Naujienos

5 esminės taisyklės, kaip skalbti drabužius ir užtikrinti skalbyklės efektyvumą

2023-11-30 20:35:01

Skalbimas – tai namų ruošos darbas, kurį atliekame kiekvieną savaitę. Tačiau atliekant šią, iš esmės paprastą užduotį, rekomenduojama laikytis tam tikrų taisyklių.

Pavyzdžiui, jei naudojate netinkamą skalbiklio ar audinių minkštiklio kiekį, pamirštate išimti drabužius po skalbimo ciklo ar pernelyg apkraunate skalbyklę, jūsų drabužiai po skalbimo gali būti ne tokie švarūs, kaip tikitės. Dalijamės keliomis eksperto rekomendacijomis, kurios padės užtikrinti jūsų skalbyklės efektyvumą ir maksimalią drabužių švarą.

Tinkamai rūšiuokite skalbinius

Skalbinių paruošimas plovimui – tai skalbimo „ABC“. Atidžiai surūšiuokite skalbinius į skirtingas krūveles pagal audinio tipą ir spalvą. Jei nesate tikri, kaip reikėtų skalbti naujai įsigytą drabužį, patikrinkite priežiūros etiketėje nurodytas skalbimo instrukcijas.

Ypatingą dėmesį skirkite vilnoniams ir šilkiniams drabužiams: juos reikėtų skalbti rankomis arba skalbyklėje, naudojant švelnųjį ciklą ir tinklinį maišelį.

Nepamirškite patikrinti drabužių kišenes, užsegti sagas, kad neištrūkinėtų, ir užtrauktukus, kad nesugadintų kitų drabužių. O jei norite maksimaliai sumažinti drabužių nusidėvėjimą – skalbkite juos išverstus.

Įsitikinkite, kad naudojate reikiamą ploviklio ir minkštiklio kiekį

Visada turėtumėte perskaityti skalbimo priemonės gamintojo rekomendacijas dėl tinkamo skalbimo priemonės kiekio. Tinkamo kiekio nustatymas priklauso nuo skalbinių kiekio ir naudojamo skalbiklio tipo. Kai kuriuose skalbimo miltelių buteliukuose pateikiamos rekomendacijos, o jų dangteliai gali būti naudojami kaip matavimo įrankis.

Jei pametėte skalbimo priemonės dangtelį, nepilkite skalbiklio „iš akies“. Naudojant per mažai ploviklio gali nepavykti veiksmingai pašalinti purvo, dėmių ir bakterijų, o naudojant per daug – gali susidaryti per daug putų, kurios trukdo valymo procesui.

„Samsung Electronics Baltics“ produktų treneris Tomas Alešiūnas pastebi, jog naudojant per didelį kiekį skalbimo priemonės, jos gali likti ir ant drabužių, skalbyklės komponentų ar būgno viduje. Laikui bėgant šie likučiai gali susikaupti ir sukelti nemalonų kvapą, sumažinti skalbimo efektyvumą ir, galiausiai, sugadinti skalbimo mašiną. Jei esate nepatenkinti skalbiklio veikimu, išbandykite kitą priemonę, o ne didinkite jos kiekį.

Kalbant apie audinių minkštiklį, tai nėra pats geriausias produktas jūsų drabužiams.

„Audinių minkštiklis skalbimo metu išleidžiamas po skalbiklio, o tai reiškia, kad iš esmės ant drabužių dedate papildomą cheminę medžiagą, kuri liks ir pasibaigus skalbimo ciklui“, – dalijasi T. Alešiūnas.

Dėl šios priežasties geriau naudoti nedidelį kiekį audinių minkštiklio arba naudoti natūralią alternatyvą.

Brangius audinių minkštiklius pabandykite pakeisti baltuoju actu. Tai natūrali priemonė, kuri suminkštins audinius, nepaliks apnašų ir netgi apsaugos audinių spalvas nuo blukimo. Actą saugu naudoti bet kokiems skalbiniams, pradedant rankšluosčiais bei paklodėmis ir baigiant kūdikių drabužėliais.

Pasirinkite tinkamą ciklą

Jūsų skalbyklė turi skirtingus ciklus ne veltui. Kiekvienas jų sukurtas taip, kad geriausiai išvalytų tam tikrų tipų drabužius.

Visų skalbimo mašinų režimai susideda iš kelių parametrų, įskaitant temperatūrą, audinių rūšį, ir tam tikrus taupymo režimus.

„Pavyzdžiui, „Samsung“ skalbyklėse švelnaus skalbimo cikle naudojamas vėsesnis vanduo, kad drabužiai, pagaminti iš jautresnių medžiagų, nesusitrauktų. Kita vertus, įprasto skalbimo ciklo metu naudojamas karštas vanduo patvaresniems skalbiniams, pavyzdžiui, baltiems drabužiams iš medvilnės“, – pasakoja T. Alešiūnas.

