Naujienos

DI keliasi į ausines: padės susikalbėti restorane ir parinks muziką

2024-06-07 14:52:07

Įsivaizduokite ausines, kurios žino jūsų mėgstamiausius atlikėjus, su jumis gali pasikalbėti keliomis kalbomis ir net pritildyti muziką, kai kažkas pašaukia jūsų vardą. Pasirodo, dėl dirbtinio intelekto pažangos (DI) visas šis scenarijus nėra tokia jau didelė utopija.

„Telia“ ekspertai teigia, kad minėtas galias turintys audio produktai jau kurį laiką testuojami slapčiausiose „Apple“, „Meta“ ir „Google“ laboratorijose, o parduotuvių lentynose juos galimai išvysime dar šį rudenį.

„Šiandien ne vienas žmogus plačiai atvertų piniginę, radęs ausines, kurios gali visiškai užtildyti kūdikio verksmą lėktuve ar gretimame bute garsiai grojančią muziką. Tačiau tai tebus tik viena iš galimybių, kurias pasiūlys naujoji DI ausinių karta. Iš telefono ar kompiuterio aksesuaro jos virs savarankiškais įrenginiais, gebančiais suprasti balsu duodamas komandas bei girdimus garsus idealiai pritaikyti prie mūsų pageidavimų. Be to, greta valdomos klausos, pažangiosios ausinės galės sparčiai atsakyti į mūsų klausimus ir atlikti kai kuriuos kitus darbus, kuriems įprastai reikėdavo išmaniojo telefono“, – pasakoja „Telia“ išmaniųjų įrenginių ekspertas Marijonas Baltušis.

Taps ant ausų dėvimais kompiuteriais

Šiemet, pirmąkart po daugybės metų, rinkoje išvydome įrenginius, pateikusius rimtą pretenziją pakeisti išmanųjį telefoną. Į rūbus segamas „Humane Ai Pin“ segtukas ir kišeninis asistentas „Rabbit R1“, kliaudamiesi DI modeliais, siekė mus atitraukti nuo ekranų, užduotis jiems deleguojant balsu. Deja, pirmoji susidomėjimo šiais prietaisais banga nuslūgo pakankamai greitai, o jų pardavimų eilutėse ypatingos sėkmės neišvydome.

Su „Google“ siejamo startuolio „Iyo“ įkūrėjas Jason Rugolo įsitikinęs, jog likimas šiems produktas nesusiklostė, nes vartotojai kol kas nemato būtinybės pirkti dar vieno elektronikos įrenginio, kurio funkcijas kuo puikiausiai gali atlikti jų delne šiuo metu gulintis išmanusis. Tad kur kas praktiškesnė strategija būtų DI „smegenų“ integravimas į jau egzistuojančią technikos kategoriją, pavyzdžiui, ausines. Be jų šiais laikais išsiverčia retas žmogus, o ir ne vienas jau yra bandęs per jas pasikalbėti su „Siri“ ar „Google Assistant“.

„Būtent todėl „Iyo“ jau šį rudenį ruošiasi pristatyti pirmąsias DI ausines. „Iyo One“ pavadintas produktas galės tarnauti tiek kaip įprastas muzikos klausymosi įtaisas, tiek kaip ant ausų dėvimas kompiuteris, kurio galima paprašyti iškviesti taksi, paskaityti gautų elektroninių laiškų santraukas ar padėti betarpiškai bendrauti su užsieniečiu, net nemokant jo kalbos ir pasikliaujant sinchroniniu DI vertimu. Tokiu būdu vartotojas bus apsaugotas nuo naujo abejotino funkcionalumo prietaiso pirkimo ir kartu galės drąsiau palikti telefoną, eidamas pasivaikščioti ar pabėgioti“, – koncepcijos pranašumus vardina M. Baltušis.

