Naujienos

Mūsų augintiniams tai nepatiks: MWC parodoje pristatyti net du šunys-robotai

2024-03-05 17:28:21

Dirbtiniam intelektui (DI) kasdien kėsinantis į mūsų darbo vietą, ją „prarasti“ iškilo grėsmė ir mūsų šuniui. Neseniai pasibaigusioje „Mobile World Congress“ (MWC) parodoje net dvi kompanijos pristatė augintinius robotus, kurie ne tik atlieka triukus, bet ir leidžiasi paglostomi.

Anot „Telia“ ekspertų, ši įrenginių kategorija turi didelį potencialą, tačiau vadinti juos keturkojų pakaitalais dar kol kas yra pernelyg optimistiška.

„Paskui mus lakstantys metaliniai keturkojai robotai ne vienam skamba kaip scena iš „Terminatoriaus“ filmo, bet „Xiaomi CyberDog 2“ ir „Tecno Dynamic 1“ šią „fantastiką“ atneša į šiandienos realybę. DI paremti šunys nesunkiai rieda riedlente, vykdo mūsų komandas ir padeda valdyti namų įrenginius, bet savo esybe kol kas labiau primena prietaisus, nei tikrus gyvūnus. Pagrindiniu jų pranašumu prieš įprastus augintinius galima įvardinti praktiškumą, kuris šiems robotams leis atsidurti ten, kur šuniui gyventi paprasčiausiai nėra sąlygų“, – teigia parodoje dalyvavęs „Telia“ radijo tinklo vadovas Ramūnas Mikalauskas.

Kompiuteriai ant keturių kojų

Kad šuo nėra taip paprastai atkartojamas, įrodo jau abiejų robotų išvaizda. „Xiaomi CyberDog 2“ savo dydžiu ir matmenimis primena dobermanų veislės atstovus, o „Tecno Dynamic 1“ – siekia panašumo su vokiečių aviganiu. Nepaisant to, tiek vieną, tiek kitą gaminį dėl aštrių linijų ir kieto korpuso liežuvis labiau linksta vadinti kompiuteriu ant keturių kojų.

„Didžiausiu iššūkiu kuriant šį inovatyvų produktą „Xiaomi“ vadovas įvardino kibernetinio šuns mobilumą užtikrinančias pavaras, įtaisytas kojų sąnarių vietoje. „CyberGear“ pavadintas sprendimas leidžia „CyberDog 2“ sparčiai bėgioti ir net atsiplėšti nuo žemės. Tuo metu, kad jis neatsitrenktų į kliūtis ir gebėtų orientuotis erdvėje, užtikrina net 19 jutiklių sistema, kuri apima penkias kameras, keturis ToF sensorius, gylio jutiklius ir lazerinį radarą. Greta viso to, šuo geba „girdėti“ ir reaguoti į lietimą, kas atveria papildomas sąveikavimo su šeimininku galimybes“, – vardina R. Mikalauskas.

Be panašios įrangos „Tecno Dynamic 1“ gali pasigirti prieiga prie „Bluetooth“ ir Wi-Fi, judėjimą tamsoje pagerinančiais prožektoriais bei keičiama baterija, kuri robotinio šuns „gyvybę“ palaiko iki 90 minučių. Abiejų kibernetinių augintinių smegenis atstoja galingi DI lustai, gebantys ne tik realiu laiku valdyti keturkojo judėjimą, bet ir apdoroti šeimininko tariamus žodžius.

Akivaizdu, jog už visas šias sudėtingas technologijas būsimiesiems šių augintinių šeimininkams teks nemenkai paploninti piniginę. Produktą pristatęs „Xiaomi“ vadovas pripažino, jog „CyberDog 2“ kol kas smarkiai nukryps nuo bendrovės žemų kainų politikos ir būsimiesiems pirkėjams atsieis kiek daugiau, nei 2000 eurų. „Dynamic 1“ kūrėjai savo šedevro kainos kol kas neatskleidė, bet turint omenyje brangius komponentus, ji neturėtų būti smarkiai mažesnė už konkurentų.

