Naujienos

Kaip technologijos padeda kūrėjams užsidirbti, o gerbėjams – mėgautis turiniu?

2021-06-07 17:08:13

Internete tiek daug pramoginio, edukacinio, naujienų turinio, kurio net ieškoti nereikia – labai dažnai jis pats mus susiranda. Kai visko tiek daug, lengva šią gausą priimti kaip savaime suprantamą, ir pamiršti, kad visa tai kažkas turi sukurti, o šis procesas kainuoja.

Galimybė kūrėjams užsidirbti – opus iššūkis, kurį technologijų atstovai bando spręsti rėmimo platformomis, prenumeratomis ar virtualiais arbatpinigiais.

Jūsų dėmesiui, Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, apžvelgė platformas kūrėjams remti.

Kaip veikia „Twitter Tip Jar“

Apie panašų sprendimą „Twitter“ užuominas laidė jau senokai. Tačiau nebuvo iki galo aišku, kaip tai veiks. Aktyvavus funkciją „Tip Jar“, vartotojo profilyje atsiras papildomas mygtukas, kurį paspaudę sekėjai galės skirti kūrėjui tam tikrą pinigų sumą. „Twitter“ šį įrankį integravo ir su kitomis platformomis. Pavyzdžiui, virtualių arbatpinigių palikti bus galima pasitelkus ir trečiųjų šalių sprendimus, tokius kaip „Bandcamp“, „Patreon“ ar „PayPal“.

Tokio sprendimo „Twitter“ vartotojai laukė jau seniai. Nors socialinis tinklas turi daugiau nei 350 mln. aktyvių vartotojų, monetizacija čia labai sudėtinga. Dėl to platformos kūrėjai neišvengiamai turėjo imtis veiksmų, kurie padėtų apsisaugoti nuo galimo kūrėjų išsiskirstymo po kitas platformas. Beje, kartu su „Tip Jar“ ruošiama ir dar viena įdomi funkcija – „Super Follow“. Ji leis tapti „supersekėjais“ ir už 4,99 dolerių per mėnesį gauti prieigą prie papildomų kūrėjo įrašų ir kito turinio.

Paramos kūrėjams platforma „Patreon“

Be jokios abejonės, žinomiausia paramos kūrėjams platforma šiuo metu yra „Patreon“. Kūrėjas čia susikuria paskyrą ir pakviečia prie jos prisijungti savo auditoriją. Platforma veikia prenumeratos principu. Tai reiškia, kad tapę kažkieno sekėju arba kitaip – patronu, jūs įsipareigojate kas mėnesį jam skirti tam tikrą pinigų sumą. Prenumeratą, žinoma, bet kada galima nutraukti.

Paprastai kūrėjai auditorijai siūlo rinktis iš kelių paramos lygių. Tarkime, skirti galite simbolinę sumą – dolerio ar trijų. Aukščiausias paramos lygis gali siekti ir keliolika dolerių. Kuo daugiau pinigų skiriate, tuo daugiau privalumų gaunate. Paprastai tai būna anksčiau pasirodantis ar išskirtinis turinys, informacija apie tai, prie ko kūrėjas dirba dabar, ar net galimybė pačiam įsitraukti į kūrybinį procesą.

Panašu, kad toks modelis sulaukė abipusių – tiek kūrėjų, tiek auditorijos – simpatijų. Tai patvirtina ir skaičiai. Platforma šiuo metu naudojasi apie 187 000 kūrėjų, kuriuos remia apie 6 mln. patronų – trigubai daugiau nei prieš trejus metus. Pernai „Patreon“ platformoje iš viso buvo išdalinta arti milijardo dolerių.

