Naujienos

Norite, kad televizoriaus garsas primintų kino ar koncerto salę?

2022-11-16 10:09:01

Kad šiuolaikiniai televizoriai geba atkurti itin natūralų, kone iš tikro gyvenimo perkeltą vaizdą, nieko nebestebina. O kaip yra su garsu? Eksperto teigimu, ne visi televizorių savininkai žino, jog egzistuoja papildomi nustatymai, galintys gerokai pagerinti ir sustiprinti skirtingų TV programų žiūrėjimo patirtį.

Pavyzdžiui, priminti tikrus koncertus, sukurti sporto rungtynių atmosferą arba namuose jaustis tarsi Holivude, į pagalbą pasitelkus išmaniąsias sistemas.

Reguliuokite vidinę garso sistemą

Jei žiūrint mėgstamą laidą, serialą ar tiesiog klausantis dainų per televizorių jaučiate, kad garso kokybė nesuteikia norimo įspūdžio, labai tikėtina, kad kaltas ne pats televizorius, o jo garso nustatymai. Pasak „Samsung“ eksperto Vytauto Povilo Jurgaičio, pakoregavus tam tikrus parametrus, pavyzdžiui, garsumo lygį, balansą, režimą ar kitus, priklausomai nuo televizoriaus modelio siūlomus nustatymus, galima mėgautis kur kas geresne kokybe. Bene visuose televizoriuose pirmiausiai reikia keliauti į nustatymus (angl. Settings), pasirinkti garsą (angl. Sound) ir atlikti norimus veiksmus.

„Jei dėl neaiškių priežasčių iš televizoriaus sklindantis garsas pradeda aidėti, čežėti, atsilikti nuo vaizdo, strigti, būti per tylus ar kitaip erzinantis ausį, pabandykite atkurti gamyklinius nustatymus. Juos rasite meniu juostoje pasirinkę opciją „Atstatyti“ (angl. Restore). Jei garsas susitvarkė, tačiau vis tiek nepateisina lūkesčių, pareguliuokite pasirodžiusius nustatymus: garsumą, aidą, foną. Taip pat galite pasirinkti konkretų režimą, kuris išryškins žiūrimo TV formato, pavyzdžiui, sporto varžybų, skambesio ypatumus“, – pasakoja ekspertas.

Garso parinkčių skirtumai ir patarimai

Priklausomai nuo televizoriaus, integruoti garso režimai skiriasi, tačiau rezultatas panašus. V. P. Jurgaitis atkreipia dėmesį į tris pagrindinius pasirinkimus: standartinį (angl. Standart), optimizuotą (angl. Optimized) ir sustiprinantį (angl. Amplify).

Pirmasis variantas subalansuoja tolygų garsą be išraiškingų balsų ar žemų dažnių. Optimizuotas režimas sukuria atmosferinį garsą, leidžiantį mėgautis galingesniais efektais. Galiausiai, sustiprinantis pasirinkimas pabrėžia vidutinius ir aukštus garso tonus. Tai ypač naudinga, kai sunku suprasti, kas yra kalbama.

„Jeigu nusprendžiate patys koreguoti nustatymus, atkreipkite dėmesį į garso lygius – juos galima keisti naudojantis garso „ekvalaizeriu“ (angl. Equalizer). Patarčiau skirtingų garso dažnių balansą geriau šiek tiek sumažinti, negu padidinti. Taip garsas skambės natūraliau, išvengsite garsų iškraipymo“, – rekomenduoja ekspertas.

Jis priduria, jog norint sodraus, šilto ir pilno garso, ne visuomet padeda žemųjų dažnių padidinimas. Vietoje to galite pabandyti sumažinti aukštuosius dažnius ir gauti ausiai kur kas patrauklesnį variantą. Visi šie veiksmai atliekami labai paprastai: tiesiog pulteliu didinant ir mažinant parinktis, kol pasiekiate tokį skambesį, kuris labiausiai atitinka jūsų poreikius.

