Naujienos

Apie pieno perdirbėjų uždarbį ir pieno supirkimo kainas

2020-05-18 11:39:56

Pieno perdirbimo įmonių finansiniai rodikliai 2019 metais. Informacija parengta pagal Nasdaq Baltijos biržos duomenis.

Rokiškio grupė. AB „Rokiškio sūris“ grupės gamyba yra vystoma Rokiškio (AB „Rokiškio sūris“), Utenos (UAB „Rokiškio pienas“) ir Ukmergės miestuose. Rokiškio įmonės specializacija – fermentinių sūrių, bei pieno cukraus (laktozės) gamyba.

Utenos įmonės specializacija – švieži pieno produktų vietinei rinkai, išrūgų baltymų koncentrato, pieno miltų ir sviesto gamyba. Ukmergės įmonės specializacija – varškės ir varškės produktų gamyba. Daugiau nei 2/3 produkcijos AB „Rokiškio sūris“ grupė eksportuoja. Didžiąją gamybos ir eksporto dalį sudaro fermentiniai sūriai. Rokiškio sūris pagamina apie 30 tūkst. tonų fermentinių sūrių per metus. Grupėje dirba virš 1500 darbuotojų.

AB „Rokiškio sūris“ grupės 2019 metų konsoliduotas audituotas grynasis pelnas 4 101 tūkst. EUR, t.y. 113,8 proc. didesnis, negu 2018 m.(1918 tūkst. EUR). Ženklų pelno padidėjimą sudarė padidėję kietojo sūrio pardavimai bei išaugusios pardavimų kainos. Laktozės, IBK pardavimo kainų padidėjimas, taip pat ženkliai atsiliepė pelningumo padidėjimui. Šių produktų pardavimų kiekiai mažesni, bet didesnės vidutinės pardavimo kainos bei asortimento įtaka.

Pieno žvaigždžių grupė. Ją sudaro Mažeikių pieninė, Pasvalio sūrinė, Kauno pienas ir Panevėžio pienas įmonės. 2019 metų pardavimų pajamos lyginant su praėjusiais metais padidėjo 1,1 proc. ir sudarė 1,9 mln. EUR. 2019 metų grynasis pelnas sudarė 0,136 mln. EUR, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu grynasis nuostolis sumažėjo 1,2 mln. EUR. Pieno žvaigždžių grupė 2019 metais net 70 proc. pagamino šviežių pieno produktų. 57 proc. visos produkcijos realizavo Lietuvoje.

Vilkyškių pieninės grupė. Vilkyškių pieninės įmonių grupę sudaro keturios įmonės: AB „Vilkyškių pieninė“, AB „Modest“, AB „Kelmės pieninė“ ir AB „Pieno logistika“. AB „Vilkyškių pieninė“ specializuojasi fermentinių sūrių, grietinėlės gamyboje bei išrūgų perdirbime, AB „Modest“ – pelėsinių, lydytų, rūkytų ir mozzarella sūrių gamyboje, AB „Kelmės pieninė“ – šviežių ir sausų pieno produktų gamyboje, AB „Pieno logistika – pastatų nuoma. 2019 metų pardavimų pajamos lyginant su praėjusiais metais padidėjo 11,1 proc. ir sudarė 114,6 mln. EUR. 2019 metų grynasis nuostolis sudarė 0,3 mln. EUR, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu grynasis nuostolis sumažėjo 0,9 mln. EUR. Per 2019 m. pieno supirkta 269 tūkst. tonų ir tai 0.3 % daugiau nei 2018 m. Vilkyškių pieninės įmonių grupė 2019 metais pagamino 71 proc. sūrių ir kitos sūrių produkcijos, 16 proc. – šviežių pieno produktų, 13 proc. sausų pieno produktų. Tik 20 proc. produkcijos realizavo Lietuvoje. Į ES šalis – 54 proc.