„YouTube“ narystės programa

Įdomu tai, kad platforma „Patreon“ naudojasi gana didelė dalis „YouTube“ kūrėjų. Nieko nuostabaus. Statistika rodo, kad kiek daugiau nei ketvirtis šios platformas naudotojų yra būtent vaizdo įrašų kūrėjai. Be abejo, „YouTube“ ir „Google“ visados siekia išvengti trečiųjų šalių įsiterpimo. Taip ir atsirado „YouTube“ narystės (angl. YouTube Channel Membership) programa. Tikriausiai pastebėjote, kad kai kurie šio socialinio tinklo kanalai šalia mygtuko „Prenumeruoti“ (angl. Subscribe) turi ir dar vieną, pavadintą „Prisijungti“ (angl. Join). Šią funkciją „YouTube“ pirmą kartą pristatė prieš trejus metus. Veikia ji labai panašiu principu kaip ir „Patreon“.

„YouTube“ narystę sunkiau pradėti, bet kiek paprasčiau tęsti. Visų pirma, tokia galimybe susidomėjęs kūrėjas turi tapti „YouTube“ partnerio programos (angl. YouTube partner) dalimi. Taip pat privalu turėti bent 1000 prenumeratorių bei kurti draugišką, t.y. kuo mažiau demonetizuotą, ir ne vaikams skirtą turinį. „YouTube“ patvirtinus paraišką, galima sukurti savo paramos lygius, dalinti auditorijai specialius ženkliukus, rašyti tik rėmėjams skirtas žinutes, rengti privačias gyvas transliacijas bei kurti papildomą turinį. Kanalams, kurie nenori administruoti papildomos paskyros, „YouTube“ narystė – puikus sprendimas. Tiesa, reikėtų turėti omenyje, kad „YouTube“ pasiima net 30 proc. visos gautos paramos.

Lietuviškoji programa „Contribee“

Į paramos kūrėjams platformų rinką pakankamai neseniai žengė ir lietuviai. „Contribee“ pavadintas puslapis savo veikimo principu labiausiai primena „Patreon“. Startuolio komanda tikisi tapti lygiaverčiais pastarosios konkurentais, siūlydami didesnį ir lankstesnį paslaugų paketą. Platforma veikia jau aptartu paramos lygių principu – kuo daugiau pinigų skiriate, tuo daugiau papildomo turinio gaunate.

Įdomu tai, kad „Contribee“ sugeba pritraukti ne tik vaizdo įrašų ar tinklalaidžių kūrėjus, bet ir rašančius žmones, dizainerius ar netgi gyvūnų prieglaudas. Dar vienas lietuviškos sistemos privalumas – skirtingai nei „Patreon“, čia įmanoma vienkartinė parama. Rėmėjams visai nebūtina tapti prenumeratoriais. Norimą sumą galima skirti be jokių ilgalaikių įsipareigojimų. Galų gale, pačius kūrėjus labiausiai vilioti turėtų tai, kad platforma neima iš jų jokio komisinio mokesčio. Jis priskaičiuojamas rėmėjui skiriant pinigus. Kuo parama didesnė – tuo mokesčio procentas mažesnis.

Augančios paramos kūrėjams alternatyvos

Apie finansinį interneto kūrėjų įvertinimą diskutuojama jau pakankamai ilgai. Kaip ir kitus skaitmeninius procesus, šią diskusiją dar labiau paspartino pandemija. Daugybei kūrėjų, kurių pagrindinė veikla nėra susijusi su internetu, pradingo praktiškai visi pajamų šaltiniai. Jie turėjo ieškoti alternatyvų. Kai kas atidarė savo „Patreon“, kiti pradėjo kurti tinklalaides, rengė tiesiogines transliacijas socialiniuose tinkluose. Natūralu, kad kūrėjai pradėjo intensyviau galvoti apie tai, kaip išplėsti monetizacijos galimybes.

Daug jų persikėlė į „Twitch“. Nors ši platforma labiausiai orientuota į žaidimų mėgėjus, ją išbando ir kitų sričių kūrėjai. Pavyzdžiui, muzikantai, mokymų vedėjai ar net medžio drožėjai. Turinys čia monetizuojamas žiūrovams tampant prenumeratoriais, t. y. kas mėnesį skiriant po tam tikrą pinigų sumą. „Twitch“ šiuo metu išgyvena tikrą pakilimą. Per pastaruosius dvejus metus reguliarių jo vartotojų skaičius išaugo pustrečio karto.

