Naujienos

Buitinės technikos valymo atmintinė: ką daryti ir kokių klaidų vengti

2021-06-06 17:21:17

Bet kurio daikto ilgaamžiškumas bei suteikiama nauda labai priklauso nuo to, kaip juo rūpinamasi. Tai supranta daugelis, tačiau neretai prisimena tik tuomet, kai buities prietaisas ima veikti prastai ar galutinai sugenda.

O visai be reikalo – pastangų išsiugdyti prietaiso priežiūros įpročius reikia tikrai mažiau nei biudžeto, laiko ir nervų, kurių tektų atseikėti, prietaisui išėjus iš rikiuotės. Ypač kai esminės gairės, kaip tą padaryti, pateikiamos ant lėkštutės – tai yra prietaiso instrukcijoje.

Šaldytuvui kenkia ne tik apšerkšnijęs šaldiklis

Kai kuris nors didysis buitinis prietaisas turi tam tikrų problemų, nemaloniai stebinti ima ir didesnės nei anksčiau sąskaitos už elektrą. Pavyzdžiui, tam, kad pasiektų optimalių veikimo rezultatų, šaldytuvas turi veikti našiau, taigi jam reikia daugiau energijos.

„Taigi šaldymo prietaisų priežiūra, galima sakyti, prasideda renkant jiems tinkamiausią vietą virtuvėje – tai yra atokiau nuo kaitlentės, viryklės ar orkaitės. Jei galinėje šaldytuvo sienelėje įrengtos grotelės, kartais reiktų prietaisą išjungus nuvalyti nuo jų dulkes.

Visgi viena svarbiausių elektros energiją taupančių šaldymo prietaisų priežiūros taisyklių – reguliarus atitirpinimas, jei kameroje susikaupia 5 mm šerkšno sluoksnis. Tai negalioja bešerkšniams šaldytuvams, tačiau bet kokiu atveju derėtų bent kartą metuose šaldytuvą išjungti ir išvalyti, naudojant atitinkamas priemones – taip dar ir palaikysite šaldytuvo higieną“, – pataria Ignas Bernotas, „Electrolux“ buitinės technikos ekspertas.

Temperatūra šaldytuvo viduje turėtų siekti 5–6 °C, o šaldiklyje maždaug –18 °C. Jei jame laikoma mėsa ar žuvis, šaldymą gali padidinti iki –21 °C. Derėtų atminti, kad pakisti šaldymo prietaiso temperatūra gali ir savaime, nuolat laikant jame ką nors karšto, tad, pavyzdžiui, vos iš orkaitės ištrauktam patiekalui reikia leisti natūraliai atvėsti, prieš įdedant į šaldytuvą. Tokiu būdu kiti maisto produktai dėl reikiamos šaldymo temperatūros ilgiau išliks švieži, o technika suvartos tik tiek energijos, kiek reikia.

Patikimos valymo priemonės veikia geriau

Jei namuose turite elektrinę kaitlentę ir gaminate ypač dažnai, išvengti šiokios tokios kūrybinės netvarkos nepavyks. Tačiau žinant, kaip ja tinkamai pasirūpinti, net didžiausi nešvarumai ant paviršiaus iš stiklo keramikos bei nerūdijančiojo plieno nekels jokio galvos skausmo. Valymo paslaugas teikiančios įmonės „Ainava“ mobilaus valymo padalinio vadovas Saulius Mikalainis sako, kad šiuo klausimu nereiktų eksperimentuoti.

„Skirtingiems paviršiams reikalingos atitinkamos priežiūros priemonės. Aklai vadovaujantis nuogirdomis apie tai, ką ir kuo valyti, neretai gaunasi taip, kad į specialistus kreipiamasi jau po laiko – pageidaujama, jog buitinė technika būtų išvalyta, tačiau pasirodo, kad dėl kokių nors pažeidimų jau reikalinga rimtesnė techninė apžiūra ar net remontas“, – dėsto jis.

Kokiais metodais prižiūrėti techniką ir kokia buitinė chemija jai tinka, ekspertas pataria iškart pasiteirauti, įsigyjant daiktą, ir akcentuoja, jog savo asortimente gamintojas dažniausiai turi specialių priežiūros priemonių. Kylant bet kokių dvejonių, geriau kreiptis į profesionalus, o ne aplinkinius – buitinės technikos priežiūra vienuose namuose nebūtinai bus tinkama ir efektyvi kituose.