Neperkraukite skalbyklės

Tikriausiai daugelis iš mūsų yra tai darę – kai stinga laiko ir norite greitai išskalbti nešvarius drabužius, tiesiog viską sumetate į skalbimo mašiną. Tačiau tai nėra gerai nei jūsų drabužiams, nei skalbyklei.

Niekas taip neapsunkina skalbyklės darbo, kaip per didelis skalbinių kiekis. Kai skalbinių kraunate per daug, skalbyklės variklis greičiau susidėvi, be to, skalbiniams trūksta vietos vartytis vandenyje su skalbikliu, tad jie prasčiau išsiskalbia.

„Vadovaukitės nerašyta taisyklė dėti tiek skalbinių, kad jie užpildytų daugiausiai tris ketvirtadalius skalbyklės būgno – taip mažėja rizika sugadinti skalbyklę, be to, drabužiai išsiskalbia geriau“, – pataria ekspertas.

Švarius drabužius iš skalbyklės išimkite iš karto

Net jei turite puikią atmintį, tikriausiai bent kartą esate ilgam pamiršę šlapius drabužius skalbyklėje. Galbūt tai neatrodo didelė problema, tačiau tai gali turėti įtakos jūsų drabužių švarai ir kokybei.

Kuo ilgiau jūsų drabužiai bus skalbyklėje, tuo labiau jie susiraukšlės. Be to, jie gali pradėti skleisti nemalonų kvapą arba pradėti pelyti nuo drėgmės. Jei drabužiai bus laikomi drėgmėje pernelyg ilgai, net džiovyklė gali būti nepajėgi juos išgelbėti.

Todėl visada turėtumėte susiplanuoti skalbimą taip, kad jam pasibaigus kas nors būtų namuose ir galėtų skalbiniais pasirūpinti. Taip pat telefone galite įjungti laikmatį arba nustatyti žadintuvą, kuris primintų, kada reikia išimti skalbinius ir įdėti juos į džiovyklę.

„Tiesa, daugumą „Samsung“ skalbyklių galima prijungti prie „SmartThings“ programėlės, kuri apjungia jūsų namų įrenginius ir leidžia patogiai juos valdyti. Šios programėlės pagalba į jūsų išmanųjį telefoną gali būti siunčiami pranešimai, informuojantys apie skalbimo pabaigą ar kitą su skalbimu susijusią naudingą informaciją, tad galėsite būti užtikrinti, kad jūsų skalbiniai nebus pamiršti.“ – dalijasi T. Alešiūnas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-03-01 21:00:10

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama.
       2024-02-28 18:37:46

„Hanner“ statomam viešbučiui Venecijoje atsirinko Lietuvos gamintojus

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
       2024-02-28 18:30:33

Kirenija – uostamiestis, kuris padės sielą prikelti iš žiemos miego

Nors kalendorinis pavasaris jau ne už kalnų, budinančių saulės spindulių dar tenka palaukti. Trūksta įspūdžių, augalijos, o kartais atrodo, kad šaltasis sezonas tiesiog išsiurbė jėgas ir sunku bus jas susigrąžinti.
       2024-02-28 18:23:34

Patarė, kaip užtikrinti darbuotojų pasitikėjimą savo darboviete

Konkurencingas darbo užmokestis, profesinio augimo galimybės, papildomos premijos ir vieninga komanda – tai dažnai yra kriterijai, į kuriuos darbuotojai atsižvelgia, ieškodami būsimos darbovietės.
       2024-02-28 18:08:18

Paprasta, bet genialu: originalūs užkandžiai su vynuogėmis – tereikės 10 minučių

Ieškant ingredientų užkandžių stalui, retas apsieina be vynuogių. Jau vien paguldytos prie sūrių jos suteikia šventiškumo ir sukuria malonų skonių kontrastą.
       2024-02-28 16:26:15

Energijos atsargos: valgykite produktą bent 2–3 kartus per savaitę

Pusryčiai dažnai įvardijami svarbiausiu dienos valgymu, nuo jų prasideda mūsų diena, tad ryte valgomas maistas yra itin svarbus formuojant sveikatai palankius mitybos įpročius.
       2024-02-26 14:03:49

Palankios žinios iš Europos Komisijos dėl daugiamečių pievų

Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryba svarstė Europos Komisijos (EK) pristatytą administracinės naštos ūkininkams mažinimo paketą, kuriame atlieptas Lietuvos prašymas peržiūrėti reikalavimus dėl daugiamečių pievų užskaitos.
       2024-02-24 15:54:36

Kaip SEO paslaugos teigiamai veikia verslą ir jo žinomumą?