Padėti kūrėjams bando ir jau egzistuojančios platformos. „Apple“ visai neseniai paskelbė apie naują tinklalaidžių platformą. Vartotojai čia mokės mėnesinį prenumeratos mokestį, o surinktų pajamų pyragas bus dalinamas kūrėjams. Ko gero, panašių pavyzdžių, laikui bėgant, pamatysime vis daugiau. Tokių iniciatyvų tikslas vienas – suteikti žmonėms galimybę visiškai atsidėti kūrybinei veiklai.

Pagalba tvarkant Jūsų TV antenas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Internetas: kitos panašios naujienos
       2023-08-18 14:13:00

Išlikite saugūs internete: patarimai, kaip išvengti nuotolinių sukčių pinklių

Pernai prekes ar paslaugas internetu pirko ar užsakė net 68 proc. lietuvių, atskleidžia Valstybės duomenų agentūra. Visgi, esant dideliam interneto vartotojų kiekiui, tobulėja ir nuotolinių sukčių gudrybės.
       2023-07-05 15:12:45

„Facebook“ stoja į kovą prieš „Twitter“: į rinką žengia „Threads“

„Facebooko“ įkūrėjo Marko Zuckerbergo vadovaujama „Meta“ parengė konkurentą Elono Musko valdomam „Twitter“ – jau rytoj bus pristatyta „Twitter“ analogija „Threads“.
       2023-04-12 10:15:14

Staiga atsiradusi „Klaida 404“: kaip jos išvengti ir atverti norimą svetainę?

Skubate nusipirkti koncerto bilietus, norite atverti svarbų dokumentą, o jūsų puslapis rodo „Klaida 404“? Dažnai ji atsiranda pačiu netinkamiausiu metu ir praneša, kad svetainės serveris neberanda jūsų puslapio.
       2023-01-23 12:32:50

Jungtinės Karalystės būstuose gigabitinis internetas taps privalomas

Spartus internetas privalo atsirasti kiekviename naujame būste – taip prieš pat Naujuosius metus nusprendė Jungtinės Karalystės vyriausybė. Pasaulinėse medijose plačiai nuskambėję britų statybų reglamento pakeitimai įpareigojo gyvenamųjų patalpų statytojus pasirūpinti bent vieno gigabito per sekundę (1 Gb/s) spartos interneto prieiga.
       2023-01-03 10:47:46

Ryškiausi 2022-ųjų pokyčiai socialiniuose tinkluose: kas turi šansų?

Per 2022 m. stebėjome daug dėmesio vertų socialinių tinklų naujovių ir įvykių: nuo naujų funkcijų pristatymo iki „BeReal“ populiarumo aukštumų ar staigaus „Twitter“ platformos subyrėjimo.
       2022-12-28 10:52:42

Renkamės internetą namams: ekspertas atskleidė, kokios spartos iš tiesų reikia

Įsikėlus į naują būstą ar atėjus laikui atnaujinti namų interneto paslaugos sutartį, neišvengiamai tenka spręsti klausimą, kokios spartos ryšį pasirinkti.
       2022-12-02 10:54:37

Didžiųjų technologijų kompanijų laukia sunkūs laikai – bręsta interneto pokyčiai

Milijardais vertinamų didžiųjų technologijų kompanijų: „Google“, „Amazon“, „Meta“ ir kitų laukia sudėtingi iššūkiai – technologijų raida subrandino naują decentralizuoto interneto kartą, kuri nebus palanki šiandienos gigantams.
       2022-10-11 15:17:45