„Mūsų televizoriai didžiąją dalį šių nustatymų gali pritaikyti išmaniai ir automatiškai naudojant „Intelligent Mode“ funkciją. Įjungus ją, televizorius analizuoja aplinką, foninius garsus, žiūrimą turinį ir atsižvelgia į jūsų įpročius. Tokiu būdu televizorius automatiškai prisitaiko prie aplinkos, reguliuoja garso dažnius kad pvz., visi gerai girdėtų, kas vyksta televizoriuje, kai kambaryje susirenka daugiau žmonių, arba išryškina veikėjų balsus, kad nepraleistumėte svarbių dialogų, kai pradedate siurbti kambarį, be to televizorius automatiškai pritildo garsą vakare, kad netrukdytumėte aplinkiniams ilsėtis“, – apie išmaniuosius garso nustatymus detalizuoja V. P. Jurgaitis.

Papildomos garso sistemos išraiškingesniems įspūdžiams

Pasak V. P. Jurgaičio, jei žiūrint veiksmo filmą norite girdėti ne tik atbildantį traukinį, bet ir tarsi pajusti iš kurios pusės šis lekia, o klausantis gyvo garso koncerto būti pilnai apsuptam orkestro, verta pagalvoti apie papildomus išmaniuosius įrenginius, iš kurių galima tikėtis tikro kino teatro efekto.

„Televizoriaus garso nustatymai leidžia pagerinti patirtį, tačiau papildomi garso sistemos įrenginiai kuria autentiškus potyrius arba kitaip tariant – „Holivudą namuose“. Kaip pavyzdį pateiksiu naują „Samsung“ Q serijos „Soundbar“ sistemą, pasižyminčią erdviniu garsu, kurį sukuria vienuolika priekinių ir erdvinių kanalų, vienas žemų dažnių garsiakalbio kanalas ir keturi aukštyn nukreipti kanalai.

Taip sklindantis garsas įtraukia klausytoją į veiksmą, kurdamas įspūdį, jog viskas vyksta čia pat, tarsi susitapatinama su pasakojama istorija. Net jei tai aidintys šūviai ar virš galvos „pakibęs“ malūnsparnis. Išmanioji sistema suteikia ryškų garso aiškumą, pritaikytą tik jūsų erdvei“, – papildomų sistemų naudą iliustruoja ekspertas.

Beje, V. P. Jurgaitis pabrėžia, kad garso kokybei įtakos turi ne tik pats televizorius ir išmanios garso sistemos, bet ir jų išdėstymas. Anot jo, 2022 m. serijos „Soundbar“ garso sistemos su WiFi ryšiu „Dolby Atmos“ erdvinio garso perdavimui nenaudoja laidų, tad juos galima itin patogiai išdėlioti patalpoje.

Dar vienas Q serijos „Soundbar“ sistemų privalumas yra „Q-Symphony“ technologija. Ji leidžia sinchronizuoti ir vienu metu naudoti tiek „Soundbar“, tiek televizoriaus garsiakalbius. Tai sukuria įspūdį lyg prieš žiūrovą stovėtų aukštesni garsiakalbiai ir daug efektyviau užpildo erdvę garsu.

„Nei laidinių, nei belaidžių garsiakalbių patarčiau nedėti į baldus, gilias lentynas, komodas, negrūsti toli į kampą – nukentės garso kokybė. Garsas geriausiai skamba tada, kai sistemos yra bent per sprindį atitrauktos nuo sienos. Tai taikoma ir garso juostoms.

Garso kolonėlių aukštųjų dažnių garsiakalbiai turėtų būti sėdinčio klausytojo ausų aukštyje, todėl mažo tūrio garso kolonėles rekomenduojama statyti ant specialių stovų. Apskritai, išdėstymas turėtų priminti menamą ratą arba trikampį, jeigu yra trys pagrindiniai garso išvesties kanalai. Vis dėlto, kiekviena namų erdvė reikalauja eksperimentavimo su išdėstymu bei nustatymų reguliavimu“, – pataria V. P. Jurgaitis.

