Naujienos

Ko nepamiršti vykstant slidinėti – 4 svarbiausi patarimai keliaujantiems

2023-12-05 14:27:28

Netrukus startuosiantis slidinėjimo sezonas primena, kad jau visai greitai šalies oro uostus užplūs lagaminais su slidėmis ir kita šio žiemos sporto įranga nešini keliautojai.

Tiesa, ne visiems jiems kelionė į kalnus kupina tik gerų įspūdžių – kartais namo tenka grįžti gerokai nusivylus. O visa tai – tik dėl menko pasiruošimo ir klaidų, kurios kainuoja geras emocijas. Kaip slidinėjimo kelionei pasiruošti lyg profesionalui? Ko negalima pamiršti ir kas turi atsidurti kelionės planavimo prioritetų sąraše?

Antžeminio aptarnavimo įmonės BGS bagažo paieškos ir paslaugų pardavėjų komandų vadovė Judita Tumavičienė dalinasi 4 pagrindiniais patarimais besirengiantiems keliauti slidinėti.

Daiktus pakuokite kruopščiai ir atidžiai

Ne paslaptis, kad bagažas – vienas didžiausių iššūkių keliaujant lėktuvu. O ypač tuomet, kai į jį turi tilpti visa slidinėjimo įranga – slidės ar snieglentės, šalmai, specialūs slidinėjimo batai ir speciali apranga. Tad lagaminai šiuo atveju reikalauja ypatingo atidumo – juk nesinori permokėti už jo nuskraidinimą į norimą lokaciją. J. Tumavičienė pažymi, kad ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į tokio pobūdžio įrangos gabenimo reikalavimus ir pasirūpinti jos saugumu: „Keliautojai neretai pamiršta, kad ne kas kitas, bet jie patys turi pasirūpinti savo turima įranga. Tai padaryti nesudėtinga, jei atsižvelgiama į oro linijų keliamus reikalavimus ir atliekami keli papildomi žingsniai – pavyzdžiui, pasirūpinama lagaminų apsukimu specialia plėvele, o trapesnė įranga pakuojama naudojant paminkštinimus, tokiu būdu apsaugant ją nuo galimų pažeidimų“.

Taip pat, verta apsvarstyti galimybę didesnių gabaritų ar svorio įrangą nuomotis jau atvykus į slidinėjimo kurortą – taip neretai sutaupysite ne tik pinigų, tačiau ir laiko bei energijos pakuojant visus reikiamus atributus.

Susipažinkite su oro linijų bagažo politika ir taikomais mokesčiais

Norėdami išvengti pradedančiojo keliautojo klaidų ir nesusidurti su skausmingomis finansinėmis pasekmėmis, iš anksto prieš skrydį panagrinėkite informaciją apie oro linijų taikomą bagažo politiką ir su tuo susijusius mokesčius. „Ši informacija lengvai prieinama internete, tačiau daugelis keliautojų yra linkę pasikliauti likimu ir nepaskiria laiko susipažinimui su ja. Oro linijų taikoma bagažo politika apibrėžia, kokio dydžio, svorio ir išmatavimų lagaminus ar kitus krovinius galite gabenti lėktuvu. Taip pat, kokie mokesčiai bus taikomi, jei šių reikalavimų nepaisysite ir jums priklausantis lagaminas ar kitas krovinys viršys, pavyzdžiui, numatytą svorį“, – pasakoja BGS atstovė.

Susipažinti su šia informacija būtina bet kuriuo atveju, tačiau, jei planuojate gabenti specialią slidinėjimo įrangą, ji tampa ypač aktuali. Svarbu atminti, kad kiekvienos oro linijos taiko skirtingus reikalavimus ir mokesčių dydžius, kurie laikui bėgant kinta, tad pasitikrinti būtina prieš kiekvieną skrydį.

Apsidrauskite nuo nelaimingų atsitikimų

Aktyvaus žiemos sporto šakos, tokios kaip slidinėjimas, neretai susijusios su įvairaus pobūdžio nelaimingais atsitikimais, tad prieš kelionę visuomet būtina pasirūpinti draudimo apsauga. Vykstant slidinėti rekomenduojama pasirūpinti visapusišku draudimu – tokiu atveju jis apims ne tik galimas fizines traumas, tačiau ir įvairų turto apgadinimą, tokį kaip sulūžusios slidės ar kitaip sugadinta įranga.

