Naujienos

Erkių sezonas jau prasidėjo – kaip tinkamai apsaugoti savo keturkojus?

2023-03-22 10:10:39

Atėjus pavasariui skubame mėgautis bundančia gamta. Deja, ilgėjant pasivaikščiojimams su augintiniais, ne vienam jo šeimininkui galvos skausmu tampa gamtoje tūnantys parazitai ir jų platinamos ligos.

Erkės Lietuvoje kelia pavojų tiek gyvūnams, tiek žmonėms. Nors apsaugos priemonių nuo šių parazitų pasiūla gyvūnams tikrai didelė, veterinarijos gydytojai kiekvieną pavasarį skambina pavojaus varpais dėl išaugusio gyvūnų sergamumo babezioze – viena pagrindinių erkių platinimų ligų. „Kauno grūdų“ veterinarinės farmacijos atstovė, veterinarijos gydytoja Aušra Tasiukevičiūtė pasakoja, kad dažnai keturkojų šeimininkai pavėluoja laiku pasirūpinti antiparazitinėmis priemonėmis: „Nederėtų laukti įpusėjusio pavasario. Deja, erkės nubunda labai anksti, vos tik orai sušyla ir išlenda pavasario saulė.“

Ne visos priemonės suteikia vienodą apsaugą

Apsilankius veterinarijos vaistinėse, veterinarijos klinikose ar specializuotose gyvūnų prekių parduotuvėse galima rasti gausybę apsaugos priemonių nuo parazitų: antkaklių, pakabukų, karolių, lašų ir kitokių preparatų.

„Viena populiariausių ir perkamiausių priemonių keturkojų augintojų tarpe yra lašiukai. Remiantis atliktomis apklausomis, net 70 procentų augintinių savininkų renkasi būtent lašiukus. Per daugelį metų prekyboje, lašai yra tapę tradicine apsaugos priemone - ją šeimininkai renkasi dažniausiai. Neretai lašai pasirenkami jeigu augintinis turi virškinamojo trakto sutrikimų, yra senyvo amžiaus arba alergiškas tam tikroms kitų antiparazitinių priemonių veikliosioms medžiagoms. Be to, tai yra viena pigesnių priemonių, todėl neretai jos pasirinkimą sąlygoja ir šeimininkų finansinės galimybės“, – sako veterinarijos gydytoja A. Tasiukevičiūtė.

Kalbėdama apie šią priemonę, veterinarijos gydytoja rekomenduoja lašiukus naudoti pakaitomis su antiparazitinėmis tabletėmis. „Kartas nuo karto reiktų pakeisti priemones tam, kad neišsivystytų parazitų atsparumas preparatų veikliosioms medžiagoms. Taip pat nuo tų pačių preparatų būtina pailsinti ir augintinio organizmą. Todėl lašiukai puikiai tinka darant pertrauką nuo tablečių naudojimo“, – pažymi „Kauno grūdų“ atstovė ir priduria, kad užlašinus šios priemonės ant augintinio kailio, reiktų vengti artimo kontakto su augintiniu bent porą valandų. Renkantis šią antiparazitinę priemonę labai svarbu rinktis saugius ir veiksmingus lašiukus, nevertėtų rinkis pačių pigiausių lašiukų, būtina atkreipti dėmesį į gamintoją ir veiksmingumo laiką.

Erkės – ne vienintelis pavojaus augintinių sveikatai šaltinis

Dirofiliariozė tai liga, kuria gali užsikrėsti kai kurie plėšrūnai – šunys, katės, šeškai, vilkai, lapės ir kt. Dirofilaria kirmėlių vystymuisi reikalingi tarpinis ir galutinis šeimininkai. Šunys – būtent tie gyvūnai, kurių organizmuose parazitai užauga ir subręsta. Tarpiniais šeimininkas laikomi uodai, kurių organizmuose lervos vystosi. Todėl reikia nepamiršti efektyvių atbaidančių priemonių lašiukų arba purškalų , kurie atbaido uodus ir apsaugo augintinį nuo šios ligos.