Žemaitijos pienas grupė. Šią grupę sudaro Žemaitijos pienas ir Šilutės Rambynas. 2019 metų pardavimų pajamos lyginant su praėjusiais metais padidėjo 4,2 proc. ir sudarė 7,4 mln. EUR. 2019 metų grynasis pelnas sudarė 10,8 mln. EUR, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu grynasis pelnas padidėjo 74 tūkst. EUR. Žemaitijos pienas grupė 2019 metais pagamino 46 proc. fermentinių ir lydytų sūrių, 32 proc. – šviežių pieno produktų, 8 proc. sausų pieno produktų. 51 proc. produkcijos realizavo Lietuvoje. Į Baltijos ir NVS šalis – 24 proc. , į Europos šalis – 18 proc.

Apibendrinimas. Didžiausią pieno supirkimo kainą mokantis Žemaitijos pienas gauna didžiausią grynąjį pelną.

PIENO RINKOS SITUACIJA 2020 M. I KETVIRTYJE

ES natūralaus pieno supirkimo kaina per 2020 m. sausio-kovo mėn. buvo nežymiai mažėjanti - 2,6 proc. per 3 mėn. Lyginant su 2019 metų kovu kaina buvo mažesnė 0,9 proc..

Natūralaus pieno supirkimo kainų tendencijos ES 2016-2020 m., EUR/100 kg (1 pav.). Šaltinis: Europos komisijos duomenys.

ES šalių atžvilgiu Lietuvos pieno supirkimo kaina ir toliau išlieka viena mažiausių. 2020 m. kovo mėn.. ji buvo sąrašo gale ir lenkė tik Latvijos ir Portugalijos rinkų kainas. Atsilikimas nuo ES vidutinės kainos sudaro tik 8,9 proc.

Lietuvos rinkoje 2020 m. kovo mėn. pieno ūkių, kurie per mėnesį primelžia daugiau kaip 40 t pieno (2 pav.), vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina buvo nežymiai didesnė (0,4 proc.) už vidutinę ES kainą. Šaltinis: Europos komisijos duomenys, ŽŪM informacija.

Vidutinė 2020 m. sausio-kovo mėn. natūralaus pieno supirkimo kaina buvo 2,5 proc. didesnė nei per tą patį laikotarpį 2019 m. (3 pav.). Šaltinis: ŽŪM informacija.

Per 2016-2020 metų sausio-kovo mėnesių laikotarpį žaliavinio pieno supirkimas (4 pav.) beveik nesumažėjo (perskaičiuoto į bazinį riebumą supirkimas didesnis 0,3 proc., o natūralaus pieno – mažesnis 1,1 proc.).
4 pav. Pieno supirkimas 2016-2020 m. sausio–kovo mėn., tūkst.. t. Šaltinis: Statistikos departamento duomenys

Pieno perdirbimo įmonės apie pusę pagamintų pieno produktų eksportuoja net į 95 šalis. Paskutinių 5 metų (sausio-vasario mėn.) eksporto statistika pateikta 5 pav.

5 pav. Pieno produktų eksportas 2016-2020 m. sausio–vasario mėn., mln. EUR. Šaltinis: Statistikos departamento duomenys

Nuo 2016 metų eksporto tendencijos didėjančios. Per 5 metus (sausio-vasario mėn.) vidutinė eksporto kaina padidėjo 85 proc., o atitinkamo laikotarpio vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina – 41 proc.

2020 m. pasaulinės pieno produktų kainų tendencijos nebuvo nepalankios Lietuvos rinkai. Pieno supirkimo kainos nebuvo mažesnės nei prieš metus, supirkimo kiekiai ir pieno produktų eksportas nemažėjo. Kovo mėnesio pokyčiai nebuvo išsiskiriantys – 0,2 proc. mažėjo pieno supirkimo kainos.

Lietuvos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) direktorius Sigitas Dimaitis informavo, kad LRS Kaimo reikalų komitete buvo priimtas sprendimas kreiptis į Konkurencijos tarybą ir į Specialiųjų tyrimų tarnybą dėl galimai nesąžiningų pieno perdirbėjų veiksmų.

