Naujienos

Norite sutaupyti maistui? Patarimai, kurie padės tiek namie, tiek parduotuvėje

2024-01-11 13:24:38

Nors maisto pirkimas atrodo paprastas procesas, tačiau norint sutaupyti kuo daugiau, verta žinoti kelias gudrybes ir patarimus, kurie pravers ne tik apsiperkant parduotuvėje – tai pravartu žinoti ir prieš vykstant į ją bei jau apsipirkus.

Į ką verta atsižvelgti kiekviename etape, pasakoja „Lidl Lietuva“ atstovas.

„Egzistuoja daugybė patarimų ir triukų, kaip sumažinti išlaidas perkant maisto produktus ir tam net nereikia per daug savęs riboti. Nesunku įsitikinti, kad racionaliai planuojant, laikantis pirkinių plano ir atsakingai vartojant įsigytus maisto produktus, galima ne tik įvairiai ir pilnavertiškai maitintis, bet ir sutaupyti“, – teigia „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis.

Prieš važiuojant į parduotuvę – kruopštus pasiruošimas

„Lidl“ atstovo teigimu, apsipirkimo procesus svarbu įsivertinti ir susiplanuoti dar prieš vykstant į parduotuvę. Pirmiausia reikėtų peržiūrėti namie turimus maisto produktus, įvertinti jų kiekį, tinkamumą vartoti.

„Tai atlikus galima panagrinėti parduotuvėse vykdomas akcijas. Galbūt namie turimi ir parduotuvėse šiuo metu pigiau parduodami maisto produktai pasufleruos, ką už mažesnę sumą būtų galima pasigaminti artimiausiomis dienomis? Taip pat gali būti naudinga pigiau parduodamų produktų įsigyti daugiau ir jų, pavyzdžiui, užsišaldyti ateičiai“, – sako A. Bubnelis.

Norintiems sutaupyti ir išvengti spontaninių pirkinių, rekomenduojama į parduotuvę vykti rečiau, pavyzdžiui, kas savaitę, o tam reikia susidaryti savaitės patiekalų planą ir apgalvoti reikiamus produktus bei jų kiekius.

„Vykdami apsipirkti savaitei neišvengsite pirkinių sąrašo. Jį ruošdami stenkitės prekes grupuoti pagal jų tipą, mintyse taip pat pabandykite įsivaizduoti parduotuvės išdėstymą ir sąraše pirkinius rašykite tokia tvarka, kokia jie yra išdėlioti prekybos vietoje“, – pataria A. Bubnelis.

Pastebima, kad pirkinių krepšelio sumą gali padidinti skubėjimas – apsipirkinėjant sausakimšoje parduotuvėje dažniausiai norisi skubėti namo, o ne ieškoti geriausios kainos. Dėl šios priežasties reikėtų stengtis apsipirkti vykti tada, kai prekybos vietoje būna mažiau pirkėjų, pavyzdžiui, ryte ar vėliau vakare.

„Lidl Plus“ programėlėje pirkėjai gali ne tik sužinoti vykdomas akcijas, peržiūrėti pirkinių čekius ar dalyvauti žaidimuose, bet ir pasitikrinti parduotuvių užimtumą bei išsirinkti tinkamiausią laiką ir vietą apsipirkti“, – primena A. Bubnelis.

Norintiems ramiau apsipirkti, taip pat patariama dažniau vykti į parduotuvę vieniems, be šeimos narių – tai padeda susikoncentruoti į apsipirkimo procesą ir išvengti neplanuotų pirkinių. Dar vienas patarimas nenorintiems parduotuvėje patirti didesnių išlaidų, nei planuota – vykti į apsipirkti pavalgiusiems, nes alkis verčia būti nekantrius ir gali paskatinti neapsižiūrėjus įsigyti brangesnių prekių, neplanuotų pirkinių, įvairių nebūtinų užkandžių.