Jam antrina ir I. Bernotas, teigiantis, kad valymas gamintojo teikiamomis priemonėmis bus efektyviausias dėl konkretiems paviršiams ar technologijoms prižiūrėti sukurtų komponentų. Pavyzdžiui, to paties gamintojo valymo priemone, sukuriančia apsauginę plėvelę, nušveista kaitlentė ilgiau tviskės švara, o įsisenėjusius nešvarumus lengvai pašalins specialus peiliukas. Tačiau svarbiausia bet kokiam jautriam gaminimo prietaiso paviršiui nenaudoti abrazyvių valiklių ar šiurkščių kempinėlių ir rinktis švelnias šluostes, šiek tiek sudrėkintas vandeniu.

Sankaupos skalbyklės ir džiovyklės filtruose

Norint ilgaamžės ir taip, kaip reikia, tarnaujančios skalbyklės, I. Bernotas pirmiausia pataria kartą per mėnesį atlikti valomąjį skalbimą: nustačius aukščiausią medvilnės programos temperatūrą, subėrus į skalbyklės stalčiuką ar būgną valymo priemones ir paleidus prietaisą veikti be skalbinių viduje.

„Skalbdami kaip įprastai neperpildykite prietaiso būgno – tai kenkia prietaiso veikimui, prastėja skalbimo kokybė. Taip pat, baigę skalbti, palikite prietaiso dureles praviras, kad išgaruotų drėgmė, ir periodiškai išvalykite skalbyklės priekyje apačioje esantį filtrą, kuriame kaupiasi ne tik nešvarumai, bet ir kišenėse užsilikusios „išskalbtos“ monetos ar sagos. Kaip prižiūrėti filtrą teisingai, detaliai aprašyta buitinės technikos instrukcijoje“, – primena I. Bernotas.

Kitas skalbimo rutiną palengvinantis prietaisais – džiovyklė – taip pat turi panašų filtrą, kurį po didesnio kiekio skalbinių, ypač pūkuotų, džiovinimo būtinai reikia išvalyti. Jei iškart neplanuojate dar vieno džiovinimo ciklo, praplaukite filtrą tekančiu vandeniu ir gerai išsausinę vėl įstatykite į džiovyklę. Jos efektyvumas bus geresnis ir bent kelis kartus metuose nuo kondensatoriaus grotelių kryptimi iš viršaus į apačią nuvalius dulkes.

Kaip rūpintis indaplove?

Šis buities pagalbininkas, pasak I. Bernoto, nereikalauja daug ypatingos priežiūros, tačiau visgi neretai nepaisoma lengviausios taisyklės – pašalinti maisto likučius. Pastarųjų turi likti kuo mažiau, tačiau perskalauti lėkščių nebūtina.

„Taip pat svarbu bent kartą per mėnesį naudojant specialias valymo priemones įjungti indaplovę plovimui be indų ir nepamiršti išvalyti filtro, kuriame kaupiasi purvas bei riebalai. Tam naudojant ir specialią indaplovės valymo druską, atnaujinančią vandens minkštinimo filtrą, bei skalavimo skystį indų plovimo kokybė bus geresnė. Kaip dažnai filtrą reikia atnaujinti, priklauso nuo vandens kietumo, kurį galima nustatyti indaplovės valdymo skydelio parinktyse“, – komentuoja I. Bernotas.

Daugelyje šiuolaikinės buitinės technikos, kuriai būtina specifinė priežiūra, yra įdiegtos specialios valymo priminimo funkcijos bei programos, o naujausios kartos prietaisus belaidžiu internetu galima susieti su išmaniuoju įrenginiu. Tai dar labiau palengvina profilaktinės buitinės technikos priežiūros rutiną, mat atsisiuntus programėlę ji informuoja, kada prietaisą reikia valyti, bei parenka optimalią programą.

Amžino nėra nieko, bet pratęsti buities pagalbininkų gyvavimo laiką iki maksimumo galima vien vadovaujantis esminėmis jų priežiūros gairėmis – tereikia atsiversti prietaiso instrukciją. Štai kodėl svarbu jį įsigijus išsaugoti ateičiai, kad visuomet būtų po ranka tiek jums, tiek naujajam šeimininkui, jei nuspręsite daiktą kam nors perleisti.

