Naujienos

Mūsų augintiniams tai nepatiks: MWC parodoje pristatyti net du šunys-robotai

2024-03-05 17:28:21

Dirbtiniam intelektui (DI) kasdien kėsinantis į mūsų darbo vietą, ją „prarasti“ iškilo grėsmė ir mūsų šuniui. Neseniai pasibaigusioje „Mobile World Congress“ (MWC) parodoje net dvi kompanijos pristatė augintinius robotus, kurie ne tik atlieka triukus, bet ir leidžiasi paglostomi.

Anot „Telia“ ekspertų, ši įrenginių kategorija turi didelį potencialą, tačiau vadinti juos keturkojų pakaitalais dar kol kas yra pernelyg optimistiška.

„Paskui mus lakstantys metaliniai keturkojai robotai ne vienam skamba kaip scena iš „Terminatoriaus“ filmo, bet „Xiaomi CyberDog 2“ ir „Tecno Dynamic 1“ šią „fantastiką“ atneša į šiandienos realybę. DI paremti šunys nesunkiai rieda riedlente, vykdo mūsų komandas ir padeda valdyti namų įrenginius, bet savo esybe kol kas labiau primena prietaisus, nei tikrus gyvūnus. Pagrindiniu jų pranašumu prieš įprastus augintinius galima įvardinti praktiškumą, kuris šiems robotams leis atsidurti ten, kur šuniui gyventi paprasčiausiai nėra sąlygų“, – teigia parodoje dalyvavęs „Telia“ radijo tinklo vadovas Ramūnas Mikalauskas.

Kompiuteriai ant keturių kojų

Kad šuo nėra taip paprastai atkartojamas, įrodo jau abiejų robotų išvaizda. „Xiaomi CyberDog 2“ savo dydžiu ir matmenimis primena dobermanų veislės atstovus, o „Tecno Dynamic 1“ – siekia panašumo su vokiečių aviganiu. Nepaisant to, tiek vieną, tiek kitą gaminį dėl aštrių linijų ir kieto korpuso liežuvis labiau linksta vadinti kompiuteriu ant keturių kojų.

„Didžiausiu iššūkiu kuriant šį inovatyvų produktą „Xiaomi“ vadovas įvardino kibernetinio šuns mobilumą užtikrinančias pavaras, įtaisytas kojų sąnarių vietoje. „CyberGear“ pavadintas sprendimas leidžia „CyberDog 2“ sparčiai bėgioti ir net atsiplėšti nuo žemės. Tuo metu, kad jis neatsitrenktų į kliūtis ir gebėtų orientuotis erdvėje, užtikrina net 19 jutiklių sistema, kuri apima penkias kameras, keturis ToF sensorius, gylio jutiklius ir lazerinį radarą. Greta viso to, šuo geba „girdėti“ ir reaguoti į lietimą, kas atveria papildomas sąveikavimo su šeimininku galimybes“, – vardina R. Mikalauskas.

Be panašios įrangos „Tecno Dynamic 1“ gali pasigirti prieiga prie „Bluetooth“ ir Wi-Fi, judėjimą tamsoje pagerinančiais prožektoriais bei keičiama baterija, kuri robotinio šuns „gyvybę“ palaiko iki 90 minučių. Abiejų kibernetinių augintinių smegenis atstoja galingi DI lustai, gebantys ne tik realiu laiku valdyti keturkojo judėjimą, bet ir apdoroti šeimininko tariamus žodžius.

Akivaizdu, jog už visas šias sudėtingas technologijas būsimiesiems šių augintinių šeimininkams teks nemenkai paploninti piniginę. Produktą pristatęs „Xiaomi“ vadovas pripažino, jog „CyberDog 2“ kol kas smarkiai nukryps nuo bendrovės žemų kainų politikos ir būsimiesiems pirkėjams atsieis kiek daugiau, nei 2000 eurų. „Dynamic 1“ kūrėjai savo šedevro kainos kol kas neatskleidė, bet turint omenyje brangius komponentus, ji neturėtų būti smarkiai mažesnė už konkurentų.

Sudėtingiausi triukai – ne riba

Net jei naujieji robotizuoti keturkojai savo išvaizda nusileidžia tikriesiems, jie visa tai su kaupu kompensuoja savo galimybių fronte. „Dynamic 1“ parodos dalyvius stebino savo šuoliais į orą, greitu atsistojimu nuo žemės ir beveik 15 km/h išvystančiu sprintu, o CyberDog 2“ demonstravo cirko pasirodymui prilygstančius triukus.