Selektyvus girdėjimas

Ausinėse atsidūrę galingi DI lustai suteiks ir dar vieną didelį pranašumą – galimybę visiškai valdyti mus supantį garsų foną. Pavyzdžiui, kavinėje gurkšnojant savaitgalinę kavą ir mėgaujantis grojančia muzika, DI ausinių bus galima paprašyti užtildyti prie gretimo stalo sėdinčių vaikų triukšmavimą. Tuo metu prie jūsų staliuko prisėdus draugų kompanijai, ausinėms galėsime duoti priešingą užduotį – slopinti muzikinį foną ir „pagarsinti“ savo draugų balsus, kad su jais pavyktų komfortiškai bendrauti tokioje triukšmingoje aplinkoje.

Ne ką mažiau intriguoja ir „Iyo“ vystomos psichoakustinės technologijos, kurios suteiks galimybę girdimojoje erdvėje labai tiksliai pozicionuoti visus tam tikros aplinkos garso komponentus. Todėl miesto parke prigulus ant žolės, ausinių galėsime paprašyti mus nukelti į paplūdimį. Taip priekyje mūsų girdėsime jūros ošimą, už savęs išgirsime vėjo ošimą, o virš savo galvos galėsime klausytis žuvėdrų klyksmo.

Be to, tam netgi nebus būtina virtualiai persikelti į kitą erdvę – kasdienę kelionę pėsčiomis mieste taps įmanoma papildyti paukščių giedojimu, neužgožiančiu pro mus važiuojančių mašinų garso ir taip nekeliant pavojaus būti partrenktam. O jei to būtų maža, išbėgus pabėgioti, „Iyo One“ galės įjungti mus besivejančių žingsnių garso takelį, kuris neabejotinai prisidės prie geresnio distancijos laiko įveikimo ir didesnio sudegintų kalorijų skaičiaus.

Jeigu visa tai pasirodys per daug ekstremalu, DI ausinės galės tiesiog pačios paleisti vartotojo skonį bei kontekstą atitinkančią muziką, išlaisvindamos jį nuo varginančio paieškų proceso. Taip pradėjus treniruotę mūsų ausyse galės pasigirsti rokas, o vakare ramiai išsitiesus ant sofos – atpalaiduojantis džiazas.

Integruos papildytos realybės technologijas

Ausinių gebėjimas greitai interpretuoti gaunamą informaciją pasitarnaus ir kitose netikėtose gyvenimo situacijos. Pavyzdžiui, gatvėje mus susistabdžius užsienio turistui bei paprašius parekomenduoti vietą vakarienei, mūsų dėvimas „audio kompiuteris“ įvertins keliautojo papročius ir išrinks jam labiausiai priimtinas maitinimo įstaigas mūsų mieste. Tuo metu skubant į darbinį susitikimą nežinomame mieste, ausinės susiras mūsų kalendoriuje pažymėtą adresą bei tiesiai į mūsų ausis pašnibždės nuorodas, kaip ir kuria gatve toliau eiti.

Prieš kelias savaites viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad „Facebook“ valdanti „Meta“ taip pat jau kurį laiką kuria DI ausines ir netgi ruošiasi jose sumontuoti nedidelės raiškos kameras. Pastarosios įrenginiui leistų identifikuoti mus supančius daiktus ir padėti dar geriau susiorientuoti. Anot patikimomis prognozėmis apie „Apple“ gaminius garsėjančio tinklaraštininko Marko Gurmano, labai panašią produkto koncepcija tyrinėja ir Kupertino milžinė, tačiau nepanašu, kad tokias „AirPods“ galėtume išvysti artimiausiu metu.