Laikykitės plano, bet ir leiskite sau kelis spontaninius pirkinius

Atvykus į parduotuvę patariama atkreipti dėmesį į vykdomas akcijas, produktams suteikiamas nuolaidas – galbūt reikiamų pirkinių rasite tarp nukainotų gaminių? Rinkdamiesi tarp analogiškų produktų įvertinkite jų kainas, tačiau lyginkite vieneto, kilogramo ar litro kainas, kurios ir parodo tikrąjį skirtumą.

„Lygindami produktus tikriausiai pastebėsite, kad privačių prekių ženklų produkcija yra pigesnė nei žymių prekių ženklų. Taip daugiausiai yra todėl, kad privačių prekių ženklų gaminių kainų neaugina išlaidos reklamai. Kadangi siekiame savo klientams užtikrinti geriausią kainą, net 90 proc. „Lidl“ asortimento sudaro mūsų pačių prekių ženklų produkcija“, – pastebi A. Bubnelis.

Jo teigimu, nepatirti didesnių nei planuota išlaidų parduotuvėje padės susidaryto pirkinių sąrašo laikymasis.

„Kad nebūtumėte sau pernelyg griežti ir tuo pačiu apdovanotumėte save už taisyklių laikymąsi, galite leisti sau kelis, 1–3 spontaninius pirkinius. Taip turėsite galimybę išbandyti naujus produktus, paragauti naujų patiekalų ir atrasti dar nepatirtų skonių“, – pataria A. Bubnelis.

„Lidl“ atstovas primena, mokant už pirkinius nepamiršti paskutinio svarbaus žingsnio parduotuvėje – pasinaudoti prekybos tinklo mobiliąja lojalumo programėle, kuri suteiks ir papildomas nuolaidas apsipirkimui.

Gaminkite maistą pagal savaitės planą

Kad įsigytus maisto produktus suvartotumėte efektyviai, A. Bubnelio nuomone, būtina kruopščiai laikytis savaitės meniu.

„Jeigu antradienio patiekalą sukeisite su trečiadienio, greičiausiai nieko blogo neatsitiks, bet jei nuspręsite vietoj kelių dienų suplanuoto maisto variantų visiškai naujus, tai reikš, kad greičiausiai prireiks į parduotuvę vykti papildomų produktų. O tam reikės papildomų išlaidų pirkiniams ir galbūt papildomų išlaidų degalams, jei į parduotuvę vyksite automobiliu. Taip pat atsiranda rizika, kad anksčiau suplanuoti patiekalai taip ir nebus pagaminti, o produktai taps nebereikalingi ir gali atsidurti šiukšlių dėžėje“, – sako „Lidl“ atstovas.

Kad netektų švaistyti maisto, periodiškai reikėtų tikrinti turimus maisto produktus ir pirmiausia vartoti tuos, kurių vartojimo tinkamumo terminas artėja į pabaigą. Pavyzdžiui, jei pastebėjote, kad įsigyti bananai ėmė ruduoti, galbūt vertėtų išsikepti bananų duonos?

Taip pat svarbu tinkamai panaudoti likusį maistą, pavyzdžiui, galima užsišaldyti tokių įvairių daržovių, kaip morkos, bulvės, svogūnai ar kopūstai likučius ir vėliau iš jų išsivirti sultinį ar daržovių troškinį.

„Stenkitės vartoti maistą tvariai ir taupiai – jeigu žinote, kad kažkurio maisto ar produkto nespėsite suvartoti – užšaldykite, konservuokite, užraukite, pagaminkite uogienės ar kitaip apdorokite ir pratęskite jo tinkamumą vartoti. Galbūt šios paieškos ne tik padės sutaupyti, bet ir nuves jus prie netikėtų ir skanių atradimų“, – sako A. Bubnelis.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-03-01 21:00:10

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama.
       2024-02-28 18:37:46