„Jeigu renkatės antiparazitinį antkaklį, būtina nuolat jį tikrinti, kad jis būtų pakankamai arti odos, jo negalima nuimti visą veikimo laikotarpį. Jei antkaklis uždėtas neteisingai, arba dėl tankaus ir ilgo gyvūno kailio neturi glaudaus kontakto su oda, jo veiksmingumas mažėja, veikliosios medžiagos mažiau pasiskirto po visą odą“, – pasakojo A. Tasiukevičiūtė. Ji pastebi, kad ši priemonė nėra tinkama maudytis mėgstantiems šunims, nes antkaklio nuimti nerekomenduojama, o dažnai mirkstant vandenyje jis praranda veiksmingumą. Veterinarijos gydytoja atkreipia dėmesį ir į kitus šios priemonės minusus. „Dėl galimo poveikio žmonių sveikatai, negalima leisti gyvūnų, seginčių antkaklį, miegoti vienoje lovoje su šeimininkais, o ypač vaikais. Antkaklio veikliosios medžiagos gali paveikti žmonių sveikatą. Veterinarinis vaistas gali dirginti odą, akis ir kvėpavimo takus“, – pažymi veterinarijos gydytoja. Todėl, pasak jos, renkantis antiparazitines priemones, būtina pasitarti su veterinarijos gydytoju ir atsakingai pasidomėti teisingu šių priemonių naudojimu bei galimu šalutiniu poveikiu.

Pasak ekspertės, rinkoje jau yra ir vandeniui atsparus, natūralus ir 4 mėnesius veikiantis antiparazitinis antkaklis. Visgi, kaip pasakoja veterinarijos gydytoja, dėl paprasto ir patogaus naudojimo šiuo metu visame pasaulyje tarp veterinarijos gydytojų populiariausias yra receptinis antiparazitinis vaistas – tabletės.

„Galima rinktis mėnesį, ar ilgiau - tris mėnesius veikiančias tabletes. Tačiau tokiu atveju būtina atsižvelgti į per tą laikotarpį kintantį augintinio svorį. Ypač svarbu atkreipti dėmesį į jaunus, dar augančius keturkojus, sparčiai augant gyvūnui, keičiasi jo svoris, o kadangi preparatuose naudojamos veikliosios medžiagos yra subalansuotos pagal augintinio svorį, jam pakitus, priemonė gali tapti nebeveiksminga“, – atkreipia dėmesį A. Tasiukevičiūtė.

Profilaktika ištisus metus

„Rūpintis gyvūnų prevencija nuo parazitų yra vienas svarbiausių uždavinių jų šeimininkams. Būtent profilaktika yra pats efektyviausias būdas apsaugoti augintinį nuo ligų“, – sako A. Tasiukevičiūtė ir priduria, kad tai daryti reikia ištisus metus. „Jau nuo vasario vidurio pastebime antiparazitinių priemonių pardavimų augimą. Ir iš tiesų, nereikia laukti, kol atšils orai. Vos tik kiek nutirpsta sniegas, alkanos erkės pabunda ir intensyviai ieško maitinimosi šaltinių. Jos niekur nedingsta ir žiemą, ypač, jei žiema nėra šalta. Tad ir šaltuoju metų laiku patariama prevenciškai naudoti antiparazitines priemones. Prevenciškai užlašinti lašiukų nuo erkių ir blusų ar sušerti vieną tabletę yra kur kas paprasčiau ir pigiau, nei po to kankinti gyvūną gydymu, vaistais, lašelinėmis“, – pažymi veterinarijos gydytoja.

Komentuojame šią naujieną:

Jūsų komentaras

Jūsų vardas:


Jūsų kontaktai:


Fotorebuso atsakymas:


rebusas
Jūsų komentaro tekstas:



Augintiniai: kitos panašios naujienos
       2023-08-29 11:32:02

Vingio parke – renginys, skirtas šunų dantų priežiūrai

Nors vis daugiau kalbama apie tai, kad šunų dantų priežiūra labai svarbi bendrai gyvūno sveikatai, vis dar dažnai ji yra nuvertinama ar net ignoruojama.
       2023-06-29 15:04:54

Vaisiai ir daržovės naudingi ir šunims: kuriuos siūlyti, o kurių neduoti

Jūsų šuo smalsiai žiūri į braškę ar pjaustomą bulvę, ir svarstote, ar galite jam leisti pasmaguriauti? Iš tiesų dalis daržovių ar vaisių gali jį susargdinti, bet kai kurių duoti augintiniui galima – ir tą padaryti netgi verta, kad paįvairintumėte jo mitybą.
       2023-05-30 16:06:53

Kelionė su augintiniu – kaip užtikrinti jo saugumą ir komfortą?