Pagalba priimant vietines TV programas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Buitinė technika: kitos panašios naujienos
       2024-05-08 10:45:48

5 įrenginiai, kuriuos įsigiję pasiruošite vasaros karščiams

Nors iki kalendorinės vasaros dar lieka nepilnas mėnuo, bet pasimėgauti vasariškais karščiais šiemet jau turėjome ne vieną galimybę. Kartu su ateinančiais karščiais svarbu pasirūpinti, kad namai taip pat būtų tinkamai tam paruošti ir vėliau nereiktų karštligiškai ieškoti sprendimų kaip atsivėsinti ir už juos permokėti.
       2024-01-16 17:28:44

Ekspertas pataria, kodėl verta rinktis QNED televizorių

Nuolat besikeičiančioje televizijos technologijų srityje gamintojai siekia tobulėti, norėdami užtikrinti įspūdingą ir vizualiai stulbinančią patirtį.
       2024-01-13 12:26:09

Ekspertas pataria, kaip teisingai prižiūrėti skalbimo mašiną

Jūsų drabužių būklė priklauso ne tik nuo jų skalbimo rutinos, bet ir nuo kito itin svarbaus veiksnio – jūsų skalbimo mašinos būklės. Tinkama jos priežiūra ne tik turi įtakos jos patvarumui, bet ir atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant, kad drabužiai išliktų kvapnūs ir švarūs.
       2023-08-16 11:00:22

Karščiai dar nesibaigė – kaip išsirinkti tinkamą oro vėsinimo įrangą?

Visi mėgstame saulėtas ir šiltas dienas, tačiau karštis gali kelti ir nepatogumų bei trikdyti nusistovėjusį gyvenimo ritmą. Biure sunkiau susikoncentruoti, išlikti produktyviems, o namuose – gerai išsimiegoti ir pailsėti.
       2023-08-03 17:13:33

Kaip įsigyti tinkamiausio dydžio televizorių namams?

Tinkamo dydžio televizorius leidžia patogiai žiūrėti mėgstamą televizijos laidą ar filmą, mėgautis raiškiu vaizdu žaidžiant vaizdo žaidimus. Tiek atstumas iki televizoriaus, tiek jo dydis yra svarbūs norint saugoti savo regėjimą bei mėgautis gera žiūrėjimo patirtimi.
       2023-08-03 17:06:37

Šeši patarimai, kaip paruošti šaldiklį produktų laikymui

Vasaros pabaiga – tai metas, kai daugelis skuba užsišaldyti vaisius, uogas bei daržoves, kad jais galėtų džiaugtis ir šaltais žiemos mėnesiais. Kaip paruošti šaldiklį naujiems produktams šaldyti ir į ką svarbu atkreipti dėmesį, pasakoja „LG Electronics“ ekspertas Kiril Miliajev.
       2023-06-09 17:34:47

Kaip su kondicionieriumi pagerinti oro kokybę namuose?

Kondicionierių galima rasti kone kas penktame Lietuvos bute ar name. Dar penktadalis savininkų teigia artimoje ateityje planuojantys jį įsirengti – tokias tendencijas atskleidžia gyventojų apklausa.
       2023-02-22 15:36:51

Ekspertai paaiškina, kaip žinoti, kada laikas pirkti naują šaldytuvą

Šaldytuvas yra laikomas vienu ilgaamžiškiausių buitinių prietaisų. Tačiau kaip žinoti, kada atėjo laikas naujo šaldytuvo įsigijimui? Šiuo klausimu savo įžvalgomis dalinasi „LG Electronics“ (LG) ekspertas Kiril Miliajev.
       2022-11-16 10:23:19

„Philips“ televizorių TOP 3

Šiais metais Vokietijoje vykusiame „TP Vision Live“ renginyje buvo pristatytos naujausios „Philips“ televizorių technologijos bei naujienos, o didžiausio susidomėjimo sulaukė prekės ženklo flagmanai su OLED ekranais ir atnaujintas „The One“.
       2022-11-14 17:14:07

Ne kasdienis pirkinys – virtuvės technika: į ką atsižvelgti renkantis

Europiečiai daugiau nei šešias valandas per savaitę praleidžia gamindami maistą, o kas trečias žmogus tuo itin mėgaujasi, rodo naujausi tyrimai.
       2022-11-11 10:43:27

5 orkaitės gudrybės, kurios užtikrins puikius kulinarinius rezultatus

Maisto gaminimas orkaitėje tinka įvairiems kulinariniams atradimams – nuo pyragų iki kepsnių kepimo. Tačiau kiekviena orkaitė veikia skirtingai, todėl siekiant gardžiausių rezultatų ją būtina tinkamai naudoti ir prižiūrėti.
       2022-10-05 11:00:45

Vieno nepakaks: kiek ir kokių peilių reikėtų turėti virtuvėje?