Pagalba tvarkant Jūsų TV antenų ūkį
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Televizija: kitos panašios naujienos
       2024-06-17 19:59:42

LRT: keičiamas finansavimo modelis neturi kenkti transliuotojo misijai

Seime kilus iniciatyvai Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos LRT finansavimą sieti su šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) augimu, pats visuomeninis transliuotas įspėja, kad reikia įvertinti, ar naujas modelis nekenks jo misijai karo grėsmės akivaizdoje.
       2024-05-29 13:36:32

Televizorių evoliucija: nuo pirmųjų iki šiuolaikinių išmaniųjų ekranų

Duomenys rodo, kad televizorius vis dar išlieka viena populiariausių pramogų formų ir planuojama, kad jo populiarumas ateityje dar augs – tyrimų bendrovė „Statista“ prognozuoja, kad 2024-aisiais televizijos žiūrovų skaičius visame pasaulyje išaugs iki daugiau nei 5,5 milijardų.
       2024-05-11 14:47:28

JK ministrė įsipareigoja palaikyti antžeminę televiziją iki 2034 metų

Kalboje per Skaitmeninės televizijos grupės aukščiausiojo lygio susitikimą Londone Julia Lopez sakė, kad buvo aišku, kad IPTV ateityje turės didelę dalį to, kaip mes priimsime televiziją, nes maždaug 99 % kitais metais parduodamų televizorių bus prijungti prie interneto.
       2024-04-10 18:52:18

Blokuojami 23 IP adresai, kuriais pasiekiama Kremliaus propaganda

2024 m. balandžio 10 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) priėmė sprendimą blokuoti 23 IP adresus, kuriais sudaroma galimybė žiūrėti Lietuvos Respublikoje draudžiamas transliuoti pagrindines Kremliaus propagandos televizijos programas.
       2021-06-21 12:35:56

Perjungus dažnius kai kur pagerėjo eterinės televizijos signalų skverbtis

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (toliau – Telecentras) pagal Ryšių reguliavimo tarnybos įpareigojimą gegužės-birželio mėn. atliko eterinės televizijos siuntimo tinklo ST1 pertvarkymą.
       2021-05-31 10:17:34

Vilniuje, Molėtuose ir Šalčininkuose keičiami televizijos dažniai

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad 2021 m. birželio 1 d. Vilniuje, Molėtuose, Šalčininkuose ir Dieveniškėse (Šalčininkų r.) bus keičiami skaitmeninės antžeminės televizijos dažniai.
Daugiau naujų naujienų
       2024-10-03 16:23:37

NVSC priminimas apie legioneliozės profilaktiką

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai tiek nuosavų, tiek daugiabučių namų gyventojus, kurie patys savarankiškai ruošia karštą vandenį, ragina atkreipti dėmesį į legioneliozės profilaktines priemones, kurios svarbios visais metų laikais.
       2024-09-29 13:01:22

Kai šviesolaidis tampa ginklu: Ukrainos padangėje – nematyto tipo dronai

Daugelio mūsų namams internetą tiekiantis šviesolaidis pastaruoju metu netikėtai prigijo dronų pramonėje. „Forbes“ žiniomis, Vokietijos bendrovė „HIGHCAT“ Ukrainoje jau kurį laiką testuoja nematytas bepilotes skraidykles, kurios valdomos per optinį kabelį ir yra atsparios signalo blokavimui.
       2024-09-29 11:36:58

8 miego valandos ir kiti mitai: viskas daug paprasčiau

Miegas yra gero kasdienio gyvenimo pagrindas, nes tik gerai pailsėję galime būti produktyvūs, energingi ir sveiki, sako miego mokslininkė. Panašu, kad vis geriau tai suprantame ir patys.
       2024-09-28 10:17:14

Mokslininkės įžvalgos, kaip alkoholis veikia smegenis?