Prasidėjus šiltajam sezonui, augintinius turintys žmonės leidžiasi į savaitgalio ar atostogų keliones su keturkojais draugais. Kad ši patirtis būtų maloni ir džiuginanti, tokią kelionę reikia kruopščiai suplanuoti – gyvūnas turi jaustis komfortiškai ir būti saugus.
       2023-05-15 20:45:34

Taujėnų dvare varžėsi gražiausi Europos samojedai

Tradicija organizuoti Europos samojedų čempionatus gimė keturiems samojedų veisėjams (Tuula Pratt, Yana Fulierova, Ota Janko bei Renata Fossati) pasiūlius kasmet išrinkti gražiausius kontinento „baltapūkius“.
       2023-03-28 12:21:18

Sausas ar šlapias maistas: patarimai, kaip išsirinkti tinkamą augintinių pašarą

Lentynose išvydus pašaro augintiniams asortimentą, gali kilti nemažai klausimų – sausas ėdalas, konservai, šlapias maistas maišeliuose? O gal viskas kartu?
       2022-12-25 12:18:56

Veterinarijos specialistė pataria, kaip padėti apsinuodijusiam augintiniui

Silke, kūčiukais, kepta antimi ir kitais ant šventinio stalo esančiais patiekalais norisi mėgautis ne tik patiems, tačiau ir pasidalinti su savo keturkojais šeimos nariais.
       2022-12-21 18:25:49

Prižiūrime savo augintinius: šunų dresuotojos patarimai, kaip išrinkti maistą

Sveika ir subalansuota mityba – tendencija, sparčiai populiarėjanti ir Lietuvoje. Visgi, galvojant apie tinkamą mitybą, reikėtų nepamiršti ir savo augintinių. Profesionali šunų dresuotoja Inga Lukankovaitė sako, kad šunys, kaip ir žmonės – individualūs.
       2022-11-14 14:18:29

Į ką atsižvelgti renkantis maistą šuniui?

Tai, kas valgoma, turi didelės įtakos sveikatai, gerai savijautai, energingumui ir pan. Jei norite, kad Jūsų keturkojis augtų sveikas bei žvalus, maitintųsi subalansuotu maistu, reikia žinoti, kaip teisingai tą maistą jam parinkti.
       2022-09-23 16:45:32

Veterinarijos ekspertė: fejerverkai kelia stresą ir pavojų gyvūnų sveikatai

Savaitgalį Vilniuje vyksiantis tarptautinis fejerverkų festivalis gali tapti tikru išbandymu arčiau renginio vietos būsiantiems augintiniams. Veterinarijos specialistė Justina Maniušienė sako, kad šunų ir kačių klausa yra daug jautresnė nei žmogaus.
       2022-09-16 18:05:06

Netekties skausmą patiria ir gyvūnai: kaip padėti gedinčiam keturkojui?

Po karalienės Elžbietos II mirties, jos gedi ne tik šeimos nariai, milijonai žmonių visame pasaulyje, bet ir jos augintiniai. Be šeimininkės liko keturi šunys: du korgiai Muickas ir Sandy, dorgis Candy ir kokerspanielis Lissy.
       2022-09-09 19:03:14

Veterinarės patarimai: ką daryti, jei augintinis atsisako ėsti sausą pašarą?

Neretai keturkojų augintinių šeimininkams tenka susidurti su problema – gyvūnai atsisako ėsti sausą pašarą, kuris sudaro sveikos ir subalansuotos mitybos pagrindą.
       2022-09-01 17:42:51

Šunų ir kačių dantys: norint išvengti pasekmių, dantis reikia valyti kasdien

Visi žinome, kad dantimis reikia rūpintis ir juos valyti kasdien. Tačiau ar kada susimąstėte, jog lygiai tokios pat rūpestingos priežiūros reikalauja ir keturkojų augintinių burnos ertmė?
       2022-08-25 10:29:29

Tarptautinė šuns diena išmaniai: kur galite apsilankyti su keturkoju

Sakoma, kad šuo – geriausias žmogaus draugas, tad kiekvienam šeimininkui reikėtų nepraleisti tarptautinės šuns dienos. Turintiems augintinį svarbu juo visapusiškai rūpintis – tinkamai maitinti, dresuoti ir net lepinti.
       2022-08-03 14:34:28

Skanėstai augintiniams - ką turi žinoti kiekvienas šeimininkas?