Sudėtingiausi triukai – ne riba

Net jei naujieji robotizuoti keturkojai savo išvaizda nusileidžia tikriesiems, jie visa tai su kaupu kompensuoja savo galimybių fronte. „Dynamic 1“ parodos dalyvius stebino savo šuoliais į orą, greitu atsistojimu nuo žemės ir beveik 15 km/h išvystančiu sprintu, o CyberDog 2“ demonstravo cirko pasirodymui prilygstančius triukus.

„Xiaomi“ šuo geba kuo puikiausiai važinėti riedlente, atlikti eilę salto iš eilės ar net išlaikyti pusiausvyrą paspyrus koja. Vis dėlto greta šių akrobatinių gebėjimų bendrovė akcentavo ir daug kasdieniškesnius įgūdžius. Pavyzdžiui, „CyberDog 2“ moka sekti paskui savo savininką ir nepamesti jo net ir didžiausioje žmonių minioje, pasisveikinti bei atsisėsti, gavęs komandą bei vėliau išmokti naujų triukų“, – atskleidžia „Telia“ atstovas.

Kinijos milžinė taip pat akcentavo ir „CyberDog 2“ asmenybę. Kaip tikras šuo, jis kartais gali atsisakyti vykdyti mūsų nurodymus, savo kūno kalba išreikšti pasitenkinimą, kai yra glostomas, bei svetainėje išjungti išmanųjį šviestuvą, mums užmigus ant sofos. Remiantis kompanijos pateiktu reklaminiu vaizdo įrašu, šis robotas turėtų būti mėgstamas ir tarp tikrų keturkojų – „CyberDog 2“ moka su jais žaisti bei net įpilti ėdalo, pasinaudodamas išmaniąja šertuve.

Labiau alternatyva, nei augintinio pakaitalas

Pasak R. Mikalausko, bent jau artimiausiu metu mūsų augintiniai savo guoliuose gali miegoti ramiai – keturkojai robotai iš jų namų neatims. Abi skaitmeninius šunis pristačiusios bendrovės sutinka, kad jie yra labiau dabartinių technologijų galimybių demonstracija ir kūrybinė platforma, nei masinės gamybos produktas. „Xiaomi“ net ir savo reklaminėje medžiagoje netiesiogiai pripažino, jog tai yra labiau dar vienas išmanus įrenginys mūsų buičiai, nei keturkojo pakaitalas.

Tiek „Xiaomi“, tiek „Tecno“ akcentuoja savo robotų praktiškumą. Jie nemeta kailio ir tinka alergiškiems žmonėms, robotas neapsunkina būsto nuomos paieškų bei leidžia išvengti kasdienio vedžiojimo lauke, jų nereikia reguliariai šerti ir ieškoti, kam palikti saugoti, vykstant į ilgesnę kelionę. Tokios savybės iš tiesų gali būti patrauklios turint omenyje augantį visuomenės mobilumą ir didėjantį gyvenimo ritmą.

„Tačiau daugelis keturkojų savininkų savo augintinius laiko ne dėl triukų ar papildomo užsiėmimo. Šunų augintojai vertina jų besąlygišką prisirišimą, žavisi jų netobulumu ir prisiima atsakomybę už jų gerovę. Šiuos aspektus labai sunku pakeisti geležinėmis pavaromis ar įspūdingais triukais, todėl žvelgiant bent jau iš šiandienos perspektyvos, robotus šunis geriausiu atveju galime laikyti keturkojo alternatyva, neturint jo turėjimui būtinų sąlygų“, – samprotauja „Telia“ radijo tinklo vadovas.

Juo labiau, jog DI ateityje galės kurti ne tik skaitmeninių augintinių asmenybę, bet ir padėti geriau suprasti tikruosius. Prieš kelis mėnesius paskelbtame „The Science Direct“ straipsnyje mokslininkai teigę identifikavę net 276 skirtingas kačių snukio išraiškas ir jų skirtumą bendraujant su kitomis katėmis bei žmonėmis. Pagal šią informaciją apmokius DI algoritmus, jie turėtų leisti iššifruoti, ką mūsų augintiniai kalba apie mus, ir į jų kalbą išversti mūsų sakomus žodžius. Įdomiausia, kad tam galimai net neprireiks naujų ar itin sudėtingų DI kalbos modelių – dalis su gyvūnų kalbos vertimu eksperimentuojančių tyrėjų naudoja modifikuotas „ChatGPT“ versijas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Daugiau naujų naujienų
       2024-04-27 13:02:51