„Analizuojant praėjusių metų pieno kainų statistiką ir perdirbimo įmonių rodiklius ir stebint šių metų pieno kainų dinamiką, darytina išvada, kad galbūt kai kurie perdirbėjai nori pasidengti praeitų metų nuostolius. Taip pat kyla daug klausimų apskritai dėl pieno perdirbimo įmonių veiklos efektyvumo. Atsižvelgiant į lentelėse pateiktus rodiklius, tikėtina, kad pieno perdirbėjai savo veiklos sąnaudų optimizavimui pasirenka paprasčiausią kelią – „spausti“ silpnesniąją pusę, mažinant pieno kainas. Kas skaudžiausia, kad visų pirma, šiame nelygiaverčiame mūšyje atsiduria organizuoti gamintojai – pieno kooperatyvai, todėl jiems superkamo pieno kaina mažinama pirmiausiai ir labiausiai. Todėl turime labai atsakingai pateikti konstruktyvias pastabas Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo keitimo įstatymo projektui, kurio tikslas - maksimaliai apsaugoti pieno pardavėją, nes būtent jis yra silpnesnioji grandis pieno pardavimo sistemoje. Šiandien pieno gamintojų Lietuvoje yra šiek tiek per 30 tūkst., todėl tai yra ne tik ekonominė, bet ir socialinė problema. Silpnosios rengiamo įstatymo vietos, dėl kurių dar tikrai reikia diskutuoti – kaina, kiekis, priedai, įstatymo kontrolė. Šiuo klausimu aktyviai dirbame su LR ŽŪR nariais – Lietuvos vidurinių pieno gamintojų, Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacija „Kooperacijos kelias“ , ūkininkais ir pastabas bei siūlymus rengiamam įstatymui pateiksime jau šį trečiadienį Žemės ūkio ministerijai“, - reiškia nuomonę S. Dimaitis.

Naujienos komentarai

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Verslas: kitos panašios naujienos
       2020-09-25 17:48:16

Karantinas padėjo įgyvendinti idėją – sukurti vienos plokštumos langus

Jiezno medinių rėmų langų, vitrinų ir durų gamybos UAB „Doleta“ karantino ir pokarantininį laikotarpį, kai sumažėjo užsakymų, ypač eksporto rinkose, išnaudojo naujiems produktams kurti ir išbandyti gamyboje.
       2020-07-20 13:15:26

Svarbus pokytis: griežčiau reguliuojama interneto platformų veikla

Nuo šių metų liepos 12 dienos Lietuvoje ir Europos Sąjungoje įsigaliojo naujas reglamentas, kuriuo pirmą sykį siekiama apginti interneto tarpininkų platformose veikiančių verslų interesus.
       2020-07-07 08:05:24

„Versli Lietuva“: 1 investuotas euras davė 15 eurų grąžos Lietuvos eksportui

Dvejus metus trukusi eksporto lyderių programa „Sparnai“ baigėsi šių metų birželį ir per šį laikotarpį Lietuvos eksportui sukūrė aiškiai pamatuojamą vertę – tarptautiniai pardavimai siekė 2,8 mln. Eur, o preliminarių kontraktų sudaryta už 15,3 mln. Eur.
       2020-07-05 19:28:59

Europos Komisija patvirtino 250 mln. investiciją į „airBaltic“ kapitalą

Vadovaudamasi ES valstybių paramos taisyklėmis, 2020 m. liepos 3 d. Europos Komisija patvirtino 250 mln. eurų siekiančią Latvijos vyriausybės investiciją į Latvijos oro linijų bendrovės „airBaltic“ kapitalą.
Daugiau naujų naujienų
       2020-10-28 17:03:42

