Naujienos

Sportuojančių ir pradedančių klaidos – kaip jos atsiliepia sveikatai?

2023-01-30 11:23:22

Nauji metai simbolizuoja naują pradžią, kurioje gausu sau duotų pažadų. Pradėti sportuoti ar sugrįžti į sportą – vienas dažniausių pasižadėjimų, tačiau jis taip pat dažnai ir lieka neįgyvendintas.

„Camelia“ vaistininkas Deimantas Auškalnis sako, kad šio reiškinio priežastis – pradedančiųjų sportuoti klaidos ir jų sukeltos pasekmės, tačiau priduria, kad klysta net ir patyrę sportininkai.

„Dažniausia klaida, kurią daro pradedantieji sportuoti yra susijusi su psichologija – jie nori greitų ir lengvai pasiekiamų rezultatų: per trumpą laiką atsikratyti antsvorio ar užsiauginti raumenis ir atrodyti nepriekaištingai. Nepastebėję šių rezultatų, po mėnesio ar kelių, žmonės įprastai praranda motyvaciją ir „meta“ sportą. Neretai pradedantieji daro ir kitas klaidas – pervertina savo galimybes pasirinkdami per didelį fizinį krūvį, neatlieka apšilimo prieš treniruotę ir tempimo pratimų po jos. Taip pat treniruotės metu pratimus atlieka netaisyklingai, neužtikrina sveikos mitybos bei nepraturtina savo organizmo reikalingais vitaminais ir mineralais“, – aiškina D. Auškalnis.

Jis tęsia, kad šios klaidos gali turėti neigiamų pasekmių sveikatai – kyla ilgalaikio streso, nuovargio, energijos ir jėgų trūkumo bei dehidratacijos rizika. Be to, gali kamuoti mėšlungis, ar tokios traumos kaip raumenų patempimas, plyšimas, sumušimas, raiščių ir sausgyslių pažeidimai bei kaulų lūžiai.

Vaistininkas aiškina, kad klaidų išvengti nepavyksta ne tik pradedantiesiems, bet ir sportuojantiems ilgą laiką.

„Viena iš klaidų – jeigu suvartojamos per dideles maistinių medžiagų paros dozės, organizme atsiranda jų perteklius, o tai gali sukelti sveikatos sutrikimus. Pavyzdžiui, kreatino perteklius gali sukelti dehidrataciją, dėl kurios atsiras raumenų spazmai“, – įspėja D. Auškalnis.

Pataria pradedantiesiems

Paklaustas, kaip savimi turėtų pasirūpinti pradedantieji sportuoti, „Camelia“ vaistininkas vardija svarbiausias taisykles:

- sveikai ir visavertiškai maitintis;
- kasdien išgerti 2–3 litrus vandens;
- nakties miegui skirti 7–8 valandas;
- patenkinti dėl sporto atsiradusį didesnį maistinių medžiagų kiekį, organizmo atsargas papildant reikiamais vitaminais ir mineralais:

„Tik su sveika ir visaverte mityba patenkinti išaugusio maistinių medžiagų kiekio negalime, nes su maistu gauname dalį reikalingos paros dozės. Likusią užtikrinti padės maisto papildai, tačiau svarbu rinktis tuos, kurių sudėtyje yra vitaminų A, C, D, E, mineralų – natrio, kalcio, kalio, magnio, cinko, geležies ir seleno – bei omega-3 riebalų rūgčių. Visos šios medžiagos padės užtikrinti tinkamą organizmo funkcionavimą ir palaikyti normalią kaulų, raumenų bei širdies veiklą“, – aiškina D. Auškalnis.

Ką turi žinoti sportuojantys?