Fizikos mokslų daktaras pataria į kokius interneto rodiklius atkreipti dėmesį

Jeigu renkatės mobiliojo interneto paslaugų tiekėją, svarbu ne tik gigabaitų kiekis ir kaina, bet ir techniniai kriterijai. Fizikos mokslų daktaras paaiškina, kuo svarbūs skirtingi mobiliojo ryšio tinklo veikimo parametrai ir kuris iš jų svarbesnis.
       2022-09-21 11:44:20

Į rinką žengia naujieji socialiniai tinklai: kuo jie ypatingi

Socialiniai tinklai tapo neatsiejama gyvenimo dalimi – juose ne tik bendraujame, bet ir sužinome naujienas bei dalinamės gražiausiomis akimirkomis.
       2022-09-06 15:45:08

Socialiniai tinklai – jaunimo kelrodis ar klystkelis?

Socialiniai tinklai – tarsi ratas, kuriame vienu metu sukasi ir itin operatyvi bei naudinga informacija, ir dezinformacijos sūkuriai, tačiau esama priemonių juos atpažinti išvengiant rimtesnių informacinių grėsmių ir jų padarinių.
       2022-02-08 13:59:49

Tarptautinė saugesnio interneto diena: 3 privatumo nustatymai saugiam naršymui

Kasdien naršydami internete paliekame savo „pėdsakus“, kurie tampa tikslinių reklamų ar net kibernetinių įsilaužėlių taikiniu. Statistikos portalo „Statista“ duomenimis, 2021 m. daugiau nei 50 proc. interneto naudotojų buvo labiau susirūpinę dėl privatumo internete nei prieš metus.
       2021-12-03 20:15:24

„Starlink“ palydovinis internetas jau Lietuvoje

Astronautikos bendrovė „Space X“ pranešė Lietuvoje pradedanti teikti „Starlink“ plačiajuosčio palydovinio interneto paslaugas – nors buvo žadėta, kad šios paslaugos Lietuvos vartotojus pasieks 2022 m. pradžioje.
       2021-09-29 08:15:50

Kad buvimas internete neapkarstų: kaip apsaugoti domeną ir asmeninę svetainę?

Visų mūsų gyvenimas vis labiau persikelia į skaitmeninę erdvę, tad internetas užima reikšmingą dalį mūsų laiko. Šiandien apie buvimą internete privalo pagalvoti ir kiekvienas verslininkas, žymus asmuo ar politikas.
       2021-08-13 08:47:24

RRT įvertino mobiliojo ryšio paslaugų kokybę kaimiškose Lietuvos vietovėse

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) ir toliau aktyviai stebi Lietuvos mobiliojo ryšio paslaugų kokybę mobiliojo ryšio operatorių tinkluose.
       2021-06-06 20:09:12

Saugumas internete – ką turi žinoti vaikai ir jų tėvai?

Daugybei gyvenimo aspektų vis greičiau keliantis į internetą, tenka iš naujo prisiminti pagrindines taisykles, padedančias išlikti saugiems virtualioje erdvėje.
       2021-05-12 21:57:00

Neišnaudotas potencialas: 8 iš 10 Lietuvos gyventojų neturi interneto svetainės

Nepaisant to, jog internetinės svetainės vis dar išlieka bene populiariausia vieta ieškoti informacijos, absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų asmeninio interneto puslapio neturi, rodo „Interneto vizijos“ iniciatyva atlikto tyrimo duomenys.
       2021-04-09 09:11:31

Praktiniai patarimai, kaip patiems sustiprinti namų interneto ryšį

Šiuo metu, kai daug laiko praleidžiame namuose, ypač svarbus kokybiškas ir greitas interneto ryšys. Technologijų ekspertai dalinasi naudingais patarimais, ką daryti, jei internetas stringa arba yra labai lėtas.
       2020-10-19 09:48:20

Kodėl latviai aplenkė lietuvius lenktynėse dėl 5G?