„Xiaomi“ šuo geba kuo puikiausiai važinėti riedlente, atlikti eilę salto iš eilės ar net išlaikyti pusiausvyrą paspyrus koja. Vis dėlto greta šių akrobatinių gebėjimų bendrovė akcentavo ir daug kasdieniškesnius įgūdžius. Pavyzdžiui, „CyberDog 2“ moka sekti paskui savo savininką ir nepamesti jo net ir didžiausioje žmonių minioje, pasisveikinti bei atsisėsti, gavęs komandą bei vėliau išmokti naujų triukų“, – atskleidžia „Telia“ atstovas.

Kinijos milžinė taip pat akcentavo ir „CyberDog 2“ asmenybę. Kaip tikras šuo, jis kartais gali atsisakyti vykdyti mūsų nurodymus, savo kūno kalba išreikšti pasitenkinimą, kai yra glostomas, bei svetainėje išjungti išmanųjį šviestuvą, mums užmigus ant sofos. Remiantis kompanijos pateiktu reklaminiu vaizdo įrašu, šis robotas turėtų būti mėgstamas ir tarp tikrų keturkojų – „CyberDog 2“ moka su jais žaisti bei net įpilti ėdalo, pasinaudodamas išmaniąja šertuve.

Labiau alternatyva, nei augintinio pakaitalas

Pasak R. Mikalausko, bent jau artimiausiu metu mūsų augintiniai savo guoliuose gali miegoti ramiai – keturkojai robotai iš jų namų neatims. Abi skaitmeninius šunis pristačiusios bendrovės sutinka, kad jie yra labiau dabartinių technologijų galimybių demonstracija ir kūrybinė platforma, nei masinės gamybos produktas. „Xiaomi“ net ir savo reklaminėje medžiagoje netiesiogiai pripažino, jog tai yra labiau dar vienas išmanus įrenginys mūsų buičiai, nei keturkojo pakaitalas.

Tiek „Xiaomi“, tiek „Tecno“ akcentuoja savo robotų praktiškumą. Jie nemeta kailio ir tinka alergiškiems žmonėms, robotas neapsunkina būsto nuomos paieškų bei leidžia išvengti kasdienio vedžiojimo lauke, jų nereikia reguliariai šerti ir ieškoti, kam palikti saugoti, vykstant į ilgesnę kelionę. Tokios savybės iš tiesų gali būti patrauklios turint omenyje augantį visuomenės mobilumą ir didėjantį gyvenimo ritmą.

„Tačiau daugelis keturkojų savininkų savo augintinius laiko ne dėl triukų ar papildomo užsiėmimo. Šunų augintojai vertina jų besąlygišką prisirišimą, žavisi jų netobulumu ir prisiima atsakomybę už jų gerovę. Šiuos aspektus labai sunku pakeisti geležinėmis pavaromis ar įspūdingais triukais, todėl žvelgiant bent jau iš šiandienos perspektyvos, robotus šunis geriausiu atveju galime laikyti keturkojo alternatyva, neturint jo turėjimui būtinų sąlygų“, – samprotauja „Telia“ radijo tinklo vadovas.

Juo labiau, jog DI ateityje galės kurti ne tik skaitmeninių augintinių asmenybę, bet ir padėti geriau suprasti tikruosius. Prieš kelis mėnesius paskelbtame „The Science Direct“ straipsnyje mokslininkai teigę identifikavę net 276 skirtingas kačių snukio išraiškas ir jų skirtumą bendraujant su kitomis katėmis bei žmonėmis. Pagal šią informaciją apmokius DI algoritmus, jie turėtų leisti iššifruoti, ką mūsų augintiniai kalba apie mus, ir į jų kalbą išversti mūsų sakomus žodžius. Įdomiausia, kad tam galimai net neprireiks naujų ar itin sudėtingų DI kalbos modelių – dalis su gyvūnų kalbos vertimu eksperimentuojančių tyrėjų naudoja modifikuotas „ChatGPT“ versijas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-04-22 17:08:51

