Naujienos

Keliautojai dairosi rudens atostogų krypčių: tinkamiausios visų tipų poilsiui

2022-09-14 17:16:23

Šąlant orams Lietuvoje, o tuo pačiu artėjant vaikų rudens atostogoms keliautojai pradeda dairytis, kur galėtų nuvykti per jas pailsėti. Lietuvos turizmo rinkos lyderis „Novaturas“ sulaukia vis daugiau užklausų dėl šiam laikotarpiui tinkamiausių krypčių ir išskiria keletą poilsio rudenį privalumų:

atslūgę karščiai Europos pietuose leidžia mėgautis malonia šiluma paplūdimiuose, sumažėjus turistų srautams be didesnių grūsčių galima pasiekti visus lankytinus objektus, o kartu su vasaros sezono pabaiga keičiasi ir paslaugų kainos. Taigi, kelionių ekspertai išskyrė populiariausias rudens atostogų kryptis bei dalijasi patarimais, kur galima pratęsti vasarą ir praleisti atostogas, tinkančias kiekvieno keliautojo skoniui.

Atostogos rudenį turi savų privalumų

Pasak „Novaturo“ pardavimų vadovo Albert Zinevič, nors daugelis žmonių mėgsta atostogauti vasarą, pirmieji rudens mėnesiai tarp keliautojų Baltijos šalyse nenusileidžia populiarumu ir tam yra kelios priežastys: „Vykstant atostogauti rudens sezono metu, oras Europos pietuose žymiai malonesnis – galima mėgautis ramesne saule paplūdimyje, o vandens temperatūra rudenį dar būna pakankamai aukšta, tad drąsiai galima mėgautis daugeliu vasaros sezonui įprastų veiklų. Be to, vasaros sezonui pasibaigus paprastai mažėja įvairių paslaugų kainos, tad galima ir sutaupyti. Dar viena priežastis – atslūgstantys keliautojų srautai ir mažesnės eilės prie lankytinų objektų, mat po intensyvaus vasaros sezono, kuomet po savo šalis keliauja tiek vietiniai gyventojai, tiek atostogaujantys svečiai iš užsienio, žmonės grįžta į darbus.“

Kaip teigia A. Zinevič, iš šiuo metu sulaukiamų užklausų matyti, kad žmonės labiausiai domisi kelionių pasiūlymais vaikų atostogoms, skrydžio bilietų kainomis išvykti ilgesniam laikotarpiui, ekonominio varianto nakvyne ruošiantis aktyvioms atostogoms arba prabangiomis, „viskas įskaičiuota“ tipo atostogomis egzotinėse kryptyse.

Ekonominės klasės miesto tipo viešbučiai norintiems aktyvių atostogų

Ruduo ir pavasaris yra geriausias metas aktyvioms kelionėms, kurių metu viešbučio reikia tik nakvynei, nes likusį laiką žmonės praleidžia tyrinėdami apylinkes. Tokiems keliautojams „Novaturas“ rekomenduoja ekonominės klasės viešbučius, įsikūrusius kurortų senamiesčiuose, kur visi istoriniai objektai pasiekiami ranka, o kainos gerokai mažesnės už tas, kurias siūlo dideles teritorijas turintys viešbučiai užmiesčiuose.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad net tokiose pasyvaus poilsio ar „viskas įskaičiuota“ tipo šalyse kaip Turkijos bei Graikijos salų kurortai, galima rinktis kitokias, aktyvesnes atostogas. Šiose kryptyse galima rasti tiek istorinių vietų, tiek kultūrinių objektų bei įspūdingų gastronominių patirčių: „Nors Turkija daug kam asocijuojasi su penkių žvaigždučių viešbučiais, ši šalis gali pasiūlyti žymiai daugiau: išvykos laivu į salas, kanjonai, antikiniai miestai, hipių miesteliai, arklių rančos – tai tik kelios priežastys, dėl kurių verta Turkiją pažinti per kitą prizmę.“