Nauja ryšio technologijos karta – 5G ryšys – ne tik kelia diskusijų apie šios technologijos galimybes ir trūkumus, tačiau paskatino ir neregėtas lenktynes tarp šalių. Šiandien praktiškai visos valstybės konkuruoja dėl to, kurios gyventojai galės greičiau naudotis itin sparčia interneto technologija.
       2020-09-10 07:51:18

Ir vėl baigėsi mobilieji duomenys? Ką daryti, kad jų užtektų ilgiau

Turbūt kiekvienam pažįstama situacija, kai mėnesis dar nesibaigė, o mobiliųjų duomenų likutis jau išeikvotas. Nors dalį jų išnaršome patys, visgi yra programėlių, kurios beprasmiškai „valgo“ mūsų gigabaitus net ir tuomet, kai jomis nesinaudojame.
       2020-08-14 16:03:52

„Internet Explorer“ naršyklei sukanka 25 metai

Prieš 25 metus, 1995 m. rugpjūčio 16 d., pasauliui buvo pristatyti vartotojams dabar puikiai pažįstama interneto naršyklė „Internet Explorer“. Per šiuos metus ji spėjo pakilti į absoliutaus populiarumo viršūnes ir nusiristi iki rinkos autsaiderių pozicijų, kur ir vėl pelnė vartotojų simpatijas.
       2020-07-07 12:25:19

Po karantino: „Zoom“ išlieka 10 kartų populiaresnis, „TikTok“ – auga

Pasaulį sukaustęs karantinas Lietuvoje išpopuliarino iki tol gerokai mažiau dėmesio sulaukdavusias platformas – „Zoom“, „Microsoft Teams“, „Slack“, „TikTok“ ir kitas. Karantinui pasibaigus, kai kurių jų populiarumas neblėsta, o kitos naudojamos net gi mažiau nei prieš krizę.
       2020-06-19 09:08:55

Testas: ar viską žinote apie „Wi-Fi“?

Kaip manote, kokį skanėstą primena „Wi-Fi“ signalai? Kada internetas namuose gali sulėtėti? Ir ką tyrinėjo mokslininkai, netyčia sukūrę esminį „Wi-Fi“ patentą? Penktadienį minint pasaulinę „Wi-Fi“ dieną kviečiame pasitikrinti savo žinias – ir įgyti naujų – apie šią technologiją.
       2020-04-04 09:04:21

RRT skelbia interneto spartos matavimų duomenis Vilniaus mieste

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, siekdama įvertinti mobiliojo interneto prieigos duomenų perdavimo spartą karantino metu, atliko matavimus Vilniaus mieste. Matavimai atlikti UAB „Bitė Lietuva“, „Telia Lietuva“, AB, UAB „Tele2“ ir AB Lietuvos radijo ir televizijos centro tinkluose, važiuojant pasirinktu maršrutu.
       2020-03-21 06:50:18

„Telia“: ryšio srautų gyventojams ir verslui neribosime

Nors ryšio tinklų apkrovos ir mobiliųjų duomenų srautai paskelbus karantiną Lietuvoje ženkliai išaugo, telekomunikacijų bendrovė „Telia“ nesiims srautų valdymo veiksmų, kurių išimties tvarka šią savaitę leido imtis Europos elektroninių ryšių reguliuotojų institucija (EERRI).
       2020-03-19 16:53:42

Visa informacija apie koronavirusą – vienoje vietoje

Nuo šiol visą oficialią informaciją apie koronavirusą (COVID-19) ir karantiną, taip pat nurodymus ir rekomendacijas visiems gyvenimo atvejams galima rasti interneto svetainėje www.koronastop.lt. Tai vienintelis pagrindinis interneto adresas, kurį reikia įsiminti, kad nebūtumėte suklaidinti melagingų naujienų skleidėjų ar internetinių sukčių.
Daugiau naujų naujienų
       2024-07-25 21:26:28

Telecentras: RRT įtraukimas leis grįžti prie produktyvaus darbo

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pritaria Seimo Ekonomikos komiteto narių siūlymui įstatymu įpareigoti RRT tikrinti LRT teikiamų TV programų siuntimo paslaugų kainų pagrįstumą.
       2024-07-25 21:04:22

