Naujienos

Šiuolaikiniai duomenų centrai: kaip jie kuriami ir vystymo tendencijos

2023-02-21 15:17:34

Šiandieniniame pasaulyje, kurį sparčiai keičia technologijos, skaitmeniniai duomenys jau tapo viena didžiausių vertybių, o tokių duomenų generavimo greitis ir apimtys – rimtu iššūkiu tiek verslui, tiek ir su duomenimis dirbantiems specialistams.

Tad nenuostabu, jog tam kuriami ir įrengiami didžiuliai, modernūs duomenų centrai. Šiuolaikinėms įmonėms tokie technologiniai veiklos centrai sukuria specifinę IT infrastruktūrą, reikalingą tiekti išteklius ar paslaugas verslui, partneriams ir klientams visame pasaulyje. Tam, kad sukurtume efektyvius duomenų centrus bei kokybiškas erdves ten dirbantiems žmonėms, svarbu iš anksto apgalvoti kiekvieną detalę, nuo pasirengimo projektavimui, iki jau veikiančio centro eksploatavimo.

Mažas ar vidutinis verslas neretai naudojasi vietoje įrengtu optimaliu duomenų centru serverių spintoje ar specialiai įrengtoje serverinės patalpoje. Tačiau didžiajai daliai įmonių, dirbančių su didelės apimties skaitmeninių duomenų srautais, reikia ir didelių tam skirtų erdvių, kurios turi būti profesionaliai suprojektuotos taip, kad patenkintų visus tokiai IT infrastruktūrai reikalingus ir privalomus patalpų erdvės, energijos tiekimo galios ir patikimumo, vėsinimo, valdymo ir saugos poreikius.

Profesionaliai įrengtas duomenų centras yra svarbiausias ir brangiausias įmonės turtas – tiek kapitalo investicijų, tiek periodinių veiklos išlaidų požiūriu. Verslo ir IT vadovai turi ypač daug dėmesio skirti problemoms, susijusioms su duomenų centro projektavimu, statyba ir įrengimu, siekdami užtikrinti, kad sukurtas objektas atitiktų verslo poreikius per visą duomenų centro gyvavimo ciklą ir besikeičiančias verslo aplinką ir aplinkybes.

Kaip kuriami duomenų centrai

Kalbant apie architektūrinį sprendimą, duomenų centro projektavimui kol kas nėra privalomų reikalavimų. Kiekvienas jis skirtas unikaliems verslo poreikiams tenkinti, o ne atvirkščiai. Tačiau, kai kalbame apie techninę projekto dalį, čia jau reikia vadovautis daugybe griežtų duomenų centro įrengimo standartų, kuriuos projektuotojai turi taikyti, kad užtikrintų kokybišką ir saugią aplinką tiek duomenų laikymui ir apdorojimui, tiek ir patalpose dirbantiems žmonėms. Tokių specialios paskirties objektų projektavimo standartai padeda užtikrinti, kad reikiamas dėmesys būtų skiriamas tokiems esminiams veiksniams:

Pastato tūrio ir erdvės planavimas – bendras patalpų plotas ir skaičius, aukštingumas, speciali konkrečių patalpų paskirtis;
Konstrukcijos ir medžiagiškumas;
Pastato vidaus inžinerinė įranga (elektros energijos tiekimo, apšvietimo, ŠVOK, vandentiekio ir priešgaisrinės sistemos);
Pastato durų skaičius;
Pastate dirbančių žmonių skaičius;
Fizinės ir elektroninės saugos klausimai;
Eksploatacija ir priežiūra.

Lietuvoje, planuojant ir projektuojant šiuolaikinius duomenų centrus, į pagalbą pasitelkiami patyrę ir profesionalūs tokių objektų projektuotojai bei konsultantai, kurie kviečiami, kai tik prasideda inžinerinės pastato dalies projektavimas. Jau dvidešimt metų rinkoje dirbanti įmonė „ARTechnika“ nuolat konsultuoja modernių duomenų centrų projektuotojus ir tiekia tokių pastatų įrengimui būtiną techninę įrangą ir sistemas, atitinkančias visus šioms sistemoms galiojančių standartų reikalavimus.