Lietuvoje didmeninė elektros kaina per savaitę augo beveik 3 kartus

Praėjusią savaitę didmeninė elektros kaina Lietuvoje kilo 2,9 karto ir vidutiniškai siekė 78,65 Eur/MWh. Tiek pat elektra kainavo ir kitose Baltijos šalyse – Latvijoje, kaip ir Lietuvoje, ji augo 2,9 karto, Estijoje – 2,8 karto.
       2024-04-22 17:04:57

Vos iš kelių pigių ingredientų – purus biskvitinis pyragas per pusvalandį

Yra receptų, kurių neįmanoma sugadinti, ir šis paprastutis biskvitinis pyragas – vienas iš jų. Jei nesijaučiate drąsiai kepinių fronte, būtinai pabandykite, o patyrę konditeriai įvertins, kaip greitai ant stalo atsiras uogomis kvepiantis šviežias kepinys, jei netikėtai užsuko svečiai, o saldumynų lentynėlė – kaip tyčia tuščia.
       2024-04-22 16:36:43

Mažieji pagalbininkai noriau kibs į darbus darže ar sode: 5 patarimai

Vaikams instinktyviai patinka būti arčiau gamtos, jie mėgsta žaisti lauke. Tačiau pramogos gali virsti ir naudingais užsiėmimais. Veikla sode ar darže yra naudingas įrankis siekiant atitraukti vaikus nuo ekranų ir mokyti atsakomybės, taip pat ir padės ugdyti vaiko norą valgyti daugiau vaisių bei daržovių.
       2024-04-22 16:28:39

Įspėja verslus, kaip neapsigauti: ką žada vietoj ISO sertifikato?

„Nemokamas sūris tik pelėkautuose“ – posakis, aktualus ne tik taupantiems vartotojams, bet ir augti (tačiau – tik už kiek įmanoma palankesnį biudžetą) siekiantiems verslams. Vienu dažniausių žingsnių verslo procesų optimizavime tampa ISO vadybos sistemos diegimas.
       2024-04-22 16:22:46

Išmanioji buitinė technika: kaip ji gali padėti sumažinti elektros sąskaitą?

Elektros sąskaita sudaro bene didžiausią kiekvieno namų ūkio komunalinių išlaidų dalį. Nors žinome pagrindines elektros taupymo taisykles, pavyzdžiui, išjungti tai, kas nenaudojama, tačiau esminio elektros suvartojimo pokyčio tai nepaskatina.
       2024-04-22 11:32:19

Automobilio priežiūra pavasarį: kam būtina skirti didžiausią dėmesį

Pavasarį žmonės dažniau nei šaltuoju sezonu sėda prie automobilio vairo. Kad transporto priemonė negestų, svarbu laiku atlikti techninės priežiūros darbus ir pašalinti po žiemos atsiradusius gedimus.
       2024-04-22 11:00:35

Tommy Hilfiger batų kokybė - kokia ji?

Tommy Hilfiger – tai vardas, kuris daugeliui asocijuojasi su amerikietišku stiliumi ir nepriekaištinga kokybe. Šis prekės ženklas jau daugelį metų žinomas dėl savo ryškios spalvų paletės, klasikinio dizaino ir aukštos klasės medžiagų, kurios naudojamos kurti viską - nuo drabužių iki aksesuarų.
       2024-04-22 10:45:36

Kokybiško šampūno pasirinkimas

Plaukų priežiūra apima daugybę skirtingų procedūrų ir produktų. Nors ne visi naudoja kaukes, purškiklius, aliejukus ir serumus, tačiau tikrai visi reguliariai naudoja šampūnus. Tai būtiniausia plaukų priežiūros priemonė - todėl ypač svarbu jį rinktis pagal plaukų ir galvos odos tipą.
       2024-04-22 10:19:43

Vitaminai maitinančioms - pirkti kompleksą ar atskirai?

Žindymo metu viskas, ko reikia augančiam organizmui, gaunama su motinos pienu. Taigi, jei mamos organizme yra ryškus maistinių medžiagų trūkumas, vaikas taip pat kenčia nuo jų trūkumo.
       2024-04-22 09:51:47

Interjero dizainas: Kaip įsirengti svetainę?