„Hanner“ statomam viešbučiui Venecijoje atsirinko Lietuvos gamintojus

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
       2024-02-28 18:30:33

Kirenija – uostamiestis, kuris padės sielą prikelti iš žiemos miego

Nors kalendorinis pavasaris jau ne už kalnų, budinančių saulės spindulių dar tenka palaukti. Trūksta įspūdžių, augalijos, o kartais atrodo, kad šaltasis sezonas tiesiog išsiurbė jėgas ir sunku bus jas susigrąžinti.
       2024-02-28 18:23:34

Patarė, kaip užtikrinti darbuotojų pasitikėjimą savo darboviete

Konkurencingas darbo užmokestis, profesinio augimo galimybės, papildomos premijos ir vieninga komanda – tai dažnai yra kriterijai, į kuriuos darbuotojai atsižvelgia, ieškodami būsimos darbovietės.
       2024-02-28 18:08:18

Paprasta, bet genialu: originalūs užkandžiai su vynuogėmis – tereikės 10 minučių

Ieškant ingredientų užkandžių stalui, retas apsieina be vynuogių. Jau vien paguldytos prie sūrių jos suteikia šventiškumo ir sukuria malonų skonių kontrastą.
       2024-02-28 16:26:15

Energijos atsargos: valgykite produktą bent 2–3 kartus per savaitę

Pusryčiai dažnai įvardijami svarbiausiu dienos valgymu, nuo jų prasideda mūsų diena, tad ryte valgomas maistas yra itin svarbus formuojant sveikatai palankius mitybos įpročius.
       2024-02-26 14:03:49

Palankios žinios iš Europos Komisijos dėl daugiamečių pievų

Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryba svarstė Europos Komisijos (EK) pristatytą administracinės naštos ūkininkams mažinimo paketą, kuriame atlieptas Lietuvos prašymas peržiūrėti reikalavimus dėl daugiamečių pievų užskaitos.
       2024-02-24 15:54:36

Kaip SEO paslaugos teigiamai veikia verslą ir jo žinomumą?

Kiekvienam verslui norisi klestėti, bet vien noro neužtenka. Siekiant sėkmės internete vienas iš įrankių yra SEO (angl. Search engine optimization). Tai paslaugos, kurios skirtos optimizuoti svetainės turinį, struktūrą ir technines savybes, kad ji būtų aukštesnėse paieškos sistemų rezultatų pozicijose.
       2024-02-24 15:49:14

Gydytoja įspėja: sušalus gali grėsti labai nemaloni liga

Net žiemai einant į pabaigą svarbu daug dėmesio skirti šiltai aprangai, apsaugoti kūną nuo šalčio šalikais, kepurėmis, pirštinėmis, megztiniais. Pasak gydytojų, per ilgai pabuvus šaltoje aplinkoje ir sušalus gali grėsti labai nemaloni liga.
       2024-02-23 11:46:32

Netikrus profilius dirbtinis intelektas „kepa“ milijardais: kaip juos atpažinti

Praėjusią savaitę technologijų gigantai, įskaitant „Microsoft“, „Meta“, „Google“, „Amazon“, „X“, „OpenAI“ ir „TikTok“ paskelbė susitarimą, kuriuo siekiama sumažinti riziką, kad dirbtinis intelektas sutrikdys šių metų rinkimus JAV.
       2024-02-21 13:10:09

Dirbtinis intelektas ir konkurencijos teisė: kur slypi rizikos verslui?

Nors dirbtinis intelektas (DI) plačiajam ratui naudotojų buvo pristatytas visai neseniai, tačiau jau sugebėjo įnešti naujų vėjų ne tik fiziniams asmenims, bet ir verslui. Naujovės sukuria ne tik naujas galimybes, bet ir naujas rizikas, kurių reikėtų nepamiršti.
       2024-02-20 08:17:19

Tyrimas: kokių automobilių rida Lietuvoje klastojama dažniausiai?