Vaistininkas sako, kad sportuojančiam asmeniui reikalingos šios maisto papildų sudėtyje esančios medžiagos:

- natris, kalis, magnis ir kalcis, kurie padeda palaikyti normalią kaulų būklę ir raumenų funkciją – šios medžiagos pasišalina iš organizmo dėl pagausėjusio prakaitavimo sporto metu;
- cinkas, kuris suaktyvina raumenų fermentus ir sudaro raumeninį baltymą bei selenas, gerinantis medžiagų apykaitą;
- geležis, kuri atsakinga už deguonies perdavimą į ląsteles ir jų aprūpinimą energija bei tokiu būdu didinanti ištvermę;
- A, B, C, D ir E vitaminai, kurie didina raumenų atsparumą traumoms, padeda greičiau atsistatyti po treniruotės ir apsaugo organizmą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Jie taip pat reikalingi normaliam raumenų augimui, stiprina kaulus ir raumenis;
- kreatinas, didinantis fizinį pajėgumą atliekant labai intensyvius trumpalaikius fizinius pratimus;
- omega-3 riebalų rūgštys, kolagenas ir gliukozaminas, užtikrinantys normalią kaulų, raumenų, kremzlių, sąnarių bei širdies veiklą.

„Maisto papildų vartojimo poreikis priklauso nuo žmogaus amžiaus, lyties, ūgio, svorio, fizinio aktyvumo, sveikatos būklės, mitybos ir daugelio kitų faktorių, tad geriausia dėl to pasitarti su gydytoju ar vaistininku, kuris galėtų paskirti individualiai tinkantį preparatą“, – sako D. Auškalnis.

Traumų prevencija: 7 patarimai

Anot „Camelia“ vaistininko, norint sumažinti sportuojant gresiančią traumų riziką, reikėtų vadovautis šiais jo patarimais:

- Propaguokite mėgstamą sportinę veiklą ir ja užsiimkite su trenerio priežiūra.
- Užtikrinkite tinkamą aprangą, avalynę ir inventorių.
- Krūvį pritaikykite pagal savo fizinio pasirengimo lygį, kad jis nebūtų per didelis.
- Prieš treniruotę atlikite apšilimo pratimus.
- Po treniruotės atlikite tempimo pratimus.
- Laikykitės subalansuoto poilsio ir sporto režimo.
- Jeigu esate pradedantis, sportuokite ne daugiau kaip tris kartus per savaitę.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Sveikata: kitos panašios naujienos
       2023-03-23 11:39:33

F kodo baimė: pirmas žingsnis lemtingas

„Egzistuoja toks juokas – diagnozės neturi tas, kuris nebuvo pas psichiatrą. Neva, jei neturi diagnozės, jau ir sveikas“, – sako klinikinis psichologas Antanas Mockus. Anot jo, klaidinga manyti, jog visuomenėje yra arba tik sveiki, arba nesveiki.
       2023-02-03 16:36:20

Apie ŽIV moteris sužinojo tik pastojusi: liga vis dar gąsdina lietuvius

Daugybe klaidingų įsitikinimų apipinta žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) liga, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, 2021 metais Lietuvoje buvo diagnozuota 121 asmeniui. 76,9 proc. naujai užsikrėtusiųjų ŽIV buvo vyrai, 23,1 proc. – moterys.
       2023-02-02 16:00:49

Susitrenkėte galvą? kada pakaks šalto kompreso, o kada skubėti pas specialistus

Tikriausiai daugelis yra nors kartą gyvenime silpniau ar stipriau susitrenkę galvą. Tačiau kartais išties sunku suprasti, kada tai rimta situacija, reikalaujanti gydytojų apžiūros, o kada pakanka šalto kompreso ir poilsio – atsako vaistininkė.
       2023-01-20 13:33:02

Sniego kasimas: kaip nepasitempti nugaros ir išvengti kitų traumų?