Saugumas – svarbiausias duomenų verslo sėkmės veiksnys

Saugumą bendrąja prasme be abejojo galime įvardinti kaip vieną svarbiausių bet kurio verslo sėkmės veiksnių, būtent todėl tiek daug įmonių vis daugiau išteklių skiria įvairioms saugos sistemoms.

Duomenų centre surenkamų ir apdorojamų duomenų srautų technologinė sauga yra atskira, labai svarbi ir specifinė tema, kurios nagrinėjimui reikia skirti specialų skyrių.

Duomenų centro fizinis saugumas paprastai apima du pagrindinius aspektus: prieigos prie technologinės įrangos saugumą ir bendrą vidaus aplinkos saugumą. ARTechnika gali pasiūlyti techninius sprendimus abejoms minėtoms saugos problemoms spręsti. Įmonė jau daugelį metų sėkmingai tiekia į Lietuvos rinką įvairių laiko patikrintų pasaulinių prekinių ženklų, tokių kaip Aritech, Carrier, Bosch, Honeywell įrangą, puikiai žinomą ir paklausią nuo 1995 metų.

Prieigos apsauga arba patekimo kontrolė. Bet kokiose diskusijose apie duomenų centrų serverinių patalpas turi būti atsižvelgiama į patekimo kontrolę ir fizinę saugą. Patekimo kontrolė – tai dirbančio personalo srautų valdymas ir prieigos prie technologinės įrangos kontrolė, o fizinė sauga - tai paties objekto bei jo IT infrastruktūros apsauga. Tinkamai įgyvendinta tokia patekimo kontrolė užtikrina, kad į objektą ir prie įrangos galėtų patekti tik įgalioti darbuotojai, o visi personalo veiklos įrašai būtų dokumentuojami, išsaugomi ir archyvuojami. Tokia sauga gali būti užtikrinama šiomis priemonėmis:

Patekimo valdymas (pvz. Aritech ATS Advanced integruota sistema su biometriniais patekimo skaitytuvais);
Vaizdo stebėjimas, išorinis ir vidinis (pvz. Aritech ar Bosch skaitmeninės vaizdo kameros, jungiamos į Aritech ATS Advanced integruotą sistemą);
Perimetro apsauga (tiek išorės, tiek vidaus) (pvz. Aritech perimetro pažeidimo detektoriai, jungiami į Aritech ATS Advanced integruotą sistemą);
Apsauga nuo įsibrovimo (pvz. Aritech ATS Advanced integruota sistema);
Bendras visų saugos sistemų valdymas (pvz. C4 vientisas programinis pastato saugos sistemų valdymo sprendimas).

Vidaus aplinkos sauga. Fizinė sauga taip pat apima duomenų centro aplinkos integralumą, įskaitant pilną patalpų temperatūros, drėgmės, apšviestumo, oro kokybės taip pat ir gaisro ar potvynio kilimo kontrolę. Tam, kad visi čia išvardinti duomenų centro saugos aspektai veiktų tikslingai, bendrovė „ARTechnika“ rekomenduoja vientisą programinį pastato saugos sistemų valdymo sprendimą C4, įgalinantį kartu veikti integruotą pastato apsaugos, patekimo kontrolės ir vaizdo stebėjimo bei gaisro aptikimo sistemas kartu su visa pastato automatikos valdymo sistema. Visos sistemos gali būti stebimos ir valdomos realiu laiku iš kelių darbo vietų, įdiegus valdymo ir grafinio sistemos būsenos atvaizdavimo programinės įrangos paketus.

„Tik veikdamos kartu patekimo, vaizdo stebėjimo, priešgaisrinės apsaugos sistemos gali užtikrinti išties kokybišką apsaugą. Integruotos į vieną valdymo platformą jos papildo viena kitą ir leidžia reaguoti greičiau, taip sumažinant laiko, energijos sąnaudas, bei žalos rizikas“, - pasakoja „ARTechnika“ direktorius Arūnas Kazlauskas.

Nesvarbu, apie kurią duomenų centro apsaugos sritį kalbėtume, įmonės „ARTechnika“ profesionalai konsultacijų metu parenka tikslingiausius spendimus kiekvienam projektui. Ši bendrovė jau dabar savo siūlomoms sistemoms kelia žymiai didesnius, nei įprasta reikalavimus, kadangi žvelgia į ateities pastatų poreikius.

