Naujienos

Kad vaikų vasaros atostogos neištuštintų kišenių tėvams: 4 veiklos

2022-06-10 10:52:39

Vasaros atostogos – ilgai lauktas ir išsvajotas metas mažiesiems, tačiau tam, kad šis laikotarpis taptų įsimintinas, svarbus ir tėvelių indėlis. Tiesa, daugelis jų įsivaizduoja, kad kokybiškam ir gerai praleistam laikui būtina išleisti daug pinigų, tačiau tai – nebūtinai tiesa.

Ką daryti, kad pinigų pramogoms nepritrūktų ir, kokios daug nekainuojančios veiklos gali suartinti ir pradžiuginti tiek mažuosius, tiek jų tėvelius?

Pagrindinė stabilių finansų taisyklė

Anot skaitmeninių finansinių paslaugų įmonės „Credit24“ Klientų patirties valdymo vadovės Donatos Stoškuvienės, pastaruoju metu kylančios produktų ir paslaugų kainos privertė sunerimti bene visus Lietuvos gyventojus. Tad savaime suprantama, kad daugeliui šeimų kilo klausimas, kaip šioje situacijoje atžalas pradžiuginti vasaros atostogų metu. Ekspertė atkreipia dėmesį, kad gana dažna problema, kuri priverčia susimąstyti apie finansinį stabilumą, yra tėvų finansinio raštingumo žinių trūkumas.

„Deja, tačiau šiandien finansinio raštingumo lygis Lietuvoje vis dar yra pakankamai prastas. Kaip teisingai elgtis su pinigais dažnu atveju nėra mokoma nei mokyklos, nei universiteto suole, tad nieko keisto, kad suaugę žmonės dažnai nėra susipažinę su išlaidų planavimo taisyklėmis“, – teigia D. Stoškuvienė.

Anot jos, viena iš dažniau pasitaikančių lietuvių daromų klaidų yra pinigų laikymas vienoje sąskaitoje. Tai yra vienas iš aspektų, dėl kurio pinigai išleidžiami labai greitai. Tada suprastėja ne tik šeimos finansinė padėtis, nelieka papildomų lėšų santaupoms, bet ir toks metas, kaip vasaros atostogos, gali tapti gerokai liūdnesnis dėl apribojamų finansinių resursų.

„Natūralu, kad matydami sąskaitoje didesnę pinigų sumą leidžiame sau išlaidauti, tačiau finansų ekspertai laikosi paprastos taisyklės – gautą atlyginimą jie padalija į kelias sąskaitas ir planuoja visas išlaidas. Geriausiai turėti keletą skirtingų sąskaitų, skirtų įvairiomis išlaidoms, tarkime: pramogoms, asmeniniams pirkiniams, taupymui, būtinosioms išlaidoms. Tokiu būdu planuojant išlaidas nė viena kategorija nenukentės, taip pat ir vaikų pramogos“, – atkreipia dėmesį D. Stoškuvienė.

Pramogos, kurios ir pradžiugins, ir suartins

Jei randate laiko ir papildomų lėšų nuvesti savo atžalas į kino teatrą, boulingą ar į kavines – greičiausiai planuojant finansus didelių iššūkių nekyla, tačiau kokybiškas laikas kartu gali turėti kur kas didesnę prasmę, kuriant artimą ryšį su vaikais ir per šiek tiek kitokias veiklas. Šiandien dažna problema – tėvų laiko trūkumas, kurį jie bando užmaskuoti brangiomis dovanomis, tačiau svarbu suprasti, kad augančiam vaikui kur kas labiau reikia nuoširdžių pokalbių ir dėmesio, kurie iš tikrųjų nieko nekainuoja.

Kviečiame vasaros atostogas su mažaisiais praleisti ne tik be finansinių iššūkių, bet taip pat linksmai ir naudingai. Dalijamės keturiomis veiklomis, kurios suartins ir pradžiugins jus ir jūsų atžalas.

Nakvynė palapinėje miške, prie ežero

Kas gali būti puikiau už žaidimus gamtoje nuo ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro? Vaikams tai bus puiki pramoga, o jums tai nekainuos daug pinigų. Tiesa, nepamirškite nakvynei gamtoje reikalingų priemonių: minkšto kilimėlio, miegmaišio, apsaugos nuo saulės, uodų ir erkių, maisto kelioms dienoms, vandens. Vykdami prie ežero galėsite mėgautis vandens pramogomis, tad pagalvokite apie pripučiamus kamuolius, plaukimo ratus, čiužinius ir pan.