Žiemos darbai lauke lemia, kad vaistinėse pasirodo vis daugiau žmonių su įvairiais nusiskundimais. Dėl netaisyklingo sniego kasimo dažniausiai skundžiamasi nugaros skausmais, sausgyslių, raiščių ir raumenų patempimais.
       2023-01-19 18:28:19

7 patarimai, kaip sustiprinti akių sveikatą

Akys – sudėtingas funkcijas atliekantis žmogaus jutimo organas, suteikiantis daugiausiai informacijos: įvairių šaltinių duomenimis, regėjimas lemia 80–90 proc. visų mūsų žinių apie supančią aplinką.
       2023-01-13 20:26:33

Staigūs svorio pokyčiai gali atsiliepti sveikatai: atskleidė, kaip to išvengti

2020 m. Sveikatos apsaugos ministerijos atlikto gyventojų mitybos tyrimo duomenimis, daugumos suaugusių lietuvių mityba yra nesubalansuota ir netinkama, o antsvorį ir nutukimą šalyje turi virš 50 proc. žmonių.
       2023-01-11 16:41:05

Gydytoja kardiologė: šaltis ir kvėpavimo takų infekcijos – pavojingi širdžiai

Žiemos metu daugiau pacientų sulaukia ne tik traumatologai, bet ir gydytojai kardiologai, kadangi žema oro temperatūra neretai lemia įvairius širdies veiklos sutrikimus.
       2023-01-11 16:17:46

Šią bakteriją nešioja du trečdaliai pasaulio gyventojų: kokią grėsmę ji sukelia?

Helicobacter pylori (H. pylori) – virškinamajame trakte aptinkama bakterija. Ją nešioja maždaug du trečdaliai pasaulio gyventojų. Nors nemažai jų suprastėjusia savijauta nesiskundžia, esant silpnesnei imuninės sistemos būklei, H. Pylori bakterija gali sukelti rimtas sveikatos problemas.
       2023-01-04 20:21:42

Ką svarbu žinoti vartojant paracetamolį?

Atėjus šaltajam sezonui, žmonės pradeda skųstis peršalimu, gripu ar kitomis virusinėmis infekcinėmis ligomis ir jų sukeliamais simptomais. Pajutus ligos simptomus, dažnai vartojamas paracetamolis – vaistas, malšinantis skausmą, uždegimą, karščiavimą.
       2022-12-05 11:31:45

Kaip šaltuoju metų laiku neprarasti geros nuotaikos?

Nuotaikų kaita – viena iš dažniausių priežasčių, dėl kurių vis daugiau žmonių kreipiasi į vaistininkus, ieškodami pagalbos. Ši problema itin paūmėja rudens ir žiemos sandūroje, o plačiau apie tai, kaip kiekvienas gali sau padėti, pasakoja „Camelia“ vaistininkė Monika Žalytė.
       2022-11-29 18:41:33

Šaltasis sezonas – grėsmė sergantiems širdies ligomis: kaip apsisaugoti?

Daugybė žmonių tvirtai įsitikinę, kad širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai dažniau juntami šiltuoju metų sezonu. Visgi sveikatos priežiūros specialistai tvirtina, jog atėjus šalčiams šių ligų rizika niekur nedingsta.
       2022-11-19 17:33:11

Vaistininkė pataria, kaip apsaugoti rankas ir kojas, pradėjus spausti šalčiui

Pirmasis sniegas kasmet iškrenta netikėtai. Dar ne visi būname pasiruošę tinkamą avalynę ar rūbus, o ką kalbėti apie pirštines. Ypač prasidedant savaitgaliui vaikai gali skubėti laukan pažaisti su sniegu, o suaugusieji rytus pasitikti plikomis rankomis nukasant sniegą nuo automobilių.
       2022-11-10 11:34:17

Kaip atpažinti pogimdyminę depresiją?

Nėštumas – vienas iš svarbiausių etapų moters gyvenime. Nėštumo metu ji susiduria tiek su maloniais jausmais: laime, pakylėjimu, tiek ir su nemaloniais – kyla nerimas, abejonės, baimė.
       2022-11-08 09:33:16

Interviu su pediatre. Ar neskiepijami vaikai taps gripo platintojais šeimose?