„Stebėkite save ir savo artimą – pradėjus išgėrinėti, siekiant numalšinti fizinius ar psichinius simptomus, formuojasi alkoholio priklausomybė“, – įspėja neuropsichologijos mokslų daktarė, Vilniaus universiteto Psichologijos instituto docentė Ramunė Dirvanskienė.
       2024-09-27 13:18:05

Kaip studentams užsitikrinti ne tik papildomas pajamas, bet ir kitas naudas

Neseniai prasidėjęs naujas studijų semestras – nauja galimybė gauti papildomų pajamų ne tik pragyvenimui, bet ir pramogoms. Ekspertai aiškinasi, kokios galimybės užsidirbti papildomai ir įgyti reikiamos praktikos studijų metu?
       2024-09-21 12:03:24

Jei mokykloje sunku susikaupti, gali būti kalti nesuvalgyti pusryčiai

Rugsėjis vaikams ir paaugliams skelbia ne tik naujų mokslo metų pradžią, bet ir žaidimų lauke, maudynių, išvykų į gamtą pabaigą. Sugrįžę į klases visi dalijasi ne tik atostogų įspūdžiais, bet ir įvairiausiais virusais.
       2024-09-20 17:33:57

Keturių dienų darbo savaitė Lietuvoje: galimybės ir iššūkiai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) informuoja, kad Lietuvoje jau dabar egzistuoja galimybės įgyvendinti trumpesnę darbo savaitę, nekeičiant Darbo kodekso. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį tiek į galimybes, tiek į potencialius iššūkius.
       2024-09-13 17:00:08

Investuoti siūlo nuomonės formuotojas ar sukčius: kaip atpažinti?

Socialiniai tinklai leidžia pasiekti turinį iš viso pasaulio ir atveria galimybes informacijos įvairovei. Nuomonės formuotojai taip pat ieško, kokią nišą juose galėtų užimti.
       2024-09-11 19:37:50

Trečiasis „Lidl Plus“ gimtadienis pirkėjus lepins nuolaidomis

Išskirtinių pasiūlymų ir nuolaidų programėlės „Lidl Plus“ trečiasis gimtadienis tęsiasi! Pirkėjų pamėgta mobilioji programėlė „Lidl Plus“ jau tapo įprasta kiekvieno apsipirkimo dalimi.
       2024-09-10 22:22:14

Miegokite ramiai: ką daryti, kad išmanusis nežadintų naktį?

Negalite užmigti, „scrollinate“ telefoną, o dėl to – dar labiau nesimiega? Tai – tarsi užburtas ratas, vedantis tiesiai į nemigą. Šiuolaikiniai išmanieji telefonai ir laikrodžiai turi įrankius, reikalingus sukurti tinkamą nuotaiką poilsiui ir stebėti, kiek gilus yra jūsų miegas.
       2024-09-07 13:54:59

ESO: rugpjūtį augo gaminančių vartotojų sugeneruotas elektros energijos kiekis

Rugpjūčio mėnesį „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prie tinklo prijungė 2136 gaminančius vartotojus, kurie įsirengė saulės elektrines tame pačiame ar gretimame sklype – ant pastato stogo.
       2024-09-06 18:51:49

Bulvės ir mėsa ruošiasi šeštadieniui: „Lidl“ kviečia į cepelinų fiestą!

Nors ruduo jau prasidėjo, vasariška kaitra neskuba trauktis. Vis dėlto, daugelis jau pasiilgo rudeniškos vėsos ir šio sezono mėgstamiausių patiekalų. Tad savaitgalis – puiki proga jaukiai ir gardžiai jais pasidžiaugti artimųjų apsuptyje.
       2024-09-06 18:29:22

Išsiruošusiems į grybų paieškas: ką svarbu atminti pasiklydus miške?