Priėmus į savo namus gyvūną, kyla daug klausimų. Vienas dažniausių - kokia mityba yra pilnavertė ir kokia jos dalį sudaro skanėstai? Kada pastaruosius išvis pravartu duoti? Viską, ką reikia žinoti apie skaniukus, galima išskirti į keturis pagrindinius principus.
       2022-06-08 09:10:15

Augintinis ir nepriekaištingai graži veja – (ne)suderinama?

Turintys sklypus ir augintinius žino, kad išlaikyti gražios išvaizdos veją gali būti sudėtinga ir dėl naminių, ir dėl laukinių gyvūnų. Vejai kenkia šunų šlapimas, problemų gali kelti ir keturkojo pomėgis parausti žemę, o kur dar kurmiai, skruzdėlės ir įvairių vabzdžių lervos.
       2022-05-11 11:01:19

Kelionės su augintiniu: ko nepamiršti kelioniniame krepšyje?

Jau netrukus sulauksime vasaros, kurios metu leisimės į įvairias keliones ‒ važiuosime prie jūros, į miškus, sodybas ar ten, kur jaučiamės geriausiai ir galime atsipūsti. Be abejo, kartu pasiimsime ir mylimus augintinius.
       2022-03-16 10:31:06

Pavasarinė saulė pažadino aukų jau tykančias erkės – kaip apsaugoti augintinius?

Atėjus pavasariui skubame mėgautis bundančia gamta. Deja, ilgėjant pasivaikščiojimams su augintiniais, ne vienam jo šeimininkui galvos skausmu tampa gamtoje tūnantys parazitai ir jų platinamos ligos.
       2022-02-10 15:55:48

Kaip išsirinkti kačių maistą internetu?

Sutikite, katės neretai yra namų lepūnėlės, o šeimininkai siekia užtikrinti joms geriausias gyvenimo sąlygas. Šiame kontekste labai svarbus dėmesys katės maisto pasirinkimui. Jei keturkojį turite jau ilgą laiką, galbūt esate įgudęs pirkėjas, tačiau jei šioje rinkote jaučiatės naujokas, pravers keli patarimai.
       2021-11-18 12:05:00

Kiek kainuoja paženklinti gyvūną?

Gyventojai nuo šiol privalo paženklinti ir užregistruoti savo šunis, kates ir šeškus, kad šalyje mažėtų beglobių augintinių. Kur tai galima padaryti ir kiek kainuoja?
       2021-08-27 09:13:55

Šuo iš prieglaudos: dalykai, kuriuos privalote žinoti

Svarstote į savo namus įsileisti naują šeimos narį? Gyvūnų prieglaudose kiekvienas ras sau keturkojį draugą. Kasmet ten patenka net 15 tūkstančių šunų ir kačių. Tačiau pasiruošti keliauti į naujus namus reikia ne tik gyvūnui.
       2021-08-25 08:36:18

Tarptautinė šunų diena: 5 išmanūs patarimai jų augintojams

Rytoj, rugpjūčio 26-ąją, minima Tarptautinė šuns diena. Šia proga technologijų ekspertai dalijasi patarimais, kaip išmaniai rūpintis savo keturkojo augintinio sveikata, saugumu, elgesiu ir kaip atrasti naujų bendrų veiklų.
       2021-08-19 16:35:21

Veterinarijos gydytojos patarimai, kaip apsaugoti mylimas kates nuo parazitų

Parazitai – problema, su kuria susiduria dauguma naminių augintinių. Jais apsikrėsti gali ne tik kasdien pasivaikščioti į lauką einantys šunys, bet ir iš namų retai kada nosį kišančios katės.
       2021-07-16 10:40:26

Karščio pavojus augintiniams: kaip automobilyje turėtų keliauti keturkojai

Karštomis vasaros dienomis Lietuvos keliuose vis dažniau galima pamatyti kartu su šeimininkais automobiliu keliaujančius ir jų augintinius.
       2021-05-21 07:47:59

Gyvūnų priežiūra vasarą: ko imtis užklupus karščiams?

Netrukus prasidėsiantis karštasis metų sezonas daugeliui keturkojų šeimininkų gali tapti tikru galvos skausmu, o jų augintiniams – išbandymu.
       2021-04-23 10:20:04

Geriausio žmogaus draugo diena: 5 išmanūs patarimai auginantiems šunis

Šeštadienį, balandžio 24-ąją, Lietuvos kinologų draugijos (LKD) iniciatyva, Lietuvoje minima šuns diena. Šia proga technologijų ekspertai dalinasi naudingais įrankiais, kurie pravers kiekvienam šuns šeimininkui.
Daugiau naujų naujienų
       2024-03-19 10:18:35

Ilgesnės dienos – mažesnės elektros sąskaitos: kokie įpročiai jas dar sumažins?

