruomenei šiais metais bus pristatytas naujas tarptautinius standartus atitinkantis stadionas. Jau gautas Vilniaus Lazdynų rajone iškilsiančio futbolo komplekso statybos leidimas, darbai bus pradėti vos nutirpus sniegui.
       2024-01-24 16:03:06

Kada matysime elektromobilių revoliuciją: stabdžius spaudžia ir elektros tinklai

Nors elektromobilių skaičius per ketverius pastaruosius metus šalyje išaugo beveik dešimt kartų, taip laukiamos jų revoliucijos vis dar nematome. Viena pagrindinių priežasčių yra neišplėtotas jų įkrovos stotelių tinklas ir įvairūs stabdžiai jį plėsti:
       2024-01-23 16:36:16

Vairavimo ypatumai žiemą: ką daryti, jei automobilis kelyje ima slysti

Pastarąjį mėnesį vairuotojai Lietuvoje, deja, negali išvengti važiavimo slidžia kelio danga. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad dažniausiai eismo įvykiai fiksuojami transporto priemonei išslydus iš posūkio, o koją dažniausiai pakiša per didelis žmonių pasitikėjimas vairavimo įgūdžiais bei transporto priemonės techninėmis galimybėmis.
       2024-01-23 16:33:52

Darbdavys dėl jūsų kaltės patyrė žalą? Kokia atsakomybė gali grėsti

Sugadintas darbinis kompiuteris, įmonės konfidencialios informacijos pasisavinimas ar atskleidimas, autoavarija darbiniu automobiliu ar dėl palikto krauti elektroninio prietaiso darbdavio patalpose kilęs gaisras – visa tai galėtų būti laikoma darbuotojo padaryta žala įmonei.
       2024-01-23 16:28:57

„Avia Solutions Group“ perka Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“

„Avia Solutions Group“, didžiausia pasaulyje ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikianti įmonių grupė, turinti 199 orlaivių parką, perka Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“.
       2024-01-23 10:49:00

Po 15 metų – didelis pokytis milijonams „Microsoft Office“ naudotojų

Jei darbui, mokslams ar laisvalaikiui naudojatės „Microsoft Office“ programomis – „Word“, „Teams“, „Outlook“ ar kitomis – jau galėjote pastebėti, kad jos nebeatrodo taip, kaip anksčiau.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.