Virtualios realybės nuotykių vakarėlis

Tai tikras emocijų užtaisas! Jeigu nenorite ar negalite investuoti ir turėti asmeninių 3D akinių, galite juos išsinuomoti tiek savaitgaliui, tiek visai savaitei. Šiuo akinius galite išbandyti ne tik namų aplinkoje, bet ir lauke. Nepamirškite į virtualios realybės vakarėlį pakviesti savo bei savo atžalų bičiulių, pasirūpinkite užkandžiais ir mėgaukitės kartu praleistu laiku.

Kiekvieną savaitgalį į skirtingus pažintinius takus

Tai taps jaukia jūsų ir mažųjų tradicija. Be to, pažintiniai takai – puikus būdas pažinti Lietuvą. Jeigu neturite fizinio pasiruošimo, pradėkite nuo pažintinių takų, kurių ilgis siekia vos kilometrą ir po truputį didinkite atstumą, rinkdamiesi vis ilgesnius pažintinius takus. Prieš tokį žygį į gamtą nepamirškite pasirūpinti tinkama avalyne.

Sportuokite lauke su savo atžalomis

Kad ir kas tai bebūtų: krepšinis, futbolas, važinėjimas dviračiu ar riedučiais, o gal lengvas bėgiojimas – tokia veikla kartu bus ne tik nuotaikinga, bet ir suartinanti. Taip pat, tai ne tik nieko nekainuos, bet bus palanku jūsų sveikatai. Geri, saulėti orai, o gal ekstremalūs potyriai lietuje? Svarbu tinkama apranga ir kokybiškai praleidžiamas laikas.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2022-06-30 12:56:13

Visi duomenys turės būti apmokestinami vienodu tarifu

Siekdami užtikrinti atvirą ir nediskriminacinę prieigą prie interneto, ES ryšio operatoriai vartotojams negali taikyti skirtingų duomenų perdavimo kainų pagal jų panaudojimo pobūdį.
       2022-06-29 15:28:52

Žuvies patiekalai tiesiai iš jūros: tartaras, sevičė ir pokės dubuo

Vasara tradiciškai yra grilio metas – ant grotelių ir iešmų keliauja mėsa, žuvis, daržovės ir net sūris. Visgi vasara yra ir laikas, kai norisi valgyti lengviau, gaiviau, o tai padaryti padeda vis gausėjantis šviežio derliaus pasirinkimas.
       2022-06-29 15:21:28

Reanimatologas paaiškino, kodėl įvyksta smegenų mirtis

Smegenų mirtis – plonytė linija, kurią peržengus nebėra kelio atgal. Mirus smegenims, miršta ir žmogus, tačiau dar kurį laiką medicininės įrangos dėka jo širdis gali plakti, savo funkcijas gali atlikti ir kiti organai.
       2022-06-29 15:11:28

Nedžiugina darbas? Patarimai, kaip atrasti mėgstamą

Darbas nebedžiugina? O gal planuojate jį keisti? Ne vienas žmogus darbe yra jautęsis ne savo vietoje, tačiau pakeitus darbą jis ir vėl gali nepatikti. Ką daryti, kad mylimo darbo paieškos pagaliau būtų vaisingos?
       2022-06-29 15:07:13

Pirmosios voveraitės: grybautojas patarė kaip pasiruošti išvykai į mišką

Įsibėgėjus vasarai galime pasilepinti ne tik įvairiausiomis sodo ir daržo gėrybėmis, bet ir grybais, kurių pirmas derlius jau pasirodė ir parduotuvėse.
       2022-06-29 15:00:59

Dalį elektros kainos ir toliau reguliuos valstybė, tai įtakos galutinei kainai

Ne retas gyventojas galvoja, kad pasirinkus nepriklausomą tiekėją, sutartyje sutarta galutinė elektros kaina negali keistis, tačiau net ir nepriklausomo tiekėjo klientams elektros energijos kaina susideda iš dviejų dalių:
       2022-06-29 14:56:02

Prezidentas NATO viršūnių susitikime: penki žingsniai Rusijai sustabdyti

„Rusija išliks ilgalaike karine grėsme NATO, todėl Aljansas privalo imtis būtinų priemonių ženkliai stiprinti savo saugumą, ypač Baltijos regione“, – šiandien Madride prasidėjusiame NATO viršūnių susitikime sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.
       2022-06-28 13:06:05

Koks vanduo geriausiai gaivina per karščius ir kiek jo turime išgerti?