Kita kryptis, puikiai tinkanti aktyvioms atostogoms – Juodkalnija, kurią lėktuvu iš Vilniaus pasieksite vos per porą valandų. „Ši Balkanų šalis idealiai tinka keliautojams, mėgstantiems žaliuojančią gamtą bei aktyvų poilsį kalnuose. Įdomu tai, kad tokioje mažoje šalyje tą pačią dieną ryte galite išsimaudyti Adrijos jūroje, o vakare, pavažiavus iki Taros kanjono, paslidinėti snieguotose trasose. Atokiau nuo pakrantės verta aplankyti nuostabiausias gamtos vietas, pavyzdžiui, Skadaro ežerą, Durmitoro nacionalinį parką ar Taros upės kanjoną“, – rekomenduoja A. Zinevič.

Rudenį pravartu pasinaudoti galimybe tiesioginiais skrydžiais pasiekti aktyvioms kelionėms puikiai tinkančius Ispanijos bei Italijos kurortus: „Užsakomuosius tiesioginius skrydžius į šias šalis vykdome tik rudenį, tad verta pasinaudoti galimybe pakeliauti po Siciliją, Kalabrijos regioną bei Malagos apylinkes.“

Nepamirštamos rudens atostogos su vaikais

Turizmo sektoriuje rudens moksleivių atostogos populiarumu prilygsta didžiosioms metų šventėms, pastebi A. Zinevič. Todėl svarbu joms ruoštis iš anksto ir rezervuoti ne tik skrydžius ar viešbutį, bet ir ekskursijas, mat vaikų atostogų laikotarpis sutampa daugelyje pasaulio šalių, tad natūralu, kad tėvai nori pasinaudoti galimybe ir pakeliauti su mažaisiais. Ypatingai tie, kurie nespėjo pailsėti vasarą ir nori pasimėgauti šiltais orais, įspūdingais vaizdais bei kasdienybe be rūpesčių: „Populiariausios kryptys vaikų atostogoms įprastai yra Turkijos bei Egipto kurortai, mat juose itin gerai išvystyta infrastruktūra atostogoms su mažais vaikais. Šeimos su kiek ūgtelėjusiomis atžalomis renkasi Tenerifę ir Madeirą, nes šiose salose laukia daugybė veiklų aktyviam šeimyniniam laisvalaikiui. Dar viena patraukli kryptis – Portugalijos pietuose esantis Algarvės regionas, garsėjantis puikiu klimatu, plačiais paplūdimiais ir pramogomis net patiems mažiausiems.“

Skrydžių bilietų medžiotojams

Atšalus orams lietuviai ir toliau tęsia darbostogų bei žiemojimo tradiciją šiltuose kraštuose. Tokie keliautojai daugiausia domisi skrydžio bilietais, mat tiesioginių reguliarių reisų iš Lietuvos į populiariausias žiemojimo kryptis – Tenerifę ir Madeirą – nėra.

„Kasmet rudenį stebime augančius bilietų pardavimus į vieną pusę ar ilgesniam laikotarpiui. Tenerifę ir Madeirą renkasi tie, kurie turi galimybę suderinti darbą ir šeimos poreikius iš bet kurios šalies. Nenuostabu, jog Tenerifė yra populiariausia lietuvių žiemojimo kryptis – joje iš tiesų vyrauja amžino pavasario klimatas. Tai viena populiariausių lietuvių krypčių ir darbostogoms ar žiemojimui saloje su mažais vaikais. Tokiu atveju keliautojai pas mus įsigyja tik lėktuvo bilietus, dažnai į vieną pusę, išsinuomoja vilą ir ten įsikuria keliems mėnesiams arba iki tol, kol į Lietuvą sugrįžta pavasaris“, – pasakoja A. Zinevič.