Sistemų priežiūra

Šiuolaikiniai duomenų centrai yra technologiškai ir techniškai sudėtingos struktūros, kurias reikia nuolat stebėti ir valdyti tiek įrenginių, tiek IT infrastruktūros lygmenyje. „Jokia sistema neveiks gerai be tinkamos priežiūros“, - sako A. Kazlauskas. Duomenų centrų saugos sistemų priežiūrai taikomi specifiniai reikalavimai, nurodyti įrengimo reglamentuose ir įrangos gamintojo rekomendacijose. Apsaugos sistemų techninės priežiūros paskirtis – užtikrinti pilnavertį šių sistemų veikimą, siekiant suvaldyti galimas rizikas.

Norint visada būti tikriems dėl tinkamo sistemų funkcionavimo, visos sistemos turi būti reguliariai tikrinamos specialistų, kad esant nekorektiškam jos veikimui, būtų galima laiku imtis reikiamų korekcinių priemonių. Reguliarių apsaugos sistemų patikros metu yra tikrinama ir įvertinama apsaugos sistemų būklė bei funkcionavimas, o visi rasti trūkumai arba gedimai užfiksuojami. Tokiu būdu periodinis apsaugos sistemų patikrinimas leidžia užkirsti kelią galimiems sistemos sutrikimams, užtikrina sklandų sistemos veikimą ir ilgalaikiškumą.

Duomenų centro sistemų priežiūra taip pat susijusi su ateities planavimu. Valdymo įrankiai gali prižiūrėti esamą pajėgumą, t.y. naudojamus ir laisvus išteklius, ir padėti duomenų centrų operatoriams sekti panaudojimą, kad galėtų planuoti didesnį pajėgumą. Jie taip pat padeda reguliariai tobulinti duomenų centro galimybes, pvz., sistemos atnaujinimus, technologijų atnaujinimą ir naujų duomenų centrų technologijų diegimą. Visapusiška stebėsena ir valdymas padeda užtikrinti verslo tęstinumą ir atkūrimą po nelaimių, o tai gali būti labai svarbu vykdant šiandieninius teisės aktų laikymosi įsipareigojimus.

Ateities perspektyvos

Šiandieninė duomenų centrų evoliucija gręžiasi link saugesnių, modernesnių ir išmanesnių erdvių, kurios jau buvo kuriamos, tačiau praėjusi pandemija ir ypač Rusijos pradėtas karas Ukrainoje šias tendencijas paaštrino ir paskubino. Dabar rangovų iššūkis – suprasti besikeičiančias tendencijas ir pasiūlyti savo klientams tinkamiausią ir efektyviausią sprendimų derinį. Kalbant apie saugos sistemas, daugeliui su skaitmeniniais duomenimis dirbančių įmonių jau reikia ne tik pagrindinių saugos reikalavimų sąrašo, bet ir vietoje pritaikytos saugos sistemos, kuri tenkintų jų unikalius poreikius.

„ARTechnika“ kaip konsultantai ir įrangos tiekėjai yra dalyvavę įrengiant daugumą Lietuvoje ir Estijoje veikiančių komercinių ir valstybinių bankų pastatų, svarbius infrastruktūros objektus, daugelį verslo centrų bei duomenų centrų, todėl gali padėti visiems, norintiems kurti saugias ateities darbo aplinkas jau šiandien.

Nuolatinis komandos noras tobulėti ir teikti kokybiškas paslaugas savo partneriams bei klientams – architektams, projektuotojams, saugos ir inžinerinių sistemų integruotojams – suteikia galimybę tiek klientams, tiek įrengtų erdvių darbuotojams mėgautis bendra sėkme, funkcionaliomis sistemomis, kurios leidžia jaustis saugiai ir patogiai, net ir kritinėse situacijose.

Pagalba tvarkant Jūsų TV antenų ūkį
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-05-17 14:42:59

Kaip apsiauti vairuojant: geriau basomis nei su šlepetėmis

Eismo nelaimės dažnai įvyksta dėl prastų oro sąlygų, prie vairo sėdinčio asmens neatidumo ar transporto priemonės techninio gedimo, tačiau eismo įvykio priežastimi gali tapti ir netinkamai pasirinkta vairuotojo avalynė.
       2024-05-17 14:38:16

Atostogauti į užsienį automobiliu – kokius namų darbus svarbu atlikti?