Svetainė – tai nėra tiesiog paprastas kambarys. Tai erdvė, kurioje susilieja kasdieniai mūsų gyvenimai, kur susitinkame su šeimos nariais ir svečiais, kur atsipalaiduojame po įtemptos darbo dienos arba švenčiame svarbias progas.
       2024-04-20 20:38:34

Pakruojo dvaro gėlininkai: tulpės gali išgelbėti gyvybę

Likus vos kelioms dienoms iki didžiausio regione tulpių ir pavasario gėlių festivalio Pakruojo dvare, kurio metu erdvioje išskleidžia keli milijonai žiedų, dvaro gėlininkai pasidalino mažai žinoma istorija, kad tulpės pasaulyje buvo naudojamos ne vien grožiui.
       2024-04-20 10:41:23

Vyndarystės tradicijos Lietuvoje – ar jos egzistuoja ar mes aludarių kraštas

Jeigu internetinėje enciklopedijoje „Vikipedija“ užsuktumėte į kategoriją „lietuviški gėrimai“, paieškoje atrastumėte tik vieną subkategoriją – „Lietuvos alus“. Tikriausiai, nuostabos tai nekelia, juk mes – aludarių kraštas.
       2024-04-19 19:12:53

Kas dešimtas skambutis Lietuvoje – sukčių iš padirbto numerio

„Telia“ per pirmuosius tris šių metų mėnesius užkirto kelią 2,6 mln. atakų, nutaikytų į Lietuvos mobiliojo ryšio abonentus. Apsaugoti vartotojus bendrovei padėjo dar pernai aktyvuota automatinė padirbtų mobiliųjų numerių (angl. „spoofing“) filtravimo sistema.
       2024-04-19 19:00:45

Morkos – ne vienintelės akių pagalbininkės: dar viena daržovė nuo akių ligų

Kai oras šiltyn – ir mūsų patiekalai lengvyn. Tad gamindami pigesnius maltinukus iš cukinijų ir avinžirnių, ilgai neužgaišite, o rezultatu džiaugsis visi valgytojai.
       2024-04-19 12:27:56

Kodėl Azijoje šviežius agurkus ne pjausto, o traiško – tokių salotų nevalgėte

Šviežių lietuviškų, šiltnamiuose užaugintų agurkų sezonas įsibėgėja, tad geros jų kainos vilioja vis dažniau gamintis salotas. Gaivios, traškios salotos tinka prie įvairių patiekalų, tačiau paruoštos kiek įdomiau gali tapti ir pagrindine stalo žvaigžde ar sveikais priešpiečiais.
       2024-04-19 12:19:30

Ekspertai: norite statyti moderniai? Atsigręžkite į natūralumą ir tradicijas

Mes tikimės, kad statybų technologijos nuolat tobulės ir taps futuristiškesnės, tačiau klimato kaita verčia suabejoti, ar aklas progresas yra geriausias pasirinkimas.
       2024-04-18 22:33:13

Kokybiška vištiena vertinama visame pasaulyje, kokia jos perspektyva Lietuvoje?

Šiuolaikinė visuomenė vis labiau rūpinasi savo sveikata, geresne savijauta vartodama maistingesnę, natūralesnę ir sveikatai palankesnę produkciją. Vištiena – ne išimtis, o pagaminta iš be antibiotikų užaugintų paukščių yra būtent ta mėsa, kuri vis dažniau aptinkama kiekvieno pirkėjo krepšelyje.
       2024-04-18 20:56:05

Reikalavimo važinėti vasarinėmis padangomis nėra – kodėl būtina tai daryti?

Kaip ir kasmet, nuo balandžio 1 d. automobiliai šalies keliuose gali būti eksploatuojami su vasarinėmis padangomis. Visgi dažnam vairuotojui kyla klausimas, kodėl apskritai verta tai daryti, nes žieminių padangų, jei jos nėra dygliuotos, naudojimas vasaros metu neuždraustas.
       2024-04-18 14:29:51

Erkės perduoda daugiau nei 20 ligų, o Laimo liga gali sukelti 70 simptomų

Atėjus šiltajam sezonui, daugelis pirmiausia skubės į gamtą. Visgi svarbu prisiminti, kad erkių aktyvumas didėja termometro stulpeliams esant dar ne taip aukštai – infekcines ligas pernešantys voragyviai miškuose ir parkuose mūsų tyko jau nuo septynių laipsnių šilumos ir savo pamainą baigia tik vėlyvą rudenį.
       2024-04-18 12:50:03

Esu mažos, iki 3 ha miško valdos savininkas. Ką turėčiau žinoti?