Nors situacija Lietuvos naudotų automobilių rinkoje po truputį gerėja, šalyje vis dar parduodama tūkstančiai transporto priemonių su suklastota rida. Dėl didelių sukčiavimo mastų pirkėjai praranda ne tik pinigus, bet ir rizikuoja savo saugumu.
       2024-02-19 19:55:56

2G ir 3G įranga paveiks jūsų daiktų interneto sprendimus ateityje

Jūsų namuose veikia signalizacija? Naudojate automatinius vartų pakėlimo mechanizmus? Vaizdo stebėjimo kameros, mokėjimo terminalai ar bet kokia kita įranga naudojanti daiktų internetą (IoT).
       2024-02-17 11:38:18

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Kiekvienas iš mūsų išmaniaisiais įrenginiais naudojamės kone kiekvieną dieną – nesvarbu, ar tai būtų išmanusis telefonas, televizorius ar skalbyklė. Tiesa, retai pagalvojame apie tai, kad už naujausių įrenginių inovatyvių funkcijų slypi iš duomenų gebantis mokytis dirbtinis intelektas.
       2024-02-17 11:35:31

Apie šią problemą vis dar nejauku kalbėti: impotencija skundžiasi ne tik vyresni

Vidutinio amžiaus vyrai neretai susiduria ne tik su stereotipinėmis problemomis, tokiomis kaip nuplikimas ar vidurio amžiaus krizė, bet ir su impotencija. Vaistininkė teigia, kad šiuos nemalonumus dažniausiai sukelia nesveikas gyvenimo būdas arba širdies bei kraujagyslių ligos.
       2024-02-17 11:28:49

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė“ skundžia „Telia“ reklamą

Greičiausią 5G Lietuvoje pasiūliusi „Bitė Lietuva“ galimai klaidinančias ir net šmeižikiškas „Telia Lietuva“ reklamas skundžia institucijoms. „Telia“ reklamose be leidimo naudojami registruoti „Bitės“ prekės ženklai, taip pat paskleisti gerą bendrovės reputaciją menkinantys teiginiai.
       2024-02-13 16:44:26

„Elektrum Lietuva“: sausį didmeninė elektros kaina Lietuvoje augo 32 proc.

Sausio mėnesį Lietuvoje vidutinė didmeninė elektros kaina buvo 32 proc. didesnė nei pernai gruodį ir siekė 117,41 Eur/MWh. Elektra brango ir kitose Baltijos šalyse: Latvijoje – taip pat 32 proc. iki 117,16 Eur/MWh, Estijoje – 42 proc. iki 126,48 Eur/MWh.
       2024-02-13 16:38:40

Gyvsidabrio garai: ką daryti sudaužius termometrą ar išsiliejus gyvsidabriui?

Lietuvoje gyvsidabrio turintys termometrai neparduodami jau daugelį metų, tačiau kai kurie gyventojai vis dar jų turi ir naudoja, o sudaužę ne visada žino, ką daryti.
       2024-02-08 12:46:22

Patiriant stresą, sutrinka virškinimo sistema: kaip reikėtų elgtis?

Kai kuriems neretu atveju patyrus stresą tenka susidurti su tokiais virškinimo sutrikimais kaip pykinimas, viduriavimas, pilvo pūtimas ar vidurių užkietėjimas.
       2024-02-04 20:15:27

Žiema ir elektronika – ką svarbu žinoti norint nesugadinti savo prietaisų?

Žiemą paspaudžiantis šaltukas iš rikiuotės veda ne tik gyventojų automobilius. Ne vienas gyventojas šalčio poveikį pastebėjo ir savo išmaniesiems įrenginiams, kurie pabuvoję minusinėje temperatūroje greičiau išsikrauna ar ima sunkiau veikti.
       2024-01-30 19:04:43

Po bandymų RRT laboratorijoje iš rinkos pašalinti 21 tipo įrenginiai ir aparatai

Praėjusiais metais Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) nustatė mažiau gaminių tipų, kurie neatitiktų techninių reglamentų esminių reikalavimų. Po akredituotoje laboratorijoje atliktų bandymų iš prekybos buvo pašalinti 7 tipų radijo ryšio įrenginiai ir 14 tipų elektriniai bei elektroniniai aparatai.
       2024-01-30 18:59:24