Vaistų nuo skausmo poveikis: kuri veiklioji medžiaga ypač pavojinga kepenims

Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų vaistus nuo skausmo vartoja bent kartą per mėnesį ar dažniau, tačiau juos neramina šalutinis poveikis kepenims ir širdies bei kraujagyslių veiklai, rodo „Havas Group“ užsakymu atliktas tyrimas.
       2024-07-22 12:20:28

Tyrimas: 1 iš 4 lietuvių nevyksta atostogų – mano, kad negali sau to leisti?

Vasarai ritantis į antrą pusę, dalis šeimų jau būna spėjusios paatostogauti, dalis – dar tik ieško, kur įdomiai praleisti laiką. Visgi neseniai atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei 25 proc. šeimų išvis nevyksta atostogų.
       2024-07-12 08:45:45

Telecentras: paslaugų LRT kaina per ateinantį dešimtmetį augs mažiau

Nors Telecentro dalis LRT sąnaudose tesudaro tik 5-6 proc. visų LRT sąnaudų, nacionalinis transliuotojas toliau reiškia nepagrįstas pretenzijas mokėti už suteiktas paslaugas 2015 metų kainomis ir spaudžia politikus, kad būtų priimti LRT vienašališkai naudingi politiniai sprendimai.
       2024-07-12 08:30:22

Saulės elektrinę apgadino kruša ar vėtra – ką daryti?

Lietuvai toliau žengiant Europos žaliojo kurso kryptimi vis daugiau gyventojų ryžtasi įsirengti saulės elektrines. Energetikos ministerijos duomenimis, vien pernai elektrą gaminančių vartotojų skaičius Lietuvoje išaugo daugiau nei du kartus – nuo maždaug 42 tūkst. iki 89 tūkst.
       2024-07-07 23:45:16

Vaisiai ir uogos padės labiau už kremus ir papildus – jais praturtinkite mitybą

Pradėkime kiekvieną vasaros dieną ryškiai: geltonos, raudonos, oranžinės spalvos vaisiai ar uogos ne tik kelia nuotaiką, bet ir teikia begalę naudų mūsų organizmui.
       2024-07-07 23:31:29

Kad atostogos neapkarstų: 5 apgavystės keliaujant

Įsibėgėjant vasarai vis daugiau keliaujame, tačiau atsipalaiduodami turėtume nepamiršti ir saugumo – šiuo sezonu pagausėja turistus siekiančių apgauti sukčių. Kaip elgtis, kad atostogų poilsis neapkarstų, pasakoja Linas Sadeckas, „Luminor“ banko Sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas.
       2024-07-07 23:21:39

RRT: mitai ir faktai apie 5G ryšį

Vykstant 5G tinklo plėtrai, daliai visuomenės vis dar kyla klausimų dėl šio ryšio saugumo. Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) ekspertai primena – 5G yra visų plačiai naudojamo 3G ir 4G ryšio tąsa. Kitaip tariant, ryšys yra pagrįstas tais pačiais radijo bangų sklidimo principais.
       2024-07-07 22:19:43

Skonių kovos – aršesnės nei futbolo: Vokietijos ar Ispanijos virtuvė laimėtų?

Šiandien prasideda UEFA EURO 2024 ketvirtfinalio etapas, kuriame susikaus Ispanija su čempionato šeimininkais vokiečiais. Šios šalys garsios ne tik savo ilgametėmis futbolo tradicijomis bei žvaigždėmis, bet ir nacionalinėmis virtuvėmis.
       2024-07-04 20:56:51

Ieškoti voveraičių į mišką: auksinė ne tik šių grybų spalva, bet ir nauda

Įsibėgėjus auksaspalvių voveraičių sezonui pasigirsta gurmanų kalbos, kad jos – tikras virtuvėje gimstančių šedevrų objektas. Ši tendencija pastebima ne tik Lietuvoje, kur neretai šie grybai vadinami nacionaliniu sezono delikatesu, bet ir visame pasaulyje.
       2024-07-03 21:38:28

