Naujienos

Atostogų siaubas – kišenvagiai: 5 patarimai, kurie padės apsisaugoti

2023-03-09 20:05:01

„Keliauk Lietuvoje“ duomenimis, net 23 proc. lietuvių ilgąsias metų atostogas praleidžia užsienio šalyse. Juk domėjimasis skirtingomis kultūromis yra neatsiejama modernaus žmogaus kasdienybės dalis.

Vis dėlto, net ir pačią laukiamiausią kelionę nemenkai gali sugadinti kišenvagiai, kurių ypač apstu didžiausiuose Europos miestuose. Tad kaip vykstant poilsiauti, apsisaugoti nuo vagysčių?

Kišenvagių apstu bene visur

Remiantis naujausiais „Eurostat“ duomenimis, net 61 proc. europiečių į kitą šalį vyksta būtent atostogauti. 24 proc. žmonių turistais Europos šalyse tampa dėl sveikatingumo ar religijos, o 15 proc. – dėl profesinių priežasčių. Tradiciškai daugiausiai turistų sulaukiančiais maršrutais Europoje išlieka Ispanija, Italija, Prancūzija bei Vokietija. Čia keliautojus vilioja ne tik nebrangūs skrydžių bilietai, bet ir šiltesnis klimatas, istorija, išskirtinė architektūra bei gastronominė kultūra. Deja, daugiausiai turistų sulaukiančios šalys neapsieina ir be didelių nusikalstamumo rodiklių.

Pavyzdžiui, garsioji „Las Ramblas“ gatvė Barselonoje, Ispanijoje, garsėja vagysčių skaičiumi – prieš keletą metų buvo skaičiuojama, kad kas valandą šioje gatvėje įvykdavo apie 12 vagysčių. Panašūs nemalonumai buvo apnikę ir Eifelio bokštą Paryžiuje – 2015 metais jis kuriam laikui buvo uždarytas dėl protestuojančių darbuotojų, kuriems įgriso dažni vagysčių atvejai.

Finansų valdymo ir skolinimo platformos „Creditea“ klientų patirties valdymo vadovė Donata Stoškuvienė įspėja, kad kartais užsienyje atostogaujantys žmonės gali būti apvogti ar apgauti visai netikėtai. Tarkime, kai yra kviečiami dalyvauti netikrose paramos akcijose skurstantiems ar priklausomybių turintiems žmonėms, tačiau paaukoti pinigai vėliau nugula į pačių apgavikų kišenes.

„Egzistuoja gausybė gudrybių, kaip sukčiai išvilioja pinigus iš turistų – kai kurie tai daro nusitaikydami į geros valios žmones ir tuo pasinaudodami. Pietinėse šalyse itin populiarus būdas iškaulyti pinigų – turistui padovanoti mielą suvenyrą, pavyzdžiui, apyrankę, ir vėliau už ją reikalauti tam tikros sumos pinigų.

Keliaujant labai svarbu nepamesti budrumo ir stebėti aplinką, taip pat saugiai prižiūrėti savo brangiausius daiktus. Turint grynųjų pinigų, svarbu juos tinkamai paslėpti – tam praverstų rankinės ar kuprinės, pagamintos iš specialios, sunkiai pažeidžiamos medžiagos ir užsegamos tvirtais užtrauktukais. Telefoną ar banko kortelę taip pat reikėtų visada tvirtai nešioti priglaudus prie kūno ir svarbiausia – niekada piniginėje nelaikyti užrašyto banko kortelės kodo“, – pataria finansų valdymo ekspertė.

Anot jos, keliaujant į turistines vietas, rekomenduojama laikytis tam tikrų esminių taisyklių, kurios sumažins tikimybę būti apvogtiems.

Viešbučiai – ne tik nakvynei

Didžiojoje dalyje viešbučių personalas budi visą parą ir siekia užkirsti kelią vagystėms ir kitai nusikalstamai veiklai viešbučio teritorijoje. Viešbučių kambariuose ar nuomojamuose butuose taip pat neretai būna įrengti seifai ar rakinamos spintelės, kuriuose galima palikti vertingus daiktus. Jeigu intensyviai keliaujate po populiarias turistines vietas, pasą palikite viešbučio seife. Net ir praradus pinigus bei banko korteles, nesulauksite tiek daug problemų kaip netekus asmens dokumento, kuris būtinas kelionei namo.