Kiekvienam verslui norisi klestėti, bet vien noro neužtenka. Siekiant sėkmės internete vienas iš įrankių yra SEO (angl. Search engine optimization). Tai paslaugos, kurios skirtos optimizuoti svetainės turinį, struktūrą ir technines savybes, kad ji būtų aukštesnėse paieškos sistemų rezultatų pozicijose.
       2024-02-24 15:49:14

Gydytoja įspėja: sušalus gali grėsti labai nemaloni liga

Net žiemai einant į pabaigą svarbu daug dėmesio skirti šiltai aprangai, apsaugoti kūną nuo šalčio šalikais, kepurėmis, pirštinėmis, megztiniais. Pasak gydytojų, per ilgai pabuvus šaltoje aplinkoje ir sušalus gali grėsti labai nemaloni liga.
       2024-02-23 11:46:32

Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: kaip juos atpažinti

Praėjusią savaitę technologijų gigantai, įskaitant „Microsoft“, „Meta“, „Google“, „Amazon“, „X“, „OpenAI“ ir „TikTok“ paskelbė susitarimą, kuriuo siekiama sumažinti riziką, kad dirbtinis intelektas sutrikdys šių metų rinkimus JAV.
       2024-02-21 13:10:09

Dirbtinis intelektas ir konkurencijos teisė: kur slypi rizikos verslui?

Nors dirbtinis intelektas (DI) plačiajam ratui naudotojų buvo pristatytas visai neseniai, tačiau jau sugebėjo įnešti naujų vėjų ne tik fiziniams asmenims, bet ir verslui. Naujovės sukuria ne tik naujas galimybes, bet ir naujas rizikas, kurių reikėtų nepamiršti.
       2024-02-20 08:17:19

Tyrimas: kokių automobilių rida Lietuvoje klastojama dažniausiai?

Nors situacija Lietuvos naudotų automobilių rinkoje po truputį gerėja, šalyje vis dar parduodama tūkstančiai transporto priemonių su suklastota rida. Dėl didelių sukčiavimo mastų pirkėjai praranda ne tik pinigus, bet ir rizikuoja savo saugumu.
       2024-02-19 19:55:56

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto sprendimus ateityje

Jūsų namuose veikia signalizacija? Naudojate automatinius vartų pakėlimo mechanizmus? Vaizdo stebėjimo kameros, mokėjimo terminalai ar bet kokia kita įranga naudojanti daiktų internetą (IoT).
       2024-02-17 11:38:18

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Kiekvienas iš mūsų išmaniaisiais įrenginiais naudojamės kone kiekvieną dieną – nesvarbu, ar tai būtų išmanusis telefonas, televizorius ar skalbyklė. Tiesa, retai pagalvojame apie tai, kad už naujausių įrenginių inovatyvių funkcijų slypi iš duomenų gebantis mokytis dirbtinis intelektas.
       2024-02-17 11:35:31

Apie šią problemą vis dar nejauku kalbėti: impotencija skundžiasi ne tik vyresni

Vidutinio amžiaus vyrai neretai susiduria ne tik su stereotipinėmis problemomis, tokiomis kaip nuplikimas ar vidurio amžiaus krizė, bet ir su impotencija. Vaistininkė teigia, kad šiuos nemalonumus dažniausiai sukelia nesveikas gyvenimo būdas arba širdies bei kraujagyslių ligos.
       2024-02-17 11:28:49

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė“ skundžia „Telia“ reklamą

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė Lietuva“ galimai klaidinančias ir net šmeižikiškas „Telia Lietuva“ reklamas skundžia institucijoms. „Telia“ reklamose be leidimo naudojami registruoti „Bitės“ prekės ženklai, taip pat paskleisti gerą bendrovės reputaciją menkinantys teiginiai.
       2024-02-13 16:44:26

„Elektrum Lietuva“: sausį didmeninė elektros kaina Lietuvoje augo 32 proc.

Sausio mėnesį Lietuvoje vidutinė didmeninė elektros kaina buvo 32 proc. didesnė nei pernai gruodį ir siekė 117,41 Eur/MWh. Elektra brango ir kitose Baltijos šalyse: Latvijoje – taip pat 32 proc. iki 117,16 Eur/MWh, Estijoje – 42 proc. iki 126,48 Eur/MWh.
       2024-02-13 16:38:40

Gyvsidabrio garai: ką daryti sudaužius termometrą ar išsiliejus gyvsidabriui?

Lietuvoje gyvsidabrio turintys termometrai neparduodami jau daugelį metų, tačiau kai kurie gyventojai vis dar jų turi ir naudoja, o sudaužę ne visada žino, ką daryti.
       2024-02-08 12:46:22

Patiriant stresą, sutrinka virškinimo sistema: kaip reikėtų elgtis?