Anot BGS atstovės, prieš išvykstant į slidinėjimo kelionę būtina peržiūrėti reikalavimus, keliamus slidinėjantiems konkrečioje šalyje, ir pasirūpinti draudimu, apimančiu visas aktualias rizikas. „Suprantama, kad entuziazmas, apimantis įsigijus bilietus ir rengiantis kelionei, gali užgožti dėmesį galimoms nelaimėms, kurios, nors ir nutinka ne visiems, tačiau yra neretas reiškinys. Visgi, svarbu tokios tikimybės neužmiršti ir išvykti tik užsitikrinus, kad nelaimės atveju jumis bus pasirūpinta. Draudimą įsigyti gali kiekvienas ir tai atima tikrai nedaug laiko. Apsidrausti visai nesudėtingai galite internetu, arba BGS stende, esančiame Tarptautinio Vilniaus oro uosto pagrindinėje išvykimo salėje, kur taip pat galite gauti draudimo polisą, kurį suteiks „Ergo“ draudimo bendrovė. Tad tuo pasirūpinti galite ir likus vos porai valandų iki skrydžio. Jūsų draudimo polisas apims visas slidinėjimo kelionės metu galinčias įvykti žalas ir atostogas pradėsite ramūs ir be rūpesčių“, – tikina J. Tumavičienė.

Pasiruoškite žiemiškoms oro sąlygoms

Visi mėgstame sklandžiai įgyvendinamus planus ir tiksliai pagal tvarkaraštį į orą kylančius lėktuvus, tačiau žiemos sezono metu būtina pasirengti ir netikėtumams. Žiemiškos oro sąlygos neretai iš pagrindų keičia oro uostų darbą ir skrydžių vėlavimai, jų atidėjimai ir atšaukimai yra daugiau, nei tikėtini. Iš anksto psichologiškai pasirengus tokioms situacijoms, bus lengviau susidoroti su stresu, iškylančiu planams netikėtai pasikeitus.

Tumavičienė atkreipia dėmesį, kad žiemos sezonas nėra pats lengviausias ne tik keliautojams, bet ir antžeminio aptarnavimo įmonėms ir lėktuvų įguloms: „Kad ir kaip norėtume suplanuoti visus įmanomus scenarijus ir jiems pasirengti, kartais gamta iškrečia netikėtų pokštų ir esame priversti keisti skrydžių tvarkaraščius ar netgi lėktuvų nusileidimo vietas. Žiemą tai ypač tikėtina. Tad keliautojus, svarstančius apie keliones žiemos metu, kviečiu jas planuoti atsižvelgiant į oro sąlygas ir jų prognozę skrydžio dieną. Bendraukite su apgyvendinimo įstaiga, vežėjais, su kuriais derinote kelionę nuo oro uosto iki viešbučio, ir informuokite juos apie tikėtinus nukrypimus nuo tvarkaraščio iš anksto. Atsarga yra geriausias apsidraudimas nuo nemalonumų, ištinkančių netikėtose situacijose“.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-03-01 21:00:10

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama.
       2024-02-28 18:37:46

„Hanner“ statomam viešbučiui Venecijoje atsirinko Lietuvos gamintojus

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
       2024-02-28 18:30:33

Kirenija – uostamiestis, kuris padės sielą prikelti iš žiemos miego

Nors kalendorinis pavasaris jau ne už kalnų, budinančių saulės spindulių dar tenka palaukti. Trūksta įspūdžių, augalijos, o kartais atrodo, kad šaltasis sezonas tiesiog išsiurbė jėgas ir sunku bus jas susigrąžinti.
       2024-02-28 18:23:34

Patarė, kaip užtikrinti darbuotojų pasitikėjimą savo darboviete

Konkurencingas darbo užmokestis, profesinio augimo galimybės, papildomos premijos ir vieninga komanda – tai dažnai yra kriterijai, į kuriuos darbuotojai atsižvelgia, ieškodami būsimos darbovietės.
       2024-02-28 18:08:18

Paprasta, bet genialu: originalūs užkandžiai su vynuogėmis – tereikės 10 minučių

Ieškant ingredientų užkandžių stalui, retas apsieina be vynuogių. Jau vien paguldytos prie sūrių jos suteikia šventiškumo ir sukuria malonų skonių kontrastą.
       2024-02-28 16:26:15

Energijos atsargos: valgykite produktą bent 2–3 kartus per savaitę

Pusryčiai dažnai įvardijami svarbiausiu dienos valgymu, nuo jų prasideda mūsų diena, tad ryte valgomas maistas yra itin svarbus formuojant sveikatai palankius mitybos įpročius.
       2024-02-26 14:03:49

Palankios žinios iš Europos Komisijos dėl daugiamečių pievų

Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryba svarstė Europos Komisijos (EK) pristatytą administracinės naštos ūkininkams mažinimo paketą, kuriame atlieptas Lietuvos prašymas peržiūrėti reikalavimus dėl daugiamečių pievų užskaitos.
       2024-02-24 15:54:36

Kaip SEO paslaugos teigiamai veikia verslą ir jo žinomumą?