„Turint omenyje, kaip greitai tobulėja DI modeliai, jų integravimas ausinėse atrodo kaip racionali idėja. Vis dėlto tam būtina išspręsti ne vieną techninį iššūkį. Visų pirma, savarankiškam DI veikimui būtini galingi procesoriai ir daug darbinės atminties, kas smarkiai pakels ausinių kainą. Pastarieji komponentai, jau nekalbant apie interneto prieigai būtiną Wi-Fi ar mobilųjį ryšį, taip pat reikalaus smarkiai didesnių baterijų, kurios šį produktą gali paversti nepatogiu dėvėti. O integruotų kamerų funkcionalumą per sekundę gali eliminuoti ilgi vartotojo plaukai. Tikiu, kad šiems techniniams galvosūkiams sprendimą įmanoma rasti tik per ilgesnį laiką, todėl išties išbaigtų DI ausinių greičiausiai teks palaukti dar ne vienerius metus“, – įspėja „Telia“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Pagalba tvarkant Jūsų TV antenas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Dirbtinis intelektas: kitos panašios naujienos
       2024-05-08 10:48:14

Ar įmonių vadovai gali miegoti ramiai naudodami dirbtinį intelektą?

Dirbtiniam intelektui (DI) tobulėjant atsiranda ne tik galimybių inovacijoms, bet ir rizikų. Skirtingos Lietuvos institucijos stebi DI vystymąsi ir vertina, kaip jis gali keisti taisyklių taikymą. Vienos tokių – Konkurencijos institucijos.
       2024-04-15 14:01:19

Dirbtinio intelekto rinka 2030-aisiais: investuoti, reguliuoti ar bijoti?

Gyvename dirbtinio intelekto psichozės laikais – stebime lenktynes, kuriose neaiškios nei taisyklės, nei starto ir finišo linijos. Nežinome, kada jos baigsis, tačiau aišku viena – šiandien svarbiausia pasirinkti strategiją ir judėti kryptingai, sako advokatas, „TGS Baltic“ partneris Mindaugas Civilka.
       2024-03-15 16:47:59

ES reguliavimas „ChatGPT“ ir dirbtiniam intelektui: pliusų daugiau, nei minusų?

Šią savaitę Europos Parlamentas (EP) vienbalsiai patvirtino taisyklių rinkinį, kuris reguliuos dirbtinio intelekto (DI) įrankius, įskaitant „Google Gemini“ ir „ChatGPT“.
       2024-03-05 11:09:56

Dirbtinis intelektas. Kaip nuo jo apsisaugoti kūrėjams?

Pastaraisiais metais kūrybinėse industrijose kilo rimtų neramumų dėl dirbtinio intelekto (DI) panaudojimo. Holivudą sukrėtė galingas aktorių ir scenaristų streikas, dėl kurio studijos buvo priverstos sustabdyti daugumos pagrindinių projektų įgyvendinimą.
       2024-02-21 13:10:09

Dirbtinis intelektas ir konkurencijos teisė: kur slypi rizikos verslui?

Nors dirbtinis intelektas (DI) plačiajam ratui naudotojų buvo pristatytas visai neseniai, tačiau jau sugebėjo įnešti naujų vėjų ne tik fiziniams asmenims, bet ir verslui. Naujovės sukuria ne tik naujas galimybes, bet ir naujas rizikas, kurių reikėtų nepamiršti.
       2024-02-17 11:38:18

5 būdai, kaip dirbtinis intelektas gali palengvinti jūsų kasdienybę

Kiekvienas iš mūsų išmaniaisiais įrenginiais naudojamės kone kiekvieną dieną – nesvarbu, ar tai būtų išmanusis telefonas, televizorius ar skalbyklė. Tiesa, retai pagalvojame apie tai, kad už naujausių įrenginių inovatyvių funkcijų slypi iš duomenų gebantis mokytis dirbtinis intelektas.
       2024-01-09 13:58:07

5 patarimai kaip lietuviškai įvaldyti „ChatGPT“

Pernai dirbtinio intelekto (DI) įrankis „ChatGPT“ labai garsiai skambėjo visame pasaulyje. Šis įrankis gali ne tik paaiškinti įvairius klausimus, sutrumpinti ir apibendrinti ilgus tekstus, bet ir padėti paruošti kalbą ar socialinio tinklo įrašą ir pritaikyti norimiems žmonėms.
Daugiau naujų naujienų
       2024-06-15 12:45:09

Erkės paplitusios visur: kaip apsisaugoti?