Vis daugiau lietuvių planuodami atostogas Lietuvos pajūriu neapsiriboja ir nusprendžia ryžtis kelionei automobiliu po Europą. Šiandien net ir keli tūkstančiai kilometrų norintiems pasiekti žavingus Italijos miestelius ar šiltus Viduržemio jūros krantus nebeatrodo kliūtimi.
       2024-05-15 16:33:29

Valdas Adamkus išpildė seną troškimą: rekordus prisiminė Kauno stadione

Nuo mažų dienų Žaliakalnyje šalia Ąžuolyno gyvenęs ir jaunystę aktyviam sportui dedikavęs Prezidentas Valdas Adamkus aplankė atstatytą Dariaus ir Girėno stadioną bei renovuotą Sporto halę.
       2024-05-15 12:53:19

Naujas socialinis tinklas: imituoja jūsų draugus, renkami netikri „like“

Kai įprastuose socialiniuose tinkluose dalijatės savo įrašais – nuotraukomis ar mintimis – žinote, kad juos matys ir vertins visi drauguose esantys žmonės. Tačiau neseniai pasirodžiusi ir populiarėjanti platforma „Palmsy“ siūlo įrašais dalintis su... savimi.
       2024-05-11 14:47:28

JK ministrė įsipareigoja palaikyti antžeminę televiziją iki 2034 metų

Kalboje per Skaitmeninės televizijos grupės aukščiausiojo lygio susitikimą Londone Julia Lopez sakė, kad buvo aišku, kad IPTV ateityje turės didelę dalį to, kaip mes priimsime televiziją, nes maždaug 99 % kitais metais parduodamų televizorių bus prijungti prie interneto.
       2024-05-10 18:12:32

Nepavyko su egzaminais – galimybė studijuoti išlieka

Mykolo Romerio universitetas (MRU) suteikia galimybę abiturientams, kuriems pritrūko konkursinio balo, patekti į savo svajonių studijų programą, neprarandant metų, siekti savo tikslų universitetinėse studijose.
       2024-05-10 17:43:43

Vištienos kepsneliai „Eurovizijos“ vakarui: pirštus apsilaižys visa kompanija

Šeštadienį lauksite svečių „Eurovizijos“ vakarui ir nežinote, ką greitai, skaniai bei pigiai paruošti? Pamarinavę vištienos šlauneles su citrinos žievele, aromatingais kepsneliais mėgausitės vos po pusvalandžio.
       2024-05-10 11:51:56

Kartų kaitos problema – žmonės vengia darbo gamybinėse įmonėse

Aprangos ir tekstilės pramonė Lietuvoje turi gilias tradicijas ir užimą svarbią vietą šalies ūkio struktūroje. Mūsų šalyje veikia ne viena istorinė tekstilės įmonė, savo pavyzdžiu įrodanti šios pramonės šakos gyvybingumą. Viena jų – AB „Liteksas“, netrukus švęsianti įmonės gyvavimo šimtmetį.
       2024-05-10 11:35:56

Baigtas Kruonio HAE 1-ojo hidroagregato kapitalinis remontas

Didžiausius elektros energijos gamybos pajėgumus Lietuvoje vystanti ir valdanti „Ignitis gamyba“ sėkmingai užbaigė Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (KHAE) 1-ojo hidroagregato kapitalinį remontą.
       2024-05-10 11:30:28

Biotechnologijos – vienas iš pasaulio ekonomikos augimo variklių

„Šiandien biotechnologijos yra vienas iš Europos ir pasaulio ekonomikos augimo variklių: 2023 metais pasaulinės biotechnologijų rinkos dydis siekė net 1,55 trilijonų JAV dolerių. Jų pritaikymas itin platus – nuo naujų, sveikų maisto produktų, ligų gydymo metodų iki genų inžinerijos ir aplinkos apsaugos.
       2024-05-10 11:24:26