Kiekvienam verslui norisi klestėti, bet vien noro neužtenka. Siekiant sėkmės internete vienas iš įrankių yra SEO (angl. Search engine optimization). Tai paslaugos, kurios skirtos optimizuoti svetainės turinį, struktūrą ir technines savybes, kad ji būtų aukštesnėse paieškos sistemų rezultatų pozicijose.
       2024-02-24 15:49:14

Gydytoja įspėja: sušalus gali grėsti labai nemaloni liga

Net žiemai einant į pabaigą svarbu daug dėmesio skirti šiltai aprangai, apsaugoti kūną nuo šalčio šalikais, kepurėmis, pirštinėmis, megztiniais. Pasak gydytojų, per ilgai pabuvus šaltoje aplinkoje ir sušalus gali grėsti labai nemaloni liga.
       2024-02-23 11:46:32

Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: kaip juos atpažinti

Praėjusią savaitę technologijų gigantai, įskaitant „Microsoft“, „Meta“, „Google“, „Amazon“, „X“, „OpenAI“ ir „TikTok“ paskelbė susitarimą, kuriuo siekiama sumažinti riziką, kad dirbtinis intelektas sutrikdys šių metų rinkimus JAV.
       2024-02-21 13:10:09

Dirbtinis intelektas ir konkurencijos teisė: kur slypi rizikos verslui?

Nors dirbtinis intelektas (DI) plačiajam ratui naudotojų buvo pristatytas visai neseniai, tačiau jau sugebėjo įnešti naujų vėjų ne tik fiziniams asmenims, bet ir verslui. Naujovės sukuria ne tik naujas galimybes, bet ir naujas rizikas, kurių reikėtų nepamiršti.
       2024-02-20 08:17:19

Tyrimas: kokių automobilių rida Lietuvoje klastojama dažniausiai?

Nors situacija Lietuvos naudotų automobilių rinkoje po truputį gerėja, šalyje vis dar parduodama tūkstančiai transporto priemonių su suklastota rida. Dėl didelių sukčiavimo mastų pirkėjai praranda ne tik pinigus, bet ir rizikuoja savo saugumu.
       2024-02-19 19:55:56

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto sprendimus ateityje

Jūsų namuose veikia signalizacija? Naudojate automatinius vartų pakėlimo mechanizmus? Vaizdo stebėjimo kameros, mokėjimo terminalai ar bet kokia kita įranga naudojanti daiktų internetą (IoT).
       2024-02-17 11:38:18

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Kiekvienas iš mūsų išmaniaisiais įrenginiais naudojamės kone kiekvieną dieną – nesvarbu, ar tai būtų išmanusis telefonas, televizorius ar skalbyklė. Tiesa, retai pagalvojame apie tai, kad už naujausių įrenginių inovatyvių funkcijų slypi iš duomenų gebantis mokytis dirbtinis intelektas.
       2024-02-17 11:35:31

Apie šią problemą vis dar nejauku kalbėti: impotencija skundžiasi ne tik vyresni

Vidutinio amžiaus vyrai neretai susiduria ne tik su stereotipinėmis problemomis, tokiomis kaip nuplikimas ar vidurio amžiaus krizė, bet ir su impotencija. Vaistininkė teigia, kad šiuos nemalonumus dažniausiai sukelia nesveikas gyvenimo būdas arba širdies bei kraujagyslių ligos.
       2024-02-17 11:28:49

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė“ skundžia „Telia“ reklamą

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė Lietuva“ galimai klaidinančias ir net šmeižikiškas „Telia Lietuva“ reklamas skundžia institucijoms. „Telia“ reklamose be leidimo naudojami registruoti „Bitės“ prekės ženklai, taip pat paskleisti gerą bendrovės reputaciją menkinantys teiginiai.
       2024-02-13 16:44:26

„Elektrum Lietuva“: sausį didmeninė elektros kaina Lietuvoje augo 32 proc.

Sausio mėnesį Lietuvoje vidutinė didmeninė elektros kaina buvo 32 proc. didesnė nei pernai gruodį ir siekė 117,41 Eur/MWh. Elektra brango ir kitose Baltijos šalyse: Latvijoje – taip pat 32 proc. iki 117,16 Eur/MWh, Estijoje – 42 proc. iki 126,48 Eur/MWh.
       2024-02-13 16:38:40

Gyvsidabrio garai: ką daryti sudaužius termometrą ar išsiliejus gyvsidabriui?

Lietuvoje gyvsidabrio turintys termometrai neparduodami jau daugelį metų, tačiau kai kurie gyventojai vis dar jų turi ir naudoja, o sudaužę ne visada žino, ką daryti.
       2024-02-08 12:46:22

Patiriant stresą, sutrinka virškinimo sistema: kaip reikėtų elgtis?