Kelionių ekspertas pastebi, kad Tenerifę pamažu vejasi ir Madeira: „Šią vulkaninės kilmės salą galime vadinti tikru darbostogų centru. Madeira gali pasigirti didžiausiu fiksuoto interneto greičiu Portugalijoje, o dėl savo puikaus klimato, įstabaus kraštovaizdžio ir turistams draugiškų vietinių gyventojų Madeira sparčiai tampa nuotolinio darbo lydere. Ponta do Sol kaimas traukia darbuotojus iš viso pasaulio, nes čia įsikūrusi bendruomenė kartu leidžia laisvalaikį bei dalijasi darbo patirtimi. Salos sostinė garsėja bendromis darbo erdvėmis, kur taip pat produktyviai padirbėsite bei praplėsite pažinčių ratą. Laisvu metu nepamirškite pakeliauti po salą – tam prireiks geros kompanijos bei automobilio.“

Išsiilgusiems prabangos – „viskas įskaičiuota“ tipo kelionės arba poilsis egzotiškuose kraštuose

Aprimus aktyvios vasaros ritmui dalis keliautojų nori atgauti jėgas ir pasimėgauti ramybe aukščiausios klasės viešbučiuose. Paprastai į tokias keliones lietuviai leidžiasi be vaikų: „Prabangių viešbučių keliautojai įprastai dairosi Turkijos ir Egipto kurortuose. Jeigu šios kryptys jau puikiai pažįstamos, alternatyva „viskas įskaičiuota“ sveikatingumo atostogoms galėtų būti Tunisas. Ieškantys ramybės taip pat turėtų apsvarstyti Algarvės regioną, kuriame platus prabangių viešbučių pasirinkimas. Kita galimybė – pasidovanoti sau išskirtinį poilsį egzotinėje šalyje. Jau spalio pabaigoje prasideda skrydžiai į Tailandą, o nuo lapkričio mūsų keliautojams bus pasiekiami Maldyvai, Seišeliai, Balis, Mauricijus. Vėlesniais žiemos mėnesiais prisijungs ir Kuba, Meksika, Šri Lanka, Zanzibaras bei mūsų ypatinga žiemos sezono naujiena – Dominikos Respublika.“

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Turizmas: kitos panašios naujienos
       2022-09-18 09:55:11

Madeiroje gidu dirbantis Audrius atskleidė, kodėl sala patiks

Atlanto vandenyne, netoli Afrikos krantų įsitaisiusi Portugalijos sala Madeira sulaukia vis didesnių lietuvių keliautojų srautų. Ir ne veltui.
       2022-09-07 14:39:07

Prognozuoja brangiausias keliones žiemą – ką verta žinoti norintiems sutaupyti?

Nors dar tik pradėjome skaičiuoti pirmąsias rudens dienas, tačiau pradėti planuoti žiemos keliones ekspertai rekomenduoja kuo anksčiau. Nuo poilsio prie šiltos jūros iki slidinėjimo snieguotose trasose – idėjų žiemos atostogoms tikrai netrūksta.
       2022-09-02 09:59:46

Madeira – populiari keliautojų kryptis ištisus metus

Po pandemijos atsigavęs turizmas ir prieš tai padarytas kelionių agentūrų įdirbis rodo, kokie sprendimai išties pasiteisina. Kelionių organizatorius „Itaka“, dar 2019 m. pirmasis Lietuvoje pasiūlęs visus metus pasiekiamą Madeiros kryptį, fiksuoja rekordinius salos lankymo skaičius.
       2022-09-02 09:23:33

Rudenėjanti Graiko Zorbos sala – Kreta: ideali kryptis vasarai pratęsti

Legendomis ir mitais apipinta Kreta yra didžiausia Graikijos sala. Šis saulėtas kraštas, skalaujamas Egėjo ir Libijos jūrų, keliautojams siūlo ne tik daugiau nei 960 km vaizdingos pakrantės, kurioje galima praleisti tingias atostogas, bet ir kultūrą, tradicijas bei 6000 m. pr. m. e. menančią istoriją.
       2022-08-23 13:45:32

Rudens sezonas: kaip įsigyti kelionę su garantija, kad jaustumėtės saugūs?