Jeigu seifo neturite, kartais viešbučių personalas sutinka pasaugoti keletą brangių daiktų tarnybinėse patalpose ar tiesiog pačioje registratūroje.

Išvenkite elektroninių vagišių

Technologijos tobulėja ir tarp vagišių, todėl kelionėse svarbu saugoti bekontaktes banko korteles. Nusikaltėliai gali bandyti nufotografuoti jūsų kortelės duomenis ar panaudoti prietaisus, kurie leidžia nuskanuoti kortelę, net jai esant kišenėje. Todėl būkite atidūs ir visas korteles laikykite piniginėse, kurias, žinoma, taip pat reikia akylai saugoti. Galima įsigyti specialius kortelių dėklus, kurie turi apsaugą nuo tokių įvykių.

Kelionės traukiniais, autobusais ir taksi

Neatsiejama naujos šalies patirtis – kelionės su vietiniu viešuoju transportu arba taksi. Traukiniai ir autobusai dažniausiai pasižymi žmonių gausa ir gali tapti tinkama erdve vagystėms. Keliaujant būtina išlikti budriems – nuolat stebėti savo bagažą ir laikyti jį rankose, o ne ant žemės. Jei kelionės trunka labai ilgai, taip pat rekomenduoti nelaikyti bagažo virš galvos esančiose spintelėse, nes jei miegosite, kažkas gali į jį pasikėsinti.

Jei kelionėje išvengiama viešojo transporto ir naudojamasi taksi arba pavežėjų paslaugomis – budrumas vis tiek būtinas. Prie oro uostų dažnai laukia gausybė pavežėjų, kurie gali apgauti išviliodami didesnę, nei derėtų, sumą pinigų ar nugabenti jus ne ten, kur reikia. Saugiausia būtų atvykti pasidomėjus ir susirinkus sąrašą saugių taksi įmonių, kurias rekomenduoja draugai, keliautojai, kelionių organizatoriai ar viešbučio personalas.

Telefonas – vagišių traukos objektas

Mobilųjį telefoną keliaujant šalia savęs turėti yra įprasta – neretai norime įamžinti patikusius kadrus ar susisiekti su artimaisiais. Tačiau lankantis itin judriose lokacijose vertėtų vengti pernelyg „demonstratyviai“ laikyti mobilųjį rankose, mat tai gali atkreipti vagišių dėmesį. Juk neretai girdime istorijas, kaip užsienio šalyse telefoną pagriebia tiesiai iš rankų.

Žinoma, mobilusis būtinai turi būti su užrakto kodu ar veido nuskaitymo funkcija, kad niekas be jūsų negalėtų pasinaudoti duomenimis.

Išmaniųjų technologijų pagalba

Kompiuteriuose, planšetėse ar išmaniuosiuose telefonuose neretai būna įdiegta speciali apsaugos programėlė, leidžianti stebėti, kur šiuo metu yra naudojama įranga. Jei visi prietaisai bus susieti ir visada galėsite žinoti, kur kuris yra – jausitės drąsiau ir saugiau. Negana to, jei nutiktų taip, kad vienas prietaisas būtų pavogtas, kreipiantis į policiją, bus lengviau susekti vagį ir atgauti brangų daiktą. Tarkime, „iPhone“ savininkai gali pasinaudoti „Find my iPhone“ programėle, o „Android“ – „Where‘s my Droid“.

Pagalba priimant palydovines TV programas
Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:Daugiau naujų naujienų
       2024-05-17 14:42:59

Kaip apsiauti vairuojant: geriau basomis nei su šlepetėmis

Eismo nelaimės dažnai įvyksta dėl prastų oro sąlygų, prie vairo sėdinčio asmens neatidumo ar transporto priemonės techninio gedimo, tačiau eismo įvykio priežastimi gali tapti ir netinkamai pasirinkta vairuotojo avalynė.
       2024-05-17 14:38:16

Atostogauti į užsienį automobiliu – kokius namų darbus svarbu atlikti?