LRT toliau skleidžia nekorektišką informaciją apie Telecentrą

Nors Vilniaus apygardos teismas atmetė LRT ieškinį dėl AB Lietuvos radijo ir televizijos centro (Telecentro) teikiamų paslaugų kainodaros, ši viešoji įstaiga nenustoja viešai skleisti teisiškai bei ekonomiškai nepagrįstų teiginių, tuo darydama žalą Telecentro reputacijai.
       2024-07-02 11:32:26

Apsaugokite save ir savo turtą: ar naudotis išmaniuoju telefonu žaibuojant?

Gausios vasariškos liūtys neretai atneša įspūdingą, bet pavojingą žaibų spektaklį. Nors daugeliui tikriausiai žinoma, kad žaibuojant lauke būti nepatartina, kelių dalykų rekomenduojama nedaryti ir būnant namuose.
       2024-07-01 18:19:52

Lietuvą užklupę karščiai augina elektros kainas: kaip elgtis vartotojams

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai prognozuojant, kad termometrų stulpeliai dalyje šalies pasieks 34 laipsnių žymą, įspėjama, kad karščio banga gali lemti didelius elektros kainos šuolius „Nord Pool“ biržoje.
       2024-07-01 18:16:47

Vestuvių sezonui įsibėgėjant: ką daryti, jei būti svečiu – per brangu?

Įsibėgėjus vasarai prasideda intensyviausias švenčių laikotarpis – mokyklų, universitetų išleistuvės, kvietimai į vestuves, krikštynas ar kitas šventes pasiekia daugelį iš mūsų.
       2024-06-26 15:44:41

Televizorius – išmanių namų valdymo centras: taupykite energiją

Ar žinojote, kad per televizorių galite išjungti ar įjungti skalbyklę ar indaplovę? Anot „Samsung Electronics Baltics“ produktų eksperto Tomo Alešiūno, išmanių įrenginių valdymas toli gražu ne viskas, ką šiais laikais gali pasiūlyti išmanūs televizoriai.
       2024-06-25 18:14:43

Seimas denonsavo teisinės pagalbos sutartį su Rusija

Seimas nusprendė denonsuoti 1992 m. liepos 21 d. Vilniuje pasirašytą Lietuvos ir Rusijos sutartį dėl teisinės pagalbos ir teisinių santykių civilinėse, šeimos ir baudžiamosiose bylose, ratifikuotą Aukščiausiosios Tarybos nutarimu.
       2024-06-21 17:22:44

Pasikrauk jonų Virsmo salėje

Birželio 23 dieną švenčiamos Rasos arba kupolinės nuo seno žinomos kaip vasaros saulėgrįžos šventė — ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties metas. Tikima, kad šventės metu būtina pasikrauti energijos, dėl to atliekami ritualai, kurie užtikrina augalų augimą bei klestėjimą, sveikatą ir laimę.
       2024-06-21 11:18:47

Telecentro teikiamų paslaugų LRT kaina yra skaidri ir objektyviai pagrįsta

Komentuodamas pastarojo meto LRT viešus pareiškimus dėl neva neskaidrios ir nepagrįstos paslaugų kainodaros Telecentro vadovas Remigijus Šeris teigia:
       2024-06-19 18:25:41

LRT vadovė: dėl finansavimo keitimo su mumis visiškai nebuvo pasitarta

LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė kritikuoja, kad, priimant sprendimus, kurie paveiktų LRT finansavimą, LRT neišklausomas. M. Garbačiauskaitė-Budrienė taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvos radijo ir televizijos centro (LRTC) galimą piktnaudžiavimą.
       2024-06-19 16:36:16