Vienas peilis visiems virtuvės darbams? Galbūt, jei apsiribojate tik pačių paprasčiausių patiekalų ruošimu. Tuo tarpu maisto gaminimo entuziastams tinkami peiliai gali gerokai palengvinti darbą virtuvėje.
       2022-09-16 18:19:25

Gedimai ir kitos problemos: kaip tinkamai pasirūpinti savo buitine technika

Buitinė technika ‒ dažnu atveju nemažai lėšų pareikalaujantis pirkinys. Nors gamintojai nuolat tobulina savo įrenginius, kad jie tarnautų kuo ilgiau ir tausotų aplinką, kiekvienas naudotojas taip pat turi įdėti pastangų.
       2022-06-01 16:13:21

Meditacija ir darbo skambučiai – televizoriaus funkcijos, kurios jus nustebins

Nors paprastai televizorių naudojame kaip įrenginį televizijai ar filmams žiūrėti, šiuo metu technologijų gamintojai juose įdiegia daugybę naujų funkcijų, kurios gali palengvinti ir paįvairinti jūsų kasdienybę.
       2022-05-03 17:54:02

TOP 3 išmanios skalbyklės funkcijos: kas taupo išteklius ir laiką?

Buitinės technikos gamintojai nuolat ieško naujų būdų, kaip sukurti ekologiškesnes skalbykles, kurios taupytų išteklius ir taip saugotų aplinką. Šiuo metu rinkoje pristatomi įvairūs inovatyvūs įrenginių technologiniai sprendimai:
       2022-04-20 14:17:49

Ekspertai aiškina, kodėl mikrobangų krosnelės turi būti kiekvienuose namuose

Daugelį metų žmonės klausosi įvairių istorijų apie mikrobangų krosneles, tapatindami jas su greito ir todėl nesveiko maisto ruošimu. Laikui bėgant ir technologijoms tobulėjant mikrobangų krosnelės tapo vienu iš dažniausiai naudojamų buitinių prietaisų.
       2022-01-15 09:04:13

Virtuvės prietaisai, apsaugantys nuo produktų švaistymo

Ar jūsų šaldytuve dar rikiuojasi šventinio periodo maisto likučiai? O gal jau papildėte statistiką, liudijančią, kad net trečdalis pasaulyje pagaminamo maisto yra išmetama arba iššvaistoma?
       2021-11-18 12:16:54

Siurblys-robotas: kaip iš gausybės išsirinkti tinkamiausią?

Kaip išsirinkti tinkamą siurblį-robotą, kuris atitiktų jūsų lūkesčius? Į ką būtina atkreipti dėmesį prieš perkant? Tokie klausimai kasdien tampa aktualesni, mat šie mažieji pagalbininkai vis dažniau triūsia lietuvių namuose.
       2021-11-03 10:45:01

Rudens vakarai prie TV: kaip išsirinkti sau tinkamą modelį?

Trumpėjančios dienos ir vėstantys orai vakarais traukia susisupti į minkštą apklotą ir įsijungti mėgstamą serialą, TV laidą ar kompiuterinį žaidimą.
       2021-10-06 14:19:01

Tinkamos viryklės paieškos – tereikia atsižvelgti į 5 punktus

Ketinantiems atnaujinti savo virtuvę, itin svarbu išsirinkti tinkamą viryklę – juk nuo jos patogumo ir funkcijų priklauso maisto gaminimo malonumas, netgi jo skonis.
       2021-07-05 13:29:23

6 netikėtos robotų siurblių funkcijos, apie kurias nežinojote

Robotai siurbliai sparčiai populiarėja ir pamažu tampa įprastu namų ruošos prietaisu. Jie išvaduoja mus nuo namų siurbimo ir plovimo, be to, veikia beveik nereikalaudami jokio žmogaus įsikišimo.
       2021-05-21 17:37:54

Buitinės technikos montavimas nėra juokų darbas: venkite šių neatleistinų klaidų

Tokių pirkinių kaip šaldytuvas ar skalbimo mašina įsigijimas paprastai nebūna spontaniškas – investuojama į daiktą, kuris daugybei metų numes nuo pečių dalį buities naštos ir kilstelės gyvenimo kokybės kartelę.
       2021-04-20 14:12:59

Planuojate įsigyti naują miegamojo lovą? Štai, klausimai sau apie jau turimą

Toks pirkinys kaip miegamojo lova, tarnaus tikrai ne vienerius metus ir net ne penkerius, tačiau vis tiek netruks ateiti diena, kai nuspręsite ją pakeisti nauja.
       2021-04-02 08:03:29

Naujoji realybė: kaip praturtinti kasdienybę ir palengvinti buitį?