Ruduo į miškus kviečia savo gausiomis gėrybėmis. Grybų, uogų rinkimas – vienas iš didžiausių auksinėmis spalvomis pasidabinusio metų laiko džiaugsmų. Tiesa, išsileidus į grybų ar uogų paieškas, naudinga atminti – miške reikia elgtis atsakingai, o pasiklydus – nepamiršti kelių svarbių dalykų.
       2024-09-06 18:13:56

Kodėl įmonei turi rūpėti jūsų darbo ir poilsio balansas?

Smalsūs, nuolat besimokantys ir augti siekiantys darbuotojai – kiekvienos organizacijos siekiamybė. Tačiau kuriant aplinką, kurioje kiekvienas stengtųsi tobulėti, neretai rizikuojama perlenkti lazdą ir sukurti atmosferą, skatinančią rezultatų siekti atsisakant dalies laisvalaikio ir asmeninio gyvenimo.
       2024-09-06 17:46:30

Europos Centrinis Bankas mažina palūkanas, bet įmonės Lietuvoje reaguoti neskuba

Europos Centrinis Bankas (ECB) dar birželio mėnesį sumažino palūkanų normas 0,25 proc. Infliacijos tempai pastaruoju metu gerokai sumažėję, tad ECB nutarė, kad vėl galima pradėti aktyviau skatinti ekonomiką.
       2024-09-06 17:42:22

Lietuvos ir Lenkijos verslo misija stiprina bendradarbiavimą gynybos sektoriuje

Daugiau nei 40 Lietuvos gynybos sektoriaus įmonių ir organizacijų dalyvavo Lenkijos ir Lietuvos gynybos sektoriaus verslo misijoje Varšuvoje. Trijų dienų verslo misijos metu lietuviai buvo supažindinti su Lenkijos gynybos ekosistema, dalyvavo MSPO parodoje ir Lenkijos-Lietuvos verslo forume.
       2024-09-02 21:26:04

Turtingas skoniu ir už gerą kainą: rudeniškas troškinys su dešrelėmis

Nors prasidėjus rudeniui vis dar kvepia vasara, namų atsargos pilnėja rudeniškomis sodo ir daržo gėrybėmis. Dažniau į pietų ar vakarienių meniu atgula ir sotesni patiekalai, kuriems įkvėpimo semiamasi ir iš Alpių regiono virtuvės, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.
       2024-08-31 11:27:29

Stojimo rezultatai – šimtukininkai renkasi KTU, išlaikyta aukšta studijų kokybė

Dar pavasarį Kauno technologijos universitetas (KTU) nusprendė nežeminti konkursinio balo kartelės ir išlaikė iki tol galiojusį 5,4 balą. Dėl šios priežasties stojančiųjų vidutinis konkursinis balas universitete didėjo, o šiemet čia priimti pirmakursiai – geriau pasiruošę universitetinėms studijoms.
       2024-08-31 11:13:10

Prasidėjus mokslo metams – suintensyvėja eismas: 2 sek. taisyklė ir kita

Prasidėjus rugsėjui eismas keliuose tampa kur kas intensyvesnis. Ir nors kelių eismo taisyklės nesikeičia, specialistai kasmet atkreipia dėmesį, kad pirmąjį rudens mėnesį dėl gerokai išaugusių eismo srautų bei vis sudėtingėjančių oro sąlygų įvyksta daugiau avarijų.
       2024-08-29 14:30:34

Mobili saulės elektrinė – galimybė elektrą gamintis daugiabučiuose

Kiekvieną mėnesį prie skirstomojo tinklo vidutiniškai prijungiama virš 3 tūkst. saulės elektrinių, kurios Lietuvoje dažniausiai montuojamos ant privačių namų stogų.
       2024-08-28 10:55:30

Ekspertas pataria, kaip sureguliuoti televizorių sporto varžybų transliacijoms

Sporto pasaulyje dabar vyksta daugybė įspūdingų renginių. Norint mėgautis kiekvienomis rungtynėmis, patartina patikrinti, ar televizorius suderintas optimaliai.
       2024-08-27 18:33:18