Šių metų Australijos Sveikatos apsaugos ministerijos ataskaita apie ką tik žemyne pasibaigusį infekcinės ligos sezoną rodo itin didelį vaikų sergamumą – daugiausiai sirgo 5-19 metų amžiaus asmenų grupė, didelis sergamumas fiksuotas ir jaunesnių nei 5 metų amžiaus vaikų grupėje.
       2022-10-06 19:18:12

Dėl paveldėtos genų mutacijos Dovilė nesiryžo krūtų šalinimo operacijai

”Nė akimirkos nesijaučiau auka, negalvojau, kodėl taip nutiko būtent man. Žinau viena – nuo pat pirmosios atliktos biopsijos daug galvojau, tiksliau, bijojau, kad galiu susirgti. O taip ir atsitiko”, – sako 32-iejų Dovilė, sutikusi dalyvauti Nacionaliniame vėžio institute įvykusio krūties vėžio žinomumo mėnesiui spaliui skirto Pacientų forumo spaudos konferencijoje.
       2022-10-05 10:38:35

Mes nepasenstame staiga: susipažinkite su 4 sveiko senėjimo principais

Dažniausiai senjorai vaistinėse konsultuojasi dėl lėtinių ligų, aukšto kraujospūdžio, sąnarių, cholesterolio ar nemigos problemų, pastebi „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė.
       2022-10-01 11:46:50

Depresija Lietuvoje ‒ sergančiųjų kasmet daugėja ir ateityje daugės

Kasmet depresija Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei pusei šimto tūkstančių gyventojų. Pernai tokią diagnozę išgirdo 65 879 žmonės. Spalio 1 d. Europoje minima depresijos diena.
       2022-09-21 11:48:57

Saugus sportas nėštumo metu: ką derėtų žinoti

Judėjimas – tai sveikata, todėl niekas nepaneigs, jog sportuoti reikėtų visais gyvenimo etapais. Ir visiškai nesvarbu, jog iki šiol nesimankštinote, gyjate po traumos ar laukiatės vaikelio. Netinkamo laiko sportuoti tiesiog nėra!
       2022-09-09 09:38:44

Vaistininkė: rankos ir nagai – jūsų sveikatos vizitinė kortelė

Dažnai sakoma, jog rankos – tai vizitinė kortelė, kuri suteikia informacijos apie žmogų, jo dirbamą darbą, pomėgius ir sveikatos būklę. Nagų grožį rodo ne ryški nago spalva ar ilgis, o sveiki, tvarkingi, rausvi, skaidrūs, blizgantys nagai.
       2022-09-06 09:33:15

Cirkadinis ritmas – ar žinote, kas tai? Kuo jis svarbus mūsų miego režimui

Kėlimasis ankstyvą rytą gali tapti rimtu iššūkiu. Tai jau turbūt spėjo pajusti po vasaros atostogų į naujus mokslo metus sugrįžę studentai, moksleiviai bei jauniausiųjų darželinukų tėvai.
       2022-08-24 13:30:51

Žindymas – pirmas bendras, intymus ir labai svarbus, mamos ir vaikelio patyrimas

Savo naujagimius Respublikinės Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko klinikoje pagimdžiusios mamos turėtų prisiminti bendrosios praktikos slaugytoją Gintarę Olberkienę ir akušerę Dainą Skirmantienę, kurios šioje gydymo įstaigoje teikia pagalbą mamoms žindymo klausimais.
       2022-08-11 14:37:45

Gydytojos pataria, kas galima ir kas nerekomenduojama nėštumo metu

Nėštumas – ypatinga moters būsena, kurios metu jos kūne vyksta daugybė pokyčių. Ką reikia žinoti, norint užtikrinti puikią savijautą ir sklandžią nėštumo eigą, pataria medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytoja akušerė ginekologė Sigita Neverauskienė ir šeimos gydytoja Vida Uzelienė.
       2022-08-03 14:40:34

Nekalti simptomai gali reikšti itin pavojingą ligą: kaip atpažinti?