Duomenų nutekėjimas: saugumo ekspertai pataria, kaip apsaugoti savo duomenis

Lietuvoje pranešama apie naujus jautrių gyventojų duomenų nutekėjimo atvejus. Nesaugi gali būti tiek žmonių finansinė, tiek kita asmeninė informacija.
       2024-06-19 13:31:26

Saulės elektrinės negana: ekspertas atskleidė, kaip sutaupyti daugiau

Nors saulės elektrines įsirengę gyventojai džiaugiasi sumažėjusiomis sąskaitomis už elektros energiją, ekspertai pastebi, kad sutaupyti galima dar daugiau, kai šie įrenginiai veikia kartu su energijos kaupikliais.
       2024-06-19 13:24:41

Sužinokite populiariausio vasaros vaisiaus naudas: padės ne tik nuo kaitros

Dėl didžiausio derliaus vasaros mėnesiais arbūzai dažnai siejami su iškylomis gamtoje bei gardžiais, vasariškais desertais, kurie maloniai atgaivina karštą dieną.
       2024-06-19 13:17:53

Vasaros audros: kas gali pridaryti didžiausių nuostolių

Vasarą įsivyraujantys karšti orai neatsiejami nuo audrų – ekspertai pastebi, jog ekstremalių gamtos reiškinių pasitaiko vis dažniau, o jų padaroma žala gali atnešti ir šimtatūkstantinių nuostolių.
       2024-06-19 13:15:02

Pienas ir jo produktai – svarbus, bet ne vienintelis kalcio šaltinis vaikams

Įkalbėti vaiką išgerti stiklinę pieno kartais gali tapti neįmanoma misija. Tėvams neramu, kad tokiu atveju vaiko organizmas negauna pakankamai kalcio? Juk pienas ir jo produktai – pagrindinis kalcio šaltinis, o šis elementas labai svarbus toli gražu ne vien sveikiems dantims bei kaulams.
       2024-06-19 13:04:45

Meilužis, sukčius ar verslo partneris? Kaip apsaugoti investicijas į verslą?

Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netyla skandalas, kurio centre – žymus sporto treneris. Jis, moterų tvirtinimu, apgavo ne vieną iš jų bei prisidengdamas romantiniais pažadais ir santykiais išviliojo ženklias, skirtingo dydžio sumas.
       2024-06-18 20:32:26

LRT žada skųsti teismo sprendimą dėl atmesto ieškinio Telecentrui

Valstybės valdomas Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) neturi grąžinti 326,7 tūkst. eurų Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT), kuriuos šis traktavo kaip permoką už 2021 metais suteiktas signalų perdavimo paslaugas, nusprendė teismas. LRT sprendimą žada skųsti.
       2024-06-17 19:59:42

LRT: keičiamas finansavimo modelis neturi kenkti transliuotojo misijai

Seime kilus iniciatyvai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos LRT finansavimą sieti su šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu, pats visuomeninis transliuotas įspėja, kad reikia įvertinti, ar naujas modelis nekenks jo misijai karo grėsmės akivaizdoje.
       2024-06-15 12:45:09

Erkės paplitusios visur: kaip apsisaugoti?

Vasarą vis daugiau laiko praleidžiame gryname ore – miestų parkuose, soduose ar sodybose, o mėgstančius grybauti į miškus jau vilioja grybai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai primena, kad gamtoje turime išlikti itin atidūs, nes joje mūsų laukia pavojingas ligas platinantys nariuotakojai – erkės.
       2024-06-15 12:38:33

Norite susidraugauti su kaimynais? Ekspertai pataria, nuo ko pradėti

Saugūs namai yra vienas iš pamatinių mūsų poreikių, o naujausias tyrimas apie gyvenimą namuose atskleidė, kad savo būsto saugumą daugelis sieja ne tik su fizine apsauga (patikimais užraktais ar spynomis), bet ir su tarpasmeniniais santykiais.
       2024-06-12 11:33:10

Norite gauti APVA paramą? – ESO atsako į svarbiausius klausimus

Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama apie 2400 saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų, rodo „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) duomenys.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.