Sutikime, karantino metai virtuvėje privertė suktis kur kas daugiau nei anksčiau – juk maisto ruoša tapo ne tik prievole, bet ir malonia pramoga. Tiesa, daugelis spėjo įvertinti ir virtuvės trūkumus, pasvajodami ateityje turėti funkcionaliai ir praktiškai įrengtą erdvę.
       2021-03-16 11:08:45

8 absurdiški mitai apie skalbinių džiovykles. Kokie jie?

Apie skalbykles-džiovykles sklando tokie populiarūs mitai, kaip, pavyzdžiui, kad dėl jų drabužiai susitraukia ir susiglamžo, jos užima daug vietos, suvartoja daug elektros energijos, pradangina kojines ir kelia daug kitų problemų.
Daugiau naujų naujienų
       2024-07-25 21:26:28

Telecentras: RRT įtraukimas leis grįžti prie produktyvaus darbo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pritaria Seimo Ekonomikos komiteto narių siūlymui įstatymu įpareigoti RRT tikrinti LRT teikiamų TV programų siuntimo paslaugų kainų pagrįstumą.
       2024-07-25 21:04:22

Vaistų nuo skausmo poveikis: kuri veiklioji medžiaga ypač pavojinga kepenims

Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų vaistus nuo skausmo vartoja bent kartą per mėnesį ar dažniau, tačiau juos neramina šalutinis poveikis kepenims ir širdies bei kraujagyslių veiklai, rodo „Havas Group“ užsakymu atliktas tyrimas.
       2024-07-22 12:20:28

Tyrimas: 1 iš 4 lietuvių nevyksta atostogų – mano, kad negali sau to leisti?

Vasarai ritantis į antrą pusę, dalis šeimų jau būna spėjusios paatostogauti, dalis – dar tik ieško, kur įdomiai praleisti laiką. Visgi neseniai atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei 25 proc. šeimų išvis nevyksta atostogų.
       2024-07-12 08:45:45

Telecentras: paslaugų LRT kaina per ateinantį dešimtmetį augs mažiau

Nors Telecentro dalis LRT sąnaudose tesudaro tik 5-6 proc. visų LRT sąnaudų, nacionalinis transliuotojas toliau reiškia nepagrįstas pretenzijas mokėti už suteiktas paslaugas 2015 metų kainomis ir spaudžia politikus, kad būtų priimti LRT vienašališkai naudingi politiniai sprendimai.
       2024-07-12 08:30:22

Saulės elektrinę apgadino kruša ar vėtra – ką daryti?

Lietuvai toliau žengiant Europos žaliojo kurso kryptimi vis daugiau gyventojų ryžtasi įsirengti saulės elektrines. Energetikos ministerijos duomenimis, vien pernai elektrą gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje išaugo daugiau nei du kartus – nuo maždaug 42 tūkst. iki 89 tūkst.
       2024-07-07 23:45:16

Vaisiai ir uogos padės labiau už kremus ir papildus – jais praturtinkite mitybą

Pradėkime kiekvieną vasaros dieną ryškiai: geltonos, raudonos, oranžinės spalvos vaisiai ar uogos ne tik kelia nuotaiką, bet ir teikia begalę naudų mūsų organizmui.
       2024-07-07 23:31:29

Kad atostogos neapkarstų: 5 apgavystės keliaujant

Įsibėgėjant vasarai vis daugiau keliaujame, tačiau atsipalaiduodami turėtume nepamiršti ir saugumo – šiuo sezonu pagausėja turistus siekiančių apgauti sukčių. Kaip elgtis, kad atostogų poilsis neapkarstų, pasakoja Linas Sadeckas, „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas.
       2024-07-07 23:21:39

RRT: mitai ir faktai apie 5G ryšį

Vykstant 5G tinklo plėtrai, daliai visuomenės vis dar kyla klausimų dėl šio ryšio saugumo. Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) ekspertai primena – 5G yra visų plačiai naudojamo 3G ir 4G ryšio tąsa. Kitaip tariant, ryšys yra pagrįstas tais pačiais radijo bangų sklidimo principais.
       2024-07-07 22:19:43

Skonių kovos – aršesnės nei futbolo: Vokietijos ar Ispanijos virtuvė laimėtų?