Visuomenėje kepenų ligos itin dažnai siejamos su besaikiu alkoholio vartojimu. Visgi rimtus, su kepenimis susijusius sveikatos sutrikimus, gali lemti ir tokios priežastys kaip nutukimas, antsvoris, mažas fizinis aktyvumas, diabetas ar metabolinis sindromas.
       2022-06-22 08:58:15

Vaistininkė apie gydomąją arbatų galią ir suderinamumą su vaistais

Visi žinome, kad peršalus reikia gerti ramunėlių ar liepžiedžių arbatą, o kosint – čiobrelių, tačiau neretai žinios apie vaistažoles tuo ir pasibaigia. Kokių vaistažolių arbatas vartoti kuriais atvejais ir kaip jas tinkamai paruošti – pataria vaistininkė.
       2022-06-01 09:55:31

Įvardijo ženklus, kuriuos siunčia organizmas, jei trūksta magnio

Organizmui ypač svarbaus mikroelemento magnio stoka gali pasireikšti bet kuriuo metų laiku. To priežastis – paprasta: daugeliui sunku užsitikrinti reikiamos jo paros normos.
Daugiau naujų naujienų
       2023-03-31 12:05:30

Kai ilgai ruoštas rašto darbas netikėtai dingsta: kaip išsaugoti kelias kopijas

Netikėtai prarastas rašto darbas gali sukelti labai daug streso visiems šiuo metu mokslus baigiantiems studentams. Svarbiausią savo metų ar netgi ketverių darbą galite prarasti nuspaudę neteisingas mygtukų kombinacijas, nepersikėlę į saugią vietą arba netyčia ištrynę.
       2023-03-30 17:21:30

Per trejus metus elektromobilių padaugėjo 5 kartus

Vis daugiau lietuvių persėda į elektromobilius. Pagal VĮ „Regitra“ duomenis, per pastaruosius trejus metus įkraunamų hibridinių automobilių ir elektromobilių Lietuvoje padaugėjo beveik 5 kartus.
       2023-03-29 14:58:36

Kodėl Lietuvoje galime matyti ir girdėti kitose šalyse transliuojamas laidas?

Gyvendami Lietuvoje, ypač pasienio regionuose, dažnai galime matyti kaimyninių šalių transliuojamas televizijos programas ir klausytis radijo laidų.
       2023-03-29 14:54:57

Pigios elektros laikai baigėsi, ko reikia saulės energetikos proveržiui

Saulės energetika Lietuvoje didina tempus. Pernai fiksuota rekordinė saulės energetikos plėtra – Aplinkos bendros galios elektrines.
       2023-03-29 13:04:30

Dirbtinio intelekto asistentės „Siri“ galimybės, apie kurias gal dar nežinote

Esamiems „Apple“ įrenginių naudotojams nereikia ilgos įžangos apie tai, kas yra „Siri“ ir pasakoti apie šios išmanios asistentės privalumus ar trūkumus. Tačiau net ir ilgamečiai vartotojai neišnaudoja visų galimybių, o kai kurios komandos nustebina „iPhone“ ar kitų „iOS“ įrenginių gerbėjus.
       2023-03-28 13:20:23

Televizorių gamintojai žengia į ryškumo karus ir vaizdus be laidų

Šių dienų televizoriai, rodos, pasiekė lygį, kai tobulėti nebėra kur. Beveik visi jie ploni it skustuvas ir mūsų akis jau kurį laiką glosto 4K ar dar didesnės raiškos vaizdai.
       2023-03-28 12:53:43

Kauno marių regioninio parko atstovas: kai kurie vaikai nėra buvę miške

Gamtos mokyklos labai populiarios Norvegijoje, Švedijoje ir Suomijoje. Net mažiausi Norvegijos vaikai itin daug laiko praleidžia gamtoje, nepriklausomai nuo oro sąlygų.
       2023-03-28 12:21:18

Sausas ar šlapias maistas: patarimai, kaip išsirinkti tinkamą augintinių pašarą

Lentynose išvydus pašaro augintiniams asortimentą, gali kilti nemažai klausimų – sausas ėdalas, konservai, šlapias maistas maišeliuose? O gal viskas kartu?
       2023-03-28 09:03:24

Kaip nesudėtingai ir nebrangiai paruošti skirtingų rūšių mėsą

Artėjant ryškiausiai pavasario šventei, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ inicijuota apklausa atskleidė, kad beveik pusė gyventojų patiekalus savo velykiniam stalui ketina gamintis patys, o kas antras planuoja paruošti bent dalį vaišių.
       2023-03-26 21:09:29