Verslo atsakomybė – ir apsaugoti darbuotojus, ir tęsti veiklą

Lietuvoje augant susirgimų koronavirusu atvejų skaičiui, atsakingo verslo įmonės į epidemiologinę situaciją reaguoja operatyviai ir, nelaukdamos oficialių nurodymų, pačios imasi iniciatyvos užtikrinti tiek savo darbuotojų, tiek visuomenės saugumą.
       2020-10-28 16:39:50

Simonas Urbonas dalijasi trimis nebrangiais receptais iš kiaušinių

Atrodo, kad iškepti kiaušinienę gali net ir visai kojos į virtuvę nekeliantis žmogus, tačiau trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas sako, jog norint patikrinti geriausius pasaulio šefus, reikia jų paprašyti iškepti būtent kiaušinį.
       2020-10-28 14:37:09

„Microsoft“ nuotolinio darbo tyrimas: išlikome produktyvūs, bet inovuoti sunkiau

Praėjusiais metais tik 15 proc. įmonių leido darbuotojams dirbti lanksčiai. Kilusi pandemija situaciją pakeitė ir šiandien nuotolinį darbą propaguoja net 76 proc. tirtų įmonių, o 88 proc. verslo lyderių tikisi ilgalaikių pokyčių šioje srityje, rodo „Microsoft“ tyrimas 15-oje Europos rinkų.
       2020-10-28 14:23:36

Amerikiečius į Kauną atviliojo IT specialistų pasiūla

Prieš 5 metus sudėliota strategija šiandien jau virto realybe: atidarydama biurą Kaune JAV kapitalo įmonė „Bentley Systems“ tuomet skelbė ketinanti per artimiausius kelerius metus nusamdyti apie keturias dešimtis IT specialistų.
       2020-10-28 14:18:08

„RTR Planeta“ retransliavimas gali būti laikinai sustabdytas

2020 m. spalio 28 d. posėdyje Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) nusprendė pradėti procedūrą dėl Lietuvoje rusų kalba retransliuojamos televizijos programos „RTR Planeta“ laisvo priėmimo Lietuvos Respublikos teritorijoje sustabdymo.
       2020-10-28 11:44:45

Laikinai apriboti renginiai ir susibūrimai viešose vietose

Atsižvelgusi į šalyje blogėjančią epidemiologinę situaciją, Vyriausybė trečiadienio posėdyje apsisprendė nuo 2020 m. spalio 30 d. iki lapkričio 13 d. riboti atvirose ir uždarose erdvėse organizuojamus renginius ir susibūrimus viešose vietose.
       2020-10-28 11:20:46

Nuotekose daugėja pavojingų cheminių medžiagų, naudojamų buityje

Gyventojų ir įmonių išleidžiamose nuotekose daugėja sveikatai pavojingų cheminių medžiagų, rodo vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys“ tyrimai. Nustatytos pavojingos medžiagos dažnai slypi kasdieniuose buities daiktuose, kaip tualetiniame popieriuje ar vaikų seilinukuose.
       2020-10-28 11:13:35

Vizija: Lietuva – stipri, teisinga, žalia ir inovatyvi gerovės valstybė

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį visuomenei pristatė Gerovės Lietuvos viziją, kuria ketina vadovautis, dirbdamas kartu su būsima Vyriausybe.
       2020-10-28 10:56:36

REKORDAS! Praėjusią parą registruoti 776 koronaviruso atvejai

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 776 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 270 iš jų registruota Vilniaus, 173 Kauno, 120 Klaipėdos, 73 Šiaulių, 63 Telšių apskrityse.
       2020-10-28 10:32:09

Vaistininkų teiraujasi preparatų nuo nemigos, šluoja vitaminus imunitetui

Į vaistinę užsukę klientai stebuklingo recepto apsisaugoti nuo COVID-19 jau neieško, tačiau kur kas dažniau ieško pagalbos pandemijos sukeltiems psichologiniams negalavimams gydyti.
       2020-10-28 08:34:10