Šiandien prasideda UEFA EURO 2024 ketvirtfinalio etapas, kuriame susikaus Ispanija su čempionato šeimininkais vokiečiais. Šios šalys garsios ne tik savo ilgametėmis futbolo tradicijomis bei žvaigždėmis, bet ir nacionalinėmis virtuvėmis.
       2024-07-04 20:56:51

Ieškoti voveraičių į mišką: auksinė ne tik šių grybų spalva, bet ir nauda

Įsibėgėjus auksaspalvių voveraičių sezonui pasigirsta gurmanų kalbos, kad jos – tikras virtuvėje gimstančių šedevrų objektas. Ši tendencija pastebima ne tik Lietuvoje, kur neretai šie grybai vadinami nacionaliniu sezono delikatesu, bet ir visame pasaulyje.
       2024-07-03 21:38:28

LRT toliau skleidžia nekorektišką informaciją apie Telecentrą

Nors Vilniaus apygardos teismas atmetė LRT ieškinį dėl AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) teikiamų paslaugų kainodaros, ši viešoji įstaiga nenustoja viešai skleisti teisiškai bei ekonomiškai nepagrįstų teiginių, tuo darydama žalą Telecentro reputacijai.
       2024-07-02 11:32:26

Apsaugokite save ir savo turtą: ar naudotis išmaniuoju telefonu žaibuojant?

Gausios vasariškos liūtys neretai atneša įspūdingą, bet pavojingą žaibų spektaklį. Nors daugeliui tikriausiai žinoma, kad žaibuojant lauke būti nepatartina, kelių dalykų rekomenduojama nedaryti ir būnant namuose.
       2024-07-01 18:19:52

Lietuvą užklupę karščiai augina elektros kainas: kaip elgtis vartotojams

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai prognozuojant, kad termometrų stulpeliai dalyje šalies pasieks 34 laipsnių žymą, įspėjama, kad karščio banga gali lemti didelius elektros kainos šuolius „Nord Pool“ biržoje.
       2024-07-01 18:16:47

Vestuvių sezonui įsibėgėjant: ką daryti, jei būti svečiu – per brangu?

Įsibėgėjus vasarai prasideda intensyviausias švenčių laikotarpis – mokyklų, universitetų išleistuvės, kvietimai į vestuves, krikštynas ar kitas šventes pasiekia daugelį iš mūsų.
       2024-06-26 15:44:41

Televizorius – išmanių namų valdymo centras: taupykite energiją

Ar žinojote, kad per televizorių galite išjungti ar įjungti skalbyklę ar indaplovę? Anot „Samsung Electronics Baltics“ produktų eksperto Tomo Alešiūno, išmanių įrenginių valdymas toli gražu ne viskas, ką šiais laikais gali pasiūlyti išmanūs televizoriai.
       2024-06-25 18:14:43

Seimas denonsavo teisinės pagalbos sutartį su Rusija

Seimas nusprendė denonsuoti 1992 m. liepos 21 d. Vilniuje pasirašytą Lietuvos ir Rusijos sutartį dėl teisinės pagalbos ir teisinių santykių civilinėse, šeimos ir baudžiamosiose bylose, ratifikuotą Aukščiausiosios Tarybos nutarimu.
       2024-06-21 17:22:44

Pasikrauk jonų Virsmo salėje

Birželio 23 dieną švenčiamos Rasos arba kupolinės nuo seno žinomos kaip vasaros saulėgrįžos šventė — ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metas. Tikima, kad šventės metu būtina pasikrauti energijos, dėl to atliekami ritualai, kurie užtikrina augalų augimą bei klestėjimą, sveikatą ir laimę.
       2024-06-21 11:18:47

Telecentro teikiamų paslaugų LRT kaina yra skaidri ir objektyviai pagrįsta

Komentuodamas pastarojo meto LRT viešus pareiškimus dėl neva neskaidrios ir nepagrįstos paslaugų kainodaros Telecentro vadovas Remigijus Šeris teigia:
       2024-06-19 18:25:41