„Eurovizijos“ populiarumas Lietuvoje: transliacijoms prireikė visų pajėgumų

„Eurovizijos“ žiūrimumas Lietuvoje ir toliau muša rekordus. Jau rytoj daugelis stebės konkurso finalą, o antradienį nuskambėjęs pirmasis pusfinalis prie ekranų tradiciškai subūrė didžiulį žiūrovų skaičių ir maksimaliai išnaudojo internetinei transliacijai skirtus vietinius pajėgumus.
       2024-05-10 10:16:50

Santuokų - Skyrybų statistika per pastaruosius 5-10 metų

Vis mažiau porų įteisina savo santykius vedybomis: - 2023 metais buvo 11 proc. mažiau santuokų palyginus su 2022 m. - Per paskutinius 9 metus santuokų, tenkančių 1000 gyventojų, sumažėjo 35 proc.
       2024-05-10 10:10:18

Šeimos gydytoja papasakojo, kokių klaidų nedaryti, norint sėkmingai mesti svorį

Sparčiai šylant, orams nemaža dalis žmonių pradeda intensyviai ruoštis vasaros sezonui ir daugiau dėmesio skiria savo kūno linijoms. Tiesa, net pradėjus aktyviau sportuoti ir riboti tam tikrų maisto produktų kiekį, ne visada gali pavykti atsikratyti nereikalingais kilogramais.
       2024-05-10 10:01:28

Būsimas sutuoktinis turi būsto paskolą, ar aš automatiškai tapsiu bendraskoliu?

Vidutinis asmenų, sudarančių santuoką, amžius, anot Valstybės duomenų agentūros duomenų, pamažu didėja, tad neretai vienas iš būsimų jaunavedžių jau būna žengęs pirmuosius savarankiško gyvenimo žingsnius ir įsigijęs nekilnojamąjį turtą su būsto paskola.
       2024-05-09 21:09:45

Keisis eismo organizavimas po Trakų viaduku

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad artimiausiu metu, dėl atnaujinamų ir intensyvių Trakų viaduko kapitalinio remonto darbų, šioje atkarpoje keisis eismo organizavimo tvarka. Planuojama, kad kelyje nuo Vilniaus į Trakus esančio viaduko remontas bus baigtas iki šių metų pabaigos.
       2024-05-09 20:57:53

Kai rolės apsikeičia – 50-mečio vadovo darbo paieškos patirtis

„Aš irgi vengdavau samdyti vyresnius žmones, paprastai – dėl per didelės jų kvalifikacijos. Dabar pats esu tokioje jų situacijoje“, – sako penktą dešimtį peržengęs Saulius, beveik tris dešimtmečius vadovavęs vienai prekybos sektoriaus įmonei.
       2024-05-09 20:51:46

Lytinis švietimas pagal estus: tūkstančiai įsimylėjėlių bučiuosis gatvėje

Jau gegužės 18 dieną tūkstančiai besibučiuojančių žmonių užplūs Europos kultūros sostinės Tartu (Estija) gatves. Šia pikantiška iniciatyva estai siekia atkreipti dėmesį į lytinio švietimo svarbą regione.
       2024-05-08 11:33:17

Genetinė liga gali paklaidinti net gydytojus

Tikslią ligos diagnozę vilnietė Diana išgirdo maždaug prieš ketverius metus. Genetinis tyrimas patvirtino neurologų įtarimus dėl spinalinės raumenų atrofijos (SRA). Reta genetinė nervų ir raumenų liga leido paaiškinti, kodėl ilgus metus moteris jautėsi silpnesnė negu bendraamžiai, turėjo mažiau energijos ir greitai pavargdavo.
       2024-05-08 11:17:06

Someljė: lietuviai atranda neakoholinius vynus, bet nežino, kaip juos derinti

„Daugelis svarsto, kokios salotos labiausiai tinka prie vištienos kepsnio, bet mažai kas ieško gėrimo, kuris padėtų sukurti naujus vakarienės skonius. Mat, gėrimai papildo maistą ir padeda jam atsiskleisti kitaip nei esam įpratę.
       2024-05-08 11:12:44

Artėja vasaros sezonas: ką reikia žinoti apie vaikų ir paauglių darbą?