Kai kuriems neretu atveju patyrus stresą tenka susidurti su tokiais virškinimo sutrikimais kaip pykinimas, viduriavimas, pilvo pūtimas ar vidurių užkietėjimas.
       2024-02-04 20:15:27

Žiema ir elektronika – ką svarbu žinoti norint nesugadinti savo prietaisų?

Žiemą paspaudžiantis šaltukas iš rikiuotės veda ne tik gyventojų automobilius. Ne vienas gyventojas šalčio poveikį pastebėjo ir savo išmaniesiems įrenginiams, kurie pabuvoję minusinėje temperatūroje greičiau išsikrauna ar ima sunkiau veikti.
       2024-01-30 19:04:43

Po bandymų RRT laboratorijoje iš rinkos pašalinti 21 tipo įrenginiai ir aparatai

Praėjusiais metais Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nustatė mažiau gaminių tipų, kurie neatitiktų techninių reglamentų esminių reikalavimų. Po akredituotoje laboratorijoje atliktų bandymų iš prekybos buvo pašalinti 7 tipų radijo ryšio įrenginiai ir 14 tipų elektriniai bei elektroniniai aparatai.
       2024-01-30 18:59:24

Pristatytas pirmasis pasaulyje belaidis skaidrus OLED televizorius

„LG Electronics“ (LG) parodoje CES 2024 pristatė pirmąjį pasaulyje belaidį permatomą OLED televizorių. LG SIGNATURE OLED T yra tikras technologinis stebuklas, sujungiantis skaidrų 4K OLED ekraną ir LG belaidžio vaizdo ir garso perdavimo technologiją, todėl žiūrėjimo patirtis pasikeičia neatpažįstamai.
       2024-01-30 18:51:56

APVA kvietimas paramai saulės elektrinėms – vartotojai apgauti

Nors Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimo teikti paraiškas paramai saulės elektrinėms gauti Lietuvos gyventojai laukė dar nuo pernai, šiandien, sausio 30 dieną, paskelbta galimybė nuvylė.
       2024-01-29 15:35:03

Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti duomenis

Vienos didžiausių JAV energetikos įmonių darbuotojai neseniai susidūrė su pavojinga kibernetine ataka. Sukčiai išsiuntė el. laiškus, kuriuose buvo prašoma nuskenuoti į greitojo atsako „QR“ kodą ir prisijungti prie savo „Microsoft“ paskyros.
       2024-01-24 16:09:50

„Hanner“ investuoja į futbolo stadiono statybas Vilniuje

Lietuvos futbolo bendruomenei šiais metais bus pristatytas naujas tarptautinius standartus atitinkantis stadionas. Jau gautas Vilniaus Lazdynų rajone iškilsiančio futbolo komplekso statybos leidimas, darbai bus pradėti vos nutirpus sniegui.
       2024-01-24 16:03:06

Kada matysime elektromobilių revoliuciją: stabdžius spaudžia ir elektros tinklai

Nors elektromobilių skaičius per ketverius pastaruosius metus šalyje išaugo beveik dešimt kartų, taip laukiamos jų revoliucijos vis dar nematome. Viena pagrindinių priežasčių yra neišplėtotas jų įkrovos stotelių tinklas ir įvairūs stabdžiai jį plėsti:
       2024-01-23 16:36:16

Vairavimo ypatumai žiemą: ką daryti, jei automobilis kelyje ima slysti

Pastarąjį mėnesį vairuotojai Lietuvoje, deja, negali išvengti važiavimo slidžia kelio danga. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad dažniausiai eismo įvykiai fiksuojami transporto priemonei išslydus iš posūkio, o koją dažniausiai pakiša per didelis žmonių pasitikėjimas vairavimo įgūdžiais bei transporto priemonės techninėmis galimybėmis.
       2024-01-23 16:33:52

Darbdavys dėl jūsų kaltės patyrė žalą? Kokia atsakomybė gali grėsti

Sugadintas darbinis kompiuteris, įmonės konfidencialios informacijos pasisavinimas ar atskleidimas, autoavarija darbiniu automobiliu ar dėl palikto krauti elektroninio prietaiso darbdavio patalpose kilęs gaisras – visa tai galėtų būti laikoma darbuotojo padaryta žala įmonei.
       2024-01-23 16:28:57

„Avia Solutions Group“ perka Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“

„Avia Solutions Group“, didžiausia pasaulyje ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikianti įmonių grupė, turinti 199 orlaivių parką, perka Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“.
       2024-01-23 10:49:00

Po 15 metų – didelis pokytis milijonams „Microsoft Office“ naudotojų

Jei darbui, mokslams ar laisvalaikiui naudojatės „Microsoft Office“ programomis – „Word“, „Teams“, „Outlook“ ar kitomis – jau galėjote pastebėti, kad jos nebeatrodo taip, kaip anksčiau.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.