LRT vadovė: dėl finansavimo keitimo su mumis visiškai nebuvo pasitarta

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė kritikuoja, kad, priimant sprendimus, kurie paveiktų LRT finansavimą, LRT neišklausomas. M. Garbačiauskaitė-Budrienė taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) galimą piktnaudžiavimą.
       2024-06-19 16:36:16

Duomenų nutekėjimas: saugumo ekspertai pataria, kaip apsaugoti savo duomenis

Lietuvoje pranešama apie naujus jautrių gyventojų duomenų nutekėjimo atvejus. Nesaugi gali būti tiek žmonių finansinė, tiek kita asmeninė informacija.
       2024-06-19 13:31:26

Saulės elektrinės negana: ekspertas atskleidė, kaip sutaupyti daugiau

Nors saulės elektrines įsirengę gyventojai džiaugiasi sumažėjusiomis sąskaitomis už elektros energiją, ekspertai pastebi, kad sutaupyti galima dar daugiau, kai šie įrenginiai veikia kartu su energijos kaupikliais.
       2024-06-19 13:24:41

Sužinokite populiariausio vasaros vaisiaus naudas: padės ne tik nuo kaitros

Dėl didžiausio derliaus vasaros mėnesiais arbūzai dažnai siejami su iškylomis gamtoje bei gardžiais, vasariškais desertais, kurie maloniai atgaivina karštą dieną.
       2024-06-19 13:17:53

Vasaros audros: kas gali pridaryti didžiausių nuostolių

Vasarą įsivyraujantys karšti orai neatsiejami nuo audrų – ekspertai pastebi, jog ekstremalių gamtos reiškinių pasitaiko vis dažniau, o jų padaroma žala gali atnešti ir šimtatūkstantinių nuostolių.
       2024-06-19 13:15:02

Pienas ir jo produktai – svarbus, bet ne vienintelis kalcio šaltinis vaikams

Įkalbėti vaiką išgerti stiklinę pieno kartais gali tapti neįmanoma misija. Tėvams neramu, kad tokiu atveju vaiko organizmas negauna pakankamai kalcio? Juk pienas ir jo produktai – pagrindinis kalcio šaltinis, o šis elementas labai svarbus toli gražu ne vien sveikiems dantims bei kaulams.
       2024-06-19 13:04:45

Meilužis, sukčius ar verslo partneris? Kaip apsaugoti investicijas į verslą?

Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netyla skandalas, kurio centre – žymus sporto treneris. Jis, moterų tvirtinimu, apgavo ne vieną iš jų bei prisidengdamas romantiniais pažadais ir santykiais išviliojo ženklias, skirtingo dydžio sumas.
       2024-06-18 20:32:26

LRT žada skųsti teismo sprendimą dėl atmesto ieškinio Telecentrui

Valstybės valdomas Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) neturi grąžinti 326,7 tūkst. eurų Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT), kuriuos šis traktavo kaip permoką už 2021 metais suteiktas signalų perdavimo paslaugas, nusprendė teismas. LRT sprendimą žada skųsti.
       2024-06-17 19:59:42

LRT: keičiamas finansavimo modelis neturi kenkti transliuotojo misijai

Seime kilus iniciatyvai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos LRT finansavimą sieti su šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu, pats visuomeninis transliuotas įspėja, kad reikia įvertinti, ar naujas modelis nekenks jo misijai karo grėsmės akivaizdoje.
       2024-06-15 12:45:09

Erkės paplitusios visur: kaip apsisaugoti?

Vasarą vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore – miestų parkuose, soduose ar sodybose, o mėgstančius grybauti į miškus jau vilioja grybai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad gamtoje turime išlikti itin atidūs, nes joje mūsų laukia pavojingas ligas platinantys nariuotakojai – erkės.
       2024-06-15 12:38:33

Norite susidraugauti su kaimynais? Ekspertai pataria, nuo ko pradėti

Saugūs namai yra vienas iš pamatinių mūsų poreikių, o naujausias tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidė, kad savo būsto saugumą daugelis sieja ne tik su fizine apsauga (patikimais užraktais ar spynomis), bet ir su tarpasmeniniais santykiais.
       2024-06-12 11:33:10

Norite gauti APVA paramą? – ESO atsako į svarbiausius klausimus

Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama apie 2400 saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų, rodo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenys.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.