Meniu „Auksiniais scenos kryžiais“ pagerbti geriausi 2022 metų scenos menininkai

Kovo 26 d. įteiktos Kultūros ministerijos Profesionaliojo scenos meno premijos ir atminimo ženklai – „Auksiniai scenos kryžiai“, „Boriso Dauguviečio auskaras“ bei Padėkos premija.
       2023-03-24 10:19:57

RRT argumentai „už“ ir „prieš“ išankstinio mokėjimo kortelių registraciją

Seime ruošiamasi svarstyti įstatymo pataisą, numatančią, kad Lietuvoje nebeliktų „anoniminių“ SIM kortelių. Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) išnagrinėjo tokį sprendimą ir pateikė savo įžvalgas dėl galimų pasekmių.
       2023-03-23 11:44:51

Šviesolaidis ir 5G ryšys: konkurentai ar kaip kirvis su kotu?

Nors šviesolaidinis internetas Lietuvoje skaičiuoja jau trečią dešimtmetį, o komercinis 5G įjungtas tik pernai, tačiau naujos kartos mobilusis ryšys techninėmis savybėmis meta iššūkį stiklo skaiduloms.
       2023-03-23 11:39:33

F kodo baimė: pirmas žingsnis lemtingas

„Egzistuoja toks juokas – diagnozės neturi tas, kuris nebuvo pas psichiatrą. Neva, jei neturi diagnozės, jau ir sveikas“, – sako klinikinis psichologas Antanas Mockus. Anot jo, klaidinga manyti, jog visuomenėje yra arba tik sveiki, arba nesveiki.
       2023-03-23 11:35:25

Elektroniniam parašui reikės naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės

Asmens dokumentų išrašymo centras prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – ADIC) praneša, kad kvalifikuotam elektroniniam parašui sukurti bus reikalingos naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortelės.
       2023-03-22 11:20:00

Daržininkystė pradedantiesiems: kaip užsiauginti derlių patiems?

Šviežio derliaus gėrybės ne vieną įkvepia įsirengti savo nuosavą daržą. O ir įsibėgėjantis pavasaris praneša apie artėjančius sodininkystės darbus. Be to, savų produktų auginimas gali tapti ne tik mėgstama laisvalaikio veikla, bet ir dovanoti sveikesnių – ekologiškų daržovių.
       2023-03-22 11:17:00

Nemiga dar ne nuosprendis: ką apie jūsų miegą gali pasakyti išmanieji įrenginiai

Apie tai, kaip ramiai ir kiek ilgai miegate, nebūtinai turite spręsti patys – apie savo poilsio kokybę galite sužinoti ir iš išmanaus laikrodžio arba specialių įrenginių. Šie įrenginiai kiekvieną naktį analizuoja jūsų miego įpročius.
       2023-03-22 10:10:39

Erkių sezonas jau prasidėjo – kaip tinkamai apsaugoti savo keturkojus?

Atėjus pavasariui skubame mėgautis bundančia gamta. Deja, ilgėjant pasivaikščiojimams su augintiniais, ne vienam jo šeimininkui galvos skausmu tampa gamtoje tūnantys parazitai ir jų platinamos ligos.
       2023-03-21 12:58:24

Ekspertai: ką butų gyventojams reikia žinoti apie nutolusias saulės elektrines

Brangstant elektrai, vis daugiau žmonių svarsto apie nuosavos saulės elektrinės įsirengimą. Ir nors ilgą laiką manyta, kad investuoti į saulės energiją gali tik namų savininkai, tačiau ši galimybė prieinama ir daugiabučių gyventojams.
       2023-03-21 12:39:42

Kaip teisingai laistyti orchidėjas namuose jums gali pasakyti programėlės

Galite nebesukti galvos dėl to, kokiu būdu laistyti orchidėjas, tinkamai prižiūrėti kaktusus ar tręšti daržovių ūkį savo sode – visa galite sužinoti ir iš išmaniųjų aplikacijų.
       2023-03-21 12:39:42