10 keistų kelių eismo taisyklių, kurias reikėtų žinoti keliaujant į užsienį

Kiekviena šalis turi daugybę vairuotojams skirtų kelių eismo taisyklių, kurios, pirmiausia, turėtų užtikrinti saugumą keliuose bei pagarbą aplinkiniams. Visgi pasaulyje gausu kontroversiškų įstatymų, kurie stebina tiek vietinius vairuotojus, tiek ir svečius iš užsienio.
       2024-08-27 17:47:21

LED televizoriai

LED televizoriai jau ne vienerius metus išlieka vienu populiariausių pasirinkimų tarp vartotojų, norinčių aukštos kokybės vaizdo ir patikimumo. Nepaisant to, kad rinkoje atsiranda naujesnių technologijų, tokių kaip OLED ar QLED, LED televizoriai išlieka patikimu ir prieinamu sprendimu.
       2024-08-24 16:21:21

Pasigaminkite troškinį, kuris nukels į paprikos gimtinę – Ispaniją

Paprikas į Europą atgabeno Kristupo Kolumbo įgula ir nors šią ekspediciją bei šiuolaikinį europiečio stalą skiria ne vienas šimtmetis, paprikos iki šių dienų vis dar yra vienos populiariausių maisto gamyboje.
       2024-08-23 12:18:26

Vasara – kelionių metas: kaip sumažinti elektromobilio energijos sąnaudas?

Vasaros išvykoms ir kelionėms lietuviai dažniausiai renkasi automobilį. Šia transporto priemone keliauja net 87 proc. lietuvių ir vis daugiau jų šiltojo sezono metu į kelią išrieda elektromobiliais.
       2024-08-21 11:01:01

„Tele2“ ekspertas ragina atsinaujinti operacinę sistemą – į ją nusitaikė sukčiai

„Microsoft Windows“ naudotojai gavo pranešimus su raginimu kuo skubiau įdiegti naujausią operacinės sistemos atnaujinimą. To priežastis – aptikta nauja saugumo spraga, kuria pasinaudoję sukčiai gali užkrėsti jūsų kompiuterį.
       2024-08-20 11:40:55

Liepą ESO prie tinklo prijungė rekordinį gaminančių vartotojų skaičių

Liepos mėnesį „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prie tinklo prijungė 3 709 gaminančius vartotojus, kurie įsirengė saulės elektrines tame pačiame ar gretimame sklype – ant pastato stogo. Dar 553 gyventojų tapo nutolusių saulės parkų klientais.
       2024-08-08 16:02:51

Ši sporto rūšis – ne kiekvienam: vilnietis drąsiai šoka ir nuo 3 km aukščio uolų

Šuolis parašiutu iš lėktuvo Mariui Čiūtai yra tik treniruotė – sportininkui kur kas įdomiau šokinėti nuo uolų ar aukštų pastatų. Jau bene dešimtmetį vilnietis aktyviai užsiima vienu ekstremaliausių sportų.
       2024-08-03 20:19:56

Vidurvasarį – elektros kainų pikas, bet ar galėsime atsikvėpti rugpjūtį?

Kaitri vidurvasario saulė Lietuvos, kaip ir kitų Baltijos šalių, gyventojams neleido atsikvėpti. Už norą atsivėsinti liepą teko susimokėti dešimtadaliu brangiau nei birželį. Liepos mėnesį elektros kaina Baltijos šalių regione augo 7 proc. iki 9,80 ct/kWh.
       2024-08-03 12:29:43

Su elektros vartotojais teisme nesusitiks – ESO mokės gyventojams kompensacijas

Audra smarkiai pažeidė ir apgadino oro linijas bei kitą „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) prižiūrimą infrastruktūrą, todėl elektros energijos tiekimo atstatymo darbai užtruko.
    Daugiau ankstesnių naujienų:  1  2  3  4  5
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.