Artėjant vasaros atostogoms, jaunuoliai aktyviai ima ieškoti sezoninių darbų, t. y. laikinų įdarbinimo vietų, norėdami ne tik užsidirbti, bet ir išbandyti save naujoje srityje. Tai naudinga ir darbdaviams: toks darbo rinkos naujokas padeda užpildyti trumpalaikes sezonines darbo vietas.
       2024-05-08 11:06:40

Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti

Tobulėjant technologijoms nuo pažangos neatsilieka ir sukčiai bei jų apgavysčių įrankiai. Viena naujausių šiandieninių grėsmių – dirbtinio intelekto programa „FraudGPT“. Sužinokite, kaip veikia ši priemonė ir kaip apsaugoti savo pinigus nuo ją naudojančių asmenų.
       2024-05-08 10:58:58

Elektros tinklų sujungimas pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo projektui, kuriuo numatoma Šiaurės vakarų ir rytų elektros perdavimo tinklų sujungimo projektą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu.
       2024-05-08 10:48:14

Ar įmonių vadovai gali miegoti ramiai naudodami dirbtinį intelektą?

Dirbtiniam intelektui (DI) tobulėjant atsiranda ne tik galimybių inovacijoms, bet ir rizikų. Skirtingos Lietuvos institucijos stebi DI vystymąsi ir vertina, kaip jis gali keisti taisyklių taikymą. Vienos tokių – Konkurencijos institucijos.
       2024-05-08 10:45:48

5 įrenginiai, kuriuos įsigiję pasiruošite vasaros karščiams

Nors iki kalendorinės vasaros dar lieka nepilnas mėnuo, bet pasimėgauti vasariškais karščiais šiemet jau turėjome ne vieną galimybę. Kartu su ateinančiais karščiais svarbu pasirūpinti, kad namai taip pat būtų tinkamai tam paruošti ir vėliau nereiktų karštligiškai ieškoti sprendimų kaip atsivėsinti ir už juos permokėti.
       2024-05-08 10:40:47

RRT: atsirado daugiau galimybių naujoms radijo stotims

Nuo šių metų gegužės 1 dienos atsirado daugiau galimybių kurtis naujoms radijo stotims įvairiose Lietuvos vietovėse, o transliuotojams plėsti veikiančius analoginio antžeminio radijo tinklus, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).
       2024-05-08 10:34:35

Reikia pavaduoti kolegas? Turi būti mokamas padidintas darbo užmokestis

Artėjant vasarai, jūsų prašo pavaduoti kolegas? Darbo kodekso 144 straipsnio 7 dalyje nurodyta, jog kai padidinamas darbuotojo darbo mastas, mokamas padidintas, palyginti su normaliomis darbo sąlygomis, darbo užmokestis.
       2024-05-08 10:29:29

Gilios techninės žinios – inovatyvumo katalizatorius ar stabdis?

Akademinės bendruomenės, verslas ir valstybinės institucijos vis dažniau apjungia pajėgas ieškodami galimybių kartu plėtoti naujoves pažangių skaitmeninių technologijų srityje.
       2024-05-03 18:11:01

Lietuvos nacionalinį dramos teatrą elektros energija aprūpins saulės elektrinė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) vis dažniau kelia tvaraus teatro klausimus ir peržiūri savo veiklas, siekdamas tvarių ir ekologiškų sprendimų. 2024 m. pavasarį teatrui perduota dalis nutolusios saulės energijos elektrinės, kuri jau pradėjo veikti.
       2024-05-03 17:53:47

Dirbantiems nuotoliniu būdu iš užsienio – aiškesnė socialinio draudimo tvarka

COVID-19 pandemijos metu visame pasaulyje, taip pat ir Europos Sąjungoje, reikšmingai padaugėjo žmonių, dirbančių nuotoliniu būdu ir gyvenančių kitoje valstybėje narėje, nei yra įprastinė darbo vieta. Net ir pasibaigus pandemijai, nuotolinis darbas išlieka populiarus.
       2024-05-03 17:32:15

„Independence“ išvyko į apžiūrą sausajame doke

Šių metų gruodžio mėnesį AB „KN Energies” (KN) taps SGD terminalo laivo-saugyklos „Independence“ savininke. Prieš perimant laivą KN nuosavybėn, buvo suplanuota jo apžiūra ir remontas sausajame doke, į kurį „Independence“ ir išvyko.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.