Vasaros sezonas Lietuvos išvykstamojo turizmo sektoriui buvo sėkmingas – keliautojų srautai netgi pranoko ikipandeminį lygį. Tiesa, pastebima, kad žmonių poreikiai per pastaruosius dvejus metus pakito – dabar prioritetas teikiamas kelionių garantijoms ir saugumui.
       2022-08-10 13:18:16

Atostogos Kalabrijoje – kodėl šį regioną renkasi ne tik patys italai

Kalabrijos regionas – tikras pietų Italijos perlas. Viešint jame, pasijusite lyg filme, nes būtent čia galima pamatyti autentiškąją Italijos pusę: žavingus ir jaukius miestelius, draugiškus vietos gyventojus ir užburiantį kraštovaizdį.
       2022-08-09 12:59:38

Paskutinis mėnuo pamatyti Vokietiją vos už 9 Eur: kaip tą padaryti?

Vienas bilietas, kuris galioja visam viešajam transportui, visą mėnesį, leidžia keliauti po nuostabaus grožio šalį ir tekainuoja 9 eurus? Tai, kas skamba kaip pati beprotiškiausia idėja, visą vasarą yra realybė Vokietijoje.
       2022-08-04 12:41:10

Studentai neigia mitus apie Bulgariją: patiks ne tik šeimoms ir senjorams

Rilos kalnai, civilizacijos nepaliestos Belogradčiko uolos, auksiniai paplūdimiai ir draugiškos kainos – dalykai, kurie turistus atostogų kryptimi vilioja pasirinkti Bulgariją. Bulgarija – puikus pasirinkimas taupiems keliautojams.
       2022-08-02 14:20:03

3 priežastys, kodėl verta atostogauti rudenį: privalumas – ne tik mažesnė kaina

Nors vasara yra tituluojama atostogų karaliene, rudenį taip pat galima kokybiškai pailsėti. Atslūgus alinantiems karščiams ir ištuštėjus šiltųjų kraštų kurortams, vis daugiau lietuvių geru oru pasilepinti vyksta į populiarius Europos regionus.
       2022-05-25 12:40:11

Riminio kurortas – itališka įvairovė, nepaliksianti abejingų

Italijos kurortas Riminis – vienas seniausių ir žinomiausių Europos kurortų, kasmet pritraukiantis milijonus lankytojų. Ilgi ir platūs smėlio paplūdimiai, daugybė pramogų ir patogus susisiekimas su kitais žymiausiais Italijos miestais – šis uostamiestis turi viską, kad atostogos paliktų neišdildomus įspūdžius.
       2022-05-13 20:52:09

8 priežastys, dėl kurių įsimylėsite ypatingą Graikijos pusiasalį

Dažnai keliautojai atostogoms rinkdamiesi Graikiją susitelkia į jos salas arba sostinę Atėnus. Tačiau kelionių ekspertai išskiria tikrą Graikijos perlą – Peloponeso pusiasalį, kurį turistai iš viso pasaulio įsimyli dėl įvairiausių priežasčių.
       2022-04-06 18:39:28

Keliautojų tyrimas: lietuviai svajoja apie Tailandą, tačiau poilsiauja arčiau

Lyginant ikipandeminį laikotarpį ir 2021 metus, geidžiamiausios atostogų kryptys išlieka tos pačios, tik keičiasi jų eiliškumas, rodo „Tez Tour“ užsakymu atlikto reprezentatyvaus Lietuvos gyventojų tyrimo duomenys.
Daugiau naujų naujienų
       2022-09-23 19:28:28

Žaliosios energetikos lygtis arba kaip sumažinti elektros kainas

Šių metų rugpjūčio 17 d. nuo kelių šimtų eurų iki maksimalios ribos – 4 tūkst. Eur už megavatvalandę (MWh) – per naktį šoktelėjusi elektros kaina vos nesukėlė infarkto pramonininkams ir energetikos ministrui Dainiui Kreiviui.
       2022-09-23 17:33:08

Automobilio variklio priežiūros ABC: kada ir kodėl verta plauti variklį?