Vasarą vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore – miestų parkuose, soduose ar sodybose, o mėgstančius grybauti į miškus jau vilioja grybai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad gamtoje turime išlikti itin atidūs, nes joje mūsų laukia pavojingas ligas platinantys nariuotakojai – erkės.
       2024-06-15 12:38:33

Norite susidraugauti su kaimynais? Ekspertai pataria, nuo ko pradėti

Saugūs namai yra vienas iš pamatinių mūsų poreikių, o naujausias tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidė, kad savo būsto saugumą daugelis sieja ne tik su fizine apsauga (patikimais užraktais ar spynomis), bet ir su tarpasmeniniais santykiais.
       2024-06-12 11:33:10

Norite gauti APVA paramą? – ESO atsako į svarbiausius klausimus

Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama apie 2400 saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų, rodo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenys.
       2024-06-12 11:13:41

Svajojate padirbėti iš pajūrio? Įmanoma, bet yra papildomų sąlygų

Darbostogos užsienyje ar tik nuotolinis darbas iš namų – per koronaviruso pandemiją įsitvirtinę modeliai niekur nedingo, nors tuo ne visada džiaugiasi darbdaviai.
       2024-06-12 10:53:22

Sukčių pasiūlymas tinkluose: už kiek pirktumėte pamestą svetimą bagažą?

„Pamestas bagažas tik už 2,95 Eur“ – skelbia iš pažiūros oficialus vieno didžiausių Lietuvos oro uostų „Facebook“ puslapis. Skelbime siūloma įsigyti „pamestą“ ir niekam nebereikalingą bagažą, kuriame gali būti vertingų daiktų.
       2024-06-12 10:48:58

Gudriausi sukčių metodai stebina: įkliūva net atsargiausi

Finansinių nusikaltėlių atakų aktyvumui nemažėjant, jų metodai tampa vis išradingesni ir sunkiai atpažįstami net patiems kritiškiausiems. Pasak „Citadele“ banko Baltijos šalių lėšų valdymo ir prekybos finansavimo tarnybos vadovo Romo Čereškos, vasarą gyventojai dar labiau atsipalaiduoja.
       2024-06-09 10:35:47

Sukčiai nusitaikė į keliautojus: oro uoste gali būti nesaugu krauti telefoną

Nekaltas telefono įkrovimas oro uoste gali pasibaigti nutekintais asmens duomenimis – kibernetiniai nusikaltėliai nusitaikė ir į keliautojus, kuriuos jau perspėjo JAV žvalgybos ir saugumo tarnyba (FBI).
       2024-06-05 13:01:52

10 naujų sukčiavimo būdų, kuriais bandoma apgauti naudotų automobilių pirkėjus

Naudotų automobilių pirkėjai kasmet patiria didelių nuostolių, nes transporto priemonės pirkimas vis dar nėra toks skaidrus, kokio norėtųsi. Sukčiai ir toliau sugalvoja schemų, kurios padeda iš pirkėjų išvilioti dideles sumas arba nelegaliai padidinti automobilio vertę.
       2024-05-31 19:03:58

Išaugusi skaitmeninių sprendimų pasiūla – iššūkis verslui: kaip pasirinkti?

Augant elektroninės prekybos vartotojų skaičiui ir mokėjimo sprendimų pasiūlai, verslui gali kilti iššūkių užtikrinti savo klientų poreikius atitinkančius atsiskaitymo būdus. Kaip tiksliai pasirinkti ir kodėl pigiausias sprendimas ne visuomet pasiteisina?
       2024-05-31 18:50:24

Dietistė rabarbarus vadina „organizmo šluota“

Plačialapiai rabarbarai daugeliui kelia nostalgiškas asociacijas su vaikyste, kai paskaninus su cukrumi ar medumi jie tapdavo tikru desertu. Dietistės Vaidos Kurpienės teigimu, rabarbarai ne tik verti sveikatai palankesnio gardėsio titulo, bet ir dėl vitaminų, mineralų bei antioksidantų gausos jie nusipelnę išskirtinio įvertinimo.
       2024-05-31 18:36:05