Šiltuoju metų laiku įprastai tikimės sulaukti mažesnių sąskaitų už dujas, šiluminę ar elektros energiją. Vis dėlto kartais sąskaitos ne mažėja, o priešingai – išauga.
       2024-03-18 11:21:18

Vairuotojų išbandymas duobėtais keliais, gatvėmis: nuostoliai siekia tūkstančius

Atėjus pavasariui vairuotojų gyvenimą kartina duobės mūsų šalies gatvėse ir keliuose. Pataikius į duobę kartais pakanka pakeisti padangą, tačiau dažnai transporto priemonę, deja, tenka gabenti į remonto dirbtuves.
       2024-03-15 16:47:59

ES reguliavimas „ChatGPT“ ir dirbtiniam intelektui: pliusų daugiau, nei minusų?

Šią savaitę Europos Parlamentas (EP) vienbalsiai patvirtino taisyklių rinkinį, kuris reguliuos dirbtinio intelekto (DI) įrankius, įskaitant „Google Gemini“ ir „ChatGPT“.
       2024-03-15 15:20:11

Skrendame dažnai, suprantame mažai: 9 keisti faktai apie aviaciją

Aviacijos specialistai skaičiuoja, kad kasmet lėktuvais skrenda apie 4,5 mlrd. žmonių. Be to, šios transporto priemonės kasmet pergabena apie 60 mln. tonų krovinių. Šie skaičiai, ko gero, būtų dar didesni, jeigu ne aviaciją kiek pristabdžiusi pandemija.
       2024-03-15 14:32:47

Lietuvoje pasirinktas 5G diegimo būdas gerina ne visus kokybės parametrus

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) 2023 m. atliko mobiliosios interneto prieigos paslaugų kokybės rodiklių įvertinimo matavimus Lietuvos teritorijoje veikiančiuose operatorių UAB „Bitė Lietuva“, Telia Lietuva, AB, UAB „Tele2“ tinkluose.
       2024-03-12 13:43:04

Odos niežulį gali sukelti net patiriamas stresas ar įtampa

Odos niežulys – itin varginantis pojūtis, galintis kilti dėl pačių įvairiausių veiksnių. Dažnai visai nesudėtinga atpažinti jo priežastį, pavyzdžiui, reakciją į vabzdžio įkandimą, tačiau pasitaiko, kad niežulys nepraeina net nesant jokiems matomiems odos pakitimams.
       2024-03-12 13:38:53

Žvejyba – ar tikrai verta?

Žvejyba nėra tik žuvų gaudymas; tai laisvalaikio praleidimo būdas, aistra ir veikla, kuri turi gilią reikšmę daugeliui žmonių visame pasaulyje. Nuo ramybės akimirkų, praleistų prie vandens, iki didžiulio džiaugsmo, kurį suteikia didelio laimikio sugavimas. Žvejyba teikia daugybę patirčių, kurios praturtina tiek protą, tiek sielą.
       2024-03-12 12:50:01

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai

Profesionaliojo scenos meno vertinimo komisija iš 93-ių pateiktų pasiūlymų išrinko „Auksinių scenos kryžių“ nominantus už 2023 m. kūrybą pagal atskiras kategorijas.
       2024-03-08 18:44:44

FM siūlo reikšmingai didesnes baudas ir daugiau saugiklių azartiniams lošimams

Finansų ministerija pristatė parengtas azartinių lošimų įstatymo (ALĮ) pataisas, kuriomis reikšmingai didinamos baudos azartinių lošimų organizatoriams už įstatymo reikalavimų nevykdymą.
       2024-03-08 10:16:10

Amžiui nepavaldus kelionių troškimas: kur dažniausiai keliauja senjorai?