Įsivyravus karščiams itin svarbu organizme palaikyti skysčių balansą. Karštomis dienomis taip ir traukia ledinis vanduo, nes norisi ne tik numalšinti troškulį, bet ir atsivėsinti.
       2022-06-22 12:28:22

Ant laužo – ne tik bulvės, bet ir šakotis: dalijasi Joninių idėjomis

Artėjančios Joninės – dažno laukiama proga iš miesto pabėgti į gamtos prieglobstį. Neatsiejama to dalis – maisto gaminimas lauke ir jaukios akimirkos, susibūrus aplink laužą.
       2022-06-22 08:58:15

Vaistininkė apie gydomąją arbatų galią ir suderinamumą su vaistais

Visi žinome, kad peršalus reikia gerti ramunėlių ar liepžiedžių arbatą, o kosint – čiobrelių, tačiau neretai žinios apie vaistažoles tuo ir pasibaigia. Kokių vaistažolių arbatas vartoti kuriais atvejais ir kaip jas tinkamai paruošti – pataria vaistininkė.
       2022-06-21 15:56:49

Važiuoti su žieminėmis padangomis vasarą – brangu ir nesaugu

„Žieminės padangos jau beveik atgyveno, per vasarą jas visiškai užbaigsiu ir rudenį pirksiu naujas“. Tai yra gana dažnai sutinkama vairuotojų, ypač taupesnių, idėja.
       2022-06-20 21:46:39

Kas gali nutikti, jeigu trumpam sutrinka elektros skaitiklio veikimas?

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą tarp vartotojo ir UAB „Perlas Energija“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl elektros energijos suvartojimo duomenų nesutapimo, elektros energijos pirkimo–pardavimo ir persiuntimo paslaugos teikimo sutarties nutraukimo ir mokesčių už elektros energiją perskaičiavimo.
       2022-06-20 20:54:40

Borrellis dėl Kaliningrado: kaltinimas Lietuvai – melas, gryna propaganda

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį pareiškė, kad Lietuva laikosi ES sankcijų blokuodama tam tikrų prekių gabenimą geležinkeliu į Rusijos Kaliningrado eksklavą.
       2022-06-20 20:40:37

Chemija Lietuvoje: ar greitai turėsime Nobelio premiją?

Vilniaus universiteto (VU) chemikai šiemet mini 225-ąsias Chemijos katedros įkūrimo metines. Anot dabartinio Chemijos ir geomokslų fakulteto dekano prof. Aivaro Kareivos, per tiek metų šis mokslas Lietuvoje turėjo ir nuosmukio laikotarpių, ir pasaulyje pripažintų specialistų, ženkliai prisidėjusių prie mokslo raidos.
       2022-06-19 21:54:43

Prezidentei – Pasaulio ekonomikos apdovanojimas

Sekmadienis, birželio 19 d. (Kylis). Prezidentei Daliai Grybauskaitei Vokietijoje, Kylyje, įteiktas prestižinis Pasaulio ekonomikos apdovanojimas (Global Economy Prize 2022).
       2022-06-18 15:20:01

Nepriklausomą elektros tiekėją pasirinko beveik 80 proc. antrojo etapo gyventojų

Šiandien, baigiantis antrajam nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo etapui, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis 79,2 proc. arba 586 tūkst. šio etapo vartotojų priėmė sprendimą ir pasirašė sutartį su savo nauju ir nepriklausomu energijos tiekėju.
       2022-06-18 15:17:04

Azijietiška virtuvė vasarą: aštrūs patiekalai atsigaivins per karščius?

Azijiečių virtuvėje naudojami metodai ir ingredientai jau seniai pamėgti sveiką gyvenimo būdą puoselėjančių žmonių. Tokiuose patiekaluose nėra sočiųjų riebalų pertekliaus, beveik nevartojama pieno produktų, maistas dažnai virtas arba troškintas garuose, prioritetą skiriant produktų šviežumui ir sezoniškumui.
       2022-06-18 15:14:05

Nepasirinkusiems elektros tiekėjo – dar savaitė galutiniam apsisprendimui

Antrojo liberalizavimo etapo buitiniai vartotojai, nesuspėję pasirinkti nepriklausomo elektros tiekėjo, tai galės padaryti dar savaitę. Jiems sudaroma galimybė nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkti iki sekmadienio, birželio 26 d. imtinai.
       2022-06-18 15:11:24

Specialistai: Norint mažinti skendimų skaičių reikia liautis drausti

Kas penktas lietuvis nemoka plaukti, o 3 iš 10 gyventojų yra bent kartą skendę, rodo skolinimosi internetu platformos „Vivus Finance“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas.
       2022-06-17 20:13:14