Vis daugiau lietuvių planuodami atostogas Lietuvos pajūriu neapsiriboja ir nusprendžia ryžtis kelionei automobiliu po Europą. Šiandien net ir keli tūkstančiai kilometrų norintiems pasiekti žavingus Italijos miestelius ar šiltus Viduržemio jūros krantus nebeatrodo kliūtimi.
       2024-05-15 16:33:29

Valdas Adamkus išpildė seną troškimą: rekordus prisiminė Kauno stadione

Nuo mažų dienų Žaliakalnyje šalia Ąžuolyno gyvenęs ir jaunystę aktyviam sportui dedikavęs Prezidentas Valdas Adamkus aplankė atstatytą Dariaus ir Girėno stadioną bei renovuotą Sporto halę.
       2024-05-15 12:53:19

Naujas socialinis tinklas: imituoja jūsų draugus, renkami netikri „like“

Kai įprastuose socialiniuose tinkluose dalijatės savo įrašais – nuotraukomis ar mintimis – žinote, kad juos matys ir vertins visi drauguose esantys žmonės. Tačiau neseniai pasirodžiusi ir populiarėjanti platforma „Palmsy“ siūlo įrašais dalintis su... savimi.
       2024-05-11 14:47:28

JK ministrė įsipareigoja palaikyti antžeminę televiziją iki 2034 metų

Kalboje per Skaitmeninės televizijos grupės aukščiausiojo lygio susitikimą Londone Julia Lopez sakė, kad buvo aišku, kad IPTV ateityje turės didelę dalį to, kaip mes priimsime televiziją, nes maždaug 99 % kitais metais parduodamų televizorių bus prijungti prie interneto.
       2024-05-10 18:12:32

Nepavyko su egzaminais – galimybė studijuoti išlieka

Mykolo Romerio universitetas (MRU) suteikia galimybę abiturientams, kuriems pritrūko konkursinio balo, patekti į savo svajonių studijų programą, neprarandant metų, siekti savo tikslų universitetinėse studijose.
       2024-05-10 17:43:43

Vištienos kepsneliai „Eurovizijos“ vakarui: pirštus apsilaižys visa kompanija

Šeštadienį lauksite svečių „Eurovizijos“ vakarui ir nežinote, ką greitai, skaniai bei pigiai paruošti? Pamarinavę vištienos šlauneles su citrinos žievele, aromatingais kepsneliais mėgausitės vos po pusvalandžio.
       2024-05-10 11:51:56

Kartų kaitos problema – žmonės vengia darbo gamybinėse įmonėse

Aprangos ir tekstilės pramonė Lietuvoje turi gilias tradicijas ir užimą svarbią vietą šalies ūkio struktūroje. Mūsų šalyje veikia ne viena istorinė tekstilės įmonė, savo pavyzdžiu įrodanti šios pramonės šakos gyvybingumą. Viena jų – AB „Liteksas“, netrukus švęsianti įmonės gyvavimo šimtmetį.
       2024-05-10 11:35:56

Baigtas Kruonio HAE 1-ojo hidroagregato kapitalinis remontas

Didžiausius elektros energijos gamybos pajėgumus Lietuvoje vystanti ir valdanti „Ignitis gamyba“ sėkmingai užbaigė Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės (KHAE) 1-ojo hidroagregato kapitalinį remontą.
       2024-05-10 11:30:28

Biotechnologijos – vienas iš pasaulio ekonomikos augimo variklių

„Šiandien biotechnologijos yra vienas iš Europos ir pasaulio ekonomikos augimo variklių: 2023 metais pasaulinės biotechnologijų rinkos dydis siekė net 1,55 trilijonų JAV dolerių. Jų pritaikymas itin platus – nuo naujų, sveikų maisto produktų, ligų gydymo metodų iki genų inžinerijos ir aplinkos apsaugos.
       2024-05-10 11:24:26

„Eurovizijos“ populiarumas Lietuvoje: transliacijoms prireikė visų pajėgumų

„Eurovizijos“ žiūrimumas Lietuvoje ir toliau muša rekordus. Jau rytoj daugelis stebės konkurso finalą, o antradienį nuskambėjęs pirmasis pusfinalis prie ekranų tradiciškai subūrė didžiulį žiūrovų skaičių ir maksimaliai išnaudojo internetinei transliacijai skirtus vietinius pajėgumus.
       2024-05-10 10:16:50