Pristatytas pirmasis pasaulyje belaidis skaidrus OLED televizorius

„LG Electronics“ (LG) parodoje CES 2024 pristatė pirmąjį pasaulyje belaidį permatomą OLED televizorių. LG SIGNATURE OLED T yra tikras technologinis stebuklas, sujungiantis skaidrų 4K OLED ekraną ir LG belaidžio vaizdo ir garso perdavimo technologiją, todėl žiūrėjimo patirtis pasikeičia neatpažįstamai.
       2024-01-30 18:51:56

APVA kvietimas paramai saulės elektrinėms – vartotojai apgauti

Nors Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) kvietimo teikti paraiškas paramai saulės elektrinėms gauti Lietuvos gyventojai laukė dar nuo pernai, šiandien, sausio 30 dieną, paskelbta galimybė nuvylė.
       2024-01-29 15:35:03

Rado dar vieną būdą apgauti: nuskenavus „QR“ kodą bando pavogti duomenis

Vienos didžiausių JAV energetikos įmonių darbuotojai neseniai susidūrė su pavojinga kibernetine ataka. Sukčiai išsiuntė el. laiškus, kuriuose buvo prašoma nuskenuoti į greitojo atsako „QR“ kodą ir prisijungti prie savo „Microsoft“ paskyros.
       2024-01-24 16:09:50

„Hanner“ investuoja į futbolo stadiono statybas Vilniuje

Lietuvos futbolo bendruomenei šiais metais bus pristatytas naujas tarptautinius standartus atitinkantis stadionas. Jau gautas Vilniaus Lazdynų rajone iškilsiančio futbolo komplekso statybos leidimas, darbai bus pradėti vos nutirpus sniegui.
       2024-01-24 16:03:06

Kada matysime elektromobilių revoliuciją: stabdžius spaudžia ir elektros tinklai

Nors elektromobilių skaičius per ketverius pastaruosius metus šalyje išaugo beveik dešimt kartų, taip laukiamos jų revoliucijos vis dar nematome. Viena pagrindinių priežasčių yra neišplėtotas jų įkrovos stotelių tinklas ir įvairūs stabdžiai jį plėsti:
       2024-01-23 16:36:16

Vairavimo ypatumai žiemą: ką daryti, jei automobilis kelyje ima slysti

Pastarąjį mėnesį vairuotojai Lietuvoje, deja, negali išvengti važiavimo slidžia kelio danga. Ekspertai atkreipia dėmesį, kad dažniausiai eismo įvykiai fiksuojami transporto priemonei išslydus iš posūkio, o koją dažniausiai pakiša per didelis žmonių pasitikėjimas vairavimo įgūdžiais bei transporto priemonės techninėmis galimybėmis.
       2024-01-23 16:33:52

Darbdavys dėl jūsų kaltės patyrė žalą? Kokia atsakomybė gali grėsti

Sugadintas darbinis kompiuteris, įmonės konfidencialios informacijos pasisavinimas ar atskleidimas, autoavarija darbiniu automobiliu ar dėl palikto krauti elektroninio prietaiso darbdavio patalpose kilęs gaisras – visa tai galėtų būti laikoma darbuotojo padaryta žala įmonei.
       2024-01-23 16:28:57

„Avia Solutions Group“ perka Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“

„Avia Solutions Group“, didžiausia pasaulyje ACMI (orlaivių nuoma su įgula, technine priežiūra ir draudimu) paslaugas teikianti įmonių grupė, turinti 199 orlaivių parką, perka Australijos oro linijų bendrovę „Skytrans“.
       2024-01-23 10:49:00

Po 15 metų – didelis pokytis milijonams „Microsoft Office“ naudotojų

Jei darbui, mokslams ar laisvalaikiui naudojatės „Microsoft Office“ programomis – „Word“, „Teams“, „Outlook“ ar kitomis – jau galėjote pastebėti, kad jos nebeatrodo taip, kaip anksčiau.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.