Laisvalaikis miške ar prie ežero - ne bet kur ir ne bet kaip

Vasarą daugelis žmonių renkasi aktyvias pramogas gamtoje. Vieni skuba prie vandens telkinių, kiti mėgaujasi miško gėrybėmis ir gaiva. Aplinkos apsaugos departamento (AAD) specialistai primena, kad mišką ar kitą gamtos kampelį reikia tausoti, tinkamai jame elgtis bei dalijasi patarimais, kaip poilsiauti atsakingai.
       2022-06-17 08:56:49

Mitai apie autonominį vairavimą

Ar savivaldžiai automobiliai taps realybe? Ir kaip turės pasikeisti žmonių požiūris, kad autonominius automobilius priimtų plačioji visuomenė? Šiuos ir kitus klausimus nagrinėja &Audi tyrimas „SocAlty“, parengtas bendradarbiaujant su 19 šios srities ekspertų.
       2022-06-17 08:51:16

Didysis bijūnų žydėjimas: nuo senųjų veislių iki modernių spalvų ir formų

Nors ir vėluodamas, bet su maksimalia galia ir grožiu, kurio sukaupė per lietumi dosnias savaites, Kaune, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode, didįjį žydėjimą pradėjo turtingiausias Lietuvos bijūnynas: šiemet iš viso maždaug 30 arų plote žydi per 600 bijūnų kolekcinių vienetų.
       2022-06-16 20:43:13

Vitaminų šaltinis – agrastai: naudokite juos ne tik uogienėms

Šviežio derliaus agrastai – jau pasirodė parduotuvių lentynose. Šios gėrybės – nuo seno lietuvių vertinamos, tačiau pastaruoju metu kiek primirštos. O veltui. Šios sodo gėrybės ne tik skanios, bet ir ypatingai vertingos sveikatai.
       2022-06-15 08:50:09

Neapsisprendžiantiems: kaip išsirinkti sau tinkamą IT specialybę?

Pastaraisiais metais darbo rinkoje būtų sunku surasti populiaresnę ir perspektyvesnę sritį, nei IT – šie specialistai nuolat viliojami patrauklia alga, o atvirų darbo vietų kasdien daugėja.
       2022-06-15 08:44:11

Vilniuje pristatytas rekordą pasiekęs 3D gatvės piešinys: įvykiai Ukrainoje

Vilniuje birželio 14 dieną pristatytas didžiausias Baltijos šalyse ir dydžio rekordą Lietuvoje pasiekęs trimatis gatvės piešinys. Visai greta sostinės spaudos rūmų kūrinį pavadinimu „Meilė ir baimė“ nutapė pasaulinio garso menininkas Edgaras Muelleris.
       2022-06-15 08:35:38

„PILETILEVI GROUP“ ir „TIKETOS“ sandoris apribojo konkurenciją

Šiandien Konkurencijos taryba atsisakė duoti leidimą vykdyti koncentraciją Estijos bendrovei „Piletilevi Group“ įsigijus 100 proc. „Tiketos“ akcijų.
       2022-06-11 13:08:16

Tarptautinę falafelių dieną kulinarijos technologė pataria, kaip pasigaminti

Tarptautinė falafelių diena minima birželio 12 d. Falafeliai – tai tipiškas Artimųjų Rytų virtuvės patiekalas, pagamintas iš avinžirnių, kurie yra augalinių baltymų šaltinis, mažinantis blogojo cholesterolio kiekį.
       2022-06-10 19:46:34

Vištų augintojams – nuostolių kompensacijos

Nuostolių dėl Rusijos karo Ukrainoje patiriantys broilerių ir vištų dedeklių augintojai jau gavo pirmąsias kompensacijas. 35 broilerių ir vištų dedeklių laikytojams, pateikusiems paraiškas, pervesta 1,84 mln. Eurų.
       2022-06-10 18:51:26

„Eutelsat“ pašalins draudžiamus rusiškus kanalus

„Eutelsat“ yra pasirengusi sustabdyti Rusijos kanalų „RTR Planeta“ ir „Rossija 24“ retransliavimą savo palydovais birželio 25 d.
       2022-06-10 15:33:57

Keičiasi prekybos internetu taisyklės: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Šių metų birželio 1 d. įsigaliojo naujos taisyklės, taikomos santykiams tarp gamintojų, didmenininkų ir mažmenininkų. Naujose taisyklėse ypatingas dėmesys skirtas įmonių veiklai elektroninėje erdvėje.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.