Kaip kepsninėje ruošti šonkauliukus, kad mėsa tiesiog kristų nuo kaulų

Kepsninių entuziastų dievinamus šonkauliukus namuose galima paruošti ne ką prastesnius nei restorane, ir tą padaryti gerokai pigiau. Sultingi šonkauliai, iškepti su kvapniu marinatu, gali būti tokie skanūs, kad pirštus laižysitės iki pat alkūnių, o mėsa pati kone kris nuo kaulų.
       2024-04-27 12:44:37

Gydytojas kardiologas: kaip sportuoti saugiai

Daugiau nei prieš tūkstantį metų persų kilmės gydytojas ir filosofas Avicena sakė: „Judėjimas gali pakeisti daugelį vaistų, bet jokie vaistai negali pakeisti judėjimo“. Šiandien fizinio aktyvumo nauda sveikatai įrodyta moksliniais tyrimais.
       2024-04-27 12:28:59

Startuoja „Moterų ralis“: Lietuvos keliais dalyvės įveiks beveik 400 kilometrų

Vilniaus Gedimino prospekte šiandien nuo 9 val. ryto vyksta „Moterų ralio“ ekipažų startas. Kas minutę startuoja po ekipažą. Lietuvos „moterų Dakaru“ tituluojamame renginyje šiemet užsiregistravo bemaž 200 ekipažų. Jų startas truks iki vidurdienio.
       2024-04-27 10:35:33

Vis dar nepavyksta gardžiai ant grilio iškepti žuvies? Patarimai kaip tik jums

Pavasarį vis dažniau mėgaujamės lauke gaminamų patiekalų skoniais, o pasirinkti yra iš ko: nuo marinuotos pigesnės paukštienos, šviežių mėsos dešrelių ar kepsnių iki skirtingų daržovių, sūrių ar net vaisių.
       2024-04-26 17:27:41

Stabdo senėjimą ir uždegimus – šie vaisiai privalo atsidurti ant jūsų grilio

Žinomas angliškas posakis „Vienas obuolys per dieną sveiką padaro kiekvieną“ tikrai tinka ir persikams. Vienas persikas per dieną ne tik suteiks daug naudų įvairioms organizmo sistemoms, bet ir pagerins odos būklę.
       2024-04-26 12:51:17

Farmacinės rūpybos paslauga leis rečiau lankytis pas gydytoją dėl recepto

Nuo kitų metų pradžios gydytojai galės išrašyti vaistus ilgiau nei pusmečiui, t. y. 6–12 mėnesių laikotarpiui. Tačiau siekiant užtikrinti tinkamą ir racionalų vaistų vartojimą ilguoju laikotarpiu, po 6 mėnesių vaistai pagal galiojantį receptą galės būti išduodami po farmacinės rūpybos paslaugos, kurią suteiks vaistininkas.
       2024-04-25 19:58:59

Kaip būti arčiau gamtos, jei neturite nuosavo kiemo?

Tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidžia, kad kas penktam Lietuvos gyventojui vienas iš svarbiausių idealių namų aspektų yra ryšys su gamta. Deja, daugelis žmonių neturi nuosavos lauko erdvės. Todėl interjero dizainerė dalinasi praktiškais patarimais, kaip pajusti ryšį su gamta, būnant namuose.
       2024-04-25 18:07:11

„Samsung“ „AI TV“ dirbtinis intelektas geresniam vaizdui ir garsui

Technologijų bendrovė „Samsung“ renginyje „Unbox & Discover 2024“ pristatė naują televizorių liniją. Naujieji „Neo QLED 8K“, „4K“ ir „OLED“ modeliai pasižymi „Samsung AI TV“ dirbtinio intelekto (DI) funkcijomis, tarp kurių – dar našesnis vaizdo kokybės gerinimas, triukšmo slopinimas bei išmanus energijos taupymas.
       2024-04-24 13:18:23

Kaip vos už kelis eurus pasigaminti gardų patiekalą pietums ar vakarienei

Paprasta paruošti, sotu ir pigu – sakote, taip nebūna? Pritrūkusiems idėjų gardžiai ir nebrangiai vakarienei, prekybos tinklo „Maxima“ kulinarijos meistrai turi pasiūlymą – iškepkite orkaitėje sultingas vištienos šlauneles su daržovių garnyru.
       2024-04-24 13:08:54

Susidūrėte su gyvūnu kelyje: ar būtina kviesti policiją?