Rūpintis automobilio išorės ir salono švara yra įprasta, tačiau švaros paslaugų ekspertai primena ir po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais.
       2022-09-23 17:00:56

5 ekspertės patarimai naujakuriams: ką žinoti apie būsto planą ir perskaityti?

Šalies ekonomistai prognozuoja, kad situacija Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje netrukus stabilizuosis – kainos turėtų išsilyginti, o naujų butų pasiūla pradėti augti.
       2022-09-23 16:45:32

Veterinarijos ekspertė: fejerverkai kelia stresą ir pavojų gyvūnų sveikatai

Savaitgalį Vilniuje vyksiantis tarptautinis fejerverkų festivalis gali tapti tikru išbandymu arčiau renginio vietos būsiantiems augintiniams. Veterinarijos specialistė Justina Maniušienė sako, kad šunų ir kačių klausa yra daug jautresnė nei žmogaus.
       2022-09-23 16:35:46

Parama elektros energijos kaupikliams rezervuota per vieną dieną

Gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės elektrines, paraiškas kompensacijoms už elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimą visai skirtai sumai – 1 mln. eurui pateikė per vieną dieną.
       2022-09-22 17:52:36

Pritarta: numatoma nulinį PVM tarifą šildymui taikyti dar du sezonus

Seimas po svarstymo pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma laikinai, du artimiausius šildymo sezonus, kompensuoti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą gyventojams centralizuotai teikiamai šilumai, padengiant tiekėjams skirtumą iš valstybės biudžeto.
       2022-09-22 17:52:36

Saulės elektrinių savininkams galimybė įsigyti elektros energijos kaupiklius

Nuo šiandien gyventojai, turintys ar suplanavę įsirengti saulės elektrines, galės teikti paraiškas kompensacijoms už elektros energijos kaupimo įrenginių įsirengimą. Tokia parama suplanuota pirmą kartą, o 2022 m. šiai priemonei skirta 1 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.
       2022-09-22 17:39:03

ESO: 6 patarimai, kaip taupyti elektrą tamsiojo sezono metu

Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).
       2022-09-21 12:01:15

„Orion Leasing" statys saulės elektrines – verslas išsimokės pirkdamas elektrą

Bendrovė „Orion Leasing“ imasi naujo veiklos modelio rinkoje – įmonėms statys saulės elektrines, už kurias šios galės išsimokėti už fiksuotą kainą pirkdamos pagamintą energiją. Elektros kaina su visomis dedamosiomis sieks apie 16 ct/kWh, tai – kelis kartus mažiau nei šiuo metu rinkoje.
       2022-09-21 12:01:15

LNDT meno vadovas O. Koršunovas apie 83 sezoną

Daug kam atrodo, kad teatras yra iliuzijos menas. Iš tiesų visais laikais teatras siekia tikrumo ir realybės, bet ne tos buitinės, matomos akimis, o vidinės, skverbiasi į žiūrovų sąmonės gelmes, kur ir glūdi tikroji realybė. Teatras vyksta ne scenoje, o žiūrovų galvose.
       2022-09-21 11:52:30

Brangstanti elektra 64 proc. gyventojų privertė keisti jos vartojimo įpročius

Išaugusios elektros kainos paskatino Lietuvos gyventojus mažinti elektros vartojimą – jau pradėję taupyti elektrą teigia 6 iš 10-ties žmonių (64 proc.), rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa.
       2022-09-21 11:48:57