Santuokų - Skyrybų statistika per pastaruosius 5-10 metų

Vis mažiau porų įteisina savo santykius vedybomis: - 2023 metais buvo 11 proc. mažiau santuokų palyginus su 2022 m. - Per paskutinius 9 metus santuokų, tenkančių 1000 gyventojų, sumažėjo 35 proc.
       2024-05-10 10:10:18

Šeimos gydytoja papasakojo, kokių klaidų nedaryti, norint sėkmingai mesti svorį

Sparčiai šylant, orams nemaža dalis žmonių pradeda intensyviai ruoštis vasaros sezonui ir daugiau dėmesio skiria savo kūno linijoms. Tiesa, net pradėjus aktyviau sportuoti ir riboti tam tikrų maisto produktų kiekį, ne visada gali pavykti atsikratyti nereikalingais kilogramais.
       2024-05-10 10:01:28

Būsimas sutuoktinis turi būsto paskolą, ar aš automatiškai tapsiu bendraskoliu?

Vidutinis asmenų, sudarančių santuoką, amžius, anot Valstybės duomenų agentūros duomenų, pamažu didėja, tad neretai vienas iš būsimų jaunavedžių jau būna žengęs pirmuosius savarankiško gyvenimo žingsnius ir įsigijęs nekilnojamąjį turtą su būsto paskola.
       2024-05-09 21:09:45

Keisis eismo organizavimas po Trakų viaduku

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad artimiausiu metu, dėl atnaujinamų ir intensyvių Trakų viaduko kapitalinio remonto darbų, šioje atkarpoje keisis eismo organizavimo tvarka. Planuojama, kad kelyje nuo Vilniaus į Trakus esančio viaduko remontas bus baigtas iki šių metų pabaigos.
       2024-05-09 20:57:53

Kai rolės apsikeičia – 50-mečio vadovo darbo paieškos patirtis

„Aš irgi vengdavau samdyti vyresnius žmones, paprastai – dėl per didelės jų kvalifikacijos. Dabar pats esu tokioje jų situacijoje“, – sako penktą dešimtį peržengęs Saulius, beveik tris dešimtmečius vadovavęs vienai prekybos sektoriaus įmonei.
       2024-05-09 20:51:46

Lytinis švietimas pagal estus: tūkstančiai įsimylėjėlių bučiuosis gatvėje

Jau gegužės 18 dieną tūkstančiai besibučiuojančių žmonių užplūs Europos kultūros sostinės Tartu (Estija) gatves. Šia pikantiška iniciatyva estai siekia atkreipti dėmesį į lytinio švietimo svarbą regione.
       2024-05-08 11:33:17

Genetinė liga gali paklaidinti net gydytojus

Tikslią ligos diagnozę vilnietė Diana išgirdo maždaug prieš ketverius metus. Genetinis tyrimas patvirtino neurologų įtarimus dėl spinalinės raumenų atrofijos (SRA). Reta genetinė nervų ir raumenų liga leido paaiškinti, kodėl ilgus metus moteris jautėsi silpnesnė negu bendraamžiai, turėjo mažiau energijos ir greitai pavargdavo.
       2024-05-08 11:17:06

Someljė: lietuviai atranda neakoholinius vynus, bet nežino, kaip juos derinti

„Daugelis svarsto, kokios salotos labiausiai tinka prie vištienos kepsnio, bet mažai kas ieško gėrimo, kuris padėtų sukurti naujus vakarienės skonius. Mat, gėrimai papildo maistą ir padeda jam atsiskleisti kitaip nei esam įpratę.
       2024-05-08 11:12:44

Artėja vasaros sezonas: ką reikia žinoti apie vaikų ir paauglių darbą?