Įsibėgėjant pavasariui, keliuose auga susidūrimų su laukiniais gyvūnais skaičius. Tą lemia balandžio mėnesį prasidedanti gyvūnų migracija, kurios metu žvėrys dažniau pasirodo keliuose, bei ne visuomet atsargus vairuotojų elgesys.
       2024-04-24 13:05:06

Gyventojai dažniau skundžiasi dėl keliamo triukšmo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, Tarptautinę triukšmo suvokimo dieną, kasmet minimą balandžio paskutinį trečiadienį, atkreipia dėmesį į triukšmo žalą sveikatai ir primena, kur kreiptis, kai ramybės neduoda netoliese esantys triukšmą skleidžiantys objektai.
       2024-04-24 12:55:04

Priešpienis: svarbus raktas į vaikų sveikatą

Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių antikūnų, kurie padeda kūdikiams apsisaugoti nuo įvairių ligų, skatina jų imunitetą ir ruošia juos kovoti su virusais ir bakterijomis.
       2024-04-24 12:50:56

Ženšenis: natūralus kelias į gerą seksualinį gyvenimą

Nevaisingumas yra didėjanti problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija teigia, kad apie 17,5% suaugusiųjų planetos žmonių – tai beveik 1 iš 6 žmonių – patiria šią bėdą. Be to, maždaug 40% atvejų problema kyla dėl vyrų fiziologijos.
       2024-04-24 10:11:24

Ketinate imti paskolą namo statybai? Štai ką svarbu žinoti

Mintis nuosavame sklype pasistatyti savus namus – itin patraukli, tačiau neturint pakankamai santaupų tą padaryti ne visada paprasta. Kokius kriterijus turi atitikti būsimasis tokios paskolos gavėjas ir kokios yra ne visiems žinomos šio kredito subtilybės.
       2024-04-24 09:59:54

Internetiniai sukčiai aktyviausi tada, kai esame labiausiai pažeidžiami

Bene efektyviausias internetinių sukčių ginklas – netikėtumas. Dažniausiai sukčių siųstos žinutės ragina nedelsiant imtis veiksmų dėl užblokuotos banko sąskaitos, neteisingai nurodyto siuntos gavėjo adreso ar gautos baudos.
       2024-04-24 09:34:31

Šių uogų priešuždegiminės savybės dažnai pamirštamos: ką gausite suvalgę saują

Dar pirmųjų civilizacijų laikais valgytos vynuogės, pastaraisiais dešimtmečiais tapo vienos mėgstamiausių lietuvių uogų. Jos dažnai papuošia šventinį stalą, o savo saldumu papildo kasdienę mitybą.
       2024-04-24 09:22:04

Sugadintas kaimynų turtas: kada teks mokėti iš savos kišenės

Lietuvos žmonės nėra linkę artimai bičiuliautis su kaimynais – tyrimai rodo, kad 6 iš 10 apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Santykius su jais, deja, dar labiau kartina nelaimės, kurių metu sugadinamas kaimynų būstas ir jame esantis turtas.
       2024-04-23 15:06:05

Europos Parlamentas užtikrino geresnes vartotojų teises į remontą

Siekiant sumažinti atliekų kiekį, naujosiomis taisyklėmis vartotojams suteikiamos didesnės teisės į prekių remontą bei didinamas šio sektoriaus prieinamumas ir patrauklumas.
       2024-04-23 13:15:52

Palydovinis ryšys ir naujas įkrovimo būdas: „Android 15“ atnaujinimas

Šių metų duomenimis, „Android“ išlieka populiariausia operacine sistema pasaulyje, todėl jos atnaujinimų laukia milijonai vartotojų. Iki oficialaus „Android 15“ išleidimo liko beveik pusė metų.
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.