Saugus sportas nėštumo metu: ką derėtų žinoti

Judėjimas – tai sveikata, todėl niekas nepaneigs, jog sportuoti reikėtų visais gyvenimo etapais. Ir visiškai nesvarbu, jog iki šiol nesimankštinote, gyjate po traumos ar laukiatės vaikelio. Netinkamo laiko sportuoti tiesiog nėra!
       2022-09-21 11:44:20

Į rinką žengia naujieji socialiniai tinklai: kuo jie ypatingi

Socialiniai tinklai tapo neatsiejama gyvenimo dalimi – juose ne tik bendraujame, bet ir sužinome naujienas bei dalinamės gražiausiomis akimirkomis.
       2022-09-20 15:50:18

Darbuotojų atrankos – ko neklausti ir kokią taisyklę prisiminti?

Neperžengti privatumo – pagrindinė taisyklė, kurios jokių būdu negalima sulaužyti, pradedant darbuotojų atranką. Signalų, įspėjančių apie įmonės neapdairumą šiuo klausimu yra gana daug.
       2022-09-20 15:42:38

Kylančios elektros kainos skatina lietuvius įdarbinti saulę

Vienos didžiausių pastatų priežiūros ir inžinierinių sprendimų įmonių grupių Baltijos šalyse „Civinity“ įmonės „Inservis“ atstovas Andžejus Gabrunas pastebi išaugusį verslų ir fizinių asmenų poreikį įsigyti saulės elektrines.
       2022-09-20 15:39:08

Laikinai uždraustas rusiškų ir baltarusiškų TV programų retransliavimas

Seimas po svarstymo pritarė Visuomenės informavimo įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-1986(2), kuriuo siūloma laikinai uždrausti Rusijos Federacijos ir Baltarusijos Respublikos įsteigtų,
       2022-09-20 15:36:00

Netikėti vynuogių panaudojimo būdai: ypatingi padažai salotoms, salsos

Vynuogės – dažnos užkandžių lentos viešnios, tačiau tai ne vienintelis būdas, kaip jas galima panaudoti virtuvėje. Ar žinojote, kad vynuogės – puikus priedas gaminant įvairiausius padažus, puikiai tiksiančius ne tik į salotas, bet ir prie mėsos.
       2022-09-20 15:31:38

Aistros, džiaugsmo, prabangos, tvarkos spalva – kodėl jomis dažomi automobiliai?

Spalva yra labai svarbus bet kokio gaminio dizaino, logotipo estetikos ar bendro prekių ženklo įvaizdžio dalis. Jau pirmas žvilgsnis į dominantį gaminį sukelia tam tikrą reakciją, net jei vartotojas apie tai nesusimąsto, o tinkamai parinkta ryški spalva leidžia išsiskirti iš panašių produktų gausos.
       2022-09-20 15:23:02

Tyrimas atskleidė, kad raudoni automobiliai į avarijas patenka dažniausiai

Automobilių spalvos dažnai atspindi savininko asmenybę. Konservatyvūs pirkėjai mėgsta monochromatines spalvas, o ekstrovertai nevengia ryškesnių automobilių.
       2022-09-20 09:47:09

Kuo skaitmeninė implantacija pranašesnė už tradicinę

Prarasti dantys jau kelis dešimtmečius atkuriami implantacijos pagalba. Vis dėlto, šios procedūros sėkmė ne vienam kelia abejonę. Remiantis apklausų duomenimis, dažniausiai baiminamasi galimo implanto neprigijimo ir kitų komplikacijų.
       2022-09-20 09:40:47

Ekspertai: skaitmeninės mokymosi priemonės būtinos ir kontaktinio ugdymo metu

Skaitmeninės mokymosi priemonės savo aktualumo nepraranda ir sugrįžus į mokyklos suolą. Įmonės „Ateities pamoka“ atlikta mokytojų apklausa parodė, kad net 98 proc. mokytojų šias priemones aktyviai naudoja ir kontaktinėse pamokose.
       2022-09-20 09:34:12