Ekspertas pataria, kokią skalbinių džiovyklę pasirinkti

Šiandien rinkoje gausu įvairiausių skalbimo ir džiovinimo įrenginių, todėl kartais būna nelengva išsirinkti, kuris variantas yra pats tinkamiausias mūsų gyvenimo būdui. Kiekvienas buitinis prietaisas turi savų privalumų ir trūkumų, kuriuos reikėtų apsvarstyti dar prieš jį įsigyjant.
       2024-05-31 18:27:04

Startuolių indekse Vilnius – pirmasis Europoje kibernetinio saugumo srityje

Lietuva toliau įsitvirtina kaip viena sparčiausiai augančių ir tvirčiausių startuolių ekosistemų regione ir pasaulyje. Tai parodė naujausias „StartupBlink“ pasaulinio startuolių ekosistemų indeksas, kuriame Lietuva užėmė 16 vietą pasaulyje, o Vilnius pakilo į 71 vietą pasaulyje.
       2024-05-31 15:02:14

Skirtingų energinių klasių būstai – kurie iš tiesų pigesni?

Pavarčius parduodamų būstų skelbimus, nesunku pastebėti, kad seniau statyti žemesnės energinės klasės būstai pasižymi patrauklesnėmis kainomis. Kita vertus, už jų gali slypėti tūkstančius eurų per metus siekiančios išlaidos.
       2024-05-31 14:55:33

Renkatės, kur stoti? Paaiškino, kaip reitinguojamos aukštosios mokyklos

Artėjant pagrindiniams brandos egzaminams būsimiems studentams aktualiausiu klausimu tampa – kur stoti? Jau nuo birželio 1 d. prasidės 2024 m. pagrindinis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas ir profesinio mokymo įstaigas.
       2024-05-29 16:21:55

Tiesiai iš Graikijos – kelis kilogramus sveriančios „uogos“: kas tai

Tūkstančiai pirkėjų žino, kad norint apsipirkti pigiai ir kokybiškai, tereikia užsukti į bet kurią „Lidl“ parduotuvę, ir taip – jau aštuonerius metus. Artėjančią vasarą „Lidl“ kviečia pasitikti skanaujant kokybiškus šviežius vaisius ir daržoves.
       2024-05-29 16:09:02

Tėčiai nusipelnė geriausio: jų dienos šventei – gardžiausi grilio kepsniai

Šį savaitgalį švęsdami Tėvo dieną palepinkite juos gardžiausiais grilio kepsniais: tėčiai įvertins gurmanišką sausai brandintos jautienos didkepsnį, o galbūt jų mėgstamiausi – klasikiniai kiaulienos sprandinės šašlykai?
       2024-05-29 15:45:00

4 būdai apsaugoti namus vasaros atostogų metu

Namai – svarbiausia vieta mūsų gyvenime, kur randame ir užuovėją, ir poilsio oazę, ir pasipildome jėgų. Kiekvienas savo namuose norime jaustis saugiai, o kur nors išvykę – būti ramūs, kad saugūs išliks ir jie.
       2024-05-29 15:41:20

2 skaniausios šaltos sriubos: šaltibarščiai ir „konkurentė“

Kai už lango – tikra vasara, šaltibarščiais gaivintis norisi nors ir kasdien. Kavinėse toks įprotis gali gerokai palengvinti kišenę, tačiau gaminant namuose, jais mėgautis galima iki valiai.
       2024-05-29 14:03:56

Nesąžininga, kad ūkininkui lieka tik penktadalis galutinės pieno vertės

Remiantis Oficialiosios statistikos portalo duomenimis, auginamų galvijų ir karvių, kurios melžiamos 2 metus ir yra vyresnės, skaičius Lietuvoje kasmet mažėja. Pernai metais galvijų, kurie buvo auginami ūkininkų ir šeimos ūkiuose turėjome 512 120, tuo tarpu šiemet – 492 686 galvijus.
       2024-05-29 13:54:11

Visame pasaulyje pastebėta sutrikusi „YouTube“ veikla: kodėl nebeveiks

Naudotojai visame pasaulyje praneša apie „YouTube“ sutrikimus – žiūrimi vaizdo įrašai neužsikrauna, leidžiami be garso, yra prasukami automatiškai arba atsiranda puslapio klaida.
       2024-05-29 13:47:04

Daiktų interneto įrenginiai skaičiuojami milijardais: kaip 5G keičia IoT rinką?