Artėjant vasaros atostogoms, jaunuoliai aktyviai ima ieškoti sezoninių darbų, t. y. laikinų įdarbinimo vietų, norėdami ne tik užsidirbti, bet ir išbandyti save naujoje srityje. Tai naudinga ir darbdaviams: toks darbo rinkos naujokas padeda užpildyti trumpalaikes sezonines darbo vietas.
       2024-05-08 11:06:40

Naujausias sukčių įrankis – „FraudGPT“: kaip apsisaugoti

Tobulėjant technologijoms nuo pažangos neatsilieka ir sukčiai bei jų apgavysčių įrankiai. Viena naujausių šiandieninių grėsmių – dirbtinio intelekto programa „FraudGPT“. Sužinokite, kaip veikia ši priemonė ir kaip apsaugoti savo pinigus nuo ją naudojančių asmenų.
       2024-05-08 10:58:58

Elektros tinklų sujungimas pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu

Seimas po svarstymo pritarė nutarimo projektui, kuriuo numatoma Šiaurės vakarų ir rytų elektros perdavimo tinklų sujungimo projektą pripažinti ypatingos valstybinės svarbos projektu.
       2024-05-08 10:48:14

Ar įmonių vadovai gali miegoti ramiai naudodami dirbtinį intelektą?

Dirbtiniam intelektui (DI) tobulėjant atsiranda ne tik galimybių inovacijoms, bet ir rizikų. Skirtingos Lietuvos institucijos stebi DI vystymąsi ir vertina, kaip jis gali keisti taisyklių taikymą. Vienos tokių – Konkurencijos institucijos.
       2024-05-08 10:45:48

5 įrenginiai, kuriuos įsigiję pasiruošite vasaros karščiams

Nors iki kalendorinės vasaros dar lieka nepilnas mėnuo, bet pasimėgauti vasariškais karščiais šiemet jau turėjome ne vieną galimybę. Kartu su ateinančiais karščiais svarbu pasirūpinti, kad namai taip pat būtų tinkamai tam paruošti ir vėliau nereiktų karštligiškai ieškoti sprendimų kaip atsivėsinti ir už juos permokėti.
       2024-05-08 10:40:47

RRT: atsirado daugiau galimybių naujoms radijo stotims

Nuo šių metų gegužės 1 dienos atsirado daugiau galimybių kurtis naujoms radijo stotims įvairiose Lietuvos vietovėse, o transliuotojams plėsti veikiančius analoginio antžeminio radijo tinklus, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).
       2024-05-08 10:34:35

Reikia pavaduoti kolegas? Turi būti mokamas padidintas darbo užmokestis

Artėjant vasarai, jūsų prašo pavaduoti kolegas? Darbo kodekso 144 straipsnio 7 dalyje nurodyta, jog kai padidinamas darbuotojo darbo mastas, mokamas padidintas, palyginti su normaliomis darbo sąlygomis, darbo užmokestis.
       2024-05-08 10:29:29

Gilios techninės žinios – inovatyvumo katalizatorius ar stabdis?

Akademinės bendruomenės, verslas ir valstybinės institucijos vis dažniau apjungia pajėgas ieškodami galimybių kartu plėtoti naujoves pažangių skaitmeninių technologijų srityje.
       2024-05-03 18:11:01

Lietuvos nacionalinį dramos teatrą elektros energija aprūpins saulės elektrinė

Lietuvos nacionalinis dramos teatras (LNDT) vis dažniau kelia tvaraus teatro klausimus ir peržiūri savo veiklas, siekdamas tvarių ir ekologiškų sprendimų. 2024 m. pavasarį teatrui perduota dalis nutolusios saulės energijos elektrinės, kuri jau pradėjo veikti.
       2024-05-03 17:53:47

Dirbantiems nuotoliniu būdu iš užsienio – aiškesnė socialinio draudimo tvarka

COVID-19 pandemijos metu visame pasaulyje, taip pat ir Europos Sąjungoje, reikšmingai padaugėjo žmonių, dirbančių nuotoliniu būdu ir gyvenančių kitoje valstybėje narėje, nei yra įprastinė darbo vieta. Net ir pasibaigus pandemijai, nuotolinis darbas išlieka populiarus.
       2024-05-03 17:32:15

„Independence“ išvyko į apžiūrą sausajame doke

Šių metų gruodžio mėnesį AB „KN Energies” (KN) taps SGD terminalo laivo-saugyklos „Independence“ savininke. Prieš perimant laivą KN nuosavybėn, buvo suplanuota jo apžiūra ir remontas sausajame doke, į kurį „Independence“ ir išvyko.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.