Dieną be automobilio – 500 nemokamų el. paspirtukų visoje šalyje

Gyventi mieste be nuosavo automobilio – utopija ar jau misija-įmanoma Lietuvoje? Šiemet susimąstyti apie tokį pokytį siekiama priversti net ir užkietėjusius automobilistus, todėl visoje Europoje kasmet žymima Diena be automobilio, mūsų šalyje pasitinkama ne vien gražiomis idėjomis:
       2022-09-19 16:15:25

Kaune oficialiai baigta Dariaus ir Girėno stadiono rekonstrukcija

15 tūkstančių sėdimų vietų, stogas virš tribūnų, du didžiuliai ekranai, automatiškai laistoma ir šildoma žalia veja bei aukščiausios kokybės bėgimo takai. Visa tai – tik dalis nuo pamatų atstatyto naujutėlaičio Dariaus ir Girėno stadiono privalumų.
       2022-09-19 16:09:08

Proveržis: „Volvo Trucks“ pradeda serijinę elektrinių sunkvežimių gamybą

„Volvo Trucks“ tapo pirmąja pasauliniu mastu veikiančia įmone, pradedančia serijinę elektros energija varomų sunkiasvorių (44 t bendrosios junginio masės) sunkvežimių gamybą.
       2022-09-19 16:07:03

Energijos suvartojimą gali padėti mažinti išmaniosios programėlės

Ekonomikos ekspertai visus perspėja, kad dėl sparčiai augančių kainų, šį sezoną teks taupyti. Ugdyti taupymo ir tvarumo įpročius gali padėti išmaniosios programėlės – šie įrankiai telefone leis ne tik paprasčiau stebėti energijos suvartojimą, bet ir užtikrins didesnį efektyvumą.
       2022-09-19 12:30:17

Neramina artėjantis šildymo sezonas? Patalpose atlikite namų darbus

Šaltieji metų mėnesiai – ne už kalnų, todėl jau dabar metas pradėti galvoti apie kitą mėnesį prasidėsiantį šildymo sezoną. Šiemet šalies gyventojai nerimauja dėl būsimo šildymo išlaidų padidėjimo, susijusio su sparčia infliacija ir kitomis priežastimis.
       2022-09-19 12:05:31

Kaip išsirinkti stacionarų kompiuterį?

Keičiantis šiuolaikinėms technologijoms ir atsirandant galimybei dirbti bei gyventi bet kuriame pasaulio krašte, žmonės itin pamėgo mobilumą. Tad nieko keisto, jog stacionarūs kompiuteriai nebesudaro didžiosios dalies perkamų naujų kompiuterių.
       2022-09-18 09:55:11

Madeiroje gidu dirbantis Audrius atskleidė, kodėl sala patiks

Atlanto vandenyne, netoli Afrikos krantų įsitaisiusi Portugalijos sala Madeira sulaukia vis didesnių lietuvių keliautojų srautų. Ir ne veltui.
       2022-09-17 19:45:36

ES jaunųjų mokslininkų konkurse lietuvė pelnė pirmąją vietą

Nyderlanduose vykusiame Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse Lietuvai atstovavusi Meda Surdokaitė šiandien apdovanota pirmąja vieta ir specialiuoju prizu – kvietimu į Nobelio premijų įteikimo ceremoniją Stokholme. Tai vienas geriausių rezultatų Lietuvos istorijoje.
       2022-09-17 18:30:59

JAV atvėrė rinką lietuviškiems kiaušinių produktams

Lietuva gali eksportuoti kiaušinių produktus į JAV. Tai rugsėjo 15 d. paskelbė šios šalies Maisto saugos ir priežiūros tarnyba. Lietuva tapo antrąja ES šalimi po Nyderlandų, gavusia tokį leidimą.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.