Kai kuriems neretu atveju patyrus stresą tenka susidurti su tokiais virškinimo sutrikimais kaip pykinimas, viduriavimas, pilvo pūtimas ar vidurių užkietėjimas.
       2024-02-04 20:15:27

Žiema ir elektronika – ką svarbu žinoti norint nesugadinti savo prietaisų?

Žiemą paspaudžiantis šaltukas iš rikiuotės veda ne tik gyventojų automobilius. Ne vienas gyventojas šalčio poveikį pastebėjo ir savo išmaniesiems įrenginiams, kurie pabuvoję minusinėje temperatūroje greičiau išsikrauna ar ima sunkiau veikti.
       2024-01-30 19:04:43

Po bandymų RRT laboratorijoje iš rinkos pašalinti 21 tipo įrenginiai ir aparatai

Praėjusiais metais Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nustatė mažiau gaminių tipų, kurie neatitiktų techninių reglamentų esminių reikalavimų. Po akredituotoje laboratorijoje atliktų bandymų iš prekybos buvo pašalinti 7 tipų radijo ryšio įrenginiai ir 14 tipų elektriniai bei elektroniniai aparatai.
       2024-01-30 18:59:24

Pristatytas pirmasis pasaulyje belaidis skaidrus OLED televizorius

„LG Electronics“ (LG) parodoje CES 2024 pristatė pirmąjį pasaulyje belaidį permatomą OLED televizorių. LG SIGNATURE OLED T yra tikras technologinis stebuklas, sujungiantis skaidrų 4K OLED ekraną ir LG belaidžio vaizdo ir garso perdavimo technologiją, todėl žiūrėjimo patirtis pasikeičia neatpažįstamai.
       2024-01-30 18:51:56

APVA kvietimas paramai saulės elektrinėms – vartotojai apgauti

Nors Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimo teikti paraiškas paramai saulės elektrinėms gauti Lietuvos gyventojai laukė dar nuo pernai, šiandien, sausio 30 dieną, paskelbta galimybė nuvylė.
       2024-01-29 15:35:03

Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti duomenis

Vienos didžiausių JAV energetikos įmonių darbuotojai neseniai susidūrė su pavojinga kibernetine ataka. Sukčiai išsiuntė el. laiškus, kuriuose buvo prašoma nuskenuoti į greitojo atsako „QR“ kodą ir prisijungti prie savo „Microsoft“ paskyros.
       2024-01-24 16:09:50

„Hanner“ investuoja į futbolo stadiono statybas Vilniuje

Lietuvos futbolo bendruomenei šiais metais bus pristatytas naujas tarptautinius standartus atitinkantis stadionas. Jau gautas Vilniaus Lazdynų rajone iškilsiančio futbolo komplekso statybos leidimas, darbai bus pradėti vos nutirpus sniegui.
       2024-01-24 16:03:06

Kada matysime elektromobilių revoliuciją: stabdžius spaudžia ir elektros tinklai

Nors elektromobilių skaičius per ketverius pastaruosius metus šalyje išaugo beveik dešimt kartų, taip laukiamos jų revoliucijos vis dar nematome. Viena pagrindinių priežasčių yra neišplėtotas jų įkrovos stotelių tinklas ir įvairūs stabdžiai jį plėsti:
       2024-01-23 16:36:16

Vairavimo ypatumai žiemą: ką daryti, jei automobilis kelyje ima slysti

Pastarąjį mėnesį vairuotojai Lietuvoje, deja, negali išvengti važiavimo slidžia kelio danga. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad dažniausiai eismo įvykiai fiksuojami transporto priemonei išslydus iš posūkio, o koją dažniausiai pakiša per didelis žmonių pasitikėjimas vairavimo įgūdžiais bei transporto priemonės techninėmis galimybėmis.
       2024-01-23 16:33:52

Darbdavys dėl jūsų kaltės patyrė žalą? Kokia atsakomybė gali grėsti

Sugadintas darbinis kompiuteris, įmonės konfidencialios informacijos pasisavinimas ar atskleidimas, autoavarija darbiniu automobiliu ar dėl palikto krauti elektroninio prietaiso darbdavio patalpose kilęs gaisras – visa tai galėtų būti laikoma darbuotojo padaryta žala įmonei.
       2024-01-23 16:28:57

„Avia Solutions Group“ perka Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“

„Avia Solutions Group“, didžiausia pasaulyje ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikianti įmonių grupė, turinti 199 orlaivių parką, perka Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“.
       2024-01-23 10:49:00

Po 15 metų – didelis pokytis milijonams „Microsoft Office“ naudotojų

Jei darbui, mokslams ar laisvalaikiui naudojatės „Microsoft Office“ programomis – „Word“, „Teams“, „Outlook“ ar kitomis – jau galėjote pastebėti, kad jos nebeatrodo taip, kaip anksčiau.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.