Automobilio termometras daugiau dėl ramybės, negu vardan tikslumo

Vairavimo sąlygas tiksliau įsivertinti bei pagal jas pasirinkti saugų vairavimo būdą norintys vairuotojai ne visuomet linkę pasitikėti atskiriems miestams ar vietovėms sinoptikų skelbiama apytiksle temperatūra.
       2020-10-28 08:25:29

Patarimai, kaip padidinti įmonės apyvartinį kapitalą

Kaip vadinamas kiekvienam verslui svarbus finansų rodiklis, neretai įvardijamas įmonės „kraujotakos“ sistema? Ko gero, daugeliui verslininkų nebus sudėtinga atsakyti, kad tai – apyvartinis kapitalas. Tačiau kalbai pasisukus apie tai, kaip jį tinkamai valdyti, galima išgirsti nebūtinai teisingų idėjų.
       2020-10-28 08:18:04

Belaidžių ausinių funkcijos: ar tikrai visas žinojote?

Belaidės ausinės – vienas patogiausių aksesuarų, nes leidžia lengvai, be laidų klausytis muzikos ar kalbėtis telefonu. Taip pat tai ir šiuo metu gana populiari stiliaus detalė, nes tokias ausines gali pamatyti pas dažną praeivį gatvėje.
       2020-10-27 22:03:24

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipiasi į vilniečius

Kreipimesi išdėstomas ir požiūris į koronaviruso pandemijos valdymą mieste. Štai pilnas tekstas: "Jau kuris laikas visoje Lietuvoje smarkiai auga COVID-19 viruso atvejų skaičius. Nuo rytojaus Vilniuje, kaip ir didelėje dalyje kitų Lietuvos savivaldybių, skelbiamas lokalus karantinas.
       2020-10-27 14:48:38

Deividas Norvilas: „Gyvenimo kokybė už miesto yra nepalyginamai aukštesnė“

Dabartinė situacija pasaulyje įnešė pokyčių ne tik į visuomenės, bet ir į asmeninį gyvenimą. Saugodami save ir kitus, atrandame daugiau alternatyvų dirbti nuotoliniu būdu, dar labiau vertiname artimųjų draugiją ir gamtos prieglobstį.
       2020-10-27 14:40:45

Nuo trečiadienio – karantinas ir Kaune: įvedamos naujos priemonės, ribojimai

Atsižvelgiant į kasdien kylančią koronavirusinės infekcijos plitimo kreivę bei prastėjančią epidemiologinę padėtį šalyje, greta kitų didžiųjų miestų nuo spalio 28 dienos karantinas skelbiamas ir Kaune.
       2020-10-27 14:36:15

Santaros klinikos: artėjame prie kritinės ribos

Didėjant koronaviruso infekcija užsikrėtusiųjų ir COVID-19 liga sergančių pacientų skaičiui, VUL Santaros klinikos, kaip paslaugų teikimą Vilniaus regione organizuojanti įstaiga, jau nuo praėjusios savaitės tariasi su vadinamosiomis atraminėmis ligoninėmis dėl ekstremaliai išaugusių pacientų srautų suvaldymo.
       2020-10-27 14:31:42

Kuo skiriasi pirmos ir trečios šalies slapukai – bent kartą pasiskaitykite

Merilendo universiteto duomenimis kibernetinės atakos pasaulyje vyksta kas 39 sekundes. Spalio mėnuo jau aštuntą kartą paskelbtas Europos kibernetinio saugumo mėnesiu. Saugiai naudotis internetu itin svarbu. To galima mokytis bet kokiame amžiuje.
       2020-10-27 11:45:44

ULAC medikai primena: kaip tinkamai dėvėti kaukę?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad netaisyklingas veido kaukės dėvėjimas gali sumažinti jos veiksmingumą. Veido kaukių dėvėjimas yra viena iš infekcijos šaltinio kontrolės priemonių, kuri sumažina infekcijos plitimą visuomenėje.
       2020-10-27 11:33:25

Lietuvoje – 413 koronaviruso atvejų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 413 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. 108 iš jų registruota Vilniaus, 104 Kauno, 90 Šiaulių, 52 Klaipėdos, 15 Panevėžio apskrityse.
       2020-10-27 09:37:23

Ką daryti, jeigu šeimos nariui diagnozuotas koronavirusas?