Lietuvoje yra apie 319 tūkst. privačių žemės sklypų, kuriuose yra miško. Vidutinis sklypo dydis – apie 2,7 hektaro. Dažnai šių sklypų savininkai yra žmonės, nesusiję su miškininkyste, turintys kitų sričių išsilavinimą, gyvenantys ir dirbantys miestuose.
       2024-04-17 15:34:10

Automobilio vairuotojo atsakomybė: kada keleivis privalo būti išlaipintas

Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto priemonėje įrengtos oro pagalvės taip pat reiškia saugumą nelaimės atveju, tačiau saugos diržo segėjimas yra kiekvieno automobilio vairuotojo bei keleivio asmeninis pasirinkimas, kuris, deja, ne visada būna teisingas.
       2024-04-17 15:31:22

Vasarai, kai atsivalgysite šaltibarščių: atgaivins agurkų šaltsriubė

Šylant orams, į mūsų virtuves vis dažniau atkeliauja agurkai: juos pjaustome į salotas, dedame į šaltibarščius, gardiname jais geriamąjį vandenį. Kai nesinori karštų ir sočių pietų, puikiai atgaivins bulgariška „Tarator“ sriuba.
       2024-04-17 15:17:21

Schema, kai tampate nusikaltėlių bendrininku: kaip atpažinti ir apsisaugoti

Viena iš pastaruoju metu populiariausių finansinio sukčiavimo schemų – netikri darbo skelbimai. Jie aukoms gali kelti ypač didelį pavojų, nes jos, pačios to nesuprasdamos, gali tapti nusikaltėlių bendrininkėmis.
       2024-04-17 15:11:49

RRT: skaitmeninių sukčių metodams tobulėjant, esamų priemonių nebepakanka

Praėjus beveik metams nuo pirmųjų Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) sprendimų, skirtų skaitmeniniams sukčiams pažaboti, buvo apžvelgti jų rezultatai – pristatyta statistika, kurią renka tiek operatoriai, pašto paslaugų teikėjai, tiek susijusios institucijos.
       2024-04-17 15:08:56

Įminė mįslę, kaip nesutikti su vadovu ar aukštesnio statuso žmogumi?

Daugeliui mūsų labai sunku nesutikti su vadove arba bet kuo kitu, kas yra aukštesnėje galios pozicijoje. Tai gali būti ir darbinė, ir asmeninė aplinka – statusu viršesnis žmogus ar vyresnis šeimos narys, mama, tėtis ar kitas autoritetas.
       2024-04-17 15:02:57

Kaip saugiai transportuoti televizorių, skalbimo mašiną ar šaldytuvą

Persikraustymas į naujus namus paprastai būna džiaugsmingas nuotykis, tačiau kartu su juo tenka ir nelengva užduotis saugiai pervežti didelius prietaisus, pavyzdžiui, televizorius, šaldytuvus ir skalbykles.
       2024-04-17 14:56:33

5 svarbiausi dokumentai, norintiems parduoti automobilį greičiau ir brangiau

Parduodant automobilį svarbu turėti visus su jo eksploatavimu susijusius dokumentus. Tai sumažins abejones dėl pardavėjo sąžiningumo bei transporto priemonės būklės.
       2024-04-16 22:02:22

Lietuvos radijo ir televizijos komisija patyrė kibernetinę ataką

Š. m. balandžio 16 d. nuo 9 val. iki 12 val. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (toliau – LRTK) interneto svetainė patyrė kibernetinę ataką, tačiau dėl greitos LRTK reakcijos ir pritaikytų techninių priemonių, jokia žala nepadaryta.
       2024-04-16 16:45:30

Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai: galite būti nepasiekiami

Be išmaniojo telefono – nė žingsnio namuose, tad tokio paties komforto norisi ir keliaujant. Likti be ryšio svetimoje šalyje – ne išeitis, tad Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas, primena, ką reikėtų pasitikrinti ir kokius žingsnius būtina atlikti dar prieš kelionę.
       2024-04-16 13:41:30

7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: pasitikrinkite, kuris esate jūs

Siekiant finansinės gerovės ir stabilumo, dažnai pamirštamas aspektas yra mūsų finansinis asmenybės tipas. Tai – pasikartojantis elgesys su pinigais ir požiūris į juos.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.