Kelionių organizatoriai pastebi, kad kasmet vis daugiau vyresniosios kartos atstovų nori pažinti pasaulį ir leidžiasi atostogauti į svečias šalis. „Tez Tour“ atlikto visuomenės tyrimo duomenimis, 55 metų ir vyresni asmenys sudaro apie 20 proc. visų keliautojų.
       2024-03-07 20:15:00

„Bitė“ nutraukia 4G namų maršrutizatorių prekybą

„Bitė Lietuva“ stabdo 4G namų maršrutizatorių prekybą. Vietoje jų naujieji 5G įrenginiai, kurie padės naudotis dar spartesniu ir stabilesniu internetu. Naudojantys 4G maršrutizatorius pokyčio nepajaus, pasak ekspertų, naujieji įrenginiai suteiks 10 kartų greitesnį internetą bei atvers galimybes naudotis naujomis paslaugomis.
       2024-03-07 20:09:02

Įpročiai iš vaikystės: 5 smagūs būdai, padėsiantys vaikams gyventi tvariau

Didžioji dalis mūsų įpročių yra įgyjami dar vaikystėje, todėl labai svarbu apie aplinkai ir žmonėms draugiško gyvenimo būdo naudą savo atžaloms pasakoti nuo pat mažų dienų.
       2024-03-07 13:40:46

Atkreipia dėmesį į dažniausias vaistų nuo skausmo vartojimo klaidas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto praėjusiais metais pateiktais duomenimis, Lietuvoje net ketvirtadalis žmonių kenčia nuo nugaros ar kaklo skausmų, o beveik vienas iš penkių – nuo rankų, kojų skausmo.
       2024-03-07 13:00:00

Tenusišypso Jums Viešpats, Maestro Rimai Tuminai

Eidamas 73-iuosius metus, kovo 6 d. mirė Valstybinio Vilniaus mažojo teatro įkūrėjas, ilgametis šio teatro meno vadovas režisierius Rimas Tuminas. Simboliška, kad vos prieš keletą dienų, kovo 2-ąją, paminėję Valstybinio Vilniaus mažojo teatro 34-ąjį gimtadienį, dabar atsisveikiname su jo pradininku Maestro Rimu Tuminu.
       2024-03-06 16:40:13

„Elektrum Lietuva“ pajamos augo 1,7 karto, pelnas – 5 kartus

Didžiausiai Baltijos šalyse žaliosios elektros gamintojai Latvijos energetikos grupei „Latvenergo“ priklausanti bendrovė „Elektrum Lietuva“ neaudituotais duomenimis pernai gavo 357 mln. eurų pajamų ir uždirbo 3,3 mln. eurų grynojo pelno – atitinkamai 1,7 ir 5 kartus daugiau negu 2022 m.
       2024-03-06 16:30:24

Pajamų deklaravimas ir įmokos „Sodrai“: ką svarbu žinoti

Prasidėjus pajamų deklaravimui, savarankiškai dirbantys gyventojai turėtų prisiminti, kad nuo uždirbtų ir deklaruotų pajamų taip pat reikia sumokėti ir socialinio draudimo bei sveikatos draudimo įmokas.
       2024-03-06 16:24:50

Šį delikatesą valgė dar pirmykščiai žmonės: jis turi unikalią dietinę savybę

Austrės – visais laikais Europos didikų mėgtas delikatesas, neseniai iš naujo atrastas ir Lietuvoje. Savo išskirtiniu, vandenynu alsuojančiu skoniu jos papuošia dažną šventę ar draugų susibūrimą.
       2024-03-05 19:54:51

Palygino Baltijos šalių gyventojų taupymo ir apsipirkimo įpročius

„Rimi“ duomenimis, per praėjusius metus tinklo parduotuvėse visoje Lietuvoje parduota beveik 1 715 tonų nukainotų maisto produktų su besibaigiančio galiojimo terminu. „Rimi Lietuva“ generalinis direktorius Vaidas Lukoševičius sako, kad tokia iniciatyva padėjo pirkėjams ženkliai sutaupyti.
       2024-03-05 17:28:21

Mūsų augintiniams tai nepatiks: MWC parodoje pristatyti net du šunys-robotai

Dirbtiniam intelektui (DI) kasdien kėsinantis į mūsų darbo vietą, ją „prarasti“ iškilo grėsmė ir mūsų šuniui. Neseniai pasibaigusioje „Mobile World Congress“ (MWC) parodoje net dvi kompanijos pristatė augintinius robotus, kurie ne tik atlieka triukus, bet ir leidžiasi paglostomi.
       2024-03-05 17:22:30