Koronavirusu Lietuvoje užsikrečiant vis daugiau žmonių, „Eurovaistinės“ farmacininkai sako sulaukiantys vis dažnesnio klausimo, ką daryti jeigu koronavirusas buvo nustatytas artimajam?
       2020-10-27 09:02:03

Pradeda dominuoti nevaldomi COVID-19 židiniai, gali laukti Čekijos likimas

Šiuo metu Lietuvoje galimi net keturi koronaviruso epidemijos vystymosi scenarijai. Vadovaujantis pačiu pesimistiškiausiu, jau lapkričio pradžioje reikėtų ruoštis griežtoms karantino priemonėms, pastebi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ir Lietuvos energetikos instituto (LEI) mokslininkai.
       2020-10-27 07:30:36

Žmonės tikisi kaimynų pagalbos bėdoje, bet patys su jais – tik pasisveikina

Tyrimas parodė, kad daugiau negu pusė Baltijos šalyse gyvenančių žmonių su kaimynais nekuria ir nepalaiko draugiškų santykių, o apsiriboja mandagiu pasisveikinimu. Tik vienas iš dešimties Baltijos šalių gyventojų į kaimynus kreipiasi pagalbos.
       2020-10-27 07:24:39

Vienišais jaučiasi vis daugiau žmonių: kaip niekada svarbus tampa bendravimas

„Kai pasidalini džiaugsmu, džiaugsmas padvigubėja. O kai pasidalini skausmu, tai skausmas perpus sumažėja“, – sakydavo ilgametė „Sidabrinės linijos“ pašnekovė Teodora iš Vilniaus.
       2020-10-27 06:11:42

Profesorius Mindaugas Stankunas: Mes nebevaldome COVID-19 protrūkio Lietuvoje

Profesorius Mindaugas Stankūnas mano, kad laikas pasakyti jog Karalius nuogas: "Tikriausiai po šio Facebook‘o įrašo būsiu pavadintas „Apokalipsės raiteliu“ ar pan., bet kažkas tai turi pasakyti:
       2020-10-26 17:20:20

Ne puošmena, bet pagrindinis deserto ingredientas: 3 receptai su moliūgais

Artėjant Helovinui tėveliai iš dėžių pradeda traukti specialius kostiumus savo atžaloms ir kartu su jais iš moliūgų skaptuoti įvairaus dydžio ir formų žibintus.
       2020-10-26 17:00:12

Vietiniai karantinai įvedami dar aštuoniose savivaldybėse

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, nuo 2020 m. spalio 28 d. 00:00 val. iki 2020 m. lapkričio 11 d. 24:00 val. vietinis karantinas įvedamas dar 8 savivaldybėse: Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestų, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus rajonų savivaldybėse.
       2020-10-26 11:50:32

REKORDAS po penkių iš eilės REKORDŲ! Lietuvoje – 766 koronaviruso atvejai

Šią savaitę, nuo spalio 26 d. iki lapkričio 1 d. imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principus, raudonajai zonai priskiriamos dar aštuonios šalies savivaldybės: tai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės, taip pat Vilniaus, Širvintų, Šilalės, Trakų ir Telšių rajonų savivaldybės.
       2020-10-26 10:12:12

Trijų partijų vadovai paskelbė bendrą deklaraciją

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis šiandien paskelbė bendrą deklaraciją dėl koalicijos formavimo pradžios.
       2020-10-26 09:42:46

Kaip spręsti problemą su pardavėju, kilusią apsiperkant internetu? 6 žingsniai

Nors gyvename internetinės prekybos aukso amžiuje, sunku rasti žmogų, kuris nebūtų bent kartą nusivylęs nuotoliniu būdu įsigytomis prekėmis ar paslaugomis.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.