Tyrimas atskleidė – 1 iš 4 naudotų automobilių į Lietuvą įvežamas iš Vokietijos

Daugybė automobilių pradeda savo gyvenimą vienoje šalyje, kol galiausiai kažkuriuo metu atsiduria kitoje. Tai ypač tinka kalbant apie Vakarų Europos transporto priemones, kurios sudaro didelę dalį naudotų automobilių rinkos Rytų Europoje.
       2023-03-20 15:05:50

Laimės dienos proga: pataria, kaip išlikti laimingam technologijų pasaulyje

Internetas ir socialiniai tinklai labai greitai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi. Dabar ieškodami ramybės skubame slėpti mobiliuosius ir bėgti nuo socialinių tinklų, tačiau, psichologo teigimu, toks nusiteikimas tik apriboja mūsų laimę.
       2023-03-20 15:03:09

„Bolt“ paspirtukų sezonas: nauji miestai ir mažiau tolerancijos nusižengimams

Į Lietuvos miestų gatves šią savaitę sugrįžta žalieji el. paspirtukai – susisiekimo paslaugų platforma „Bolt“ pradeda penktąjį sezoną mūsų šalyje.
       2023-03-19 08:02:04

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius.
       2023-03-16 14:40:26

Kur dingsta jūsų internetas: kurios aplikacijos „suvalgo“ daugiausiai duomenų?

Jeigu nusprendėte atsisiųsti kelių valandų trukmės filmą naudodami mobiliuosius duomenis, jums prireiks apie 6 GB. Maždaug tiek pat duomenų sunaudotumėte naršydami internete visą savaitę arba kiekvieną dieną kalbėdami vaizdo skambučiais.
       2023-03-15 14:38:41

Kibernetinės grėsmės: ko išmokome per metus?

Ukrainoje jau daugiau nei metus tęsiantis Rusijos invazijai, karas paraleliai vyksta ir virtualioje erdvėje. Apie šį, kibernetinį, karą girdime mažiau nei apie karinius veiksmus ant žemės.
       2023-03-15 14:14:21

RRT sprendimas leis pagerinti televizijos transliavimo kokybę regionuose

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) leido padidinti devynių skaitmeninės antžeminės televizijos stočių siųstuvų galias. Toks sprendimas susijęs su geresne televizijos transliavimo kokybe.
       2023-03-15 14:07:27

Gaminantiems vartotojams: kompensavimo tvarka už elektrinių sukauptą perteklių

Pernai daugiau nei 10 tūkst. „Ignitis“ klientų, įsigijusių elektrines saulės parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems poreikiams. Už sukauptą energijos perteklių, gyventojai gali gauti kompensaciją.
       2023-03-15 14:02:19

Elektros rinkoje – kova dėl vartotojų: vis daugiau gyventojų keičia tiekėją

Antrą mėnesį mažinamos elektros kainos nepriklausomų elektros tiekėjų klientų skaičius kreipia skirtingomis kryptimis – vieni sulaukia daugiau naujų klientų, kiti skaičiuoja praradimus.
       2023-03-15 13:58:16

„Bolt“ reikalaus iš užsieniečių vairuotojų bazinių anglų kalbos žinių

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt” kovo mėnesį pradeda iniciatyvą, skirtą sustiprinti pavežėjimo paslaugas teikiančių asmenų bendravimo įgūdžius. Užsienio šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą registracijai pateikiantys vairuotojai nuo šiol privalo turėti ir bazinių anglų kalbos žinių sertifikatą.
       2023-03-15 13:58:16

„iPhone“ ir „iPad“ netrukus atsiras nauja saugumo funkcija: kaip ji apsaugos?

„Apple“ skelbia apie visiškai naują saugumo funkciją (angl. „Advanced Data Protection“), kuri jau netrukus atsiras jūsų išmaniajame „iPhone“ ir „iPad“. Ši funkcija papildomai apsaugos telefono duomenis taip, kad jų niekaip negalės pasiekti įsilaužėlis ar netgi valstybinės institucijos darbuotojas.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.