Tokia sriuba – tikra oranžinės spalvos terapija: šildo skrandį ir kelia nuotaiką

Kai beveik pusmetį gyvename pilkoje darganoje, pasiilgstame spalvų ne tik aprangoje, interjere, bet ir lėkštėse. Todėl tokie ryškūs patiekalai, kaip oranžinė sriuba iš batatų bei morkų, suvilios net nemėgstančius tradicinių sriubų.
       2024-03-05 14:44:32

Ekspertas pataria, kaip valyti plokščiaekranį televizorių

Kadangi naujausiuose televizoriuose įdiegtos pažangiausios technologijos, norint mėgautis išskirtine vaizdo kokybe, labai svarbu, kad ekranas būtų švarus. Kartais dulkės ir dėmės gadina vaizdo kokybę, todėl būtina nuolat valyti ekraną.
       2024-03-05 11:09:56

Dirbtinis intelektas. Kaip nuo jo apsisaugoti kūrėjams?

Pastaraisiais metais kūrybinėse industrijose kilo rimtų neramumų dėl dirbtinio intelekto (DI) panaudojimo. Holivudą sukrėtė galingas aktorių ir scenaristų streikas, dėl kurio studijos buvo priverstos sustabdyti daugumos pagrindinių projektų įgyvendinimą.
       2024-03-05 10:45:01

Gauti šių medžiagų vaikams yra gyvybiškai svarbu

Dauguma tėvų žino: kalcis gyvybiškai svarbus sveikiems vaikų dantims ir stipriems kaulams. Tačiau šis mineralas taip pat nepakeičiamas nervų, kraujotakos ir širdies sistemų veiklai, medžiagų apykaitos procesui.
       2024-03-04 17:18:30

Kodėl Grenlandijos gyventojai beveik neserga širdies ligomis: tai žuvis

Nors lašišą dažniausiai kepame, o rūkyta arba sūdyta keliauja ant sumuštinukų, galima pasilepinti ir gardžiomis salotomis, kurios tikrai papuoš šventės ar savaitgalio stalą.
       2024-03-04 12:26:29

Ką daryti norint išlaikyti savo nekilnojamojo turto vertę

Beveik 60 proc. visų Lietuvos gyventojų gyvena daugiabučiuose namuose ir jame esantis butas, dažniausiai, yra vienintelis nekilnojamasis turtas, kuris jiems priklauso. Kokia bus jo vertė priklauso ne tik nuo buto, bet ir viso daugiabučio, techninės būklės.
       2024-03-04 12:21:10

„Tele2“ su senosios kartos 3G ryšiu atsisveikins iki 2025-ųjų pabaigos

Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ savo tinkle pradeda senosios kartos 3G ryšio išjungimą. Su nebeaktualiu 3G ryšiu visiškai bus atsisveikinta iki 2025 m. pabaigos.
       2024-03-03 13:39:10

Trys technologijų tendencijos, kurios keičia mūsų gyvenimo būdą

Įsibėgėjant XXI amžiui, inovatyvių technologijų įgalinimas iš naujo apibrėžia mūsų kasdienio gyvenimo būdą ir įpročius. Naujovių horizonte išsiskiria trys tendencijos, kurios iš esmės pakeis mūsų santykį su mus supančiu pasauliu:
       2024-03-03 09:21:18

Artėja kompensacijų metas už saulės elektrinių sukauptą perteklių

Dalis „Ignitis“ privačių ir verslo klientų, įsigijusių saulės elektrines nutolusiuose parkuose ar įsirengusių jas ant stogo, pagamino daugiau elektros energijos nei reikia jų individualiems ar verslo poreikiams.
       2024-03-01 21:00:10

Kokie naudoti automobiliai labiausiai domino pirkėjus 2023-aisiais?

Naudotų automobilių rinka nėra vis dar nėra skaidri ir prireiks daug laiko pokyčiams, todėl automobilių defektai vis dar slepiami, o rida ir toliau klastojama.
       2024-02-28 18:37:46

„Hanner“ statomam viešbučiui Venecijoje atsirinko Lietuvos gamintojus

Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ į Venecijoje statomo viešbučio „Hampton by Hilton“ projektą įtraukė ir lietuviškų kompanijų. Viešbutyje jau montuojami šalies gamintojo „Aluvesto“ langai, o kambariuose bus naudojami Kaune pagaminti „Fitsout“ baldai ir interjero elementai.
* Skelbiamos įvairių šaltinių naujienos, todėl už jas neatsakome. Kai kurie teiginiai gali nesutapti su www.tvnaujienos.lt nuomone. Neatsakome už vartotojų komentarus.