Po žaibiškais atsisiuntimais ir aukščiausios raiškos vaizdo turinio peržiūromis išmaniajame slepiasi ir kita mažiau žinoma 5G pusė – nauja daiktų interneto (IoT) era.
       2024-05-29 13:36:32

Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų

Duomenys rodo, kad televizorius vis dar išlieka viena populiariausių pramogų formų ir planuojama, kad jo populiarumas ateityje dar augs – tyrimų bendrovė „Statista“ prognozuoja, kad 2024-aisiais televizijos žiūrovų skaičius visame pasaulyje išaugs iki daugiau nei 5,5 milijardų.
       2024-05-25 17:40:34

Šeštadienis – ir gardus, ir pigus: paskanaukite kepsnio ir trešnių deserto

Sakoma, kad šeštadienio popietę, kai saulė – zenite, įsiklausę išgirsite ne tik čirškiančius varnėnus ar pamiškėje trepsiančius šerniukus, bet ir čirškinamus kepsnius, šašlykus bei kitus grilio gardumynus.
       2024-05-25 17:32:00

Grilio skoniai: skirtingi pigūs marinatai atskleis vis kitokį mėsos skonį

Kiauliena yra viena universaliausių mėsų, naudojamų viso pasaulio grilio virtuvėse: nuo tradicinių kepsnių JAV pietuose, kinų kulinarijos „Char Siu“ gabalėlių iki vokiškų „Bratwurst“ dešrelių.
       2024-05-25 12:37:25

Kaune atidaryta nauja Pietrytinio aplinkkelio atkarpa

Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių.
       2024-05-24 16:15:00

Artėja vestuvių sezonas. Apie ką nepagalvoja lietuviai?

Vasara – vestuvių sezonas. Daugelis šventę planuoja daugiausiai galvodami apie tai, kaip pasipuoš ar kuo pavaišins svečius, tačiau retas susimąsto apie svarbius dokumentus.
       2024-05-24 16:03:32

„Lidl“ – tikrieji lietuviškų agurkų namai: kodėl agurkai čia – tokie pigūs?

Salotos, sumuštiniai, šaltibarščiai, troškiniai, o ir vieni patys – agurkai – pagardins bet kurį patiekalą, taip pat – ir ledus. Tikrieji vasaros karaliai džiugina kiekvieno Lietuvos gyventojo pietų stalą, o dar labiau pradžiugins lietuviškų trumpavaisių agurkų kaina, kuri šį savaitgalį „Lidl“ parduotuvėse – neįtikėtinai žema.
       2024-05-24 15:52:24

Apie ilgaamžiškumo paslaptis: įvardijo daržovę, kuri prailgins gyvenimą

Šių dienų sveikos gyvensenos dėmesio centre – siekiamybė ilgaamžiškumui, apimant tinkamos mitybos, fizinio aktyvumo ir emocinės sveikatos dermę.
       2024-05-24 15:41:33

Specialistas pataria, kaip namuose įsirengti slėptuvę nuo pavojaus

Nuo pat karo Ukrainoje pradžios dažnas nerimauja ir dėl savo šalies saugumo – kaip gintų ją arba kur slėptųsi nuo pavojų, jei iškiltų grėsmė. Viena svarbiausių apsisaugojimo priemonių karo metu yra pastatuose įrengtos slėptuvės, kuriose nuo sprogimo gali slėptis šimtai žmonių.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.